![]() |
Jak głęboki będzie wykop pod nowe A i B ? Na kamerce widze że już jakiś wykop jest, ciekawi mnie czy on będzie jeszcze głębszy?
|
Cytat:
|
To jest już ostateczna głębokość wczoraj wylewali chudy beton.
|
Cytat:
|
nie będzie już głębiej parking będzie ale na głębokości 6m a nie 12 poza tym kopanie pod wylewką nie miałoby sensu i jest konstrukcyjnie nie do wykonania
|
te 12 m głębokości to chyba ścianka szczelinowa ma...ale na 100% nie jestem pewnien
|
Cytat:
|
Jest w stanie ktos powiedziec co to za element pozostał w ziemi po A i B? Nie bylo tutaj o tym nic pisane, a sterczy to tak juz od samej rozbiorki...
|
Cytat:
może chodzi Ci o te zardzewiałe blachy...ale to jest element obecnej budowy. Zapobiego obsuwaniu ziemi. |
:-)
"> > > Subject: Wycięcie drzew w Parku Jordana i zniszczenie Błoń Przekaż dalej!Twoja pomoc i działanie, nawet minimalne może zapobiecnieodwracalnej dewastacji Krakowa. To pilne! > > > Przyjdź o 16ej w Niedzielę na Błonia przed wejściem do ParkuJordana. Prezydent Majchrowski i Rada Miasta chcą wyciąć półtysiąca drzew na Błoniach i wyciąć pas Parku Jordana, abydoprowadzić dojazd 6-pasmową drogą do Stadionu Wisły kosztemlikwidacji Błoń i szerokiego pasa z Parku Jordana. 23 września 2009Rada Miasta z inicjatywy także PZPN chce zlikwidować Błonia przezwybetonowanie 6 (sześciu) pasm na ulicy 3go Maja, biegnącej wzdłużBłoń w Krakowie. Ma to być jednorazowa inwestycja z okazji Euro2012 bo Prezydent Majchrowski chce być budowniczym drogi iosobiście ją otworzyć - ma taką ważną ambicję osobistą żeby odbyłsię chociaż jeden mecz i poświęci dla niego wszystko, Błonia, ParkJordana. A kasa będzie jak się wydaje zabrana z funduszu"likwidacji dziur drogowych" czyli nie zostaną zrobioneremonty w Krakowie ale będzie nonsensowny kawałek autostrady naEuro 2012 o długości około kilometra. Od soboty na Błoniachzbierają się i organizują protestujący przeciwko temu "cudowibudownictwa drogowego w Polsce". Na drzewach powieszono białepłótno obryzgane czerwona farbą, zaznaczając symbolicznie"zakrwawionymi bandażami" drzewa przeznaczone dowycięcia, niektóre bo jest to organizowane kosztem prywatnych osób.Spacer koło wielopasmowej prawie-autostrady, nawet wiodącej z nikąddo nikad, traci sens, Park Jordana też. Można tak spacerować alegdy ktoś chce wdychać spaliny. Jeśli lubisz to miejsce przekaż tegomaila innym. Przyjdź dziś i w Niedzielę o 16ej na Błonia kołowejscia do Parku. Przyjdź i zareaguj 23-go na sesje Rady Miastagdzie podpisywany będzie wyrok wycięcia drzew i likwidacji KamieniaPapieskiego, bo będzie zawadzał na drodze do Euro 2012. Jeśliuważasz że Ciebie to dotyczy przekaż innym tego maila. Zadzwoń doznajomych. Zadzwoń do swojego radnego. Zaproś znajomegodziennikarza i nieznajomych przechodniów, albo znajomych z NaszejKlasy. Ta część Krakowa to też dziedzictwo historyczne. To tutaj drHenryk Jordan po raz pierwszy pokazał Polakom nieznaną wtedy grę wpiłkę nożną i rozgrywał pierwsze mecze w Polsce. I jest to miejscespotkań wielu Krakowian, także ich czworonogów. Może warto cośzrobić żeby to ochronić?? A może bardziej koniecznie potrzeba nam6-pasmówki żeby szybciej dowozić kibiców na odcinku pół kilometra ipolicję do ich pacyfikacji?? > > > :rotfl: :rotfl: :rotfl: tak na rozluźnienie |
Ale nudno się zrobiło w tym temacie:garfield:
A tak przy okazji to ktoś wie jakie wtyczki trzeba mieć żeby mieć obraz z kamery 1?? |
Jeśli się nie mylę to pod trybuną wschodnią ma nie być miejsc parkingowych, natomiast będą tam skyboxy to wykupienia. Wydaje mi się że to kolejna wada projektu. Przecież wykupując takie miejsce za grube pieniądze życzę sobie aby zaparkować pod trybunką i podjechać windą (no ewentualnie podejść na lożę). Na szczęście nie mam póki co takiego problemu, ale troszke martwię się na przyszłość, gdy będę myslał o takim wykupieniu:P
|
Cytat:
|
Cytat:
jehowce znowu atakują? |
Coolpick dobrze ci się obiło, bo miało być, ale, ze względu na oszczędności, nie będzie.
|
http://www.stadionwisly.info/zdjecia...nia/2009-09-16 zerknijcie na przedostatnie zdjęcie. Widok z tych całych Skyboxów to jak dla mnie totalna porażka. Ciekawe czy w ogóle znajdą jakichś chętnych na wykupienie tych miejscówek...
|
Cytat:
|
Wielu pisze tylko o wadach - masakra. Myślę , że przełomowym momentem w ocenie bryły stadionu będzie, gdy połączą główne z narożnikami i postawia dach. Obiektywine myslę że na "żywca" stadion będzie monumentalny i swoją prostą formą będzie robił wrażeni i zazanczam przy tym że nie jestem fanem twórczości Pana O.
|
Wczoraj jeszcze kilka razy oglądałem wizualizacje naszego stadionu i szczerze mowiąc będzie on wyglądał jak składak. wiem,pewnie wiekszosc pprzytoczy słowa "jak sie nie ma co sie lubi,to sie lubi co sie ma" ale niestety wyglada to nie za pieknie. głowniei chodzi o zadaszenie które nie bedzie równac sie z sektorami D i E.
szkoda, bo jestem przekonany ze mozna by było wszystko zmienic w projekcie.ale Pan O. wziąl dobra kase i reszta go nie obchodzi. w tym momencie on powienin wylozyc pieniadze na podwyszenie dachu na D i E za kare!!! Stadion nie bedzie zły ale bez rewelacjii. naprawde szkoda bo zapewne ja juz nie doczekam sie nastepnego stadionu chociaz mam niewiele ponad 20 lat:) pozostaje niestety cieszyc sie tym co jest... |
A moim zdaniem to zadaszenie nadaje takiego stylu angielskiego gdzie dachy bardzo często (nie zawsze ale często) są właśnie na różnych poziomach np Anfield Road, Goodison Park, Beleyn Ground .Po mojemu stadion Wisły będzie przypominał właśnie Anfield Road gdzie za bramkami jest jedna wielka trybuna jednopoziomowa a wzdłuż murawy dwupoziomowa.Stadion zewnątrz jest powiedzmy delikatnie nie za ładny natomiast wewnątrz jest świetny.
Wiadomo Anfield było budowane dawno jednak dla mnie jest to nadal wzór idealnego stadionu piłkarskiego nie żadne Alianz Areny, DonbasAreny itp a właśnie stadion z Liverpoolu który jest piękny przez swoją prostotę. Nasz oczywiście drugim Anfield nie będzie ale cieszy mnie to że jest w bardzo podobnym stylu i dla mnie to że poziomy dachów są różne nie jest absolutnie żadnym błędem a wręcz zaletą, szkoda tylko, że nie połączą sensownie dachu z E i D bo wtedy to już było super, okrąglak trochę nie pasuję do bryły no ale to przeżyję i jeszcze myśle że oświetlenie powinno być pod dachem ale to takie pierdoły.Mówcie co chcecie ale nigdy nie zamieniłbym tego stadionu na inny.No może Anfield bym nie pogardził :) Prawda jest też taka że nie zawsze się człowiekowi dogodzi.Jednym podoba się twór z Kielc innym z Warszawy a innym z Poznania.Kwestia gustu mi natomiast ten stadion bardzo się podoba i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu na nowiutkim obiekcie. |
Temat po wielokroć powtarzany . Jedni kochają samochody z lat 20-tych ubiegłego wieku bo mają "klimat" i za nic nie wezmą Ferrari (rocznik 2009 :) )a dla innych te starocie przedwojenne nadają się do muzeum i tych ostatnich jest stety / niestety potężna większość. Tak też jest z naszym stadionem- nie komentując oczywistych błędów które mogly się zdarzyć pewnie także w ultra nowoczesnym projekcie stadionu
|
Jak popatrzyłem sobie w weekend na skróty meczów z ligi francuskiej czy angielskiej - tym razem zwracałem uwagę na stadiony a nie na bramki - to powiem szczerze że nie będziemy się musieli naszego stadionu wstydzić. Owszem, można się czepiać wielu rzeczy w projekcie, wiele stadionów jest ładniejszych od naszego, ale obiektywnie - nasz stadion będzie powyżej średniej europejskiej
|
Dajcie spokój, przynajmniej nie będzie się wstyd pokazać. Bo do tej pory skróty z polskiej ligi wyglądały jakby z ligi afgańskiej. Będzie przynajmniej z czym startować do pucharów.
Ktoś z zagranicy obejrzy np gole Wisły. Zobaczy normalny stadion. Pomyśli: "O, widać profesjonalna liga" :) |
Cytat:
|
Powtórzę po raz setny: Nie jest problemem "nierówne zadaszenie", które nie jest jedną całością, nie jest problemem ten "daszek" będący niedawno przedmiotem burzliwych dyskusji. Nie rozumiem jak można się tego czepiać. Dach moim zdaniem będziemy mieć całkiem fajny, taki angielski tyle że bardziej nowoczesny; rozumiem, że niektórym taka stylistyka może się nie podobać, ale to kwestia estetyczna i nie mająca znaczenia w ostatecznej ocenie stadionu która winna tyczyć się przede wszystkim funkcjonalności. Istotnym i w zasadzie jedynym bardzo poważnym problemem i ujmą tego obiektu (z uwagi właśnie na funkcjonalność) jest zbyt duża odległość trybun bocznych od bramek powstała na wskutek kuriozalnie długich trybun E i D (choć patrząc na stadion Lecha ten problem wydawał się do obejścia...).
No i ten nieszczęsny okrąglak, który mógłby IMO jeszcze jakoś ujść, gdyby nie ta skandaliczna szara przybudówka od strony murawy. Ale to też sprawa estetyczna nie odnosząca się specjalnie do funkcjonalności całego obiektu, którego to funkcją jest, że użyję truizmu, zapewnienie widzom jak najlepszych wrażeń z oglądania meczu. |
Co jak co ale akurat do stadionu Lecha to ja bym nie porównywał żadnego obiektu. Stadion przy Bułgarskiej to dopiero dziwny twór. W Poznaniu z dobrego projektu zrobili kasze, u nas wręcz odwrotnie. Poznański estadio będzie najsłabszym obiektem na euro po naszej stronie granicy Polsko-Ukraińskiej. Byłby najsłabszy nawet gdyby z Polski zakwalifikowano wszystkie 6 miast. Dlaczego? Dziwne trybuny. Za bramką 3 piętra, wzdłuż boiska 2. Trybuny wzdłuż dziwne. Strasznie wielkie, jakoś rozciągnięte dolne poziomy, sprawiające wrażenie strasznie "płaskich". W narożnikach "super estetyczna" konstrukcja metalowa. Jedna trybuna inną od reszty. Kratownica, ważąca w sumie ze 3000 ton wisząca nad trybunami. zadaszenie tej jednej trybuny jakieś takie niedorobione. Jak leje to powódź na trybunie. Zmiana projektu w trakcie budowy wyszła bardzo źle w Poznaniu.
A teraz po co to pisze? A no po to żeby uświadomić niektórym, że nasz stadion będzie jednym z lepszych w tym Kraju. Również po to pokazać, że w wielu obecnie budowanych stadionach w Polsce, popełniono olbrzymie błędy, a nie tylko u nas. |
Cytat:
No w sumie na tym ta "profesjonalnosc" w tej lidze sie konczy :lol: Pamietacie gwiazdki z Realu i te usmieszki ....? Przynajmniej juz tego nie bedzie,za to akustycznie dopingiem zjemy kazdego :) |
Gordian - zgoda, stadion Lecha jest skopany. Przywołując ten obiekt w moim poście chodziło mi tylko o kwestię rozwiązania problemu długiej trybuny za bramką. Dwupiętrowa trybuna na Amice jest chyba jeszcze dłuższa niż nasze E i D, ale udało im się mimo to przybliżyć trybuny boczne do murawy. Wniosek - u nas też pewnie by się dało, tylko trzeba było o tym pomyśleć...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wiem, że bede sie powtarzał i nie to żebym zbytnio narzekał na całośc, bo koniec koncow nie jest tak źle, ale k**** za te sterczące jak strach na wróble klimy na D i E to wojtek chyba powinien zawisnąc na jajach.Może jeszcze jakieś będą pozostałych trybunach?
Co do stadionu Lecha no to cóż, w porównaniu do naszego to ich stadion to jeden wielki chaos, znacznie gorzej wszystko zgrane niż u nas.Przyznac jednak trzeba, że same wielkości trybun robią wrażenie, chociażby ta za bramką (nowsza) |
http://galeria.wislakrakow.com/20090...l/DSCF5721.jpg
Robi wrażenie :) Co do aspektów estetycznych,to czy Nasz czy inny stadion bedzie ladniejsze malo mnei interesuje.Liczy sie pojemnosc i praktycznosc stadionu |
|
Przecież to nasza nowa baza treningowa:D Cupiał wymienił się z Filipiakiem z zamian za obiekty Dalinu Myślenice
|
Taka tam ciekawostka...
http://img193.imageshack.us/img193/6...eymonta.th.jpg Przeniosłem Santiago Bernabeu na Reymonta w skali 1:1 - za punkt odniesienia służyły mi bramki, raczej się nie walnąłem. To tak a'propos "w tym miejscu nie zmieści się większy stadion". Poza tym zaplecze stadionu będziemy nie mniejsze niż na Bernabeu. Oczywiście nie należy przesadzać z wnioskami, jednak pewien pogląd na umiejętności naszych superarchiteków daje. |
I też mają okraglaki :lol:
|
Większej bzdury niż to że większy stadion się nie zmieści nie słyszałem. Dobudowanie np. dodatkowego piętra do każdej z trybun nie wymaga dużo większego placu- nie trzeba być do tego wielkim architektem.Szczególnie że u nas i tak Reymana ma być zamieniona w deptak
|
Cytat:
choć przyznam że wizualizacja rava dała mi dużo do myślenia. Nie sądziłem że ten typ stadionu zmieściłby się zamiast naszego. U nas wszystko psują za szeroki D i E, stąd tez wrażenie że stadion jest na styk wkomponowany...a gdyby były one krótsze o te 12 m, zupełnie inaczej by to wyglądało. |
Jasne że D i E psują tu trochę możliwości , ale kosztem częsci deptaka można by było bez większego problemu dołożyć piętro, albo zrobić większe to co jest,może kombinować z katami nachylenia trybun.Nikt się tym nie zajął pewnie a na odczep się stwierdzili : Nie da się.
Dobra ale nie narzekajmy już. Czyżby postawili rusztowanie pod daszek nie betonując stopnic narożników ? czy mnie może wzrok myli? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl