Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

7 kotów 18.10.2010 15:28

Wisla ma z dupy terminarz, i zagra pewnie na wskros przewidywalnie, czyli pokona Lechie, przegra w Poznaniu, zremisuje w kibucu i zremisuje badz wygra z Legia.
Z Lechia wygramy, bo niemozliwe jest tylu meczu z rzedu nie wygrac, w Poznaniu przegramy bo Amika podobnie nie moze wszystkiego w piec brac, Pajacovia identycznie, a Legia to Legia. Dwoch niewidomych sie bedzie bilo i ktorys w koncu trafi drugiego.
To tez bedzie tradycyjna sinusoida nastrojow. Po Lechii napinka i zimny prysznic w Balonlandii. Wyrwane 0:0 z jaskini pejsatego lwa i bol zebow z Legia.

Ela 18.10.2010 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 995548)
Z Lechia wygramy, bo niemozliwe jest tylu meczu z rzedu nie wygrac,

To samo twierdziłam przed meczem z Górnikiem :]


Lechia ma swoje 5 minut...

Buziek_LG 18.10.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 995509)
Legia
Korona (W)
Górnik (D)
Jagiellonia (D)
Wisła (W)

Wisła
Lechia (D)
Amica (W)
Cracovia (W)
Legia (D)

Legia:
przegrana
remis/wygrana
remis/przegrana
przegrana

Wisła:
remis/przegrana
remis/wygrana
remis
wygrana


Tak to widzę

emj10 18.10.2010 15:49

Korona gra bez Vuko w środku, więc ja widzę cień szansy dla Legii. Może nie na wygraną, ale na zdominowanie środka pola, a dodatkowo wypełnanie zaleceń taktycznych. Remis.

Legia - X/W/L/X
Wisła - L/W/X/X

Tak mniej więcej to widzę.

Donki 18.10.2010 16:03

http://www.goool.pl/ekstraklasa/4292...-bugarska.html

No 18 tysiecy a 23 to jest mala różnica :D

Sartre 18.10.2010 16:09

Cytat:

Korona gra bez Vuko w środku
A co z Niedzielanem i Mijajlovićem? Bo coś mi mignęło, że też mogą nie zagrać?

szprotson 18.10.2010 16:29

Korona odwołuje się od kartki Vukovica.

Sytuacja wróciła do normy, walczymy z Legią o mistrza

Tabela

Żmijka 18.10.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 995565)
A co z Niedzielanem i Mijajlovićem? Bo coś mi mignęło, że też mogą nie zagrać?

Niedzielan noge skręcił w 30min ostatniego meczu, więc raczej nie zagra ...

emj10 18.10.2010 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 995583)
Niedzielan noge skręcił w 30min ostatniego meczu, więc raczej nie zagra ...

Toż to znowu spisek warszafki, kartki z kapelusza i przypadkowe kontuzje :D
Mam więc typ na następną kolejkę.

maciek5656 18.10.2010 17:47

Rozpoczął się przetarg do transisji Ekstraklasy na kolejne trzy sezony:
Cytat:

Trzy pakiety meczów transmitowanych "na żywo", kolejka ligowa trwająca od piątku do poniedziałku i stałe godziny rozgrywania spotkań każdego dnia bez nakładania się ich na siebie - to główne warunki przetargu na prawa medialne do piłkarskiej Ekstraklasy.
Ekstraklasa SA, spółka prowadząca rozgrywki najwyższej klasy, w piątek skierowała do wszystkich potencjalnych licencjobiorców zaproszenie do składania ofert na nabycie praw medialnych. Rozpoczęty przetarg dotyczy trzech najbliższych sezonów: 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014.

Główna różnica pomiędzy obecnym a poprzednim przetargiem polega na braku tzw. pakietu głównego nadawcy, który zakładał prawo do transmisji "na żywo" wszystkich spotkań. Teraz należy on do Canalu Plus.

- Trzy główne pakiety są skierowane do telewizji płatnych. Największy pakiet zawiera cztery mecze, a dwa pozostałe po dwa. Wszystkie mogą trafić do jednej stacji, ale równie dobrze mogą je nabyć trzy różne podmioty - poinformował rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

Jak wyjaśnił, telewizje składając oferty na poszczególne pakiety znają terminy spotkań i wiedzą, czy obejmują one mecze pierwszego, drugiego czy siódmego wyboru. - Według tego podziału będą dokonywać wyboru poszczególnych meczów do swojej oferty - dodał.

Czwarty pakiet, także skierowany do telewizji kodowanej, dotyczy magazynu ligowego ze skrótami wszystkich meczów (może trafić do stacji, która nie będzie pokazywać "na żywo" żadnego spotkania). Pakiet piąty przeznaczony jest dla telewizji bezpłatnej o zasięgu ogólnopolskim i obejmuje: relację "na żywo" czterech wybranych meczów z całego sezonu, magazyn ze skrótami wszystkich spotkań oraz transmisję meczu o Superpuchar. Natomiast pakiet szósty umożliwia dostęp do krótkich informacji (migawek), czyli tzw. News Access.

W związku z rozłożeniem terminów każdej ligowej kolejki na cztery dni, magazyn ligowy ze skrótami meczów w stacji ogólnodostępnej (obecnie w TVP) będzie nadawany w poniedziałkowy wieczór, po ostatnim spotkaniu. - Chcemy, by ten magazyn miał stałą porę i stanowił ważny element ramówki - podkreślił Skubis.

Wszystko wskazuje na to, że w związku z poniedziałkowym terminem jednego meczu, program pozostałej części kolejki będzie wyglądał następująco: dwa mecze w piątek, trzy w sobotę i dwa w niedzielę.

- Wszystkie kolejki będą miały stałe godziny rozpoczęcia meczów, które choćby w minimalnym stopniu nie będą nakładać się na siebie - dodał rzecznik Ekstraklasy SA.

Nowość od następnego sezonu stanowić będzie również fakt, że sygnał ze wszystkich meczów będzie produkowała Ekstraklasa SA bądź wskazany przez nią podmiot, a nie jak do tej pory właściciel pakietu dla tzw. głównego nadawcy.

- Telewizje otrzymają od nas gotowy produkt, m.in. z identyczną oprawą graficzną, jak to ma miejsce w Bundeslidze czy lidze angielskiej. Wszystkie transmisje będą realizowane w technologii HD i przy użyciu co najmniej 9 bądź 13 kamer, co oznacza podniesienie standardów jakości przekazu - stwierdził Skubis.

Termin składania ofert na wszystkie pakiety upływa w samo południe 15 listopada. Później rozpocznie się proces oceny i wyboru ofert, a dopiero kolejny etap to procedura zawierania umów.

- Zanim zapadną ostateczne decyzje w sprawie podpisania umów, zasięgniemy oczywiście opinii naszych akcjonariuszy, czyli 16 klubów występujących w Ekstraklasie. Dopiero, gdy zatwierdzą wybór konkretnych ofert, przystąpimy do finalizacji rozmów i podpisania umów - dodał Skubis.

Obecnie prawa do transmisji meczów ligowych należą do stacji Canal Plus, a także - na zasadzie sublicencji - do Orange Sport. W 2008 roku suma trzyletniego kontraktu wyniosła 360 mln złotych.


źródło: PAP
http://www.90minut.pl/news/137/news1...straklasy.html

Jak dla mnie minimum 4 mecze pierwszego wyboru na C+ będą optymalnym rozwiązaniem.

Buziek_LG 18.10.2010 17:55

Jak dla mnie rozbicie oferty na trzy pod oferty jest tragicznym rozwiązaniem.

63.5 Kg 18.10.2010 17:59

Ekstraklase moze pokazywac tylko i wylacznie Canal+.

Widzialem juz mecze na TVN-poziom zenujacy.
Na TVP-komentarz zenujacy.
Polsat i wielki mistrz futbolu Koltonio-Borek-zenada.

Tylko C+ gwarantuje pokazanie meczu na najwyzszym poziomie...

M89 18.10.2010 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 995613)
Ekstraklase moze pokazywac tylko i wylacznie Canal+.

Widzialem juz mecze na TVN-poziom zenujacy.
Na TVP-komentarz zenujacy.
Polsat i wielki mistrz futbolu Koltonio-Borek-zenada.

Tylko C+ gwarantuje pokazanie meczu na najwyzszym poziomie...

Zgadzam się w 100%. W obecnej sytuacji, kiedy poziom naszej ekstraklasy sięgnął dna i stu metrów mułu, to że da się to oglądać ratuje tylko bardzo wysoki poziom realizacji. Świetna jakość obrazu (w HD mecze ogląda się super), dźwięk rewelka - zawsze dobrze słychać to co dzieje się na trybunach, no i komentarz. Ten jeszcze w Polsacie bym przeżył, bo czasem mają fajne wstawki tam, ale TVP a co gorsza (Boże chroń mnie przed tym) TVN-u, to już bym nie wytrzymał.

A co do pomysłu rozgrywania meczów w poniedziałek, to o większej głupocie dawno nie słyszałem.

Jaroo1 18.10.2010 18:10

ja jebie ale cyrk. CO oni za kaszane odstawiaja, zal. A moze zrobmy tak ze jak np Wisla bedzie grala z Legia to 20 minut pokaze canal+, 20 Polsat sport, 20 TVP2 i 20 orange sport. 10 minut w ogole nie byloby w tv. To by dopiero byl czad, zajebisty podzial, wszystkie stacje syte, trzebaby kupic kilka dekoderow, wow ale by byla jazda!! To jest k.. poprostu Polska. Nie dosc ze juz mamy LM w n-ce, MS i ME na tvp lub cyfrowym polsacie, lige ojczysta i najlepsze ligi swiata na C+ to jeszcze brakuje tego zeby 4 mecze w kolejce pokazywala jedna stacja, 2 inna i 2 jeszcze inna. O Boze

neq. 18.10.2010 18:15

i ku**a na h*j komu mecz w poniedziałek!?

sessegnon 18.10.2010 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 995618)
Zgadzam się w 100%. W obecnej sytuacji, kiedy poziom naszej ekstraklasy sięgnął dna i stu metrów mułu, to że da się to oglądać ratuje tylko bardzo wysoki poziom realizacji. Świetna jakość obrazu (w HD mecze ogląda się super), dźwięk rewelka - zawsze dobrze słychać to co dzieje się na trybunach, no i komentarz.

Za to teraz ma odpowiadać Ekstraklasa SA, więc nie widzę problemu.Tym sposobem szansę zakupu Ekstraklasy ma np. taki Sportklub, albo nSport który musi pożyczać wóz transmisyjny.

Jedyne różnice to poziom komentarza, a ten najlepszy jest w C+, Polsat też jakoś trzyma poziom razem z OS, ale pozostałe stacje przemilczę.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 995621)
ja jebie ale cyrk. CO oni za kaszane odstawiaja, zal. A moze zrobmy tak ze jak np Wisla bedzie grala z Legia to 20 minut pokaze canal+, 20 Polsat sport, 20 TVP2 i 20 orange sport. 10 minut w ogole nie byloby w tv. To by dopiero byl czad, zajebisty podzial, wszystkie stacje syte, trzebaby kupic kilka dekoderow, wow ale by byla jazda!! To jest k.. poprostu Polska. Nie dosc ze juz mamy LM w n-ce, MS i ME na tvp lub cyfrowym polsacie, lige ojczysta i najlepsze ligi swiata na C+ to jeszcze brakuje tego zeby 4 mecze w kolejce pokazywala jedna stacja, 2 inna i 2 jeszcze inna. O Boze

Kasa, misiu, kasa :)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 995627)
i ku**a na h*j komu mecz w poniedziałek!?

Ma być po "europejsku".Z tego co pamiętam to w poniedziałki gra(-ła) Championship.

Buziek_LG 18.10.2010 18:23

różnice w odległości i w czasie przejazdu w Anglii i u nas to niebo i piekło

Maciejj 18.10.2010 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 995627)
i ku**a na h*j komu mecz w poniedziałek!?


reklamodawcom i co za tym idzie podniesienie oglądalności

Donki 18.10.2010 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 995629)

Ma być po "europejsku".Z tego co pamiętam to w poniedziałki gra(-ła) Championship.

Gra, Premiership :-p

CO nie zmienia faktu, że pomysł jest bardzo głupi :-/

Jaroo1 18.10.2010 18:30

Cytat:

Kasa, misiu, kasa :)
ano ja wiem ze kasa ale takich cepow co to wszystko wymyslaja to nic tylko powiesic

Cytat:

i co za tym idzie podniesienie oglądalności
co wyklucza sie z podniesieniem frekwencji na meczach. Ok, ok powiecie ze w piatek tez sa mecze i ludzie chodza tylko wydaje mi sie ze co innego wrocic po meczu w piatek o 23 do domu i sobie spac pol soboty (bo wiekszac w soboty nie robi) a co innego wrocic w poniedzialek o 23 i na drugi dzien do roboty. Po prostu niektorzy moga pomyslec ze szkoda sie fatygowac

tofik 18.10.2010 18:38

Jeszcze liga portugalska gra w poniedziałki.

leszekm_ 18.10.2010 18:40

bardzo dobry pomysł z meczami w poniedziałek. nieprzypadkowo tak grają dwie najlepsze i najbogatsze ligi na świecie, premierleague i primera division. kwestią czasu jest już tylko, gdy następne kraje to wprowadzą - prawdopodobnie bundesliga już od przyszłego sezonu.
przy każdej okazji wszyscy podkreślają, że trzeba brać wzorce od najlepszych, czy to w kwestii szkolenia, czy w organizacji. gdy tymczasem te wzorce wreszcie są wdrażane - tu akurat marketingowe, choc przecież też poniekąd organizacyjne - to wszyscy narzekają.

Buziek_LG 18.10.2010 18:47

Misiu kolorowy Premiership i Primiera Division owszem grają w poniedziałek ale nie grają w piątek. Przy czym ani jedna ani druga nie musi zabiegać o kibiców bo karnety wyprzedają się na pniu, Polska ma nieco inna specyfikę. Czerpanie wzorców nie oznacza bezmyślnego kopiowania tylko wyciąganie tego co dobre, a odrzucaniu tego co złe

Bialix 18.10.2010 18:49

A może lepiej jeden mecz na dobę przez cały tydzień, no dobra, 2 w niedzielę, żeby wyrobić 8 meczy w tygodniu ;)

wolfy 18.10.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 995551)
To samo twierdziłam przed meczem z Górnikiem :]


Lechia ma swoje 5 minut...

Ja może ostrożniej - kiedyś wygramy. Ale z kim i jakim składem - :shock:

Jest źle, w obecnej chwili realnie ocieramy się o strefę spadkową. Czegoś takiego dawno nie było.

0 22 18.10.2010 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 995555)
Legia:
przegrana
remis/wygrana
remis/przegrana
przegrana

A jak dla mnie sprawa jest jasna. Musimy wygrać w Kielcach (bez Vuko i może bez Niedzielana) i u siebie z Jagą oraz Górnikiem. 9 punktów w tych meczach i gramy na nowo o mistrza patologicznej ligi. Osobiście w to wątpię, ale 3 najbliższe kolejki są rozstrzygające. Możemy zmniejszyć stratę do lidera, do 7 punktów, co jest w każdej chwili odrabialne, zwłaszcza w lidze pozbawionej stabilizacji. Krótko mówiąc po Jadze u siebie, będzie można już kompletnie olać sezon (90%) albo się zacznie (10%).

kreseq 18.10.2010 19:17

Skoro juz takie rozkminki sa :

Legia
Korona (W) - W.......
Górnik (D) - Remis/W.......
Jagiellonia (D) - W.......
Wisła (W) - Remis

Wisła
Lechia (D) - W.......
Amica (W) - Remis
Cracovia (W) - Wygrana
Legia (D) - Remis


W takim wypadku u Nas leci Macius, a u Was jest 5 punktow w 5 meczach czyli jak 5 remisow czyli jeszcze inaczej mowiac - lepiej niz teraz :D

Mowiac powaznie - Straszne te zycie obstawiajacych mecze :) Trudno o druga taka lige...

Jaroo1 18.10.2010 19:20

Cytat:

bardzo dobry pomysł z meczami w poniedziałek. nieprzypadkowo tak grają dwie najlepsze i najbogatsze ligi na świecie, premierleague i primera division. kwestią czasu jest już tylko, gdy następne kraje to wprowadzą - prawdopodobnie bundesliga już od przyszłego sezonu.
przy każdej okazji wszyscy podkreślają, że trzeba brać wzorce od najlepszych, czy to w kwestii szkolenia, czy w organizacji. gdy tymczasem te wzorce wreszcie są wdrażane - tu akurat marketingowe, choc przecież też poniekąd organizacyjne - to wszyscy narzekają.
oczywiscie dla kibicow sprzed telewizora jest to zajebiste rozwiazanie ale dla kogos kto chce byc na meczu to jest problem. Bo zeby jechac na taki mecz czesto potrzebne saniemal 2 dni urlopu i tu juz sie pojawia problem

Cytat:

A jak dla mnie sprawa jest jasna. Musimy wygrać w Kielcach (bez Vuko i może bez Niedzielana) i u siebie z Jagą oraz Górnikiem. 9 punktów w tych meczach i gramy na nowo o mistrza patologicznej ligi. Osobiście w to wątpię, ale 3 najbliższe kolejki są rozstrzygające. Możemy zmniejszyć stratę do lidera, do 7 punktów, co jest w każdej chwili odrabialne, zwłaszcza w lidze pozbawionej stabilizacji. Krótko mówiąc po Jadze u siebie, będzie można już kompletnie olać sezon (90%) albo się zacznie (10%).
Widze ze dzisiaj kolega mial dobry dzien, wszka humor dopisuje. Znowu oszukiwanie siebie ze "jutro" bedzie lepiej :P Ah Ci kibice :)

0 22 18.10.2010 19:29

Coś w tym jest :)

Rozwijając nieco wątek 'skąd się to u mnie wzięło', cóż.. Mogę się mylić, ale jednak wydaje mi się, że Vrdoljak się rozegrał i zaczął robić różnicę. Pokazują to trzy ostatnie mecze - Lech, Widzew (był), Lechia (nie). W najbliższych meczach jeszcze będzie, wyleci gdzieś koło meczu z Wisłą. Zobaczymy, generalnie to ostatnia nadzieja :)

gigant 18.10.2010 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 995613)
Ekstraklase moze pokazywac tylko i wylacznie Canal+.

Widzialem juz mecze na TVN-poziom zenujacy.
Na TVP-komentarz zenujacy.
Polsat i wielki mistrz futbolu Koltonio-Borek-zenada.

Tylko C+ gwarantuje pokazanie meczu na najwyzszym poziomie...

Jak chodzi o komentatorów, to C+ poza zawodowymi komentatorami jak Smokowski, Laskowski i może jeszcze Wolski, tez mają padlinę.
Tacy kolesie jak Terlecki, Przytuła czy Śrutwa, ciągną C+ w dół i już mocno kibicuję ich konkurentom.

Tak jak były piłkarz, rzadko jest dobrym trenerem, ta sama zasada działa wśród komentatorów. Ostatnie nazwanie Przytuły "ekspertem" w wywiadzie po naszym meczu z Górnikiem rozjebało mi i tak już rozchwianą psychikę.

Realizacja i otoczka robiona przez Canal+ jest ok, lansowanie bezrobotnych debili, bo większość byłych piłkarzy takimi jest staje się śmieszne.

kreseq 18.10.2010 20:16

Przegladam sobie wlasnie sklady i statystyki z ME i mysle ze gdyby zamiast tej durnej ligi ME wcisnac te zespoly do 3 ligi to by bylo wiecej pozytku i wieksze rozeznanie co do tych wszystkich graczy. Niech pograja sobie z mocnymi fizycznie 30 latkami a nie miedzy mlodymi.

Fakt ze zajmujemy 1 miejsce i z Wisla bedziemy walczyc o wygrana cieszy, tyle ze nie ma to zadnego przelozenia na mozliwy angaz w doroslej pilce. Moga byc ok, ale moga nie wytrzymac walki...gdzie oni maja sie tego uczyc?

Mlodzi z Polonii Bytom widze strzelaja sporo bramek, trzeba by bylo zrobic rozeznanie. Szukalem jakis nagran z ME ale ciezko o nie.
U Nas dali dzisiaj mecz z Widzewem i przynajmniej mozna bylo zobaczyc jak to wyglada ( jesli sie nie ogladalo na zywo ).

Nie wiem jak w Wisle ale u Nas jest sporo fajnych chlopakow. Mysle tutaj o Starku,Wolskim, Dudzie no i Efirze, ale ten juz jest juz trenuje z pierwszym skladem.

Patrzylem na wyniki, ale w Wisle tak wielu zawodnikow strzela bramki ze nie wiem co o tym myslec :)
Jedyne co udalo mi sie dowiedziec od kolegi to to, ze Szewczyk jest u Was obiecujacym mlodym graczem. Ktos cos wiecej o tym chlopaku moze powiedziec?

Wspominam o tym w tym temacie, bo sciagamy tylu zagranicznych graczy ( w wiekszosci slabo graja ) i ciagle karmia nas tekstami ze mlodzi sa za slabi, za malo ograni... Wiec czemu nie dac grac tym mlodym w 3 lidze wsrod drwali ( jak to Kowal mowil :D ) ?.

pan_premier 18.10.2010 20:57

debile, kto pojedzie w poniedziałek na mecz?

Dean 18.10.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 995680)
Jak chodzi o komentatorów, to C+ poza zawodowymi komentatorami jak Smokowski, Laskowski i może jeszcze Wolski, tez mają padlinę.
Tacy kolesie jak Terlecki, Przytuła czy Śrutwa, ciągną C+ w dół i już mocno kibicuję ich konkurentom.

Tak jak były piłkarz, rzadko jest dobrym trenerem, ta sama zasada działa wśród komentatorów. Ostatnie nazwanie Przytuły "ekspertem" w wywiadzie po naszym meczu z Górnikiem rozjebało mi i tak już rozchwianą psychikę.

Realizacja i otoczka robiona przez Canal+ jest ok, lansowanie bezrobotnych debili, bo większość byłych piłkarzy takimi jest staje się śmieszne.

Twarowski, Smokowski, Nah(ch)orny(on rzadko komentuje Naszą Ligę,ale często Klub Kibica), Węgrzyn. Reszty słuchać się nie da, bo nie są obiektywni, a przede wszystkim nie mówią nic mądrego.;)

Buziek_LG 18.10.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 995682)
Przegladam sobie wlasnie sklady i statystyki z ME i mysle ze gdyby zamiast tej durnej ligi ME wcisnac te zespoly do 3 ligi to by bylo wiecej pozytku i wieksze rozeznanie co do tych wszystkich graczy. Niech pograja sobie z mocnymi fizycznie 30 latkami a nie miedzy mlodymi.

U nas już tak jest, zespół rezerw to roczniki 87-91 sporadycznie wspomagane przez seniorów(czytaj jak ktoś potrzebuje rozegrania, a Kafar nie chce go jeszcze wstawiać do pierwszego składu). Tutaj masz wyniki, na razie wygląda to nieźle.

Zaś w ME grają roczniki 92-94

lorddavy 18.10.2010 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 995698)
U nas już tak jest, zespół rezerw to roczniki 87-91 sporadycznie wspomagane przez seniorów(czytaj jak ktoś potrzebuje rozegrania, a Kafar nie chce go jeszcze wstawiać do pierwszego składu). Tutaj masz wyniki, na razie wygląda to nieźle.

Zaś w ME grają roczniki 92-94

o Zabłocki cały czas u Was jest ;)

Buziek_LG 18.10.2010 21:13

Jeszcze 9 miesięcy, o ile się nie uda rozwiązać kontraktu

Jaroo1 18.10.2010 21:24

Cytat:

Rozwijając nieco wątek 'skąd się to u mnie wzięło', cóż.. Mogę się mylić, ale jednak wydaje mi się, że Vrdoljak się rozegrał i zaczął robić różnicę. Pokazują to trzy ostatnie mecze - Lech, Widzew (był), Lechia (nie). W najbliższych meczach jeszcze będzie, wyleci gdzieś koło meczu z Wisłą. Zobaczymy, generalnie to ostatnia nadzieja :)
Jako ze jestes Legionista to pozwole sobie wybudzic Ciebie z Twojego pieknego snu :D
Na wstepie powiem tak, oczywiscie mozliwe jest ze nagle Legia czy Wisla zaczna wygrywac i na koniec sezonu ktoras z tych ekip zdobedzie Mistrza czy zajmie miejsce pucharowe ale mysle ze obecnie nie ma po prostu na to zadnych przeslanek, tzn jest jedna znana gadka, "Wisła i Legia zawsze sa mocne i kiedys musza zaskoczyc". Tyle.
I tak analizujac, co sezon jest to samo, po prostu oszukiwanie sie ze bedzie lepiej, dobrze lub zajebiscie. Ciagle gdy tylko mamy pretekst do tego aby sobie wmowic ze czekaja nas lepsze czasy to to robimy. I tak patrzac na Legie: w tamtym sezonie jesli dobrze pamietam tez sie jeszcze przy koncowce sezonu lubiliscie oszukiwac ze moze Mitrz, moze puchary. W tym sezonie jak bylo? Osuzkiwanie sie ze nowy stadion bedzie sila Legii, ze zaciag takich zajebistych gwiazd, ze kasa na transfery, pozniej jak juz liga ruszyla to oczywiscie z kolejki na kolejke jest nadzieja ze wreszcie cos zaskoczy, ze sie przelamia, ze tylko jedno zwyciestwo i napewno po tym zwyciestwie klub musi zaczac grac dobrze (a co bylo po jakims tam zwyciestwie na wyjezdzie? Wciry od Belchatowa u siebie, a co bylo po kolejnym zwyciestwie? wciry od Lechii u siebie :D), fajnie tez poosuzkiwac sie ze w przerwie na reprezentacje druzyna sie zgra, ze po 2 tyg treningow bedzie super (patrz Wisla - Gornik 0:1). To tak po krotce bez wielkiej analizy. Prawda jest taka ze nie ma realnych przeslanek ze nasze kluby zaczna grac przyzwoicie, na miare oczekiwan. Lecz jak mowie oczywiscie to nie jest niemozliwe.
Nie odmawiam nikomu oszukiwania sie, w sumie to jest taki urok kibicow, patrzy sie slepo w swoj klub i jest sie z nim na dobre i na zle ale moze lepiej byloby sie obudzic z tych zludnych nadzieji zeby w przyszlosci sie nie rozczarowac i po prostu przyjmowac wyniki w lidze z lekkim dystansem. Ja czesto dochodze do wniosku ze ch.j z wynikami, nie MP sa wazne tylko dobra zabawa na trybunach bo to chociaz jest zalezne od nas samych a nie od gwiazdorkow.

0 22 18.10.2010 21:40

Ale ja się nie oszukuję, bo zaznaczam, za każdym razem, że w to wątpię. Po prostu w istnieniu Legii w najbliższych tygodniach przychodzi pewien moment, który ostatecznie rozstrzygnie miejsce klubu w tym sezonie. Jeśli zdobędziemy te 9 punktów to będzie ciekawie (1-5 miejsca gdzieś), natomiast jeżeli kopacze po raz kolejny zawalą to już nic wyżej niż 6 nie wyciągną.

W każdym razie ja widzę maleńki postęp w meczu z Widzewem, w stosunku do reszty sezonu. To samo było po Lechu, a potem dostaliśmy 3 dzwony z Lechią. Teraz mamy Vrdoljaka, który wygrał nam i z Lechem i z Widzewem i gramy z osłabioną Koroną. Szanse są niewielkie, ale na pewno większe niż bez Vrdoljaka czy przeciwko Niedzielanowi i Vuko.

P.S. Generalizujesz, bo ja w mistrza rok temu nie wierzyłem chyba od samego początku, a potem cieszyłem się, że nie weszliśmy do pucharów :)

studio2 18.10.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 995695)
debile, kto pojedzie w poniedziałek na mecz?

Bezrobotni:lol: Mam dziwne wrazenie ze tutaj pzpn ja kzwykle ma gleboko w dupie kibica, ma w dupie to ze frekwencja jest tragiczna, ma w dupie kibicow przyjezdznych ktorych obecnie juz dawno traktuje jak bydlo, jak zlo konieczne, podejrzewam ze za opcja gry w pon sa kibice ktorzy nigdy na wyjazdy nie jezdza, dla ktorych liczy sie mecz u siebie plus reszta w C+. Dziwie sie ze jeszcze kibice nie oglosili sprzeciwu tej idiotycznej decyzji a juz (za przeproszeniem) .......enie ze mamy brac wzorce z lig zachodnich to juz wogole jakas paranoja, ....a niech najpierw pilkarze biora wzorce zachodnie, prezesi, trenerzy a niech dopiero potem sie biora za kibicow. Juz widze jak tlumy jak wala w poniedzialki na mecze. Nic mnie tak nei w....ia jak usilne "uszczesliwianie" tych fanatycznych przez pzpn i sportfive.

wwf 19.10.2010 00:58

A ja myślę że to granie w poniedziałek ma spowodować że Liga + ekstra będzie w poniedziałek około godziny 20:00 i nie będzie rywalizować w niedzielę z Tańcem z Gwiazdami na TVN.

A tak w poniedziałek o 20:00 nie ma niczego , dopiero o 21:30 zaczyna się Majewski.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl