![]() |
Cytat:
|
Wisła ma awansowac sama do lm i nie musi i nie może oglądać się na innych. Kibicuje Wiśle, a nie Polskiej piłce. Wole poczekąc na awans tyle ile trzeba ale potem czuć znakomity smak zwycięstwa i tryumfu. nie chce oglądać innych druzyn w lm, a potem jak wisła w końcu by weszła dzieki tym waszym punktom słyszeć że to wszystko zasługa lecha czy legii bo dzięki nim Wisła miała łatwiejsze rozstawienie czy cokolwiek innego. Natomiast chetnie pokibicuje ruchowi czy jagielloni w le ;)
|
Cytat:
Buziek, wybacz ale nie chce mi się juz pisać o tak oczywistych sprawach. Piłka nożna - opis całości. (Nie schemat my i reszta złego świata): Wygrywasz ->awansujesz->jesteś wyżej w rankingu->drożej sprzedajesz->lepszych kupujesz->więcej zarabiasz->jesteś lepszy. Przegrywasz->spadasz w rankingu->masz trudniejsze losowania->nie przechodzisz kolejnych rund->nie liczą się z tobą->nikt nie chce u Ciebie grać(Makinwa)->sprzedajesz swoich najlepszych grajków za grosze->klepią cię Estończycy->ale cieszysz ryja, bo konkurencja się męczy z Azerami i Maltańczykami i jest ok->za rok obawa bo trafiliśmy na Luxemburczyków, ale nie jest tak żle, bo konkurencja trafiła gorzej - mają ekipe z San Marino:-/ Wy chcecie, żebyśmy przegrywali. Ok. wasz wybór, macie swój mózg... Cytat:
|
Cytat:
Ja jak najbardziej bym chciał żeby w pucharach grało 10 polskich zespołów. Podniósł by się poziom sportowy i w lidze zamiast 3 meczów w sezonie na wyższym poziomie (czytaj z pressingiem rywala) Wisła grała by kilkanaście więcej. Tak, przychodzi później do konfrontacji z europejskim średniakiem, który siada na drużynie i polskie gwiazdy już nie wiedzą co robić bo ostatnio siedział tak na nich np. Lech w rundzie jesiennej 2009. Chodzi o to, żeby z roku na rok coraz mniej klubów polskiej ekstraklasy deklarowało przed sezonem "naszym celem nie spaść", "nasz cel to miejsca 10-12". Porażkę z Wisłą wtedy mają wkalkulowaną w osiągnięcie swojego zamierzonego celu i cały mecz murują bramkę...ile jest takich zespołów? W Polsce większość w Europie na poziomie pucharowych faz grupowych...odpowiedz sobie sam?.Twoje myślenie jest krótkowzroczne. |
Obserwując tą całą dyskusję z boku, to tylko mi się jedno ciśnie, by napisać: Jak można być kibicem Wisły Kraków i dopingować Lechowi Poznań? Dla mnie to chore. Kciuki trzymałem za Inter Baku i teraz będę trzymać je za Spartę Praga. Jeszcze ta flaga Polski...
|
Czyli rzucasz argument mówisz o nim jak o prawdzie objawionej zaś gdy staram się wniknąć nie potrafisz udzielić odpowiedzi. A ten twój schemat cały czas odnosi się do jednostki-klubu, drużyny- Lecha/Amica wygrywa Lech/Amica awansuje, Lech/Amica drożej sprzedaje i taniej kupuje. Nie cała liga nie Wisła czy moja Lechia. Tylko i wyłącznie Lech/Amica to nie jest tak że jak BATE pograło w LM to Soligorsk czy Dynamo Mińsk ma łatwiej. Wierz mi że ma o kilka poziomów trudniej. Nie wierzysz ? to rzuć okiem na tabelę i na ruchy kadrowe.
|
jeden prosty schemat:
lech awansuje do lm, zarabia jak na polskie warunki gruba kase, wzmacnia sie, w lidze staje sie zdecydowanie lepszy niż legia czy wisła, punkty jakie za to zarobilismy do rankingu nie poprawiaja naszej sytuacji, w przyszłym sezonie znowu lech jest mistrzem i awansuje do lm itd. itd. myśle że za 3 razem wreszcie bysmy dostali 2 miejsce w lm i może wisła by awansowała ale przepaśc do lecha była by już zbyt duża na polskim podwórku. Ewentualnie opcja druga, że lech sie nie wzmacnia, tylko wyprzedaje piłkarzy, a w przyszłym roku nie awansuje do lm i jesteśmy w pkt wyjścia |
Drogi kolego.Drużyna z wielkopolski gdy awansuje do LM zyska ok 60 mln złotych.To + pełny stadion + potężni sponsorzy spowoduje to, że o MP będziemy mogli tylko pomarzyć.A jeśli ktokolwiek z was myśli, że będzie inaczej, albo jest idiotą, albo uważa że Rutkowski to idiota.
I dlatego mam nadizeje, ze odpadnie.Wolę być królem w buraczanej lidze niż fetować ziemniaki w złotej polewie. Po prostu Wisła jest dla mnie najważniejsza i w dupie mam polskie drużyny, które grają w tym roku w pucharach. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Będzie większe zainteresowanie produktem (liga polska) jako całości. Media na okrągło będą trąbić, że np. Amika wygrała z Bayernem 3-1. Dziennie na samym tvp1 usłyszysz o tym 10razy. Ludzie będą kojarzyć sukces, będą chcieli w nim uczestniczyć, będą sie nim interesować a co za tym idzie będą chcieli go ogladac. Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Przypomnie sobie jak graliśmy z PAO ile osób nagle znało skład Wisły. Będzie duże zainteresowanie produktem więc jego cena wzrośnie. Proste. 2.Zwiększy się konkurencja: Cupiał, Wojciechowski czy Solorz mają swoją ambicję i pewnie nie jest nią oglądanie pleców Amiki. Od razu podniesie się budżet klubów, tak jak było gdy Wisła dominowała. Mieliśmy zdecydowanie najwyższy budżet, ale wkroczył Walter, potem Amika i się zrównało a nawet z pozytkiem dla wszystkich budżet wzrósł. Podobna tendencja jest ze stadionami. Myślisz, że Cracovia, Arka, Jaga budowali by swoje stadiony? Mają gula bo konkurencja się buduje i wstyd się pokazywać na kurnikach. Jedna jednostka podnosi poziom to statystycznie jest tak, że reszta stara się temu dorównać. Jest progres, rozwój i jest ok. Konkurencja jest ok. 3.Zwiększą się budżety polskich klubów: W drugim pkt. już do tego nawiązałem.. Jednym zdaniem o wszystkim: Zwiększy się poziom! i to wystarczy by opisać wszystko. Żeś mi chłopie wszedł na ambicje. Nie chce mi się o tych dyrdymałach pisac(choć to prawda), bo przypomina mi się marketing za szkoły.:P Cytat:
Jak już wcześniej pisałem - Wisła ma do LM wejść pierwsza. Później ewentualnie Amika lub Legia niech sobie zarobią, żeby Cupiał czuł oddech konkurencji na plecach i kase z LM zainwestował w nowych graczy. |
Czyli dalej chcesz traktowaćbudżet klubów w sposób życzeniowy Wojciechowski ma ambicje, Cupiał ma ambicje. Jednak zapominasz że to są ich prywatne pieniądze i o ile może to być fajna zabawka-dokopać Rutkowskiemu- o tyle zabawki mają to do siebie że się nudzą. To nie jest żadne zwiększanie budżetów to jest zadłużanie klubów. A jeśli tak postrzegasz zwiększanie budżetów to co za problem zwiększyć je teraz. Wojciechowski ma majątek blisko 1.6 mld zł co tam namów go żeby przeznaczył 500 mln na budżet klubu, to przecież też dla dobra polskiej piłki
Co do transmisji to chyba zapominasz że suma jaką wypłaca dana telewizja za możliwość pokazywania ligi jest negocjowana na kilka lat z góry. To nie jest tak że jeden wybryk któregoś klubu w pucharze zwiększy tą cenę w sposób znaczący. Ba nie zwiększy tego nawet seryjne wygłupianie się. Jest to tak znikomy przyczynek do negocjacji że aż szkoda gadać. Bo zapominasz chyba że prawa medialne ligi i pucharów to dwie różne sprawy Kończę dyskusję bo widzę że obracamy się w innych realiach. Zaś jeśli chcesz wiedzieć czym grozi awans Lecha/Amiki do LM to poczytaj o czymś co się nazywa casus olympique lyon i prześledź w ilu ligach on wystąpił |
BATE było w LM a piłkarzy Lechowi za 0,5 mln sprzedaje. Parę lat temu nie pamiętam w jakim kraju środowisko piłkarskie było wkurzone na jakiś zespół że wszedł do LM a nie do LE a później ugrał 1 czy 2 pkt do rankingu bo wszystko z góry na dół przegrywał (a krajowi było potrzebne pkt do awansu w rankingu państwowym) . To pokazuje że awans do LM nie podnosi poziomu sportowego tylko daje zastrzyk gotówki oraz prestiż. Nie przypominam sobie jednak aby BATE Debreczyn któres tam Maccabi czy Rosenborg podniosły jakoś swój poziom sportowy znacząco. Jedyne co te zespołly zrobiły to zdominowały tylko sowje ligi. Co ciekawe takie pańswta jak Szkocja czy Rumunia za 2 lata spadną w okolice 20 miejsca jeśli w tym roku i następnym nie zdobędą w okolicach 8-10 punktów. Czyli jak widać nawet ciągłe występy w lidze mistrzów niczego nie gwarantują
A poziom podnosi się przez grę w LE wielu zespołów a nie jednego w LM A z dobrych informacji to Ruch będzie grał przy cichej z Austria :) |
Cytat:
. Co z tego, że są negocjacja co kilka lat? Tak daleko twoja wyobraźnia nie sięga? Za kilka lat kluby wynegocjują więcej od C+. Proste. 2. Jeśli chcesz wiedzieć czym grozi casus SP Cailungo to kibicuj dalej Azerom i Maltańczykom to polska piłka osiągnie ten poziom. Cytat:
|
Na litość boską, jeśli chcesz sprowadzać argument do poziomu absurdu to kończymy dyskusję dla reszty myślących tak jak ty polecam dowiedzieć się ile obecnie wynosi budżet 3 najbogatszych klubów i ile jest do wyjęcia z LM(nawet przegrywając wszystkie mecze). Jeśli chcesz dominacji w polskiej lidze Lecha/Amiki to owszem im kibicuj jeśli chcesz wielkiej Wisły, tak jak ja chcę wielkiej Lechii to bastuj i się dobrze zastanów jakie idee głosisz
|
Ja tam kolejarskiej mafii nie lubię bardziej niż poległych i niech odpadają z LM jak najwczesniej ale z LE nie wczesniej niż Wisła. Mają być tak samo zafrasowani pucharami jak my żeby się nie skupiali tylko na lidze. Pozostałe zespoły niech sobie nawet do finałów awansują z korzyscią dla naszej klasyfikacji punktowej i swojej kondycji finansowo-sportowej. Ja tam podniesienie poziomu w Polsce upatruje raczej w nowych stadionach niż w grze w pucharach.
Bo jak dobrze wiadomo długa gra w pucharach przekłada się na duże wyprzedaże po sezonie |
Cytat:
cholera wykrakał :lol: jeden dzień wystarczył a człowiek z niesmakiem czyta posty o świetlanej przyszłości Amiki zdobywającej seryjnie mistrza, sorry, majstra :foch: Proponuję niniejszym zmianę regulaminu forum - dodałbym opcję "pie..lenie bzdur na publicznym forum jest karalne". Inaczej się nie da :) |
Albo przypomnienie sobie : "Nie będziesz miał Bogów innych przede mną" !
|
Nawet jeśli Lech awansuje do Ligi Mistrzów to ich szanse nie muszą wiele wzrosnąć w następnym roku. Dlaczego? Bo nie będą rozstawieni i musieliby liczyć na szczęście. Jeśliby zarobili te 16 mln euro i całość wydali na transfery to i tak nie byliby faworytem w meczu z np. Celtikiem czy Anderlechtem. Nie ta półka, nawet po wzmocnieniach.
|
Cytat:
|
Cytat:
W Lidze Europy jak widać tylko Wisła jest pewna transmisji w otwartym Polsacie. Możliwe, że jest błąd w dacie rewanżu, ale transmisja napewno będzie. |
Cytat:
|
Lech jak awansuje do LM to dostaje 4 pkt Teraz ma 11,083 (teraz ma 12,583 ale - 1,5 pkt pocieszenia) Po awansie będzie miał 15,083 + inne zdobyte + z rankingu krajowego co spowoduje że będzie rozstawiony w 4 el LE co najmniej 2 sezony ( pkt Lecha z 5 sezonów 0 0 8 1,5 (4?) ) Bo przez 2 lata nie traci pkt tylko zyskuje A co do LM w następnym sezonie to ma spore szanse na rozstawienie w 3 rundzie el
Wisła musi co najmniej zdobyć 6-7 pkt aby być rozstawiona w 4 rundzie el LE Piszę tak ponieważ odpadając z 3 el LM trzeba mieć taki współczynnik aby być rozstawionym w 4 el LE żeby przygody polskich drużyn nie kończyły się już w sierpniu a dopiero w grudniu |
lech nie awansuje do lm ludzie opanujta
|
Cytat:
Ja pisze o rozstawieniu w 3. rundzie LM z tymi 15 pkt co by oznaczało pewnie awans do 4 rund i po odpadnięciu gre w fazie grupowej LE |
Cytat:
Nie mamy nawet 1 mocnego klubu, nie mamy 2 mocnych klubow jak Szkoci. U nas mocny klub czyli Wisla, Lech, Legia to moze fartem awansowac do LM lub LE. Fartem, fartem bo tylko to nas ratuje. Ruch, Jaga i inne sa juz skreslone na starcie. Oczywiscie powiesz ze rachunek prawdopodobienstwa, ze nic nie mozna wykluczac ale nie wierze w awans do grupy Ruchu czy Jagi, chyba ze stanie sie cud ktory zdarzy sie raz na 10 lat (a o raczej nie rachunek prawdopodobienstwa tylko cud jak mowie). To ja juz wole zeby ten rachunek pradopodobienstwa zwiekszyc poprzez rozwoj polskiej pilki taki jak budowa stadionow ( tutaj juz mozna postawic plusa), inwestowanie w rozwoj mlodziezy, w transfery, w wyzsze pensje (dla zachodnich dobrych grajkow). Nic nie dostaniemy za darmo a Wy byscie chcieli zeby w takim stanie jaka jest Polska pilka nagle do pucharow weszly 4 zespoly, Polska by awansowala po 2 latach na wysokie miejsce w rankingu, mielibysmy 6 zespolow w pucharach, wszystkie zespoly by sie spisywaly solidnie. Ja Was rozumiem, przeciez fajnie by bylo zeby tak sie stalo ale z czym do ludzi? Z Ruchem? Z Wisla ktora sie kompromituje z Levadia czy Lechem ktory sie skompromitowal z Azerami (tak awansowal, ale to byl awans jak rzut moneta, karne sa jak rzut moneta) Co do tego ze nam Lech by odskoczyl po awansie do LM, zgadzma sie z tym. Jako przyklad podam ich awans do 1/16 PUEFA. Odpadli z Udine a zobaczcie jak sie na tyms ezonie wylansowali. Raz dwa, dzieki marketingowi mianowli siebie najlepszym zespolem w Polsce, moze nawet najlepszym zespolem 20 lecia!! A to sie przeklada na kase, wiecej kibicow, wiecej takich kibicow ktorzy moze nawet na stadion nie pzyjda ale koszulke czy szalik Lecha to sobie kupie bo to przeciez polski gigant. Sportowo ciezko przewidywac jakby to sie przelozylo tym bardziej ze juz dostali kupe kasy za Murawskiego czy Lewego i nic z nia nie robia ale mysle ze bardziej pradopodobne po uzyskaniu tych 15 mln Euro bylyby transfery czy wyzsze place a wtedy juz by nam mogli odjechac na amen. Co do tych podpunktow co da awans Lecha do LM. Powtarzam moja mysl i sadze ze jest sluszna. Taki syskok jendorazowy czy nawet regularniejszy ale tylko jednej druzyny to gowno da polskiej lidze. Wtedy by sie stworzylo takie panstwo w panstwie. Jeden mocny klub w calej buraczanej lidze, tylko jeden klub by gral pilke a reszta sie kopala po czolach i to by sie nie przelozylo na to ze Wisla latwiej znajdzie sponsora. Zeby taki skok dla calej ligi sie dokonal to potrzebujemy mysle 3-4 zepsolow na wysokim poziomie czyli takich ktore beda czesto awansowac do faz grupowych LM i LE. Tylko wtedy Polska liga to bedzie marka. Wtedy by sie stworzylo takie cos jak nazachodzie. Kilka dobrych klubow w ktorych mozna robic fajna kariere, bogatych itp I wtedy taki pilkarz jak np nasz Jelen przychodzi do slabszego klubu w lidze (Auxerre) bo wie ze jak sie sprawdzi to juz jest tylko o krok od Marsylii czy Olympicu. Wtedy gdyby byly takie 3 mocne kluby to mysle ze wartosciowy kopacz przyszedlby do Ruchu bo by wiedzial ze jak sie wypromuje w Ruchu to szybko zawita w takiej Wisle, Lechu czy Legii. Jeden klub moim zdaniem napewno nie pociagnie calej ligi do przodu, potrzebaby 3-4 klubow. PS Lech awansowal 2 lata temu do 1/16 PUEFA i co nam to dalo? Lech sie wzmocnil, nasprzedawal pilkarzy za grube melony i jest bogatszy od nas. A nam co to dalo? Jestesmy rozstawieni w pucharach? Jetsemsy bogatsi, silniejsi? Jak sami dpy nie ruszymy to zawsze bedziemy przecietniakami. Oczywiscie mozecie powiedziec ze przez to ze Lech jest lepszy to teraz WIsla czy Legia sie wzmacnia. Poniekad sie zgodze ze jeden goni drugiego ale ten boom to w 80% mysle zwiazany jest z nowymi stadionami. Wlasnie teraz w Polsce stal sie czas na budowanie druzyn, sa nowoczesne stadiony i mozna bydowac druzyne co chyba Wisla i Legia robi. |
Cytat:
Swoją drogą - stosują te same metody, co homo-aktywiści. Pierwsze co próbował zrobić jeden z nich, to przedstawić mnie jako zawistnego "Polaczka" i troglodytę. Jak zobaczył, że nie ta liga, to zaczął chrzanić o wolności i dobrze wspólnym. I masz rację co do tego, że to Ci sami goście od kibicowania utrzymaniu Cracovii. EDIT: A może ich już w przeszłości spuszczono głową w dół? To by wiele tłumaczyło... Kocur - ano, wykrakałem. Gdyby - odpukać - jakimś cudem przeszli Spartę, to się od internetowych agitatorów zboczeń nie opędzimy. Dlatego tym mocniej będę trzymał kciuki za Czechów. |
Ja do tego podchodzę w ten sposób - mogę kibicować (może za dużo powiedziane) Jagiellonii czy Ruchowi bo im awans nawet do fazy grupowej LE da "niewiele". Nie przeskoczą nas na ten moment ani w najbliższej przyszłości. Ale gdyby taki Ruch miał budżet jak Polonia Warszawa + ilość kibiców którą ma itd... wiadomo że nie ma sentymentów:) Wtedy życzę jak najszybszego odpadnięcia.
Teraz podobnie z Lechem (czy wcześniej z Legią) - to są kluby które z nami konkurują - trudno o jakieś sentymenty. Konkurują o pozycje nr 1 w Polsce. Ponadto mają mnóstwo kibiców - to nie jakiś Bełchatów.... Pomijam oczywiście animozje kibicowskie i zgodę z parchactwem bo to wiadomo:) |
Cytat:
Po drugie granie w grupie niemistrzowskiej oznacza grę z Hiszpanią Anglią i Włochami ale dopiero w ostatniej 4. rundzie a odpadniecie z tej rundy daje grupę LE. (nawet odpadniecie z 3. rundy daje grę w LE) Po trzecie my nie mamy zdobywać punktów aby awansować tylko po to żeby nie spaść jeszcze niżej Po czwarte gdyby Lech nie dotarł do tej 1/16 to dzisiaj byśmy byli koło 30. miejsca w rankingu państw a co za tym idzie Wisła zaczynałaby od 1. rundy LE Po piąte lepiej teraz sobie budować ranking bo budowa takiego rankingu zajmuje 5 lat gdy się wcześniej nie miało sukcesów. Dodatkowo trzeba pamięta że już za rok będzie z 5 nowych stadionów. Nie widziałem jeszcze ligii gdzie stadiony są duże a poziom niski ale nasza pewnie bedzie pierwsza:P Jka już dzisiaj pisałem Austria rok temy miała 4 zepoły w LE i zdobyli 9 pkt. Jeszcze raz coś takiego powtórzą i biją się o gwarantowane miesjce w LM. A na koniec uważam ze sukcesy bedziemy osiagać dopiero wtedy jak budżety klubów będą wynosic ok 20 mln euro |
Rzucić tylko hasło 'Lech' na tym forum, a stron naprodukujecie dziesiątki. W sumie postów dotyczących Lecha tutaj jest więcej niż u nas, hah naprawdę daje to do myślenia ;)
Cóż, Lech i Wisła odpadną najdalej za miesiąc z rozgrywek pucharowych. W sumie to chyba weszliśmy na Wasz szlak, generalnie czeka mnie jako kibica Lecha jeszcze sporo zawodów. Przykre jest to, że w naszym kraju, w coraz bogatszej lidze nikt nie jest w stanie poza incydentami osiągnąć jakiś poziom. W sumie zbliżam się w ocenie polskiej ligi do zdania Marszałka - u nas i jakby ktoś miał budżet 200 mln to gówno by osiągnął. |
Cytat:
|
Cytat:
A pisze się tu o Was często, bo jednak Lech to nasz główny rywal w walce na krajowym podwórku. Musisz też być świadomy że raczej Lecha nikt tu nie lubi stąd też duża liczba "negatywnych" postów. |
Cytat:
Po drugie - macie świetny marketing, a to przyciąga pokemony. To jest największe forum kibiców w Polsce, więc wiadomo gdzie będą się później produkować. Po trzecie - o Waszym klubie piszemy ( pomijając mecze między nami ) tylko i wyłącznie w tematach ligowych i pucharowych. W pozostałych jest to traktowane jako offtop. Trudno, żeby ludzie pisali o Ruchu, skoro tego meczu prawie nikt od nas nie oglądał, a o Wiśle w pucharach mamy swój osobny temat. Zejdźcie na ziemię. P.S. Wejdź sobie w temat transferowy i zobacz, ile tam przybyło dzisiaj postów :lol: To powinno dać Ci do myślenia co do różnicy skali między naszymi forami. |
Cytat:
No ale jak tam wolisz... możesz to sobie nazywać kompleksami :rotfl: |
forum Amiki to niezła padaka, człowiek chce czasami poczytać co u majstra, a tam 10 postów na krzyż. Za to forum Legii ostatnio jakby odżyło, czyżby dzięki truskawkom ?
|
Znowu z tego co widze tylko Wisla w Polsacie otwartym,Ruch i Jaga przeciwnikow maja bardziej prestizowych niz my tcyh Azerow.Kiedys TVP transmitowala na otwartym kanale wszytskie mecze ,Polsat przeciez tez moglby ale woli pokazac megahit wieczorem,.
|
Cytat:
A co do tematu - ponoć Aris Jadze bilety po 100 zeta przyszykował.Żal mi chłopaków bo wiadomo że region biedny to jeszcze wyjazd drogi. |
Cytat:
Jest tylko jedna wątpliwość czy transmisje z rewanżu Jagi przeprowadzi grecka TV, bo w tym samym czasie gra też Olympiakos. |
Cytat:
Będą wszystkie trybuny na Reymonta otwarte, to będziemy mogli porównywać. |
ale trzeba przyznać, że merytorycznych postów tutaj jest tyle co pies napłakał, większość raczej to ubliżanie innym.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl