Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 23.09.2023 20:41

Rezerwy utrzymują imponującą średnią 3,0 w domu! :)
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          11      5      5        1
punkty            28      15    13   
średnia            2,80    3,00  2,60   
Procent kolejek  29%                   
                   
2 miejsce (pkt)  22
zostało meczów    26             
przewaga          6             
możemy tracić      0,23             
                   
awans            88             
Brakuje          60
średnia na mecz    2,40
najwcz. w kolejce 31


pepe72 23.09.2023 20:46

Wisła wygrała dopiero 2 mecz na wyjeździe ...
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            9      4      5
punkty            13      5      8
średnia            1,44  1,25  1,60
Procent meczów    26%         
             
Baraże            52
Brakuje          39
średnia na mecz    1,56
             
6 miejsce (pkt)  14 (może jeszcze zmienić się na 15)
zostało meczów    25         
brakuje punktów    1         
potrzebna średnia+ 0,04         
             
2 miejsce (pkt)  19         
zostało meczów    25         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+ 0,24         
             
1 miejsce (pkt)  20         
zostało meczów    25         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+ 0,28         
             
awans vice        63         
Brakuje          50
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 26


Karherop 23.09.2023 21:54

Ciekawostka istotna w kontekście dalszej części sezonu. W pierwszych 9 kolejkach graliśmy już z zespołami z miejsc 1-5 (notując bilans 1-2-2).

A nie graliśmy jeszcze z Płockiem, Lechia czy Termalika.

Ta liga owszem, miała być w tym sezonie bardzo wyrównana, ale chyba nikt nie podejrzewał że aż tak.

pepe72 30.09.2023 17:33

Rezerwy wygrały tym razem na wyjeździe ... w Myślenicach
Druga drużyna - Orzeł ma do nas 9 punktów straty i jeden mecz zaległy.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          12      5      6        1
punkty            31      15    16   
średnia            2,82    3,00  2,67   
Procent kolejek  32% 
                   
2 miejsce (pkt)  22   
zostało kolejek  26   
przewaga          9   
możemy tracić      0,35
                   
awans            88 
Brakuje          57
średnia na mecz    2,38
najwcz. w kolejce 31


pepe72 02.10.2023 19:20

W niedzielę -2. Dziś dystans do 2 miejsca utrzymał się, nadal 6 punktów.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          10      5      5
punkty            14      6      8
średnia            1,40  1,20    1,60
Procent meczów    29%         
             
Baraże            52         
Brakuje          38         
średnia na mecz    1,58 
             
6 miejsce (pkt)  16         
zostało meczów    24         
brakuje punktów    2         
potrzebna średnia+ 0,08         
             
2 miejsce (pkt)  20         
zostało meczów    24         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+ 0,25         
             
awans vice        63         
Brakuje          49
średnia na mecz    2,04   
najwcz. w kolejce 27


ciacho 02.10.2023 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610607)
W niedzielę -2. Dziś dystans do 2 miejsca utrzymał się, nadal 6 punktów.

Czyli standard. Inni z uporem maniaka nie chcą nam za bardzo uciekać, a my z jeszcze większym uporem nie chcemy ich gonić

Karherop 02.10.2023 21:19

Wyniki tej kolejki tylko pokazują że każdy może wygrać/przegrać/zremisować z każdym, a poziom zespołów z miejsc 1-11 jest dość zbliżony. Do tego pewnie doskoczy Sosnowiec i PBB.

Pewnie dopiero koło 23 kolejki (czyli po 2/3 sezonu) będzie można być pewnym kto będzie walczył realnie o awans. Po jesieni trzeba po prostu być w czubie tabeli.

Jaroo1 02.10.2023 23:19

Minus takiego pozornego utrzymywania dystansu do miejsca np 2, jest taki, że gdy my tracimy punkty, ktoś z miejsc 3-8 czy nawet miejsc za nami, punktuje +3. Także dla nas to gorzej bo gonią nas miejsca niższe, a przede wszystkim wzmacnia się peleton klubów, które gonią z nami miejsce 2.

I tak jak w tamtym roku było, że do końca mogliśmy być 3 lub 5. Także im więcej klubów w grze, tym później mniejsze prawdopodobieństwo, że to my z tego peletonu wyskoczymy gonić i dogonić.

Niemniej, w obecnej sytuacji nie ma się czym ekscytować. Awans nam nie grozi. Jeśli już to przez baraże. Ale z taką grą, trenerem i podejście własciciela to nawet szkoda awansować, bo to by się pewnie wiązało z mocniejszym zbrojeniem na utrzymanie bytu w ekstraklasie, mimo pompowania kasy byśmy spadli i jeszcze tylko bardziej finansowo czkawką by się nam odbiło, a sportowo i tak ten jeden sezon w eklapie, gdzie by nas każdy lał, nic by nie zmienił.

W tym składzie drużyna progresu nie robi i nie zrobi więc szkoda energii i nerwów na myślenie o awansie.

Griszka30KR 03.10.2023 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1610617)
W tym składzie drużyna progresu nie robi i nie zrobi więc szkoda energii i nerwów na myślenie o awansie.

Ja bym to ujął "z tym trenerem", reszta się zgadza.

pepe72 03.10.2023 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1610611)
Czyli standard. Inni z uporem maniaka nie chcą nam za bardzo uciekać, a my z jeszcze większym uporem nie chcemy ich gonić

Nie chciałem pisać słynnego ch... du... i kamieni kupa.
Niestety statystyki domowe to jest dramat. I po niedzielnym meczu nie widać światełka w tunelu ...

wolfy 03.10.2023 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610639)
Nie chciałem pisać słynnego ch... du... i kamieni kupa.
Niestety statystyki domowe to jest dramat. I po niedzielnym meczu nie widać światełka w tunelu ...

Nie ma i nie będzie. Może z raz się uda zdobyć trzy punkty na kilka meczy, ale Sobolewski nie ma pojęcia co robi.

gpat 04.10.2023 20:59

Jaka jest sytuacja jeśli chodzi o żółte kartki?

pepe72 06.10.2023 00:12

Junca pauzuje jeszcze dwa mecze za czerwoną.
3 - Goku, Satrústegui, Basha
2 - Sapała, Carbo, Alfaro, Rodado (plus puchar), Szot, Colley,
tych z 1 to musisz sobie poszukać. Ew. zobacz na twittera Wisły, będzie przed meczem.

pepe72 07.10.2023 20:19

Wisła II straciła pierwsze punkty "w domu". Na szczęście Orzeł nie wykorzystał okazji, więc nadal mamy 6 punktów przewagi nad #2
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          13      6      6        1
punkty            32      16    16   
średnia            2,67    2,67  2,67   
Procent kolejek  34%             
                   
2 miejsce (pkt)  26             
zostało kolejek  25             
przewaga          6             
możemy tracić      0,24             
                   
awans            88             
Brakuje          56
średnia na mecz    2,43
najwcz. w kolejce 32


pepe72 07.10.2023 20:27

Po długo oczekiwanym zwycięstwie w domu brakuje nam 4 punktów do Łęcznej ale Tychy grają w niedzielę w Rzeszowie. Za to odrobiliśmy 2 punkty do prowadzącej Odry.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            11      6      5
punkty            17      9      8
średnia            1,55  1,50  1,60
Procent meczów    32%         
             
Baraże            52         
Brakuje            35         
średnia na mecz    1,52
             
2 miejsce (pkt)    21         
zostało meczów    23         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+ 0,17         
             
1 miejsce (pkt)  24         
zostało meczów    23         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+ 0,30         
             
awans vice        63         
Brakuje          46
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 27


Arkadiusz.Czerepach 07.10.2023 21:33

dzisiaj rozpoczął sie nasz marsz po awans !

pepe72 07.10.2023 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1610770)
dzisiaj rozpoczął sie nasz marsz po awans !

oby, bo chcę iść na mecz a nie w....iać się na trybunach.

pepe72 08.10.2023 21:00

W tej kolejce przeciwnicy zagrali dla nas.
Mamy 4 punkty straty do awansu (polecam slajd #3 z prezentacji w stopce) i 5 miejsce.

Karherop 08.10.2023 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610813)
W tej kolejce przeciwnicy zagrali dla nas.
Mamy 4 punkty straty do awansu (polecam slajd #3 z prezentacji w stopce) i 5 miejsce.

Tabela jest tak płaska że 4 punkty nas dziela zarówno od 2 miejsca jak i od 13.

Trzeba zacząć kosić konkretne punkty u siebie bo na wiosnę będziemy mieć ledwo 6 z 15 spotkań u siebie.

pepe72 08.10.2023 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610816)
Tabela jest tak płaska że 4 punkty nas dziela zarówno od 2 miejsca jak i od 13.

Dlatego dodałem wyniki z poprzedniego sezonu.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610816)
Trzeba zacząć kosić konkretne punkty u siebie bo na wiosnę będziemy mieć ledwo 6 z 15 spotkań u siebie.

Tu niestety prawda. Choć przed tą kolejką lepiej punktowaliśmy na wyjeździe niż w domu.
Za dwa tygodnie Resovia, która właśnie pokonała GKS Tychy. Ale obawiam się, że postawią autobus w polu karnym.

gpat 08.10.2023 22:25

Pozycja Drużyna Punkty Mecze W R P Bramki Różn.
1 (1) RCH Ruch Chorzów 22 11 6 4 1 15:8 7
2 (2) AGD Arka Gdynia 20 11 6 2 3 19:11 8
3 (4) ŁKS ŁKS Łódź 20 11 6 2 3 15:11 4
4 (3) PUS Puszcza N. 20 11 6 2 3 16:13 3
5 (9) STR Stal Rzeszów 17 11 5 2 4 18:13 5
6 (5) TER Bruk-Bet Termali 17 11 4 5 2 18:15 3
7 (6) WIS Wisła Kraków 17 11 5 2 4 15:12 3
8 (12) CHG Chrobry Głogów 17 11 5 2 4 18:18 0
9 (7) GKS GKS Katowice 16 11 4 4 3 14:11 3
10 (8) PBB Podbeskidzie 16 11 5 1 5 12:14 -2
11 (10) GKT GKS Tychy 15 11 4 3 4 17:16 1
12 (11) ZGS Zagłębie S. 15 11 4 3 4 11:11 0
13 (13) Skr Skra Częstocho 14 11 4 2 5 8:11 -3
14 (14) CHO Chojniczanka 11 11 2 5 4 14:18 -4
15 (16) ODO Odra Opole 10 11 3 1 7 12:20 -8
16 (15) GKL Górnik Łęczna 8 11 1 5 5 15:17 -2
17 (18) RES Resovia 8 11 1 5 5 9:15 -6
18 (17) SNS Sandecja N. Sącz6 11 0 6 5 6:18 -12

Tabela po 11 kolejkach zeszłego sezonu. Wszystko po staremu, jedyne co to więcej teraz strzelamy goli

Karherop 08.10.2023 22:43

Osobiście analogię widzę raczej tylko w liczbie punktów, wszystko inne się różni, no może poza samym faktem że prowadzi drużynę trener który jest w Wiśle na cenzurowanym (i zresztą słusznie).

Nie wiem co by musiało się stać abyśmy w nastepnych 8 meczach ustukali ledwo 10 pkt (i wyrównał osiągnięcie z zesonu 22/23)

A mamy na rozkładzie:

Resovia (dom)
PBB (wyjazd)
Zagłębie Sosnowiec (dom)
Lechia (wyjazd)
GKS Katowice (dom)
BBT (wyjazd)
Łeczna (dom)
Polonia (dom)

5 spotkań w domu, 3 wyjazdy. 12 pkt to absolutne minimum co musimy zdobyć, a po prawdzie to dobry trener by na tym zrobił 18-20 pkt.

AS82 08.10.2023 23:37

Patałachy nie wygrały u siebie z Stalą , Chrobrym i Wisłą Płock - byłoby 6 punktów więcej i punkt straty do lidera...

wolfy 08.10.2023 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610822)
Osobiście analogię widzę raczej tylko w liczbie punktów, wszystko inne się różni, no może poza samym faktem że prowadzi drużynę trener który jest w Wiśle na cenzurowanym (i zresztą słusznie).

Nie wiem co by musiało się stać abyśmy w nastepnych 8 meczach ustukali ledwo 10 pkt (i wyrównał osiągnięcie z zesonu 22/23)

A mamy na rozkładzie:

Resovia (dom)
PBB (wyjazd)
Zagłębie Sosnowiec (dom)
Lechia (wyjazd)
GKS Katowice (dom)
BBT (wyjazd)
Łeczna (dom)
Polonia (dom)

5 spotkań w domu, 3 wyjazdy. 12 pkt to absolutne minimum co musimy zdobyć, a po prawdzie to dobry trener by na tym zrobił 18-20 pkt.

Co by się musiało stać żeby nastukać 10 punktów lub mniej w 8-śmiu meczach? To co zwykle - jakaś seryjka w.......i przerywanych remisami. Mniej więcej po trzech takich meczach mentalnie nie ma co z naszych zbierać.

Na logikę to my nie powinniśmy byli spaść dwa sezony temu, a daliśmy radę.
Jeśli wygramy z Resovią to może złapiemy jakąś pozytywną serię na euforii. Jak będzie kolejna strata punktów to pewnie będziemy się tak bujać do końca rundy.

Dziwi mnie założenie że zrobimy jakieś transfery które nas wzmocnią w zimie. Raz, że kasa, a dwa - kogo byście oczekiwali? Kogoś kto przykryje naszą nędzę w ataku pozycyjnym? Kogoś kto magicznie sam pokryje wszystkich zawodników rywali w polu karnym? Ciężko będzie, bo po mojemu to są problemy z taktyką, a tacy Carbo, Baena, Goku, Villar, Alfaro czy Rodado to są blisko maxa tego co można realnie ściągnąć do pierwszej ligi. Napastnik strzelający dużo goli głową który by się przydał to jest akurat najbardziej poszukiwany typ zawodnika.

pepe72 09.10.2023 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gpat (Post 1610821)
Pozycja Drużyna Punkty Mecze W R P Bramki Różn.
(...)
Tabela po 11 kolejkach zeszłego sezonu. Wszystko po staremu, jedyne co to więcej teraz strzelamy goli

Z tego wykresu (#3 z mojej stopki) jasno widać, że poprzedni sezon nie przypomina obecnego.
https://i.imgur.com/GdmR1Mgl.png

luke1906 09.10.2023 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1610823)
Patałachy nie wygrały u siebie z Stalą , Chrobrym i Wisłą Płock - byłoby 6 punktów więcej i punkt straty do lidera...

W Głogowie to już chyba ogarnęli pożar. W ostatnich 5 meczach ograli Tychy, Arkę, do tego remis u nas, z Miedzią i Odrą.

Najbardziej szkoda tego przypału Sapały z Odrą, pewno byśmy dowieźli prowadzenie i byłby 1pkt straty tylko.
Wyrównana liga działa na naszą korzyść, wszyscy odbierają sobie punkty. Dobra seria w meczach, które zostały do końca roku jest na wagę złota.

Karherop 09.10.2023 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610824)
Co by się musiało stać żeby nastukać 10 punktów lub mniej w 8-śmiu meczach? To co zwykle - jakaś seryjka w.......i przerywanych remisami. Mniej więcej po trzech takich meczach mentalnie nie ma co z naszych zbierać.

Na logikę to my nie powinniśmy byli spaść dwa sezony temu, a daliśmy radę.
Jeśli wygramy z Resovią to może złapiemy jakąś pozytywną serię na euforii. Jak będzie kolejna strata punktów to pewnie będziemy się tak bujać do końca rundy..

Logika. Clue. Wolę mimo wszystko się nią podpierać.

Tak czy siak to będzie sztuka tego dokonać. Tym bardziej grając z zespołami nr 2,7,8,11,12,14,16,17

Dotychczas w 11 spotkaniach graliśmy z ekipami nr: 1,2,3,4,6,9,10,12,13,15,18 i wyciągnęliśmy średnia 1.54. Marna bo marna, ale taka dałaby nam 12 punktów do końca "piłkarskiej jesieni". A wydaje się mimo wszystko że już gramy lepiej niż w pierwszych kolejkach.

Pierwsze 5 kolejek bilans: 1-3-2
Kolejne 6: bilans 3-3-0

W poszukiwaniach optymizmu..

pepe72 09.10.2023 13:06

Na wykresie widać zarówno kryzys Wisły po 8 kolejce w 2022 jak i to, że gdzieś od 6 zaczęło się coś dobrego w tym sezonie.

Elendil 10.10.2023 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610832)
Logika. Clue. Wolę mimo wszystko się nią podpierać.

Tak czy siak to będzie sztuka tego dokonać. Tym bardziej grając z zespołami nr 2,7,8,11,12,14,16,17

Dotychczas w 11 spotkaniach graliśmy z ekipami nr: 1,2,3,4,6,9,10,12,13,15,18 i wyciągnęliśmy średnia 1.54. Marna bo marna, ale taka dałaby nam 12 punktów do końca "piłkarskiej jesieni". A wydaje się mimo wszystko że już gramy lepiej niż w pierwszych kolejkach.

Pierwsze 5 kolejek bilans: 1-3-2
Kolejne 6: bilans 3-3-0

W poszukiwaniach optymizmu..

tylko że my nie możemy trzymać średniej 1.54, tylko znacząco ją podciągnąć, jak najbardziej zbliżyć się do 2.0. Dlatego minimum w następnych 8 meczach to 15 punktów (żeby nie odstawać od czołówki za mocno), a tak na prawdę potrzebujemy ze 20. Łatwo nie będzie.

wolfy 10.10.2023 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1610875)
tylko że my nie możemy trzymać średniej 1.54, tylko znacząco ją podciągnąć, jak najbardziej zbliżyć się do 2.0. Dlatego minimum w następnych 8 meczach to 15 punktów (żeby nie odstawać od czołówki za mocno), a tak na prawdę potrzebujemy ze 20. Łatwo nie będzie.

Ja bym raczej powiedział, że to niemożliwe.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl