Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

saklak1906 16.06.2010 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 915229)
Ale przynajmniej gorzej już nie będzie. DNO osiągnięte. Teraz można się tylko odbić.

Ponizej dna jes jeszcze metr mulu i mysle ze my w tym kierunku zmierzamy

wolfy 16.06.2010 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 915229)
Ale przynajmniej gorzej już nie będzie. DNO osiągnięte. Teraz można się tylko odbić.

Żebyś się nie zdziwił. Przed meczem z Hiszpanami też pojawiały się takie opinie, ale futbol jest okrutny ( szczególnie dla nas ) - zawsze można stracić tę jedną bramkę więcej, jeszcze bardziej olać kibiców, zaprosić więcej panienek do pokoju przed meczem, wychlać więcej wódy na zgrupowaniu ( choć tu faktycznie są pewne granice ).

Nasi piłkarze dawali nam tego przykłady nie raz i nie dwa.

WiślakMyślenice 16.06.2010 18:07

Nie futbol jest okrutny, tylko kto z Hiszpanami gra ofensywnie ? Zwłaszcza jak nie ma kim?

Wiem, że dawali. Teraz do PZPN-u nie mogą się dopier**lić bo mamy za 2 lata euro. Ale potem możemy zrobić czystkę -> przykład Serbii.

Zrobili czystkę i co? Przynajmniej budują nową drużynę, walczą o dogonienie Europy. Nie pozostaje nic innego jak wiara.

wolfy 16.06.2010 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 915243)
Nie futbol jest okrutny, tylko kto z Hiszpanami gra ofensywnie ? Zwłaszcza jak nie ma kim?

Wiem, że dawali. Teraz do PZPN-u nie mogą się dopier**lić bo mamy za 2 lata euro. Ale potem możemy zrobić czystkę -> przykład Serbii.

Zrobili czystkę i co? Przynajmniej budują nową drużynę, walczą o dogonienie Europy. Nie pozostaje nic innego jak wiara.

Ja byłem od dawna za tym, żeby zrobić czystkę. Ale argumenty przeciw zawsze były te same:
  • zdyskwalifikują Reprezentację ( nie awansowaliśmy, kompromitacja )
  • nie dopuszczą Wisły do Pucharów ( no comments, ale przynajmniej kibice Levadii są zadowoleni )
  • odbiorą nam EURO ( jasne ).

_ukoL 16.06.2010 18:29

Wiecie co, ja uważam, że obojętnie jaki trener by tu nie przyszedł to i tak będzie krytykowany. Czy to Engel, Janas, Beenhakker czy Smuda. Każdy z nich popełniał mniejsze lub większe błędy ale do cholery jasnej, to nie Beenhakker, Smuda czy Janas biega po boisku. Z czego tu wybierać? W takiej malutkiej Szwajcarii jest międzynarodowe, naturalizowane towarzystwo, a u Nas nawet naturalizować nie ma zbytnio kogo...
Mamy pokolenie piłkarzy kompletnie słabych, a następcy będą jeszcze słabsi. Nie ma mody na grę w piłkę i nie będzie. Jesteśmy już na dnie. Pora się przyzwyczaić.
Tu by nawet najlepszej klasy trener nic nie zwojował. ;)

wolfy 16.06.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 915256)
Wiecie co, ja uważam, że obojętnie jaki trener by tu nie przyszedł to i tak będzie krytykowany. Czy to Engel, Janas, Beenhakker czy Smuda. Każdy z nich popełniał mniejsze lub większe błędy ale do cholery jasnej, to nie Beenhakker, Smuda czy Janas biega po boisku. Z czego tu wybierać? W takiej malutkiej Szwajcarii jest międzynarodowe, naturalizowane towarzystwo, a u Nas nawet naturalizować nie ma zbytnio kogo...
Mamy pokolenie piłkarzy kompletnie słabych, a następcy będą jeszcze słabsi. Nie ma mody na grę w piłkę i nie będzie. Jesteśmy już na dnie. Pora się przyzwyczaić.
Tu by nawet najlepszej klasy trener nic nie zwojował. ;)

Czyli tak:
  • mamy nędznych piłkarzy
  • trener chce grać ofensywnie z Hiszpanią

IMHO jest różnica między przegraną dwiema, trzema, a sześcioma bramkami. I winę ponosi trener.

Konrad. 16.06.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 915256)
Tu by nawet najlepszej klasy trener nic nie zwojował. ;)

Ale może jednak zaryzykować i choć raz jeden zatrudnić trenera z najwyższej półki? Bo Beenhaker sukcesy odnosił już baaardzo dawno temu... O nie udacznikach, którzy poza Polską nigdy nic nie osiągną, typu Engel, szkoda gadać...

Nie przesadzajmy też znowu z umiejętnościami naszych, bo jednak paru w tej Borussi, czy innym Auxerre gra... Na pewno aż takiej przepaści nie ma między nami, a Szwajcarami... Ten napastnik z Twente, to była naprawdę kaleka. Ale trener umiał ich tak ustawić, aby te kaleki wykorzystać...

harthausen 16.06.2010 19:43

żaden trener, nawet z najwyższej półki sam nic z naszymi grajkami nie zrobi. Musi mieć lojalne poparcie PZPN i współpracę na każdym szczeblu. Tego nie dostanie w życiu. Cała wierchuszka związku jest doskonale okopana na swoich pozycjach i jedyne , na czym im zależy to żeby im się żadna krzywda nie stała i nic nie zakłóciło ich dolce farniente.

Jak tylko poczują, że wymagania kołcza zagrożą ich błogiemu spokojowi i stałemu dopływami sianka z najróżniejszych nieformalnych układów (choćby z menedżerami, sędziami, czy sponsorami) to zrobią wszystko by takiego wymagającego wykopać w kosmos . Jak Leo.

A co zrobi taki choćby Hitzfeld przed podpisaniem kontraktu z PZPN? Pojedzie do Holandii, zaprosi dziadka na dobry obiadek w jakiejś luksusowej knajpie, gdzie sobie uczciwie pogadają, jak obwarować kontrakt . Bo gdy złotousty wąsaty czy kominkowy Antoni zaczną kopać dołki ważne dla Otto będzie już tylko, by dostać odprawę jak najwyższy w niebiesiech przykazał.

Do ME 2012 po mojemu nic się nie zmieni, Franz będzie odstawiał jaja z powoływaniem dziwnych nazwisk , wyniki będą na poziomie tego z Murcji a na samych mistrzostwach będzie tylko śmiech. Dla nas gorzki.
Przez te dwa lata nie ma siły , by beton z góry i powiązane z tym układy cokolwiek ruszyło.
Nie dali sobie krzywdy zrobić mimo trzystu wsadzonych do Wrocka, to tym bardziej będą nie do ruszenia pod parasolem ochronnym ME.

Co będzie później - nikt nie wie, ja tam czarno na dobre 20-30 lat widzę. Kierunek węgierski nas czeka. Czyli dno mimo wielkich osiągnięć w historii. To nasi działacze, ci co są i co przyjdą na pewno potrafią.

tofik 16.06.2010 20:07

Więcej ich nie oglądam. Ciekawe jak długo wytrwam w postanowieniu :)
Aha i zgadzam się z Wojtkiem. Kto liczy na to, że kolejne pokolenie będzie lepsze, to się przeliczy. Będzie coraz gorzej.

Ogryzek 16.06.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 915308)
Więcej ich nie oglądam. Ciekawe jak długo wytrwam w postanowieniu :)
Aha i zgadzam się z Wojtkiem. Kto liczy na to, że kolejne pokolenie będzie lepsze, to się przeliczy. Będzie coraz gorzej.


A później będzie koniec świata w 2012. Majowie już to przewidzieli:)

Jasnowidz jesteś?

For_FuN_ 16.06.2010 22:20

Dobry trener, to kilku mln euro...a misie z PZPN'u potrzebuja tych pieniazkow na "inne" wydatki ;). Poza tym Smuda, to byla wola "ludu"(nie moja, bo ja wolalbym wlasnie trenera z zagranicy), wiec maja czyste raczki, bo Polacy dostali tego, ktorego chcieli. Teraz nawet, jak sie bedzie kompromitowal, zostanie na stanowisku. 20 pilkarzy, ktorym przede wszystkim bedzie sie chcialo(!!), mozna chyba znalezc. A Smuda tez kompromituje sie durnowatymi tlumaczeniami, ze bylismy na wakacjach...jak to?? To po cholere czlowieku powolujesz ludzi, ktorzy tak traktuja Polske? Tak traktuja kibicow i reprezentacje? W takim razie nie chce widziec tych kopaczy w nastepnych spotkaniach.

FraMat 17.06.2010 14:38

coś dla odprężenia:

Trwa sprawa rozwodowa. Nie wiadomo kto ma się opiekować dzieckiem - 10-letnim chłopcem.
Sędza postanawia dowiedzieć się od chłopaka jak on się na to zapatruje.
- Chcesz zostać z mamą?
- Nie. Ostatnio mnie pobiła.
- To z tatą?
- Też nie. Niedawno mi dokopał.
- To, co mam z Toba zrobić?
- Zamieszkam z reprą Smudy. Oni jeszcze nikogo nie pobili.

_ukoL 17.06.2010 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 915365)
A później będzie koniec świata w 2012. Majowie już to przewidzieli:)

Jasnowidz jesteś?

Nie - tu nie trzeba być jasnowidzem. Nic się nie zmienia w klubach w niskich ligach, nic nie idzie do przodu i w porównaniu do lat ubiegłych, to młodzi już w piłkę grać nie chcą - wolą uprawiać murzyńskie sporty w murzyńskich ubraniach a'la deskorolka i spodnie z krokiem w kolanach. :lol:

Będzie gorzej. ;)

tofik 17.06.2010 15:55

Może być. Lubię eXtreme channel :)

Marszałek 25.06.2010 13:06

Spotkaliście się z tym,że podobno Janas podpisując umowę z Polonią szykuje się na stolec trenera pierwszej kadry?
Podobno z Płaczyńskim jest dogadany,tym z SportFive.

harthausen 25.06.2010 15:53

niezłe jaja z tym naszym PZPN i kadrą, jeśli o zmianie trenera można się spotkać na boku z panem Placzynskim (Płaczyńskim) i już się jest dogadanym.

Czasami , choć z rzadka wychodzi do tłumu przeciek, kto naprawdę rządzi w jakiejś tam naszej dziedzinie życia :)

KOMINEK 29.06.2010 08:12

Największa w Polsce sieć handlowa "Biedronka" podpisze dzisiaj umowę sponsorską z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Powiem wam, że to po prostu wstyd. Jedna, z najbardziej badziewnych sieci na koszulkach reprezentacji. PZPN jak zwykle ma zero wyczucia kasa misiu kasa nic poza tym. Są pewne granice i one zostały przekroczone.

I drugi kwiatek

Jeżeli zapadnie decyzja, że mecz o Superpuchar Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Jagiellonią ma się odbyć w Poznaniu, to oddamy to spotkanie walkowerem - ostrzega dyrektor sportowy białostockiego klubu Wiesław Wołoszyn.

Pablooo 29.06.2010 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 922989)
Największa w Polsce sieć handlowa "Biedronka" podpisze dzisiaj umowę sponsorską z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Powiem wam, że to po prostu wstyd. Jedna, z najbardziej badziewnych sieci na koszulkach reprezentacji. PZPN jak zwykle ma zero wyczucia kasa misiu kasa nic poza tym. Są pewne granice i one zostały przekroczone.

Jak to na koszulkach? :>:>

wonski_eNHa 29.06.2010 08:42

Tak, tak Biedronka na koszulkach/dresach reprezentacji. Oczywiście na meczowych nie może i nie będzie sponsorów, ale na tych przy śpiewaniu hymnu już tak

pawelwislak 29.06.2010 09:09

niestety w naszym kraju patologia patologie pogania, co najlepsze czytałem gdzieś że władze Jagi nie wyrażały sprzeciwu na początku czy coś takiego a potem się okazało że zarząd Jagi był na mundialu i nawet nie wiedzieli że takie jaja się dzieją a co do biedronki to hmm pazerność betonu nie zna granic

Martinho 29.06.2010 13:29

Panowie spokojnie, Biedronka ma być po prostu sponsorem tytularnym Pucharu Polski (umowa z Remesem sie skończyła), który odbywa sie pod patronatem PZPN.

Awe 29.06.2010 14:42

Radzę się przejść do Biedronki i zobaczyć co tam sprzedają :) To już nie są takie biedasklepy, to się robią pomału takie dość ekskluzywne sklepy, coś w stylu Almy ;) Na pewno są teraz o klasę wyżej niż taki Lewiadan, Lidl czy Polo. To tak na marginesie :) Co nie zmienia faktu, że logo biedronki będzie wyglądać idiotycznie na dresach.

Syn Kangura z 1984 29.06.2010 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 923249)
Biedronka ma być po prostu sponsorem tytularnym Pucharu Polski (umowa z Remesem sie skończyła)

Czyli co? "Biedronka Puchar Polski"? :lol:

Martinho 29.06.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 923310)
Czyli co? "Biedronka Puchar Polski"? :lol:

Czym to się różni od Remes Pucharu Polski?? jakos takich sprzeciwów nie było kilka lat temu.

wonski_eNHa 29.06.2010 14:54

'Biedronka Cup' to brzmi dumnie.
Swoją drogą ciekawe czy kiedykolwiek Ekstraklasa S.A. znajdzie głównego sponsora.

Marszałek 29.06.2010 14:54

Konkurencja w tej branży jest duża więc w sumie krok Portugalczyków dziwić nie powinien,choć nie wiem czy to aby trafiony cel reklamowy. Nie wiem co Was tak uwiera w taj umowie. Spodziewliście sie,że Microsoft będzie reklamował się poprzez PP? Bierze się to co jest. Nie bójta się w PZPN-ie wiedzą jak liczyć kasę, Biedronkę pewnie szarpnęli sporo. A jak dalej PP będzie takie olewany to niedługo sponsorować go będzie pan Tadzio i jego hurtownia alkoholi. Bo co za koncern chciałby sobie robić średnią reklame>?

Ekstraklasa liczy na to,że Euro spowoduje boom na naszą ligę i za większą kasę sprzedają prawa. Ot naiwni. Poza tym klubom chyba to nie przeszkadza,że nie ma sponsora,bo nie słychać aby coś specjalnie się upominali.

Żmijka 29.06.2010 16:43

4 września polscy piłkarze spotkają się na stadionie Widzewa w Łodzi z Ukrainą, a trzy dni później z Australią w Krakowie. Następnie biało-czerwoni udadzą się na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. 9 października zmierzą się z USA w Nowym Jorku, a w Chicago zagrają z Meksykiem (12 października). Po powrocie do kraju na otwarcie stadionu w Poznaniu (17 listopada) reprezentacja Polski spotka się z Rosją.

Brzmi dość ciekawie, tylko astanawia mnie co kluby na zgrupowanie w USA?! Czy to termin fifowski?

Jaroo1 29.06.2010 16:51

Cytat:

Brzmi dość ciekawie, tylko astanawia mnie co kluby na zgrupowanie w USA?! Czy to termin fifowski?
Z tego co widze to 9 i 12 pazdziernika beda rozgrywane mecze el.ME wiec to termin FIFA ;)

Żmijka 29.06.2010 16:56

No to nie mają nic do gadania. Ale świetny pomysł, wyjazd do usa na 6 dni :|

arti 16.07.2010 09:36

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Spoko wywiadzik, Smuda pełny relaks:)

Jak ktoś ma ochotę i 3 złote to we wczorajszej PN jest kolejny wywiad ze Smudą. Znów parę kwiatków - typu... "będziemy grali zawsze ofensywną piłę", dobrze, że dostaliśmy od Hiszpanii 6-0, a nie 2-0 bo zobaczyliśmy miejsce w szyku, a zresztą graliśmy młodzieżówką. Frankie nie poleciał do RPA bo Brazylii czy Argentyny nie ma sensu oglądać itp. itd.
Radosna twórczość w pełni rozkwitu, obawiam się, że lądowanie za 2 lata będzie bardzo twarde...

kreseq 23.07.2010 13:55

Selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda powołał 21 zawodników na mecz z Kamerunem, który odbędzie się 11 sierpnia o godz. 20.30 na stadionie Pogoni w Szczecinie.

Zgrupowanie rozpocznie się 8 sierpnia (niedziela) wieczorem w Szczecinie.

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal FC, Anglia), Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade, Holandia).

Obrońcy: Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy), Michał Żewłakow (MKE Ankaragücü SK, Turcja), Kamil Glik (US Città di Palermo, Włochy), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa, Rosja), Dariusz Dudka (AJ Auxerre, Francja).

Pomocnicy: Sławomir Peszko (Lech Poznań), Adam Matuszczyk (1.FC Köln, Niemcy), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Rafał Murawski (Rubin Kazań, Rosja), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Ludovic Joseph Obraniak (Lille OSC, Francja), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa).

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Robert Lewandowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Artur Sobiech (Ruch Chorzów).

W poniedziałek selekcjoner Franciszek Smuda ogłosi nazwisko jeszcze jednego zawodnika, którego powoła do kadry.

Zrodlo : 90 minut.

No prosze nawet nasze nieroby sie zalapaly :P

Syn Kangura z 1984 23.07.2010 13:59

Boguski? WTF?!

michu-k 23.07.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 942524)
Boguski? WTF?!

Zdziwiony czy zaskoczony? Ja ani trochę wczoraj zagrał super mecz. Wraca do formy i to cieszy.

emj10 23.07.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 942528)
Zdziwiony czy zaskoczony? Ja ani trochę wczoraj zagrał super mecz. Wraca do formy i to cieszy.

Jeśli to był super mecz to mam nadzieję, że utrzyma formę przez cały sezon :D

WiślakMyślenice 23.07.2010 14:30

Cytat:

Zdziwiony czy zaskoczony? Ja ani trochę wczoraj zagrał super mecz. Wraca do formy i to cieszy.
Ja wstrząśnięty&zmieszany. Zamiast Jelenia Bogusia powołał....

mitmichael 23.07.2010 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 942545)
Ja wstrząśnięty&zmieszany. Zamiast Jelenia Bogusia powołał....

Jelen tyle co jest po kontuzji a ze dla Auxerre jest bardzo waznym ogniwem klub zapewne nie wydal pozwolenia by zagrał z Kamerunem. Zapewne to jest przyczyna jego nieobecnosci.

szprotson 23.07.2010 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 942532)
Jeśli to był super mecz to mam nadzieję, że utrzyma formę przez cały sezon :D

Te przyjęcia jego, to przez Jabulani.

No Boguś to dziewczyna taka na boisku, ale jednak troszke daje drużynie.I jak widać docenił to Franciszek

a we Francji \; http://www.sport.pl/MS2010/1,104119,...zentantow.html

Pilkarzyk 24.07.2010 12:33

Do USA jadą wypocząć i pozwiedzać :) ale terminarz zapowiada się ciekawie

kozuba92 24.07.2010 15:11

Dla mnie nie do pomyślenia jest, że powołania nie dostał Piotrek Brożek. Może grać na lewej obronie ( gdzie gra żenująco słaby Dudka, który w samym meczu z Hiszpanami zawalił 3 bramki, albo Gancarczyk, do którego nic nie mam specjalnie), lub na lewej pomocy (gdzie gra żenująco wręcz słaby RYBUS[!!!!], albo ustawiany jest Peszko, który nie nadaje się na lewą pomoc, a powinien konkurować z Kubą na prawej stronie) SMUDA GDZIE TY MASZ OCZY!! Był ostatnio na meczu i jak mógł nie zauważyć gry Piotrka.

kreseq 24.07.2010 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kozuba92 (Post 943417)
Dla mnie nie do pomyślenia jest, że powołania nie dostał Piotrek Brożek. Może grać na lewej obronie ( gdzie gra żenująco słaby Dudka, który w samym meczu z Hiszpanami zawalił 3 bramki, albo Gancarczyk, do którego nic nie mam specjalnie), lub na lewej pomocy (gdzie gra żenująco wręcz słaby RYBUS[!!!!], albo ustawiany jest Peszko, który nie nadaje się na lewą pomoc, a powinien konkurować z Kubą na prawej stronie) SMUDA GDZIE TY MASZ OCZY!! Był ostatnio na meczu i jak mógł nie zauważyć gry Piotrka.


Rybus w meczu z PSG zagral bardzo dobre zawody. Nominalnego pomocnika na te miejsce szukamy. Poczekajmy jak sie zaprezentuje. Smuda daje mu szanse i dobrze. Brozek albo sie doczeka albo nie...Nie widze w czym on taki dobry...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl