Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

El'kabat 10.12.2017 21:32

Pewnie przyjdzie gość ze swoim sztabem.

Karherop 10.12.2017 21:35

Biorąc pod uwagę ilu mamy zawodników w kadrze, uważam że wielu z nich cieszy sie ze zmiany trenera i "nowej" szansy. Jedną z rzeczy jaka osobiscie zarzucalem Ramirezowi to tendencyjnosc w wybieraniu składu. Wiele nielogicznycj decyzji, preferowanie krajanow.

Sytuacja że zwolnili go już teraz mnie zaskoczyla, bo ewidentnie bardziej na rękę bylaby taka zmiana po zakończeniu rundy. Niemniej jednak zawodnicy zagrali dziś na jego zwolnienie. Jeśli jest inaczej to tym bardziej Ramirez zasłużył na wypowiedzenie.

wiesniak842 10.12.2017 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1489259)
wspaniała volta :alleluja: , teraz wypadałoby napisać parę postów krytykujących zarząd za pochopną decyzję :P

Niby dlaczego. To decyzja zarządu. To, ze ja mam inne zdanie nie znaczy, ze z góry mam ich za to krytykować. Pomijam kwestie finansowe bo zarząd na pewno sie lepiej w niej orientuje ode mnie;)

PS. Poza tym tak naprawdę nikt z nas nie wie jakie cele na ten sezon przed Kiko postawil zarzad.

Barti 10.12.2017 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489241)
A kogo się spodziewałeś? Dobry trener chce dużych pieniędzy, transferów, zatrudnienia sztabu i odszkodowania za zwolnienie. Czyli wszystkiego tego na co nas nie stać.

Czy Ty zawsze musisz widzieć świat w czarnym kolorze? Uważasz, że Wisła to jest klub który stać tylko na jakieś odpady? Ogarnij się.

ashkeczup 10.12.2017 21:47

https://twitter.com/enkikos/status/939954668653961217

Dzimi 10.12.2017 21:48

O 3 kolejki za późno

Kurz 10.12.2017 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489271)
Biorąc pod uwagę ilu mamy zawodników w kadrze, uważam że wielu z nich cieszy sie ze zmiany trenera i "nowej" szansy. Jedną z rzeczy jaka osobiscie zarzucalem Ramirezowi to tendencyjnosc w wybieraniu składu. Wiele nielogicznycj decyzji, preferowanie krajanow.

Sytuacja że zwolnili go już teraz mnie zaskoczyla, bo ewidentnie bardziej na rękę bylaby taka zmiana po zakończeniu rundy. Niemniej jednak zawodnicy zagrali dziś na jego zwolnienie. Jeśli jest inaczej to tym bardziej Ramirez zasłużył na wypowiedzenie.

To o czym piszesz to domniemania. Tak trudno uwierzyć w to, ze ci, którzy grali, chociaż nie pozbawieni wad, byli lepsi od pozostałych? Hurtowe zakupy niczego nie gwarantują.

Dlaczego zasłużył na wypowiedzenie? Bo dostał kilkunastu anonimowych piłkarzy o nieznanych możliwościach, zaniedbanych fizycznie i nie zrobił z nimi cudu? Bo sprzedano mu dwóch, którzy mieli jakąkolwiek wartość i zostawiono emerytów, którzy są coraz słabsi? Niesamowite jest to, że duża część kibiców wywróżyła sobie, iż to na pewno masa niesamowitych grajków, a Kiko to wuefista. Te wszystkie teksty o możliwościach na papierze są z dupy, od lat.

I żeby nie było, tu nie chodzi o Kiko, który jak wielu poprzednich, jest mi obojętny. Chodzi o dobrą diagnozę... bez której niewiele się zmieni, jak pokazuje historia ostatnich lat.

Harcownik 10.12.2017 21:53

https://twitter.com/enkikos/status/939954668653961217

O jakich on rozwiązaniach on pisze, tych z meczu z Płockiem? No i kto mi wytłumaczy że przeciwko Kiko zagrali Hiszpanie. Bo zagrać bardziej przeciwko trenerowi niż Perez to chyba się nie dało??? Najlepsi na boisku za to byli, moim zdaniem, Polacy - Sadlok i Wojtkowski, może jeszcze Basha... Naprawdę Viktor Perez to wartość dodana w porównaniu ze Sztiliciem (celowo spolszczyłem, bo zauważyłem że większość nie umie poprawnie wypowiedzieć nazwiska grajka, który znaczy coś w historii klubu)???

tarantulaw2 10.12.2017 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1489276)

Narcyz, jak wesoły holender Maaskant.

Harcownik 10.12.2017 21:56

Feio powinien polecieć, jeden gol na sto rożnych to wynik jakiego po prostu nie da się obronić.

Dla jasności, może ma on jakieś ukryte walory i przydać się w klubie, ale nie jako osoba odpowiedzialna za stałe fragmenty, bo, jak ktoś już to pisał, wykonywane przez naszych piłkarzy rożne to jeszcze większa kpina niż ich obrona przed rożnymi przeciwnika. W większości zamiast przynosić nam gole kończą się kontrami.

s1mone 10.12.2017 21:59

Nie jestem rozczarowany zwolnieniem Kiko.

Nie podobała mi się jego koncepcja gry i minimalizm. Wyniki były niezłe, okresami dobre lub bardzo dobre.

Gra za to była fatalna. Oczy bolały od patrzenia w wielu przypadkach. A Kiko nawet jak przez przypadek trafiał na jakiś lepszy pomysł (np. Halilović w środku) to szybko powracał do poprzedniego stanu rzeczy. Ja do teraz łamię sobie głowę jak po rozegraniu dwóch chyba najlepszych meczy w rundzie pod względem piłkarskim (nie mówimy o suchym wyniku, ale o grze) można zławkować na stałe gościa współodpowiedzialnego za ten stan rzeczy (Halilović od tamtego czasu nawet nie powąchał murawy).

Z drugiej strony jestem zaskoczony zmianą trenera - myślałem, że mimo wszystko jego pozycja w klubie jest mocniejsza niezależnie od mojej opinii na jego temat. Cieszy mnie fakt, że włodarze nie podzielali ślepej wiary dużej części forumowiczów i rozliczali nie tylko za wyniki ale również za styl gry. Bo ten jest od dłuższego czasu skandaliczny (z pojedynczymi wyjątkami).

Kurz 10.12.2017 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1489281)
Narcyz, jak wesoły holender Maaskant.

Ależ jest wiele w tym prawdy. Ludziom w klubie brakuje dystansu i trzeźwego oglądu sytuacji. Ot typowi kibice, z typowymi ograniczeniami.

Gdyby to zdarzyło się pierwszy raz...

Ale dzisiaj brzmi ta sama pieśń co w poprzednich 8 czy 9 przypadkach, a wyników, jak nie było, tak nie ma. Ale mamy zajebisty skład, jak zwykle. A na papierze jeszcze lepszy:rotfl: Wystarczy zmienić trenera.

Czy leci z nami pilot i kiedyś zakończy to szaleństwo?

nesta 10.12.2017 22:15

Większość patrzy na tą zmianę w dość wąski sposób. Ja bym mimo wszystko zachował szerszą perspektywę. I paradoksalnie Kiko nie musi być w tej ocenie na pierwszym miejscu.

Trzeba wrócić do momentu zatrudnienia Kiko - Wisła była wtedy w dużo słabszej kondycji finansowej, z nieporównywalnie węższa
kadrą. I Kiko był dobrym trenerem na tamten moment. Na takiego było klub stać. Wiadomo było, że ma swoje ograniczenia - trener, który głównie pracował w 4 lidze. Nie ma cudów. I zaklinanie, kolorowanie rzeczywistości, że oto w Hiszpanii jest taka konkurencja, która nie pozwoliła przebić mu sie wyżej były komunikatami na zewnątrz.

I teraz kiedy klub może sobie pozwolić na więcej, decyduje się na trenera lepszego. Przynajmniej na papierze. I wcale nie trzeba odrazu wyrokować czy Kiko jest dobry czy zły. Miał pewną rolę, którą wypełnił. Klub idzie do przodu i dokonuje zmiany. Zmiana nie jest zła sama w sobie. Jak masz napastnika, który strzela 5 bramek na sezon, a możesz sprowadzić takiego, który zdobywą średnio 10 to robisz to. I wcale to nie oznacza, że ten pierwszy jest słaby.

pepe72 10.12.2017 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1489288)
...
I teraz kiedy klub może sobie pozwolić na więcej, decyduje się na trenera lepszego. Przynajmniej na papierze. ...

No to jest właśnie główny problem. Czy jest to lepszy trener. Czy też taki Smuda ...

https://www.transfermarkt.pl/joan-ca.../trainer/14860

Nie wiem dlaczego zakończył pracę w Videotonie, miał 2,42 PNM.
Nie poradził sobie w Almerii - 11 meczów/0,55
W Hajduku Split miał 39 - 1,82

azkaz 10.12.2017 22:25

Co do wypowiedzi Stilicia, to była riposta na wywiad sprzed kilku dni: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,3...-stilicia.html.

Jutro w PSie Trela i "Sieroty po Ramirezie. Ból głowy Sobolewskiego" patrząc na to, że jeszcze wczoraj na swoim blogu bronił Kiko.

Karherop 10.12.2017 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1489278)
To o czym piszesz to domniemania. Tak trudno uwierzyć w to, ze ci, którzy grali, chociaż nie pozbawieni wad, byli lepsi od pozostałych? Hurtowe zakupy niczego nie gwarantują.

Dlaczego zasłużył na wypowiedzenie? Bo dostał kilkunastu anonimowych piłkarzy o nieznanych możliwościach, zaniedbanych fizycznie i nie zrobił z nimi cudu? Bo sprzedano mu dwóch, którzy mieli jakąkolwiek wartość i zostawiono emerytów, którzy są coraz słabsi? Niesamowite jest to, że duża część kibiców wywróżyła sobie, iż to na pewno masa niesamowitych grajków, a Kiko to wuefista. Te wszystkie teksty o możliwościach na papierze są z dupy, od lat.
.

Domniemania czy nie, oto przyklady:
Ze Manuel - gral prosto z samolotu. Bez sensu.
Balaniuk - gral prosto z samolotu. Bez sensu.
Halilovic - dawal dobre zmiany. Zagral 2 fajne pelne spotkania. Po czym nie powachal murawy przez 3 spotkania.
Imaz dostal od razu 1 skład.
Kostal mial dobre wejścia, nie powachal już murawy.
O reszcie mi sie nie chce pisac. Derby pokażą jaki skład wystawi obiektywniejszy Sobol.

Większość tych " anonimowych" piłkarzy nie była anonimowa dla Kiko, bo byli z jego polecenia.

pepe72 10.12.2017 22:32

http://weszlo.com/2017/12/10/kiko-ra...nskie-osiedla/

Ja się pod tym mogę podpisać. Zakładam, że cała reszta "sierot po Ramirezie" będzie pisać podobnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Weszło
To wszystko jednak zarzuty z gatunku tych mniejszych, bo Ramirez bronił się tym, co najważniejsze – wynikami. Jeśli rozliczać trenera właśnie z nich, to Ramirez nie powinien mieć sobie zbyt wiele do zarzucenia. Punktował dobrze. Może nawet zadziwiająco dobrze. Hiszpan wykręcił średnią 1,42 na mecz, a od momentu jego przyjścia do Wisły, tabela prezentuje się tak…

wisla

Cały projekt wydaje się zatem bardzo dziwny od samego początku do końca. Tak jak dziwne było zatrudnienie Ramireza, tak jeszcze dziwniejsza wydaje się tak szybka utrata cierpliwości władz klubu (sytuacja wcale nie jest kryzysowa, Wisła nawet nie wyleciała z ósemki) i nagłe przyznanie się do tego, że zatrudnianie trenerskiego anonima nie miało najmniejszego sensu (tym bardziej, że patrząc po wynikach – jednak sens miało). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ogórkowego Hiszpana nie zastąpi inny równie ogórkowy Hiszpan, ale na to raczej się nie zanosi. Ten szykowany na nowego trenera CV ma całkiem sympatyczne.


TIR_DO_SŁUBIC 10.12.2017 22:32

Ja Ci już dziś powiem:

Buchalik - Cywka, Wasilewski, Arsenic, Sadlok - Basha, Perez - Boguski, Wojtkowski, Małecki - Carlitos

Ewentualnie Brożek za Wojtkowskiego, Llonch za Pereza.

Karherop 10.12.2017 22:36

Perez nie zagra przez karki w derbach

mitmichael 10.12.2017 22:36

No to ten temat mozna zamknac, 16 wygranych, 16 porazek, 6 remisow nie sa to powalajace statystyki.

wislak2214 10.12.2017 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489296)
Perez nie zagra przez karki w derbach

Moze grać bo jedna kartka była w PP....

wolfy 10.12.2017 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489273)
Czy Ty zawsze musisz widzieć świat w czarnym kolorze? Uważasz, że Wisła to jest klub który stać tylko na jakieś odpady? Ogarnij się.

Jest różnica miedzy czarnowidztwem a widzeniem rzeczy realnie.
Mamy kasę? Nie.
Dobrzy trenerzy z sukcesami się cenią? Tak.
Dobry trener chce mieć dobrych piłkarzy, bo w końcu firmuje projekt nazwiskiem? Tak.

Więc czego nie rozumiesz? Ja mam się ogarnąć, czy może Ty - dorosnąć? Za rok i tak będziesz darł ryja o zmianę trenera, tak na 90%.

Barti 10.12.2017 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489301)
Jest różnica miedzy czarnowidztwem a widzeniem rzeczy realnie.
Mamy kasę? Nie.
Dobrzy trenerzy z sukcesami się cenią? Tak.
Dobry trener chce mieć dobrych piłkarzy, bo w końcu firmuje projekt nazwiskiem? Tak.

Więc czego nie rozumiesz? Ja mam się ogarnąć, czy może Ty - dorosnąć?

Gdybym przyjmował takie założenia ja Ty, już dawno mieszkałbym pod mostem, a tak jeszcze kilka, kilkanaście lat mogę się cieszyć przyzwoitym jak dla mnie oczywiście statusem...

wolfy 10.12.2017 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489303)
Gdybym przyjmował takie założenia ja Ty, już dawno mieszkałbym pod mostem, a tak jeszcze kilka, kilkanaście lat mogę się cieszyć przyzwoitym jak dla mnie oczywiście statusem...

Nie wiem o czym bredzisz, ja Ci napisałem czemu dobry trener z dobrym CV nie przyjdzie do biednej drużyny z piłkarskiego wy....owa.

pan_premier 10.12.2017 23:05

Mi w powodach zwolnienia brakuje omówienia jednego:cieżkostrawnej gry i marnowania szans w ważnych meczach.
Co na stadion przychodzilismy w dużej liczbie to był piach i/lub wtopa.
Wiadomo mamy rozbuchane oczekiwania, ale zarząd by zarabiać musi im wyjść naprzeciw. Tymczasem Kiko nie dawał rady w ważnych z punktu widzenia budżetu meczach. Frekwencja stoi.

Tą ogólną stagnacja w rozwoju drużyny przekładają się wprost na budżet

Barti 10.12.2017 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489307)
Nie wiem o czym bredzisz, ja Ci napisałem czemu dobry trener z dobrym CV nie przyjdzie do biednej drużyny z piłkarskiego wy....owa.

Kiedy to właśnie Ty bredzisz, stawiając nas w szeregu z drużynami z piłkarskiego w...owa...

wolfy 10.12.2017 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489313)
Kiedy to właśnie Ty bredzisz, stawiając nas w szeregu z drużynami z piłkarskiego w...owa...

:rotfl:

Dziecko, nie chcę Ci robić przykrości ale jesteśmy biedni i gramy w gównianej lidze. Stoimy w jednym szeregu z Koroną Kielce czy Arką Gdynia. Takie Zagłębie Lubin to już za wysokie progi, kupują graczy za kasę, taki Czerwiński olał nas ciepłym moczem a do nich przeszedł.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 1489311)
Mi w powodach zwolnienia brakuje omówienia jednego:cieżkostrawnej gry i marnowania szans w ważnych meczach.
Co na stadion przychodzilismy w dużej liczbie to był piach i/lub wtopa.
Wiadomo mamy rozbuchane oczekiwania, ale zarząd by zarabiać musi im wyjść naprzeciw. Tymczasem Kiko nie dawał rady w ważnych z punktu widzenia budżetu meczach. Frekwencja stoi.

Tą ogólną stagnacja w rozwoju drużyny przekładają się wprost na budżet

No to ciekawi mnie jak wyjdą naprzeciw rozbuchanym oczekiwaniom sierot po Cupiale. Serio.

pepe72 10.12.2017 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1489295)
Ja Ci już dziś powiem:

Buchalik - Cywka, Wasilewski, Arsenic, Sadlok - Basha, Perez - Boguski, Wojtkowski, Małecki - Carlitos

Ewentualnie Brożek za Wojtkowskiego, Llonch za Pereza.



Cuesta grał lepiej niż Buchalik w poprzedniej kolejce.

Barti 10.12.2017 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489316)
:rotfl:

Dziecko, nie chcę Ci robić przykrości ale jesteśmy biedni i gramy w gównianej lidze. Stoimy w jednym szeregu z Koroną Kielce czy Arką Gdynia. Takie Zagłębie Lubin to już za wysokie progi, kupują graczy za kasę, taki Czerwiński olał nas ciepłym moczem a do nich przeszedł.



No to ciekawi mnie jak wyjdą naprzeciw rozbuchanym oczekiwaniom sierot po Cupiale. Serio.

Chyba coś Ci się zupełnie pomieszało w głowie, od tego codziennego klęczenia ojcze... Celowo deprecjonujesz naszą ligę, żeby podkreślić jaka to Wisła jest słaba...

pepe72 10.12.2017 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489321)
Chyba coś Ci się zupełnie pomieszało w głowie, od tego codziennego klęczenia ojcze... Celowo deprecjonujesz naszą ligę, żeby podkreślić jaka to Wisła jest słaba...

To nie wolfy, to UEFA
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...crank2018.html

Chociaż zrobiliśmy wynik (2.875) prawie taki jak Holendrzy (2.9). Oraz lepszy niż Belgia (2.6) :>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl