Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wolfy 09.04.2025 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645414)
W ostatnich 2 latach druzyna nr 3 przegrała w finale baraży.
Z kolei we wcześniejszych 2 latach nawet w nim nie zagrała, przegrywając juz w polfinale.

Uważam że bycie na 3 miejscu ma sens o ile nie będzie to oznaczało przegranej awansu o włos, bo wtedy jestes mentalnie pierwszym przegranym (i masz w głowie to co Wisła po Sosnowcu, lub Arka po Gieksie).

Raczej nam to nie grozi. Trzecie miejsce jak już byłoby dla nas sukcesem i wynikiem wysokiej formy na finiszu.

Karherop 10.04.2025 12:08

Zgadzam sie i wlasnie dlatego w naszym przypadku warto o to powalczyć.

Jeśli dzisiaj sie wyniki dobrze ułożą to możemy być nawet w estymacjach glownymi faworytami do miejsca 3.

Tantal 10.04.2025 13:57

Ja zdecydowanie wolę atut własnego boiska, zwłaszcza że nie wchodzimy na trybuny na wyjazdach. Przy jakiejś stykowej sytuacji typu dogrywka, karne etc. mocny doping potrafi dać zawodnikom zastrzyk potrzebnych endorfin. Stałem na trybunie w pamiętnym meczu z Lechem kiedy bronił Dolha i nikt mi nie wmówi, że parę tysięcy gardeł w pełnym stresu momencie jest bez znaczenia

pepe72 10.04.2025 21:49

Do końca 7 kolejek, niestety dziś wszyscy przed nami wygrali.
Kod:

                  razem  dom    wyjazd
kolejka            27      14      13
punkty            46      26      20
średnia            1,70    1,86    1,54
Procent meczów    79%         
             
Baraże (stat.)    52         
Brakuje            6         
średnia na mecz    0,86
             
7 miejsce (pkt)    41         
zostało meczów      7         
przewaga            5         
możemy tracić      0,71         

2 miejsce (pkt)    58         
zostało meczów      7         
brakuje punktów    12         
potrzebna średnia+  1,71

Może być jeszcze zmiana na 7 miejscu bo Kotwicy grozi walkower za nieuprawnionego gracza.

pepe72 10.04.2025 21:56

W rankingu "jak mają ciężko", w top6 od nas łatwiej ma tylko Miedź.
Kod:

      Wisła    6    Bruk-Bet 2    Miedź    4    Wpłock  3    Polonia  5
28  w  Odra    14  d  Polonia  5  w  Kotwica 15  d  ŁKS    11  w  Bruk-Bet 2
29  d  Pogoń  17  w  Znicz    9  d  Warta  16  w  Polonia  5  d  Wpłock  3
30  w  Bruk-Bet 2  d  Wisła    6  w  Chrobry 13  d  Znicz    9  w  GKS T    7
31  d  Wpłock  3  w  Arka    1  d  Odra    14  w  Wisła    6  d  Stal SW 18
32  w  GKS T    7  d  Górnik Ł 8  w  Pogoń  17  d  Arka    1  w  Stal Rz 12
33  d  Stal SW 18  w  Miedź    4  d  Bruk-Bet 2  w  Górnik Ł 8  d  ŁKS    11
34  w  Stal Rz 12  d  Kotwica 15  w  Wpłock  3  d  Miedź    4  w  Ruch    10
      10,43          6,86          11,43          6,29          9,00

Na dole średnia z miejsc przeciwników.

Karherop 10.04.2025 22:08

Pepe, wypada jeszcze analizowac Tychy i Łeczna, będziemy czuc ich oddech na plecach.

Tymczasem myślę ze ani Znicz (7 pkt), Ruch (9) i ŁKS 11 pkt straty juz nie maja szans nas przeskoczyć i nie wezma udzialu w walce o baraze6

pepe72 10.04.2025 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645496)
Pepe, wypada jeszcze analizowac Tychy i Łeczna, będziemy czuc ich oddech na plecach.

Tymczasem myślę ze ani Znicz (7 pkt), Ruch (9) i ŁKS 11 pkt straty juz nie maja szans nas przeskoczyć i nie wezma udzialu w walce o baraze6

Forum ma ograniczenia na szerokość pola CODE. Jak za dużo wrzucę to się robi nieczytelne. W excelu mam nawet Ruch, chociaż po dzisiejszej przegranej to już chyba nie ma po co.
Jak ktoś nas dojdzie na 3 punkty to ich też wrzucę.

Górnik Ł. ma 10,29 - czyli trudniej niż my,
GKS Tychy 7,43 - czyli prawie hardcore.

Szneka 11.04.2025 07:20

Teraz widać jak brakuje potraconych punktów z dołem tabeli. Warta 3 Kotwica 2 , punktów które mogłyby być gdyby nie wałki sędziów np. Arka 4 Miedź też 4. Byśmy mogli się teraz śmiać a tak nerwówka do końca.

Karherop 11.04.2025 08:12

Dodajmy że nerwowka niekoniecznie z happy endem.

Po tym jak sie Termalika ogarnęła to trzeba jej życzyć aby chociaz ograla teraz Polonię.

Szneka 11.04.2025 09:24

Też uważam że Polonia jest naszym największym problemem. Płock i Miedź pogubią punkty.

pepe72 11.04.2025 22:07

Ze wskaźnika wynika, że Miedź ma autostradę do top2.
Trzeba liczyć na remis w meczu Polonii z Termaliką. Mamy do nich tylko punkt straty.

Karherop 13.04.2025 22:10

Ciekawostka, cale top 8 w tabeli poza Miedzią, punktuje w ostatnich 5 spotkaniach na poziomie 2 lub wiecej pkt/mecz. Taka forma czolowki w koncowce sezonu jest niespotykana.

Inna sprawa, ze było malo bezpsorednich spotkań tych zespołów, aż do jutra.

Termalika - Polonia będzie meczem o to czy będą jeszcze jakieś emocje na koniec sezonu, czy jedynie zabawa o to jak kto sie plasuje przed barażami.

I żeby nie było że mówię tylko o Wiśle, to Płock do nich wowczas zmniejszy strate do 5 pkt.

Z perspektywy baraży niech padnie jutro remis.

pepe72 14.04.2025 00:21

Płock ma bardzo trudny kalendarz. Najsłabszy ŁKS właśnie ograli.
Poza Zniczem (30 kolejka) grają tylko z drużynami walczącymi o baraże (i Arką Gdynia - 32 kolejka).

Pulpet 14.04.2025 08:40

Czyli mówisz, że jeśli zakładając, że wierzymy w mrzonkę o utrzymaniu formy/farta przez naszych da się zamienić z Wisłą Płock na trzecim miejscu? Jak dla mnie to był murowany kandydat na trzeciego w lidze.

Patryko 14.04.2025 08:59

Ja bym nie lekceważył Pogoni.
Oni cały czas są w grze o utrzymanie, ostatnio pokonali Znicz, więc przyjadą do nas zmotywowani.

Tantal 14.04.2025 09:06

Ale dopiero teraz Płock zacznie poważne mecze. My z dołem tabeli też przecież lecimy równo, a z górą bywa różnie. Nie grają na tyle dobrze, żeby wygrywać regularnie z resztą czołówki.

Szkoda że Znicz już na wakacjach, liczyłem że będą walczyli o baraże i się u siebie postawią Termalice. Teraz nie mają już o co grać. Jeśli BruPet z nimi wygra, spokojnie uciuła z 65-67 punktów na koniec i będzie dla nas poza zasięgiem.

Jop zdaje się osiągnął na powrót średnią w lidze powyżej 2 pkt. 21 meczów i 43 punkty. W każdym normalnym sezonie dawałoby to awans. Mega żal tych straconych frajersko meczy za Moskala. Gdyby Jop był cały sezon pewnie mielibyśmy około 58 punktów i walczyli o drugie miejsce.

Polonię powinniśmy i tak stuknąć, choć może nie aż tak łatwo jak się wydawało jeszcze dwa tygodnie temu.

Karherop 14.04.2025 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1645572)
Czyli mówisz, że jeśli zakładając, że wierzymy w mrzonkę o utrzymaniu formy/farta przez naszych da się zamienić z Wisłą Płock na trzecim miejscu? Jak dla mnie to był murowany kandydat na trzeciego w lidze.

Graja do konca z nami, Arka, Polonia Warszawa, Miedzia, Łeczna na wyjeździe i Zniczem. Z czolowki poza TBB i Tychami graja ze wszystkimi.

Myślę że wciągna z tego i tak z 11 pkt/18, ale jak najbardziej 3 miejsce jest w grze.

@Patryko, po 3 latach w tej lidze chyba juz nikogo nie lekceważymy. Nikt nie mówi że będzie spacerek.

Patryko 14.04.2025 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645576)
Mega żal tych straconych frajersko meczy za Moskala.

Nie nazwałbym ich punktami straconymi frajersko. To było pokłosie startów w europejskich pucharach drużyny, która nie miała na to głębi składu.
Niezależnie od tego, czy trenowałby nas wtedy Moskal, Jop czy Rude, granie całego lata co 3 dni, przez co wielu piłkarzy miało pod koniec listopada po 7-8 spotkań więcej, niż ligowi rywale, musiało się odbić na wynikach sportowych.
O normalnych warunkach do treningu już nie wspomnę, bo terminal lotniska miejscem do szlifowania formy nie jest.

Karherop 14.04.2025 11:50

Po zastanowieniu to frajerskie punkty stracone za Moskala, byly nie mniej frajersko od straconych juz z Jopem ze Zniczem czy Stala Rzeszów.

Problem w tym ze o ile przy średniej Jopa mógł sobie pozwolic na wpadke (powiedzmy) raz na 7 spotkań tak Moskal w pierwszych 8 kolejkach praktycznie nic poza 1 wygrana z Ruchem dla nas nie ugrał na plus. Obowiązkiem bylo wyciagniecie z tego przynajmniej tych 4-5 pkt więcej nawet przy pucharach

Patryko 14.04.2025 12:24

Swoją drogą kiedy ostatnio mieliśmy trenera ze średnią ~2 punkty na mecz na całkiem już niezłej próbce?

https://i.gyazo.com/5913a65568dd5970...2b6d3c2cb9.png

Karherop 14.04.2025 12:42

Średnia 2 pkt na mecz moze się wydarzyć wyłącznie w czubie 1 ligi lub w czubie ekstraklasy, wiec od mistrzostwa Maaskanta taka srednia okresowo mial tylko Smuda gdy zimowal na 3 miejscu + Wdowczyk, z tym ze on ją wykrecil bijac dziadów w grupie spadkowej

Tantal 14.04.2025 12:43

Patryko, no ta super runda Sobolenki kiedy o mało nie dogoniliśmy 2 miejsca. 36 pkt w 16 meczach, średnia 2.25. Dlatego broniłem decyzji Królewskiego o zostawieniu wtedy Sobola na kolejną rundę - mimo ewidentnych braków zespołu i przegranych baraży. Te wyniki dawały nadzieję na awans bezpośredni w kolejnym sezonie. Wyszło jak wyszło...

As 14.04.2025 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645596)
Patryko, no ta super runda Sobolenki kiedy o mało nie dogoniliśmy 2 miejsca. 36 pkt w 16 meczach, średnia 2.25. Dlatego broniłem decyzji Królewskiego o zostawieniu wtedy Sobola na kolejną rundę - mimo ewidentnych braków zespołu i przegranych baraży. Te wyniki dawały nadzieję na awans bezpośredni w kolejnym sezonie. Wyszło jak wyszło...

No zatrzymanie wtedy Sobolewskiego to byl jak najbardziej logiczny ruch. Natomiast kiedy odszedl Fernandez, Mula oraz Junca nabawil sie problemow to sie okazalo, ze wyniki zespolu nie tyle zalezaly od trenera co w duzej mierze od tej trojki.

Gdyby zostali to pewnie Sobol dalej legitymizowalby sie podobna srednia jak w rundzie wiosennej.

sandomingo 14.04.2025 12:58

Pozostawienie Sobolenki w tamtym momencie było całkowicie nielogiczne i bezsensowne.
Co z tego, że osiągnął średnią punktów 2,25 skoro we WSZYSTKICH najważniejszych meczach został zjedzony, w znacznej mierze na własne życzenie.
Dla przypomnienia:

1. Puszcza w Niepołomicach - nie chciało mu się analizować stanu murawy, sposobu gry rywala. Najważniejsze to - gramy swoje.
2. Ruch w Chorzowie - kontuzjowany w poprzednim meczu Mula wyszedł na własne życzenie, szybko musiał zjechać do bazy. Jaki wariant przygotował na taką okoliczność ten trenerski Mag, mając tydzień czasu - Wiktora Szywacza. Chłopak wchodzi zupełnie przypadkowo i po jego stracie pada pierwsza bramka.
3. ŁkS w Łodzi - prowadzenie do przerwy ale potem korekty w składzie i ustawieniu zrobione przez Moskala i bezradna Wisła w drugiej połowie. Kolejna przegrana
4. Sosnowiec u siebie - nie wystawia Igbekeme z powodu rzekomego bólu ucha. Ale to nic. Wisła strzela bramkę w pierwszej akcji, rywal nie gra o nic, prosi się o kolejne. Co robi Sobolenka - każe się wycofać, oszczędzać siły, bo upał.
Efekt - widzimy do dziś. Wisła przegrywa mecz, awans i pewnie przyszłość.
5. Puszcza w barażach - chłop wystawia 6 obrońców i tracimy gole po każdym SFG rywala, potem ucieka z konferencji, rzucając ręcznik.

Idealny kandydat do nowego kontraktu. Który oczywiście dostaje, gdyż jak to mówi właściciel - jest responsywny na whatsuppie.

Patryko 14.04.2025 13:42

Można powiedzieć, że grę Sobolewskiemu robili wtedy kosmici (jak na warunki I ligi) Igbekeme, Mula czy Junca i to dzięki nim była seria 7 zwycięstw.

To samo można powiedzieć o Jopie - wyjmijcie mu Mikulca i Rodado (a takich jakościowo piłkarzy stracił wtedy Radek) i pomyślcie o potencjalnych wynikach.

Karherop 14.04.2025 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1645597)
No zatrzymanie wtedy Sobolewskiego to byl jak najbardziej logiczny ruch. Natomiast kiedy odszedl Fernandez, Mula oraz Junca nabawil sie problemow to sie okazalo, ze wyniki zespolu nie tyle zalezaly od trenera co w duzej mierze od tej trojki.

Gdyby zostali to pewnie Sobol dalej legitymizowalby sie podobna srednia jak w rundzie wiosennej.

Doszedl Goku, Carbo, Alfaro, Baena, Sobczak - mimo wszystko bylo w czym rzeźbić.

Fernandez odszedl i zaraz złapał kontuzje, wiec akurat dla Wisły dobrze ze nie został.

tomytom 14.04.2025 20:26

Ej, to jest temat statystyczny :-)
Bruk-Bet złapał zadyszkę?
Następna kolejka bardzo ciekawa ...

pepe72 14.04.2025 21:01

Odrobiliśmy 3 punkty do 2 miejsca oraz 5 miejsce przegrywamy już tylko 1 punktem (gorszym stosunkiem) :)
Kod:

                  razem  dom    wyjazd
kolejka            28      14      14
punkty            49      26      23
średnia            1,75    1,86    1,64
Procent meczów    82%         
             
Baraże (stat.)    52         
Brakuje            3         
średnia na mecz    0,50
             
7 miejsce (pkt)    45         
zostało meczów      6         
przewaga            4         
możemy tracić      0,67         
             
2 miejsce (pkt)    58         
zostało meczów      6         
brakuje punktów    9         
potrzebna średnia+  1,50


pepe72 14.04.2025 21:04

Ranking "jak mają ciężko". W top6 od nas łatwiej ma Miedź i Polonia.
Kod:

    Wisła    6    Bruk-Bet  2    Miedź    5    Wpłock  3    Polonia  4    Górnik Ł  7    GKS T    8
29  d Pogoń    17  w Znicz    9  d Warta    16  w Polonia  4  d Wpłock  3  d Chrobry  13  w ŁKS    11
30  w Bruk-Bet  2  d Wisła    6  w Chrobry  13  d Znicz    9  w GKS T    8  w Odra    14  d Polonia  4
31  d Wpłock    3  w Arka      1  d Odra    14  w Wisła    6  d Stal SW 18  d Pogoń    17  w Znicz    9
32  w GKS T    8  d Górnik Ł  7  w Pogoń    17  d Arka    1  w Stal Rz 12  w Bruk-Bet  2  d Wisła    6
33  d Stal SW  18  w Miedź    5  d Bruk-Bet  2  w Górnik Ł 7  d ŁKS    11  d Wpłock    3  w Arka    1
34  w Stal Rz  12  d Kotwica  15  w Wpłock    3  d Miedź    5  w Ruch    10  w GKS T    8  d Górnik Ł 7
      10,00          7,17          10,83          5,33          10,33        9,50          6,33

Przydał by się remis w Płocku w przyszłej kolejce ...

Tantal 14.04.2025 21:05

Jak BrudPet nie wygra że zniczem to zacznie się robić naprawdę ciekawie. Praktycznie tylko Arka pewna swojej lokaty.

Stelio 14.04.2025 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645608)
Jak BrudPet nie wygra że zniczem to zacznie się robić naprawdę ciekawie. Praktycznie tylko Arka pewna swojej lokaty.

Najbardziej frustrujące w tym wszystkim jest to,.że zaliczyliśmy 4 wygrane z rzędu w lidze w której ponoć serie dają awans, a nie ruszyliśmy się z miejsca od tych 4 kolejek :D

Tantal 14.04.2025 22:01

Co ciekawe, w tym roku nawet średnia 2 pkt za mecz przez caluteńki sezon koże nie dać awansu... Taka Polonia może pyknąć wszystkich do końca, zrobić 68 pkt ale nie wiadomo czy Termalica nie uzbiera więcej. Chyba nie było jeszcze takiego sezonu w 1. lidze, w każdym razie od wielu lat

Arked 14.04.2025 22:06

Ciekawe jest też to, że wygraliśmy 4 mecze z rzędu i nie awansowaliśmy nawet o jedną pozycję. Nie przeskoczyliśmy nikogo. Zdobyliśmy tylko trochę złudnego komfortu w strefie barażowej, ale Tychy czy Łęczna mogą nas z niego wytrącić.

Karherop 14.04.2025 22:30

Wszystko w tym sezonie zmierza do tego że przewalimy awans bezpośredni w 33 kolejce tracąc punkty u siebie ze Stala Stalowa Wola.

Drozd 14.04.2025 23:34

Zawsze jest powód do biadolenia :>

pepe72 15.04.2025 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1645613)
Zawsze jest powód do biadolenia :>

Dokładnie, zwłaszcza jak się nie popatrzy na to co było wcześniej.
Uroki matematyki.

Po 24 kolejce:
Kod:

+14 (51) Termalica
+14 (51) Arka
 +8 (45) Miedź
 +7 (44) Wpłock
 +1 (38) Polonia
    37 MY
  0 (37) Ruch
  ...
 -4 (33) Górnik Ł
 -5 (32) GKS Tychy

po 28 kolejce
Kod:

+12 (61) Arka
 +9 (58) Termalica
 +4 (53) Wpłock
 +1 (50) Polonia
  0 (49) Miedź
    49 MY
 -4 (45) Górnik Ł
 -5 (44) GKS Tychy


Karherop 15.04.2025 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1645613)
Zawsze jest powód do biadolenia :>

To ironia. Natomiast żal że nie mamy tych kilku punktów więcej. I serio - Termalika sie wyłoży. Szczególnie teraz gdy ma ścieżkę zdrowia w lidze.

A juz w wielka sobotę... Polonia - Plock, czyli każdy wynik nam cos da, ale oby tam padl remis

Tantal 15.04.2025 08:52

Polonia chyba idzie po awans bezpośredni, jak GKS rok temu. Płock pewnie ograją, potem jeden trudny wyjazd do Tych i dalej autostrada. Termalica nie przekonuje, niby nie grają źle ale jacyś tacy bezzębni, trochę to przypomina nasze męczarnie z ostatnich sezonów. Z czołówką raczej pogubią móstwo punktów. Nie rozumiem defetystów, którzy im dopisują 3 punkty w meczu z nami.

Arked 15.04.2025 09:34

Polonia jedzie na farcie wg mnie. Nie wiem jakim cudem oni wygrali te 5 meczów z rzędu. GKSem tej rundy jest GKS... Tychy. Ale oni na szczęście mają chyba za dużą stratę.

krysztal 15.04.2025 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645614)
Dokładnie, zwłaszcza jak się nie popatrzy na to co było wcześniej.
Uroki matematyki.

Po 24 kolejce:
Kod:

+14 (51) Termalica
+14 (51) Arka
 +8 (45) Miedź
 +7 (44) Wpłock
 +1 (38) Polonia
    37 MY
  0 (37) Ruch
  ...
 -4 (33) Górnik Ł
 -5 (32) GKS Tychy

po 28 kolejce
Kod:

+12 (61) Arka
 +9 (58) Termalica
 +4 (44) Wpłock
 +1 (38) Polonia
  0 (49) Miedź
    49 MY
 -4 (45) Górnik Ł
 -5 (44) GKS Tychy


Już pomijam fakt,że według twoich tabelek Petrochemia i Polonia przez 4 kolejki nie zrobiły punktu ale wynika z nich właśnie to o czym piszą wyżej czyli nie posunęliśmy się nawet o miejsce wyżej.Fakt zrobiliśmy sobie bufor w strefie barażowej co może być niezwykle ważne w kontekście terminarza Łęcznej,dobrej formy Tychów i tego że grają między sobą w ostatniej kolejce.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl