Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Michaleo3 10.01.2017 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1461037)
Tyle że u ruskich od jakiegoś czasu gra się już tak jak w Europie jesień-wiosna.

Ale dlaczego? Bo nie byli konkurencyjni na rynku transferowym. Kiedy oni budowali kadry w Europie była zima i tylko lekkie transfery a kiedy oni mieli środek sezonu to w Europie okienko na całego. My nie jesteśmy tak silni jak Ruscy i nasza liga nie musi się tym martwić. Więc system wiosna-jesień nie jest głupi. Szczególnie że wówczas w puchar mielibyśmy lepszy start jako ci co są w trakcie sezonu a nie go dopiero zaczynają

s1mone 11.01.2017 00:16

Ja myślę, że przede wszystkim zadecydowały kwestie sportowe pod względem gry w Europie.

Grudniowy mistrz grał w europejskich pucharach po pół roku a jeśli pozostał w pucharach na wiosnę to grał jako były mistrz, bo nowy już był wyłoniony. Często w rok czasu drużyna mistrzowska / pucharowa potrafi się całkowicie rozlecieć / zmienić i to w sumie logiczne, że to zmienili jeśli patrzeć od tej strony. W takiej sytuacji w pucharach grała inna drużyna niż ta która awansowała. Także rozumiem zmianę, ale i tak stricto klimatycznie zarówno nam jak i Rosji bardziej odpowiadałby tamten system.

Tak czy siak to zwykła dygresja była.

Konrad. 11.01.2017 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1461130)
Konrad myślę, że można zacytować Ciebie. Mamy 1 pkt do grupy mistrzowskiej, ale wspominasz tylko o 7 do przedostatniego Górnika, chociaż taka sama różnica dzieli nas z 5 miejscem kuchenek.

Oczywiście.

Ja nie zgadzam się z oboma tezami zawartymi w zdaniu: "niczym nie ryzykujemy, bo nie mamy szans na puchary, ani nie spadniemy".

Jak najbardziej na puchary jeszcze szanse są, gdybyśmy zaliczyli taką wiosnę, jak np Piast jesień w ub. roku. Te 10 pkt do 3 miejsca można zmniejszyć, a potem jest podział i cuda się zdarzają...

Dokładnie to samo tyczy się spadku - też ciągle jesteśmy nim zagrożeni...

jonaf 11.01.2017 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1461177)
Ja myślę, że przede wszystkim zadecydowały kwestie sportowe pod względem gry w Europie.

Grudniowy mistrz grał w europejskich pucharach po pół roku a jeśli pozostał w pucharach na wiosnę to grał jako były mistrz, bo nowy już był wyłoniony. Często w rok czasu drużyna mistrzowska / pucharowa potrafi się całkowicie rozlecieć / zmienić i to w sumie logiczne, że to zmienili jeśli patrzeć od tej strony. W takiej sytuacji w pucharach grała inna drużyna niż ta która awansowała. Także rozumiem zmianę, ale i tak stricto klimatycznie zarówno nam jak i Rosji bardziej odpowiadałby tamten system.

Tak czy siak to zwykła dygresja była.

Masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Do tego główne okno transferowe w tych krajach miało miejsce w zimie. Przy ewentualnym awansie i graniu dalej" na wiosnę" dochodziło do pewnych problemów rejestracyjnych. Można bowiem tylko nanieść 3 zmiany w stosunku do składu "jesiennego". A kadry zespołów zmieniały się w większym stopniu, toteż musiały grać bez niektórych "nowych" graczy w pucharach na wiosnę.

leszekm 11.01.2017 16:35

http://sport.interia.pl/klub-wisla-k...en,nId,2334724

Arkadiusz.Czerepach 12.01.2017 18:00

padały tutaj stwierdzenia że "drugi probierz" . chciałbym zwrócić uwagę że to już trzeci probierz , bo od jakiegoś czasu "drugim" jest nenad bielica :)

http://bi.gazeta.pl/im/a0/a9/13/z206...--Chorwat-.jpg

AdzikWK 12.01.2017 18:06

Oby mu się powiodło lepiej niż Probierzowi w naszym klubie

tofik 12.01.2017 20:59

Pytanie po co taka zmiana ? Mogliśmy iść zgodnie z zachodnimi trendami i postawić na związanego emocjonalnie z klubem młodego trenera, człowieka z charakterem, głodnego sukcesów i ambitnego. Ale nie, oczywiście my musimy brać z zagranicy jakiegoś no nejma 3go sortu, który ściaga za sobą kolejnego no name'a 3 sortu. Kompleksy moim zdaniem.

emjot 12.01.2017 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1461428)
Pytanie po co taka zmiana ? Mogliśmy iść zgodnie z zachodnimi trendami i postawić na związanego emocjonalnie z klubem młodego trenera, człowieka z charakterem, głodnego sukcesów i ambitnego. Ale nie, oczywiście my musimy brać z zagranicy jakiegoś no nejma 3go sortu, który ściaga za sobą kolejnego no name'a 3 sortu. Kompleksy moim zdaniem.

tak z ciekawości które to te trendy?
i podaj tak z 10-15 klubów gdzie te trendy panują

Piotr777 12.01.2017 22:02

Jak to które? Chelsea, Liverpool, MC, MU, Tottenham, Everton, Arsenal, Bayern, BVB, RB Lipsk, PSG, Monaco, Juventus, Roma, Napoli, Real, Barcelona, Atletico...Sami emocjonalnie związani z klubem, młodzi, niedoświadczeni, głodni sukcesów trenerzy. Zachodni trend.

PSYCHOLTSW 12.01.2017 22:07

jaki to jest ten no nejm? był jeszcze jakiś transfer z Hiszpanii? nic nie słyszałem...

rasel1906 13.01.2017 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotr777 (Post 1461432)
Jak to które? Chelsea, Liverpool, MC, MU, Tottenham, Everton, Arsenal, Bayern, BVB, RB Lipsk, PSG, Monaco, Juventus, Roma, Napoli, Real, Barcelona, Atletico...Sami emocjonalnie związani z klubem, młodzi, niedoświadczeni, głodni sukcesów trenerzy. Zachodni trend.

haha Mourinho Wenger Ancelotti, Sarrri rzeczywiscie mlodzi i niedoswiadczeni trenerzy tych klubow miej litosc

emjot 13.01.2017 06:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotr777 (Post 1461432)
Jak to które? Chelsea, Liverpool, MC, MU, Tottenham, Everton, Arsenal, Bayern, BVB, RB Lipsk, PSG, Monaco, Juventus, Roma, Napoli, Real, Barcelona, Atletico...Sami emocjonalnie związani z klubem, młodzi, niedoświadczeni, głodni sukcesów trenerzy. Zachodni trend.

oooooooo
no toś mnię zaimponował teraz
Allegri
Ancellotti
Wenger
Emery
Simeone,
Guardiola
i Muryńjo

ho ho ho

no chyba że to żart jest :P

ps. dosyć niskich lotów zresztą

Piotr777 13.01.2017 08:04

Mój żart odnosił się do wpisu Tofika.

Arkadiusz.Czerepach 13.01.2017 08:04

koledze chyba chodziło o to jak ci panowie zaczynali , a nie o ich sytuacje obecną , aczkolwiek słowo trend jest chyba lekko na wyrost

Piotr777 13.01.2017 08:23

Sobolewski jest młody, emocjonalnie związany z klubem. Ma charakter i jest głodny sukcesów. Jednak nie jest gotowy, aby już teraz samodzielnie prowadzić Wisłę. Musi się sporo nauczyć. I on to wie. I nasze władze to wiedzą. Każdy Guardiola, Mourinho czy Zidane zanim objęli samodzielnie stery poważnych klubów, byli asystentami, powadzili rezerwy lub słabsze kluby.

As 13.01.2017 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotr777 (Post 1461458)
Sobolewski jest młody, emocjonalnie związany z klubem. Ma charakter i jest głodny sukcesów. Jednak nie jest gotowy, aby już teraz samodzielnie prowadzić Wisłę. Musi się sporo nauczyć. I on to wie. I nasze władze to wiedzą. Każdy Guardiola, Mourinho czy Zidane zanim objęli samodzielnie stery poważnych klubów, byli asystentami, powadzili rezerwy lub słabsze kluby.

Dlaczego Sobolewski nie jest gotowy? Bo ktos kiedys to powiedzial a potem wszyscy to bezmyslnie powtarzaja.
To, ze chlop ponad 20 lat gral na najwyzszym poziomie, przezyl wielkie sukcesy i bolesne porazki, pracowal z trenerami wybitnymi oraz z kompletnymi nieudacznikami, to wszystko nie ma znaczenia?
Sobol bylby bardziej gotowy, gdyby przez rok lub dwa prowadzil 17letnie dzieci? Albo w 3 czy 4 lidze polamatorow, ktorzy spotykaja sie na treningi trzy razy w tygodniu?

Daj spokoj, gosc jest tak samo gotowy dzisiaj jak bedzie za dwa lata tylko poprostu komus zabraklo wiary i zaufania.

Zwitter 13.01.2017 10:38

Taa, Sobolewski nie jest gotowy, gość który grał w tylu meczach, przeżywał w tym klubie tyle wzlotów i upadków, grał z największymi klubami w europie, siedział w szatni przez którą przewinęło się masę różnych trenerów, lepszych i gorszych - nie jest gotowy. Za to jest gotowy za przeproszeniem niewiele starszy ogórek z Hiszpanii wynaleziony nie wiadomo w jaki sposób.

Barti 13.01.2017 10:49

Widziałem ostatnio taki wywiad z Arturem Żmijewskim. Mówi w nim o pracy reżysera i aktora na planie "Ojca Mateusza" Padają w nim takie słowa, że praca reżysera i aktora to nie to samo. Aktor widzi tylko wąski wycinek którym się zajmuje a reżyser musi ogarnąć pracę wszystkich aktorów i cały plan. To są zupełnie dwie różne rzeczy. Polecam przenieść to na grunt piłkarski. Sobolewski sam przyznał, że potrzebuje nabyć jeszcze doświadczenie. Po co drążycie jeszcze temat Sobola?

szprotson 13.01.2017 10:49

Panowie, ale po co teraza te płacze?
Zachowujecie sie jak opozycja która od jakiegoś czasu nie może obudzić się w rzeczywistości w ktorej oddała władze.

Mamy nowego coacha i trzeba pozwolić mu popracować choć chwilę zanim wydamy wyrok.

As 13.01.2017 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1461469)
Panowie, ale po co teraza te płacze?
Zachowujecie sie jak opozycja która od jakiegoś czasu nie może obudzić się w rzeczywistości w ktorej oddała władze.

Mamy nowego coacha i trzeba pozwolić mu popracować choć chwilę zanim wydamy wyrok.

Ja nie placze, jest Kiko i trzeba mu dac szanse oraz wsparcie to nie podlega dyskusji. Mi jedynie chodzilo o fakt bezsensownego odmawiania Sobolewskiemu doswiadczenia tak jak gdyby byl Mackiem Skorza zaraz po AWF'ie a nie facetem, ktory na pilce zjadl zeby.

Siemion 13.01.2017 11:16

Wypowiedź Kosowskiego o Ramirezie i Sobolewskim, z czym w 100% się zgadzam

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...e-wisle/b2qcl3

Barti 13.01.2017 11:23

Zastanawiam się dlaczego niektórzy, na samym starcie kariery trenerskiej Radka chcą Go utopić w szambie?

Piotr777 13.01.2017 11:32

Utopieniem w szambie było by pozostawienie go w roli 1 trenera. Radek musi przede wszystkim uzyskać uprawnienia do samodzielnej pracy. Uprawianie prowizorki z licencją Kmiecika nie przystoi Wiśle. Poza tym jakoś dziwnie ufam Junco oaz samemu Sobolewskiemu, że potrzebuje on czasu zanim zostanie pierwszym trenerem. Ale niektórzy wiedzą lepiej, nawet od samego zainteresowanego...Bo wiadomo, Polak zna się na wszystkim, najlepiej.

emjot 13.01.2017 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1461475)
Zastanawiam się dlaczego niektórzy, na samym starcie kariery trenerskiej Radka chcą Go utopić w szambie?

bo to klikalne jest
i tylko o kliki tu chodzi

JrQ- 13.01.2017 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1461466)
Dlaczego Sobolewski nie jest gotowy?

Mecz z Cracovia i Ruchem pokazaly dlaczego.

Viper 13.01.2017 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1461466)
Dlaczego Sobolewski nie jest gotowy? Bo ktos kiedys to powiedzial a potem wszyscy to bezmyslnie powtarzaja..

Ponieważ nie posiada licencji UEFA Pro bez której nie może być trenerem Wisły.

dawiss 13.01.2017 12:45

W 3 lidze hiszpanskiej nie graja amatorzy, nie wiem jak jest w czwartej. Zarobki w 3 lidze hiszpanskiej czesto sa lepsze niz u nas w 1 lidze.

As 13.01.2017 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1461479)
Mecz z Cracovia i Ruchem pokazaly dlaczego.

LoL co? Czyli gdybysmy z Cracovia wykorzystali swoje sytuacje albo gdyby sedzia nie byl slepy i wyrzucil pasiaka za uderzenie Sadloka to Sobolewski by sie nadawal? OK, brzmi logicznie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1461480)
Ponieważ nie posiada licencji UEFA Pro bez której nie może być trenerem Wisły.

Nie mowimy o formalnosciach tylko o umiejetnosciach.

Viper 13.01.2017 13:08

^^ Tak, zdobycie licencji UEFA Pro to jest wymagana formalność, bez niej Sobolewski nie może pełnić funkcji trenera. Mecze z Ruchem i Cracovią były po prostu słabe w naszym wykonaniu i poddały w wątpliwość faktyczne umiejętności Sobolewskiego jako pierwszego trenera. Tak czy siak, określanie zdobycia tej licencji jako formalności oznacza całkowitą brak znajomości tematu. To już nie są lata 90te i nikt tego nie dostaje za zasługi czy znajomości.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl