![]() |
Rezerwy utrzymują imponującą średnią 3,0 w domu! :)
Kod:
Wisła II Kraków razem dom wyjazd pauza |
Wisła wygrała dopiero 2 mecz na wyjeździe ...
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Ciekawostka istotna w kontekście dalszej części sezonu. W pierwszych 9 kolejkach graliśmy już z zespołami z miejsc 1-5 (notując bilans 1-2-2).
A nie graliśmy jeszcze z Płockiem, Lechia czy Termalika. Ta liga owszem, miała być w tym sezonie bardzo wyrównana, ale chyba nikt nie podejrzewał że aż tak. |
Rezerwy wygrały tym razem na wyjeździe ... w Myślenicach
Druga drużyna - Orzeł ma do nas 9 punktów straty i jeden mecz zaległy. Kod:
Wisła II Kraków razem dom wyjazd pauza |
W niedzielę -2. Dziś dystans do 2 miejsca utrzymał się, nadal 6 punktów.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Cytat:
|
Wyniki tej kolejki tylko pokazują że każdy może wygrać/przegrać/zremisować z każdym, a poziom zespołów z miejsc 1-11 jest dość zbliżony. Do tego pewnie doskoczy Sosnowiec i PBB.
Pewnie dopiero koło 23 kolejki (czyli po 2/3 sezonu) będzie można być pewnym kto będzie walczył realnie o awans. Po jesieni trzeba po prostu być w czubie tabeli. |
Minus takiego pozornego utrzymywania dystansu do miejsca np 2, jest taki, że gdy my tracimy punkty, ktoś z miejsc 3-8 czy nawet miejsc za nami, punktuje +3. Także dla nas to gorzej bo gonią nas miejsca niższe, a przede wszystkim wzmacnia się peleton klubów, które gonią z nami miejsce 2.
I tak jak w tamtym roku było, że do końca mogliśmy być 3 lub 5. Także im więcej klubów w grze, tym później mniejsze prawdopodobieństwo, że to my z tego peletonu wyskoczymy gonić i dogonić. Niemniej, w obecnej sytuacji nie ma się czym ekscytować. Awans nam nie grozi. Jeśli już to przez baraże. Ale z taką grą, trenerem i podejście własciciela to nawet szkoda awansować, bo to by się pewnie wiązało z mocniejszym zbrojeniem na utrzymanie bytu w ekstraklasie, mimo pompowania kasy byśmy spadli i jeszcze tylko bardziej finansowo czkawką by się nam odbiło, a sportowo i tak ten jeden sezon w eklapie, gdzie by nas każdy lał, nic by nie zmienił. W tym składzie drużyna progresu nie robi i nie zrobi więc szkoda energii i nerwów na myślenie o awansie. |
Cytat:
|
Cytat:
Niestety statystyki domowe to jest dramat. I po niedzielnym meczu nie widać światełka w tunelu ... |
Cytat:
|
Jaka jest sytuacja jeśli chodzi o żółte kartki?
|
Junca pauzuje jeszcze dwa mecze za czerwoną.
3 - Goku, Satrústegui, Basha 2 - Sapała, Carbo, Alfaro, Rodado (plus puchar), Szot, Colley, tych z 1 to musisz sobie poszukać. Ew. zobacz na twittera Wisły, będzie przed meczem. |
Wisła II straciła pierwsze punkty "w domu". Na szczęście Orzeł nie wykorzystał okazji, więc nadal mamy 6 punktów przewagi nad #2
Kod:
Wisła II Kraków razem dom wyjazd pauza |
Po długo oczekiwanym zwycięstwie w domu brakuje nam 4 punktów do Łęcznej ale Tychy grają w niedzielę w Rzeszowie. Za to odrobiliśmy 2 punkty do prowadzącej Odry.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
dzisiaj rozpoczął sie nasz marsz po awans !
|
Cytat:
|
W tej kolejce przeciwnicy zagrali dla nas.
Mamy 4 punkty straty do awansu (polecam slajd #3 z prezentacji w stopce) i 5 miejsce. |
Cytat:
Trzeba zacząć kosić konkretne punkty u siebie bo na wiosnę będziemy mieć ledwo 6 z 15 spotkań u siebie. |
Cytat:
Cytat:
Za dwa tygodnie Resovia, która właśnie pokonała GKS Tychy. Ale obawiam się, że postawią autobus w polu karnym. |
Pozycja Drużyna Punkty Mecze W R P Bramki Różn.
1 (1) RCH Ruch Chorzów 22 11 6 4 1 15:8 7 2 (2) AGD Arka Gdynia 20 11 6 2 3 19:11 8 3 (4) ŁKS ŁKS Łódź 20 11 6 2 3 15:11 4 4 (3) PUS Puszcza N. 20 11 6 2 3 16:13 3 5 (9) STR Stal Rzeszów 17 11 5 2 4 18:13 5 6 (5) TER Bruk-Bet Termali 17 11 4 5 2 18:15 3 7 (6) WIS Wisła Kraków 17 11 5 2 4 15:12 3 8 (12) CHG Chrobry Głogów 17 11 5 2 4 18:18 0 9 (7) GKS GKS Katowice 16 11 4 4 3 14:11 3 10 (8) PBB Podbeskidzie 16 11 5 1 5 12:14 -2 11 (10) GKT GKS Tychy 15 11 4 3 4 17:16 1 12 (11) ZGS Zagłębie S. 15 11 4 3 4 11:11 0 13 (13) Skr Skra Częstocho 14 11 4 2 5 8:11 -3 14 (14) CHO Chojniczanka 11 11 2 5 4 14:18 -4 15 (16) ODO Odra Opole 10 11 3 1 7 12:20 -8 16 (15) GKL Górnik Łęczna 8 11 1 5 5 15:17 -2 17 (18) RES Resovia 8 11 1 5 5 9:15 -6 18 (17) SNS Sandecja N. Sącz6 11 0 6 5 6:18 -12 Tabela po 11 kolejkach zeszłego sezonu. Wszystko po staremu, jedyne co to więcej teraz strzelamy goli |
Osobiście analogię widzę raczej tylko w liczbie punktów, wszystko inne się różni, no może poza samym faktem że prowadzi drużynę trener który jest w Wiśle na cenzurowanym (i zresztą słusznie).
Nie wiem co by musiało się stać abyśmy w nastepnych 8 meczach ustukali ledwo 10 pkt (i wyrównał osiągnięcie z zesonu 22/23) A mamy na rozkładzie: Resovia (dom) PBB (wyjazd) Zagłębie Sosnowiec (dom) Lechia (wyjazd) GKS Katowice (dom) BBT (wyjazd) Łeczna (dom) Polonia (dom) 5 spotkań w domu, 3 wyjazdy. 12 pkt to absolutne minimum co musimy zdobyć, a po prawdzie to dobry trener by na tym zrobił 18-20 pkt. |
Patałachy nie wygrały u siebie z Stalą , Chrobrym i Wisłą Płock - byłoby 6 punktów więcej i punkt straty do lidera...
|
Cytat:
Na logikę to my nie powinniśmy byli spaść dwa sezony temu, a daliśmy radę. Jeśli wygramy z Resovią to może złapiemy jakąś pozytywną serię na euforii. Jak będzie kolejna strata punktów to pewnie będziemy się tak bujać do końca rundy. Dziwi mnie założenie że zrobimy jakieś transfery które nas wzmocnią w zimie. Raz, że kasa, a dwa - kogo byście oczekiwali? Kogoś kto przykryje naszą nędzę w ataku pozycyjnym? Kogoś kto magicznie sam pokryje wszystkich zawodników rywali w polu karnym? Ciężko będzie, bo po mojemu to są problemy z taktyką, a tacy Carbo, Baena, Goku, Villar, Alfaro czy Rodado to są blisko maxa tego co można realnie ściągnąć do pierwszej ligi. Napastnik strzelający dużo goli głową który by się przydał to jest akurat najbardziej poszukiwany typ zawodnika. |
Cytat:
https://i.imgur.com/GdmR1Mgl.png |
Cytat:
Najbardziej szkoda tego przypału Sapały z Odrą, pewno byśmy dowieźli prowadzenie i byłby 1pkt straty tylko. Wyrównana liga działa na naszą korzyść, wszyscy odbierają sobie punkty. Dobra seria w meczach, które zostały do końca roku jest na wagę złota. |
Cytat:
Tak czy siak to będzie sztuka tego dokonać. Tym bardziej grając z zespołami nr 2,7,8,11,12,14,16,17 Dotychczas w 11 spotkaniach graliśmy z ekipami nr: 1,2,3,4,6,9,10,12,13,15,18 i wyciągnęliśmy średnia 1.54. Marna bo marna, ale taka dałaby nam 12 punktów do końca "piłkarskiej jesieni". A wydaje się mimo wszystko że już gramy lepiej niż w pierwszych kolejkach. Pierwsze 5 kolejek bilans: 1-3-2 Kolejne 6: bilans 3-3-0 W poszukiwaniach optymizmu.. |
Na wykresie widać zarówno kryzys Wisły po 8 kolejce w 2022 jak i to, że gdzieś od 6 zaczęło się coś dobrego w tym sezonie.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl