![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dajcie spokój z tym Petrescu już. Tego się nie da czytać, taki gdybanie co by było gdyby w Wiśle pracował, co by osiągnął jak by tu był. Pozwolę sobie przypomnieć,że za waszego Boga Petrescu Wisła nie miała żadnego, ale to żadnego stylu nawet przez krótki czas, długa piłka od obrony do napadu i tak wyglądała nasza gra. Skorża podczas pierwszego sezonu z Wisłą zrobił coś niesamowitego, wygrywając mecze w porywającym stylu, później było gorzej niestety ,ale jak by nie patrzeć 2 mistrzostwa z rzędu zdobył .Dziwie sie także osobą ,które mówią, ze nie ma znaczenia trener to do cholery co tak płaczecie za tym Rumunem? Ile meczy oglądaliście jego drużyny? Chociaż do Skorży nie jestem jakoś przekonany,to pokazał podczas pierwszego sezonu,że jeśli będzie miał 18 równorzędnych piłkarzy to potrafi osiągnąć z drużyną bardzo wiele i ta drużyna będzie grała efektownie i efektywnie. Proponuję zobaczyć sobie kadrę Wisły podczas pierwszego sezonu Skorży w Wiśle,a kadrę obecną. Inną sprawą według mnie jest fakt,że Skorży brakuje trochę po prostu jaj.. Nie potrafi zdziałać nic u Cupiała, namówić na to aby wyłożył kasę. Ja szanuję Bogusia za to ile włożył pieniędzy i wysiłku w tą Wisłę, ale niestety on to powinien wiedzieć doskonale,że aby zarobić najpierw trzeba porządnie zainwestować.
P.S: Proponuję Panu Skorży jeszcze bardziej ogrodzić boisko treningowe dodatkowymi siatkami, aby nic nie było widać przecież co mecz zaskakuje nas nowym ustawieniem i nowymi zagraniami. Piszę z głowy teraz, choćby mecz z Koroną Kielce kiedy po 30 minutach było już 3:0, później z tego co pamiętam skończyło się 4:2. Teraz prawie wszyscy piszą Skorża jest zły itd, a parę miesięcy temu jak ktoś tu coś złego napisało o trenerze to można to było przepłacić nawet życiem. Nie pamiętasz tego sezonu już? Brożek ścigał się z Zieńczukiem o koronę króla strzelców, świetną niestety tylko jedną rundę miał Kosowski,który później odszedł, naprawdę te mecze aż się chciało oglądać,teraz muszę to przyznać rzygać czasem się chce jak się widzi tą kopaninę,lepiej grają chłopaki w A klasie. Fakty to były taki,że w całym sezonie tylko raz przegraliśmy i nie pamiętam ile remisów było nie mogę tego odnaleźć. |
Pierwszy demontaż Wisły zaczął się od odejścia Kosowskiego, teraz u Skorży po odejściu Kosy - drużyna też gra słabiej niż na początku jego pracy. Może chodziło tutaj o to, że Kosa mimo całego marudzenia o frytkach, pampersach i innych pierdołach, zawsze na boisku dawał z siebie wszystko, być może chodziło o to, że obok Sobola, Hłowy i Baszcza potrafił poustawiać młode gwiazdeczki na boisku. Nie wiem, ale faktem jest, że z odejściem Kosy zespół tracił sporo na wartości bądź co bądź.
Wolfy - sorry ale absurdem jest twierdzenie, że Maciej Skorża pracuje w cieplarnianych warunkach - takie miał przede wszystkim SMuda, który mógł ściągać do zespołu zawodników z całej Polski, za każdą cenę. Skorża chciał zatrzymać Kosowskiego - niestety bez szans, chciał Franka - pół forum chciało zlinczować zdrajcę. Chcesz powiedzieć, że Urban ma gorsze warunki niż Skorża ??? Przecież zabawy w Hiszpankę - przerodziły się w stratę circa 1 mln euro, kupiono Iwańskiego za 650 tys euro. Smudzie w Lechu sprowadzono zawdoników w jednym okienku transferowym za 5 mln złotych !!!!!!!!!! Skorża dostał zawodników w gruncie rzeczy nie wiadomych - Marcelo wystrzelił (tak jak Astiz w Legii), ale Beto okazał sie niewypałem. Łobodziński - nie wiem na ile był to pomysł Skorży, ale jak musisz puścić Kosowskiego i proponują Ci Łobo, który akurat zagrał sezon (no może rundę) życia. Jirsak - przyszedł razem ze Skorżą i było wiadome, że nie jest to wielki playmaker, raczej taki środkowy pomocnik o zadaniach defensywno-ofensywnych. Owszem Skorża popełnia błędy (nie popełnia ich ten co nic nie robi) dla mnie głównie w sferze bardziej wymagającego podejścia do zawodników. Jacy to zawodowcy z naszych piłkarzy, skoro Marcelo sam zostaje po treningach w klubie, a większość dupę wiezie do domu i tam się opierdala. Skorża popełnił błąd taki, że po przegranej na stojąco z Legią nie wpuścił na mecz z Cracovią młodszych graczy i nie posadził na ławie Patryka "machacza łapkami" Małeckiego czy Wojciecha "jeszcze jedno kamikaze" Łobodzińskiego. Na pewno Ci co za nich by weszli nie zagraliby gorzej. Zwolnienie Skorży nie da nic pożytecznego - tak jak nie dało zwolnienie Kasperczaka czy Petrescu - ich obu uważam w Posmudowej Wiśle za najsensowniejszych trenerów. To, że po odejściu Kaspra Liczka zdobył MP to żaden argument, bo jaja to byłyby gdyby tego nie zrobił. Dla mnie facet nadawał sie na budowanie bazy młodzieżowej klubu i koordynację grup młodzieżowych, a nie do prowadzenia I zespołu. Jednakze zgodzę sie, że SKorża powinien mieć postawione warunki, od których należy uzależnić współpracę z klubem. Zwolnienie trenera utwierdzi naszych graczy, że w klubie ważni są tylko oni. Wsparcie Skorży (a nie ultimatum) może da coś do pomyślenia naszym graczom odnośnie zaangażowania, ale nie podpisywałbym z nim długiego kontraktu z podwyżką itd. |
Cytat:
|
Cytat:
Za stylową grę tacy uważają strzelenie 4 goli błąkającemu się we mgle Zagłebiu. Powodzenia |
Cytat:
A ci Hiszpanie z Legii, to w wiekszosci darmowi przeciez byli. Jedynie za wykupienie Astiza musieli wylozyc 400 tys euro i podobna kwote za Tejksiura. Jak do tego dolozyc Iwanskiego, to wcale nie wychodzi wiecej niz mial do rozdysponowania Skorza. |
Funkykoval Łobo to byl w stu procentach pomysl Skorzy, od kad do nas przyszedl to powtarzal jaki to on jest swietny i to dla niego absolutny numer 1 na liscie transferowej.
|
Ulatowski za Skorże ?
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
Cytat:
|
Cytat:
Kolego, przypomnij sobie kto wtedy grał w Wiśle. Kuba Błaszczykowski był jedynym gościem co coś prezentował w ofensywie. Do tego dochodził Paweł Brożek, co marnował każdą setkę. Nawet z metra nie trafiał. Wspierał go Branko Radovanović i Paweł Kryszałowicz. Petrescu grał piłkę dofensywną bo każdy dobry trener zaczyna od budowy obrony. Domagał się rozgrywającego i bramkostrzelnego napastnika. Myśle że jakby ich dostał, gra wyglądałaby inaczej. zresztą i tak, pomimo tego defensywnego stylu Dan miał mecze gdzie drużyna grała nie gorzej jak ta Skorży z Kosą w składzie. np. mecz z Lechem, gdzie tylko indolencja Brożków dała Amice remis. Albo mecz z Legią w Warszawie. W tych meczach Wisłą zdominowała przeciwników kondycyjnie i fizycznie. A pomyśleć co by było jakby Dan przepracował z 4 okresy przygotowawcze z Wiślakami. PS: zresztą wolę grać antyfutbol z fuksem w Lidze Mistrzów, niż kopać się w Widzisławiu z miejscowymi. |
Cytat:
Albo zostawić Skorże, albo trener z zagranicy. |
Cytat:
Cytat:
|
W jednym z wywiadów Skorża stwierdził,że teraz nie jest w stanie odmienić stylu gry zespołu,i że czeka na powrót do formy Garguły,co powinno przynieść nową jakość.Trochę przypomina mi to przysłowiowe czekanie na Godota.Gdy Garguła miał poprzednio kontuzję w Bełchatowie(mniej groźna),to przez pół roku po niej grał bardzo słabo.Teraz szanse na to,że pociągnie Wisłę są mniej niż mizerne.Do tego dochodzi większy stres,związany z większymi oczekiwaniami niż w Bełchatowie.Myślę,że on nam znacząco nie pomoże w walce o mistrza.
|
Cytat:
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,3286084.html |
Czy musicie cały czas pisać o Petrescu? Może i zwalnianie go było błędem, ale teraz jest juz na to o wiele za póżno. On juz do Wisły na pewno nie wróci więc po co te dywagacje?
W końcu to temat o Skorży a nie o Petrescu. |
Bardzo mi sie podoba wynik ankiety. Oczywiscie Skorza niewinny juz tradycyjnie. Zrzucil sobie wine na pilkarzy, publika dala wiare w slowa Macka i po problemie... Obudzicie sie w reka w nocniku w kwietniu. Slaby trener, slaba gra druzyny. A w tej slabej lidze ktos przeciez musi byc mistrzem. Szkoda, ze minely czasy kiedy patrzylismy gdzies dalej poza krajowe podworko, a ambicja Cupiala bylo bic sie w Europie. Teraz na puchary idzie sie na kosza...
|
Skorża to dyplomata... Ulatowski? Moim zdaniem trener trochę za młody, tutaj potrzeba kogoś bardziej doświadczonego z twardą ręką,ewentualny następca Skorży powinien być Polakiem, bo później nasi ''piłkarze'' znowu będą coś za plecami gadali i wszelkie porażki będą zrzucać na barierę językową. Skorża ma niesamowite szczęście ile razy ma być zwalniany to trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że nie ma na dzień dzisiejszy wolnego, na podobnym poziomie szkoleniowca. Trzeba odczekać do przerwy zimowej, a teraz zająć się szukaniem następcy dla Skorży. Odnośnie winy za wszelkie niepowodzenia, wina leży zawsze po środku. Na miejscu trenera widzą to co się dzieje, kazał bym na treningach ćwiczyć piłkarzom przyjmować piłkę jedną nogą ogrywać drugą oraz ćwiczył bym wykorzystywanie sytuacji sam na sam.
|
A skąd wiesz, że nie ćwiczy, poza tym, nie wolno za bardzo podkręcić treningów bo i tak mamy niezły szpital, 3rider a może minęły czasy kiedy to Cupiał miał ambicje, albo inaczej widział interes, bo podejrzewam, że w takich kategoriach rozpatruje Wisłę, w żadne gadki o żarliwym kibicostwie właściciela nie wierzę to tylko tani PR. rozarian a mozę Maćkowi najzwyczajniej chodzi o to, że nie ma dobrego środkowego pomocnika, nie od dziś wiadomo, że w Jirsaka nie wierzył od początku, bądź co bądź to ze środka pola najczęściej wychodzą prostopadłe podania do napastników. W ciągu ostatniej dekady Wisła miała 2 szanse na rozwinięcie skrzydeł:
1. Jak Cupiał nie skąpił grosza na transfery 2. Jak Petrescu podkręcił śrubę zawodnikom Wygląda na to, że właściciel nie zamierza postępować w ani jeden z ww. sposobów. Mnie nie interesuje zmiana nazwiska trenera na ładniejsze tylko obranie w końcu jakiejś strategii i trzymanie się jej. |
Cytat:
W efekcie, mówiąc obrazowo, gdy np: na boisku nie szło, to Kosowski w****iał się na rywali, że śmią mu podskakiwać i ze wszystkich sił rzucał się na nich, a nie ruszał wyżywać się na kolegów, jak teraz Brożek z Małeckim. Subtelna, ale kluczowa różnica. . A Skorża nie ma stworzonych w Wiśle warunków do budowy Wisły wolnej od okresowych wpadek, kompromitacji, czy innych nieszczęść. One trafiają się nawet najlepszym - jakże więc można oczekiwać, że nie będą się trafiać (i to często) klubowi ze śmiesznej ligi, z dziesięciokrotnie mniejszym budżetem, stokrotnie gorszą bazą, wielokrtonie gorszą strukturą organizacyjną i z zawodnikami typu Brożków, Łobodzińskiego czy Ćwielonga? W sporcie, tak jak w życiu zasada jest prosta: im więcej warunków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania klubu spełnisz (kadra, szkolenie, baza, struktury organizacyjne iid), tym rzadziej dotkną Cię problemy i zaliczysz mniej wpadek. A im mniej ich spełnisz z różnych powodów, tym częściej będziesz dostawał po tyłku i przeżywał gorzkie chwile |
Ludzie jaki Ulatowski.. Facet co sie pilki uczyl w Islandii i nagle jest gwiazda bo wygral w tej nedznej lidze 7 meczów pod rzad ? Mam nadzieje, ze to artykul wyssany z palca, bo jesli ktos we wladzach Wisly rzeczywiscie ma takie pomysly to niezbyt dobrze to rokuje na przyszlosc.
|
Cytat:
|
Boże ,że Ty patrzysz na to i nie grzmisz... Ulatowski ... ha ha dobre sobie.. Na prawdę poziom dziennikarstwa sportowego w naszym kraju to .......ony poziom dna. Swoją drogą gdyby ktokolwiek z doradców Cupiała podpowiadał mu Ulatowskiego na trenera to wybaczcie ale ja już bym wolał ,żeby tą drużynę prowadził Rafał Janas z Ryśkiem Czerwcem. Albo Skorża albo dobry fachowiec od podstaw z zagranicy... Czechy, Holandia, Anglia, Włochy, Hiszpania , Niemcy... No właśnie może Niemcy.. przecież tam jest tylu trenerów . Kolega MARKUS pisze ,że wolałby kogoś z osiągnięciami.. a przyznam ,że wolałbym kogokolwiek z zagranicy kto prowadził przez dłuższy czas nawet drużynę średnią ale w mocnej lidze... Przecież trenerów z osiągnięciami to nawet w Polsce nie jest za wielu.
|
Cytat:
Tak w ogóle to my tu gadu gadu a jestem ciekaw czy na najwyższym szczeblu decyzje już zapadły - w sensie czy Skorża jest już de facto na wylocie, czy ma jeszcze o co walczyć. |
rozsądne wyjście z nieciekawej sytuacji - zatrudnienie i ściągnięcie z USA - Piotra Nowaka (gość ma wiedzę, pojęcie o piłce i pnie się w górę !!!) ,
co do Skorży nie oszukujmy się ale tak czy siak jego czas dobiega końca, jeżeli nawet uratuje teraz posadę to przy kolejnym kryzysie straci ją na pewno, więc po co udawać, że jest okej wszystko jak zespół nasz nie ma stylu wygrywania.Chciałbym aby Skorża został ale jako np dyrektor sportowy ! Myślę że nie głupi pomysł. |
Głupi czy niegłupi, nie ma co się nad tym zastanawiać, bo on sam nigdy na to nie pójdzie. Myślę, że Skorży bardziej zależy na tym, żeby być trenerem, a nie po prostu być w Wiśle.
|
Z każdym kolejnym dniem ma coraz większe obawy do tego co może wnieść nowy trener. Mamy dwóch walecznych piłkarzy. Sobolewski, Głowacki. Mówię wam. Z tymi piłkarzami sukcesów w europejskich pucharach się nie doczekamy. Jeśli drużyna xxx ustępuje wyraźnie drużynie yyy pod względem technicznym to kluczem do sukcesu może okazać się waleczność, agresja i nieustępliwość piłkarzy. My zatrudniamy tylko takich dobrych technicznie, uważających przy tym by czasem nie odnieść kontuzji. W złą stronę poszła polityka transferowa. A Skorża jej nie pomógł. Potrzebujemy min 5-6 piłkarzy na różnych pozycjach z minimum taką walecznością jaką wykazuje Sobolewski. To tylko moje zdanie, ale z tej mąki chleba nie będzie...
|
Ale głupoty z tym Ulatowskim. Nie wierze, że Cupiał byłby takim ignorantem, popelniając po raz nty ten sam błąd. Wg mnie on planuje dać Skorży szansę do końca sezonu.
|
Cytat:
1) przyjście Jirsaka to autorski pomysł Bednarza, praktycznie Skorża nie decydował o jego przydatności do jego wizji więc, możesz jego odliczyć. 2) Powyższe zakupy Lecha to jedno okienko transferowe, w pozostałych okienkach też po stronach przybyli w Lechu figurowali gracze za których trzeba było zapłacić..... Pewnie nawet Dolha dostał jakąś dolę za podpisanie kontraktu - jak u nas Niedzielan To Twoje mniej więcej jest trochę mylące, bo Smuda w swojej 3-letniej kadencji w Lechu wydał znacznie więcej niż Skorża . Co do tego, że Łobo to pomysł Skorży - nie zaprzeczam, ale jak wybijają Ci Kosowskiego na zasadzie nie - bo Boss gościa nie lubi, to pewnie ratoał się tym co mógł. Łobo stracił w Lubinie plac na rzecz pawłowskiego, tylko, że za Pawłowskiego krzyczało Zagłębie 1 mln, a Wojtuś miał sumę odstępnego wpisaną w kontrakcie i był praktycznie jedynym wówczas dostępnym prawym pomocnikiem na rynku...... To, że jego gra w Wiśle to równia pochyła - nie zaprzeczam, ale uważam, że Skorża gdyby został u nas Kosowski, nie ciągnąłby do składu Łobodzińskiego z horrendalnym kontraktem. |
Źródło tej informacji to Futbol News - ta sama szmira co wypluła info o rzekomych popijawach Łobodzińskiego we Wrocławiu przed meczem z Legią. Jak się okazało info wyssane z palca.
Mam wrażenie, że chcą zaistnieć na rynku, i dbaja o to, żeby być często cytowanym. Zgodnie z zasadą marektingu i promocji: "nie ważne jak o tobie piszą, byle pisali" |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl