Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

hunter 05.03.2010 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemyślABG (Post 864784)
a weź człowieku ochłoń...

Nawet sobie nie zdajesz sprawy jak spokojnie i chłodno podchodzę do całej sytuacji. I nie jestem zapatrzony w trenera Skorżę jak w święty obrazek, widzę co się dzieje z drużyną i doskonale widzę, że z tej współpracy nic dobrego więcej nie wyniknie.

I w jednym się faktycznie pomyliłem. Ten sezon już ZOSTAŁ spisany na straty pewnego letniego gra, gdy nasza drużyna została oje*ana przez piekarzy i ślusarzy z Tallina, co pociągnęło za sobą całą lawinę konsekwencji, z tą najbardziej dotkliwą czyli kasą.

Marcinnno 05.03.2010 23:40

Odnośnie Maćka :)

http://www.weszlo.com/news/4595

Krissu 05.03.2010 23:43

I tak oto kończy Radomski Strateg, dla którego szczytem finezyjnej gry jest "Sruuu do przodu i naaa nich!"

Wizard 05.03.2010 23:43

Nie żartujcie z Michniewiczami i innymi wynalazkami, z takiego wyboru to już wolę Skorżę przez jeszcze wiele sezonów :D

WhiteStarDvisionTheBest 05.03.2010 23:52

Nowy trener nic nie zdziała,obecny też..na dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy składa sie kilka czynników,przedewszystkim kontuzje kluczowych zawodników,brak grania na własnym stadionie,brak kasy na cokolwiek,brak ławki rezerwowych,Ci piłkarze co są do gry to są po kontuzjach,naprawde bardzo duzo czynników składa sie na to wszystko.Musi sie zmienic cos na górze,muszą tu znów panowac zdrowe zasady,było dobrze kiedy w Wisle był dyrektor sportowy,Skorza bierze sie za wszystko to sie da a tak naprawde to nie moze najwazniejszego zrobic dobrze czyli odpowiednio trenowac,i zmotywować chlopaków do gry.Ja pierdziele oglądać mecze Wisły w takim stylu,nawet jakby miała wygrac 11 meczy pod rzad i zdobyc mistrza to jej gra obecnie to zenada..długa piłka i niech sie dzieje co chce..zero logigi w ich grze nie widać,oczywiscie to nie wina piłkarzy tylko trenera,a nie którzy poprostu są za słabi a grają tylko dlatego,że reszta kontuzjowana,albo jeszce gorsza od tych grających.Diaz to dno dna,Sobol to walczak ok niech sobie tam kosi równo wszystkich w srodku,ale do tego potrzebny jest ofensywny pomocnik a nie drugi kosiarz Diaz który przy okazji jeszcze siebie kompie po czole ze dwa razy...jak Ba bedzie zdrów i bedzie siedział kosztem Diaza na ławie,to Skorza dla mnie jest niepowarzny,teraz wychodzi na to,że to Marcelo i Głowacki rozgrywają piłke no bo przeciez jeden czy drugi jebnie gdzies w okolice pola karnego rywala i prosze,albo sie uda albo strata i od nowa :]

buczo1985 06.03.2010 00:01

Czemu w Polsce nie może być tak, że jeden trener prowadzi klub przez wiele lat nie schodząc tym samym z pewnego poziomu??
Mam szacunek do Skorży, ale on już chyba nic nie wyciągnie z tej drużyny....

ogr 06.03.2010 00:26

Heh, że on nawet nie pomyslał żeby sie podać do dymisji.......
Mam nadzieję, że mu Boguś przedstawi taką propozycję 'Nie do odrzucenia'...

El'kabat 06.03.2010 00:27

Nie wiadomo,czy lepiej teraz Skorże zwalniać,czy dać mu szanse do końca rundy.Jak dla mnie to Cupiała powoli szlak trafia,dał facetowi już jedną szansę a ten znowu go zawodzi.Nie jestem nim,ale bym sie sam wkur.wil jak ktos taka maniane odwala.Co innego jak zespół gra dobrze,stwarza sobie sytuacje i przegrywa pechowo 2 mecze z drużynami z czołówki jak legia czy kuchenki.To jeszcze można przeboleć.
Ale jak dostajemy baty u siebie z ogórami ,którzy stwarzają sobie 2 sytuację na krzyż to aż człowieka rzuca...Nie mówiąc o jakimkolwiek pomyśle na grze i polocie jak to za dawnych czasów bywało..

Jak dla mnie to w przyszłym tyg Skorża wyleci,może dostanie jeszcze max jeden mecz szansy...

rozarian 06.03.2010 00:35

W pewnym sensie koalicja 1906% poparcia dla Maciusia również odpowiada za to co się dzieje.Ile to % popierało go dalej po dupobiciu z Levadią? Siedemdziesiąt procent z dużym hakiem.Ludzie zaczadzeni mistrzostwami i nie zwracający uwagi na styl drużyny.

kot 06.03.2010 00:35

Zacznę od pytania, kiedy w Wiśle będzie nowy Prezes klubu ? Pytanie nie bez kozery, gdyż Wisła w każdym aspekcie swojej działalności wymaga obecnie ogromnego skupienia się na swoich obowiązkach. Sportowo, wygląda na to, że Wisła może wkrótce nie mieć też trenera, gdyż pozostawienie Skorży po Lewadii, wydaje się, że było błędem, z którym teraz nie wiemy jak sobie poradzić. Etap cudotwórstwa trenera zakończył się wraz z utratą Kosowskiego a potem skuteczności Brożka i Zieńczuka. Pierwsze mistrzostwo z kilkunastoma punktami przewagi, zakończyło się prezentem w postaci drugiego mistrzostwa od Legii i Amici, co potwierdziła Lewadia. Wiem, że kunktatorstwo Skorży oraz reakcja piłkarzy na krytykę z tamtej rundy, obliczone zostały na zdobycie trzeciego mistrzostwa w bezpośrednich meczach z tymi drużynami ( o Cracovii nie wspomnę ), z uwagi na oczekiwania wszystkich tej konfrontacji, lecz statystyka regresu gry, mówi nam, że strategia ta może się nie sprawdzić i do trzeciego mistrzostwa, może zabraknąć nam tym razem punktów, straconych po drodze do tych konfrontacji. Zgadzam się, że wzmocnienia są Wiśle zawsze potrzebne, zwłaszcza na dwóch skrajnych i chyba już legrendarnych pozycjach, tj bramkarza i napastników, ale z Bełchatowem czy Arką nasi obecni piłkarze, mimo wszystko powinni potrafić wygrać. Zresztą, gdzie ta ambicja zmazania plamy po zdewastowaniu finansów Wisły z Lewadią ? Gdzie ta obiecana gra bez piłki i myśl ofensywna w ataku pozycyjnym z siedmioma jeśli potrzeba, sytuacjami bramkowymi ?

Zacytuje tutaj słowa trenera do kibiców po kolejnym przegranym meczu " Niech kibice spojrzą w tabelę z zeszłego roku i niech nie tracą wiary. Mam nadzieję, że na Rynku będą krzyczeli to samo, co w zeszłym roku ”. Kibice się cieszyli a nie krzyczeli i słowa te, mają jakiś posmak dziwnej gry z kibicami, za ich krytykę po ważnych dla nich przegranych w tamtej rundzie a marna to satysfakcja, gdy trener i piłkarze po przegranym mistrzostwie, powiedzą nam, chcieliście wygranych ważnych meczów dla was, no to je macie a że nie macie mistrzostwa, no to nie wszystko można mieć na raz. Myślę jednak, że wiarę w taki scenariusz, zweryfikują już najbliższe mecze. Martwi także, statystyczne prawdopodobieństwo braku zdolności przygotowania drużyny po okresie przerwy i powtórki z Lewadii i do tego chyba wszyscy widzimy regres formy nawet najlepszych piłkarzy w klubie, takich jak choćby Marcelo czy inni niekoniecznie kontuzjowani piłkarze. Czy jesteśmy przygotowani na scenariusz wymiany trenera w trakcie rundy, gdy po ewentualnej utracie szans na mistrza już w przedbiegach do rundy, Skorża może uprzedzić fakt nieuniknionego zwolnienia i podać się samemu do dymisji ? Wiem, że wszyscy byśmy chcieli aby do tego nie doszło, ale życzeniowość musi mieć alternatywę u ludzi decyzyjnych w naszym klubie. Ostatecznie sam Skorża, będąc członkiem Wydziału Szkolenia w PZPN, zamiast szkolić pilkarzy, bedzie szkolił trenerów w PZPN-ie i bezrobocie mu raczej nie zagrozi. Piłkarze także, nie popuszczą Cupiałowi ani 1-go grosza i krzywda im nie grozi, nawet gdyby w pucharach odpadli z ostatnią drużyną świata. I tyle w temacie ambicji najlepiej opłacanych piłkarzy i trenera w Polsce oraz ich przyrzeczenia co do spłacania wymiernego długu po Lewadii.

Dochodzą do tego kłopoty ze stadionem i stąd moje pytanie o prezesa klubu, gdyż ktoś powinien chyba kompetentnie nadzorować te żywotne dla przyszłosci klubu sprawy, aby nie wymknęły się one klubowej kontroli. Widzę, że Wisła w wydaniu Pana Cupiała, jest ponad siły wielu przez niego zatrudnianych ludzi, którzy najzwyczajniej nie dorośli do wizji jego klubu. Płaci tych wszystkich ludzi punktualnie, jak w szwajcarskim zegarku, ale nie potrafią oni tego docenić. Może nowe otwarcie stadionowe, otworzy nowe szanse i możliwym będzie sięgnięcie po fachowców z prawdziwego zdarzenia, mających zachodnie doswiadczenia i profesjonalny styl pracy we krwi a nie szczeniackie zagrywki działu sportowego wraz z piłkarzami lub ambiwalentne podejscie do swoich obowiązków kadry kierowniczej klubu.

Evil_ 06.03.2010 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 864754)

Mnie się marzy jakiś solidny Niemiec z warsztatem.

nic co ludzkie, nie jest mi obce, hahha ; )

Wojtas 06.03.2010 01:25

Jak to jest ze druzyna ktora Skorza trenuje 3 lata nie ma zadnych schematow gier??

no chyba ze pilka na Marcelo przy stalych fragmentach i dluga na Brozka to jest jakis schemat ale to sa zalozenia taktyczne dziaciakow kopiacych po szkole miedzy blokami a ie ludzi bioracach po 50 tys miesiecznie albo i jeszcze wiecej

pilkarze zachowuja sie jakby grali ze soba pierwszy raz,trener os tam krzyknie ,a tak to jeden stoi a drugi sie na niego patrzy.

druzyna bez charaktteru ,trener bez charakteru...

mario69 06.03.2010 01:38

Co tu dużo mówić - Skorża dał dupy, piłkarze jeszcze bardziej. Oglądając mecz dziwiło mnie, że stoi tam tak spokojnie, bo ja bym już wychodził z siebie gdybym oglądał taki chłam. Wyobraźcie sobie Smudę na jego miejscu i macie odpowiedź.

Nie skreślam trenera, ale też go fanatycznie nie popieram. Przychodzą momenty kiedy jakiś "związek", a w tym przypadku piłkarze+trener nie działa jak należy, tak jak dawniej i trzeba zakończyć "znajomość" taka prawda. Wiadomo już, że stanie się nieuniknione - Skorża w trakcie lub po sezonie nas opuści, no chyba, że zdarzy się cud, w osobiście co nie wierzę.

Jaroo1 06.03.2010 02:01

Nie ma sie co ludzic ze nowy trener cos zmieni. Byl Petrescu, byl Kasperczak ale po pewnym czasie pracy cos sie wypala. Przyjdzie nowy trener X znowu bedzie jeden sezon fajnie bo bedzie jakas chemia, jakies powody dla ktorych pilkarze chca sie dobrze przed trenerem zaprezentowac i znowu bedzie rownia pochyła. Tu nie chodzi o to ze Skorza to zly trener i w 100% on jest odpowiedzialny za to co mamy na boisku. Tu jest Polska, patologia goni patologie. Zaczyna sie od tego ze w PZPNie burdel ale nasi delegaci glosuja za obecnymi wladzami, ryba psuje sie od glowy- PZPN jest gownem wiec i cala nasza pilka nim bedzie, korupcja trwała dziesiatki lat, do glosu dochodza pilkarze ktorzy wychowali sie na korupcji, trenowali ich jakies patalachy ktore za skrzynke wodki sprzedali mecz, dla ktorych widowisko sportowe sie nie liczylo tylko to zeby ustawic mecz, nie dziwie sie wiec ze Polacy nie potrafia prosto kopnac pilki, do tego pilkarze sa przeplacani, maja na rok pol mln złotych i ich to jebie czy sie nam ich gra podoba, oni sobie swoje zarobia i juz, brak Polakom ambicji a do tego ta nasza mentalnosc. W innych sportach mamy wyniki mimo ze tez nie ma jakis super profesjonalnych struktur ale chyba te wszystkie patologie ktore przytoczylem wyzej nie pozwola nam na osiagniecie w pilce noznej sukcesow przez najblizsze lata

kubawislak 06.03.2010 02:02

Jeżeli w kolejnym meczu Skorża nie zmieni gry naszej drużyny, to niestety ale po raz pierwszy bd musiał powiedzieć: Dziękujemy za 2 majstry, ale pora się pożegnać" Z bólem serca to wypowiem, ale nie widze innego wyjścia.

nesta 06.03.2010 03:34

Ja Wisly tak grajacej nie pamietam... Naprawde. Nawet w sezonie kiedy zajmowalismy 8 miejsce byly jakies akcje, skladna gra, sytuacje podbramkowe. Teraz natomiast jest kopanina na poziomie 2 ligi. Najgorsze jest to, ze nie chodzi tu tylko o wyniki, bo mozna miec pecha, zle zaczac rudne, przegrac. Tylko, ze gdyby wstawic za tych zawodnikow dowolna inna 11stke gra nie wygladalaby gorzej. Nie widac zadnej taktyki, druzyna jest zupelnie nie poukladana, zadnej mysli przewodniej, nic. Jestem o tym przekonany. Z Polski w Wisle widzialbym tylko Kasperczaka, ale nie wiem jakie sa szanse na porozumienie miedzy nim, a Cupialem. Jesli nie on to tylko trener z zagranicy.

prober 06.03.2010 03:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Trykuss (Post 864769)
Spokojnie, dajmy mu jeszcze 2-3 mecze kazda drużyna ma kiedys słabszy okres.. ta druzyna ma naprawdę duzy potencjał nie zapomiajmy o tym kto doprawdził ja do takiej pozycji ( pozycji lidera ) zwolnienie trenera po 1,2 słabych meczach było by istna głupota...

1-2 słabsze mecze?

Wisła zdobyła Mistrzostwo Polski w maju 2009.
Później:

LIGA MISTRZÓW 0-1-1
przegrany dwumecz z Levadią

LIGA 13-1-5
wyjazd:
zwycięstwa w Chorzowie, Wrocławiu, Kielcach, Gdańsku, Lubinie, Wodzisławiu, Gdyni
porażki w Bełchatowie i w Poznaniu
dom:
zwycięstwa z Ruchem, GKSem, Piastem, Jagiellonią, Zagłębiem, Polonią
remis z Polonią Bytom
porażki z Legią i Cracovią


SUPERPUCHAR 0-1
przegrany z Lechem

PUCHAR POLSKI 2-0
zwycięstwa z Hetmanem Zamość i rezerwami Bytovii Bytów

Potrafi ktoś wskazać jakiś sukces powyżej?? Może wygrane wyjazdy w Chorzowie i we Wrocławiu. Poważnych wpadek naliczyłem osiem. Jakby były dwie-trzy to nikt by się nie czepiał.
Wisła ma obok Lecha i Legii najsilniejszy skład w kraju. Kibice i właściciel klubu nie mają prawa oczekiwać bezbłędnej gry, ale mają prawa wymagać wyników na określonym poziomie. Tłumaczenie się brakiem transferów, kłopotami zdrowotnymi, graniem na wyjazdach, przepraszanie kibiców, obiecywanie poprawy i mydlenie oczu wszystkim dookoła stało się już nudne i naprawdę bardzo dziwię się kierownictwu klubu, że akceptuje taki stan rzeczy.


Cytat:

Jaka liga taki lider, mistrz.. Maciek robi co w swojej mocy
wierze w Macka i w nasza Wisełke!!
Trenera powinno oceniać się po wynikach, a nie po chęciach. Skorża pracuje przy Reymonta już prawie 3 lata i wszelka taryfa ulgowa skończyła się już dawno.

Mixu 06.03.2010 06:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1
Nie ma co sie łudzić że nowy trener coś zmieni"

Nie skądże, nie zmieni.Mam pomysł może damy Maciuśiowi dożywotni kontrakt? Bedzie SPOKO

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemyślABG
Jak nie Skorża, to ja bym widział Bobo Kaczmarka, ale Maciej sobie poradzi :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nikol
Tak słabego startu w rundzie wiosennej Wisła nie miała od lat. Odszukanie dwóch porażek w dwóch pierwszych meczach ligowych na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zajęło nieco czasu. Miało to miejsce w roku 1958

Na razie to sobie radzi w śrubowaniu nowych "rekordów".Aż sie boję co będzie następne..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Trykuss
Spokojnie, dajmy mu jeszcze 2-3 mecze kazda drużyna ma kiedys słabszy okres.. ta druzyna ma naprawdę duzy potencjał

Potencjał MA. Mamy najepszy skład w całej lidze. Tylko ten potencjał kolego trzeba jeszcze wydobyc.
Czasami zastanawiam się czy podczas konferencji prasowych albo wywiadów w tv, orator Maciek hipnotyzuje niektórych albo serwuje im cos w stylu kodowania podprogowego? No bo jak tu bronic niektórych? Nawet jak Kasperczak zmoczył z Tibilisi i z Valerenga to więcej było głosów krytycznych niz na Pana Oratora. A Kasperczak jak wiemy duuuzo więcej zaprezentował niz "Radomski Strateg" jak ktos go nazwał. I wkurza mnie jeszcze jego pieprzenie po kazdym przegranym meczu. Cholera faktycznie ten facet nie ma jaj. I pomyslec gdzie bysmy mogli teraz byc gdyby nie zwolniono Petrescu. K***A!

OL Lyonaise 06.03.2010 07:37

cóż ja bym dał Maćkowi jednak jeszcze 1 rok popracować z uwagi na to że obecnie nie stać nas na transfery, przyjdzie nowy trener i zacznie budowę od początku i tacy gracze jak Sobol, którego można jeszcze odbudować zapewne pójdą przedwczęsnie w odstawkę.

No niestety gdybyśmy mogli sobie pozwolić na budowanie wszystkiego od podstaw to są lepsi trenerzy.


I jeszcze jedno. Trener powinien się skupiać na trenowaniu bo drużyna jest nie przygotowana taktycznie. Skorża jak chce zostać menagerem bo mu się treningi znudziły to proszę bardzo. Ale widać, że on się już do treningów nie przykłada, nie szuka nowych rozwiązań. Chce tylko nowych zawodników.

Trzeba zdjąć z drużyny presję. Niech grają już nie o mistrzostwo, ale o puchary. Bo inaczej znowu się skończy 8 miejscem. Mam nadzieję, że nic się nie stanie z naszymi finansami jak nie będzie mistrzostwa. Trudno.

Należy jednak pamiętać o groźnym Ruchu i wcale niepewnym występie w pucharach.

GBO 06.03.2010 07:46

Jak słyszę opinie o tym żeby dać Skorży jeszcze jedną szansę to przypomina mi się rozmowa jaką słyszałem swego czasu na osiedlu.

Dwie starsze panie:

A: Wie pani mój mąż też na to chorował. Miał wyznaczoną operację za 3 lata ale po 2 mu się zmarło.
B: ...
A: ...
B: ...
A: ...
B: Słyszała pani że chcą zreformować służbę zdrowia?
A: Pani słyszałam przecież to będzie jeszcze gorzej niż teraz

OL Lyonaise 06.03.2010 07:51

No może GBO masz rację.
Ale z drugiej strony piłkarz w takiej formie jak obecnie Sobol, czy pozyskany Hristov mogą wogóle nie spodobać się nowemu trenerowi. Na lepszych nas nie stać.
Klub musi osiągać maksimum tego co może w obecnej sytuacji finansowej nie patrząc na wzmocnienia.
Umówmy się nasz trener pokazuje, że jest mięczakiem. Ale w tej chwili to on zna najlepiej możliwości naszego klubu i musimy mu zaufać.
Prawda jest taka, że nikt nam mistrzostwa nie zagwarantowałby. Grają piach to prawda, ale takich mamy piłkarzy.
Lech czy Legia mają mimo wszystko silniejsze punkty i większe osobowości obecnie. i Ich piłkarze są w formie bo omijają ich kontuzje. Kriviec Stilic Peszko Lewandowski są w życiowej formie. Legia może gra słabo, a teraz to ona jest najbliżej mistrzostwa.

Nie mówiąc już, że potenacjał tych piłkarzy jest większy od naszych to porównaj sobie ich formę. U nas Hristov ławka w Levskim- nieograny, do odbudoway, Sobol kontuzja, Boguski kontuzja, Małecki nie grał w pierwszym meczu(widać było brak ogrania na tle innych graczy którzy mieli 1 kolejkę za sobą_. Brożek kontuzja.

Powiedzmy sobie szczerze los wynagradza nam to, że pomimo słabszego składu byliśmy w stanie dominować wcześniej nad silniejszymi drużynami,

daeclan 06.03.2010 08:01

Problem z M.Skorżą jest taki, że nie widać poprawy gry Wisły Kraków. Trenerzy podkreślają, że taki styl można dopiero stworzyć w 2-3 lata samodzielnej pracy, tłumacząc się przy okazji ze zwolnień z posad, że nie dano mu popracować dłużej. Pewnie w tym racja jakaś jest, ale Skorży mija właśnie ten czas, kiedy zarys stylu i charakter winien być już zauważalny. Tego niestety nie mamy. Mając solidny zespół, zdobył co prawda 2 tytuły, ale styl w jakim zdobył szczególnie drugi z nich, na kolana nie rzuca. Widać raczej regres, gdzie krzywa przechyla się w dół.

Po Levadii trener jak i piłkarze zapowiadali rehabilitację, a co nam zafundowali: Lecha, Legię i na deser Cracovię. Dwa spektakle wiosenne to kolejne dwa upokorzenia. Zastanawia brak samokrytyki trenera, który plecie o kłopotach kadrowych itd. Po co więc te wszystkie zgrupowania, gdzie testuje się inne ustawienia, po to chyba, aby potraktować je jako wycieczkę. Klub płaci więc w czym problem, aby sobie pozwiedzać.

Decyzja o zwolnieniu trenera jest niełatwa, ale postępowanie Skorzy budzi coraz więcej wątpliwości. On sam jak widać nie widzi problemu, w przeciwieństwie do większości kibiców - a to już jest jakiś problem.

TommyTSW 06.03.2010 08:13

Jak już Skorża ma polecieć to tylko w wypadku godnego zmiennika, wątpie by trener poleciał w trakcie seoznu, jest ugadany na zdobycie mistrza wiec zerwania kontraktu niosą spore koszta a jak wiadomo pieniędzmi nie sramy, pozatym jaki jest sens go wyrzucać ? jeszcze większy chaos w drużynie, samowolka na boisku ? ogarnijcie się troche jak Skorża poleci to skonczymy jak 4 lata temu na ósmym miejscu, jeden mecz na przełamanie i będzie dobrze ;) troche Wiary

LUKAS77 06.03.2010 08:16

Skorza ciagle powtarza jak t jego druzya dobrze grala.. jak to sie pieknie przy pilce utrzymywla.. fachowcem ne jestem ale jao kibic mam prawo wymagac zeby ta druzyna w takich momentach jak wczoraj zapier...la!!

Ogryzek 06.03.2010 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 864719)
Byłem,jestem za wywaleniem Skorży od dawien dawna. Levadia była dla mnie krytycznym,w który mnależało pozbyć się faceta od razu. Wybronił sie, jego miłośnicy bronili go wszeklimi siłami, ciskając w oponentów,którzy widzieli regeres drużyny wszystkimi epitetami. Zespół gra coraz gorzeej,teraz wręcz fatalnie. Niemniej dogmat o tym,że Skorża jest dobrym trenerem zapewne w głowach co poniktórych ma się dobrze. Dla mnie każdy dzień Skorży w klubie z tą drużyną był i jest dniem straconym. To,że facet jest średnim trenerem było widać od dawna. No i ci jego współpracownicy...

Pytanie teraz, co dalej. Otóż nalezy faceta się pozbyć,aby jest impotencja trenerska nie miała wpływu na nasz zespół,niemniej nie ma na kogo.Ale z drugiej strony zostawienie faceta będzie skutokowało dalszym spadkie mformy w każdym elemencie naszej drużyny. Sytuacja jest patowa.

Wyznawców Skorży jest bardzo mało na forum, zwłaszcza po przegranych meczach - a większość jego "obrońców" dostrzegło ten wyboldowany paradoks jak Ty, więc nie rób z siebie proroka. (zostawienie Skorży to chwilowe mniejsze zło)

Dla mnie nie było alternatywy Skorża albo nikt. Ja cały czas mam (miałem) obawy że jak Cupiał pofolguje sobie ze swoimi emocjami to nie tylko stracimy ten sezon ale i następny i wylądujemy jak Polonia Warszawa... Problemem nie jest i nie był Skorża ale Cupiał i jego "emocjonalne " zarządzanie klubem. Chaos i prowizorka a nie profesjonalne kierowanie "firmą" jaką jest klub piłkarski. Broniłem Skorży bo wolałem jego niż 5 trenerów w sezonie i walkę o utrzymanie.

Teraz zostaje odpowiedzieć na pytanie czy Skorża jeszcze steruje Tym okrętem i dopłyniemy przynajmniej do europejskich pucharów?

A Jeśli jest szansa zająć przynajmniej 3 miejsce to niech Skorża zostanie do końca sezonu. A po sezonie powinien już czekać nowy trener. (Może zaczynamy rundę jak Bełchatów na początku sezonu?)

B Jeśli zespół jest rozbity i skłócony wewnętrznie a Skorża nie panuje nad tym, to nie ma na co czekać . Lepszy taki ratownik np. Bobo Kaczmarek niż nikt. Czas ucieka.

PS
Oponentami w sprawie Skorży nie są inni Wiślacy ale Cupiał, więc daruj sobie dziecinne docinki

Lemoniadowy Joe 06.03.2010 09:38

Skorża powinien oczywiście zostać do końca sezony i wtedy będzie można uczciwie trenera rozliczyć rok temu mieliśmy sytuacje dużo gorsza i daliśmy rade .

willow 06.03.2010 09:50

Mnie denerwuje takie pieprzenie Skorży, że na zgrupowaniu w Turcji nie miał zawodników i nie mógł przerobić z nimi elementów taktycznych.
A co to, za przeproszeniem, oni się widzą pierwszy raz na oczy?!
Tyle lat grają ze sobą i ich trzeba jeszcze taktyki uczyć?!
Zgrupowania są po to, żeby przygotować zespół fizycznie i doszlifować pewne schematy i elementy.

Natomiast obawiam się, że o dobrym trenerze z zagranicy możemy zapomnieć.
Może znalazła by się i kasa na jego wynagrodzenie, ale każdy szanujący się trener pierwsze pytanie, jakie zadaje, to: "Ile mam kasy na transfery".

I tu mógłby się bardzo zdziwić, jakby otrzymał odpowiedź od naszej Rady Nadzorczej...

runner 06.03.2010 09:55

do Wszystkich co piszą że Skorża powinien zostać... mistrzostwo mistrzostwem ale styl w jakim go być może znowu osiągnie jest kompromitacyjny jak na Wisłę. Cóż z tego jeżeli zaczniemy wygrywać 2-1 1:0 ale przez 60% grając bez pomysłu, bez polotu - szarą piłkę. I przyjdzie znowu LM i ponownie pojawi się słaby zespól a my będziemy się z nim męczyć, a M. Skorża powie że widzi dobre momenty gry, będzie lepiej...pytam kiedy ??? Niech i Skorża zostanie ale dyrektorem (może się sprawdzić, nie robi głupich transferów, ale jest jednocześnie bardzo ostrożny, pytanie czy nie zbyt ostrożny)
Jaki jest styl Wisły za czasów Skorży ??? pytanie otwarte..do wszystkich fanów tego trenera

Mixu 06.03.2010 09:55

A tak przy okazji..Wy z tym Bobo Kaczmarkiem żartujecie chłopaki prawda?

Lechista69 06.03.2010 09:58

Styl jest jeden, pilki do skrzydla i dosrodkowania na afere, a noz cos wpadnie, cos sobie przeciwnicy sami wbija lub pilka okiwa obroncow i sama sie wturla do bramki!

Kogos z zagranicy tylko i wylacznie, Radolsky moze Petrescu, moze wyrwac Lenczyka Craxie ?

runner 06.03.2010 09:58

rozsądne wyjście z nieciekawej sytuacji - zatrudnienie i ściągnięcie z USA - Piotra Nowaka
(gość ma wiedzę, pojęcie o piłce i pnie się w górę !!!)

Ogryzek 06.03.2010 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 864917)
Styl jest jeden, pilki do skrzydla i dosrodkowania na afere, a noz cos wpadnie, cos sobie przeciwnicy sami wbija lub pilka okiwa obroncow i sama sie wturla do bramki!

Kogos z zagranicy tylko i wylacznie, Radolsky moze Petrescu,moze wyrwac Lenczyka Craxie ?

Lenczyk to z Izraela dlatego piszesz tylko i wyłącznie z zagranicy:D

Lechista69 06.03.2010 10:00

No a jak inaczej :D!

Kluvi 06.03.2010 10:12

Nowak i np Wałdocha ludzie którzy wychowali się na innych planetach jeśli chodzi o naszą kopaną
Wałdoch na dyr sportowego albo i do sztabu trenerskiego papiery przecież robi :)
a Nowak jako głównodowodzący.. ehhh pomarzyć sobie można ;)

element 06.03.2010 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 864869)
Z Polski w Wisle widzialbym tylko Kasperczaka, ale nie wiem jakie sa szanse na porozumienie miedzy nim, a Cupialem. Jesli nie on to tylko trener z zagranicy.

Kasper ma bodaj zakaz wstępu na stadion Wisły nałożony przez Cupiała.
Żerował na Wiśle mimo że już w niej nie pracował więc nie ma mowy o jakimś porozumieniu.
Poza tym jakim jest trenerem pokazał w Górniku, oczywiście nie ujmuję mu tego co zrobił dla klubu z Reymonta, ale miał on do dyspozycji dream team z prawdziwego zdarzenia który był nieosiągalny dla reszty stawki, która zresztą była wtedy zacofana i na tle Wisły wyglądali jak zagubione kaczuszki. Czasy się zmieniły i nie można ciągle żyć złudzeniami że jest Wisła i nikt więcej. Jak na razie to mamy problem ze stadionem, który powinien dać nam nową jakość i lepszą przyszłość, który zresztą trudno nazwać stadionem Wisły.
A reszta? Wrocław + galeria handlowa = zyski do Śląska. Drużyna wywodząca się z Wronek, a grająca w Poznaniu w dobrych kontaktach z miastem. Legia również z biznes planem na przyszłość. Nie wspominając o Lechii czy chociażby nawet i Polonii w przyszłości.
Wszystko się s.......iło przez stadion i brak jakiejkolwiek organizacji związanej z nim, nie na dziś dzień, a na następne lata. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie wygląda to za ciekawie. Chyba że Majcher pod przebraniem krasnala ze swoją załogą otrząsną łby. A piszę o tym bo nie bolą mnie teraz tak bardzo wpadki z Bełchatowem czy Arką, tylko sama myśl o nowym stadionie i czego zabraknie. Jeśli w ogóle na nim zagramy.

szprotson 06.03.2010 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 864959)
Kasper ma bodaj zakaz wstępu na stadion Wisły nałożony przez Cupiała.
Żerował na Wiśle mimo że już w niej nie pracował więc nie ma mowy o jakimś porozumieniu.
Poza tym jakim jest trenerem pokazał w Górniku, oczywiście nie ujmuję mu tego co zrobił dla klubu z Reymonta, ale miał on do dyspozycji dream team z prawdziwego zdarzenia który był nieosiągalny dla reszty stawki, która zresztą była wtedy zacofana i na tle Wisły wyglądali jak zagubione kaczuszki.

jeśli zwolnia Macieja Skorże, jego następcą będzie Ulatowski.

Chesteroski 06.03.2010 10:59

Pewnie nie przez przypadek Cupiał Jarosza zimą zatrudnił, i pewnie nie do końca po to by Kuba piłkarzy kontraktował, a bardziej by odnalazł trenera nowego.

A tak ze sfery marzeń to faktycznie Nowak jest ciekawą propozycją, ma już pewne doświadczenie i charakter zwycięzcy, bardzo ceniłem go zresztą jako piłkarza .

Co do Skorży, to po prostu pewien schemat się wyczerpał i nie wygląda by był jeszcze w stanie wstrząsnąć tą drużyną, za mało doświadczenia, dlatego pomimo iż uważam, że zespół na pewno się jeszcze podniesie i może nawet uda się mistrza obronić, to zmiana jednak się przyda

brylant17 06.03.2010 11:07

Nie chcę znać wyniku za tydzień w meczu z Jagą bo go pewnie przegramy,panowie i panie jest już po mistrzostwie mamy już w sumie 5 porażek dochodzą jeszcze mecze z Amiką i Legią zapewne je przegramy niestety taka prawda, według mnie to jest powtórka sezonu 2006/2007.Jeżeli nawet zdobędziemy jakimś cudem tego mistrza ja nie chce, żeby Wisła grała w eliminacjach Ligi Mistrzów bo znowu będzie kompromitacja pt.Levadia.Proponuję podziękować Skorży i kilku gwiazdorom.Skroża już się wypalił i to dawno temu brak stylu itp.Chce aby Wisła grała ładny futbol,pressing,strzały z dystansu,a nie jak 3 ligowcy.


P.s może i mnie skrytykujecie ale czas na zmiany

Lemoniadowy Joe 06.03.2010 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 864913)
Jaki jest styl Wisły za czasów Skorży ??? pytanie otwarte..do wszystkich fanów tego trenera

a jaki jest styl za któregokolwiek trenera Wisły był chociaż jeden który na 17 meczy na rundę zagrał więcej dobrych niż 2-3 ja przez te X lat nie pamiętam aby ktos był co by nam dogodził zawsze było ze jest beznadziejnie

skończcie pie... o stylu najważniejsze jest walka o MP a w ostateczności uratować puchary

a co do stylu to nikt mi nie powie ze graliśmy wczoraj długa piłką i jak sa w skaldzie Brożki Malecki Kirm to i sporo było kombinacyjnej piłki

panikujecie strasznie wczoraj zaliczyliśmy wielka wpadkę ale nie mamy 10 pkt straty do lidera

AYALA 06.03.2010 11:15

tu piszą że na zmiane trenera sie nie zanosi bo nie ma planu awaryjnego.
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,76...cja_Wisly.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl