![]() |
Cytat:
|
Zgadzam sie i wlasnie dlatego w naszym przypadku warto o to powalczyć.
Jeśli dzisiaj sie wyniki dobrze ułożą to możemy być nawet w estymacjach glownymi faworytami do miejsca 3. |
Ja zdecydowanie wolę atut własnego boiska, zwłaszcza że nie wchodzimy na trybuny na wyjazdach. Przy jakiejś stykowej sytuacji typu dogrywka, karne etc. mocny doping potrafi dać zawodnikom zastrzyk potrzebnych endorfin. Stałem na trybunie w pamiętnym meczu z Lechem kiedy bronił Dolha i nikt mi nie wmówi, że parę tysięcy gardeł w pełnym stresu momencie jest bez znaczenia
|
Do końca 7 kolejek, niestety dziś wszyscy przed nami wygrali.
Kod:
razem dom wyjazd |
W rankingu "jak mają ciężko", w top6 od nas łatwiej ma tylko Miedź.
Kod:
Wisła 6 Bruk-Bet 2 Miedź 4 Wpłock 3 Polonia 5 |
Pepe, wypada jeszcze analizowac Tychy i Łeczna, będziemy czuc ich oddech na plecach.
Tymczasem myślę ze ani Znicz (7 pkt), Ruch (9) i ŁKS 11 pkt straty juz nie maja szans nas przeskoczyć i nie wezma udzialu w walce o baraze6 |
Cytat:
Jak ktoś nas dojdzie na 3 punkty to ich też wrzucę. Górnik Ł. ma 10,29 - czyli trudniej niż my, GKS Tychy 7,43 - czyli prawie hardcore. |
Teraz widać jak brakuje potraconych punktów z dołem tabeli. Warta 3 Kotwica 2 , punktów które mogłyby być gdyby nie wałki sędziów np. Arka 4 Miedź też 4. Byśmy mogli się teraz śmiać a tak nerwówka do końca.
|
Dodajmy że nerwowka niekoniecznie z happy endem.
Po tym jak sie Termalika ogarnęła to trzeba jej życzyć aby chociaz ograla teraz Polonię. |
Też uważam że Polonia jest naszym największym problemem. Płock i Miedź pogubią punkty.
|
Ze wskaźnika wynika, że Miedź ma autostradę do top2.
Trzeba liczyć na remis w meczu Polonii z Termaliką. Mamy do nich tylko punkt straty. |
Ciekawostka, cale top 8 w tabeli poza Miedzią, punktuje w ostatnich 5 spotkaniach na poziomie 2 lub wiecej pkt/mecz. Taka forma czolowki w koncowce sezonu jest niespotykana.
Inna sprawa, ze było malo bezpsorednich spotkań tych zespołów, aż do jutra. Termalika - Polonia będzie meczem o to czy będą jeszcze jakieś emocje na koniec sezonu, czy jedynie zabawa o to jak kto sie plasuje przed barażami. I żeby nie było że mówię tylko o Wiśle, to Płock do nich wowczas zmniejszy strate do 5 pkt. Z perspektywy baraży niech padnie jutro remis. |
Płock ma bardzo trudny kalendarz. Najsłabszy ŁKS właśnie ograli.
Poza Zniczem (30 kolejka) grają tylko z drużynami walczącymi o baraże (i Arką Gdynia - 32 kolejka). |
Czyli mówisz, że jeśli zakładając, że wierzymy w mrzonkę o utrzymaniu formy/farta przez naszych da się zamienić z Wisłą Płock na trzecim miejscu? Jak dla mnie to był murowany kandydat na trzeciego w lidze.
|
Ja bym nie lekceważył Pogoni.
Oni cały czas są w grze o utrzymanie, ostatnio pokonali Znicz, więc przyjadą do nas zmotywowani. |
Ale dopiero teraz Płock zacznie poważne mecze. My z dołem tabeli też przecież lecimy równo, a z górą bywa różnie. Nie grają na tyle dobrze, żeby wygrywać regularnie z resztą czołówki.
Szkoda że Znicz już na wakacjach, liczyłem że będą walczyli o baraże i się u siebie postawią Termalice. Teraz nie mają już o co grać. Jeśli BruPet z nimi wygra, spokojnie uciuła z 65-67 punktów na koniec i będzie dla nas poza zasięgiem. Jop zdaje się osiągnął na powrót średnią w lidze powyżej 2 pkt. 21 meczów i 43 punkty. W każdym normalnym sezonie dawałoby to awans. Mega żal tych straconych frajersko meczy za Moskala. Gdyby Jop był cały sezon pewnie mielibyśmy około 58 punktów i walczyli o drugie miejsce. Polonię powinniśmy i tak stuknąć, choć może nie aż tak łatwo jak się wydawało jeszcze dwa tygodnie temu. |
Cytat:
Myślę że wciągna z tego i tak z 11 pkt/18, ale jak najbardziej 3 miejsce jest w grze. @Patryko, po 3 latach w tej lidze chyba juz nikogo nie lekceważymy. Nikt nie mówi że będzie spacerek. |
Cytat:
Niezależnie od tego, czy trenowałby nas wtedy Moskal, Jop czy Rude, granie całego lata co 3 dni, przez co wielu piłkarzy miało pod koniec listopada po 7-8 spotkań więcej, niż ligowi rywale, musiało się odbić na wynikach sportowych. O normalnych warunkach do treningu już nie wspomnę, bo terminal lotniska miejscem do szlifowania formy nie jest. |
Po zastanowieniu to frajerskie punkty stracone za Moskala, byly nie mniej frajersko od straconych juz z Jopem ze Zniczem czy Stala Rzeszów.
Problem w tym ze o ile przy średniej Jopa mógł sobie pozwolic na wpadke (powiedzmy) raz na 7 spotkań tak Moskal w pierwszych 8 kolejkach praktycznie nic poza 1 wygrana z Ruchem dla nas nie ugrał na plus. Obowiązkiem bylo wyciagniecie z tego przynajmniej tych 4-5 pkt więcej nawet przy pucharach |
Swoją drogą kiedy ostatnio mieliśmy trenera ze średnią ~2 punkty na mecz na całkiem już niezłej próbce?
https://i.gyazo.com/5913a65568dd5970...2b6d3c2cb9.png |
Średnia 2 pkt na mecz moze się wydarzyć wyłącznie w czubie 1 ligi lub w czubie ekstraklasy, wiec od mistrzostwa Maaskanta taka srednia okresowo mial tylko Smuda gdy zimowal na 3 miejscu + Wdowczyk, z tym ze on ją wykrecil bijac dziadów w grupie spadkowej
|
Patryko, no ta super runda Sobolenki kiedy o mało nie dogoniliśmy 2 miejsca. 36 pkt w 16 meczach, średnia 2.25. Dlatego broniłem decyzji Królewskiego o zostawieniu wtedy Sobola na kolejną rundę - mimo ewidentnych braków zespołu i przegranych baraży. Te wyniki dawały nadzieję na awans bezpośredni w kolejnym sezonie. Wyszło jak wyszło...
|
Cytat:
Gdyby zostali to pewnie Sobol dalej legitymizowalby sie podobna srednia jak w rundzie wiosennej. |
Pozostawienie Sobolenki w tamtym momencie było całkowicie nielogiczne i bezsensowne.
Co z tego, że osiągnął średnią punktów 2,25 skoro we WSZYSTKICH najważniejszych meczach został zjedzony, w znacznej mierze na własne życzenie. Dla przypomnienia: 1. Puszcza w Niepołomicach - nie chciało mu się analizować stanu murawy, sposobu gry rywala. Najważniejsze to - gramy swoje. 2. Ruch w Chorzowie - kontuzjowany w poprzednim meczu Mula wyszedł na własne życzenie, szybko musiał zjechać do bazy. Jaki wariant przygotował na taką okoliczność ten trenerski Mag, mając tydzień czasu - Wiktora Szywacza. Chłopak wchodzi zupełnie przypadkowo i po jego stracie pada pierwsza bramka. 3. ŁkS w Łodzi - prowadzenie do przerwy ale potem korekty w składzie i ustawieniu zrobione przez Moskala i bezradna Wisła w drugiej połowie. Kolejna przegrana 4. Sosnowiec u siebie - nie wystawia Igbekeme z powodu rzekomego bólu ucha. Ale to nic. Wisła strzela bramkę w pierwszej akcji, rywal nie gra o nic, prosi się o kolejne. Co robi Sobolenka - każe się wycofać, oszczędzać siły, bo upał. Efekt - widzimy do dziś. Wisła przegrywa mecz, awans i pewnie przyszłość. 5. Puszcza w barażach - chłop wystawia 6 obrońców i tracimy gole po każdym SFG rywala, potem ucieka z konferencji, rzucając ręcznik. Idealny kandydat do nowego kontraktu. Który oczywiście dostaje, gdyż jak to mówi właściciel - jest responsywny na whatsuppie. |
Można powiedzieć, że grę Sobolewskiemu robili wtedy kosmici (jak na warunki I ligi) Igbekeme, Mula czy Junca i to dzięki nim była seria 7 zwycięstw.
To samo można powiedzieć o Jopie - wyjmijcie mu Mikulca i Rodado (a takich jakościowo piłkarzy stracił wtedy Radek) i pomyślcie o potencjalnych wynikach. |
Cytat:
Fernandez odszedl i zaraz złapał kontuzje, wiec akurat dla Wisły dobrze ze nie został. |
Ej, to jest temat statystyczny :-)
Bruk-Bet złapał zadyszkę? Następna kolejka bardzo ciekawa ... |
Odrobiliśmy 3 punkty do 2 miejsca oraz 5 miejsce przegrywamy już tylko 1 punktem (gorszym stosunkiem) :)
Kod:
razem dom wyjazd |
Ranking "jak mają ciężko". W top6 od nas łatwiej ma Miedź i Polonia.
Kod:
Wisła 6 Bruk-Bet 2 Miedź 5 Wpłock 3 Polonia 4 Górnik Ł 7 GKS T 8 |
Jak BrudPet nie wygra że zniczem to zacznie się robić naprawdę ciekawie. Praktycznie tylko Arka pewna swojej lokaty.
|
Cytat:
|
Co ciekawe, w tym roku nawet średnia 2 pkt za mecz przez caluteńki sezon koże nie dać awansu... Taka Polonia może pyknąć wszystkich do końca, zrobić 68 pkt ale nie wiadomo czy Termalica nie uzbiera więcej. Chyba nie było jeszcze takiego sezonu w 1. lidze, w każdym razie od wielu lat
|
Ciekawe jest też to, że wygraliśmy 4 mecze z rzędu i nie awansowaliśmy nawet o jedną pozycję. Nie przeskoczyliśmy nikogo. Zdobyliśmy tylko trochę złudnego komfortu w strefie barażowej, ale Tychy czy Łęczna mogą nas z niego wytrącić.
|
Wszystko w tym sezonie zmierza do tego że przewalimy awans bezpośredni w 33 kolejce tracąc punkty u siebie ze Stala Stalowa Wola.
|
Zawsze jest powód do biadolenia :>
|
Cytat:
Uroki matematyki. Po 24 kolejce: Kod:
+14 (51) Termalica Kod:
+12 (61) Arka |
Cytat:
A juz w wielka sobotę... Polonia - Plock, czyli każdy wynik nam cos da, ale oby tam padl remis |
Polonia chyba idzie po awans bezpośredni, jak GKS rok temu. Płock pewnie ograją, potem jeden trudny wyjazd do Tych i dalej autostrada. Termalica nie przekonuje, niby nie grają źle ale jacyś tacy bezzębni, trochę to przypomina nasze męczarnie z ostatnich sezonów. Z czołówką raczej pogubią móstwo punktów. Nie rozumiem defetystów, którzy im dopisują 3 punkty w meczu z nami.
|
Polonia jedzie na farcie wg mnie. Nie wiem jakim cudem oni wygrali te 5 meczów z rzędu. GKSem tej rundy jest GKS... Tychy. Ale oni na szczęście mają chyba za dużą stratę.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl