Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

polska.mysl.szkoleniowa 28.01.2010 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 847871)
Pewnie się wykpią tym "Ja nie wiedziałem", "A on powiedział..." bo to typowe dla tego typu spraw w tym kraju. Tłumaczenie jak z podstawówki, a chyba prezes klubu wie, że jeśli wychowanek innego ma umowę amatorską, to wiąże go ona do 18. urodzin. Mam nadzieję, że nie popuszczą i dobiorą się do dupy i Polonii B. i Leszczakowi. Zawiesić go na pół roku- piękna sprawa.:>

tak, cudowna. Wytłumacz mi proszę, co (oprócz złamania Leszczakowi kariery) osiągnie tym zawieszeniem Wisła?

Nasi działacze utwierdzą się w przekonaniu, że już w ogóle nie muszą się starać podczas renegocjacji kontraktów?

Awe 28.01.2010 13:12

Co osiągnie Wisła?
Nasi piłkarze utwierdzą się w przekonaniu, że muszą respektować podpisane kontrakty.

pan Dudi 28.01.2010 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 847898)
tak, cudowna. Wytłumacz mi proszę, co (oprócz złamania Leszczakowi kariery) osiągnie tym zawieszeniem Wisła?

To osiągnie, że jak następnym razem jakiś bezczelny gówniarz nie będzie respektować postanowień kontraktu, to się 100 razy zastanowi zanim uwierzy swojemu managerowi, twierdzącemu że ten jest mistrzem świata w piłce nożnej i może iść gdzie chce, bo to on ma ustanawiać nowe zasady, a nie kontrakt, którego postanowienia wciąż go dotyczą.

1q2 28.01.2010 13:18

No niestety, kontrakt obowiązuje obie strony i też mam nadzieje że nie rozejdzie się to po kościach.A Leszczak łamie swoją karierę sam , bez niczyjej pomocy już od jakiegoś czasu.

Kowalski 28.01.2010 13:24

Leszczak sam sobie łamie karierę. Młody zawodnik musi się od początku uczyć respektowania warunków kontraktu, który stanowi podstawę jego zatrudnienia. Jeśli kręci i kombinuje już teraz, to co będzie robił jak będzie dorosły? Stare przysłowie mówi "Czym Leszczak za młodu nasiąknie tym na starość trąci". Wisła musi dbać o swoje interesy, dobre imię itd. I tak jak napisali przedmówcy będzie to nauczka dla młodziaka. Ale nie tylko dla niego. Jest to wyraźny sygnał dla innych (poza Polonią Bytom) klubów, ze nie opłaca się prowadzić gierek za plecami naszego klubu.

Oldpara 28.01.2010 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 847898)
tak, cudowna. Wytłumacz mi proszę, co (oprócz złamania Leszczakowi kariery) osiągnie tym zawieszeniem Wisła?

Nasi działacze utwierdzą się w przekonaniu, że już w ogóle nie muszą się starać podczas renegocjacji kontraktów?

Polecam:
http://wyborcza.pl/Welch/10,99710,69...zy_reguly.html

arti 28.01.2010 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalski (Post 847907)
Leszczak sam sobie łamie karierę. Młody zawodnik musi się od początku uczyć respektowania warunków kontraktu, który stanowi podstawę jego zatrudnienia. Jeśli kręci i kombinuje już teraz, to co będzie robił jak będzie dorosły? Stare przysłowie mówi "Czym Leszczak za młodu nasiąknie tym na starość trąci". Wisła musi dbać o swoje interesy, dobre imię itd. I tak jak napisali przedmówcy będzie to nauczka dla młodziaka. Ale nie tylko dla niego. Jest to wyraźny sygnał dla innych (poza Polonią Bytom) klubów, ze nie opłaca się prowadzić gierek za plecami naszego klubu.

Przecież pzpn go nie zawiesi na pół roku za to, że 2 tygodnie przed upływem umowy zagrał w Polonii Bytom. Jakieś zawiasy, 1000 zł. kary dla Polonii i to wszystko...

Kowalski 28.01.2010 16:02

Na ile PZPN zawiesi Leszczaka i jak ukarze Polonię B. to jest inna sprawa. Ważne jest, że Wisła zareagowała adekwatnie. Taki przykład musi dać do myślenia kolejnym piłkarzom, którzy będą chcieli kombinować. A tego chciał pan Leszczak. Polonia już wycofuje się rakiem. Oczywiście jest rzeczą jasną, że tego typu kombinacje będą zawsze ale łatwiej jest ich uniknąć reagując energicznie, niż odpuszczać i zachęcać pośrednio tym samym do tego typu zachowań.

P@vel K@sprzyk 28.01.2010 16:41

http://korona-kielce.pl/index.php?art=1388&xmenu=2

:)

pan Dudi 31.01.2010 16:16

Ogląda ktoś bundesligę i wie dlaczego Kuba zszedł w 22. minucie meczu z VfB?

szprotson 31.01.2010 16:23

ja nie ogladam, ale na strone bvb pisali wczoraj ze Kuby wystep niepewny, ze wciaz jakies tam problemy ma,wiec moze sie odnowiło

unpredictable_wislaczka 31.01.2010 19:56

Podobno odnowiła mu się jakaś kontuzja pleców, więc pewnie dlatego.

pan Dudi 31.01.2010 20:15

Niedobrze. Gdyby nie kontuzje, to kto wie, gdzie chłopak by teraz był. Dzięki za informacje w każdym razie.

Colin 31.01.2010 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 847733)
A na oficjalnej stronie Kubania wywiad z jednym z lepszych w mojej ocenie trenerów bramkarzy w ostatnich latach jakich miała Wisła czyli Dumitru Stingaciu ...

Też będę go bardzo miło wspominał. Obserwowałem wiele jego treningów i za każdym razem widać było, że gra, praca z bramkarzami sprawiała mu ogromną radość, przyjemność. Często był uśmiechnięty od ucha do ucha, bardzo zaangażowany, pozytywnie nastawiony i komunikujący się z bramkarzami. Przy nim oni naprawdę podnosili swoje umiejętności. Poza tym przeprowadzał bardzo zróżnicowane, ciekawe treningi. Też mi trochę szkoda, że już nie trenuje on naszych bramkarzy. Ale zobaczymy co tam pokaże trener Łaciak...

Żmijka 31.01.2010 22:47

Jak narazie treningi z Łaciakiem sa bardzo ciekawe i wyglądające na dobre. To co robili z nim bramkarze na sali naprawdę zacne!

brylant17 01.02.2010 10:26

Brazylijski piłkarz: tęskniłem za Polską i wróciłem

Cytat:

Odra Wodzisław Śląski będzie czwartym, po Wiśle Kraków, Pogoni Szczecin i Zagłębiu Lubin, polskim klubem, którego barwy reprezentować będzie Cristiano Pereira da Souza, czyli po prostu Brasilia. Piłkarz przyznaje, że wrócił do Polski, gdyż tęsknił za naszym krajem - czytamy w "Futbol News".
- Ostatnio grałem w Korei Południowej. Dobrze mi tam było - niezłe pieniądze, tłumacz, premie za mistrzostwo. Piłkarsko też się nie opuściłem. Tylko rodzina chciała wracać. Ryż nam już przestał smakować - wyznał Brasilia.

Motywacja do powrotu do Polski była prosta. Piłkarzowi brakowało kraju nad Wisłą.
onet.pl

speedfashion 01.02.2010 13:57

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

Jako, ze dobrze go wspominam, chetnie widzialbym go z Biala Gwiazda na piersi, chociaz na koncowki...

Danton 01.02.2010 13:59

on raczej był załataj dziura zawsze .......

eMTe 01.02.2010 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 849533)
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

Jako, ze dobrze go wspominam, chetnie widzialbym go z Biala Gwiazda na piersi, chociaz na koncowki...


Gdyby w Atenach uznano jego gola mielibyśmy za sobą już debiut w LM. Fajny zawodnik, ale on ma już 37 lat, więc nie wiem czy byłby wzmocnieniem naszego zespołu..

Ja bym go widział w roli scauta pracującego dla nas na Słowacji : )

Maciuś 01.02.2010 15:04

Jestem jak najbardziej za sprowadzeniem Turbokrasnala, skoro juz sprowadzamy szrot w postaci Juszczyka to Penksa tez nie zaszkodzi.

FraMat 01.02.2010 16:11

podejrzewam, że 37=letni Penksa nie schodziłby z boiska mówiąc: jestem zaje...y

Syn Kangura z 1984 01.02.2010 16:22

Coś czuje że jeśli naprawdę chce wrócić do Polski to wyląduje w Odrze :D

szprotson 01.02.2010 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 849598)
podejrzewam, że 37=letni Penksa nie schodziłby z boiska mówiąc: jestem zaje...y

Popatrz na moj avatar. czy on moze byc zajeba*y?

Marcinnno 01.02.2010 17:56

Pewnie Odra zaraz go ściągnie :D Do Wisły? Hmmm... na pół roku czemu nie ,pozbyliśmy się przecież Ćwielonga, a nowego napastnika jak nie było, tak nie ma :)

szczepanwislak 01.02.2010 18:27

no góra na pół roku , na tą rundę , bo potem jak będzie LM trzeba nam trochę młodszej krwi. Ale i tak by się nie łapał do 11

Rafał_TS 01.02.2010 20:43

Kazimierski: Dowhań miał szczęście trafiając na Muchę

Bodziach, źródło: Futbol News

Jacek Kazimierski jest obecnie trenerem bramkarzy w reprezentacji Polski. Wcześniej pracował z bramkarzami w Legii, a później w Wiśle. Kazimierski w rozmowie z Futbol News zauważa, że nawet jego wychowanków przypisuje się pracującemu w Legii, Krzysztofowi Dowhaniowi. "To ja ściągnąłem do Legii Artura Boruca i to ja z nim pracowałem przez pierwsze dwa lata. Tak samo z Wojtkiem Kowalewskim. To moi wychowankowie.
Nie chwaliłem się tym, bo i po co?" - mówi Kazimierski, który zapewnia, że nie zazdrości popularności Dowhaniowi.

Jego zdaniem trener bramkarzy Legii, w przypadku Jana Muchy miał wiele szczęścia. Tym bardziej, że Legia początkowo wcale nie chciała Słowaka. "Co do Muchy, wie Pan jaka jest prawda? Że to Dowhań miał szczęście trafiając na Janka, a nie na odwrót! I to wielkie szczęście, bo w Legii początkowo Muchy nie chciano. Mówiono, że jest średni. Nie udało się ściągnąć nikogo lepszego, więc zatrudniono Słowaka, bo był tani w utrzymaniu. Okazało się, że chłopak ma talent, dano mu szansę i dziś Legia ma z Janka pociechę. Ale powtarzam raz jeszcze, to Dowhań miał szczęście, że trafił na Muchę" - mówi.

Kazimierski przypomina, że pośrednio jemu Dowhań zawdzięcza pracę w Legii. "Gdyby nie ja, Krzyśka w tym klubie by... nie było! Nie podobała mi się współpraca z trenerem Drogomirem Okuką, dlatego odszedłem z Legii. I na moje miejsce przyszedł... Dowhań" - przypomina były bramkarz Legii i trener bramkarzy w naszym klubie.


legialive

Ten pan naprawde ma coś z głową

Lemoniadowy Joe 01.02.2010 21:49

riposta weszło :http://www.weszlo.com/news/4425

komentarz pod art. zreszta wszystkie komenty świetne

Walter Zenga (01.02.2010 20:50:13)
Gdyby nie senior Jacek to nie zostal bym bramkarzem tylko zajal bym se obrobka skrawaniem

:)

ale straciliśmy fachowca

Wasiu 01.02.2010 21:54

Trzymanie tego błazna pokazało "kompetencje" Skorzy. Obaj sie powinni wyniesc.

qchar90 01.02.2010 21:58

Jacek teraz ma dobrą i ciepłą posadę u Smudy, pojeździ po świecie, ostatnio był na wakacjach w Tajlandi
wczoraj ogladajac sportowa niedziele, Franciszka Smudy nie poznałem, zawsze taki wyszczekany a teraz cichutko siedzi nic na PZPN nie powie, wcisneli mu Jacka Zielinskiego i Furtoka ktory zna zapach skarpetek, zna boisko, Smuda zmienił sie...

Wojtas 01.02.2010 23:13

Nie gadajcie bo Penksa stal by sie jednym z bohaterow tego klubu jesli tylko taki łyso glowy Angol uznaly by mu bramke w Atenach..


Co do wypowiedzi Kaziemriskiego to gośc juz nie wie co mówi.I taki ludzmi otaczał sie nasz trener.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl