![]() |
Cytat:
Spokojnie. Wygląda to lepiej, bo zagraliśmy kilka ładnych meczów, ale tylko wygląda. Jeśli zmiana polityki ma być świadoma, zrozumiana i przemyślana, to jeszcze trochę zarządowi oswajanie się z nową filozofią zajmie. Nic nie dzieje się z dnia na dzień. |
Cytat:
Gorzej wypadały pozostałe transfery Videmont, Stillic, Kolar, Palcic, Ze Manuel, Balanyuk, Mitrovic, ci dwaj kolumbijczycy, powrót Brleka też na minus. Tylko Arsenic, Basha i Halilovic wypadli na tym tle lepiej, chociaż Basha z powodu kontuzji jedna runda w plecy a Halilovic też dopiero u Carillo zaczął się wyróżniać. Na taką ilość zawodników to sportowo mizeria straszna. |
Cytat:
Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Stolarczyk miał w swojej karierze u nas do czynienia z prawdziwymi trenerami, więc siłą rzeczy na pewno to i owo podpatrzył. Później to już tylko i wyłącznie ciężka praca własna. Są trenerzy, którzy dojdą do pewno poziomu i osiadają na laurach, inni uczą się cały czas, są głodni nowinek. Póki co styl naszej gry szokuje całą Polskę, pokazujemy, że da się grać widowisko i całkiem skutecznie. W porównaniu z rzeźnią w wykonaniu drużyn trenowanych przez Ojrzyńskiego to po prostu inna, piłkarska galaktyka. |
Cytat:
Zresztą czy aż tak tani są ci Hiszpanie? Nie byli krezusami ale za darmo też nie grali. Ponadto nasi byli Hiszpanie nie byli skorzy żeby dłużej czekać na pensje jak reszta zespołu. Dostawali pieniądze wcześniej od reszty. My na prawdę wydawaliśmy w hooj kasy na zespół w zeszłym sezonie. Klub z wielkimi długami jak Wisła miał aż 6 budżet płacowy w lidze. Gdzie tu taniość? Teraz jest tanio a jednocześnie jest jakość zespołu. |
Cytat:
|
Nie napisałeś, ale dość jasno powiązałeś wiek trenera z PMS, co jest po prostu bzdurą.
|
no to jak nie napisałem to mi nie wkładaj nic w usta ;)
clue mojego posta to zdanie wyżej zresztą bez sensu ta przepychanka, grunt że jest dobrze ! |
Cytat:
|
jest naprawde dobrze...oby ekipa to kontynuowała...ważne żeby biznesowo ogarnąć by to wszystk nie szło na marne...
|
Cytat:
|
O to ostatnie się nie martwię , ale fakt muszę ograniczyć skróty myślowe ;)
|
|
Maciek, coś Ty odjebał na początku tej rundy, to Twoje! :D
|
Taka ciekawostka ;-)
Michał Zachodny â @mzachodny Follow Follow @mzachodny More Wisła Kraków właśnie zrobiła rozegranie autu bramkowego a'la Man City Pepa Guardioli. Serio, nie żartuję: napastnicy rozciągają formacje rywali stojąc daleko za linią środkową, sugerują krótkie rozegranie, ale idzie długa piłka w punkt, na dobieg. Patrzcie: Aguero vs Arsenal. |
Stolar ,straciles te swoje blond pasemka aleś trenerem to sie stał jak talala:)
|
Stolarczyk i Kort to najlepsze co moglo nas spotkac, pierwszy nie wiadomo co zrobił z druzyna, drugi super sie wkomponował w druzyne
|
@ forthy Kaźmirz analizował w lidze plus naszą pierwszą bramkę i mówił Boguś Barcelona stadiony świata.
|
Bylem jednym z pierwszych fanow warsztatu Stolarczyka i podczymuje swoje zdanie. Juz po pierwszych meczach bylo widac , ze druzyna ma pomysl na gre i charakter.
Jedyne moje obawy: - wyprzedaz w okienku zimowym - oferta pracy z 'lepszego' klubu dla Stolara ... inaczej szanse na miejsce 1-4 niemal gwarantowane ;) |
Tak naprawdę, nawet jeśli w zimie czekają nas osłabienia to nie powinno umniejszyć warsztatu Stolarczyka.
Wg mnie to pierwszy trener od dawna który ma szanse zostać naszym 'na lata'. Natomiast życie pokaże co będzie... Osobiście podtrzymuje swoje słowa, że kiedyś będzie selekcjonerem kadry Polski. Skoro takie tuzy futbolu jak Fornalik czy Brzęczek mogło, to czemu i nie on? tak za 5-10 lat, kto wie.. |
o ile go ktoś nam nie zwinie...
|
Mysle ze Stolarczyk to nie jest czlowiek ktory poleci na pare zlotych wiecej w innym klubie
|
@fqqs
A kto ma go nam zwinąć? Pogoń? :lol: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Niekiedy jest tak, że piłkarz stanowiący fundament wielkiej drużyny, odchodzi do innej wielkiej drużyny, a tam zaraz gaśnie. Nie tylko talent, wiedza, umiejętności są więc ważne - ale konfiguracje ludzkie stanowiące drużynę. Proste przeniesienie figury z jednej konfiguracji, do innej konfiguracji, może być paradoksalnie, ale osłabieniem dla obydwu tych miejsc, w których takie konfiguracje się uklada.
Mowiąc bardziej prosto, podobnie jest i z trenerami bo są oni nadal liudźmi. Maciej Stolarczyk - zaskoczył w odpowiedniej konfiguracji. Jest jej twarzą, ale gdyby poozstałymi jej fundamentami nie byli: Sobolewski, Jop i Głowacki - to sądzę, że rozmawialibyśmy tutaj, będąc w innych nastrojach. To o czym piszę, nie umniejsza wartości trenerskiej Macieja Stolarczyka. Znalazł się po prostu w takiej konfiguracji, która mu pozwala na realizowanie się w sposób optymalny. A może i maksymalny. Stolar jest tym ogniwem, którego tutaj w układzie ludzkim brakowało ale wyciągnięcie z tej konfiguracji którejkolwiek z figur - może zakończyć projekt. |
Niech ten projekt potrwa do końca sezonu z przyzwoitym skutkiem, będzie można powiedzieć coś więcej, bo na razie mamy 20% sezonu za sobą.
Wcale bym się nie obraził, gdyby wyznacznikiem Wisły byli nie tylko piłkarze, ale i sztab trenerski, który - tak jak powiedział Yarow - działa w optymalnej konfiguracji i dzięki temu wyciąga z piłkarzy to, co najlepsze, pozwalając np wychodzić z kryzysu zawodnikom, którzy z przyczyn sportowych i pozasportowych znaleźli się na zakręcie. Przesłanek do tego jest conajmniej kilka: Sztab złożony jest z byłych zawodników, którzy albo byli gwiazdami (Sobol, Głowa, Kmiecik), albo byli częścią drużyny odnoszącej największe sukcesy (Jop, Stolarczyk). Wszyscy zasłużyli w swojej karierze na miano profesjonalistów, mają autorytet wśród młodych, poza tym odnoszę wrażenie, że dla młodszych zawodników pełnią rolę wychowawców. Jeśli do tego dojdzie długoterminowo sukces sportowy, a piłkarze odpowiednio się wypromują, to jeśli tylko Klub poradzi sobie z zawirowaniami, to IMHO nie jest wykluczone, że tak będą nas postrzegać i łatwiej będzie pozyskiwać młodych zawodników za rozsądne pieniądze. Oczywiście nie można zapominać o szkoleniu w klubie i wielu innych aspektach, ale jakieś podwaliny już są - tylko teraz CIERPLIWOŚCI. |
Nie byłem optymistą przy ogłaszaniu nazwiska trenera przed sezonem ale myśle, że już czas żebym odszczekał.
Stolarczyk jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku i mam nadzieje, ze potrenuje Wisłę dłużej. Jeden kamyczek. O ile i zaspół i poszczególni gracze grają lepiej to tylko trzech jest poniżej 25 roku życia (Kostal, Kort i Lis). Przy naszej sytuacji finansowej priorytetem musi być częstsze wprowadzanie młodych zawodników do gry. Nie zarobimy kokosów na zawodnikach starszych - żeby przypomnieć carlitosa. Pomimo pierwszego miejsca w tabeli nie chciałbym aby trener, sztab i działacze znowu liczyli na miejsce w pucharach. Priorytetem jest i powinno być wypromowanie zawodnika i sprzedanie go jak najdrożej. |
z tym kamyczkiem bym nie przesadzał, i tak jest młodziej niż poprzednio, a przecież na zmiany wchodzą bardzo młode chłopaki
Sam wymieniłeś 3 piłkarzy ( ok 1/3 składu) Ty byś chciał żeby nagle pół jedenastki wymienić na juniorów ? |
priorytetem to jest wyjść z długów, a jakim sposobem, to mi obojętne... chętnie zobaczyłbym puchary przy R22, bo jest to dodatkowa kasa od sponsora, UEFA, wpływy z biletów/transmisji/dnia meczowego, łatwiej wypromować kogoś z drużyny. teraz płace za kontrakty już nie są kosmiczne, poza tym Arsenić zacznie grać i okaże się że w zimie ładnie się pożegnamy :) Kostala nie chciałbym żeby sprzedawali już teraz, bo za rok można na nim dopiero grubo zarobić (jeżeli nie stanie się nic złego, odpukać) ale jak się pojawi dobra/bardzo dobra oferta to cóż...poza tym drużyna musi dobrze grać, żeby łatwiej było kogoś sprzedać, także róbmy swoje bez odpuszczania czy nie liczenia na coś, po prostu grajmy jak do tej pory w większości meczów ;-)
|
Rezerwowi:
Arsenic - 24 lata, walczy o 1 skład, pierwszy obrońca, który wejdzie w przypadku zmian w linii obrony Wojtkowski - 20 lat walczy o 1 skład Bartosz - 22 lata, jw Halilovic - 23 lata Kolar - 23 lata To oznacza, że w pierwszym składzie i najbliżej niego mamy 8(!!) zawodników w wieku<25 lat. W pierwszym składzie mamy jeszcze 4 graczy w wieku 25-30 - Bartkowski (27), Pietrzak (reprezentant Polski, 26 lat), Basha(28) i Imaz(28). Do tego dochodzą: Plewka, Laskoś, Grabowski, jako piłkarze w szerokiej kadrze, którzy mają szansę pokazać się na boisku. Dla mnie idealna mieszkanka młodości, doświadczenia i rutyny (Wasyl, Boguś, Sadlok) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl