Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

skeba 18.01.2012 17:50

To jest II Bundesliga Panowie...
Sparing sparingiem, ale przegrali znów spotkanie przez stałe fragmenty gry. To jest niemożliwe, że w takim klubie nie dostrzegają takich błędów.

Michal_1990 18.01.2012 18:00

Mnie bardziej martwi, że w 2 poł. grając z przodu (jak wynika z relacji)
------- Genkov-------

Iliev-----Melikson------Boguski

-----Jirsak----Wilk-----
nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji. Sparing sparingiem, ale to średniak 2. Bundesligi. Tu nie wynik się liczy, ale sposób gry. Grając nawet towarzysko z rywalem tej klasy co Eintracht, Wisła powinna prowadzić grę i stwarzać sytuacje. Najwidoczniej nasi jak na razie pod formą.

TOMEK 11 18.01.2012 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matejas_ (Post 1210611)
i 0-2 w plecy czyli normę wyrabiamy :)

ciekawe w jakim składzie grał apoel że im legia 5:1 wrzuciła :)

apoel u-21 :d

Tasio1906 18.01.2012 18:06

Panowie i Panie,
ile osób widziało cały mecz? każdy z Was komentuje, wyśmiewa itp. Chcecie pomóc to zasuwać po bilety, karnety...

Co do meczu to z krótkiej relacji wynika tylko, że drużyna powinna popracować nad atakiem i obroną przy stałych fragmentach.

fanfan 18.01.2012 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 1210634)
No i ktoś nadal sądzi, że z obecnym składem cokolwiek osiągniemy w tym sezonie? Ani ligi, ani pucharu nie zdobędziemy. Standardu nie przejdziemy - trzeba być realistą... No i po cholerę nam ta siatka skautów jak ani jednego młodego zawodnika nie znaleźliśmy? I ani jednego zawodnika nie ściągniemy?

Trzeba być też idiotą żeby po pierwszym sparingu wysnuwać takie wnioski. Ale dobra najlepiej rozwiążmy tą drużynę - myślę ,że wtedy część z Was byłaby usatysfakcjonowana a nie musicie patrzeć (tzn. czytać) jak Wisła przegrywa pierwszy sparing po aż tygodniowym treningu z klubem z 2 Bundesligi .

Piotson 18.01.2012 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 1210634)
No i ktoś nadal sądzi, że z obecnym składem cokolwiek osiągniemy w tym sezonie? Ani ligi, ani pucharu nie zdobędziemy. Standardu nie przejdziemy - trzeba być realistą... No i po cholerę nam ta siatka skautów jak ani jednego młodego zawodnika nie znaleźliśmy? I ani jednego zawodnika nie ściągniemy?

To ja poproszę jeszcze pogodę na marzec i wypisz mi pary półfinałowe Ligi Mistrzów.

pysio 18.01.2012 18:20

Wisła jest na tym etapie przygotowań co Legia, a jakie wyniki ma Legia każdy wie.. dziś też wygrała na Cyprze!

Co z tą Wisłą? Kaziu co z tą Wisłą?
Zaczynam chyba pomału tęsknić za Robertem...

Tasio1906 18.01.2012 18:25

niektórym proponuje przerzucenie się na inne kluby. Legia ma super wyniki w sparingach :D, Polonia robi spektakularne transfery :D

Pysio,
Legia zaczeła przygotowania tydzień wcześniej.

fanfan 18.01.2012 18:27

A co kogo obchodzi Legia? To ich sprawa a jak Ciebie pysio to tak rajcuje to idź na ich stronkę razem z nimi się ekscytuj nad zwycięstwami z przeciwnikami U-21 ... z wyjątkiem dzisiejszego słabeusza z ligi Cypryjskiej .

Squirtle88 18.01.2012 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1210645)
Wisła jest na tym etapie przygotowań co Legia, a jakie wyniki ma Legia każdy wie.. dziś też wygrała na Cyprze!

Co z tą Wisłą? Kaziu co z tą Wisłą?
Zaczynam chyba pomału tęsknić za Robertem...

:cenzura: Jesteś od 2002 roku na forum, pamiętasz pewnie wielu trenerów i sukcesów , wiele mistrzostw i tęsknisz akurat za nim ? Nie mam pytań :popcorn:

milosz 18.01.2012 18:33

O czym Ty piszesz pysio, Legia grała z młodzieżówkami Ajaxu i Apoelu, chłopie z młodzieżówkami ! Zaś co do naszych składów to obok piłkarzy z I jedenastki też byli młodzieżowcy (i tu podobnie jak L), jednak jakbyśmy zagrali z młodzieżówką to okay, ale graliśmy z ekipa II ligową będącą w trakcie sezonu, czyli jednak takie porównania z L, to czysty absurd. Poza tym Wisła dopiero zaczęła przygotowania, więc nie jest na ty samym etapie co drużyna do której ją porównujesz.
Ale ogólnie to pozdrawiam.
________
Ważne jest i zarazem smutne że ponownie tracimy bramki po stałych fragmentach gry i nad tym to Pana Moskal powinien zdecydowanie popracować.

Zwierze 18.01.2012 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakbgc (Post 1210650)
:cenzura: Jesteś od 2002 roku na forum, pamiętasz pewnie wielu trenerów i sukcesów , wiele mistrzostw i tęsknisz akurat za nim ? Nie mam pytań :popcorn:

Ty kolego jesteś chyba za mało czasu i nie wiesz kto to pysio...:D

Merkury 18.01.2012 18:34

Obecnej Wiśle bliżej jest do gry o utrzymanie w takiej II Bundeslidze niż do gry w pucharach. Szczęśliwym zrządzeniem losu tak na prawdę zawdzięczamy możliwość gry ze Standardem a dodatkowo przyjęta polityka oszczędnościowa w klubie powoduje że nikt poważnie nie podchodzi do potyczki z Belgami - priorytetem jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie choć z drugiej strony widząc kadrę zespołu i co z niej może pozostać w lecie można zadać uzasadnione pytanie po co mielibyśmy gra w pucharach - gdyż co nieuniknione Wisłę czeka kolejna rewolucja i czy wyjdziemy z niej obronną ręką śmiem wątpić po tym czego do tej pory dokonaliśmy na polu wzmocnienia kadry zespołu. Można również zapytać czy Wiśle potrzebny jest dyrektor sportowy - gdy nie ma pieniędzy nie tworzy się fikcyjnych stanowisk od których zależy w 99% powodzenie pracy w tym biznesie.
A co do sparingu i kwestii stałych fragmentów gry - nie ma jakości to błędy indywidualne powtarzać się będą i może Moskal z nimi to trenować do usranej śmierci a i tak ich tego nie nauczy.

Michal_1990 18.01.2012 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1210645)
Wisła jest na tym etapie przygotowań co Legia, a jakie wyniki ma Legia każdy wie.. dziś też wygrała na Cyprze!

Co z tą Wisłą? Kaziu co z tą Wisłą?
Zaczynam chyba pomału tęsknić za Robertem...

:D:D:D:D:D

Ludzie to tylko PIERWSZY ! sparing, wynik tak naprawdę gó..no znaczy w kontekscie przygotowań do sezonu. Wrócili po miesięcznych urlopach, zaczęli mocniej trenować i już mówią coś o "ciężkich nogach"
W tym sparingu chodziło o to żeby się rozbiegali i powoli przyzwyczajali do rytmu meczowego. Dobrze, że nikt nie doznał żadnego urazu, bo właśnie teraz to ryzyko jest największe. Formę meczową mają budować w Portugalii, a tutaj skupiają się na przygotowaniu fizycznym.

Poza tym wspomniany przez ciebie Mr. Maaskant, rok temu w sparingach dostawa wpier..ol od Duńczyków i Norwgów.
W sparingach to remisowaliśmy z Liverpoolem i wygrywaliśmy z Sevillą, gdy ta kosiła wszystkich w Pucharze Uefa. Co kibice tych drużyn mieli wtedy myśleć - What the fuck - who they are ?

fanfan 18.01.2012 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1210651)
O czym Ty piszesz pysio, Legia grała z młodzieżówkami Ajaxu i Apoelu, chłopie z młodzieżówkami ! Zaś co do naszych składów to obok piłkarzy z I jedenastki też byli młodzieżowcy (i tu podobnie jak L), jednak jakbyśmy zagrali z młodzieżówką to okay, ale graliśmy z ekipa II ligową będącą w trakcie sezonu, czyli jednak takie porównania z L, to czysty absurd. Poza tym Wisła dopiero zaczęła przygotowania, więc nie jest na ty samym etapie co drużyna do której ją porównujesz.
Ale ogólnie to pozdrawiam.
________
Ważne jest i zarazem smutne że ponownie tracimy bramki po stałych fragmentach gry i nad tym to Pana Moskal powinien zdecydowanie popracować.

Rozumiem że starasz się widzieć wszystko w różowych okularach ale nie zmieniaj faktów ponieważ w 2 Bundeslidze też jest przerwa więc z tym "w trakcie sezonu" delikatnie przesadziłeś...

Drozd 18.01.2012 18:43

Nic tak nie poprawia humoru jak lamenty po sparingach. Ja się cieszę że Legia wygrywa hihi.

Niemcy grali z Mistrzem Polski, więc się spięli. A nasi grali po połówce więc wynik to pryszcz. Bardziej by mnie interesowało ile oddaliśmy strzałów i kto prowadził grę.

vilgefortis 18.01.2012 18:47

Weźcie przestańcie marudzić. Wypowiedzi są w tonie jakbyśmy się bili o utrzymanie, a rozpoczęliśmy dopiero zgrupowanie. I jeszcze to oglądanie się na legię, że wygrywa... z KIM wygrywa i GDZIE wygrywa? Grają z ogórami na kartofliskach (dzisiejszy sparing rozgrywany na niewymiarowym boisku, Skorża się cieszył że nikt nogi nie złamał) w dodatku zaczęło się ciśnienie, bo to ich drugi rok z rzędu jak grają na Cyprze w takich warunkach z takimi przeciwnikami. Ludzie, cierpliwości!

63.5 Kg 18.01.2012 18:53

Zaczyna sie...:haha:

silver03 18.01.2012 18:58

Trzeba zmienić trenera.

arrosmay 18.01.2012 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1210657)
Rozumiem że starasz się widzieć wszystko w różowych okularach ale nie zmieniaj faktów ponieważ w 2 Bundeslidze też jest przerwa więc z tym "w trakcie sezonu" delikatnie przesadziłeś...

Ty za to widzisz wszystko w szarych barwach :)
Nie zmieniając faktów jest tak:
- Wisła 1 sparing, głównie dla rozbiegania
- Niemcy, próba generalna przed weekendowym startem rundy (o ile nic mi się nie pokićkało). Jest delikatna różnica chyba? :-)

fanfan 18.01.2012 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arrosmay (Post 1210666)
Ty za to widzisz wszystko w szarych barwach :)

wow i wywnioskowałeś to po tym jak napisałem ,że 2 Bundesliga też ma przerwę ? Miszcz , normalnie Miszcz .

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arrosmay (Post 1210666)
Nie zmieniając faktów jest tak:
- Wisła 1 sparing, głównie dla rozbiegania
- Niemcy, próba generalna przed weekendowym startem rundy (o ile nic mi się nie pokićkało). Jest delikatna różnica chyba? :-)

Gdybyś był bardziej (delikatnie mówiąc) spostrzegawczy zauważyłbyś również ,że ja nie przywiązuję większej wagi do wyniku tego sparingu w przeciwieństwie do niektórych osobników z tego forum więc nie rozumiem po co mi próbujesz tłumaczyć takie rzeczy...a tak nawiasem mówiąc to ta niemiecka drużyna ma start rundy tydzień przed Wisłą więc z tą próbą generalną bym nie przesadzał .

szprotson 18.01.2012 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1210665)
Trzeba zmienić trenera.

lepiej sparingpartnerów :)

milosz 18.01.2012 20:10

Piszesz do fanfan:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez arrosmay (Post 1210666)
Ty za to widzisz wszystko w szarych barwach :)
Nie zmieniając faktów jest tak:
- Wisła 1 sparing, głównie dla rozbiegania
- Niemcy, próba generalna przed weekendowym startem rundy (o ile nic mi się nie pokićkało). Jest delikatna różnica chyba? :-)

Tak masz rację (Niemcy są bliżej przed startem sezonu /a nie w jego trakcie jak błędnie napisałem/ ściślej 05/02/2012 grają z E.F.), pewnie że jest różnica i wystarczy widzieć rzeczywistość realistycznie, ale Kol. fanfan widzi wszystko nie w szarych, a wyłącznie w czarnych barwach, cóż niektórzy tak mają. Warto też zwrócić uwagę w jak eksperymentalym składzie graliśmy, cóż rozruch piłkarzy za nami, tzw. jednostka treningowa wykonana i czekamy na spokojne krystalizowanie się tak składu jak i formy drużyny.

pysio 18.01.2012 20:13

Czasem mam wrażenie, że niektórzy userzy są opłacani przez klub, aby pisać jakieś propagandowe teorie o "jedynie rozbieganiu" o "graniu po pół litrze" i tego typu śmiesznych wyjaśnieniach..

Czy wy naprawdę nie widzicie, że jest źle, że przegrywamy ze słabeuszami, że gramy kichę i nie widać poprawy?
Coś czuję, że trener Moskal jest jednak złym trenerem bo jest traktowany przez rzeszę piłkarzy po koleżeńsku bez okazywania żadnego respektu..

Panie Basałaju, chcemy wiedzieć na czym stoimy! Ten klub ma jakąś długofalową wizję rozwoju czy został już opuszczony przez kapitana i tonie pomału...

Michal_1990 18.01.2012 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1210693)
Czasem mam wrażenie, że niektórzy userzy są opłacani przez klub, aby pisać jakieś propagandowe teorie o "jedynie rozbieganiu" o "graniu po pół litrze" i tego typu śmiesznych wyjaśnieniach..

Czy wy naprawdę nie widzicie, że jest źle, że przegrywamy ze słabeuszami, że gramy kichę i nie widać poprawy?
Coś czuję, że trener Moskal jest jednak złym trenerem bo jest traktowany przez rzeszę piłkarzy po koleżeńsku bez okazywania żadnego respektu..

Panie Basałaju, chcemy wiedzieć na czym stoimy! Ten klub ma jakąś długofalową wizję rozwoju czy został już opuszczony przez kapitana i tonie pomału...

Ignor gwarantowany.

wiertar 18.01.2012 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1210693)

Panie Basałaju,

aha
wiedzialem że jesteś idiotą ale jednak nie spodziewalem sie ze az takim:)

Blaszczu16 18.01.2012 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1210693)
Czasem mam wrażenie, że niektórzy userzy są opłacani przez klub, aby pisać jakieś propagandowe teorie o "jedynie rozbieganiu" o "graniu po pół litrze" i tego typu śmiesznych wyjaśnieniach..

Czy wy naprawdę nie widzicie, że jest źle, że przegrywamy ze słabeuszami, że gramy kichę i nie widać poprawy?
Coś czuję, że trener Moskal jest jednak złym trenerem bo jest traktowany przez rzeszę piłkarzy po koleżeńsku bez okazywania żadnego respektu..

Panie Basałaju, chcemy wiedzieć na czym stoimy! Ten klub ma jakąś długofalową wizję rozwoju czy został już opuszczony przez kapitana i tonie pomału...

Taaa, widzę, że niektórzy to są jak chorągiewka na wietrze. Żeby się przejmować jakimś głupim sparingiem to trzeba być trochę oderwanym od rzeczywistości. Rok temu w sparingach Skandynawowie lali nas niemiłosiernie i co się okazało? A no to, że Wisła mimo słabych wyników meczów towarzyskich odzyskała mistrzostwo. Półtora roku temu przegraliśmy z Dynamem Drezno (chyba trzecia liga niemiecka). Fakt potem skompromitowaliśmy się z Karabachem, ale mistrzostwo zdobyliśmy.

63.5 Kg 18.01.2012 20:46

Ze przez tyle lat jeszcze nikt nie zdarzyl Ci kupic klockow Duplo to az dziwne...

wolfy 18.01.2012 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1210684)
lepiej sparingpartnerów :)

Polać mu!
Powinni być albo na tyle słabi, żebyśmy ich pojechali, albo na tyle mocni, ze cokolwiek poza sromotną porażką zostanie uznane za sukces:mysli:

blanco 18.01.2012 21:04

Należy jak najszybciej pozbyć się Kazia Moskala .
To co dziś się stało to skandal , którego MY , kibice Wisły Kraków nie możemy puścić płazem.
Jeśli nie dojdzie do zmian , skompromitujemy się ze Standardem . Przewiduję 0:4 w pierwszym meczu.

tofik 18.01.2012 21:04

Te wszystkie okresy przygotowawcze to jedna wielka podpucha. Na dobrą sprawe nie widzę za dużego powiązania między nimi a dobrą grą drużyny. Zazwyczaj grają tę samą padlinę co wcześniej, albo jest jeszcze gorzej. Kwestia losowa co akurat się wydarzy. Przynajmniej w kontekście Wisły tak to wyglądało do tej pory.

Cóż, czekam na efekty pracy Kazimierza. Zobaczymy co Moskal wykombinuje, czy będzie w stanie wymóc na nich cokolwiek.
Liczę, że poprawie ulegnie chociaż jeden z tych aspektów gry zespołowej:
-gra bez piłki w ataku
-współpraca formacji, trzymanie dobrych odległości, szybkie formowanie "szyku" bojowego :)
-pressing
-zaangażowanie w odbiór piłki większej ilości zawodników, nie tylko obrońców
Nie wiem, łudzić się czy bez szans ?:)

pysio 18.01.2012 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1210695)
aha
wiedzialem że jesteś idiotą ale jednak nie spodziewalem sie ze az takim:)

kolego zapoznaj się z tą definicją (co do nazwiska prezesa Basałaja):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Keczup 18.01.2012 21:17

Pysio odeslij go do postow Planca to moze zakapuje co i jak

Drozd 18.01.2012 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1210701)
Polać mu!
Powinni być albo na tyle słabi, żebyśmy ich pojechali, albo na tyle mocni, ze cokolwiek poza sromotną porażką zostanie uznane za sukces:mysli:

Waśnie właśnie. Ale najlepiej tak jak Legia grać z juniorami Milanu, Realu itd. Później jeszcze tylko zadbać o przekaz medialny. I na pierwszy mecz stadion pełny ;).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1210710)
Należy jak najszybciej pozbyć się Kazia Moskala .
To co dziś się stało to skandal , którego MY , kibice Wisły Kraków nie możemy puścić płazem.
Jeśli nie dojdzie do zmian , skompromitujemy się ze Standardem . Przewiduję 0:4 w pierwszym meczu.

Ty tak na poważnie ? Ja przewiduję 0:4 w drugim. :D

AYALA 18.01.2012 23:42

Braunszwik to pewnie nie gorzej od Nas płaci skoro mają na koszulkach reklame Volksvagena,To i zawodników mają solidnych

Wojtas 19.01.2012 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1210710)
Należy jak najszybciej pozbyć się Kazia Moskala .
To co dziś się stało to skandal , którego MY , kibice Wisły Kraków nie możemy puścić płazem.
Jeśli nie dojdzie do zmian , skompromitujemy się ze Standardem . Przewiduję 0:4 w pierwszym meczu.



Ja proponuje kawe na ławe

Walkower dla Standardu

a co!

Kurz 19.01.2012 01:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1210711)
Te wszystkie okresy przygotowawcze to jedna wielka podpucha. Na dobrą sprawe nie widzę za dużego powiązania między nimi a dobrą grą drużyny. Zazwyczaj grają tę samą padlinę co wcześniej, albo jest jeszcze gorzej. Kwestia losowa co akurat się wydarzy. Przynajmniej w kontekście Wisły tak to wyglądało do tej pory.

Cóż, czekam na efekty pracy Kazimierza. Zobaczymy co Moskal wykombinuje, czy będzie w stanie wymóc na nich cokolwiek.
Liczę, że poprawie ulegnie chociaż jeden z tych aspektów gry zespołowej:
-gra bez piłki w ataku
-współpraca formacji, trzymanie dobrych odległości, szybkie formowanie "szyku" bojowego :)
-pressing
-zaangażowanie w odbiór piłki większej ilości zawodników, nie tylko obrońców
Nie wiem, łudzić się czy bez szans ?:)

Nie bierzesz pod uwagę wersji, że nasi piłkarze byli dobrze przygotowani do sezonu i że w tym składzie mogą grać jeszcze dużo gorzej, jeśli przygotowania zostaną rzeczywiście położone. Przemyśl to i módl się, żeby to co napisałem rozminęło się z rzeczywistością:-).

rafal777 19.01.2012 09:26

Kurz weź chłopie nie strasz...Ja nie wiem co się na tych niby obozach robi. Nie mam po prostu pojęcia. Przecież potem w lidze pierwsze 2-3 kolejki ligowe wyglądają tak nędznie, że aż strach...Pierwszy mecz to wiadomo, że lipa, drugi też, podobnie jak 3 i 4 :D Nasz przód jeszcze jakoś można ogladać ale obrona, szkoda gadać. I nie wierzę, że Moskal to naprawi.

_ukoL 19.01.2012 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1210755)
Braunszwik to pewnie nie gorzej od Nas płaci skoro mają na koszulkach reklame Volksvagena,To i zawodników mają solidnych

Wisła za to na koszulkach ma oznakowanie Ligi Europejskiej. Pewnie chcieli ich wystraszyć. Nie wyszło. :alleluja:

blanco 19.01.2012 12:26

Mój post oczywiście jajcarski , jestem w sumie mile zaskoczony ,że nie ma burzy w tym temacie , bo rok temu o tej porze była istna masakra po porażkach w Copa del Sol .
Pamiętam też rok temu jak graliśmy w lutym sparing ( zresztą wygrany ) z BATE tuż przed ich meczami w 1/16 Ligi Europy i strasznie im wtedy zazdrościłem , w życiu nie spodziewając się ,że uda nam się to osiągnąć - tak więc cieszmy się panowie , bo za takimi okresami mimo żenującej gry w lidze będzie się tęskniło , o ile nie pójdziemy znacząco do przodu na płaszczyźnie sportowej i organizacyjnej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl