![]() |
Cytat:
|
Ale z was hipokryci! W niemal każdym artykule o transferach chcieliście odwołania Bednarza, a kiedy już jest zwolniony, płaczecie. Budowa klubu na wzór angielski jest moim zdaniem dobrym pomysłem, co potwierdzają wyniki klubów. Ten sezon Skorża przeznaczy na obserwacje (pieniędzy na transfery nie będzie), ale kiedy Wisła wróci na R22, dochody wzrosną zdecydowanie! 8 tys. karnetów - milion złotych, frekwencja na meczu ok. 15 - 20 tys., czyli 200 - 400 tys. zysku za mecz, mecze topowe komplet - 800 tys. A to tylko liga! 2 miliony euro na transfery będzie bez problemu z samego budżetu, bez sprzedaży zawodników! Za takie pieniądze można sprowadzić 2/3 wzmocnienia, a nie uzupełnienia. Wierzę, że do tego czasu Skorża znajdzie zawodników i pokaże, że nie jest coach'em, a manager'em.
|
Cytat:
Cytat:
Człowieku, zanim coś takiego znów napiszesz to się zastanów, jakie pieniądze idą na transfery w Anglii i jakich tam zatrudniają trenerów. Oni ściągają kogo chcą, kto im pasuje do koncepcji - a nie anonimowych gości z których może co trzeci wypali. Jaki ****a wzór angielski? U nas?! Bo trener przejął kompetencje Dyrektora Sportowego, nie mając jednocześnie środków na transfery? |
Pytanie jakie miał kompetencje i co naprawdę mógł?
Takie sprawy jak chociażby: 1) sprawa Kosowskiego 2) poszukiwania bramkarza 3) poszukiwania sensownego drugiego napastnika przez ostatni rok 4) załatwianie zastępcy Baszcza i Clebera=skład w jakim przystąpiliśmy do meczów z Levadią 5) Kokos 6) Mocno przepłacony Jirsak 7) Niedokonany transfer R.Lewandowskiego 8) również rok temu za wąska kadra przed startem ligi = wtopa z TH i cienka końcówka rundy jesiennej to sporego formatu klopsy, pytanie kto w jakim stopniu w nich zawinił. Na plus - Skorża, Marcelo, w mniejszym stopniu Diaz. Z oceną transferu Kirma, a tym bardziej Garguły bym poczekał. Wydawało się, że to bardzo dobre strzały, a może skończyć się różnie. Nie zapomnę mu urlopu w czerwcu 2008 - jak trzeba było wzmacniać kadrę i gadania od rzeczy w lidze+ extra latem/jesienią 2008. Nie mając dostępu do informacji z pierwszej ręki z klubu niie wiem czy mam sie cieszyć czy płakać z powodu wywalenia JB. Reasumując - dziękuję za przeszło 2 lata pracy w Wiśle i wszystkiego dobrego w życiu po Wiśle panie Jacku. |
nie wiemy jak wygladały kulisy, wiadomo, ze największa porazka Bednarza czyli Kosa, to zasługa góry.
Moim zdaniem wieszają nie tego co trzeba.Ale mogę się mylić bo co tam wiem. Pozdro Łysy, jednak ne kazdy łysy legionista to **** :) |
Cytat:
Poza tym, mamy dwóch nowych scoutów. Klejdinst zna się jak mało kto na polskich talentach, a Csaplar zna świetnie rynek czeski. Może dzięki ich pomocy Skorża trafniej wybierałby nowych zawodników do składu? EDIT: Cytat:
|
Niestety podzielam opinię większości. Jakoś gościa lubiłem pomimo swoich legijnych korzeni. No ale od dawna widać było że relacje Skorża-Bednarz nie są najlepsze. Moim ocena jego pracy jest pozytywna, zrobił parę fajnych transferów, kilka wtop też było, ale przede wszystkim wprowadził w tym klubie trochę profesjonalizmu. Czy płakać za nim będziemy? Mam nadzieję że nie, aczkolwiek pan Maciek nie pasuje mi do tej roli zbytnio...
Dzięki Jacek za te 2 lata pracy, powodzenia! |
Ale radość :) Najlepszy transfer Wisły tego lata :) Wreszcie pozbyliśmy się tego Legionisty. I nie podzielam Waszej opinii, i jakoś nie widzę powodów, żeby mu za cokolwiek dziękować w ciągu tych dwóch lat. Ja się cieszę, że facet zniknie z Reymonta.
|
Moim zdaniem szkoda, obawiam się jednego, że jak chłopaki po jesieni będą w czubie z przewagą 10 - 12 punktów, to może i Skorża polecieć i całe plany pójdą w łęb
|
Nie rozumiem tego - "przepłacony" Jirsak.
Gdybyśmy chcieli sprzedać Sobolewskiego- powiedzielibyśmy 1 milion euro. Gdybyśmy chcieli sprzedać Diaza- powiedzielibyśmy 1,5 miliona euro. A kupujemy gościa za 700 tys i chcemy by był 2 razy lepszy niż wyżej wymienieni. Czy tylko ja nic z tego nie rozumiem? |
Ciesze sie ze juz go nie ma bo niestety jego prace oceniam negatywnie i srednio mnie obchodzi jakie mial kompetencje bo jakby nie było był dyrektorem a nie jakims tam specjalista ds. sportowych.
Co po nim zostaje? bardzo, bardzo szczupla kadra, transfery - jakkolwiek by ich nie oceniac (a były i bardzo dobre i srednie i niewypaly), ktore nie zwiekszyly rywalizacji w druzynie (i niech nikt nie mowi ze taki klub jakim jest Wisła nie stac na utrzymywanie po dwoch graczy na dana pozycje), brak pozyskania chocby jednego piłkarza mogacego przyciagnac ludzi na mecz, brak znaczacych sprzedazy w ostatnim roku. Mam nadzieje ze skoro Cupiał zaufał Skorzy to zbuduje on zespól w którym bedzie jakas rywalizacja przestanie byc tak ze 95% osob z tego forum trafnie przewiduje podstawowy skład wraz ze zmianami na każdy kolejny mecz. Plusem jest to ze wyczyscil kadre z drogich wiecznie kontuzjowanych, pozbawionych ambicji graczy. Ale klub to ciaglosc nie mozna pozbywac sie takiej ilosci pilkarzy nie sprowadzajac w zamian nikogo, zwlaszcza jesli sie nie chce/ nie moze postawic na wychowankow |
Cytat:
Natomiast z tym Lobodzinskim, naprawde mogles mi juz darowac :) Szczerze mowiac, ze swojej strony wyczerpalem ten temat do granic :-P Nie wiem tylko gdzie i kiedy Lobo byl tym najlepszym prawoskrzydlowym. Moze w prasie. Ale gdybys poczytal archiwalne wypowiedzi kibicow Zaglebia, to nawet oni niezbyt sobie go tam cenili jeszcze zanim trafil do Wisly. Wcale tez nie strzelal duzo goli. Raz chyba ustrzelil 7 bramek w sezonie [2004/05], co przyznaje ze sam nie wiem jak mu sie udalo, ale to bylo dawno i nieprawda:-P W kazdym razie w momencie kiedy do nas przychodzil, jego bilans brzmial zero bramek i zero asyst w calej rundzie, co nie wyglada najlepiej jak na "najlepszego prawoskrzydlowego w lidze". I ciezko wobec tego mowic, aby pod reka Skorzy obnizyl loty. Edit : jeszcze co do Bednarza, tak sobie wlasnie przypomnialem, ze kiedy obejmowal stery, mowil iz podejmuje sie wyzwania, gdyz wierzy ze polski zespol w koncu zagra w LM, tymczasem w dobie gdy awans do LM stal sie latwiejszy niz kiedykolwiek, marzenia prysnely w starciu z...Levadia. Jest to niewatpliwie takze jego osobista tragedia i gdyby ktos mu wczesniej powiedzial, ze dwa i pol roku jego kadencji przyniosa taki efekt, to pewnie sam by w to nie uwierzyl. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bednarz potrafił robić dobre transfery ale lubił też za wiele obiecywać.
Zawodnicy często się skarżyli, że chodzili do dyrektora sportowego w sprawie swoich kontraktów i odchodzili z kwitkiem bo ten nie miał czasu. Skorża będzie miał więcej czasu jak Bednarz? Przydałoby się jeszcze rozszerzyć sieć skautingu bo ci dwaj raczej mają za zadanie szukać młodych i utalentowanych zawodników którzy przyjdą za darmo a odejdą za wielkie pieniądze. |
Cytat:
Czyli co?Cieszysz się, że odchodzi bo: A)był piłkarzem Legii. B)jest łysy. C)Robił złe transfery i mamy przez nie długi mimo 2 pod rząd mistrzostw Polski. |
Cytat:
Moim zdaniem to ma sens. Nowy trener nie miałby nerwówki, i miałby czas na spokojne zbudowanie zespołu na legendarne puchary europejskie. |
Cytat:
Legia za Iwańskiego - 600 tys. i to na pewno daleko ważniejszy zawodnik dla nich niz dla nas Jirsak. Wisła dała za przywołanego Diaza - 200? 300tys.? Jest z niego o wiele wiecej pożytku niż z grzejacego ławę Tomasa... Można taniej? Jak widać można... |
Skorże Pan Cupiał oszczędził po Lewadii,Bednarz już tyle szczęcia nie miał.Coś trzeba było zmienic
|
Cytat:
Moze przypomnę koledze, że Henryk K. miał 8 pkt przewagi, a Wisła goliła leszczy w lidze 3-4 golami i po rundzie jesiennej został wyrzucony ????? |
A nie było to przypadkiem po wtopie w pucharach z Tbilisi?
Analogiczna sytacja, |
kowal zawinił, a Cygana powiesili
tyle w temacie. |
Cytat:
ad: 1. kilka wątków wyżej 2,3 i 4 - góra chciała gwiazdę ale z kartą w ręku czyli za darmo 5 - sodówka jak Lewandowski, Siwy zrobił z niego gwiazdę 6- masz wątek czy dwa wyzej 7- masz też kilka wątków wyżej, w Wiśle nie miał pewnego miejsca w składzie 8 - wtopa z TH - drużyną wtedy może osłabioną ale bądź co bądź najsilniejszą ligą świata, porównaj budżety WK i TH |
Ale paranoja. Zwolnili gościa, który był najmniej odpowiedzialny za odpadnięcie z pucharów i zrobili z niego kozła ofiarnego (kto wierzy w jakąś zmianę funkcjonowania klubu to gratuluję). Jedna z najbardziej profesjonalnie działających osób w naszym klubie w ostatnich latach.
|
Cytat:
Nie ma to jak gazeta.pl ; ) |
Cytat:
A) Owszem, nie pasowało mi to od początku. Tak samo nie wszystkim kibicom Legii pasuje, że właścicielem tego klubu jest kibic Wisły. Wyobraź sobie, że ich rozumiem. B) Napisałem coś o jego wyglądzie w moim "wspaniałym, wysyconym merytorycznymi argumentami poście"? Czy też może dopisujesz mi do niego coś czego nie napisałem? :foch: C) Marcelo to trochę mało jak na 2 lata. Ponosi odpowiedzialność za utratę Kosowskiego, za przegraną walkę o Lewandowskiego (śmieszą mnie argumenty, że Robert chciał iść do Lecha pomimo niższego wynagrodzenia. Kompetentny i sprawny dyrektor przekonałby zawodnika do grania w klubie w którym pracuje. W takim razie 0:2 dla dyrektora Kuchenek) za kiepskiego i drogiego Jirsaka który nic nie wniósł do drużyny, za kompromitacje z Beto i kompromitacje ze znalezieniem nie tyle lepszego co równorzędnego konkurenta dla jednego ze słabszych bramkrzy w lidze jakim jest Pawełek :/ Itd. Itp. Mi.in. dlatego ja się ciesze "łysy" ;) odszedł :-P |
Tak naprawdę ciężko ocenić pracę Bednarza gdyż nikt nie wie jakie miał możliwości i warunki pracy. Na plus wg. mnie to rozważna polityka transferowa. Kontrakty motywacyjne czy też krótkie kontrakty dla zawodników takich jak Beto, Dudu czy Matusiak. Co do transferów to nieudane zdarzają się w każdym klubie na całym świecie, i trzeba być przygotowanym na to.
Czy Skorża sprawdzi się w nowej roli ciężko oceniać, po pierwsze nie wieże że nikt jego poczynań nie będzie kontrolował (rada nadzorcza), po drugie nie wiadomo jakie będzie miał możliwości finansowe no i ważne jest to jakich zawodników znajdą mu jego skauci. Jedno jest pewne teraz za niepowodzenia będzie odpowiadała jedna osoba, bo prowadzeniem zespołu jak i transferami będzie zajmował się trener. |
Swietny ruch. Teraz odpowiedzialnosc rozlozy sie w sumie tylko na 2 ciala: trenera i skautow. Wczesniej niewiadomo bylo kto winny kompromitacjiz Levadia, trener czy dyr. sportowy. Latwiej teraz bedzie rozliczac z pracy bo wiadomo kto za co jest odpowiedzialny.
|
Cytat:
Zwolnienie Bednarza czy słuszne, trudno teraz wyrokować :-) Myślę, że model funkcjonowania: 2 skautów (Klejndinst i Josef Csalpar) + ktokolwiek w miejsce Bednarza (najlepiej jakiś prawnik z wykształcenia) sprawdzi się lepiej. Niestety obawiam się powrotu Mielcarskiego :-( Obym się mylił. Cytat:
|
Bednarz nie byl az taki zly ale dzialal zdecydowanie za wolno. Kirm na 3 dni przed pucharami, Jop na dobe przed, Alvarez miedzy dwumeczem, brak napastnika dla Brozka, komedia z bramkarzami. I to wszystko w ciagu jednego okienka transferowego, miarka sie przebrala bo profesjonalny klub nie moze robic takiego cyrku tuz przed meczami sezonu.
Teraz Skorza niech przebiera w ofertach zawodnikow, jak wyciagnie pusty los to wyleci, i to jest bardzo sprawiedliwe. |
Powiem szczerze denerwowało mnie, że Bednarz nie umie za parę groszy znaleźć piłkarzy typu Jodłowiec, Błaszczykowski itp. Za wielkie pieniądze jakie dostawał z pewnością da się zatrudnić 5 panów typu Casplar.
Tyle że z drugiej strony transfery typu Kirm Diaz Marcelo to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Bednarza. Niewiele gorzej oceniam transfer Alvareza, Łobodzinski ok ale jakby wynegocjował kontrakt 200tys/rok. Natomiast Jopa, Niedzielana, odejście Paulisty i Kosowskiego, sprawę bramkarza należy zaliczyć do błędów. Zobaczymy co pokażą teraz. Mam nadzieję że nie będzie trasnferów typu Kaczorowski i innego tego typu gwiazdki. Natomiast jak kupią choćby jednego chłopaka o takim statusie jak Kirm za te pieniądze to będę miło zaskoczony. No i podsumowując. Popatrzmy na kadrę Wisły w momencie odejścia Bednarza. Praktycznie każdy z graczy perspektywiczny. Zdecydowanie gdyby nie wpadka z Levadią to można by było powiedzieć, że Wisła znów wypływa na szeroką wodę. |
Cytat:
Stadion 33 tys., z czego realna pojemność pewnie 30 tys. + bufor bezpieczeństwa. 15 tys. karnetów na rundę to wynik całkiem realny. Czyli połowa pojemności stadionu. Karnet będzie kosztował średnio 300 zł. Czyli: 15 000 X 2 X 300 = 9 mln / sezon. Do tego komplet na derbach, Amice i Legii - przy biletach po min 50 zł. A więc dodatkowo: 3 X 15 000 X 50 = 2,25 mln Łącznie - licząc bardzo szacunkowo - 11,25 mln złotych za samą ligę. Nie licząc PP czy europejskich pucharów. |
Cytat:
A rola Bednarza była bardzo niewdzięczna, bo on może sobie zamarzyć kogo chce, znaleźć super perełkę w Afryce/Ameryce etc. a i tak nie płaci za nich ze swojego portfela. Taka marionetka w rękach góry :-/ |
Cytat:
|
skydancer, Lysy, to jest takie właśnie ...dolenie o Szopenie, jeden ma takie zdanie, inny takie. Szanuję zdanie każdego jeżeli ma rzeczowe argumenty. Wy je macie. Ja natomiast zdania nie zmienię: Bednarz był dobrym dyrektorem sportowym. Przy tak małych pieniądzach, przy tak związanych rękach, te kilka naprawdę dobrych transferów budzi szacunek dla tego człowieka.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
1. Nie myli się ten, który nic nie robi 2. Nie wszystko zależało od niego 3. Bilans na + Poza tym uważam, że jest wiele spraw zakulisowych, o których nie wiemy i pewnie się nigdy nie dowiemy. Np. jak wyglądały negocjacje z Kosą. Nie pojmuję, jak ktoś może obciążać Łysego winą za blamaż z Levadią... to chore. Ani on trener, ani piłkarz, więc jak może ponosić za to, co się stało, odpowiedzialność? Winny jest tylko i wyłącznie Skorża. Ale ktoś musiał polecieć, bo przecież zawsze jakiś kozioł ofiarny musi się znaleźć. |
Szkoda troche mecenasa ,mial swoje plusy i minusy bilans chyba na zero
Teraz jak cos bedzie be ,to albo to Skorza albo jego skauci. nawet mecenasa polubilem.. I jak ktos juz napisal :nie kazdy Legionista to h***:),choc tak naprawde to zawsze mi sie z Ruchem kojarzył. |
Cytat:
Jest takie mądre przysłowie: Tak krawiec kraje, jak mu materii staje (L)ysy był odpowiedzialny za transfery , a raczej za brak odpowiednich wzmocnień przed Levadią. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl