Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

felipe 09.06.2010 07:58

Na allegro chcieli wrzucić te koszulki

fanfan 09.06.2010 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kubi (Post 911158)
Dla mnie większą kompromitacją niż wynik było zachowanie po meczu tych 'profesjonalistów'. Widzieliście Sobiecha? Dostajemy w dupe 6 0, posiadanie piłki mamy 10%, nie mozemy wyjsc z pola karnego innym sposobem niż wykop Kuszczaka, nie mozemy wykonac celnego wyrzutu z autu, koncowy gwizdek... a tu zblizenie na usmiechnieta morde Sobiecha ktory o koszulce rywala to myślal juz odkad pojawił sie na boisku. Potem nastepni, mnie osobiście przykro sie na to patrzyło. Nie zauwazylem by to jakis Hiszpan chcial zdobyc nasza koszulke. Po przegranej 6 0 zapadłbym sie pod ziemie i bylbym zajebiscie w****iony, ale nie... nasi 'gracze' z usmiechnietymi buskami przystapili do walki o koszulki.

Dokładnie mam takie same odczucie , oczywiście wymiana koszulek to nie przestępstwo ale mogli to jakoś po cichu zrobić ze spuszczonymi głowami przy zejściu do szatni a nie po gwizdku rzucić się na Hiszpanów i na środku boiska prosić ich o koszulki na oczach widzów na stadionie i przed telewizorami. Teraz zastanawiam się co była ważniejsze w tym meczu? Zdobycie koszulek (może jeszcze z autografami :D) czy ambitna i waleczna gra z orzełkiem na piersi który do czegoś zobowiązuje ( nie mówię że Polacy powinni wygrać bo Hiszpanie to nie ta klasa ale żeby nic nie pokazać , nie wymienić paru podań , tracić co chwilę piłkę ...).A może nasi piłkarze za bardzo przyzwyczaili się do oglądania tych zawodników w telewizji i do tego meczu też przystąpili jako widzowie bo momentami można było odnieść takie wrażenie. Po tym meczu powinni spuścić głowy i najpierw podejść do kibiców i podziękować im za doping ale oni chcieli zdobyć koszulki...

dynek.pl 09.06.2010 08:21

Dla takich pilkarzy jak Glik czy Sadlok byl to w sumie pierwszy kontakt z pilka miedzynarodowa na takim poziomie
wiec wynik nie moze dziwic.
Troche tez Smuda przejechal sie na taktyce ale przynajmniej wiemy w jakim jestesmy miejscu.

Niby najwyzsza porazka od ilus tam lat, Tomaszewski juz oczywiscie nawija ale w ostatnich latach takie mecze
jak Polska-Niemcy (Janas), Polska-Austria (Beenhakker) czy Anglia-Polska (Janas) mogly sie skonczyc podobnym
wynikiem ale Boruc robil roznice i wlasnie wczorajszy mecz pokazal, ze trzeba sie z Arturem przeprosic.
Kuszczak oczywiscie bramek nie zawalil ale wpuscil co mial wpuscic, a my potrzebujemy bramkarza, ktore wybroni
cos nie do obrony.

Kibic_1906 09.06.2010 08:58

Co do koszulek , widzieliście jak Tomuś Kuszczak po 6 puszczonych golach podszedł pod Torresa , pokazała na koszulke i coś zagadywał a Torres tylko się usmiechnął , kiwnął głową objął go a koszulki nie dał xD To była parodia , grali jakby 2 tygodnie nosili worki na wałach a tymczasem oni leżeli w ***** hotelach!!

kitu91 09.06.2010 08:59

Powiem tak.. chwała chłopakom za ambicje w pierwszych minututach i frankowi ze postanowił przejąc nasza reprezentacje... tylko nie mam zielonego pojecia po kiego h.ja wystawil dudke i wojtkowiaka na bokach obrony.....i nie zapomne jak komentator mowił ze bez jelenia obraniaka i kowalczyków gramy slabiej ale co oni niby w tej reprezentacji graja.. jelen wiecznie kontuzje i nie potrawi sie dostosować do poziomu reprezentacji. ludovikowi moze udal sie 1 góra 2 mecze....prawda jest taka od kad janas odszedł to reprezentacja jak staneła tak stoi w miejcu... i oby ktoś ja podniósł do góry.. zycze tego z czałego serca chłopakom jak i Frankowi...

lorddavy 09.06.2010 09:25

Ja napisałem, żebyśmy grali z najlepszymi ale najwcześniej za rok. Nie z ta drużyną nie z tym zgraniem, i nie pieprzcie mi, że takie baty mogą czegoś nauczyc piłkarzy. Ja *******e ich naukę oni reprezentują Polskę a nie jakieś San Marino, że mogą sobie dostawac po 0:10... To wstyd na cały świat tak przegrac.
Może niektórzy lubią upokorzenia - to na pewno dużo nas nauczy. Jestem Polakiem i nie godzę się na takie wyniki.
Dlatego tłumaczę jeszcze raz nie możemy grac z czołówką w tej chwili gdy nie mamy drużyny - proste chyba?

AS82 09.06.2010 09:25

Smuda jest nieodpowiedzialny ,ustawiac druzyne 4-3-3 z Hiszpania (on zreszta inaczej chyba nie umie ustawic druzyny bo caly czas tak gra) , Benhakker jak gral z Portugalia zamurowal bramke i nastawial sie na kontre , natomiast nasi mysleli ,ze z kalekami z Ekstraklasy bedziemy grali na rowno z najlepszymi pilkarzami na swiecie

Neon 09.06.2010 09:37

Co innego grać z najlepszymi i uczyć się, a co innego wystawić się na ostrzał. Fakt nie mamy drużyny, ale co nam dadzą mecze ze słabeuszami? Po Finlandii i Serbii można było powiedzieć: nie jest tak źle, a nawet idziemy do przodu. Po Hiszpanii wiemy przynajmniej, że jest katastrofa. Tylko o co można mieć pretensję to że nie zagraliśmy bardziej defensywnie ;] Przegrać 0:3, a 0:6 to różnica. Wynik idzie w świat.

pikey 09.06.2010 09:55

Ja też uważam, że lepiej obrywać od najlepszych i przy okazji coś się nauczyć, niż ogrywać rywali w Pucharze Króla Tajlandii, czy Kanadę. Przynajmniej chłopaki się przekonały, że piłkarska Europa nie kończy się na San Marino. Dlatego za mecz nie mam nawet do naszych piłkarzy pretensji.

Jednak ta cała walka o koszulki to była żenada. Chłopaki chyba zapomnieli, że grali mecz w Reprezentacji Polski. Zupełny brak godności- rzucali się na Hiszpanów jak dzieciaki na jakimś pokazowym obozie szkoleniowym. Całe szczęście, że nie prosili jeszcze o autografy na tych koszulkach albo nie wydzierali sobie nawzajem zdobytych trofeów. To dowodzi, że nasze gwiazdy oprócz umiejętności piłkarskich powinny jeszcze sporo się nauczyć jak GODNIE reprezentować kraj także po zakończeniu meczu.

pawelwislak 09.06.2010 10:00

Po 6:0 to oni powinni zbiec do szatni a nie zajmować się wymianą koszulek wynik wynikiem ale ta "koszulkowa jazda" była największą porażką jak patrzyłem po zawodnikach to tylko Kuba i Peszko byli widocznie podłamani i Wkur.... a reszta głupie uśmieszki

Marszałek 09.06.2010 10:00

Jak zastanawiałem się ile nasi kopacze przyjmą na klatę to było małe oburzenie. Jedyne co nie zaskoczyło to to,że Hiszpanie wcale nie narzucali jakiegoś szaleńczego tempa a mimo to wygrali 6-0. Takiego wyniku nie wykluczałem rzecz jasna ale już nie sadziłem,że nasze lebiody są tak beznadziejne,iż Hiszpanie na całkowitym luzie są w stanie ich rozjechać 6-0. Aż strach pomyśleć co by było gdyby Hiszpanie zagrali w pełni zmotywowani. Dwu cyfrówka jak nic.

Pewnie,że można mówić,że to Hiszpania,ale bądźmy szczerzy nikt nie oczekiwał zwycięstwa,remisu,ale przynajmniej momentów w których nawiążemy walkę. Nic z tego. Ale jak może być inaczej skoro obecnie reprezentacje stanowią słabi kopacze, słaby trener. Ten wynik to nie przypadek. Do tego ta mentalność żelusiów,i ta walka o koszulki. Polski kopacz to dno,dna. Żadnej mąki z tego nie ma prawa być.

rzep 09.06.2010 10:02

http://www.youtube.com/watch?v=KOTnYNvMVXU rozczarowanie Sobiecha :)

emjot 09.06.2010 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 911204)
Jak zastanawiałem się ile nasi kopacze przyjmą na klatę to było małe oburzenie. Jedyne co nie zaskoczyło to to,że Hiszpanie wcale nie narzucali jakiegoś szaleńczego tempa a mimo to wygrali 6-0. Takiego wyniku nie wykluczałem rzecz jasna ale już nie sadziłem,że nasze lebiody są tak beznadziejne,iż Hiszpanie na całkowitym luzie są w stanie ich rozjechać 6-0. Aż strach pomyśleć co by było gdyby Hiszpanie zagrali w pełni zmotywowani. Dwu cyfrówka jak nic.

Pewnie,że można mówić,że to Hiszpania,ale bądźmy szczerzy nikt nie oczekiwał zwycięstwa,remisu,ale przynajmniej momentów w których nawiążemy walkę. Nic z tego. Ale jak może być inaczej skoro obecnie reprezentacje stanowią słabi kopacze, słaby trener. Ten wynik to nie przypadek. Do tego ta mentalność żelusiów,i ta walka o koszulki. Polski kopacz to dno,dna. Żadnej mąki z tego nie ma prawa być.

w walce o koszulki pokazali charakter
:lol:
i tylko wtedy

kubawislak 09.06.2010 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzep (Post 911206)

Matko Kochana, dobrze, że drugiej polowy nie oglądałem i tym samym tego poniżenia:-/
Ogólnie to wstyd, juz przed meczem sobie myslałem, zę w pomocy nie ma żadnego defensywnego pomocnika. Tragedia...

emj10 09.06.2010 10:13

Ciekaw jestem co teraz postanowi Smuda po (nie)przespanej nocy. Prawdopodobnie będą grali z kilkoma silnymi rywalami (Włochy, Niemcy, Holandia etc.) na otwarcie nowych stadionów i trzeba się przygotować na kolejne baty po 4-5 do jaja. Dlatego potrzebne jest doraźne działanie na 2 lata przed mistrzostwami i tu nie ma co kombinować i szukać talentów, które może eksplodują tuż przed mistrzostwami. Smuda powinien już wyselekcjonować pewną grupę zawodników (ok. 30) i robić obozy nie co pół roku, a co kilka tygodni. Trzonem są zawodnicy krajowi, więc osobiście nie widzę problemu żeby spotykać się przy okazji jakiegoś długiego weekendu, bądź w każdej przerwie między ligą. Oczywiście jeśli chcą jeszcze grać z orzełkiem na piersi.

PS. Mam nadzieję, że był to ostatni mecz Kuszczaka w naszej kadrze. Ten zawodnik męczy się w tej bramce i powinien być jak najszybciej odsunięty. Smuda powinien jechać do Glasgow na kolanach i błagać o powrót Boruca do kady, bo przed Fabiańskim, czy Przyrowskim długa droga aby prezentować jego poziom.

Jago 09.06.2010 10:19

Ale co Ty masz do Kuszczaka ?? Co on niby miał wczoraj zrobić skoro obrona sobie po prostu stała i gapiła się na to co robią Hiszpanie. On ma jakąś ambicję co w Polskich zawodnikach jest naprawdę niespotykane. Oczywiście są wyjątki np: wczoraj Murawski który na tle innych pokazał choć odrobinę walki i ambicji. Nie zawsze jest się z góry skazanym na porażkę, co z tego, że oni są lepsi technicznie. Gdyby nasi biegali za każdą piłką i walczyli po prostu mogliby coś ugrać. Ale na drużynę z ambicją i wolą walki chyba nigdy się nie doczekam.

emj10 09.06.2010 10:41

Kuszczak nie nadaje się mentalnie na tą kadrę. On co prawda jest typem fightera i ambicja aż z niego kipi, ale nic konstruktywnego z tego nie wychodzi. On przechodzi obok meczy w kadrze, drze jape non stop ale nic nie broni. To nie jest zawodnik, który wyciągnie 5 setek w meczu, bądź zamuruje nam bramkę jak Boruc z Niemcami.

SZYMEK_TSW 09.06.2010 10:43

Jak ta ultra-ofensywna taktyka nie przyniosła bramki w meczach z Finlandią i Serbią to miała się udać przeciwko jednemu z faworytów mundialu ?? Chyba niewiele jest drużyn które idą grają otwarty futbol z tego typu przeciwnikiem, przecież to kuriozum ze w środku grał sam Murawski przeciwko najlepszym rozgrywającym świata, sądzę ze piłkarze pokroju Lamparda czy Gerrarda by nie ogarneły środka pola. Atak niby z Finlandią ,Serbią pięknie, fajnie wszyscy chwalą...ale skuteczność żenująca. Oglądając naszą ligę czasem się zastanawiam czy nasi piłkarze potrafili by z 20-30 nawet bez obrońcy celnie uderzać w bramkę w większości przypadków. Obrona hmm no na tej pozycji mamy straszną lipę. Nie ma co zbytnio winić tych co grali, Glik do niedawna występował w Realu Madryt C a teraz musiał się zmierzyć z najlepszymi napastnikami ligi hiszpańskiej.

Jeśli mamy wyciągnąć jakieś wnioski przed Euro 2012 to trzeba skupić się na tym co można nadrobić, bo jak piłkarz w wielu 20 lat nie nie potrafi w sposób dynamiczny przyjąć piłki to już się nie nauczy. Jedynie pozostaje nam przygotowanie fizyczne co też wbrew pozorom nie jest takie u nas oczywiste (vide ostatnie wielkie imprezy), stałe fragmenty (jeżdżą na te zgrupowania to przecież mogą przez kilka godzin tłuc jakieś rozwiązanie aby dopracować je chociaż w stopniu dostatecznym).

No ale po co to wszystko zawsze możemy szukać wytłumaczeń jak Smuda, Engel i cała banda

Awe 09.06.2010 11:03

Liczyłem na Smudę ale po tych trzech meczach mam wrażenie, że nic z tego nie będzie. Smuda sobie ubzdurał, że będziemy grać ofensywnie. Z przodu mieliśmy 5 piłkarzy ofensywnych i Murawskiego, który też nie jest człowiekiem od czarnej roboty. Nie z takimi piłkarzami panie Franku. My się musimy przez te dwa lata nastawić na głęboką defensywę i super składne wyprowadzanie kontr. Jak Grecja kiedyś :D No ale Euro u nas, Franek Smuda co czyni cuda i będziemy grali ultraofensywnie.

kitu91 09.06.2010 11:07

mógł powołac jopa to by sie na hiszpanie przestraszyli :D

zordon 09.06.2010 11:23

smuda pokazał dwie twarze: z jednej strony dobry motywator, który zmusił te nasze piłkarzyny do prawdziwego wysiłku i gry z zaangażowaniem (tak, nawet w tym meczu!), z drugiej strony zerowy taktyk: wyjść na Hiszpanów takim ustawieniem mógłby tylko kompletny idiota albo fan fify na poziomie amatora ... Łudziłem się, że Smuda wykorzysta dynamikę systemu 4-3-3 i po prostu cofnie skrzydłowych bardziej do defensywy, tym sposobem gralibyśmy de facto 5 pomocnikami i jednym napastnikiem. Wychodzenie takim ustawieniem na Hiszpanów to jak kopanie się z koniem. Już Inter pokazał, jak wygrywa się z druzynami grajacy tak piękny futbol. Tak ofensywnie z Hiszpanami mogłyby zagrać ze 2-3 drużyny na świecie, na pewno nie my z chłopakami po 2-3 mecze w reprezentacji.

Ale to dobrze ze taki łomot dostaliśmy, bo by ich prasa i kibice zagłaskali. Mimo wszystko więcej plusów po tych trzech meczach niż minusów.

Ps czy tylko mnie WQRWIAŁO, że tvp wali w ch... i nawet nie może wysłać komentatora na mecz reprezentacji?! Wspaniała sprawa słuchać zaskoczonych komentatorów. że 15 min temu dokonała się zmiana tylko do końca nie wiadomo kto za kogo. Żałosne!

MaG* 09.06.2010 11:24

Nie zbudują nawet i za 10 lat drużyny na miarę Europy a co dopiero Mistrzostw świata.
Jesteśmy ogórkami i rankingi nie kłamią. Maksimum jakie możemy osiągnąć to wyczyn z 2002 ,2006 i 2008
Wyjście z grupy w takich rozgrywkach to musiałby być cud.
58 miejsce w rankingu FIFA to i tak wysoko jak na to co prezentujemy.
Nie mamy ani jednej gwiazdy światowego formatu w zespole. A kiedy mieliśmy ? Co najwyżej bramkarzy mamy na poziomie. Reszta to w najlepszym wypadku średniacy europejscy jak Kuba itp.
Zobaczcie kto jest w światowej czołówce. Niezmiennie państwa które mają silne ligi lub zawodników z silnych zespołów europejskich. U nas przy dobrych wiatrach (czyli reprezentantach grających regularnie w europejskich średniakach) możemy liczyć max na okolice 20 miejsca.
Nie ma w ogóle szans na to ,że będzie lepiej. Liga i szkolenie młodzieży musiałoby się poprawić. A czy są jakieś pozytywne prognozy na przyszłość ? Wystarczy spojrzeć na najsilniejszy zespół Polski który od 10 lat rządzi w tej dziadowej lidze.
Jakie osiągnięcia ma Wisła na arenie międzynarodowej, jakie zrobiła postępy, jak bardzo profesjonalny jest to klub ?
Najgorsze jest jednak to ,że i dziennikarze i ludzie związani z piłką (działacze, trenerzy i piłkarze) w Polsce nie mają żadnego pojęcia jak wygląda dzisiejszy profesjonalny futbol.

wonski_eNHa 09.06.2010 11:25

Smuda przed objęciem stanowiska trenera kadry: 'w mojej reprezentacji będą grać piłkarze, którzy są w formie i grają w klubach - w najlepszej dyspozycji w danym czasie'.

Smuda jako trener kadry... RYBUS, DUDKA, WOJTKOWIAK, SOBIECH i paru innych na zgrupowaniu, że niby najlepsi.

To ja się pytam dlaczego na kadre bierze Małeckiego i nie daje mu szansy, chłopak w 2 min na boisku z Serbią zrobił to czego inni przez 90 min nie potrafili - PODAŁ, DOKŁADNIE PODAŁ DO SOBIECHA W POLE KARNE, w 90% NAPASTNIK ZAMIENIŁ BY TO PODANIE NA BRAMKĘ.

Gdzie jest Piotrek Brożek, piłkarz który nie bójmy się tego słowa 'zatrzymał Barcelonę' , ma chłopak szybkość, naturalnie lewonożny, dobre podanie.... To niee Smuda musi z robić z Darka 'zapchaj dziury, damy Ci pograć przed okienkiem transferowym' Dudki na siłę lewego obrońcę, reprezentanta polski.

Nie mam nic przeciwko Smudzie i systemowi 4-3-3, ale muszą grać chłopaki, którzy naprawdę się wyróżniają. Miało nie być powołań za zasługi, Wojtkowiak, Iwański, Murawski, Ku**a rozumie że Pączek i Murawski mają jak to się w Polsce mówi potencjał, ale na boisku potencjał to można sobie w dupę wsadzić, liczą się aktualne możliwości zawodnika a nie jego wyczyny w dalekiej historii. Także powodzenia panie trenerze i trochę więcej KONSEKWENCJI.

Baala 09.06.2010 11:42

Co to za różnica czy grałby Mały za Rybusa, Brożek za Dudke czy ktoś inny za Sobiecha i tak i tak byłoby to samo czyli pogrom z Hiszpanią i przepaść, tu nie chodzi o nazwiska. Całe szkolenie, mentalność jako narodu, mentalność pilkarzy, dzieci, podejscie trenerów. Śmieszne głosy, że oni się czegoś nauczyli po tym meczu. San Marino czegoś sie nauczyło po pogromie w Kielcach. Różnica edzie tylko rosnąć a nie maleć i taka jest prawda, z roku na rok wychodzą z Polskiej młodzieży coraz gorsi zawodnicy, regularnie w dół.

Dodać też trzeba to że Smuda nie ma pojęcia najmniejszego o taktyce i to juz wiedziałem od dawna, to dobry motywator i nic więcej. Wyjść takim ustawieniem na obecną Hiszpanie to mogła Argentyna lub Holandia. Reszta nawet z Brazylią, Włochami, Francją, Niemcami i Anglią by się zamurowała, bo wiedzą ze inaczej to się źle skończy. Wyjść bez defensywnego pomocnika z Glikiem, Sadlokiem, którzy na oczy nie widzieli poważnej piłki i mają 2-3 występy w kadrze to samobójstwo. Prawda jest taka, że powinniśmy się cieszyć że skończyło sie tylko na 6-0 bo Hiszpanie nawet nie podkręcali tempa. To juz lepiej było postawić autobus w bramce i by sie skończyło pewnie na 3-0 i tez byśmy mieli jakąś jedna sytuacje bramkową. Najbardziej boli, że kiedys sie mówiło, że technike zniwelujemy wybieganiem, walką, ale żeby walczyć trzeba być perfekcyjnie przygotowanym fizycznie, nam nawet w tym przygotowaniu fizycznym świat odjechal na lata.

wonski_eNHa 09.06.2010 11:54

Nie ma sensu rozmawiać o brakach w szkoleniu dzieci i młodzieży, o nie profesjonalnie zarządzanymi klubami, braku infrastruktury, polskiej mentalności która nie pozwala na poprawę tej sytuacji.

Smuda sam tego nie zmieni, nikt tego nie zmieni. Przynajmniej w tak krótkim czasie jaki został do Euro 2012.
Jedynym zadaniem trenera jest właśnie wyselekcjonowanie NAJLEPSZYCH zawodników, nie najlepiej zapowiadających się. Wpojenie tym NAJLEPSZYM piłkarzom taktyki i ogrywanie się w meczach z najlepszymi. Nie może być w tej drużynie słabego ogniwa, żadnych chłopaków którzy mają zdobywać doświadczenie będąc jednocześnie słabszymi od pozostałych. Musi być zbliżony poziom piłkarzy, który gwarantował będzie ambitną grę przez 100min. Jeżeli do tego będą mieć technikę która pozwoli na grę do przodu a nie tylko murowanie bramki to już będzie sukces. I nie ma co się łudzić że jesteśmy ogrywać kogokolwiek z czołówki rankingu fifa. Może za 20 lat jak będziemy potentatem gazowym i bogatszym krajem, bardziej rozwiniętym niż teraz....

Above 09.06.2010 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzep (Post 911206)

Przynajmniej widać czarno na białym po co większość tych "kadrowiczów" wczoraj stanowiła tło dla Hiszpanów.
Po wczorajszym meczu wiemy jak czuje się San Marino czy Andora po swoich meczach...

emj10 09.06.2010 12:59

Oj czujemy się zdecydowanie gorzej od kibiców San Marino, a to dlatego że nasz kraj ma prawie 40 mln mieszkańców, a my nie możemy znaleźć 11 ludzi którzy przeciwstawią się przez 90 minut szczupłym i niewysokim Hiszpanom :)

BiałaGwiazda 09.06.2010 13:13

http://www.youtube.com/watch?v=GHTG-s_EgiM - to tak jakby ktoś chciał nacieszyć oko bramkami z wczorajszego meczu. enjoy:P

For_FuN_ 09.06.2010 13:14

A ja tu bylem besztany przez wiele osob, bo osmielilem(!) sie krytykowac Smude(zdecydowanie wczesniej przed tym meczem) za ofensywne ustawienie. Na wielkich imprezach(MS, ME) bedziemy mieli w grupie 2 swiatowe potegi i 1 sredniaka...z tymi ekipami mamy grac ofensywnie :D? Przede wszystkim dobrze poukladana gra obronna, wypracowane stale fragmenty gry i kontrataki...tak to ma wygladac, a nie wychodzenie na Hiszpanow z 3 napastnikami, bo to samobojstwo. Majac lepszych pilkarzy(zaledwie kilka lat temu) wlasnie tak gralismy. Teraz mamy pilkarskich inwalidow(z kilkoma wyjatkami, mowie o pokoleniu 85+) i probujemy jakas dziwna gre ;).

Ogryzek 09.06.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 911276)
A ja tu bylem besztany przez wiele osob, bo osmielilem(!) sie krytykowac Smude(zdecydowanie wczesniej przed tym meczem) za ofensywne ustawienie. Na wielkich imprezach(MS, ME) bedziemy mieli w grupie 2 swiatowe potegi i 1 sredniaka...z tymi ekipami mamy grac ofensywnie :D? Przede wszystkim dobrze poukladana gra obronna, wypracowane stale fragmenty gry i kontrataki...tak to ma wygladac, a nie wychodzenie na Hiszpanow z 3 napastnikami, bo to samobojstwo. Majac lepszych pilkarzy(zaledwie kilka lat temu) wlasnie tak gralismy. Teraz mamy pilkarskich inwalidow(z kilkoma wyjatkami, mowie o pokoleniu 85+) i probujemy jakas dziwna gre ;).

Masz całkowicie rację - nie powinniśmy grać otwartą piłkę z Hiszpanami. Nawet ja nie spodziewałem się takiej żenady. (Myślałem 3-0 dla Hiszpanii). Smuda ma bardzo duży minus po tym meczu u mnie - chodzi o taktykę. Trzeba było murować swoje pole karne a nie próbować dorównać mistrzom Europy. Wyszedł z tego blamaż. Korea mogła przegrać 1-0. Ale my musimy grac do przodu... doby trener wie na co stać jego zespół. Smuda powinien wiedzieć. Tak jak piszesz - kontry i stałe fragmenty gry.... no ale On zawsze karze grać do przodu. Mourinho jakoś potrafi dobrać taktykę do rywala...(Barcelona-Inter)

PS
Kiedy Dania wygrała z Portugalią na wyjeździe to właśnie tak grała. Oczywiście Portugalia słabsza od Hiszpanii a My od Danii. Ale stałe fragmenty i kontry dały im zwycięstwo 3-2. My tak grając przynajmniej byśmy się nie skompromitowali.

fialo 09.06.2010 20:01

Polska U21 przegrała z Luksemburgiem. Jesteśmy na dnie. Niżej w Europie być już nie można.

szlaQ 09.06.2010 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 911484)
Polska U21 przegrała z Luksemburgiem. Jesteśmy na dnie. Niżej w Europie być już nie można.

:lol: a Luksemburg nie ma nawet 500 tyś obywateli :lol:

Ogryzek 09.06.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 911484)
Polska U21 przegrała z Luksemburgiem. Jesteśmy na dnie. Niżej w Europie być już nie można.

Jesteś optymistą, polecam Leca:D

" Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." - Stanisław Jerzy Lec

spartan 09.06.2010 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 911490)
Jesteś optymistą, polecam Leca:D

" Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." - Stanisław Jerzy Lec

I kto pukał Andora, reprezentacja Watykanu czy "europejska" część Izraela?


A poważniej jesteśmy przeraźliwie słabi, to było oczywiste i nie wymagało meczu z Hiszpanią. Tylko kiedy ten Franz miał próbować grac ofensywnie? Za dwa lata ? (i tak oberwiemy po tylnej części ciała) a wtedy krytycy wytoczyliby działa, że nie trenował ofensywnych wariantów w meczu o pietruszkę.
Tylko czy tutaj jakakolwiek taktyka ma sens, gdy Hiszpanie robią z naszymi kopaczami co im się żywnie podoba?

Żyjemy złudzeniami i marzeniami jak grający w totka, że kiedyś się uda. Owszem kiedyś tak.....Ale naprawdę liczyć się będziemy gdy zmieni się mentalność zawodników, struktura PZPN i podejście ludzi do sportu już na amatorskim poziomie. Tak aby możliwa była selekcja a nie odp..nie kilku godzin wuefu w szkole.

BiałaGwiazda 09.06.2010 20:52

Smuda: tacy jak Małecki u mnie nie grają

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Jak widać naszemu Patryczkowi za bardzo się gwiazdorzy.Powinien trochę ochłonąć i wziąść się do roboty,bo oprócz talentu konieczne jest zaangażowanie i ciężka praca.

Syn Kangura z 1984 09.06.2010 21:00

Małecki za bardzo gwiazdorzy to fakt, ale skoro Smuda z góry zakłada że Małecki nie zagra to za przeproszeniem po gówno go powołuje ?

"Jak ktoś traci piłkę i sobie stoi to u mnie grać nie będzie"

Ciekawe że u Lewandowskiego mu to nie przeszkadza.

W ogóle krytykowanie piłkarzy których się powołuje mija się z celem. I nie chodzi tutaj tylko o Małeckiego, ale i o każdego innego łebka. Takie gadanie w mediach na pewno piłkarza nie motywuje, a wręcz przeciwnie - zniechęca. Smuda powinien zdecydowanie ograniczyć swój kontakt z mediami bo nie dość że wygaduje głupoty to próbuje z siebie zrobić gwiazdę reprezentacji nr. 1. Niech błędy tłumaczy piłkarzom osobiście, a nie gazetom.

sandomingo 09.06.2010 21:07

Faktycznie, młodzieżówka przegrała z Luksemburgiem a nie tak dawno dostała ostry łomot od Azerbejdżanu.
Po co w ogóle mówić o jakimś sukcesie na Euro??
Tutaj potrzeba rewolucyjnych zmian a efekty mogą przyjść najwcześniej za 10-15 lat.
Począwszy od zmiany mentalności w szkoleniu młodzieży, poprzez opłacanie trenerów młodzieży bez względu na bieżące wyniki, zmianę systemu rozgrywek id.
Wtedy jest szansa na solidną reprezentację.
Ale tego nie zrobi nikt z obecnego PZPN czy związków okręgowych.Nawet Łazarek z Komisją Wysokiego Wyczynu nie da rady.
Tutaj trzeba wyrwać, zaorać i sadzić od nowa.
Ale póki co nie ma na to nadziei.Przynajmniej ja jej nie widzę.

pawelwislak 09.06.2010 21:08

No po prostu Franz jest żałosny w którym niby meczu miał Mały pokazać że walczy o piłkę jak stracił bo w czasie który mu wspaniałomyślny trener dał zagrać raczej piłki nie straci. Prawdą jest że Mały troche czasem przegina i robi z siebie wielką gwiazdę ale co jak co jego zaangażowanie na tle reszty naszej mega kadry poza Kubą i Sławkiem jest wręcz wzorowe...

kubawislak 09.06.2010 21:14

W Polsce ogólnie jest burdel, nie tylko w piłce...
Atomówka i zaorać.

mr_kwolf 09.06.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 911546)
No po prostu Franz jest żałosny w którym niby meczu miał Mały pokazać że walczy o piłkę jak stracił bo w czasie który mu wspaniałomyślny trener dał zagrać raczej piłki nie straci. Prawdą jest że Mały troche czasem przegina i robi z siebie wielką gwiazdę ale co jak co jego zaangażowanie na tle reszty naszej mega kadry poza Kubą i Sławkiem jest wręcz wzorowe...

trening mój drogi, od pokazania się jest trening i o nim pewnie mówił Smuda


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl