Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 17.09.2009 09:48

Szaman to żeś pojechał "fachową" opinią. Jak nie masz czego napisać o lepiej nic nie pisz:!:

licoo 17.09.2009 10:21

Wie ktoś na jakiej wysokości będą ustawione z boku kamery? Czy to będzie wyżej czy niżej niż jest teraz?

Arked 17.09.2009 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 793613)
Wie ktoś na jakiej wysokości będą ustawione z boku kamery? Czy to będzie wyżej czy niżej niż jest teraz?

Raczej dużo wyżej. Kamery będą powyżej ostatniego rzędu drugiego poziomu, ustawione na podestach, powyżej poziomu dachu D i E. Wczesniej były ustawione na kolumnadzie, która była niższa niż sektory za bramkami.

Szaman1974 17.09.2009 11:14

Mój skromny wcześniejszy post wynikła tylko i wyłącznie z faktu, iż co niektórzy czepiają się tutaj rzeczy i szczegółów których za 9 miesięcy NIKT nie zauwarzy, jakie dziury ??? jakiem położenie kamer ???!!! jaki "zły" OKRĄGLAK ???!!! jaki stadion Legi... Lecha itd... ???!!! Cieszmy się tym co będziemy mieli a mieć będziemy bardzo DUŻO - w końcu nie każde miasto w Europie dysponować będzie stadionem, który mam nadzieję (choć nadzieja MATKĄ GŁUPICH -) nie będzie tylko "rezerwowym" na EURO 2012... tyle w tym temacie jesli kogos uraziłem przepraszam ale jestem ciekaw ilu z Was pamięta stadion Wisełki z "biednym C" i łukami oraz budynkiem klubowym... gdy siedziało się na glebie odmrażając sobie tyłek na II lidze... Gdyby wtedy ktoś powiedział mi, że będziemy mieli nowoczesny obiekt jaki powstaje obecnie kazał bym takiej osobie stuknąć się w pakę :) Ok już Wam nie przeszkadzam, pozdrawiam serdecznie.

saklak1906 17.09.2009 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 793613)
Wie ktoś na jakiej wysokości będą ustawione z boku kamery? Czy to będzie wyżej czy niżej niż jest teraz?

Wydaje mi sie ze ten strop ktory teraz robia bedzie idealny dla kamer, beda mogli robic tam co chciec i nikt im nie bedzie przeszkadzal.
Nawet studio pomeczowe beda mogli sobie tam zrobic.

Wicked 17.09.2009 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 793638)
Nawet studio pomeczowe beda mogli sobie tam zrobic.

A do tego nie ma służyć ten nieszczęsny tarasik przy okrąglaku??

Proud 17.09.2009 11:46

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 793638)
Wydaje mi sie ze ten strop ktory teraz robia bedzie idealny dla kamer, beda mogli robic tam co chciec i nikt im nie bedzie przeszkadzal.
Nawet studio pomeczowe beda mogli sobie tam zrobic.

ale czy ten daszek nie będzie za blisko dachu głównego...?

chodzi o to czy tam będzie chociaż 2 - 2,5 m wysokości, tak żeby człowiek bez problemów mógł się poruszać.

mIcHaL666 17.09.2009 11:54

I jak tam wyjść ;) ?

Proud 17.09.2009 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 793647)
I jak tam wyjść ;) ?

szybem wentylacyjnym :D

kotlet06 17.09.2009 12:21

Przestrzeń pomiędzy tzw. daszkiem, a dachem nad trybuną będzie ok. 1 m, więc na pewno ni będą tam stały kamery

cantoro11 17.09.2009 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 793613)
Wie ktoś na jakiej wysokości będą ustawione z boku kamery? Czy to będzie wyżej czy niżej niż jest teraz?

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._przerwe/6693/

na tym zdjęciu widać podest na kamerę

KaRaSTSW 17.09.2009 13:17

Na C nie bedzie kamer, tylko na trybunie głównej :) Chyba ze jedna taka do powtórek w co tez wątpie :")

crazykaro 17.09.2009 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 793639)
A do tego nie ma służyć ten nieszczęsny tarasik przy okrąglaku??

O jest po to byśmy mogli sobie ponarzekać :pobity:

T-omek 17.09.2009 19:40

Patrząc na zdjęcia C z zewnatrz super wyglądałaby ewlewacja wykonana z niebieskiego szkła która zakryłaby ten toporny beton.

stawski 17.09.2009 19:43

Czy ja wiem.... Mnie się podobająbudynki w anglii przykryte szkłem, ale nie niebieskim (najtańszy shit) ale przezroczystym. Z drugiej strony, to betonowych słupów nie ma co pokazywać - nic szczególnego. Dla mnie może zostać jak jest. byle by stało :)

MarciN90 17.09.2009 19:53

a tak z ciekawosci - jak do tej pory wychodzili na tą kolumnade nad a i b z kamerami? :D byly tam jakies schodki?

cassius31krakow 17.09.2009 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarciN90 (Post 793863)
a tak z ciekawosci - jak do tej pory wychodzili na tą kolumnade nad a i b z kamerami? :D byly tam jakies schodki?

Spuszczali ich z helikoptera :lol: :lol: :lol:

Krolik 17.09.2009 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szaman1974 (Post 793602)
DZIURĘ to masz chyba w mózgu :rotfl: Zamiast się cieszyć z tego co będzie to tylko narzekacie i płaczecie...jestem ciekaw ilu z Was zapełni ten stadion...

Typowo polskie myslenie panie "szaman"
Cieszmy sie z tego ze tam NIC do NICZEGO nie pasuje, ze wyglada to jak by droge w Wachocku budowali , ze to dwa projekty dwoch innych stadionow ze na siłe to sztukował Obtułowicz ......... ale ZA TO BEDZIE !!!!!!
Ps
Ciekaw jestem jak ktos by Ci Sprzedał NOWEGO Mercedesa...... ale za to z przodem i tyłem od malucha !!! cieszył bys sie ze masz ...Mecedesa !!!

tofik 17.09.2009 22:08

Wiadomo coś o ławkach rezerwowych ? Wg mnie powinny być takie wypasione z fotelami skórzanymi. Podgrzewanie też by się przydało. W końcu w PL zimno ciągle.

royalmichael 17.09.2009 22:16

Lepiej nie bo jak się naszym spodoba siedzenie w zimie na cieplutkim fotelu to nie będzie miał kto grać :D

crazykaro 17.09.2009 22:18

http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=11045

A propo powrotu do Krakowa na wiosnę:-)

matusz 17.09.2009 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 793941)
http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=11045

A propo powrotu do Krakowa na wiosnę:-)

Z tego powrotu do Krakowa i gry na Hutniku to już się robi większy kabaret niż z testowanymi przez nas bramkarzami. Który to już raz wracamy?

Proud 17.09.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 793936)
Wiadomo coś o ławkach rezerwowych ? Wg mnie powinny być takie wypasione z fotelami skórzanymi. Podgrzewanie też by się przydało. W końcu w PL zimno ciągle.

raczej my tam nie posiedzimy....więc dla mnie mogą nawet na grochu klęczeć :D

pysio 17.09.2009 23:49

ta zrobić naszym grajkom podgrzewane fotele na ławkach rezerwowych to będzie rywalizacja o miejsce na ławce, a nie na boisku hehe... każdy specjalnie będzie na treningach będzie się obijał, aby później pan Maciej S. sadzał go na podgrzewany, skórzany fotel :D

Wicked 18.09.2009 07:16

Cytat:


Stadion Wisły rośnie w mgnieniu oka

Gazeta Krakowska, 2009.09.18

Kibice Wisły nie mają w tym sezonie łatwego życia. "Biała Gwiazda" z powodu budowy stadionu w Krakowie, wszystkie mecze rozgrywa na wyjazdach, a najbardziej wytrwali fani musieli pokonać w ciągu dwóch miesięcy już ponad 7000 km.

Jedynym pocieszeniem dla kibiców jest stadion przy ul. Reymonta, który rośnie w błyskawicznym tempie. Pracuje przy nim stale na trzy zmiany kilkuset robotników. Nam udało się zobaczyć budowę nowej areny mistrzów Polski od kuchni.

Wędrówkę po budowie rozpoczynamy od boiska, czy raczej tego, co po nim zostało. Stara płyta została rozjeżdżona przez samochody budowy, ale kibice nie muszą się martwić. Już wiosną w tym miejscu zielenić się będzie całkiem nowa murawa, obniżona o 80 cm w stosunku do tej, która była tutaj poprzednio.

Z perspektywy boiska nowa trybuna wschodnia robi wrażenie. Znacznie większe od starego sektora C, czyli popularnej "dziesiątki", miejsca, w którym przez lata zasiadali najbardziej zagorzali kibice Wisły.

Na razie zakończono wykładanie stopni na dwupoziomowej trybunie (dawna trybuna C). W oczach rosną również narożniki. - To zajmie nam nieco więcej czasu - tłumaczy Jakub Sobczyński z firmy Polimex Mostostal S.A., która buduje stadion Wisły. - Stopnie na prostej składaliśmy bowiem z gotowych elementów, natomiast narożniki będziemy zalewać betonem, co jest bardziej pracochłonne.

Ten etap prac powinien zostać zakończony do dwóch tygodni. Podobnie będzie z budowanym aktualnie balkonem, który znajdzie się bezpośrednio pod dachem nowej trybuny. - To będzie miejsce głównie dla ekip telewizyjnych, kamer - tłumaczy Sobczyński. Gdy narożniki zostaną zabudowane, na zewnątrz pozostanie już tylko zamontować barierki i krzesełka. To jednak nastąpi dopiero w ostatniej fazie budowy, a na razie wiele dzieje się we wnętrzu trybuny. - Obecnie stawiamy ścianki dla toalet, składamy również systemy wentylacyjne, wykańczamy także miejsca, w których umieszczone zostaną kable dla instalacji elektrycznej - dodaje nasz przewodnik.

Powierzchnia pod trybuną robi wrażenie. W sumie pod wszystkimi trybunami nowego stadionu Wisły znajdzie się około 40 tys. m2, które po zakończeniu inwestycji zostaną wykorzystane na różne sposoby. Pod trybunami wschodnią i zachodnią będzie po sześć kondygnacji.

- Na poziomie pod ziemią trybuny wschodniej znajdzie się cała aparatura do konserwacji murawy - opowiada nam Jakub Sobczyński. - Traktorki do koszenia trawy, walce do jej wałowania itp. Na parterze będą powierzchnie dla kibiców. Tędy będą wchodzić na dolną trybunę, tutaj będą mogli również skorzystać z toalet, a także licznych punktów gastronomicznych.

Powierzchnia, jaką mamy okazję zobaczyć, świadczy o tym, że z przepływem kibiców przed i po meczach nie powinno być najmniejszego problemu.
Powoli przemieszczamy się do góry. Pracownik Polimeksu pokazuje nam miejsca, w których wkrótce gotowe będą pomieszczenia pod wynajem, np. na biura. Z chaosu budowy wyłaniają się również tzw. skyboksy, czyli specjalne, zamykane loże, w których miejsca będą mogli wykupić sobie bogatsi kibice.
W trybunie zainstalowane będą windy - osobne dla kibiców, które będą wykorzystywane w dniach meczów, osobne dla pracowników wynajmowanych biur.

W końcu wychodzimy na drugie piętro trybuny. Już teraz można być pewnym, że widoczność z tego miejsca na boisko będzie znakomita. Trybuna jest bowiem wybudowana pod takim kątem, że człowiek ma wrażenie, jakby wisiał nad płytą.

Również widok na panoramę Krakowa z samej góry trybuny robi wrażenie. Z drugiej strony można natomiast zobaczyć jak szybko posuwają się prace przy budowie trybuny zachodniej. Tam robotnicy pracują nad fundamentami, ale już można dostrzec np., którędy będzie wiodła droga na podziemny parking dla VIP-ów.

Wędrówkę kończymy wychodząc z trybuny od strony parku Jordana. Teraz widać, dlaczego podjęto decyzję o tym, żeby ul. Reymana zamieniła się w deptak. Trybuna jest po prostu tak duża, że na ulicę w dawnym kształcie zabrakłoby miejsca.

O który balkon niby chodzi, chyba nie to co będzie nad tym małym daszkiem, tam przecież nie ma nawet 1,5 metra prześwitu.

Kaan 18.09.2009 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 793985)
O który balkon niby chodzi, chyba nie to co będzie nad tym małym daszkiem, tam przecież nie ma nawet 1,5 metra prześwitu.

Zgadza sie ale nie do końca. Od poziomu tegoz balkonu do dolnej kratownicy dachu jest 1,17 m ale juz do dachu z pleksi 2,07 m. Może byc przy krawędzi balkonu troszeczke więcej niz dane podane przeze mnie wartości bo dach bedzie mocowany lekko pod kątem. Wystawc kamerę się da ale juz przemieszczanie wzdłuż całej trybuny będzie bardzo utrudnione, jezeli w ogóle mozliwe. Zastanawiam sie wobec tego, po co cos takiego w ten sposób jest zaprojektowane skoro nie bedzie dobrze spełniało swojej roli.
Jezeli o tym balkonie w GK była mowa, bo jezeli nie, to ki czort?

MichauSzczu 18.09.2009 08:54

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._przerwe/6693/ widzicie ten balkon? Nie chodzi tutaj o ten mini daszek, na tym zdjęciu dobrze to widac.:D

crazykaro 18.09.2009 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 794008)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._przerwe/6693/ widzicie ten balkon? Nie chodzi tutaj o ten mini daszek, na tym zdjęciu dobrze to widac.:D

TO teraz pokaż mi ten balkon na kamerze
http://kamera2012.eu/kamera/krakow2.jpg

Na pewno chodzi o cały ten daszek.

Wicked 18.09.2009 09:38

Nie chodzi o daszek, załączone pliki wyjaśnią wszystko

http://i32.tinypic.com/ih4ftl.jpg

wojtasik 18.09.2009 10:29

byłem niedawno na budowie trybuny C i wygląda naprawdę imponująco. Na samej górze widok na przyszłą murawę jest za....y. Pokonanie schodów na sama górę zajmuje niezłą chwilę ale warto się "wspiąć". W środku montują instalacje i stawiają ścianki loży vip i obsługi stadionu.
Po drugiej stronie trwają pace przy fundamentach i murach oporowych, więc stawianie trybuny to kwestia 4,5 miesięcy. Oby zima była łaskawa....
A i ja korzystam z kamerki na stronie http://kamera2012.eu/krakow3/

crazykaro 18.09.2009 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 794018)
Nie chodzi o daszek, załączone pliki wyjaśnią wszystko

http://i32.tinypic.com/ih4ftl.jpg


Chodzi o ten daszek tyle że on będzie spełniał rolę taką jak się nazywa, czyli będzie daszkiem NAD tym balkonem, gdzie jest ludzik na zdjęciu :P

Wicked 18.09.2009 12:49

daszek będzie na całej długości, natomiast balkon na kamery będzie miał tylko parę metrów
http://i29.tinypic.com/15zjtrk.jpg

porównaj sobie z tym przekrojem

http://i26.tinypic.com/28h20l4.jpg

KaRaSTSW 18.09.2009 13:46

Po co kamery na C ??? I co na meczu w tv bedzie widac ławki trenerskie ??? Zawsze . prawie zawsze kamery sa na głownej trybunie :) Nie rozumiem ......

Zwitter 18.09.2009 13:53

Główne stanowiska dla kamer i ekip telewizyjnych będą na trybunie głównej. Ale stanowiska dla kamery będą też na nowym C, jest też jedno na E i chyba na D też.

Wrona 18.09.2009 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 794126)
Po co kamery na C ??? I co na meczu w tv bedzie widac ławki trenerskie ??? Zawsze . prawie zawsze kamery sa na głownej trybunie :) Nie rozumiem ......

Oczywiście, że będą na trybunie głównej. A słyszałeś o ujęciu tzw. reverse angle? :-p

KaRaSTSW 18.09.2009 13:56

Chyba ze tak ale jeszcze nie widziałem meczu w tv zeby pokazywali z trybny przeciwnej trybune główna :)

Proud 18.09.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 794132)
Chyba ze tak ale jeszcze nie widziałem meczu w tv zeby pokazywali z trybny przeciwnej trybune główna :)

w takim razie mało widziałeś :P

często pokazują akcje z drugiej strony boiska...albo trybunę główną przed meczem. W obecnych czasach, gdzie na meczu jest kilkanaście kamer, ciężko, aby wszystki były ustawione na jednej trybunie.

saklak1906 18.09.2009 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 794132)
Chyba ze tak ale jeszcze nie widziałem meczu w tv zeby pokazywali z trybny przeciwnej trybune główna :)

Wiele jest takich meczow nawet i w naszej lide, a jak by chciala byc druga ekipa tv np na meczu reprezentacji to miejsce na to maja. Bo czesto jest tak ze sa dwie ekipy tak nawet bylo jak gralismy z Portugalia ze nasze skroty byly z innej strony a u Nich z drugiej strony- jak ogladalem w ich tv to myslalem ze inny mecz ogladam bo bramki padaly od innej strony.

KaRaSTSW 18.09.2009 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 794136)
w takim razie mało widziałeś :P

często pokazują akcje z drugiej strony boiska...albo trybunę główną przed meczem. W obecnych czasach, gdzie na meczu jest kilkanaście kamer, ciężko, aby wszystki były ustawione na jednej trybunie.

Duzo meczy widziałem :) ale rzadko widziałem takie powtórki nom ale nie bedziemy sie kłocic:)Pewnie tak ma byc na nowoczesnych stadionach :)

macciek 18.09.2009 14:38

rzadko i wszystko jasne (w szkole jeszcze nie przerabiali "rz" i "ż")


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl