Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

master17 06.03.2010 11:17

ja w Polsce widzę tylko 2 trenerów no ewentualnie 3 a jest to Lenczyk (tyle że na 100% nie odejdzie) Ulatowski no i od biedy Probierz :| na trenera z zagranicy nie mamy co liczyć chyba że na kogoś typu Okuka i inni :/

tofik 06.03.2010 11:20

Plusy są. Np. takie, że Skorża nam zapewnił utrzymanie w lidze. Ale nie jestem pewien, czy powinien to wpisywać w CV.

Alov 06.03.2010 11:33

A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa niestety chyba niemozliwoscia jest by on do nas trafil :(
Co do Ulatowskiego i Probierza to trenerzy którzy nie byli dotychczas poddani duzej presji, więc pewnie w pucharach skonczyło by się jak zwykle
Kaczmarek to smiech na sali, gosc jest od 20 lat w piłke a osiagniecia ma gorsze od meteora Michniewicza
Petrescu i jemu podobni zdecydowanie nie, zamordyzm i otaczanie sie pilkarzami slabymi psychicznie (zaden z jego zaciagu zagranicznego nie poradził sobie w Wisle) = gra o 8 miejsce

Dean 06.03.2010 11:43

http://www.wisla.tv/?v=107
Moim zdaniem Skorża ma racje, wie gdzie tkwi problem i ze wszystkim co mówi, zgadzam się.

Te kontuzje to makabra.

Gdyby Paweł Brożek nie podawał do Boguskiego wczoraj, a by strzelił po długim to by 1:0 było, a następnie by wpadały kolejne.

Maciuś 06.03.2010 11:45

Tak, on od dwoch lat wie gdzie tkwi problem. Ja tez wiem gdzie: Levadia, Lech, Legia, Cracovia, PGE, Arka.

Dean 06.03.2010 11:48

To prawda... ale trenera nie zmienimy przynajmniej do końca tego sezonu. Nie ma sensu wydaję mi się, a po drugie nie ma też kogo.

szprotson 06.03.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 864999)
http://www.wisla.tv/?v=107
Moim zdaniem Skorża ma racje, wie gdzie tkwi problem i ze wszystkim co mówi, zgadzam się.

Te kontuzje to makabra.

Gdyby Paweł Brożek nie podawał do Boguskiego wczoraj, a by strzelił po długim to by 1:0 było, a następnie by wpadały kolejne.

nie strzelił by bo miał na lewą nogę. dlatego podawał bo z piłka sie sam wyrzucił do boku.

łatwiejsza sytuacje mieli Hristov i Małecki. Ale co tu gdybac, liczy sie to co na tablicy, a tam 0-1 jak ch**

dynek.pl 06.03.2010 11:51

z zagranicy juz byli w naszej lidze tacy fachowcy jak Lesiak czy Komornicki (on mial nawet wyniki w Szwajcarii i 2 razy sobie nie poradzil), z zgaranicy to lepiej brac pilkarzy

Dean 06.03.2010 11:51

Pamiętacie to?

http://www.youtube.com/watch?v=eZdufDxVxF4

Ja dalej jestem z nim...

pan Dudi 06.03.2010 11:51

Ale kto za te kontuzje odpowiada? To też nie jest przypadek, że mamy w klubie szpital. Proponuję ściągnąć jeszcze matkę Terziottiego i ze dwóch dyrektorów medycznych. Wtedy nie będzie na bank żadnej kontuzji! A Skorża ustanawia rekord za rekordem. Zajebisty jest, nie ma co. I wina leży wszędzie, tylko nie w tym, że ****a NIC nie zrobili podczas tych obozów i przez ostatnie 3 lata. Nic.

Maciuś 06.03.2010 11:52

Jedyny argument zwolennikow Skorzy to "no ale na kogo go zmienimy?". Na swiecie jest naprawde wiecej trenerow niz Skorza i Hiddink, naprawde, uwierzcie mi na slowo.

FraMat 06.03.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alov (Post 864988)
A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa niestety chyba niemozliwoscia jest by on do nas trafil :(
Co do Ulatowskiego i Probierza to trenerzy którzy nie byli dotychczas poddani duzej presji, więc pewnie w pucharach skonczyło by się jak zwykle
Kaczmarek to smiech na sali, gosc jest od 20 lat w piłke a osiagniecia ma gorsze od meteora Michniewicza
Petrescu i jemu podobni zdecydowanie nie, zamordyzm i otaczanie sie pilkarzami slabymi psychicznie (zaden z jego zaciagu zagranicznego nie poradził sobie w Wisle) = gra o 8 miejsce

Żaden polski trener, z polskiej ligi, w tej chwili nie wchodzi w grę.

Skorża, byc może ma jakieś dalekosiężne plany budowania i składu i stylu, ale ma też wiele słabosci, wiele wad i w tej chwili nie wnosi niczego pozytywnego do obrazu gry drużyny. Nie potrafi wykorzenic z polskich gwiazdek nawyku, że tylko gracz przy piłce biegnie i rozpaczliwie szuka gdzie podać, podczas gdy inni czekają, co on zrobi (jak to powiadał Henri Kasperczak: wszyscy stoją i czekają nie wiadomo na co).

Co do Petrescu to kolega nie wie o czym pisze - jego zaciąg w Wisle, to nie byli pilkarze na ktorych pan Petrescu wykladał pieniądze i z ktorymi podpisywał kontrakty. Robił to ktoś zupełnie inny, prawda? A, żeby obalić stwierdzenie kolegi to przynajmniej jeden z zaciągu zagranicznego sobie radził świetenie: Emilian, też prawda? (dodam do tego Burnsa, bo reszta faktyczne poziomem przypominała dzisiejsze nasze gwiazdki).

Wiec teza kolegi kupy sie nie trzyma. Tam, gdzie Petrescu miał konkretny wpływ na zatrudnianie piłkarzy, w Unirei, sprowadził do druzyny walczaków, którzy choć może nie przewyższali znacząco naszych gwiazdek jeśli chodzi o indywidualne umiejętności, to dzieki wprowadzanej przez trenera taktyce, dzieki wyuczonym schematom, świetnie sprawdzili sie na europejskich salonach, ktore, zwracam uwage, w przypadku Unirei nie kończyły sie na Talinnie i Sosnowcu

szprotson 06.03.2010 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 865008)
Jedyny argument zwolennikow Skorzy to "no ale na kogo go zmienimy?". Na swiecie jest naprawde wiecej trenerow niz Skorza i Hiddink, naprawde, uwierzcie mi na slowo.

Jedynym racjonalnym wyborem moze być Ulatowski.
Dlaczego
Tak jak Skorża wyciagnął z Groclinu, bo cos tam zaczeli grac, tak samo jest z Ulatowskim.
Też był asystentem w reprezentacji.
No i dla Cupiała najwiekszy argument - Ulatowski w Bełchatowie nie ma pieniedzy, a grają.
Więc niby kolejny trener, ktory wyciąga potencjał z zawodnikow. A z zagranicy Cupiał nikogo nie zatrudni, bo nie bedzie chciał kolejnej akcji pt"znowu nas męczy"

ale to wszystko to jest gdybanie.
Jakby nie było, nie dziwie sie ze Hristov nie rozumie sie z napastnikami. Mając czasu a czasu, my sciagamy chłopa w ostatnim dniu. Nie wierze by miał tyle ofert.

Zawsze popierałem czyny Skorży, ale od dawien dawna gramy mega muł.

z drugiej strony. Jeśli budowanie polityki transferowej o jakiej mówiono, jest realizowane, to Skorża zostanie na swoim stanowisku. Tylko czy Cupiał ma tyle cierpliwości?

LukL 06.03.2010 12:00

skoro o ewentualnym następcy mowa... to ja proponuje kogoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=o_sVLU09j8U

korzychxp 06.03.2010 12:00

Podajcie chociaż 5 dobrych meczow w wykonaniu Wisły w tym sezonie. Zeby choc palce jednej ręki zająć.

W jednym spotkaniu budzimy sie w 70 minucie po golu Niedzielana (Ruch), z Arką wygrywamy po samobóju, Odre słabiaka rozklepalismy w kilka minut indywidualnymi akcjami a nie zespołowymi, a potem żenada, z Cracovia przegrana, z Legią to samo, z Lechem to samo, ze Slaskiem męczarnia i kopanina, znowu aż do strzelenia przez nich samobója, z Polonia W. było juz lepiej (+), z Polonia Bytom (!) remis po fatalnej grze, z Lechią także męki, moglismy to spotkanie przegrać ale śliska murawa uniemożliwiła Wisniewskiemu strzelenia gola przy sam na sam, a potem Kowalczykowi, z Jagiellonia wygrana byc musiała bo oni i tak na wyjazdach nie wygrywają od 32 spotkan, ale i tak mecz był stresujący, z Koroną grając przeciwko 9ciu stracilismy 2 bramki i skromna wygrana 3:2 i nerwówka, no i rozklepane Zagłębie Lubin (4:1) to dopiero drugi plus z wszystkich meczów które odbyły sie w rundzie jesiennej, trzeci to pierwszy mecz z GKSem 3:0. Dodajmy Levadie i 2 mecze z rundy wiosennej. Nie wspominajac o meczach w PP.

całe 3 dobre mecze Wisła zagrała w tym sezonie. Na jakies 25 spotkan jak nie więcej. A juz nie wspomne o poprzednim sezonie. Tak jak ktos napisał od rewanzowego meczu z Tottenhamem gramy piach, lub nie gramy nic, indywidualne akcje poszczegolnych piłkarzy, liczenie na samobója, badz stały fragment gry.

Z reszta jak dla mnie po odejsciu Kosowskiego juz ta gra nie wyglądała dobrze, choc były przebłyski. Zienczuk od razu stracił forme i 2 runda w pierwszym sezonie Skorży już była denna, ale dzięki tej przewadze z rundy jesiennej, moglismy spokojnie wygrać mistrzostwo.

Alov 06.03.2010 12:09

Emilian= mocny psychicznie ???, chyba ze byl jakis inny Emilian w Wiśle, teza że Petrescu nie miał wpływu na tego kogo wtedy zatrudniali jest śmieszna bo nie wierzę żeby np. Cupiał przy sniadanku sobie wymyslił, mamy trenera z Rumunii to weżmy sobie teraz tak z 10 piłkarzy z Rumuni a co

Petrescu z Unirei zrobił to co Kaczmarek w Dyskobolii, zreszta zobaczymy co Unirea pokaże teraz gdy juz Petrescu w niej nie ma bo to będzie realna ocena piłkarzy których sciagnął.

Wydaje mi się że jeśli w tej chwili mielibysmy zmieniać trenera to tylko na polskiego, bo zatrudnienie w tym momentcie kogos z zagranicy oznacza odpuszczenie rundy, mam jednak nadzieje ze Skorza obroni sie, broniac mistrzostwo

Maciuś 06.03.2010 12:10

Panie Skorza, my nie chcemy ogladac polskiego Liverpoolu tylko naszą Wisle! Przestan trenerze slepo zapatrywac sie na Beniteza i jego klub tylko spojrz na nasze podworko, tu nie elegancja Francja tylko polska szara rzeczywistosc i trzeba sie jakos wpasowac. Niestety to sie Skorzy BARDZO nie udaje.

nesta 06.03.2010 12:18

Jak slysze argument, ze Wisla nie zmieni trenera, bo nie ma nastepcy to ogarnia mnie pusty smiech... Recepta jest bardzo prosta, trzeba takiego nastepce znalezc. Mamy jakas dziwna petle. Bo w tej chwili klub trwa w niekorzystnym dla siebie rozwiazaniu jednoczesnie zakladajac, ze nie moze z niego wyjsc. Tylko, ze to wyjscie wymaga aktywnosci ze strony klubu. Jakis paradoks.

A Ulatowski to rownie zly wybor.. Bardzo bogate cv, po prostu swietnie. Islandia, asystowanie Beenhakkerowi, polska liga, zadnych sukcesow. Nikt sie jak widac nie nauczyl w Wisle myslec przez te wszystkie lata, a Cupial jak pilki nie czul tak nie czuje dalej.

rozarian 06.03.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alov (Post 864988)
A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa

Aleś chłopie wystrzelił,jak ten szkop do swojego samolotu w filmie"Wielka włóczęga"z de Funesem.Najlepiej sprowadź tu pozostalą kamarylę Janasa(bo 3/4 już tu jest),czyli jego samego i jelenie podwronieckie,by miał do kogo strzelać.

WISŁAZWE 06.03.2010 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OL Lyonaise (Post 864877)
cóż ja bym dał Maćkowi jednak jeszcze 1 rok popracować z uwagi na to że obecnie nie stać nas na transfery .

Wytłumacz mi jedno wczoraj w temacie o meczu z Arką Gdynia zwalniałeś/ żegnałeś króla Maciusia, masz dość jego gry 2 defensywnymi pomocnikami, nie wiesz co widzi w Diazie, a dziś piszesz żeby dać mu jeszcze rok czasu no to chłopie zdecyduj się w końcu nie wiem czy ty te posty piszesz pod przypływem chwili czy może jak kto napisze to taką stronę obierasz bo nie wiem zgubiłem się już w tym.
Albo nie chcesz oglądać Skorży w Wiśle albo chcesz!!

Alov 06.03.2010 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 865034)
Aleś chłopie wystrzelił,jak ten szkop do swojego samolotu w filmie"Wielka włóczęga"z de Funesem.Najlepiej sprowadź tu pozostalą kamarylę Janasa(bo 3/4 już tu jest),czyli jego samego i jelenie podwronieckie,by miał do kogo strzelać.

Ales walnął argumentem jak de Funes

nesta 06.03.2010 12:28

Ja jestem ciekawy czy Wisla w ogole juz kogos szuka za granica, rozmawia, wykorzystuje kontakty, pracuje energicznie nad znalezieniem kogos wartosciowego ? Czy po prostu wszyscy tam siedza i obudza sie jak zwykle za pozno, albo wymysla jakiegos artyste z Polski typu Ulatowski/Michniewicz i znow bedzie zdziwienie za 1-2 lata i zaskoczenie tym co polowa kibicow wiedzialaby wczesniej. A kasa przeciez jest skoro placi sie po 300 tys Euro niektorym pilkarzom, podobnie pewnie zarabialby Makinwa. Perspektywa gry w pucharach, piekne miasto, stadion.. Mysle, ze spokojnie moznaby znalezc kogos ciekawego tylko trzeba sie postarac.

MatMario 06.03.2010 12:32

Pół nocy myślałem o co chodzi, co nie gra, były próby grania kombinacyjnego ale nic z tego nie wychodzi. Dla mnie linia ataku jest za daleko z linia pomocy, granie dwoch defensywnych nie ma sensu na takie druzyny, gole tracimy po kontrach, a z przodu mamy wyrwe miedzy dwoma defensywnymi a dwoma napastnikami, musimy zawezic gre, no i to czego brakuje najbardziej to ruch bez pilki, u nas rusza sie ten co ma piłkę i najbliższy żeby mu podał.

Przy tak skomasownych obronach jak na nas ostatnio wychodza GKS i Arka to jest dramat. Zero ruchu zero szans. Niestety jak idzie akcja takie Arki nasi napastnicy muszą być na swojej połowie i stąd wychodzić z akcją.

Personalnie Boguski i Diaz są tak słabi że boli ich oglądanie, w obronie ma być wyjazd nawet ze strata na polowie ale nie bawienie się z napastnikiem czy to przez Pawełka czy obrońce.

Na taka Arke to można wyjść 3 obrońców i Marcelo jako defensywny z Sobolewskim a przed nimi dwoch piłkarzy ofensywnych. Ani te drużyny bokami nie idą, ani środkiem, albo stały fragment albo kontra. To po co nam ustawinei jak by oni mieli pozycyjnie atakować?

kubryc 06.03.2010 12:38

Dla mnie to zawodnicy grają przeciwko Skorży. A zarząd czeka tylko na potknięcie trenera. Doczekał się?

Szyman423 06.03.2010 12:38

Dobra Maciek Skorża zdobył 2 majstry ... OK.
Ale tacy zawodnicy jakich ma Wisła (wczorajszy skład) to zadaniem trenera jest :
1.Przygotowac odpowiednio zawodnika fizycznie podczas obozu ,a Wisła miala 2 obozy i tam to chyba sie opalali podczas tego deszczu.
2.Ustawic zawodnika na odpowiedniej pozycji , formacji .
Popatrzcie na takiego Kirma . Jedzie na mecze repry ,strzela bramki ,asystuje jest jednym z najlepszych zawodników kadry a w Wiśle ?? Nie umie grac ?? chociaz i tak Kiro i tak nawet sie przykłada w porównaniu do takiego Łobodzińskiego co wczoraj wszedł i od razu stracił przy lini 3 banalne piłki tak jakby przyjmowac nie umial . Boguski sie macha na piątce . Małecki nie trafia z paru metrów do bramki . Diaz nie bede sie wypowiadał na jego temat. Marcelo... goscia nie poznaje . Brożek Piotrek nie walczy ,traci łatwe piłki , Brożek Paweł coś tam próbuje ale sam nic nie zdziała . Alvarez nawet nawet Sobol jeszcze OK.
Wnerwiają mnie takie wypowiedzi Skorży czy Boguskiego ze nie mozna bylo nam powiedziec ze nie staralismy sie tylko ze braklo setny raz skutecznosci. Jesli skorza tak mowi to czemu tego nie poprawia ??
Piast czy Zagłebie czy inne slabsze zespoły maja po 2 czy 3 strzały na mecz i potrafią wygrac .
Druga sprawa . Naszym zawodnikom sie nie chce biegac !! Nie ma walki ! zero ! Nie wiem co sie dzieje z tą Wisła np z 2007 r. Czy przygotowanie jest złe ?
Trzecia sprawa. Czy ktoś zauważył u nas jakąs taktyke ?? moze nasza taktyka jest wybijanie piłek na pałe i tam niech napasticy którzy zresztą i tak nie trafią zbierają piłki ??
Dlatego moim zdaniem nie mowie ze Skorza powinien odejsc albo cos takiego tylko ja tu nie widze jago pracy ! Powinien oddac sie do dyspozycji zarządu i oni powinni zadecydowac póki Legia nie wyjechała nam jeszcze . To jest tylko moje zdanie nie musicie sie z nim zgadzac .

fond 06.03.2010 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 865039)
Ja jestem ciekawy czy Wisla w ogole juz kogos szuka za granica, rozmawia, wykorzystuje kontakty, pracuje energicznie nad znalezieniem kogos wartosciowego ?

Jeśli wierzyć Jaworowi to nie.

Cytat:

W klubie nie zanosi się jednak na rewolucję, bo Wisła nie ma przygotowanego planu awaryjnego. Mistrzowie Polski nie prowadzą zaawansowanych rozmów z kandydatami na zastąpienie Skorży, ale w klubie jest kilku szkoleniowców, którzy mają odpowiednie dokumenty na poprowadzenie zespołu. Takie rozwiązanie było już zresztą przy Reymonta przerabiane.

RAFi89 06.03.2010 12:40

Zawsze broniłem trenera ale nie trudno zauważyć że dzieje się źle. Czy zmiana trenera w tym momencie to dobry pomysł trudno określić, jeśli jest problem z motywacją zespołu bądź ustawieniem to nowy trener mógłby pomóc jeśli jednak problem tkwi w braku formy to żaden nowy trener nie naprawi tego w dwa tygodnie.
Na ostatnie 10 spotkań ligowych 5 zwycięstw i 5 porażek przy bilansie bramkowym 12:10 co by nie mówić bilansu drużyny która walczy o mistrzostwo nie przypomina.

Skawua 06.03.2010 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 865012)
Jedynym racjonalnym wyborem moze być Ulatowski.
Dlaczego
Tak jak Skorża wyciagnął z Groclinu, bo cos tam zaczeli grac, tak samo jest z Ulatowskim.
Też był asystentem w reprezentacji.
No i dla Cupiała najwiekszy argument - Ulatowski w Bełchatowie nie ma pieniedzy, a grają.
Więc niby kolejny trener, ktory wyciąga potencjał z zawodnikow. A z zagranicy Cupiał nikogo nie zatrudni, bo nie bedzie chciał kolejnej akcji pt"znowu nas męczy"


Bełchatów walczy o pieniądze których nie maja więc nie dziwie się że graja dobrze,jak im kontrakty po przedłużają itp. to witaj ligowo szarzyzno :-/
Petrescu miał dobre pomysły na to żeby Wisła grała jak należy,ale nasze gwiazdy płakały bo obciążenia za duże i straciliśmy dobrego trenera a potem świetnego bramkarza (Dolha w Lechu przepadł ale przypomnijcie sobie ile razy ten gość ratował mecz).
Skorża jest dobrym trenerem,wielu zawodników jest po kontuzjach.Na pewno wie co zrobić żeby zaliczyć skok jakościowy ale jeżeli ma szukać zawodników za free no to sory...pewnie że np. 2 banki nie gwarantuja że gość będzie gwiazdą ale jeżeli chce się grać na poziomie to trzeba je wydać.
Opcje są dwie:
-nie obronione mistrzostwo i pewnie zwolnienie Skorży
-obronione mistrzostwo i modły o hajs na transfery

swój chłop 06.03.2010 12:50

A ja pozwolę sobie napisać moją teorię spiskową.
Chodzi mi o to, że być może padła atmosfera w zespole, być może drużyna jest skonfliktowana?
Skąd takie przypuszczenia? Ano stąd, że jeszcze tydzień temu Paweł Brożek jest tak kontuzjowany, że nie wychodzi na mecz i dostajemy sygnał, iż nie wiadomo czy nie ma straconej całej rundy, a wczoraj wychodzi i gra 90 minut. Nie znam się na medycynie, ale coś mi tutaj nie gra. Może tydzień wcześniej Brożek po prostu miał jakiś konflikt z trenerem? Wtedy wiadomo, że stronę brata trzyma Piotr i pewnie jeszcze kilku graczy, a rację trenerowi przyznaje kilku innych. Tylko, że wtedy nie mamy drużyny, która powinna być monolitem.

Zastrzegam, że to moje dywagowanie wcale nie musi być prawdą, ale takie myśli przyszły mi do głowy, bo nie wierzę, że nasi grajkowie stracili umiejętności na tyle, żeby dać się ograć słabiutkiej Arce.

westersyl 06.03.2010 12:54

Zawsze byłem za Skorża i zawsze będę.
Kiedyś Czesław Michniewicz powiedział bardzo mądre słowa: "Jesteśmy oceniani przez pryzmat tego czy ktoś trafi w słupek czy poprzeczkę"
Dokładnie to tyczy się teraz Skorży, jest oceniany przez pryzmat tego czy Diaz trafi na pustą czy nie.

Nie ma wątpliwości, że nie wszystko jest OK, ale składa się na to mnóstwo czynników, przede wszystkim nieszczęśliwy splot kontuzji.

Przypomnę to co wielokrotnie pisałem w przeciągu 2 lat Wisła Kraków straciła 5 klasowych zawodników stanowiących o sile tej drużyny. Dudka, Zieńczuk, Cantoro, Baszczyński, Jasiu Paulista, TO naprawdę bardzo dużo jak na tak krótki odstęp czasu.

Nie mam żadnych wątpliwość że chłopaki w dwóch pierwszych meczach robili co mogli.

Kaszalot 06.03.2010 12:54

obciac pilkarzyka premie , a Skorze zostawic do konca sezonu,
jak ma jednak jaja i postawi druzyne na nogi to przedluzyc konkrakt i chlop niech sobie spokojnie pracuje.
to nie moze byc tak ze jak jakiejs grupie pilkarzy cos nie pasuje, to 2-3 mecze w dope i zmiana trenera jak bylo do tej pory.
chociaz znowu slaby start po przerwie i przygotowaniach daja do myslenia czy Skorza nie popelnia jakis bledow podczas obozow treningowych.

Markus 06.03.2010 13:02

Ależ oczywiście, że ewentualni następcy Skorży są i można ich znaleźć. Dziesiątki trenerów jest znacznie lepszych od Skorży. Istnieje tylko jeden problem: są to trenerzy zagraniczni i za ich sprowadzenie trzeba będzie niemało zapłacić i zapewnić im jakiś budżet transferowy, by mogli realnie wprowadzać zmiany w kadrze zespołu.

Obawy przeciwników zwolnienia Skorży biorą się stąd, że jak pokazuje historia i marne zarządzanie klubem Cupiał tą drogą zapewne nie pójdzie i jeśli zmieni Skorżę, to na kolejnego "geniusza" polskiej skompromitowanej myśli trenerskiej, typu Bobo Kaczmarka (akurat jest wolny), czy Wojciecha Stawowego. A to faktycznie jest jeszcze bardziej przerażająca perspektywa niż Maciej Skorża, oznaczająca zmianę, ale najwyżej na jeszcze gorsze.

Baala 06.03.2010 13:08

Zostawienie Skorży do końca sezonu nie ma sensu. I tak i tak wyleci wraz z końcem kontraktu. Jaką w takim momencie motywacje do pracy może mieć sam Skorża wiedzac że te kilka miesięcy to dogorywa i niezależnie co zrobi i tak dalej pracować nie będzie. Chyba że nagle byłaby niesamowita przemiana, ale cos takiego z dnia na dzień nie nastapi, a i tak nie ma gwarancji że Skorża by został. Niech Jarosz szuka w Niemczech jakiegoś fachowca aktualnie bez pracy. To nie musi być jakieś znane nazwisko, wystarczyłoby by ten fachowiec trenował kilka Niemieckich średniaków w Bundeslidze. Polonia przed Bakero chciała zatrudnić ciekawego Niemca (nazwisko uciekło mi z głowy) miał dosyć ciekawe CV, zdecydowali się na Hiszpna tylko dlatego że bardziej medialne nazwisko miał.

kristos 06.03.2010 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez korzychxp (Post 865014)
Podajcie chociaż 5 dobrych meczow w wykonaniu Wisły w tym sezonie. Zeby choc palce jednej ręki zająć.

W jednym spotkaniu budzimy sie w 70 minucie po golu Niedzielana (Ruch), z Arką wygrywamy po samobóju, Odre słabiaka rozklepalismy w kilka minut indywidualnymi akcjami a nie zespołowymi, a potem żenada, z Cracovia przegrana, z Legią to samo, z Lechem to samo, ze Slaskiem męczarnia i kopanina, znowu aż do strzelenia przez nich samobója, z Polonia W. było juz lepiej (+), z Polonia Bytom (!) remis po fatalnej grze, z Lechią także męki, moglismy to spotkanie przegrać ale śliska murawa uniemożliwiła Wisniewskiemu strzelenia gola przy sam na sam, a potem Kowalczykowi, z Jagiellonia wygrana byc musiała bo oni i tak na wyjazdach nie wygrywają od 32 spotkan, ale i tak mecz był stresujący, z Koroną grając przeciwko 9ciu stracilismy 2 bramki i skromna wygrana 3:2 i nerwówka, no i rozklepane Zagłębie Lubin (4:1) to dopiero drugi plus z wszystkich meczów które odbyły sie w rundzie jesiennej, trzeci to pierwszy mecz z GKSem 3:0. Dodajmy Levadie i 2 mecze z rundy wiosennej. Nie wspominajac o meczach w PP.

całe 3 dobre mecze Wisła zagrała w tym sezonie. Na jakies 25 spotkan jak nie więcej. A juz nie wspomne o poprzednim sezonie. Tak jak ktos napisał od rewanzowego meczu z Tottenhamem gramy piach, lub nie gramy nic, indywidualne akcje poszczegolnych piłkarzy, liczenie na samobója, badz stały fragment gry.

Z reszta jak dla mnie po odejsciu Kosowskiego juz ta gra nie wyglądała dobrze, choc były przebłyski. Zienczuk od razu stracił forme i 2 runda w pierwszym sezonie Skorży już była denna, ale dzięki tej przewadze z rundy jesiennej, moglismy spokojnie wygrać mistrzostwo.

Zgadzam się i to właśnie powinni przeanalizować ci którzy widzą w Skorży dobrego trenera .
Skończyło się fartowne wygrywanie meczy i wyszedł cały warsztat pana trenera.

W Wiśle potrzebny jest człowiek z dobrym warsztatem trenerskim ,ale też z autentycznym autorytetem.
Z takim ,że jak wejdzie do szatni ,to zawodnicy nie powinni mieć wątpliwości ; kto tu rządzi?
Najlepiej widziałbym kogoś z szkoły holenderskiej ,czy francuskiej.
Jednak Skorżę pozostawiłbym do końca rundy ,nie przedłużając z nim umowy nawet za cenę mistrzostwa.

Teraz naprawdę wielka pracę przed sobą mają ludzie odpowiedzialni za zapełnienie przyszłego stadionu.
Jak stadion będzie zapełniony, to będą sponsorzy a skoro oni będą ,to i pieniądze będą.
To wiąże się także z możliwościami klubu w sprawie zatrudnienia coraz to lepszych trenerów.

RAFi89 06.03.2010 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 865063)
obciac pilkarzyka premie , a Skorze zostawic do konca sezonu,
jak ma jednak jaja i postawi druzyne na nogi to przedluzyc konkrakt i chlop niech sobie spokojnie pracuje.

Niby tak tylko że w poprzednim sezonie mieliśmy podobną sytuację, po słabiej jesieni miało być mistrzostwo albo trenera zwolnią. Mistrza zdobyliśmy tylko że później pełno wpadek i po roku sytuacja jest podobna.
Ja bym się nie odzywał gdyby nasi grali w europejskich pucharach, wtedy bym zrozumiał że trochę ligę odpuścili że nawet są zmęczeni. Ale po takiej kompromitacji jak z Levadią i zapowiedziach jak to w lidze będą się starać obecną postawę trudno zaakceptować.
Co jakiś czas w zespole jest coś nie tak, a opowiastki o braku skuteczności zaczynają być żenujące. Bo albo zawodnik nie ma wystarczających umiejętności albo nie ma formy innych przyczyn nie ma.

Bronex 06.03.2010 13:13

A nie przyszło Wam czasem do głowy to ,że Maciej Skorża i jego pożal się Boże warsztat trenerski i profesjonalizm w zupełności nie odbiega od całości amatorszczyzny jaką wielopłaszczyznowo możemy obserwować w Naszym klubie.

Tak jak wcześniej pisałem krytycznie o Macieju Skorży (jeszcze przed ostatnimi batami od rywali ligowych a po porażkach jesiennych) to samo podtrzymuje dzisiaj. Maciej Skorża to jest typowy polski trener ,który jak dostanie Odrę Wodzisław to będzie pętał się po dołach no bo taki ma potencjał i on tutaj swoimi "umiejętnościami" nie może nic zrobić, bo zawodników dobrych brak. A przepraszam bardzo czy trener ma tylko wtedy pracować jak dostaje do klubu co tydzień furę nowych piłkarzy za ciężkie pieniądze. A gdzie pole do popisu? Jesteś dobry to rób coś z tego co masz. Dan Petrescu (tak tak ... wiem straszny Petrescu) potrafił zrobić z byle jakiej rumuńskiej drużyny mistrza krajowego i wejść do LM. Skorża to nie jest trener tego pokroju. Co on wie o trenowaniu? W piłkę nie grał, nasiąkł jak tampon polską myślą szkoleniową.... Jak mu dadzą Odrę do trenowania to będzie na poziomie Odry trenował, jak mu dadzą Bełchatów to będzie trenował na poziomie Bełchatowa. Żadnego progresu ogólnego drużyny wynikającego z kunsztu , konceptu trenera. Popatrzcie jak ta drużyna gra teraz a jesteśmy niby po obozie. Widać ,że Skorża nie ma żadnego autorytetu u piłkarzy. Druga sprawa,że piłkarze nawet dobrzy się u Skorży cofają w rozwoju. Marcel, Jirsak, Diaz. Zobaczcie jak Marcelo czy Diaz grali na początku swojego bytności w Polsce. Jak grał Jirsak w Czechach. Coś tu jest nie tak.

Co do zmiany trenera to jest ona konieczna. Problem w tym ,że u nas takiej operacji dobrze przeprowadzić się nie da bo nie ma do tego ludzi. Nam potrzebny jest nie tylko trener z Zachodu ,który czegoś nauczy, wyegzekwuje , spowoduje realny postęp ale także autorytet ,którego pracę popiera klubowa wierchuszka i decydenci. Tak to piłkarzyki zrobią w poprzek i wywalą ohydnego ciemiężyciela. Uwierzcie mi to co oni teraz zarabiają to ich cieszy i raduje i mają głęboko w dupie jakikolwiek rozwój własnych umiejętności. Skorża to już przeszłość jego era się kończy , właśnie leci na ryj z wysokiego konia aby ugrząźć na zawsze w ligowym gnoju. Nowy trener to będzie ,znając życie ,efekt braku jakiejkolwiek polityki naszego klubu.

willow 06.03.2010 13:16

Co Wy piszecie? Piłkarze chcą zwolnienia Skorży? Chyba Wam się coś poprzewracało w głowach! Przecież to dla nich "dobry wujek", najlepszy trener. Pogada. pośmieje się, pożartuje, w dupę nie daje...

Nie nie, to nie piłkarze...To niestety Pan Maciej utracił kontrolę nad drużyną i nie ma pomysłu, co z tym zrobić. Tłumaczenia, że drużyna jest niezgrana. No Boże mój, odkrywca się znalazł. Tyle to moja 10-letnia córka zdążyła zauważyć. To co on robił na zgrupowaniach?

W ogóle co on robi na treningach w takim razie? Czytaliście wywiad z Alvarezem. Gość napisał, że zostaje po treningach i ćwiczy i robi to z własnej woli, trener mu nie każe. No właśnie, a dlaczego nie każe? Dlaczego nie powie takiemu Łobodzińskiemu, że ma zostać godzinę i ćwiczyć z jakimś obrońcą jedne na jeden.
Dlaczego nie powie Diazowi, że ma zostać godzinę po treningu i ćwiczyć przyjęcie piłki? Dlaczego nie zostanie z Brożkiem, Małeckim i Boguskim i nie potrenują strzałów z dystansu?

Mówi się, że budowanie drużyny zaczyna się od obrony. Ja twierdzę, że od trenera. Dlatego Skorża musi odejść. Jego czas minął, jego wizja gry w piłkę się nie sprawdziła.

Nasi działacze powinni już teraz zacząć intensywnie szukać dobrego, zagranicznego trenera. Wiem, że na to potrzebna jest kasa. Ale to jest inwestycja. Zwróci się, jak zagramy w końcu w LM.

pan Dudi 06.03.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 865062)
Zawsze byłem za Skorża i zawsze będę.
Kiedyś Czesław Michniewicz powiedział bardzo mądre słowa: "Jesteśmy oceniani przez pryzmat tego czy ktoś trafi w słupek czy poprzeczkę"
Dokładnie to tyczy się teraz Skorży, jest oceniany przez pryzmat tego czy Diaz trafi na pustą czy nie.

Nie ma wątpliwości, że nie wszystko jest OK, ale składa się na to mnóstwo czynników, przede wszystkim nieszczęśliwy splot kontuzji.

Przypomnę to co wielokrotnie pisałem w przeciągu 2 lat Wisła Kraków straciła 5 klasowych zawodników stanowiących o sile tej drużyny. Dudka, Zieńczuk, Cantoro, Baszczyński, Jasiu Paulista, TO naprawdę bardzo dużo jak na tak krótki odstęp czasu.

Nie mam żadnych wątpliwość że chłopaki w dwóch pierwszych meczach robili co mogli.

Bzdury. Są oceniani przez pryzmat tego, ILE RAZY któryś z ich piłkarzy miał okazję, żeby trafił w słupek bądź poprzeczkę. Będziesz miał dużo szans, to coś w końcu wpadnie i nikt nie będzie płakał, że ktoś raz trafił w słupek. Przecież nikt nie każe im wygrywać 1-0. Skoro jedna akcja się nie udała- przeprowadź drugą zgodną z wypracowanym schematem. W Wiśle schematów gry nie ma (albo są tak zajebiście ukryte, że ja ich nie dostrzegam :lol: ), a co za tym idzie pomysłu na grę- długa piłka do przodu i może Brożek coś z nią zrobi jak widać w przypadku obniżki formy Brożka się nie sprawdza. Skorży szło dobrze, kiedy miał samograja z Kosowskim, Brożkiem i Niedzielanem- wszystkimi będącymi w wysokiej formie. Kiedy brakło formy i kilku piłkarzy obnażone zostały nieudolne działania naszego trenera. Powinien Bogu dziękować, że ma Marcelo, bo pewnie ustanowiłby nowy rekord w ilości meczów bez bramki ze stałego fragmentu gry. A jeśli ktoś porażki z Bełchatowem, śledziami, czy żydami usprawiedliwia osłabioną kadrą naszego zespołu, to ogarnia mnie pusty śmiech.

No i co do ostatniego zdania- fakt, robili co mogli- rozpaczliwie i chaotycznie, a zasranym psim obowiązkiem Skorży było zrobić tak, żeby ich wysiłki były poukładane, harmonijne i przede wszystkim- żeby angażowali się w nie piłkarze jako zespół, a nie "ja sobie, Ty sobie".

Ale cieszę się, że są jeszcze zwolennicy Skorży. Świadczy to o tym, że na tym forum zawsze będzie o czym gadać, bo niektórzy żyją w oderwaniu od rzeczywistości prezentując swoją najswojszą rację i mając za nic rzeczywistość.

szczebrzeszcz 06.03.2010 13:18

czasem to wygląda tak jakby stracił poważanie u piłkarzy stąd na boisku każdy gra dla siebie, a wskazówki trenera olewają

AgresywnyChomik 06.03.2010 13:18

Nie no Panowie czas na zmiany juz byl i w efekcie Skorza zostal. Teraz to nasz trener - manager ma zostac do konca rundy i pokazac na co go stac i co moze jeszcze ewentualnie zaoferowac Wisle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl