![]() |
Na dzisiaj najbliżej do 2 miejsca ma Płock, bo BBT jest tak słaba że z każdym może stracić punkty. Miedź to samo. Więc wszystko w naszych nogach :).
|
Niestety nie wszystko w naszych nogach, BrudPet może dreptać w miejscu punkt na mecz a i tak ich raczej nie dogonimy.
Niemniej jednak są pozytywy. Parę zespołów pod nami i przed nami potraciło punkty, kolejka całkiem udana. Czekamy jeszcze co jutro padnie w Tychach, ale jak Płock tam straci punkty to kolejka będzie bardzo udana. Zostało jeszcze 4 autobusy do rozbicia przez następne tygodnie. Do Miedzi mimo porażki z nimi nadrobiliśmy od początku wiosny 3 pkt. Dołują. Do tego my wyszliśmy z dołka, o którym pisał MaLK: właśnie osiągnęliśmy średnią za ostatnie 5 meczy 2,0. Więc może jednak da radę ugrać coś więcej niż ostatnie miejsce w barażach ;) Statystycznie powinniśmy na koniec sezonu być na granicy wyprzedzenia Miedzi. Gorzej z taką Polonią - podobnie jak my odbębniła najtrudniejszych rywali, wyniki ma bardzo dobre, nie widać raczej powodu dla którego mieliby tracić punkty. Jak się weźmie obecną formę i spojrzy kto ma jakich rywali to zanosi się na ciekawą tabelę na koniec, mniej więcej w tym kształcie: Arka 70 BrudPet 62 Polonia 62 Wisła 60 Płock 60 Miedź 59 Arka poza zasięgiem a o pozostałe miejsca walka na noże do samego końca. Cały czas liczę na 4 miejsce na koniec a w finale baraży mecz Wisła - BrudPet Spermalisa z wynikiem 3 albo 4:0 dla nas. |
Jak BBT będzie tracić punkty jak dzisiaj to za 5-6 kolejek możemy ją dogonić.
Oczywiście pod warunkiem, że wygramy następne mecze. Mamy teraz 4 "autobusy" (#16, #15, #13, #18), a 5 mecz z ... BBT. Jeśli zamiast obijać słupki zaczniemy trafiać do bramki (obok bramkarza) to mecz w Niecieczy może być o przeskoczenie. Dla pełności obrazu, po BBT mamy WPłock, a potem 3 autobusy (obecne #12, #17, #11). Aczkolwiek warto pamiętać o słynnym meczu z Zagłębiem (grającym o pietruszkę), który wygrywaliśmy 1:0 u siebie by przegrać 1:2 i stracić awans. |
Tylko że jeśli BBT będzie tak tracił punkty to inne drużyny przed nami też będą miały szansę na wyprzedzenie go, więc sytuacja odnośnie do miejsca nie zmieni się radykalnie.
|
Jak miniemy BBT to awansujemy co najmniej o jedną pozycję :>
|
No znowu muszę interweniować bo mi się włączyło uczulenie na .......enie. Pepe, chłopie kochany, do TBB tracimy 12 pkt, zostało 9 kolejek. Nawet jak oni będą punktować średnio 1 pkt na mecz - czyli taka średnia, która zdobywają wręcz najsłabsze drużyny 1 ligi. To musimy odrobić to nich 21 pkt.
Po co Ty takie głupoty wymyślasz, że TBB jest do dogonienia i to w 5-6 kolejek? No bo my mamy łatwe mecze i wszystkie wygramy a oni mają połowę łatwych ale żadnego nie wygrają... Zlituj się. Oczywiście statystycznie wszystko jest możliwe ale Ty piszesz o scenariuszach najmniej prawdopodobnych, jakieś statystycze s-f uprawiasz. To już pisałem nie raz. Z tego tematu zrobiliście gówno. Przewidywanie na zasadzie jak wszyscy z czołówki wszystko przegraja, a my wszystko wygramy to mamy awans z 1 miejsca. Już bardziej słuszne jest stwierdzenie, że jak TBB wygra w najbliższej kolejce to ich nie dogonimy, bo będzie 8 kolejek i 12-15 pkt do odrobienia więc praktycznie byśmy musieli tyle wygrywać co nigdy. Robisz chłopie założenia takie które mogą prysnąć po 1-2 kolejkach. Dość memiczne to jest |
Co to się porobiło?
Wystarczy wygrać jeden mecz z jedną ze słabszych drużyn a tu już kalkulacje ile to nie brakuje do drugiego miejsca. Lodu na głowy co poniektórym Trzeba trzymac kciuki, żeby -primo drużyna zajęła miejsce, gdzie min. 1 mecz będziemy grac u siebie w barażach -secundo zdobyć tyle punktów, coby dać pograć młodym pod koniec rundy zasadniczej i dać odpocząć tym którzy w finalnej fazie mają ten awans zrobić Na więcej nie ma co liczyć. Nie budujmy sami napięcia tam gdzie go nie ma. |
Możemy minac BBT, a i tak skończyć na 4 czy 5 miejscu. To irracjonalna liga. Ja jednak obstawiam że go nie dogonimy.
Dla mnie faworytem do awansu z 1 miejsca jest Arka, z drugiego Miedz lub Plock, ale - wystarczy jedna kolejka a juz się mogą siły zupelnie inaczej rozłożyć. TBB robi wszystko by zleciec na 3 miejsce, a przecież mecze z czołówka dopiero przed nimi. Duzo powie nawet dzisiejszy mecz Tychy - Plock. To będzie pierwszy test dla Plocka o co chca grać. |
Zakladajac, ze Plock wygra w Tychach to mamy 7 punktow straty do 3 miejsca czyli mozna o tym zapomniec bo musialyby sie rozkraczyc trzy druzyny, ktore sa nad nami co raczej na pewno sie nie wydarzy. Jesli nie Plock wygra to straty jest 5 punktow ale to niewiele zmienia bo w dalszym ciagu zespoly nad nami musialyby zaczac punktowac ponizej swojej normalnej sredniej.
4 miejsce i jeden mecz u siebie w barazach to bylaby absolutna rewelacja. Z reszta sam awans do barazy to juz bedzie ogromny suckes wzgledem poprzedniego sezonu. |
Cytat:
|
Akurat Warta dołuje straszliwie na wiosnę, jest szansa na magiczne dwa zwycięstwa z rzędu z mocarzami z Kołobrzegu i Grodziska.
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do s/f to patrząc na same mecze w 2025: BBT 6 meczów 7 punktów Wisła 6 meczów 10 punktów. Mam świadomość, że zachowując średnią 12 się nie odrobi na 9 kolejkach ale ... BBT do meczu z nami ma (w nawiasie miejsce): Stal Rz (11) ŁKS (10) Polonia (5) Znicz (9) My mamy: Warta (16) Chrobry (15) Odra (13) Pogoń (18) Strata punktów przez Wisłę w dowolnym z tych meczów to będzie kompromitacja, co niestety nie oznacza, że się nie zdarzy. Ale nie powstrzymuje mnie to przed pisaniem, o "zadyszce" BBT, która nie musi się im do meczu z nami skończyć. |
Płock przegrał. 4 punkty do nich, w tym mecz bezpośredni u nas.
Pepe, nie obrażaj się ale to 2 miejsce to jest s-f. Po pierwsze, ciężko zakładać, że zespół złożony takimi nakładami jak Termalica, pod w miarę ogarniętym trenerem będzie tak kaleczył jak teraz do samego końca rundy. Po drugie my musimy wspiąć się na wyżyny, punktować lepiej niż w jakimkolwiek momencie sezonu i wygrać mecz bezpośredni. I jeszcze minąć Polonię, do której mamy dwa punkty straty (z racji ich lepszego bilansu), a która gra lepiej od nas. Nadrobić 6pkt do Miedzi. Pokonać też Wisłę Płock (to akurat uważam najłatwiejsze i powinno się wydarzyć.) Za dużo tych czynników. W którymś miejscu to pierdyknie. Na chwilę obecną największe szanse mamy na 5 miejsce, jeśli miedź nie odbuduje formy to na 4. O czymkolwiek więcej będziemy mogli rozmawiać jakbyśmy rozbili te 4 autobusy przed nami bez żadnej wtopy i zmniejszyli dystans przed decydującymi meczami o połowę, jeszcze najlepiej wyprzedzając po drodze Polonię. Wtedy dopiero pojawi się szansa większa niż tylko matematyczna. |
Po 25 kolejkach w sezonie 22/23 mieliśmy 1 pkt straty do 2 miejsca.
Lepiej sie naprawde nie łudzic, ze dogonimy 2 miejsce, da nam to dużo lepsza sytuacje mentalna przed barażami. |
Cytat:
Chociaż patrząc na to, że właśnie Płock przegrał z GKSem to to s-f nie do końca "f". :> |
będzie "f" a nie "s-f", jak za 4 kolejki będziemy mieli 52 punkty. W każdym innym przypadku to kosmonautyka międzygalaktyczna.
|
Cytat:
By się mogło cokolwiek zdarzyć to mecze z drużynami z obecnych miejsc od 10 do 18 musimy wygrać. Do soboty można mieć nadzieję :> Kolejki do końca wg (obecnych) miejsc: #16, #15, #13, #18, #2 BBT, #4 Płock, #10, #17, #12 dom podkreślony |
Realny scenariusz obecnie to wczołganie się do baraży i wykorzystanie... przewagi obcego boiska w obu meczach, bo przeciwnik grając u siebie zazwyczaj broni się mniej desperacko.
|
W tych "statystykach" pepe72 co roku najlepsze jest jak skresla miesiace w swoim podpisie:D
|
Najlepsze jak co roku łudzicie się bajdurząc w tym temacie, a awansu jak nie było tak nie będzie. Mam ubaw.
|
Dziwny to powód do radości.
|
To bardzo dobrze, że masz ubaw, bo to jest wątek ZABAWY Statystyką! Dokładnie DO TEGO celu powstał! SERIO!
Chcemy się tu bawić, a nie obrażać, marudzić i wylewać swoje frustracje na innych ... No, chyba, że definicja słowa "zabawa' się zmieniła, bo ja już stary jestem i nie nadążam za obecną nowomową... A jeśli uważasz, że ten wątek w czymkolwiek szkodzi naszemu awansowi to w takim razie to już robota dla specjalisty niestety ... |
Cytat:
Zrób sobie listę tych, z których po zakończeniu sezonu będziesz się śmiał, jak w przypadku meczu z Ruchem - może i teraz będzie na przekór tobie? |
Próbujecie coś wytłumaczyć gościowi który pisał listy do klubu w obronie Rude.Równie dobrze możecie iść porozmawiać z kijem od miotły....
|
Cytat:
|
Każdy kolejny wpis nadziei bawi mnie niezmiernie. Balonik oczekiwań pierdyknie z hukiem, już niedługo
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja lubie sie podpierac danymi historycznymi na ile cos jest mozliwe, na ile to bajdurzenie. Przypadek z 23/24 i Gieksa i Arka i 9 pkt przewagi na przestrzeni 6 spotkań: Po 28 kolejce: Arka: 55 pkt Gieksa 46 pkt Od tamtego czasu: Arka 7 pkt bilans 2-1-3 Gieksa 16 pkt bilans 5-1-0 Oczywiście mozna sie i cofnac glebiej, chocby do słynnego Gornika i sezonu 16/17. Tez 28 kolejka, 9 miejsce, 7 pkt straty do top2 i to zrobili. To że cos jest możliwe, nie znaczy jednak że sie dokona. Ja będę ultra zadowolony z barazu z 3 miejsca, a i 4 będzie naprawdę dobre. Będzie to znaczyło że złapaliśmy bardzo dobrą formę na koncowke rundy, a to jest najważniejsze. |
To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10. |
Cytat:
Wyliczenie jakiejś procentowej szansy na taki awans Wisły jest trudne, ale podejrzewam że to grubo poniżej 10%. Matematycznie jest to możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne. Przewiduję mokrą szmatę z Wartą, co i tak wcale nie musi przekreślać naszych (iluzorycznych) szans, bo to już jest ten moment kiedy czołówka zaczyna zwykle potykać się o własne nogi, a drużyny zagrożone spadkiem zaczynają grać na poważnie. Nie zdziwi mnie jeśli Kotwica urwie punkty np. Arce, bo w sumie - czemu nie? |
Dla ulatwienia - w nazwie jest "zabawy statystyka".
Liverpool zdobyl w tym sezonie srednio 2,41 pkt w lidze, Barcelona 2,27, Puszcza Niepolomice 0,96. Nie wiem co to ma wspolnego z obecna Wisla (pewnie tyle co dane historyczne GKSu z zeszlego sezonu), ale zawsze sie mozna pobawic jak wskazuje nazwa tematu. Jesli chodzi o procentowe szanse to masz Klimka po kazdej kolejce na tt: https://x.com/pklimek99/status/1906824662916436265 |
Cytat:
Nie zamierzam nikogo przekonywać że mamy niewiarygodnie wielkie szanse na wyprzedzenie TBB i awans. Te mamy takie jak napisal Klimek, 2.5%. I jak ktos nie chce czytac tych postow to o ile wiem nie ma takiego przymusu. |
Oczywiscie. Po prostu nie czepiajcie sie kogos o to, ze ma z tego beke:D (dzieki Krolewskiemu w tym ....idolku niestety nic poza tym nie zostalo)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Drużyna jest niestety tak niestabilna i chimeryczna, że każdy mecz można spokojnie typować rzucając kostką, która ma na ściankach cyfry 0,1 i 3.
Wynik będzie podobnie przypadkowy jak gra i wyniki Wisły. |
Jedno jest niezmienne. Gramy poniżej potencjału, oczekiwań. Nie umiemy seryjnie wygrywać, nie umiemy ZDOMINOWAĆ kolejny rok I ligi. Do awansu bezpośredniego potrzebna jest własnie dominacja. Bycie zespołem 1-2 w jakiejkolwiek lidze, to jest praktycznie non stop wygrywanie, przeplatane remisami i porażkami. U nas jest odwrotnie, remisy i porażki przeplatamy wygranymi. i to pokazuje jak chujowy zespół zbudował Zaskroniec.
Nie zasługujemy na awans bezpośredni, bo jesteśmy ciency. Format ligi i mnogość miejsc premiowanych awansem/barażami jest tak duża, że przy całej chujowości I ligi, możemy sobie póki co, zawsze do końca sezonu grać o miejsce barażowe i myśleć o awansie. Gdyby awansowały 2-3 ekipy, bez baraży, to byśmy w dupie byli już dawno, w tym sezonie czy wcześniej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl