Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 13.11.2023 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1612196)
Na chwilę obecną 6 punktów bo bilans z Odrą mamy kiepski

No fakt ale jeszcze nie było drugiego meczu więc można się połudzić.

pepe72 13.11.2023 10:45

Z okazji przerwy reprezentacyjnej zestawienie po segmentach:
Kod:

top6 - M:6, Z:1, R:3, P:2
mid6 - M:3, Z:2, R:1, P:0
bot6 - M:6, Z:2, R:3, P:1


krysztal 13.11.2023 10:54

Na chwile obecną...

Karherop 14.11.2023 09:05

Widać kto pikuje ostro, aby wypaść z top6. Odra i szczególnie Tychy pokazują że początek sezonu to był wypadek przy pracy. A tak to nikt poza Arka nie jest żadnym pewniakiem do top6 do zimy. Co się może jednak zmienić już w kolejnej kolejce.

No to kończymy kolejną serię między meczami kadry z dorobkiem 5/12 pkt, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

W ostatnich 4 spotkaniach powiedzmy że 7 pkt to będzie wielki sukces i zapewne będzie to też wynik który da miejsce 6-7 i alibi dla JK że idziemy w dobra stronę.

Tymczasem zeszły sezon - 19 kolejek - 27 pkt. Teamu Brzęczek/Sobol

Teraz będzie progres i 29 pkt? :> A może mniej niż 27?

Jaroo1 14.11.2023 09:15

Póki co ładnie wygląda to nasze zestawienie punktowe z sezonu tego kontra poprzedniego. Ciągle jest jakiś progres :D Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

ciacho 14.11.2023 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612239)
...
Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.

wolfy 14.11.2023 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1612243)
Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.

Może nie być, ale raczej będzie. Jak się zaczyna poważna walka to my wysiadamy.

pepe72 14.11.2023 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612239)
Póki co ładnie wygląda to nasze zestawienie punktowe z sezonu tego kontra poprzedniego. Ciągle jest jakiś progres :D Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

Mnie najbardziej cieszy mniejsza niż rok temu strata do top2.
Niestety martwi wszystko pozostałe. Na ostatnim "Studio Reymonta" (YT goal.pl) B. Karcz stwierdził, że w meczach do przerwy świątecznej Sobol gra o swoją przyszłość.

wolfy 14.11.2023 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612256)
Mnie najbardziej cieszy mniejsza niż rok temu strata do top2.
Niestety martwi wszystko pozostałe. Na ostatnim "Studio Reymonta" (YT goal.pl) B. Karcz stwierdził, że w meczach do przerwy świątecznej Sobol gra o swoją przyszłość.

A gówno prawda. Nie róbcie sobie nadziei. Odklejony nie przyzna się do błędu.
Przestańcie się okłamywać i łudzić. Szkoda nerwów.

Patryko 14.11.2023 16:14

Też zwróciłem na ten moment Studia Reymonta uwagę. Jeśli Karcz opowiada coś takiego (a jest zdecydowanie najbliżej klubu ze wszystkich dziennikarzy w Krakowie), to musi być coś na rzeczy w sprawie trenera. Nie wierzę, żeby powiedział coś takiego, wcześniej nie dostając jakiegoś sygnału z samej góry.

wolfy 14.11.2023 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1612260)
Też zwróciłem na ten moment Studia Reymonta uwagę. Jeśli Karcz opowiada coś takiego (a jest zdecydowanie najbliżej klubu ze wszystkich dziennikarzy w Krakowie), to musi być coś na rzeczy w sprawie trenera. Nie wierzę, żeby powiedział coś takiego, wcześniej nie dostając jakiegoś sygnału z samej góry.

Mnie zainteresowała statystyka którą podał Miga - 100 rzutów rożnych, jeden gol.

Patryko 14.11.2023 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612262)
Mnie zainteresowała statystyka którą podał Miga - 100 rzutów rożnych, jeden gol.

Mnie osobiście latają stałe fragmenty, jeśli liczba zdobytych punktów będzie się zgadzać, a bramki będą zdobywane w wyniku dobrej, zespołowej gry, a nie fartownego odbicia się piłki od czyjejś głowy po rzucie rożnym.
Piłkarzy mamy takich (oczywiście do tego musi dojść jeszcze trener mający pojęcie o trenerce), że nie musimy polegać na 40-metrowych wyrzutach z autu, jak jacyś siepacze z Sandecji.

wolfy 14.11.2023 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1612267)
Mnie osobiście latają stałe fragmenty, jeśli liczba zdobytych punktów będzie się zgadzać, a bramki będą zdobywane w wyniku dobrej, zespołowej gry, a nie fartownego odbicia się piłki od czyjejś głowy po rzucie rożnym.
Piłkarzy mamy takich (oczywiście do tego musi dojść jeszcze trener mający pojęcie o trenerce), że nie musimy polegać na 40-metrowych wyrzutach z autu, jak jacyś siepacze z Sandecji.

No dobra, ale punkty się nie zgadzają, a awansowała Puszcza xD

Patryko 14.11.2023 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612268)
No dobra, ale punkty się nie zgadzają, a awansowała Puszcza xD

Patrz nawias ;)

Jaroo1 14.11.2023 22:23

Cytat:

Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.
Póki co to tracimy ze wszystkimi, od góry, do dołu, punkty. Tracimy praktycznie co kolejkę. Także to czy na koniec sezonu w 10 meczach wtedy chyba wygraliśmy 5 i przegraliśmy 5 to... yyy to jest 15 pkt zdobytych. Czyli teraz mając średnią 1,5 pkt na mecz, wyjdzie nam to samo :D
Po prostu w.......ów nie będzie ale prawie same remisy będą.

pepe72 14.11.2023 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612259)
A gówno prawda. Nie róbcie sobie nadziei. Odklejony nie przyzna się do błędu.
Przestańcie się okłamywać i łudzić. Szkoda nerwów.

Jeśli chodzi o trenera to pewnie nie ale Jaro jest szefem firmy więc wcześniej czy później będzie musiał dojść do poprawnych wniosków. Jak przestaniecie chodzić na mecze to pewnie wcześniej. Bo na koniec dnia liczy się wynik finansowy, a Synerise nie jest w stanie tyle przeznaczyć na Wisłę.

I proponuję zostać w tym temacie przy liczbach.

krysztal 15.11.2023 01:07

Jak na razie to Synerise nie tyle nie jest w stanie przeznaczać ileś na Wisłę ile w ogóle nie jest w stanie cokolwiek przeznaczać.W zasadzie to sam Synerise potrzebuje aby przeznaczać pieniądze na niego

wolfy 15.11.2023 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612274)
Jeśli chodzi o trenera to pewnie nie ale Jaro jest szefem firmy więc wcześniej czy później będzie musiał dojść do poprawnych wniosków. Jak przestaniecie chodzić na mecze to pewnie wcześniej. Bo na koniec dnia liczy się wynik finansowy, a Synerise nie jest w stanie tyle przeznaczyć na Wisłę.

I proponuję zostać w tym temacie przy liczbach.

Apelowałem o bojkot dawno temu. Z bólem serca, ale w interesie Wisły. Sam nie kupiłem po raz pierwszy od dawna karnetu ani żadnego biletu.
To tacy jak Ty zakłamywali rzeczywistość.
Teraz już za późno. Po takiej serii jaką musi wykręcić ten kretyn żeby wreszcie go zwolniono awans będzie mrzonką.

pepe72 19.11.2023 21:35

Wisła II zakończyła całkiem udaną rundę jesienną na 1 miejscu, z przewagą 6 punktów nad #2 Orłem Ryczów

Od 7 kolejki zespół jest #1 :)
ZRP: 13-3-1
R: #11 BBT2 (w domu), #3 LKS Jawiszowice (wyjazd), #12 Watra Białka Tatrz. (wyjazd)
P: #5 Beskid Andrychów (w domu)
(pozycje na koniec rundy)

Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          19      9      9        1
punkty            45      22    23   
średnia            2,50    2,44  2,56   
Procent kolejek  50%             
                   
2 miejsce (pkt)  39             
zostało kolejek  19             
przewaga          6             
możemy tracić      0,32             
                   
awans            88             
Brakuje          43
średnia na mecz    2,53   
najwcz. w kolejce 34

Wygląda na to, że runda wiosenna jest kopią jesieni, z tym, że wszystkie mecze, które graliśmy w domu gramy na wyjazdach, a wyjazdowe w domu.
Pauzujemy w 21 kolejce, a będziemy kończyć:
36: (w) Beskid Andrychów
37: (d) Wolania Wola Rzędzińska
38: (w) Barciczanka Barcice

pepe72 26.11.2023 14:41

Odra niestety wygrała więc nadal mamy 5 punktów straty (plus przegrany mecz z Odrą w Krakowie).
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          16      9      7
punkty            25      16      9
średnia            1,56    1,78  1,29
Procent meczów    47%         
             
Baraże            52
Brakuje          27
średnia na mecz    1,50
             
2 miejsce (pkt)  30         
zostało meczów    18         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+ 0,28         
             
1 miejsce (pkt)  32         
zostało meczów    18         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+ 0,39         
             
awans vice        63         
Brakuje          38
średnia na mecz    2,11
najwcz. w kolejce 29


Karherop 26.11.2023 21:55

Forma rywali ma dość marginalne znaczenie, jeśli sami nie zaczniemy punktować przynajmniej 2 pkt/mecz

To że wszyscy będą gubić między sobą punkty z czołówki to wiadomo od pewnego czasu. Tym bardziej że szeroko pojętą czołówka to w tej chwili 11 zespołów. A jeszcze dochodzą utraty punktów z dołem tabeli, czego akurat my doświadczamy nader często...

Co kolejke mamy przynajmniej 2 mecze które przetasowuja miejsce w tabeli

Teraz było Arka - Lechia i Tychy - BBT
W kolejnej: TBB - Wisła ,Łeczna - Tychy, Lechia - Miedź
Dalej: Odra - Stal, Wisła - Łeczna, TBB - Arka
I ostatnia przed zimą: Arka - Łeczna, Motor - Lechia, Miedź - TBB

I odpoczynek do 17 lutego...

MaLk 01.12.2023 23:25

Niestety, pomimo ewidentnych oznak tego, że tym razem już zaskoczyło, trener Sobolewski prawdopodobnie nie dostanie szansy kontynuowania misji awans, a przecież wyniki jednoznacznie pokazują, że szło ku dobremu.

Średnia sezonu: 1,47
Średnia krocząca 3 mecze: 1,33
Średnia krocząca 5 meczów: 1,00

Do awansu bezpośredniego brakowało tylko średniej 2,24 do końca sezonu, więc decyzja tym bardziej niezrozumiała. Poddał się dokładnie na półmetku rywalizacji mając ciągle te brakujące 2 punkty więcej niż w poprzednim sezonie na tym etapie.

Naprawdę, nie rozumiem tej decyzji.

Armin 01.12.2023 23:32

Za Sobola dajcie pana Kazimierza Kmiecika. Gorzej nie będzie. Utrzymanie raczej pewne.Na nikogo innego nas nie stać. A zawsze to legenda zgodnie z polityką klubu.

krysztal 01.12.2023 23:40

Zaraz,zaraz.Nie tak prędko.Jaro będzie go jeszcze przekonywał żeby ciągnął ten wóz z węglem

Jaroo1 02.12.2023 08:28

Cytat:

Do awansu bezpośredniego brakowało tylko średniej 2,24 do końca sezonu, więc decyzja tym bardziej niezrozumiała. Poddał się dokładnie na półmetku rywalizacji mając ciągle te brakujące 2 punkty więcej niż w poprzednim sezonie na tym etapie.
Sobola zniszczył własny sukces... Na horyzoncie widać już tę serię zwycięstw z poprzedniego sezonu i to myślenie, że aby mieć więcej pkt niż w analogicznym momencie względem poprzedniego sezonu go trapiło. Przecież żeby tak się stało to niedługo by musiał wygrywać prawie wszystko pod rząd.

Niestety tak to czasami w pracy jest, że samemu sobie człowiek za wysoko poprzeczkę postawi i to się później na nim mści.

Cytat:

Na nikogo innego nas nie stać.
To jest chyba najśmieszniejsze i najgłupsze zdanie jakie pada z ust ludzi.
Tak na szybko w 5 sekund po wpisaniu w google znalezione:

Cytat:

Średnie zarobki trenerów piłkarskich w Ekstraklasie wynoszą około 30 tysięcy złotych miesięcznie, czyli mniej więcej 360 tysięcy rocznie. Są jednak w naszej lidze szkoleniowcy, których pensje zdecydowanie przewyższają średnią.
Im bogatszy klub, tym na wyższe wynagrodzenie może sobie pozwolić. Drużyny z najwyższym budżetem w Ekstraklasie oferują kontrakty zaczynające się od 50 tysięcy złotych miesięcznie, lecz niektóre kwoty mogą sięgnąć nawet 120 tysięcy i więcej… (Michał Probierz, Adam Nawałka, Kosta Runjaić). Daje to roczne wynagrodzenie w widełkach od 600 tysięcy do nawet 1,5 miliona złotych.
Ja wiem, że my toniemy w długach ale ludzie, zatrudnienie trenera nawet za 100 koła miesięcznie (czyli jak najlepsze kluby w Polsce) to są można powiedzieć sprawy groszowe dla tak dużego klubu jak Wisła. Jeśli dobry trener "gwarantował by" wynik, to wydanie na niego ten 1 mln zł rocznie w sytuacji gdy jego praca odda o wiele więcej, to jest dill życia. Wydanie na pensję trenera 50 koła miesięcznie = 600 tys zł rocznie. Serio nas nie stać na takie wydatki? Przecież zamiast 2 pokrak na boisku czy 10 Talaropodobnych, których mamy w składzie, można by mieć trenera powiedzmy z najwyższej półki jak na polskie standardy.

pepe72 11.12.2023 16:53

Dzięki zwycięstwu i opadom śniegu (kilka meczów się nie odbyło w 17 i 18 kolejce) mamy 6 miejsce i niewielką stratę do 2 miejsca.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          18      10      8
punkty            28      19      9
średnia            1,56    1,90  1,13
Procent meczów    53%         
             
Baraże            52
Brakuje          24
średnia na mecz    1,50
             
7 miejsce (pkt)  27         
zostało meczów    16         
przewaga          1         
możemy tracić      0,06         
             
2 miejsce (pkt)  32         
zostało meczów    16         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+ 0,25         
             
awans vice        63
Brakuje          35
średnia na mecz    2,19
najwcz. w kolejce 30

Z 2 Lechią był remis 0:0.
Zespoły, które mają zaległy mecz i matematyczną szansę na 2 miejsce:
GKS Tychy - 31 - w Tychach przegraliśmy 1:0
Motor Lublin - 29 - w Lublinie wygraliśmy 1:4

Blondas 12.12.2023 11:52

Wczoraj dobry dla nas wynik w Niecieczy

pepe72 12.12.2023 21:07

Dokładnie, mamy 5 punktów straty do 1 miejsca (śledzie dostały w Krakowie 5:1 :) ).
GKS Tychy ma zaległy mecz i może przeskoczyć Arkę.
W Tychach przegraliśmy (1:0).

Karherop 12.12.2023 23:22

Zaległości zostaną odrobione dopiero wiosną, więc jeśli nic nie spartaczymy z Polonią to przezimujeny na 5-6 miejscu.

Nie ulega wątpliwości że więcej w tym zasługi rywali niż nas samych. Choć akurat te 6 miejsce to będzie w sam raz dla średniej 1.72

As 13.12.2023 13:38

W tej lidze trudno tak naprawde cokolwiek przewidziec. Wiele sie chyba nie pomyle jesli powiem, ze pol ligi juz na jakims etapie liderowalo.
Nikt nie jest w jakims wielkim szoku kiedy lider gra z jednym ze "spadkowiczow" i oddaje punkty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl