Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Boleck 25.11.2009 09:10

No dobra Cupiał znajdzie świetnego trenera, i świetny trener stwierdzi, że nasz skład jest do dupy, podobnie jak stwierdził Skorża, bo przecież jak facet chce wzmocnień na 7 pozycjach (o tylu mówił w pierwszym roku pracy w Wiśle) to wysoko naszych grajków nie ceni, jeśli Cupiał znowu zakręci kurek z kasą(bo kryzys) to co, czego się spodziewasz po Hiddinku w Wiśle, z tymi samymi zawodnikami co mamy, bierz pod uwagę kontuzje.

FraMat 25.11.2009 09:15

widzisz, Marszałek , to nie jest tak do konca, że niektórzy na tym forum twierdzą, że Skorża w ogóle jest najlepszy. Jest praktycznie w czołówce trenerów w Poslce. Ale o coś zupełnie innego chodzi.

Kazda zmiana trenera w Wiśle, nawet gdyby miał przyjść Benitez, to jest okazja do... kolejnego oszustwa.
- oszukuje sie kibiców, że teraz to już w ogóle salony europejskei przed nami
- oszukuje się samego trenera, obiecując mu gruszki na wierzbie (a to baze treningową, a to transfery, a to wpływ na politykę kadrową klubu)

Niektórzy po pół rolu zaczynają głośno protestować (Petrescu, pierwszy Nawałka)
Inni dają kibicom i właścicelowi do zrozumienia, że brakuje im wykonawców (Skroża grajacy Marcelo w ataku przeciw Tottenhamowi) - swoją droga nie wiem na co liczą? Że właściciel zrozumie? A jak zrozumie to da po sobie poznać, ze zrozumiał?
Inni zaklinają rzeczywistość, że "z takim składem" to i MP zdobedziemy i do LM awansujemy (drugi Nawałka i Kulawik)

Ale nikt, poza Smudą i Kasprem nie wywalczył realnych wzmocnień. Potem się skończyło i od Kaspra trwa.

Do czego zmierzam?
Skoro i tak ma byc oszustwo i nie będzie realnych wzmocnień takich jak chce trener, to po co zmieniać trenera ? Dla "widzimisię" gwiazdek? Dla chwilowej resuscytacji czy galwanizacji trupa?

Lemoniadowy Joe 25.11.2009 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 821446)
No dobra Cupiał znajdzie świetnego trenera, i świetny trener stwierdzi, że nasz skład jest do dupy, podobnie jak stwierdził Skorża, bo przecież jak facet chce wzmocnień na 7 pozycjach (o tylu mówił w pierwszym roku pracy w Wiśle) to wysoko naszych grajków nie ceni, jeśli Cupiał znowu zakręci kurek z kasą(bo kryzys) to co, czego się spodziewasz po Hiddinku w Wiśle, z tymi samymi zawodnikami co mamy, bierz pod uwagę kontuzje.

z tymi zawodnikami jakich mamy spokojnie można rozjechać Levadie i powalczc jak równy z równym z Debreczynem i zagrać przynajmniej z 5 dobrych meczów na rundę w lidze

na dzien dzisiejszy widać ze większość zawodników gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości i za to ktos tez odpowiada

3rider 25.11.2009 09:21

Lemoniadowy Joe, wlasnie tego wiekszosc ludzi nie widzi lub probuje nie widziec. Mnie ta Skorzo-mania od jakiegos czasu smieszy. Widac brak koncepcji od wielu meczow, z wynikami lezymy, 15-16 meczow z Lechem i Legia i ile zwyciestw? Jedno. Zeby jeszcze bylo na co popatrzec... nie ma na co

AYALA 25.11.2009 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 821449)
z tymi zawodnikami jakich mamy spokojnie można rozjechać Levadie i powalczc jak równy z równym z Debreczynem i zagrać przynajmniej z 5 dobrych meczów na rundę w lidze

na dzien dzisiejszy widać ze większość zawodników gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości i za to ktos tez odpowiada

a na czym mamy opierac teze że Skorża ma lepszych zawodników niż Levadia czy Debreczyn ? Reprezentacja nasza przegrywa już prawie z każdym, przypadek ? To i klubom nie idzie w pucharach

palczi 25.11.2009 09:29

http://sport.interia.pl/wiadomosci-d...dziwia,1401759

i co Dan jakos potrafi ...

Moim skromnym zdaniem wolalbym przegrac odpowiednio z Polonia Bytom,Odra Wodzislaw i Zaglebiem Lubin niz z Legia Lechem I Pasami...

Wedlug mnie Skorza nie umie ich opi**lic i dlatego gwiazdorzy Brozek Malecki nie umieja bramki strzelic tylko lapami wymachuja....

Nie mowie juz o Jopie(Stopie) i Lobodzinskim bo szkoda slow ale trenet powinien miec jakis wplyw na to co pilkarzyki wyrabiaja ...

Z drugiej strony trenera rozlicza sie na koniec sezonu jednak jesli zdobedziemy mistrza to pozniej pokona nas oslawiony Szachtior Soligorsk...

Pozdrawiam

rozarian 25.11.2009 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 821439)
To nie Skorża jest problemem Wisły tylko Cupiał i sposób zarządzania Wisłą. Ja uważam, że Maciek powinien odejść tam (pewnie do Lecha), gdzie będzie mógł realizować swoją wizję i gdzie właściciel nie będzie sabotował jego pracy...Ja na Maćka miejscu odszedł bym po pierwszym sezonie...uważam, że przez Cupiała Wisła się stacza

Ja Ci proponuję,zrób ściepę razem z innymi chwalcami trenera i kupcie Maciusiowi ten klub,wtedy ten"Kopernik"futbolu zrealizuje swoje"wielkie"koncepcje.

Lemoniadowy Joe 25.11.2009 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 821453)
a na czym mamy opierac teze że Skorża ma lepszych zawodników niż Levadia czy Debreczyn ? Reprezentacja nasza przegrywa już prawie z każdym, przypadek ? To i klubom nie idzie w pucharach

jesteśmy lepsi od Levadii bo mamy kilkukrotnie lepiej opłacanych graczy i trenera a jeżeli to nie znaczy że jesteśmy zdecydowanie lepsi to ktoś tu Cupiała oszukuje ze coś potrafi czyli grac/ trenowac

o Debreczynie czy Levskim nie pisze ze sa słabsi to jest podobny poziom


i skończmy juz powtarzać że nie mamy kim grac potrzebujemy 2-3 wzmocnień ale chyba nikt nie wierzy ze kupimy znacznie lepszych graczy niz Brożek (w formie) czy Boguski (zdrowy w formie)

te wszystkie Levadie Feyenordy Blackburny Iraklisy Totenhamy i iinne były spokojnie do ogrania przez w miarę dobrze ułożoną Wisłe

Boleck 25.11.2009 09:42

nie rozarian zwalniajmy trenerów, bo przecież, w sezonie przed Skorżą były same sukcesy, PAWDA JEST TAKA, W FUTBOLU TRZEBA ALBO SZKOLIĆ ZAWODNIKÓW, (HOLANDIA), ALBO ZAPIER..LAĆ(JAK U PETRESCU), ALBO WYDAWAĆ KASE (PRAWIE W CAŁEJ EUROPIE), Cupiał nie preferuje żadnej z metod, bo szkoleniem młodzieży szanowny pan Bogus się nie przejmuje, za ciężkie treningi zwalnia trenerów, a kasy wydawać nie zamierza, więc co proponujesz mędrcze. Ja uważam, że przy takim postępowaniu właściciela, żaden trener nie da sobie w Wiśle rady, bo to co robi Cupial to sabotaż. Wisła osiągała sukcesy tylko wtedy kiedy Cupiał dawał kase na transfery. Sukcesy Lecha to też niedość, że zlepek 2 klubów to jeszcze kasa na wzmocnienia i pomimo tego sukces dopiero w 3 -im roku Smudy. Poza Lepperowym: "Skorża musi odejść" masz jeszcze jakies pomysły?

rozarian 25.11.2009 09:55

Weź Ty boleck nie wprowadzaj ludzi w błąd! Smuda miał tak świetnie w Lechu,a w Wiśle ciągle pod wiatr,tak? Przeczytaj sobie ostatni wywiad ze Smudą,gdzie zrównał z ziemią Rutkowskiego i jego sławetny komitet transferowy.Użył wobec Rutkowskiego takich słów,jakich wobec Cupiała(nawet jak ten 2 razy go wywalał)nigdy nawet w soft formie nie próbował.Zawsze okazywał mu najwyższy szacunek.

Boleck 25.11.2009 10:02

Zostawmy Smude, nie zbaczaj no boczny tor, gadaj na temat, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i dalej twierdze, że: SMUDA MIAL DO DYSPOZYCJI DWA ZESPOŁY, A TO JUŻ WIĘCEJ ZAWODNIKÓW DO WYBORU, POMIMO TEGO DOSTAŁ JESZCZE WZMOCNIENIA.

Marcinnno 25.11.2009 10:08

Zresztą już po meczu z Legią trener Wisły miał również zapewnić, że drużyna powalczy o komplet punktów w ostatnich czterech meczach-cytat z GK. Zastanawiam się jak rozumieć słowo powalczyć... Powalczyć czyli zapier**** na boisku? czy powalczyć w taki sposób może się uda może nie? my jesteśmy za przeproszeniem Piastem Gliwice,że mamy powalczyć o punkty,czy jesteśmy Wisłą Kraków dla której zdobycie 9 punktów w 3 kolejnych meczach jest prawie oczywiste.

rozarian 25.11.2009 10:24

boleck,nie rozśmieszaj mnie:"miał do dyspozycji dwa zespoły",ha ha.Dodajmy,dwa mocno średnie zespoły.Czyżbyś był wyznawcą leninowskiej zasady,że ilość przeradza się w jakość?Co do Skorży,to po raz który pytam tu już,kiedy Wisła zagrała ostatnio dobry mecz? Żadnych symptomów poprawy,a wręcz się zwijamy w tempie wprost zastraszającym.Tylko nie pisz o 1 miejscu w tabeli badziewnej ligi,bo to żaden argument.Facet źle przygotował zespół na Levadię i zamiast kopa został za to jeszcze przez większość tu pogłaskany.

Boleck 25.11.2009 10:24

rozarian na razie nie moge odnaleźć tego artykułu o Smudzie, bo artykułów jest cała masa wiem jednak, że to było po wygranej lecha 4:1 u nas i pomysle, że Smuda do Wisły, Skorża do Lecha, pamiętasz coś takiego? Znalazlem natomiast z tego okresu coś podobnego o Skorży:
Bzdura czy sensacja: Smuda w Wiśle, Skorża w Lechu?

O Skorży:
W prywatnych rozmowach przyznaje, że w specyficznych warunkach pracy, jakie panują w Wiśle, ciężko mu się odnaleźć i prowadzić z satysfakcją drużynę. Brak znaczących wzmocnień składu przed sierpniową walką o Ligę Mistrzów omal nie przelał czary goryczy i nie doprowadził do odejścia z klubu.
to z poprzedniego sezonu.

Boleck 25.11.2009 10:26

Odnośnie Levadii, błąd Skorzy polega na tym że nieudacznictwo, Pawła Brożka i Ćwielonga wziął na siebie. Druga sprawa, dzisiejsza Wisła kadrowo też jest mocno średnia.

kamikaze 25.11.2009 10:34

@Boleck tak ich przygotował do Levadii to tak zagrali. Kadrowo to Wisła jest zdecydowanie czołówka ekstraklasy więc już nie ściemniaj. Dobry trener różni się od słabego tym, że mając gorszych zawodników potrafi wygrać mecz.

ASZ 25.11.2009 10:42

Petrescu wygrywa z Sevillą w LM, a Skorża przegrywa z Cracovią, która marzy o utrzymaniu się w naszej lidze... Tutaj na serio potrzeba trenera z zagranicy, żeby pogonił batem pseudogwiazdy.

Boleck 25.11.2009 10:42

Pawełek - Mucha
Defensywa Legii - obecna defensywa Wisły
Srodek pomocy Legii - środek pomocy Wisły,
Dlaczego opowiadacie bzdury bez zastanowienia

ASZ przypominam, Petrescu gonił batem to go wywalili, a kasy Cupiał wydawał na nowych zawodników raczej nie będzie to jakie narzędzia do osiągnięcia sukcesu ma mieć nowy trener? Czy wy mozgi gdzieś pozostawialiście?

rozarian 25.11.2009 10:49

Ten wywiad z końca września lub pocz.października był szeroko komentowany na stronach Lecha.Chyba był w PS(w sumie brukowiec,ale Smuda się go nie wyparł).Komitet transferowy,to gorzej jak komitet PZPR,a Rutkowski hochsztapler-takich miłych słów używał wobec szefostwa.Tu jest temat o Skorży,więc kończę o Smudzie,którego Ty tu wyciągnąłeś.

Boleck 25.11.2009 10:54

rozarian wyciągnąłem jako porównanie, ty skupiłes się tylko na Smudzie, proszę cięmów w końcu na temat, boisz się dyskusji czy co? Powiedzmy, że Cupiał się szarpną przychodzi do nas Murinho i co dalej? Moim zdaniem nie dostaje kasy na transfery, po ciężkich treningach gwiazdeczki zaczynają narzekać i się skarżyć.

kamikaze 25.11.2009 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 821476)
ASZ przypominam, Petrescu gonił batem to go wywalili, a kasy Cupiał wydawał na nowych zawodników raczej nie będzie to jakie narzędzia do osiągnięcia sukcesu ma mieć nowy trener? Czy wy mozgi gdzieś pozostawialiście?

Najpierw niech ich nauczy biegać i pokaże w którą stronę mają strzelać to będzie widać poprawę.

kibicwisły1906 25.11.2009 10:57

Możemy zapomnieć o dobrym zagranicznym trenerze skoro kasa klubowa świeci pustkami od kilku już ładnych sezonów - zatrudnienie dobrego szkoleniowca to nie wszystko, bez odpowiednich instrumentów natury finansowej vide środków na transfery żaden szanujący się trener do nas nie przyjdzie... Jeżeli Wisła nie jest w stanie wydać jednorazowo na piłkarza więcej niż 700 tys euro (Jirsak) - trenera z górnej półki nie będzie u nas nigdy..

Cupiałowi już nie zależy na klubie jak jeszcze 6-8 lat temu - wystarczy spojrzeć na politykę transferową w tym czasie, gdzie zapowiadana baza treningowa, gdzie jest profesjonalna sieć scoutów - nie ma...

Boleck 25.11.2009 10:59

kibicwisły1906 chodzio mi o to od początku

Oldpara 25.11.2009 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 821476)
ASZ przypominam, Petrescu gonił batem to go wywalili, a kasy Cupiał wydawał na nowych zawodników raczej nie będzie to jakie narzędzia do osiągnięcia sukcesu ma mieć nowy trener? Czy wy mozgi gdzieś pozostawialiście?

Dokładnie. Przyjdzie nowy trener z zagranicy, przyciśnie śrube gwiazdkom, zakończy sezon na 5 miejscu bo "zajechał piłkarzy" i kto za to beknie? Cupiał wymieni kadre? Naprawde nie kumacie? Nie ma kasy a są wymagania.
Cupiał się w****ia jak jeden mecz zespół przegra, myślicie, że pozwoli takiemu Petrescu II grać 2 lata na 5-6 miesjcu?!

Lemoniadowy Joe 25.11.2009 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 821490)
Dokładnie. Przyjdzie nowy trener z zagranicy, przyciśnie śrube gwiazdkom, zakończy sezon na 5 miejscu bo "zajechał piłkarzy" i kto za to beknie? Cupiał wymieni kadre? Naprawde nie kumacie? Nie ma kasy a są wymagania.
Cupiał się w****ia jak jeden mecz zespół przegra, myślicie, że pozwoli takiemu Petrescu II grać 2 lata na 5-6 miesjcu?!

a dlaczego na 5-6 miejscu Petrescu jakby policzyć ile statystycznie zdobywał punktów to walkę o mistrza można było być spokojnym, no chyba że wierzysz w te bajki rozpowiadane przez piłkarzy że 8 miejsce to wina Rumuna

kazda decyzja to jest pewne ryzyko zwolnienie Skorży jest ryzykiem zostawienie w klubie także , na dzien dzisiejszy pytanie podstawowe jest takie co potrafi zmienić Skorża w zespole i czy to będą na tyle duże zmiany że warto mu zaufać

eye63 25.11.2009 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 821490)
Dokładnie. Przyjdzie nowy trener z zagranicy, przyciśnie śrube gwiazdkom, zakończy sezon na 5 miejscu bo "zajechał piłkarzy" i kto za to beknie? Cupiał wymieni kadre? Naprawde nie kumacie? Nie ma kasy a są wymagania.
Cupiał się w****ia jak jeden mecz zespół przegra, myślicie, że pozwoli takiemu Petrescu II grać 2 lata na 5-6 miesjcu?!

O ile mnie pamięć nie myli, Petrescu odchodząc był na 2. miejscu, a to już spora wbrew pozorom różnica. Mniejsza z tym, Petrescu pokazał ile potrzebował czasu na osiągnięcie wyników - jakich? Mistrzostwo kraju oraz Liga Mistrzów, w której jego zespół prezentuje się na tle rywali bardzo dobrze, praktycznie im nie ustępując.

Ktoś pisał, że (chyba Raphael) to mit, iż Wisła nie potrafi pokonać rywala z półki Legii i Lecha, przytaczając przykłady :) Bełchatowa i Ruchu, które pokonaliśmy. Otóż po pierwsze, nie - to są fakty, wystarczy spojrzeć na wyniki, po drugie - Ruch główne zagrożenie stanowi u siebie, tam nie graliśmy, Bełchatów rozkręcił się w drugiej części sezonu, ale z całym szacunkiem im trochę brakuje.

Najważniejsze pytanie - co jest naszym "targetem"? Kolejne MP zdobywane w coraz słabszym stylu? Jeśli tak, to wszystko gra i jest na swoim miejscu.

Jeśli jednak myślimy o zapełnianiu stadionu na 30 tys. to poza wspaniałymi i wiernymi kibiicami, trzeba wyhodować "stałych" pikników. A ich osiąga się przez wyjątkowy sukces - MP nie będzie już tyle znaczyć, gdy w pucharach nie zajdziemy gdziekolwiek poza wstępne rundy - albo krótkofalowo (?) przez widowiskową grę (vide Poznań).

Pytanie teraz co jest naszym celem - dokładanie kolejnych MP (a i to powoli nie będzie takie pewne) czy próba wzbicia się wyżej. Skorża przez 2,5 roku udowodnił, że jego drużyna widowiskowej piłki nie będzie grać, bo on sam stosuje takykę asekuracji, a mając do dyspozycji taki klub i takich wykonawców, wyżej się raczej nie wzbije.

Boleck 25.11.2009 12:20

eye63 pytanie czy sama zmiana trenera zapewni sukcesy, otóż ja uważam, że zwalanie wszystkiego na Skorżę to hipokryzja, ponieważ facet nie dostał kompletnie niczego, czego żądał, Petrescu też miał obiecane wzmocnienia. Trener musi mieć jakieś narzędzia, jakieś wzmocnienia MUSZĄ BYĆ, chyba nie wierzysz w europejskie puchary z Małeckim, Ćwielongiem(ostatnio na topie) jako napastnikami.

nesta 25.11.2009 13:17

Mnie tylko rozbraja argument pod tytulem: "Skorza pozostaje na stanowisku, bo nie ma dla niego alternatywy."
To naprawde jest wtedy z Wisla zle jesli taki jest faktyczny stan rzeczy. Ja w ogole tego nie rozumiem.. Jak taki klub, w ogole moze realizowac taka opcje ? Z takiego argumentu wynika, ze swiadomie trwamy w zlym wyborze, bo nikomu sie nie chce ruszyc d.. i poszukac na swiecie innego trenera ?
Naprawde jeszcze nie slyszalem zeby gdzies w Europie ktos powiedzial, ze nie zwolni trenera, bo nie ma dla niego alternatywy... Ludzie przeciez to jest jakies sredniowiecze. Mamy XXI wiek, przekazywanie informacji jest latwiejsze niz kiedykolwiek, swiat jest globalna wioska i trzeba sie po prostu za to zabrac, uruchomic menadzerow, zatrudnic dyrektora sportowego, ktory pojezdzilby po Europie, pogadal z kandydatami, wykorzystal swoje kontakty. Ja nie wiem, ze taka Polonia moze, a Wisla nie? 7 odmowi, przedstawi za wysokie wymagania, 8 powie okej, podejme sie tego. Co oni mysla, ze do Wisly sie sami zglosza trenerzy ? Wiadomo, ze nie ma alternatywy bo nikt jej nie szuka i nie szukal. Przeciez to proste.

kristos 25.11.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 821537)
Mnie tylko rozbraja argument pod tytulem: "Skorza pozostaje na stanowisku, bo nie ma dla niego alternatywy."
To naprawde jest wtedy z Wisla zle jesli taki jest faktyczny stan rzeczy. Ja w ogole tego nie rozumiem.. Jak taki klub, w ogole moze realizowac taka opcje ? Z takiego argumentu wynika, ze swiadomie trwamy w zlym wyborze, bo nikomu sie nie chce ruszyc d.. i poszukac na swiecie innego trenera ?
Naprawde jeszcze nie slyszalem zeby gdzies w Europie ktos powiedzial, ze nie zwolni trenera, bo nie ma dla niego alternatywy... Ludzie przeciez to jest jakies sredniowiecze. Mamy XXI wiek, przekazywanie informacji jest latwiejsze niz kiedykolwiek, swiat jest globalna wioska i trzeba sie po prostu za to zabrac, uruchomic menadzerow, zatrudnic dyrektora sportowego, ktory pojezdzilby po Europie, pogadal z kandydatami, wykorzystal swoje kontakty. Ja nie wiem, ze taka Polonia moze, a Wisla nie? 7 odmowi, przedstawi za wysokie wymagania, 8 powie okej, podejme sie tego. Co oni mysla, ze do Wisly sie sami zglosza trenerzy ? Wiadomo, ze nie ma alternatywy bo nikt jej nie szuka i nie szukal. Przeciez to proste.

Mogę się założyć ,że dzwoniąc do tego samego Holendra który załatwiał Polonii Bakero można w ciągu tygodnia
załatwić odpowiedniego człowieka dla Wisły.

Boleck 25.11.2009 13:30

Nesta a masz jakąś alternatywę za naszych piłkarzy i jakiś sposób realizacji tej alternatywy? Jakąś alternatywę za Jopa na środku obrony? Czy to normalne, że świeżo zakontraktowany cienki piłkarz z mety gra w pierwszym składzie w eliminacjach LM. U nas wszystko stoi na głowie. Na przykładzie Skorży i Petrescu jestem w stanie powiedzieć, że Cupiał nie zamierza współpracować z żadnym wymagającym trenerem, najlepiej jak przyjdzie jakiś trenerski Harry Potter co będzie się podobał piłkarzom i wzmocnień nie będzie chciał i wyjdzie jeszcze z fazy grupowej LM i za rok oczywiście poprawi wyniki. Trener to nie problem, problem to Cupiał.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl