Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

pcpc 13.10.2010 09:06

Frankowski trenerem napastników w kadrze
http://naszsport.iq24.pl/default.asp...44&temat=86940

coonta 13.10.2010 10:31

pytanie: czy ma ktoś link do wywiadu z Maćkiem Stolarczykiem, gdy wykorzystał karnego, a reporter pytał go po meczu, czy mierzył. A on odparł coś w tym sensie, że zamknął oczy i wpadło. Tak że: poproszę o link :)

Rumi 13.10.2010 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pcpc (Post 993504)
Frankowski trenerem napastników w kadrze
http://naszsport.iq24.pl/default.asp...44&temat=86940

od razu mi sie przypomniał odcinek programu na C+ za czasów jak z Żurawskim przewodzili w lidze jak pokazywał na tablicy za pomocą pionków jak powinien się zachowywać napastnik :P

mlynek 13.10.2010 11:21

W Lechu jest takie stanowisko i piastuje je Pan Juskowiak i patrząc na dokonania strzelecki tej drużyny to śmiem wątpić czy coś takiego jest potrzebne. Ale jaki będzie efekt tego działania przekonamy się na imprezie w roku 2012 :)

Proud 13.10.2010 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciejj (Post 993316)
z Widzewem - 6-0???

Dużo takich goli było :)

Nie tylko ten konkretny mam na myśli :)

Marszałek 13.10.2010 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 993167)

Pamiętam jak jako zawodnik PAO "masakrował" obronę ManUtd.
Następnie alkohol...
my.

Legenda. Facet zagrał mecz na Old Trafford co najwyżej poprawienie. Nikogo nie masakrował.
Nie rozumiem czemu jak facet nie gra, jest na emeryturze to zaraz wokół jego dokonań robi się pełno legend. Pograł w PAO,ok.ale po co dopisywać kolejne bajki.

brylant17 13.10.2010 17:16

Co się dzieje z Zieńczukiem? czemu nie gra? kontuzja?


Dzięki Titto mogłem zajrzeć na strony Lechii...........

Titto 13.10.2010 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 993665)
Co się dzieje z Zieńczukiem? czemu nie gra? kontuzja?

Tak, nie grał z powodu kontuzji.
Jednak wrócił już do treningów i jest gotowy na mecz z Arką.
W racie czego:
http://lechia.pl/25296
http://lechia.pl/25280

Proud 13.10.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 993548)
Legenda. Facet zagrał mecz na Old Trafford co najwyżej poprawienie. Nikogo nie masakrował.
Nie rozumiem czemu jak facet nie gra, jest na emeryturze to zaraz wokół jego dokonań robi się pełno legend. Pograł w PAO,ok.ale po co dopisywać kolejne bajki.

oglądałem ten mecz :)

Nie jestem tylko pewien czy to było akurat na Trafford.

bunny 14.10.2010 10:27

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...omem,id,t.html
Bogdan Zając II trener Górnika przed meczem z Wisłą

emjot 14.10.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 993686)
oglądałem ten mecz :)

Nie jestem tylko pewien czy to było akurat na Trafford.

a nie był to czasem mecz z Arsenalem?

Marszałek 14.10.2010 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 993686)
oglądałem ten mecz :)

Nie jestem tylko pewien czy to było akurat na Trafford.

Na Old Trafford,też oglądałem. Facet założył "siatkę" Scholsowi,ale nie grał nic wielkiego.

tomo 15.10.2010 09:09

Marek Motyka trenerem Kolejarza Stróże.

http://www.futbol.org.pl/news,22906.html

Maciejj 15.10.2010 17:59

Ruch Chorzów przedłużył umowę z Piotrem Stawarczykiem. Nowy kontrakt będzie obowiązywać do 31 grudnia 2012 roku.

neq. 15.10.2010 19:52

Kuba właśnie strzelił gola!

MCX 15.10.2010 20:51

http://www.youtube.com/watch?v=TeQscHlkzSc

gol Kuby

IncognitoTSW 16.10.2010 11:39

Piotr Skrobowski dzisiaj kończy 49 lat

Wsciekly Pies 16.10.2010 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 993167)
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/szt...wiadomosc.html

Szkoda, że przegrał z nałogami.

W ostatnim czasie jedyny polski talent na miarę Lubańskiego.

Pamiętam jak jako zawodnik PAO "masakrował" obronę ManUtd.
Następnie alkohol...

Potem nieźle radził sobie w RKS Radomsko i transfer do nas. Ale niestety znów alko, i znów te same problemy.

Cytat:

"Byłemu napastnikowi ŁKS-u wystarczyło sił na 20 minut meczu. Po zawirowaniach w życiu osobistym i wyjściu z więzienia przybyło mu parę kilogramów i wyglądem przypomina bardziej sztangistę niż piłkarza, ale jednego na pewno nie zapomniał - jak się strzela gole. To właśnie on zdobył pierwszą bramkę w meczu, który Przyjaciele Jacka Trzeciaka zremisowali z pierwszym składem Polonii Bytom 5:5".
Powyższy tekst z onet.pl(w szczególności ostatnie zdanie) pokazuje siłę polskiej ligi niby sparing ale no bez jaj że banda emerytów i rencistów remisuje z pierwszym składem drużyny z ekstraklasy.

Pawlolek 17.10.2010 13:47

Marcelo wyszedł dzisiaj w pierwszym składzie PSV przeciwko drużynie Willem II.

Maciejj 17.10.2010 14:18

Min. Łatka,Mączyński,Szałęga wczoraj grali

1q2 18.10.2010 01:45

Kuban na 4 kolejki do końca awansował do ekstraklasy.Bilans jest niezły.17 meczów bez porażki 14-3-0 a ogólnie 23-7-4.

pcpc 18.10.2010 11:55

Kasperczka do Zagłebia L sie wybiera
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32298,t...wiadomosc.html

ooona 18.10.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pcpc (Post 995437)
Kasperczka do Zagłebia L sie wybiera
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32298,t...wiadomosc.html

No to mamy na wiosnę bardzo poważnego kandydata do spadku.:lol:

Marszałek 18.10.2010 14:14

Chyba jakieś inne czynniki decydują o tym aby wywalić Bajora,bo zapewne nie to, że jakiś buc nie piśmienny sobie z niego drwi. Bez jaj. Grają kawał piłki jak na naszą ligę przy potencjale osbowym nie rzucającym na kolana. Raczej zasługa to Bajora,bo są ładnie poukładani. A Kasperczak dałby już sobie spokój z trenowaniem,bo nic do ligi nie wnosi.Facet wstydu nie ma jak dla mnie.

dj_ibutti 18.10.2010 23:01

Podobno Bajor się strasznie zmienił po śmierci żony i ma bardzo "olewcze" podejście do pracy.

Podobno. I wcale mu się nie dziwię.

Wojtas 18.10.2010 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 995511)
Chyba jakieś inne czynniki decydują o tym aby wywalić Bajora,bo zapewne nie to, że jakiś buc nie piśmienny sobie z niego drwi. Bez jaj. Grają kawał piłki jak na naszą ligę przy potencjale osbowym nie rzucającym na kolana. Raczej zasługa to Bajora,bo są ładnie poukładani. A Kasperczak dałby już sobie spokój z trenowaniem,bo nic do ligi nie wnosi.Facet wstydu nie ma jak dla mnie.




Kasperczak to pownien ogódek plewić a nie w trenerke sie bawic bo i w Zabrzu i u nas duzo mówil a mało bylo z tego pozytku.

Apropos plotek o checi zwolnienia Bajora to jestem zaskoczony,Zaglebie gra na ta chwile dobrą piłke,

Semper Fidelis 1985 19.10.2010 13:11

Tomaszewski: Kasperczak nie ma odwagi i jaj

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

arti 19.10.2010 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 995765)
Kasperczak to pownien ogódek plewić a nie w trenerke sie bawic bo i w Zabrzu i u nas duzo mówil a mało bylo z tego pozytku.

Apropos plotek o checi zwolnienia Bajora to jestem zaskoczony,Zaglebie gra na ta chwile dobrą piłke,

Swoją drogą to chciałbym usłyszeć na jakiej podstawie Lubin chce zatrudnić HK? Ogromnie mnie to ciekawi po prostu.
Zabrze - kraina miodem i mlekiem płynąca i wypad z ligi w której zostały bidoki jak Bytom, Wodzisław i ŁKS (sportowo).
Wisła - klapa na całej linii, prawda, że pechowa (Jop!), ale z drugiej strony tyle braterskiej pomocy ile dostaliśmy na wiosnę - fatalny Śląsk, bezbarwna Lechia, która nam dokopała 3 dni później w PP, Legia, Polonia Wawa, nawet Pejsy które same oddały bodaj jeden celny strzał na bramkę Wisły. Fatalnie przegrany PP, Karabach to stosunkowo najmniejszy klops w tym wszystkim biorąc pod uwagę wcześniejszy demontaż drużyny przez Basałaja&co.
I co ten HK ma ugrać w Lubinie i dlaczego nic?

Semper Fidelis 1985 21.10.2010 09:36

Franek przedłużył kontrakt z Jagą:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

DarekK_11 21.10.2010 19:13

Kuba Błaszczykowski właśnie wywalczył karnego w meczu Borussia Dortmund - PSG :)
Wynik: 1-0 (55 minuta)

Oldpara 23.10.2010 23:39

Fajny wywiad z Lenczykiem. Trochę światła rzuca na to, dlaczego nam tak słabo idzie rehabilitacja kontuzjowanych piłkarzy:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/caly-...bardzo-ciekawy

szczebrzeszcz 24.10.2010 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 998077)
Fajny wywiad z Lenczykiem. Trochę światła rzuca na to, dlaczego nam tak słabo idzie rehabilitacja kontuzjowanych piłkarzy:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/caly-...bardzo-ciekawy

no...

Maaskant też podzielił zawodników na grupy :D
i jescze jedna rzecz była podobna, tylko przypomniec nie moge:D


o Smudzie
Cytat:

– Byle osioł potrafi kondycję zrobić. Jeśli ktoś mi mówi, że w jakimś klubie trzeba zatrudniać specjalistę od kondycji, to uważam, że tam trener jest zupełnym osłem. Przecież ja mówię zawodnikowi: weź biegnij dwa kilometry i wróć mi na trening. Do tego nie trzeba zatrudniać długodystansowców czy maratończyków. W piłce najważniejsza jest szybkość. Kilka lat po mnie w Wiśle zatrudniony był taki długodystansowiec, to on pozwalał sobie z zawodnikami robić cuda gdzieś tam pod Zakopanem, w Dolinie Chochołowskiej. Oni tam nieprawdopodobne kilometry biegali, ale jak zapytałem, jak często masz trening wspomagający, to ten piłkarz nie wiedział, o czym ja mówię. No kiedy robiłeś jakieś elementy siły? Nie wiedział o czym mówię. Jakiś atlas? Aaa, atlas to tak, na atlasie pracowaliśmy w styczniu na obozie. Jest luty, marzec, kwiecień jest maj, a oni pracowali nad elementami siły w styczniu. Jak ja usłyszałem od Smudy, który w każdym klubie uciekał od treningu siły, przekonując, że siła zabija szybkość, to biorąc poprawkę, że jest po zawodówce budowlanej, uznaję, że on nie wie, o czym mówi. Był na tyle bezczelny, że mówił to w momentach, kiedy miał sukcesy. Był w Widzewie, gdzie miał zawodników wspaniałych do tego stopnia, że przekonywano, że dobrze by grali, nawet, gdyby prowadził ich motorniczy. Jak w pewnym momencie zażądano licencji i trzeba było skończyć przynajmniej „Kuleszówkę”, Smuda robił awantury, że on tam nie pójdzie. Tam trzeba było mieć maturę. Byłem wtedy w Wydziale Szkolenia i Komisji Licencyjnej, gdzie w gronie „starych” trenerów wpadliśmy na pomysł, że z jednej strony my, a z drugiej Smuda, zwrócimy się do pani Krystyny Łybackiej, która była wtedy szefową ministerstwa szkolnictwa, żeby ona zezwoliła, aby mógł dostać się do tej szkoły bez papieru, bo uznaliśmy, że to doświadczony szkoleniowiec, że ma sukcesy. No... sukcesy to jest gazeta, a codzienna robota na treningu, to jednak głowa. A z tego co sobie przypominam, to jak w środowisku rozmawialiśmy o treningu, on po dziesięciu minutach wolał sobie towarzystwo odpuścić, bo nie wiedział, o czym się mówi. To pokazuje, że można być takim jak on i trenować kluby z ambicjami i zostać selekcjonerem, a ja mam w życiu to nieszczęście, że mnie biorą nie jak stodoła się pali, ale jak chałupa się pali. Jak już się chałupa pali, to trzeba się zabrać za cały fundament przygotowania, a nie tak, jak pan wspomniał: bawić się i czekać na mecz, licząc, że może się uda. To się mija z logiką i jakimikolwiek metodami.
ale pojechał :lol:

tylko współczuć, że to Smuda jest "doradcą" Cupiała :-/

o Pietrasiaku i sąsiadce :D :
Cytat:

Chciałem go ściągać do Cracovii, ale zderzyłem się tam właśnie na tej decyzji nie powiem z kim i załatwiono Arkadiusza Radomskiego z Holandii. Cztery lata starszego, ale z Holandii, a dyrektor sportowy grał w Holandii. Ale to już nie mój problem.

min. o rehabilitacji w Wiśle:
Cytat:

Dzięki wieloletniej współpracy z Jerzym Wielkoszyńskim mam pojęcie na ten temat, bo nie wspomniałem, że doktor zajmował się usprawnianiem, bo rehabilitację to ja nazywam ćwiczeniem matoła, że on po operacji ma ruszać nogą czy gnieść piłeczkę. Natomiast usprawnianie to jest właśnie przygotowanie do treningu piłkarskiego. Jeśli czytam, że ktoś odbył zabieg czy operację, a wiem, że tak było z Matusiakiem, tak było z Gargułą i z Boguskim, to jeszcze jak doktor żył, to tak patrzyliśmy po sobie i mówimy: to się sypnie i to szybko. I się sypało. Garguła dopiero teraz gdzieś tam zaistniał. Biorąc Matusiaka do Cracovii wiedziałem, że ma problem, ale zawodnik pamięta przede wszystkim o tym, że musi mieć kontrakt. Zwłaszcza zawodnik, który gdzieś tam trochę pograł i nie takie pieniądze zarabiał. Jego umiejętności są takie, że umie więcej niż wielu znajdujących się w kadrze i on wie, że będzie grał.

tofik 24.10.2010 09:51

Panie i panowie gotowi na Beto Show ?
Uwaga...goool
Nasz ulubieniec gra w Chinach, a konkretnie w klubie Nanchang Bayi. Zdobył w tym sezonie 6 bramek.
W Chinach odnaleźli się również Mohammed Kallon czy Ahn Jung Hwan, ci są wyżej w klasyfikacji strzelców odpowiednio 7 i 10 goli :)

MCX 24.10.2010 10:05

W Chinach nawet permanentnie kontuzjowany Olisadebe dawał radę strzelać bramki więc wnioskuję, że nie jest to zbyt wymagająca liga.

martinius028 24.10.2010 10:08

ale nieźle się obrócił to trzeba przyznać jak w fifie:D
Dobrze że znalazł lige w której jego poziom jest odpowiedni.

tofik 24.10.2010 10:13

Na pewno liga jest o innej charakterystyce. Mniej walki, wiecej "miękkiej" technicznej gry. Ale czy poziom jest tak wiele słabszy od polskiej ligi ? Raczej ciężko to porównać. Frekwencja jak widać dopisuje, choć tam piłka to taki sam egzotyk jak u nas...krykiet czy polo. Kojarzy mi się z początkami na Cyprze. Kilka znanych, ale zgranych gwiazd, słabe obrony i nastawienie zespołów na atak.

Titto 24.10.2010 15:10

Marcelo gra od początku spotkania a jego zespół wygrywa 9:0 ;)

Bialix 24.10.2010 15:14

Zawsze mi się Feyenoord kojarzył jako silny klub. Co tam się stało? A fajnie, że Marcelo gra, w końcu trochę kosztował, więc głupio, żeby siedział na ławie ;)

Titto 24.10.2010 15:27

No też jestem zadowolony z tego, że Marcelo jest podstawowym zawodnikiem.
PSV z Ajaxem myślę będzie w tym sezonie walczyć o mistrzostwo. W PSV jest kilku naprawdę bardzo dobrych piłkarzy Toivonen, Dzsudzsak, Afellay to samo w Ajaxie - Suarez, van der Wiel, Maarten Stekelenburg, Demy de Zeeuw.

szprotson 25.10.2010 13:10

Marek Zieńczuk w końcu powrócił do Lechii, tyle że w II drużynie, niestety porażka 0-3


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl