Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

DevilMayCry 08.03.2009 07:19

Pozostaje liczyc na to,ze jutro Franek skarci Amice

ojjjj kracz ,kracz więcej !!!!! to będzie naj;epiej wydane 150 zeta w moim życiu !!!!! (zakład z żona -wielką fanką Franka :D )
P.S bramki Franka muszą dać wygraną Jadze :)

harthausen 08.03.2009 08:03

ależ się ciasno w dolnej grupie tabeli zrobiło. Na upartego można powiedzieć, że siódma Arka w miarę bezpieczna. A od ósmego Ruchu do szesnastego Górnika sześć punktów dystansu, to tylko dwa mecze.

Dobrze, że Lechia wygrała , bo gdyby została 19 punktami to strach by już na całego na Traugutta wlazł. Chociaż dalej nieprzyjemnie.

Ciekawa będzie walka o utrzymanie, tym bardziej, że dużo cudotwórców przeniosło się do przepięknej stolicy Śląska, choć raczej uroków miasta nie podziwiają. Przed ich przeprowadzką sprawa prostsza była: kto geld miał i nie skąpił ten krzywdy nie miał.
Jak też będzie tej wiosny ?

Lechista69 08.03.2009 08:21

Lechia prezentuje się lepiej niż w pierwszej części sezonu. Transfery wyszły nam na dobre i tera spokojnie realizujemy swój cel którym jest utrzymanie. Kandydaci do spadku na chwilę obecną to Ruch, Jaga (korupcja) licze też na craxe ;)!

bb.1906 08.03.2009 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 688939)
Lechia prezentuje się lepiej niż w pierwszej części sezonu. Transfery wyszły nam na dobre i tera spokojnie realizujemy swój cel którym jest utrzymanie. Kandydaci do spadku na chwilę obecną to Ruch, Jaga (korupcja) licze też na craxe ;)!

Powodzenia! Ja za to liczę na Gliwice i Wodzisław (głównie ze względu na stadiony, lub de facto ich brak). Cracovii za to kibicuje by się utrzymała, bo derby to zawsze coś ciekawszego niż pojedynki z Polonią Bytom czy ŁKSem.
A Górnik znów na dnie...

ultr4 08.03.2009 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bb.1906 (Post 688953)
A Górnik znów na dnie...

Spojrzmy na nastepne mecze Gornika: z Lechem Poznań (u siebie), Legią Warszawa (na wyjeździe), Piastem Gliwice (na wyjeździe), Śląskiem Wrocław (na wyjeździe, trzeci wyjazd z rzędu!), Polonią Bytom (u siebie), Wisłą Kraków (na wyjeździe).

Nie wyglada to zbyt ciekawie, zwlaszcza ze Cracovia jest w przywoitej formie i moze wygrac praktycznie z kazdym, a i Piast pokazal, ze punkty potrafi ciułać.

gooro33 08.03.2009 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ultr4 (Post 688972)
Spojrzmy na nastepne mecze Gornika: z Lechem Poznań (u siebie), Legią Warszawa (na wyjeździe), Piastem Gliwice (na wyjeździe), Śląskiem Wrocław (na wyjeździe, trzeci wyjazd z rzędu!), Polonią Bytom (u siebie), Wisłą Kraków (na wyjeździe).

Nie wyglada to zbyt ciekawie, zwlaszcza ze Cracovia jest w przywoitej formie i moze wygrac praktycznie z kazdym, a i Piast pokazal, ze punkty potrafi ciułać.

Mecze z Gornikiem moga byc kluczowe w walce o majstra. Bo pewne jest to ze z kims z czolowki cos ugraja.
Wazne jest to zeby nasza druzyna nie znalazla sie w tym gronie!!!

harthausen 08.03.2009 11:57

parszywie się może skończyć dla Górnika fakt,że nie ma środka tabeli. Jest tylko czołówka albo grupa spadkowa. I z tej i z tej grupy nie będzie zmiłuj.
A punktów mają najmniej. Jak nie wyszarpią choćby jednego punktu z Lechem (a i to będzie mało na potrzeby) to można iść do buka. Przed nimi pionowa ściana będzie.

lukiskor 08.03.2009 12:09

Liga+ 19 kolejka

http://sport-video.pl/Liga-t14473.html

Eustachy 08.03.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 688714)
Pozostaje liczyc na to,ze jutro Franek skarci Amice :lol:

Mysle, ze co innego upalic Arce dwa gole, a co innego walczyc z Arboleda.
Szczerze mowiac, nie zdziwie sie jesli w Poznaniu Franek nie odda nawet strzalu na bramke. Chociaz nie mialbym nic przeciwko, zeby bylo inaczej :>

wolfy 08.03.2009 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 689061)
Mysle, ze co innego upalic Arce dwa gole, a co innego walczyc z Arboleda.
Szczerze mowiac, nie zdziwie sie jesli w Poznaniu Franek nie odda nawet strzalu na bramke. Chociaz nie mialbym nic przeciwko, zeby bylo inaczej :>

Ja nie wiem, od kiedy to obrona Lecha jest nie do przejścia:rotfl:
"Walczyć z Arboledą" - ludzie...

Proud 08.03.2009 14:33

taa, Franek nie takim "tuzom" bramy walił...więc spokojnie...choć to nie zmienia faktu że będzie Jadze niezwykle ciężko coś ugrać. Liczę na jakaś szybką kontrę :)

szprotson 08.03.2009 15:00

ależ bym chciał by Jadźka sobie spokojie wygrała
skończyło by sie biadolenie o tym strasznie mocnym Lechu.

W środe wrażenia na mnie nie zrobili

St@chu 08.03.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 689061)
Mysle, ze co innego upalic Arce dwa gole, a co innego walczyc z Arboleda.
Szczerze mowiac, nie zdziwie sie jesli w Poznaniu Franek nie odda nawet strzalu na bramke. Chociaz nie mialbym nic przeciwko, zeby bylo inaczej :>

Myśle że Arboleda przy obronie reprezentacji Anglii, czy Walii wygląda raczej blado ;-)
Nie mówiąc już o paru innych klubowych ekipach i ich obrońcach.

JoeyLG 08.03.2009 15:18

A ja cos czuje ze jednak Jaga coś ugra dzisiaj :) i też licze na Franka :D A co do Arboledy to wcale nie jest taki wspaniały.

Eustachy 08.03.2009 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 689099)
Myśle że Arboleda przy obronie reprezentacji Anglii, czy Walii wygląda raczej blado ;-)
Nie mówiąc już o paru innych klubowych ekipach i ich obrońcach.

Nie chodzi o to, ze Arboleda jest nie do przejscia. Chodzi o to, ze gra sie przeciwko niemu troche inaczej niz przeciwko Labedzkiemu czy Kowalskiemu.
Biorac pod uwage, ze Jagiellonia to nie reprezentacja i Franek ma juz najlepsze lata za soba, sadze ze moze miec zdecydowanie trudniej niz przeciwko obronie reprezentacji Walii.

wolfy 08.03.2009 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 689092)
ależ bym chciał by Jadźka sobie spokojie wygrała
skończyło by sie biadolenie o tym strasznie mocnym Lechu.

W środe wrażenia na mnie nie zrobili

To tak niestety wygląda, że się dzieci naczytają różnych szmatławców i potem piszą o aktualnym idolu mediów, jakby to był Real, albo Barcelona. A przecież fakt, że do "Bravo Sport" dodali naklejki akurat z Łobodzińskim nie znaczy wcale, że jest to godny uwagi piłkarz (o czym niektórzy przekonali się boleśnie dopiero rok później).

Amica to dobry zespół, zagrał kilka dobrych meczów w pucharach(do tego stopnia, że nie można mu było niczego zarzucić, co nie zdarza się u nas często), jest aktualnym liderem, ale nie góruje nad resztą ligi tak bardzo, jak chciałyby to widzieć media(i paru "naszych" kibiców). Jeżeli "Kuchenkorz" uwierzy w swoją wielkość, to może skończyć nawet poza pucharami. Dotyczy to zresztą każdej z drużyn z czołówki - w tym sezonie i na górze, i na dole trwa walka na noże i nikt nikomu punktów bez walki nie odda. Przed rozpoczęciem rundy ŁKS i Piast były stawiane w gronie "outsiderów" ligi, ale rezygnować z walki jak widać nie zamierzają.

Wojtas 08.03.2009 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 689111)
Dotyczy to zresztą każdej z drużyn z czołówki - w tym sezonie i na górze, i na dole trwa walka na noże i nikt nikomu punktów bez walki nie odda. Przed rozpoczęciem rundy ŁKS i Piast były stawiane w gronie "outsiderów" ligi, ale rezygnować z walki jak widać nie zamierzają.




Liga w tym sezonie jest arcyciekawa ,bo podzielona jest tych co walcza
-O mistrza(miejsca 1-3)

o puchary (4-7)

-i utrzymanie (8-16)



Praktycznie nie bedzie nikogo dla kogo sezon bedzie "nudny" .:)


W tej grupie walczacycho utrzymanie jest tez arcyciekawie,nie ma nikogo "pewnego" do spadku,bo jak tak np wziasc LKS-ktorzy wiekszosc spisywali na straty to to co widzialem ich w w meczu z Cracovia to naprawde grali fajną pilłe.Na pytanie kto spadnie nie ma odpowiedzi,zdecyduja mecze typu Piast-Gornik ,juz niedlugo ,czyli spotkania pomiedzy samymi "zainteresowanymi "

Pan Jotka 08.03.2009 17:28

No ja powiem szczerze ze wytypowac spadkowiczow to jak przewidziec kiedy skonczy sie recesja :)
Piast chyba najgorzej stoi ale dla mnie to Ruch jest powaznym kandydatem do spadku. Gornik i zydy wszelkiej masci(typu Cracovia i ŁKS) sie utrzymaj. I w ten sposob zamiast Wielkich Derbow Slaska bedziemy miec Wielki Derby Łodzi

masada 08.03.2009 17:30

Legia 1-0 Paluchowski

Nehiar 08.03.2009 17:35

Rybus a nie Paluchowski :P

Pan Jotka 08.03.2009 17:41

Kuchenkorz ciśnie ale Jagusia poki co ma wiecej szczescia jak rozumu :)

Legia poki co prowadzi , ale widac ze bez formy sa chlopaki. Kwiecien zapowiada sie jako miesiac prawdy dfla wszytskich druzyn.Po tym co zobaczylem wczoraj i dzisiaj to uwazam, ze jednak nie wszytsko stracone:D

sndr 08.03.2009 17:54

Lech do przerwy 0-0 z Jagiellonią, może nie jest to porywające widowisko, ale Pyry miały dwie niezłe sytuacje a Jaga trochę szczęścia.

Legia z Odrą 1-0 po strzale Rybusa.

Nic nie jest jeszcze stracone, jeśli Lechowi nie udałoby się strzelić bramki do końca meczu byłoby cudnie :D Nie śmiem już nawet marzyć o nagłym zrywie Odry Wodzisław.

MCX 08.03.2009 17:56

A tam ciśnie :)
Jak dla mnie to grają cienko. Mają przewagę optyczną, posiadanie piłki lepsze, ale na dobrą sprawę co mają z gry? Rengifo w spojenie i Wilk wprost w bramkarza Jagi. Oby tak samo w drugiej połowie, remis Kuchenkorza byłby nam bardzo na rękę. Ale znając ich farta pewnie coś strzelą w 87 minucie i będzie po meczu. Jagiellonia niestety w ofensywnie zupełnie bezproduktywna więc na cokolwiek dobrego w ich wykonaniu bym nie liczył.

Maciuś 08.03.2009 17:59

Wejdzie Stilic i zrobi gre.

sndr 08.03.2009 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 689184)
Wejdzie Stilic i zrobi gre.

Stilicia nie ma chyba na ławce :)

EDIT:

Rezerwowi:
Jasmin Burić (1)
Dawid Kucharski (4)
Zlatko Tanevski (18)
Luis Alfonso Henriquez Ledezma (25)
Marcin Kikut (23)
Anderson Denyro Cueto Sanchez (20)

[oficjalna strona Lecha Poznań]

lodecki 08.03.2009 18:04

nie jarajmy sie za bardzo. Zeby myslec o czymkolwiek trzeba liczyc na siebie.

Pojedziemy do Poznania pykniemy ich 3-0 i bedzie dobrze

tak na serio to gdyby jaga dowiozla remis 0-0, bo na bramke z ich strony nie licze to byloby swietnie.

PotiWisla 08.03.2009 18:11

Amica 1:0 Lewandowski ;/

lodecki 08.03.2009 18:12

no i po zabawie, 1-0 Lewandowski.

mac251_251 08.03.2009 18:14

nie po zabawie mecz trwa 90 minut a nie 60 może coś ustrzelą Jaga i Odra

Tobi1906 08.03.2009 18:23

Szanse na to ze Jaga i Odra urwą punkty minimalne....

ale chcialbym sie mylić...

christof20 08.03.2009 18:24

Legia - Odra 2-0.
Iwański 63 min. (karny).

wislak_92 08.03.2009 18:30

3-0 Giza, po balu.

__
Deportivo strzeliło w 17 min 4 bramki także wszystko jest możliwe

ja_ka_ 08.03.2009 18:43

JUż 4:0 Roger. Może jakiś strzał rozpaczy Jagi i rmis w Poznanniu? Oglądam mecz i niestety się na to nie zanosi .

christof20 08.03.2009 18:46

Legia - Odra 4-0. 83 min. Roger

harthausen 08.03.2009 18:50

jak na dłoni widać, że niestety remis w Bytomiu to było frajerstwo i strata dwóch punktów. Przy takiej mocnej czołówce strata punktów ze słabeuszami to wynik dla rywala.
Dobrze, że się chłopaki i trener ostrząsnęli i pierwszy mecz za 6 punktów dla nas.

Ale na inne wyniki niż wygrane to sobie Wisełka będzie mogła pozwolić dopiero po 30 maja. W sparingach lub występach ku czci.
Ewentualne wpadki pierwszej szóstki (bo Bełchatów i Śląsk też niejedno wywiną) należy traktować jako miły i niespodziewany prezencik od losu. A swoje trzeba będzie walką i zaangażowaniem wywalczać.
Bo ci rywale to takie łobuzy, że się podkładać nie chcą , choć mogliby :D

A może Lech zrobi nam grzeczność już dziś i da sobie coś Frankowi wpylić by się na remisie skończyło? :)

Eustachy 08.03.2009 19:01

Wyszlo na to, ze sie nie pomylilem. Franiu nie oddal nawet strzalu w kierunku bramki.

Natomiast Rysiu Wieczorek czego nie zdarzyl dokonac w Zabrzu, byc moze wcieli w zycie w Wodzislawiu.
Odra wydaje sie byc na dobrej drodze do spadku i to w kiepskim stylu.

Na koniec ciekawe, czy Lewandowski zostanie przez komisje ligi potraktowany podobnie do Boguskiego ?
Pamietajac o tym, ze komisja niemal w calosci sklada sie z Warszawiakow, chyba nie jest to niemozliwe.

Ogryzek 08.03.2009 19:02

Lech wygrywa pewnie 1-0 i gdyby Rengifo i Lewandowski mieli lepiej nastrojone celowniki skończyłoby się 5-0.
Jagiellonia nie miała żadnej sytuacji a Frankowski pilnowany przez najlepszego obrońce naszej ligi - Arbolede, nie stwarzał żadnego zagrożenia. (Nie wygrał z Kolumbijczykiem ani jednego pojedynku!)

No cóż - naiwnością było liczyć że Odra i Jaga coś zagrają dla nas.
W następnej kolejce Lech gra w Zabrzu (może coś Henio wymyśli na Kuchenkorza) a Legia w Białymstoku (Frankowski, Grosicki?)... ale to tylko marzenia:)

nowy_piotrek 08.03.2009 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 689222)
jak na dłoni widać, że niestety remis w Bytomiu to było frajerstwo i strata dwóch punktów. Przy takiej mocnej czołówce strata punktów ze słabeuszami to wynik dla rywala.
Dobrze, że się chłopaki i trener ostrząsnęli i pierwszy mecz za 6 punktów dla nas.

Z tym frajestwem to jednak troszke sie rozpedziles, bo nie tylko my tam punkty pogubilismy. Jesli mnie pamiec nie myli to Polonia u siebie na Lechu, Legii i nas zrobila 5 punktow.

harthausen 08.03.2009 19:10

to, że inni tez tam się pogubili to owszem dobrze o Polonii i Motyce świadczy ale całkiem źle o tych silniejszych.
A frajerstwo dlatego, że nasz mecz był do wygrania, tylko celowniki nie były z Krakowa zabrane.

Nic, mam nadzieję że to były te pierwsze koty za płoty:)

sevenheaven 08.03.2009 19:12

no jednak Cie myli ta pamiec ..
taki z Ciebie kibic, ze nie wiesz kiedy Twoja Wisełka wygrywała ..
co nawet było wspominane na ostatnim meczu z 10 razy


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl