Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Drozd 30.03.2025 20:54

Na dzisiaj najbliżej do 2 miejsca ma Płock, bo BBT jest tak słaba że z każdym może stracić punkty. Miedź to samo. Więc wszystko w naszych nogach :).

Tantal 30.03.2025 21:13

Niestety nie wszystko w naszych nogach, BrudPet może dreptać w miejscu punkt na mecz a i tak ich raczej nie dogonimy.

Niemniej jednak są pozytywy. Parę zespołów pod nami i przed nami potraciło punkty, kolejka całkiem udana. Czekamy jeszcze co jutro padnie w Tychach, ale jak Płock tam straci punkty to kolejka będzie bardzo udana. Zostało jeszcze 4 autobusy do rozbicia przez następne tygodnie.

Do Miedzi mimo porażki z nimi nadrobiliśmy od początku wiosny 3 pkt. Dołują. Do tego my wyszliśmy z dołka, o którym pisał MaLK: właśnie osiągnęliśmy średnią za ostatnie 5 meczy 2,0. Więc może jednak da radę ugrać coś więcej niż ostatnie miejsce w barażach ;) Statystycznie powinniśmy na koniec sezonu być na granicy wyprzedzenia Miedzi. Gorzej z taką Polonią - podobnie jak my odbębniła najtrudniejszych rywali, wyniki ma bardzo dobre, nie widać raczej powodu dla którego mieliby tracić punkty.



Jak się weźmie obecną formę i spojrzy kto ma jakich rywali to zanosi się na ciekawą tabelę na koniec, mniej więcej w tym kształcie:

Arka 70
BrudPet 62
Polonia 62
Wisła 60
Płock 60
Miedź 59

Arka poza zasięgiem a o pozostałe miejsca walka na noże do samego końca. Cały czas liczę na 4 miejsce na koniec a w finale baraży mecz Wisła - BrudPet Spermalisa z wynikiem 3 albo 4:0 dla nas.

pepe72 30.03.2025 22:36

Jak BBT będzie tracić punkty jak dzisiaj to za 5-6 kolejek możemy ją dogonić.
Oczywiście pod warunkiem, że wygramy następne mecze.
Mamy teraz 4 "autobusy" (#16, #15, #13, #18), a 5 mecz z ... BBT.
Jeśli zamiast obijać słupki zaczniemy trafiać do bramki (obok bramkarza) to mecz w Niecieczy może być o przeskoczenie.

Dla pełności obrazu, po BBT mamy WPłock, a potem 3 autobusy (obecne #12, #17, #11). Aczkolwiek warto pamiętać o słynnym meczu z Zagłębiem (grającym o pietruszkę), który wygrywaliśmy 1:0 u siebie by przegrać 1:2 i stracić awans.

FraMat 30.03.2025 22:52

Tylko że jeśli BBT będzie tak tracił punkty to inne drużyny przed nami też będą miały szansę na wyprzedzenie go, więc sytuacja odnośnie do miejsca nie zmieni się radykalnie.

pepe72 30.03.2025 23:10

Jak miniemy BBT to awansujemy co najmniej o jedną pozycję :>

Jaroo1 31.03.2025 05:27

No znowu muszę interweniować bo mi się włączyło uczulenie na .......enie. Pepe, chłopie kochany, do TBB tracimy 12 pkt, zostało 9 kolejek. Nawet jak oni będą punktować średnio 1 pkt na mecz - czyli taka średnia, która zdobywają wręcz najsłabsze drużyny 1 ligi. To musimy odrobić to nich 21 pkt.
Po co Ty takie głupoty wymyślasz, że TBB jest do dogonienia i to w 5-6 kolejek? No bo my mamy łatwe mecze i wszystkie wygramy a oni mają połowę łatwych ale żadnego nie wygrają...

Zlituj się. Oczywiście statystycznie wszystko jest możliwe ale Ty piszesz o scenariuszach najmniej prawdopodobnych, jakieś statystycze s-f uprawiasz. To już pisałem nie raz. Z tego tematu zrobiliście gówno. Przewidywanie na zasadzie jak wszyscy z czołówki wszystko przegraja, a my wszystko wygramy to mamy awans z 1 miejsca.

Już bardziej słuszne jest stwierdzenie, że jak TBB wygra w najbliższej kolejce to ich nie dogonimy, bo będzie 8 kolejek i 12-15 pkt do odrobienia więc praktycznie byśmy musieli tyle wygrywać co nigdy.

Robisz chłopie założenia takie które mogą prysnąć po 1-2 kolejkach. Dość memiczne to jest

MMTS 31.03.2025 07:32

Co to się porobiło?
Wystarczy wygrać jeden mecz z jedną ze słabszych drużyn a tu już kalkulacje ile to nie brakuje do drugiego miejsca.
Lodu na głowy co poniektórym

Trzeba trzymac kciuki, żeby

-primo drużyna zajęła miejsce, gdzie min. 1 mecz będziemy grac u siebie w barażach
-secundo zdobyć tyle punktów, coby dać pograć młodym pod koniec rundy zasadniczej i dać odpocząć tym którzy w finalnej fazie mają ten awans zrobić

Na więcej nie ma co liczyć. Nie budujmy sami napięcia tam gdzie go nie ma.

Karherop 31.03.2025 08:19

Możemy minac BBT, a i tak skończyć na 4 czy 5 miejscu. To irracjonalna liga. Ja jednak obstawiam że go nie dogonimy.

Dla mnie faworytem do awansu z 1 miejsca jest Arka, z drugiego Miedz lub Plock, ale - wystarczy jedna kolejka a juz się mogą siły zupelnie inaczej rozłożyć. TBB robi wszystko by zleciec na 3 miejsce, a przecież mecze z czołówka dopiero przed nimi.

Duzo powie nawet dzisiejszy mecz Tychy - Plock. To będzie pierwszy test dla Plocka o co chca grać.

As 31.03.2025 08:33

Zakladajac, ze Plock wygra w Tychach to mamy 7 punktow straty do 3 miejsca czyli mozna o tym zapomniec bo musialyby sie rozkraczyc trzy druzyny, ktore sa nad nami co raczej na pewno sie nie wydarzy. Jesli nie Plock wygra to straty jest 5 punktow ale to niewiele zmienia bo w dalszym ciagu zespoly nad nami musialyby zaczac punktowac ponizej swojej normalnej sredniej.

4 miejsce i jeden mecz u siebie w barazach to bylaby absolutna rewelacja. Z reszta sam awans do barazy to juz bedzie ogromny suckes wzgledem poprzedniego sezonu.

wolfy 31.03.2025 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1645023)
Co to się porobiło?
Wystarczy wygrać jeden mecz z jedną ze słabszych drużyn a tu już kalkulacje ile to nie brakuje do drugiego miejsca.
Lodu na głowy co poniektórym

Trzeba trzymac kciuki, żeby

-primo drużyna zajęła miejsce, gdzie min. 1 mecz będziemy grac u siebie w barażach
-secundo zdobyć tyle punktów, coby dać pograć młodym pod koniec rundy zasadniczej i dać odpocząć tym którzy w finalnej fazie mają ten awans zrobić

Na więcej nie ma co liczyć. Nie budujmy sami napięcia tam gdzie go nie ma.

Spokojnie, zaraz Warta ich naprostuje.

Tantal 31.03.2025 11:23

Akurat Warta dołuje straszliwie na wiosnę, jest szansa na magiczne dwa zwycięstwa z rzędu z mocarzami z Kołobrzegu i Grodziska.

As 31.03.2025 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645040)
Akurat Warta dołuje straszliwie na wiosnę, jest szansa na magiczne dwa zwycięstwa z rzędu z mocarzami z Kołobrzegu i Grodziska.

Doluje? Aha to dobrze. W sam raz przyjezdza Wisla rozdac punkty :-D

pepe72 31.03.2025 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1645022)
No znowu muszę interweniować bo mi się włączyło uczulenie na .......enie. Pepe, chłopie kochany, do TBB tracimy 12 pkt, zostało 9 kolejek. Nawet jak oni będą punktować średnio 1 pkt na mecz - czyli taka średnia, która zdobywają wręcz najsłabsze drużyny 1 ligi. To musimy odrobić to nich 21 pkt.
Po co Ty takie głupoty wymyślasz, że TBB jest do dogonienia i to w 5-6 kolejek? No bo my mamy łatwe mecze i wszystkie wygramy a oni mają połowę łatwych ale żadnego nie wygrają...

Zlituj się. Oczywiście statystycznie wszystko jest możliwe ale Ty piszesz o scenariuszach najmniej prawdopodobnych, jakieś statystycze s-f uprawiasz. To już pisałem nie raz. Z tego tematu zrobiliście gówno. Przewidywanie na zasadzie jak wszyscy z czołówki wszystko przegraja, a my wszystko wygramy to mamy awans z 1 miejsca.

Już bardziej słuszne jest stwierdzenie, że jak TBB wygra w najbliższej kolejce to ich nie dogonimy, bo będzie 8 kolejek i 12-15 pkt do odrobienia więc praktycznie byśmy musieli tyle wygrywać co nigdy.

Robisz chłopie założenia takie które mogą prysnąć po 1-2 kolejkach. Dość memiczne to jest

Zawsze piszę, że to nie jest temat do narzekania na drużynę. Od tego masz meczowe, o trenerze czy o właścicielach.

Co do s/f to patrząc na same mecze w 2025:
BBT 6 meczów 7 punktów
Wisła 6 meczów 10 punktów.
Mam świadomość, że zachowując średnią 12 się nie odrobi na 9 kolejkach ale ...
BBT do meczu z nami ma (w nawiasie miejsce):
Stal Rz (11)
ŁKS (10)
Polonia (5)
Znicz (9)

My mamy:
Warta (16)
Chrobry (15)
Odra (13)
Pogoń (18)

Strata punktów przez Wisłę w dowolnym z tych meczów to będzie kompromitacja, co niestety nie oznacza, że się nie zdarzy. Ale nie powstrzymuje mnie to przed pisaniem, o "zadyszce" BBT, która nie musi się im do meczu z nami skończyć.

Tantal 31.03.2025 20:13

Płock przegrał. 4 punkty do nich, w tym mecz bezpośredni u nas.

Pepe, nie obrażaj się ale to 2 miejsce to jest s-f.

Po pierwsze, ciężko zakładać, że zespół złożony takimi nakładami jak Termalica, pod w miarę ogarniętym trenerem będzie tak kaleczył jak teraz do samego końca rundy. Po drugie my musimy wspiąć się na wyżyny, punktować lepiej niż w jakimkolwiek momencie sezonu i wygrać mecz bezpośredni. I jeszcze minąć Polonię, do której mamy dwa punkty straty (z racji ich lepszego bilansu), a która gra lepiej od nas. Nadrobić 6pkt do Miedzi. Pokonać też Wisłę Płock (to akurat uważam najłatwiejsze i powinno się wydarzyć.)

Za dużo tych czynników. W którymś miejscu to pierdyknie. Na chwilę obecną największe szanse mamy na 5 miejsce, jeśli miedź nie odbuduje formy to na 4. O czymkolwiek więcej będziemy mogli rozmawiać jakbyśmy rozbili te 4 autobusy przed nami bez żadnej wtopy i zmniejszyli dystans przed decydującymi meczami o połowę, jeszcze najlepiej wyprzedzając po drodze Polonię. Wtedy dopiero pojawi się szansa większa niż tylko matematyczna.

Karherop 31.03.2025 20:38

Po 25 kolejkach w sezonie 22/23 mieliśmy 1 pkt straty do 2 miejsca.
Lepiej sie naprawde nie łudzic, ze dogonimy 2 miejsce, da nam to dużo lepsza sytuacje mentalna przed barażami.

pepe72 31.03.2025 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645065)
Płock przegrał. 4 punkty do nich, w tym mecz bezpośredni u nas.

Pepe, nie obrażaj się ale to 2 miejsce to jest s-f.

(...)

Ale ja jedynie napisałem, że możemy przeskoczyć BBT.

Chociaż patrząc na to, że właśnie Płock przegrał z GKSem to to s-f nie do końca "f". :>

Tantal 31.03.2025 21:49

będzie "f" a nie "s-f", jak za 4 kolejki będziemy mieli 52 punkty. W każdym innym przypadku to kosmonautyka międzygalaktyczna.

pepe72 01.04.2025 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645070)
będzie "f" a nie "s-f", jak za 4 kolejki będziemy mieli 52 punkty. W każdym innym przypadku to kosmonautyka międzygalaktyczna.

Tu akurat zgoda.
By się mogło cokolwiek zdarzyć to mecze z drużynami z obecnych miejsc od 10 do 18 musimy wygrać.
Do soboty można mieć nadzieję :>

Kolejki do końca wg (obecnych) miejsc:
#16, #15, #13, #18, #2 BBT, #4 Płock, #10, #17, #12
dom podkreślony

Arked 01.04.2025 12:55

Realny scenariusz obecnie to wczołganie się do baraży i wykorzystanie... przewagi obcego boiska w obu meczach, bo przeciwnik grając u siebie zazwyczaj broni się mniej desperacko.

wiesniak842 01.04.2025 14:28

W tych "statystykach" pepe72 co roku najlepsze jest jak skresla miesiace w swoim podpisie:D

leszekpw 01.04.2025 18:34

Najlepsze jak co roku łudzicie się bajdurząc w tym temacie, a awansu jak nie było tak nie będzie. Mam ubaw.

Arked 01.04.2025 18:50

Dziwny to powód do radości.

tomytom 01.04.2025 19:27

To bardzo dobrze, że masz ubaw, bo to jest wątek ZABAWY Statystyką! Dokładnie DO TEGO celu powstał! SERIO!

Chcemy się tu bawić, a nie obrażać, marudzić i wylewać swoje frustracje na innych ...
No, chyba, że definicja słowa "zabawa' się zmieniła, bo ja już stary jestem i nie nadążam za obecną nowomową...
A jeśli uważasz, że ten wątek w czymkolwiek szkodzi naszemu awansowi to w takim razie to już robota dla specjalisty niestety ...

FraMat 01.04.2025 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645087)
Najlepsze jak co roku łudzicie się bajdurząc w tym temacie, a awansu jak nie było tak nie będzie. Mam ubaw.


Zrób sobie listę tych, z których po zakończeniu sezonu będziesz się śmiał, jak w przypadku meczu z Ruchem - może i teraz będzie na przekór tobie?

krysztal 01.04.2025 20:26

Próbujecie coś wytłumaczyć gościowi który pisał listy do klubu w obronie Rude.Równie dobrze możecie iść porozmawiać z kijem od miotły....

Karherop 02.04.2025 06:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645072)
Tu akurat zgoda.
By się mogło cokolwiek zdarzyć to mecze z drużynami z obecnych miejsc od 10 do 18 musimy wygrać.
Do soboty można mieć nadzieję :>

Kolejki do końca wg (obecnych) miejsc:
#16, #15, #13, #18, #2 BBT, #4 Płock, #10, #17, #12
dom podkreślony

Jeśli mielibysmy przed meczem z Termalika 8 punktow straty do nich to mozna się jakkolwiek łudzić. Wczesniej nie wiem czy jest sens.

leszekpw 02.04.2025 07:29

Każdy kolejny wpis nadziei bawi mnie niezmiernie. Balonik oczekiwań pierdyknie z hukiem, już niedługo

As 02.04.2025 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645098)
Każdy kolejny wpis nadziei bawi mnie niezmiernie. Balonik oczekiwań pierdyknie z hukiem, już niedługo

ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Karherop 02.04.2025 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1645099)
ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Koledze trollowi to nawet żal odpowiadać.

Ja lubie sie podpierac danymi historycznymi na ile cos jest mozliwe, na ile to bajdurzenie.

Przypadek z 23/24 i Gieksa i Arka i 9 pkt przewagi na przestrzeni 6 spotkań:

Po 28 kolejce:
Arka: 55 pkt
Gieksa 46 pkt

Od tamtego czasu:
Arka 7 pkt bilans 2-1-3
Gieksa 16 pkt bilans 5-1-0

Oczywiście mozna sie i cofnac glebiej, chocby do słynnego Gornika i sezonu 16/17. Tez 28 kolejka, 9 miejsce, 7 pkt straty do top2 i to zrobili.

To że cos jest możliwe, nie znaczy jednak że sie dokona. Ja będę ultra zadowolony z barazu z 3 miejsca, a i 4 będzie naprawdę dobre. Będzie to znaczyło że złapaliśmy bardzo dobrą formę na koncowke rundy, a to jest najważniejsze.

wiesniak842 02.04.2025 09:06

To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

wolfy 02.04.2025 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645102)
To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

To jest temat statystyczny. Dla ułatwienia - jest to zawarte w nazwie.
Wyliczenie jakiejś procentowej szansy na taki awans Wisły jest trudne, ale podejrzewam że to grubo poniżej 10%.

Matematycznie jest to możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne. Przewiduję mokrą szmatę z Wartą, co i tak wcale nie musi przekreślać naszych (iluzorycznych) szans, bo to już jest ten moment kiedy czołówka zaczyna zwykle potykać się o własne nogi, a drużyny zagrożone spadkiem zaczynają grać na poważnie. Nie zdziwi mnie jeśli Kotwica urwie punkty np. Arce, bo w sumie - czemu nie?

wiesniak842 02.04.2025 10:20

Dla ulatwienia - w nazwie jest "zabawy statystyka".

Liverpool zdobyl w tym sezonie srednio 2,41 pkt w lidze, Barcelona 2,27, Puszcza Niepolomice 0,96. Nie wiem co to ma wspolnego z obecna Wisla (pewnie tyle co dane historyczne GKSu z zeszlego sezonu), ale zawsze sie mozna pobawic jak wskazuje nazwa tematu.

Jesli chodzi o procentowe szanse to masz Klimka po kazdej kolejce na tt: https://x.com/pklimek99/status/1906824662916436265

Karherop 02.04.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645102)
To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

Historie awansów i ucieczek z tej ligi są dla Wisly wartościowsze, niż historie porażek. Te mamy opanowane do perfekcji.

Nie zamierzam nikogo przekonywać że mamy niewiarygodnie wielkie szanse na wyprzedzenie TBB i awans. Te mamy takie jak napisal Klimek, 2.5%.

I jak ktos nie chce czytac tych postow to o ile wiem nie ma takiego przymusu.

wiesniak842 02.04.2025 15:55

Oczywiscie. Po prostu nie czepiajcie sie kogos o to, ze ma z tego beke:D (dzieki Krolewskiemu w tym ....idolku niestety nic poza tym nie zostalo)

pepe72 02.04.2025 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645096)
Jeśli mielibysmy przed meczem z Termalika 8 punktow straty do nich to mozna się jakkolwiek łudzić. Wczesniej nie wiem czy jest sens.

Daj popisać póki jeszcze jest o czym :-D

MaLk 02.04.2025 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645123)
Oczywiscie. Po prostu nie czepiajcie sie kogos o to, ze ma z tego beke:D (dzieki Krolewskiemu w tym ....idolku niestety nic poza tym nie zostalo)

No, prawda jest taka, że w ostatnich sezonach więcej funu mam zwykle z grzebania w tych modelach, które sobie rzeźbię, niż z oglądania Wisły... ;)

doktor granat 02.04.2025 19:42

Drużyna jest niestety tak niestabilna i chimeryczna, że każdy mecz można spokojnie typować rzucając kostką, która ma na ściankach cyfry 0,1 i 3.
Wynik będzie podobnie przypadkowy jak gra i wyniki Wisły.

Jaroo1 02.04.2025 20:46

Jedno jest niezmienne. Gramy poniżej potencjału, oczekiwań. Nie umiemy seryjnie wygrywać, nie umiemy ZDOMINOWAĆ kolejny rok I ligi. Do awansu bezpośredniego potrzebna jest własnie dominacja. Bycie zespołem 1-2 w jakiejkolwiek lidze, to jest praktycznie non stop wygrywanie, przeplatane remisami i porażkami. U nas jest odwrotnie, remisy i porażki przeplatamy wygranymi. i to pokazuje jak chujowy zespół zbudował Zaskroniec.

Nie zasługujemy na awans bezpośredni, bo jesteśmy ciency. Format ligi i mnogość miejsc premiowanych awansem/barażami jest tak duża, że przy całej chujowości I ligi, możemy sobie póki co, zawsze do końca sezonu grać o miejsce barażowe i myśleć o awansie. Gdyby awansowały 2-3 ekipy, bez baraży, to byśmy w dupie byli już dawno, w tym sezonie czy wcześniej.

Karherop 02.04.2025 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1645128)
No, prawda jest taka, że w ostatnich sezonach więcej funu mam zwykle z grzebania w tych modelach, które sobie rzeźbię, niż z oglądania Wisły... ;)

Dokladnie. Najlepsze chwile to sa te gdy nie rozgrywamy spotkan. Choc paradoksalnie udaloby sie w tym sezonie do kupy zebrac i z 10 fajnych meczyków (w tym nawet dzisiejszy), ale drugie 10 konkretnie beznadziejnych.

leszekpw 02.04.2025 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1645099)
ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Czyli wszystko jasne, nie oczekujemy awansu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl