Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Ogryzek 21.02.2010 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 857522)
Chetnie poczytam Twoje badania :)

Jakie badania?

Czytałem gdzieś że ponad 100 tysięcy mieszkańców Łodzi przeprowadziło się do Warszawy w ostatnich 10 latach (pewnie 50% z nich to kibice ŁKS w gwoli ścisłości)

A co do rodowodu mieszkańców Warszawy jest w większości taki sam jak rodowód mieszkańców Nowej Huty, Gdańska itd Mnóstwo ludzi migrowało za pracą, karierą przeprowadza się do dużych miast a do Warszawy w szczególności, zwłaszcza w III RP. Po wojnie liczba mieszańców Warszawy spadła do 450 tysięcy z ponad 1,3 mln przed II wojną światową. Osiągając współcześnie liczbę 1,7 mln mieszkańców w większości z migrantów i ich dzieci.

Nie ma w tym nic obraźliwego, takie były losy naszego kraju i Warszawy po Powstaniu Warszawskim:)

Nie jestem demografem ale były na pewno badania na ten temat

PS
Nie upieram się że 20% albo 35%...

pzkwr 21.02.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 857546)
Jakie badania?

Czytałem gdzieś że ponad 100 tysięcy mieszkańców Łodzi przeprowadziło się do Warszawy w ostatnich 10 latach (pewnie 50% z nich to kibice ŁKS w gwoli ścisłości)

A co do rodowodu mieszkańców Warszawy jest w większości taki sam jak rodowód mieszkańców Nowej Huty, Gdańska itd Mnóstwo ludzi migrowało za pracą, karierą przeprowadza się do dużych miast a do Warszawy w szczególności, zwłaszcza w III RP. Po wojnie liczba mieszańców Warszawy spadła do 450 tysięcy z ponad 1,3 mln przed II wojną światową. Osiągając współcześnie liczbę 1,7 mln mieszkańców w większości z migrantów i ich dzieci.

Nie ma w tym nic obraźliwego, takie były losy naszego kraju i Warszawy po Powstaniu Warszawskim:)

Nie jestem demografem ale były na pewno badania na ten temat

PS
Nie upieram się że 20% albo 35%...

Kilka lat temu robiono badania. Nie pamiętam dokładnie, ale grubo ponad 50% mieszkańców Warszawy nie urodziło się w tym mieście.

GemHZR 21.02.2010 16:24

Przedwojenni mieszkańcy Warszawy, którzy tu zostali musieliby rozmnażać się jak króliki, żeby spłodzić dodatkowe 1,2 mln mieszkańców w 50 lat.

0 22 21.02.2010 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 857546)
Nie jestem demografem ale były na pewno badania na ten temat

PS
Nie upieram się że 20% albo 35%...

No, własnie te badania. Bo 20% czy 35% czy jak kolega niżej 'poniżej 50%' zawsze można napisać. :) Oczywiscie z chęcią zobaczył bym podobne wyliczenia Krakowa i Gdańska.

Buziek_LG 21.02.2010 16:53

Jeśli chodzi o Gdańsk to mogę Ci odpowiedzieć. Według spisu powszechnego z 1950 roku, 4.8% ludności Gdańska w 1950r mieszkało przed wojną na terenie Wolnego Miasta Gdańska lub województwa Pomorskiego. 68% to ludność województwa Wołyńskiego i Lwowskiego, a 16 województwa Wileńskiego.

A jeśli interesuje Cię historia własnego miasta to wybierz się do biblioteki PAN-u i przeczytaj sobie "Powszechny Spis Narodowy" z 1950 roku

0 22 21.02.2010 17:22

Wiem, wiem. Po prostu interesuje mnie zawsze jak ktoś rzuca procenty czy liczby. Czy robi to na podstawie badań, zainteresowań i przemyśleć czy na podstawie.... stereotypów :)

SpoXsteR 22.02.2010 15:35

w Lechice Poznań ma zniknąc Betclick a zając ich miejsce ma Samsung badz s.Oliver , jutro decyzja...
byle tylko Wisła coś znalazła bo z ominięciem tej chory ustawy hazardowej nie będzie łatwo.. tak jak nie będzie łatwo ze znalezieniem kogoś na koszulki.. wystarczy wspomnieć że takiego sponsora jak BAH Wisła szukała kupę czasu.. i był to spory sukces

zim zum 23.02.2010 14:16

http://www.90minut.pl/news/116/news1...e-Hutnika.html

pan Dudi 23.02.2010 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 858305)


I to jest fantastyczna wiadomość.:lol::lol::lol:


A my spokojnie na swój pierwszy mecz (z publicznością) będziemy mieli Suche Stawy gotowe. :lol: Przynajmniej odrobina sprawiedliwości jest na świecie. :D

MatMario 23.02.2010 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 857960)
w Lechice Poznań ma zniknąc Betclick a zając ich miejsce ma Samsung badz s.Oliver , jutro decyzja...
byle tylko Wisła coś znalazła bo z ominięciem tej chory ustawy hazardowej nie będzie łatwo.. tak jak nie będzie łatwo ze znalezieniem kogoś na koszulki.. wystarczy wspomnieć że takiego sponsora jak BAH Wisła szukała kupę czasu.. i był to spory sukces

s.Oliver?? Ty poważnie czy sobie jaja robisz? Tych sklepów w polsce jak na lekarstwo, pewnei jak by się opłacili w kuchenkach to by cały roczny utarg poszedł na to...

Sorry widzę że rzeczywiście tak pisamki piszą, zdziwię się jak coś z teog będzie prawdą... Uważam że to jakiś pismak coś pomylił ewentualnie szukają sensacji.

antoshka1985 23.02.2010 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 856838)
Marszałek ma racje.
Targetem Waltera nie są warszawiacy - ich stara się pozbyć. Przyjezdni, nie związani z Warszawą, będą chodzić na Legię, bo będzie to "modne". Nawet nie wiem czy będą kibicować Legii..
Druga kwestia (wg mnie): Nowy stadion to też drogie loże VIP gdzie w trakcie meczu będą spotkania biznesowe.
No więc najpierw Walter musi wyczyścić stadion z kiboli, żeby VIPki miały spokojną zabawę.
Druga Anglia robi się powoli..

Warszawiacy to kibicuja Polonii bo to jest klub z Muranowa...

Legii właśnie kibicują ludzie, którzy zjechali się do Warszawy zaraz po wojnie i ich dzieci...

Pan Jotka 23.02.2010 15:58

A już plany snuli o wynajmie autokaru, który z hali przewiózłby ich na Suche Stawy. A tu proszę :) Nie ma licencji. Akurat zdąża na pierwszy mecz Wisły przed własną publicznością.

pan Dudi 23.02.2010 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 858338)
A już plany snuli o wynajmie autokaru, który z hali przewiózłby ich na Suche Stawy. A tu proszę :)


A tak, to będzie kolejny "bojkot".:lol:

Cytat:

Warszawiacy to kibicuja Polonii bo to jest klub z Muranowa...

Legii właśnie kibicują ludzie, którzy zjechali się do Warszawy zaraz po wojnie i ich dzieci...
Powiem Ci coś z głębi serca- weź nie ........ :lol:


Edit: Chyba jednak przedwczesna nasza radość, bo coś ćwierkają wróbelki, że żydy jednak na SS zagrają. :foch:

Rozegrają tam mecz jeśli uprzątną do czwartkowego popołudnia gruz i cały inny syf. Pytanie po co, skoro dzień później znowu brud i syf się tam zbiorą? ;)

Cytat:

ech , czułem że ta radość może być zbyt wczesna.
Właśnie po źródle (sportowefakty bodajże) też mi coś świtało, ale jednak bardzo chciałem, żeby to była prawda. Cóż, chyba jednak nie będzie bojkotu. :lol:

No i jeszcze zamieszanie z tymi "oficjalnymi informacjami". Ciekawe, czy (albo raczej ile) parchy zaoferowały za zmianę decyzji nieprzekupnym panom z komisji ligi (czyli z pzpn, bo to przecież jedna tłuszcza).

1q2 23.02.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 858339)

Powiem Ci coś z głębi serca- weź nie ........ :lol:


To tak jak u nas , w kałuży sami rodowici i patrioci a my to pomioty ubeckie :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 858339)


Edit: Chyba jednak przedwczesna nasza radość, bo coś ćwierkają wróbelki, że żydy jednak na SS zagrają. :foch:

ech , czułem że ta radość może być zbyt wczesna.

0 22 23.02.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez antoshka1985 (Post 858329)
Warszawiacy to kibicuja Polonii bo to jest klub z Muranowa...

Legii właśnie kibicują ludzie, którzy zjechali się do Warszawy zaraz po wojnie i ich dzieci...

Już przed wojną mielismy bardzo podobną frekwencje. A potem tylko wiekszą. Daj spokój..

fox 23.02.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 858338)
A już plany snuli o wynajmie autokaru, który z hali przewiózłby ich na Suche Stawy. A tu proszę :) Nie ma licencji. Akurat zdąża na pierwszy mecz Wisły przed własną publicznością.

Mecze będą , licencja przyznana a do czwartku muszą usunąc to co wskazała komisja, Tak więc Ekstraklasa wraca do Krakowa
http://www.90minut.pl/news/116/news1...e-Hutnika.html

Pan Jotka 23.02.2010 16:48

Zadziałały siły tajemne: Cracoviak - 23 lutego 2010, 16:04:47 - bjws025.bj.uj.edu.pl
A jednak "Bóg jest z nami za Pasami!!" Dziękuje Ci Ojcze Święty za kolejne wstawiennictwo!

Zwracam uwagę że pisane było z UJ... ;) Może właściciel fany akademickiej się napina znowu za monitora?

zim zum 23.02.2010 21:50

na układy, nie ma rady i tyle w temacie

Oldpara 23.02.2010 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 858506)
na układy, nie ma rady i tyle w temacie

Co ty piszesz człowieku? Przecież Wisła też tam będzie grać. Jakie ****a układy?

zim zum 23.02.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 858527)
Co ty piszesz człowieku? Przecież Wisła też tam będzie grać. Jakie ****a układy?

Człowieku, jeżeli do 16.00 nie dostają licencji a powiedzmy o 16.07 ta sama komisja jednak zmienia zdanie to co to niby jest?

I co ma do tego Wisła człowieku ?

Oldpara 23.02.2010 22:40

Nie no..to się wie...najlepiej by było, żeby na ten sam sadion Craxa licencji nie dostała, a Wisła dostała. :):)

szczebrzeszcz 23.02.2010 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 858533)
Człowieku, jeżeli do 16.00 nie dostają licencji a powiedzmy o 16.07 ta sama komisja jednak zmienia zdanie to co to niby jest?

I co ma do tego Wisła człowieku ?

nie bylismy to nie wiem jak wygladala rozmowa, wg 90minut, chopdzilo glownie o usuniecie sprzetu z boiska

zim zum 23.02.2010 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 858548)
nie bylismy to nie wiem jak wygladala rozmowa, wg 90minut, chopdzilo glownie o usuniecie sprzetu z boiska

Newsa podało sportowetempo, czyli głównie krakowski portal. Po prostu nie wygląda to normalnie, skoro nie ma decyzji, a nagle jest.

Wisły to nie dotyczy, bo zanim Wisła będzie miała grać na HKS, to wszystko juz na bank będzie w porządku.

mr_kwolf 23.02.2010 22:53

Jakby to chodziło o Wisłę to byłoby że jak zwykle mamy pod górkę, że w takich sytuacjach idzie się na rękę klubom bo "Piłka nożna dla kibiców" i inne takie gadanie. Jak chodzi o Cracovie to od razu nie powinno być pobłażania, a jak jest coś niejasnego to "układy układziki"

flamengista 24.02.2010 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 858347)
Już przed wojną mielismy bardzo podobną frekwencje. A potem tylko wiekszą. Daj spokój..

Nie wiem, jak z tym jest do końca ale pamiętam taką książkę z podstawówki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Do_prze...C5%9B%C4%87%29

No i Polonia była tam przedstawiona jako jedyny, prawdziwy klub warszawski.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 858625)
Pięć "piłkarskich" płyt indukcyjnych trafiło do kibiców

A ile na Miodową?

pan Dudi 24.02.2010 14:38

Ciekawostka w związku z zakupem przez Legię Donga:

http://www.legia.com/www/index.php?akt=13209


:O :lol: :lol:

Niedługo do barw będą musieli chyba dorzucić jeszcze żółty. Hehehe. ****a, zwariowało to iti całkiem :lol:

tofik 24.02.2010 15:09

Uczmy się chińskiego, prędzej czy później żółci opanuja świat :P

szprotson 24.02.2010 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 858717)
Ciekawostka w związku z zakupem przez Legię Donga:

http://www.legia.com/www/index.php?akt=13209


:O :lol: :lol:

Niedługo do barw będą musieli chyba dorzucić jeszcze żółty. Hehehe. ****a, zwariowało to iti całkiem :lol:

Ten Dong taki jak Legia
raz ma dres z 5, raz z 23 raz z 19. Juz wiem dlaczego Karwan miał problem z koszulką w Hercie.

Krissu 24.02.2010 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 858709)
Nie wiem, jak z tym jest do końca ale pamiętam taką książkę z podstawówki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Do_przerwy_0:1_%28powie%C5%9B%C4%87%29

No i Polonia była tam przedstawiona jako jedyny, prawdziwy klub warszawski.

Ale książkę tą napisał chyba kibic Polonii, więc nie jest to do końca wiarygodnie źródło :)

flamengista 24.02.2010 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 858717)
Ciekawostka w związku z zakupem przez Legię Donga:

http://www.legia.com/www/index.php?akt=13209

:O :lol: :lol:

http://sklep.legia.com/sklep/index_ls.php
http://sklep.legia.com/sklep/images/...504b3813e2.jpg

:lol:

Zatrudniają modela, żeby sprzedawać gadżety klubowe. W dodatku modela w stylu metroseksualnym, niepokojąco podobnego do Dariusza Dudki.

Nic, tylko kupować! Gadżety z (L) - tylko dla prawdziwych macho.

Pablooo 24.02.2010 19:29

Na Reymonta też "śmiesznie", choć nieco dziurawo:

http://s24.pl/dziurawo_na_reymonta-s70037.html


A poza tym Jodłowiec przedłużył kontrakt z Polonią i podpisali umowę z tym Chilijczykiem

0 22 24.02.2010 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 858806)
Ale książkę tą napisał chyba kibic Polonii, więc nie jest to do końca wiarygodnie źródło :)

Otóż to. Tak jakbym ja napisała, że Kowalczyk w swojej biografii pisze, że Polonia bla bla bla.

Aczkolwiek ksiazka (i film!) niezła.

P.S. Polecam encyklopedie Fuji "Legia to potęga" oraz "Polonia, Warszawianka, Gwardia". I na frekwencje przed II wojną :)

eye63 24.02.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 858852)
http://sklep.legia.com/sklep/index_ls.php
http://sklep.legia.com/sklep/images/...504b3813e2.jpg

:lol:

Zatrudniają modela, żeby sprzedawać gadżety klubowe. W dodatku modela w stylu metroseksualnym, niepokojąco podobnego do Dariusza Dudki.

Nic, tylko kupować! Gadżety z (L) - tylko dla prawdziwych macho.

Podobno mają mieć specjalną gazetkę dla Chinoli w Wawie :). Chyba Naszą Legię będą tłumaczyć :D

1q2 25.02.2010 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 858717)
Ciekawostka w związku z zakupem przez Legię Donga:

http://www.legia.com/www/index.php?akt=13209


:O :lol: :lol:

Niedługo do barw będą musieli chyba dorzucić jeszcze żółty. Hehehe. ****a, zwariowało to iti całkiem :lol:

No to w końcu okazało się kim iti chce zapełnić nowy stadion:D

Krissu 25.02.2010 00:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 859005)
No to w końcu okazało się kim iti chce zapełnić nowy stadion:D

Na Tandecie tego pełno a klubu piłkarskiego nikt nie kupował. Samo przyjechało.

GemHZR 25.02.2010 08:52

To prędzej powinni ściągnąć Wietnamczyka, Chinoli w Polsce raczej nie za wiele. Chyba, że iti liczy na migrację kibicowską, zaleje nas teraz żółta fala tsunami Dong-fanów.

tofik 26.02.2010 18:36

Trwa mecz Odra - Lechia. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na start ligi, obyśmy równie niecierpliwie nie czekali na jej zakończenie :lol:
Zobaczymy co pokaże Wisła, Legia, Lech...bo o tym to nawet szkoda się wypowiadac.

Adamek21 26.02.2010 18:44

Legia przegra tak czuję a co do Wisły i Lecha to jestem przekonany,że jednak Wisła wygra a Lech albo wygra albo będzie remis.Ciekawy mecz natomiast będzie w Kielcach gdzie Korona zagra z Jagą.

AS82 26.02.2010 19:03

Odra - Lechia ,tego sie nei da ogladac ,za co oni biora tyle kasy jak sa tak tragicznie slabi ?

buczo1985 26.02.2010 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 860062)
Odra - Lechia ,tego sie nei da ogladac ,za co oni biora tyle kasy jak sa tak tragicznie slabi ?

A gra Mauro?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl