Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

sandomingo 18.07.2023 11:21

Póki co zagram na Łęczną. Pieniążki rozdają :)

Szneka 18.07.2023 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605846)
Póki co zagram na Łęczną. Pieniążki rozdają :)

załóż się o 50 PLN z wpłatą na Socios Wisła że Wisła wygra w Łęcznej

sandomingo 18.07.2023 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1605847)
załóż się o 50 PLN z wpłatą na Socios Wisła że Wisła wygra w Łęcznej

Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

wolfy 18.07.2023 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605852)
Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

Przecinam.

Szneka 18.07.2023 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605852)
Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

stoi. Rodado i Miki po 1 hukną

pepe72 18.07.2023 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1605844)
To co wklejałem to było z STS i zakład o zajęcie 1 miejsca w I lidze, a nie tylko o sam awans.

Tu macie na awans:
https://m.sts.pl/zaklady-bukmachersk...84/30860/99972

Skopiuję to na przyszłość żeby się znowu pośmiać za rok:

Dzięki.
Zapisałem w swoim archiwum.
Zobaczymy za rok ...

Skawa Wadowice 22.07.2023 19:02

Po tym meczu statystycznie moge wam powiedziec ze ni chuja z awansu z Sobolem na ławce

pepe72 07.08.2023 10:30

Staty po pierwszym meczu w domu.
Można się pocieszać, że jeszcze nie przegraliśmy, choć lepiej raz przegrać i raz wygrać niż dwa razy zremisować.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            3      1      2
punkty            5      1      4
średnia            1,67  1,00    2,00
Procent meczów    9%         
             
Baraże            52         
Brakuje          47         
średnia na mecz    1,52   
             
awans vice        63         
Brakuje          58   
średnia na mecz    1,87
najwcz. w kolejce 23         
             
awans m          68         
Brakuje          63
średnia na mecz    2,03   
najwcz. w kolejce 24


bódyń 20.08.2023 10:45

Aby awansowac do Ekstraklas trzeba miec 2 pkt na mecz
ABy sie utrzymac pewnosc daje 40 pky czyli 1.2 pkt/mecz. Czasami wystarczy 1pkt/mecz.


Mamy teraz 5 pkt czyli wychodzi 1 pkt mecz co daje utrzymanie na 70% (patrzac wstecz)

pepe72 20.08.2023 18:30

Pierwsza gra chu*nię z grzybnią więc staty tylko dla Rezerw. Dziś wygrali 1:10. Dzięki temu awansowali na 5 miejsce.
Kod:

Wisła II Kraków        razem  dom    wyjazd
kolejka                4      1        2
punkty                  7      3        4
średnia                2,33  3,00    2,00
Procent meczów        11%         

*Wisła II pauzowała w 2 kolejce

awans                  88
Brakuje                81
średnia na mecz        2,38
najwcześniej w kolejce 31         

1 miejsce (pkt)        10         
zostało meczów        34         
brakuje punktów        3         
potrzebna średnia+      0,09

Ponieważ jest 19 drużyn więc zawsze któraś pauzuje.
Mam dane tylko z 2 sezonów więc te 88 punktów do awansu jest takie bardzo umowne.

Link do wykresów w stopce, w tym porównanie pierwszej z zeszłym sezonem.

Karherop 23.08.2023 09:49

Miarodajne dane masz nawet z 1 sezonu, wszakże jeszcze w sezonie 21/22 (wtedy gdy z IV ligi awansowała Wieczysta) 4 liga to była grupa wschodnia i zachodnia. Po połączeniu grup to już są dużo trudniejsze rozgrywki.

Chcac myśleć o awansie można sobie pozwolić na stratę punktów w max 6-7 spotkaniach w przeciągu całego sezonu. My już jedna stratę zanotowaliśmy.

pepe72 23.08.2023 12:49

Ja bym bardziej obserwował różnicę między nami a 1 miejscem. Zwłaszcza, że w związku z 19 drużynami będzie 38 kolejek (36 meczów).
Co więcej, po 4 kolejkach tylko jedna drużyna nie straciła punktu - LKS Jawiszowice, ale mają mecz zaległy z powodu złego stanu boiska w Jawiszowicach.

pepe72 28.08.2023 23:19

Pierwsza wygrała więc najpierw staty pierwszej.
Dla TL;DR - nie ma jeszcze paniki, da się odrobić nawet do lidera.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            6      3      3
punkty              8      4      4
średnia            1,33  1,33    1,33
Procent meczów    18%         
             
Baraże            52         
Brakuje            44         
średnia na mecz    1,57   
             
6 miejsce (pkt)    12         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+  0,14         
             
2 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+  0,18         
             
1 miejsce (pkt)    14         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,21         
             
awans vice        63         
Brakuje    55    18,33   
średnia na mecz    1,96       
najwcz. w kolejce  25         
             
awans m            68         
Brakuje            60   
średnia na mecz    2,14 
najwcz. w kolejce  26

W stopce link do porównania na wykresie obecnych wyników z zeszłorocznymi. Te drugie wrzucam (na razie) w pakiecie po 3 kolejki.

pepe72 28.08.2023 23:26

Rezerwy znów wygrały i 90 minut daje nas na 2 miejscu ale są 4 drużyny z 10 punktami. Nie mam ochoty kłócić się z najlepszym polskim portalem piłkarskim. :)
Niestety i tak liczy się tylko 1 miejsce. Na razie lider ani razu nie przegrał (i nie pauzował).
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            5    2      2        1
punkty            10    6      4   
średnia            2,50  3,00  2,00   
Procent kolejek    13%             
                               
1 miejsce (pkt)    15             
zostało meczów      32             
brakuje punktów      5             
potrzebna średnia+  0,16             
                   
Te dane są bardzo umowne:
awans              88
Brakuje            78 
średnia na mecz      2,52
najwcz. w kolejce  31


wolfy 28.08.2023 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1609114)
Pierwsza wygrała więc najpierw staty pierwszej.
Dla TL;DR - nie ma jeszcze paniki, da się odrobić nawet do lidera.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            6      3      3
punkty              8      4      4
średnia            1,33  1,33    1,33
Procent meczów    18%         
             
Baraże            52         
Brakuje            44         
średnia na mecz    1,57   
             
6 miejsce (pkt)    12         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+  0,14         
             
2 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+  0,18         
             
1 miejsce (pkt)    14         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,21         
             
awans vice        63         
Brakuje    55    18,33   
średnia na mecz    1,96       
najwcz. w kolejce  25         
             
awans m            68         
Brakuje            60   
średnia na mecz    2,14 
najwcz. w kolejce  26

W stopce link do porównania na wykresie obecnych wyników z zeszłorocznymi. Te drugie wrzucam (na razie) w pakiecie po 3 kolejki.

Oczywiście że da się odrobić. Przy założeniu że będziemy punktować lepiej niż zespoły z czołówki.
I tu jest pies pogrzebany.

wolfy 02.09.2023 09:45

Ponieważ pepe72 zamknął się w sobie, to trochę inne statystyki po 7 kolejkach kabaretu "Sobolewski&Legends":

Mecze z czołówką - 1/9 (....a mać, ja .......ę - mój komentarz)
Mecze ze środkiem tabeli - 4/6 (zaliczam tu Arkę mimo braku pieniędzy na wypłaty i cyrku właścicielskiego)
Mecze z dołem tabeli: 4/6

Mecze u siebie: 4/9 czyli 1.3(3) punktu na mecz
Mecze wyjazdowe: 5/12 czyli 1.25 punktu na mecz

Średnia: 1.29

Myślę że z takim punktowaniem uda się utrzymać, pewnie nawet przed ostatnią kolejką. O niczym innym nie ma sensu marzyć.

pepe72 02.09.2023 11:13

Jak weźmiesz dowolnie krótki okres to statystycznie udowodnisz wszystko.
Po 6 kolejkach i 2 meczach 7 to nawet nie wiadomo kto będzie w top6. Zwłaszcza, że po meczu z nami Miedź straciła pierwsze miejsce. Pod warunkiem, że któraś z drużyn na miejscach 2-5 wygra swój mecz.

A co do "zamknięcia się w sobie" to staty zazwyczaj podaję jak wiadomo jaki jest układ tabeli (top2 i top6) więc niedziela albo poniedziałek. :)

Elendil 02.09.2023 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609387)
Ponieważ pepe72 zamknął się w sobie, to trochę inne statystyki po 7 kolejkach kabaretu "Sobolewski&Legends":

Mecze z czołówką - 1/9 (....a mać, ja .......ę - mój komentarz)
Mecze ze środkiem tabeli - 4/6 (zaliczam tu Arkę mimo braku pieniędzy na wypłaty i cyrku właścicielskiego)
Mecze z dołem tabeli: 4/6

Mecze u siebie: 4/9 czyli 1.3(3) punktu na mecz
Mecze wyjazdowe: 5/12 czyli 1.25 punktu na mecz

Średnia: 1.29

Myślę że z takim punktowaniem uda się utrzymać, pewnie nawet przed ostatnią kolejką. O niczym innym nie ma sensu marzyć.

statystycznie więcej jest drużyn średnich/słabych niż mocnych, więc może i nawet zajedziemy do baraży. Tylko co z tego? Tam przecież nie będziemy grać z dołem, tylko topką, z którą grać za Sobola nie potrafimy.

pepe72 02.09.2023 20:55

Rezerwy po wygranej 8:0 z Niwą, dzięki szczęśliwemu układowi meczów osiągnęły 1 miejsce. Więc teraz patrzymy za siebie.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            7    3      3        1
punkty            16    9      7   
średnia            2,67  3,00    2,33   
Procent kolejek    18%             
                   
2 miejsce (pkt)    15             
zostało meczów    30             
przewaga            1             
możemy tracić      0,03             
                   
awans              88  <- to założenie jest po małej próbie
Brakuje            72   
średnia na mecz    2,48 
najwcz. w kolejce  31


pepe72 03.09.2023 18:03

Po koszmarnym błędzie tracimy 2 punkty ale mecz mógł się podobać.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            7      3      4
punkty              9      4      5
średnia            1,29  1,33    1,25
Procent meczów    21%         
             
Baraże            52         
Brakuje            43         
średnia na mecz    1,59   
             
6 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    4         
możemy tracić    0,15         
                             
2 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+  0,26         
             
1 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+  0,26         
             
awans vice        63         
Brakuje            54   
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce  25


pepe72 03.09.2023 18:16

Jeszcze co do komentarza wolfiego.
Po 7 meczach (21%) to ciężko wyciągać jakieś wnioski ale jestem przekonany, że gdyby nie 5:1 z Odrą i w sumie niezły (z jednym koszmarnym błędem) mecz z Miedzią (przez nas spadła z 1 miejsca) to by już Sobola nie było.

Wracając do statystyki z tych 7 meczów z segmentacją. 18 dzieli się przez 6 więc łatwo ją zrobić, a top6 jest oczywiście najważniejsze.
Kod:

top6 - M:4, Z:0, R:2, P:2
mid6 - M:1, Z:1, R:0, P:0
bot6 - M:2, Z:1, R:1, P:0

Jak widać z ilości rozegranych meczów w każdym segmencie to dane są gów***ne. Co więcej 7 drużyna ma 10 punktów, a 14 ma 7 więc jedna kolejka może mocno namieszać w kolejności.
Ale jak ktoś chce się w takie coś bawić to polecam porównać z zeszłym sezonem. Do 8 kolejki byliśmy na 1 miejscu.
Dwa wykresy są u mnie w stopce z nałożonymi danymi z poprzedniego sezonu.

pepe72 09.09.2023 21:04

Rezerwy wygrały, a Wisła II jest już jedyną drużyną bez przegranego meczu.
Kod:

Wisła II Kraków    razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            8      3      4        1
punkty            19      9      10   
średnia            2,71  3,00    2,50   
Procent kolejek    21%             
                   
2 miejsce (pkt)    15             
zostało meczów    29             
przewaga            4             
możemy tracić      0,14
                   
awans              88  <- dane mocno przybliżone, bo z małej próby
Brakuje            69 
średnia na mecz    2,46
najwcz. w kolejce  31


pepe72 17.09.2023 22:51

Rezerwy wygrały i nadal mamy 4 punkty przewagi nad drugą Wolanią.
Z zespołów, które pauzowały najwyżej jest LKS Jawiszowice z 15 punktami.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            9      4      4        1
punkty            22      12    10   
średnia            2,75    3,00  2,50   
Procent kolejek  24%             
                   
2 miejsce (pkt)  18             
zostało meczów    28             
przewaga          4             
możemy tracić      0,14             
                   
awans            88
Brakuje          66
średnia na mecz    2,44
najwcz. w kolejce 31


pepe72 17.09.2023 22:56

Pierwsza znów dała d... dając sobie wbić gola (na 0:1).
Staty
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            8      4      4
punkty            10      5      5
średnia            1,25  1,25    1,25
Procent meczów    24%         
             
Baraże            52
Brakuje            42
średnia na mecz    1,62
             
6 miejsce (pkt)    14         
zostało meczów    26         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+  0,15         
             
3 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    26         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,23         
             
2 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    26         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,23         
                     
awans vice        63         
Brakuje            53   
średnia na mecz    2,04
najwcz. w kolejce  26


Jaroo1 18.09.2023 10:26

Taka moja uwaga. Bo podniecaliśmy się serią 7 czy tam iluś zwycięstw pod rząd w tamtym sezonie. Sam to robiłem, bo mimo, że to tylko pierwsza liga to był to wyczyn i dawało nadzieję na szybki awans zrobiony w sumie w pół sezonu (bo wczesniejsze pół było zaprzepaszczone). Oczywiście grubą kreską oddzielaliśmy drużynę z jesieni, którą już wtedy Sobol prowadził. Później po super serii przyszły porażki z czołówką i wtedy też wygodniej było podac statystyki za całą rundę a nie za poszczególny etap.

Także małe podsumowanie drużyny Sobola, nie po odjęciu jesieni sezonu poprzedniego, ale już po odjęciu tej serii 7 zwycięstw od rząd.

Od tamtej pory zaczęliśmy od porazki z Puszczą na wyjeździe i:
rozegraliśmy jeszcze 10 spotkań w tamtym sezonie do końca, włącznie z meczem barażowym.
Bilans 5 porażek, 5 zwycięstw. Czyli 15 pkt na 10 meczów = 1,5 pkt na mecz za okres od zakończenia serii 7 zwycięstw, do zakończenia tamtego sezonu.
W tym sezonie mamy 8 meczów, bilans 2-4-2 czyli 10 pkt.
Łącząc to z tamtym sezonie od momentu pierwszej porażki po super serii = 18 meczów, bilans 7-4-7 = 25 pkt= 1,39 pkt na mecz


Wyżej już pepe podał, mamy w tym sezonie średnią 1,25 pkt na mecz.

Jeszcze mały sprawdzian jak wyglądał początek Sobola, czyli od meczu z ŁKSem, zaraz po przejęciu kadry po Wuju, bez Hiszpanów
6 meczów, bilans 1-4-1 = 7 pkt = 1,67 pkt na mecz



Także można już na spokojnie sobie wyciągać wnioski za każdy okres oddzielnie, za okres po szybkim przejęciu kadry bez rewolucji hiszpańskiej, za okres po serii zwyciestw, za ten sezon jedynie, łącznie za ten sezon i część poprzedniego.

Widać jak na dłoni, że obecne co raz gorzej to wygląda. Średnia zmierza do tej Brzęczkowej/do tej, którą Sobol wykręcał z Polakami w składzie na początku.
Wnioski mogą być chyba tylko jedne. No ale jak Królewski ma lepszy algorytm, który widzi więcej to cóż :D

Karherop 18.09.2023 13:32

Oceniać pracę trenera trzeba od 1 dnia (tym bardziej jeśli jest się w klubie już pół roku), chyba że mamy do czynienia ze stażysta z 3 miesięcznym okresem wstępnym... także jeśli liczyć komuś średnia to od żadnej wiosny, tylko od jesieni 2022.

To tak samo zresztą śmieszne, jak pisanie przez JK że klubem zarządza od roku. No fajnie...

Jesien 2022 zakończyliśmy na 18 kolejkach i 24 pkt, z bilansem 6-6-6

Teraz jesień ma 19 kolejek i zapewne będziemy mieć max 3-5 pkt więcej niż w analogicznym okresie. Możliwości zawalenia rundy bardziej niż wtedy są możliwe, acz to byłoby już wyzwanie (choć dla Sobolewskiego pewnie nawet realne).

Jaroo1 18.09.2023 14:10

no oceniać można różnie. Jeśli przyjmiemy, że przejął klub w środku rundy, był to taki gorący kartofel, to na spokojnie można przymknąć oko na ten pierwszy okres. Z kolei przepracowanie już razem obozu w Turcji, ściąganie piłkarzy jeśli było w porozumieniu z Sobolewskim, to już duży znak, że od tej pory miał to co chciał i podstawy do pracy na własne konto, a nie na szybko po Brzęczku.

I wcale bym nie upierał się, że pracę trzeba oceniać od początku. Może nie tyle oceniać a przede wszystkim analizować w różnych okresach, dlaczego?
Dlatego, że u nas sytuacja jest tak płynna i dynamiczna, że wszystko można na te okresy sobie porozbijać i wyciągnąć wnioski co się działo, zadawać pytania dlaczego oraz gdybać co może być dalej - własnie na podstawie analizy tych mikrookresów. Chyba nie ma innego klubu, w którym sytuacja jest taka dynamiczna a więc patrzenie na calosc pracy moze zaklamać to na jakim etapie jestesmy teraz i zaklamac ocene trenera. Bo patrzać na cały okres średnia nie będzie taka zła z racji na tamte 7 wygranych. Z kolei teraz średnia raptem 1,25 a jesteśmy po obozie w Turcji, wzmocnieniach, przygotowaniach teraz między sezonami i kolejnych niby wzmocnieniach oraz z duża częścią wyjściowego składu, która gra tu już pół roku, rok i więcej więc też powinna być lepiej zgrana.

Sytuacja jest taka zagmatwana, że już nawet nie co sezon czy okienko są zawirowania, które mogą odwrócić bieg zdarzeń całego sezonu tzn:

- sezon zaczął Wuja
- po 13 kolejkach wchodzi na szybko Sobol ale powiedzmy, ze druzyna jest rozbita, nieprzygotowana, wzmacniana przez Wuja, a nie po myśli Sobola - ten cykl można oceniać więc oddzielnie
- w przerwie zimowej mocne okno transferowe więc następuje nowe rozdanie. Wychodzi z tego 7 zwycięstw z rzędu i jak się okazuje tu też był swego rodzaju mikrookres, albo te 7 wzycięstw wzięło się stąd, że piłkarze nie przesiąknęli jeszcze myślą szkoleniową Radka albo atmosferą w klubie, albo coś innego się stało, że nagle im psychika pekłą
- kolejny okres to już własnie ten gdzie morale padało co raz bardziej ale jeszcze to się jakoś broniło. Można było mówić, że przecież było pewne, ze nie wygramy 16 na 16 spotkań, że przegrać na wyjeździe z czołówką to nic dziwnego itp Poza tym nadal coś punktowaliśmy. Ale był to zupełnie inny okres niż ten poprzedni
- sezon zakończył się klapą i mamy kolejną rewolucję. Zostaje ponad połowa wyjściowego składu więc ok. Z drugiej strony osłabiamy druzynę bo odchodza kluczowe postacie, Królewski twierdzi, ze drużyna się wzmocniła.

Także jak widać, na przestrzeni 28 kolejek, czyli tak na prawdę niecałęgo sezonu mamy kilka wielkich zawirowań w klubie i różnych cykli gdzie można rozkladać na czynniki pierwsze co i dlaczego dzieje się w klubie i oceniać za każdy oddzielnie pracę trenera.


Dla mnie wnioski są proste. Jest co raz gorzej. Dzieląc to na cykle to już jest stan tragiczny - łącząc wszystkie 28 kolejek można się oszukiwać, że ta średnia punktowa będzie lepsza (tylko po co?). Kolejny wniosek to, że w klubie nie ma żadnej stabilizacji, co kilka miesięcy jest rozwałka. Kolejny jest taki, że każdy piłkarz przychodzący do klubu obniża swoje loty im dłużej tu jest. Kolejny jest taki, że im więcej zmian w składzie tym paradoksalnie lepiej, bo lepiej jest zrezygnować z Junci, ktory juz stał się szrotem do kwadratu, a kupić jakiś typowy szrot na lewą obronę i taki szrot te pół sezonu zagra lepiej, póki nie przesiąknie Wisłą - pół zartem, pół serio ale niestety wszystko na to własnie wskazuje.

I teraz kolejny problem jest taki, że ja to sobie piszę żeby tu pogadać na forum. Oczywiście to nie jest jakas ekspercka analiza, a ja się nie mam za fachowca, ale myślę, że każdy kto się interesuje Wisłą, a tym bardziej pracuje w Wiśle powinien umieć taką analizę przeprowadzić, dojśc do podobnych pytań i wniosków. A przede wszystkim po każdym zwolnieniu trenera taka analiza powinna mieć miejsce i powinien zostać wprowadzony jakiś plan działania aby te błędy poprawić.
U nas jedyna analiza to zajebałem Kuby, wykonujemy świetną pracę - Brzęczka, chciałem awansować i nie mam czasu na konferencję - Sobola, oraz moim ludzie - Królewskiego.

Śmieć twierdzić, ze żaden z nich nie posilił się na żadną analizę sytuacji w klubie i wyciągnięcie z tego wniosków.
Mają już tak zakute łby, że myślą, że jak sobie pogadają, ze sa legendami, wyłożą kasę na kopaczy itp to się wszystko samo zrobi za pieniądze i za ich zasługi sprzed lat.

Wisła to jest obecnie rak, chory twór. To tak odchodząc od meritum, a co do meritum to wlasnie uwazam, ze takie ocenianie krotszych okresow, calosci też, jest nam bardzo potrzebne. Bo jest tyle do poprawy, że na każdym polu trzeba wyciagac wnioski z błędów i tak jak teraz po tym 1,25 pkt na mecz, braku poprawy w grze w relacji do tamtego sezonu, to można szybko dojsć do wniosku, że Sobol jest jak najszybciej do wywalenia. A jak go chcemy oceniać całościowo to najlepiej żeby na spokojnie jeszcze 1-2 sezony popracował to wtedy jest materiał aby efekty pracy ocenić, a nie całosciowo na podstawie 1/4 rundy, przerwy zimowej i transferów kolejnych, całej rundy, przerwy letniej i transferów kolejnych, i 8 kolejek. Bo niby ocena całosciowa a tak na prawdę z 3 diametralnie różnych okresów...

I Jaro i on się własnie tak bronią. Że przecież przepracuję sezon czy dwa pełne, to dopiero ten efekt będzie.

PS Sobol zagrał w lidze z barażem 31 meczów, zdobył 53 pkt, to daje średnią 1,71 także jest całkiem nieźle.
- nie awansował - można udawać, że to potknięcie
- teraz gra źle, można udawać, że ma średnią 1,7 ogólnie więc spokojnie gdzie koło miejsca 3-5 się Wisła zakręci jak maszyna ruszy.
Tamte 7 meczów zakłamuje statystykę, a jedynie ogólna ocena prowadzi do tego, że no awansu nie było ale jesteśmy w trakcie nowego sezonu i jak dostaniemy czas to to ruszy, bo przecież sytuacje bramkowe są. Taka ocena jest chuja warta bo to unikanie prawdy i odpowiedzialności.

Karherop 18.09.2023 14:32

@Jaroo1

Nie wiem jak to wyglądało przy wyborze (wiadomo, Pan Nowak prosty chłop pewnie zapytał tylko Sobola "Pomożecie Radku?"), ale pierwszym i głównym kryterium przy zmianie/wyboru trenera po Brzeczku musiało być to czy uratuje wyniki na jesień. Sobolewski na pewno wtedy nie powiedział (?), nic w stylu "cudów nie będzie bo Brzęczek zawalił przygotowania i ściągnął sam szrot", od wiosny mnie możecie oceniać"

Tymczasem w tym okresie 1-4-1. W tym kompromitację z Łeczna i Sandecja.

Jak na chłopa który był już w klubie i musiał mieć zdiagnozowane problemy zespołu (inaczej jak ktoś miałby mu dać robotę?) wyniki poniżej przeciętnej zespołu który chce walczyć o awans.

wolfy 18.09.2023 14:42

W tym sezonie ma 2-4-2 i to jest myślę to na co go stać. Czasem wpadnie zwycięstwo z leszczami, z topem raczej w.......e, reszta wymęczone remisy.
Taki środek tabeli z możliwością spadku jak przyjdzie kryzys.
Prymitywna taktyka, brak pomysłu na rozegranie - no czego tu się spodziewać?!


A, już wiem - fantazji :haha:

pepe72 20.09.2023 20:11

Wisła II znów rozstrzelała przeciwników
Kod:

Wisła II Kraków    razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            10      4      5        1
punkty            25      12    13   
średnia            2,78    3,00  2,60   
Procent kolejek    26%             
                   
2 miejsce (pkt)    21             
zostało meczów    27             
przewaga            4             
możemy tracić      0,15
                   
awans              88 
Brakuje            63 
średnia na mecz    2,42
najwcz. w kolejce  31

Najlepsza z drużyn, mających tak jak my rozegrane 9 meczów, ma 17 punktów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl