![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wiemy jakie byly wtedy czasy i chyba sie nikomu wtedy nie snilo ze da sie to wszystko ucywilizowac, stad nawet w trybunach zrobione sa wjazdy dla karetek. |
1 Załącznik(ów)
W sumie to narzekałem na okrąglaka, ale jak zobaczyłem to coś przy stadionie Legii to uważam, że nasz walec wcale taki najgorszy nie jest.
|
To na Legii jest akurat ciekawiej wkomponowane i po ukończeniu stadionu wydaje mi się że może być nawet efektowne, zobaczymy jak będzie u nas.
|
Cytat:
Nie jest też prawdą, że wybudowano tak szerokie, 100-metrowe trybuny za bramkami, bo nie zakładano budowy narożników. A to dlatego, że już przy pierwszym wariancie przebudowy stadionu mówiono, iż zostanie on tak zbudowany, żeby można było w przyszłości dobudować narożniki. Poza tym na wszystkich starych wizualizacjach trybuny dłuższe zaczynały się tam, gdzie kończyły się trybuny za bramkami - zatem ich umiejscowienie było uzależnione od szerokości trybun za bramkami. I tu niestety wyszło totalne dyletanctwo projektanta, który nie zdołał dowiedzieć się, że standardowymi wymiarami boiska piłkarskiego są 105x68. Dziecko w szkole podstawowej wyliczyłoby, że przy 100-metrowej trybunie za bramką, po odjęciu 68 metrów i podzieleniu tego przez dwa wychodzi 16. 16 metrów odległości dłuższych trybun od boiska!!! Ale niestety pan Obtułowicz nie raczył zwrócić na to uwagi, mimo że był wożony po nowoczesnych stadionach jak Arena Auf Schalke. Widocznie bardziej podobała mu się odległość od boiska na Olimpico w Rzymie, który posiada bieżnię. Więc nie dajcie sobie wmówić, że trybuna za bramkami była tak szeroka, bo "pierwotne plany były inne". Po prostu pierwotne plany od początku posiadały poważne wady, z których część nie udało się wyeliminować do końca projektowania stadionu. |
A tak to, o czym Rav pisze, wyglądało w 1999 roku:
http://img11.imageshack.us/img11/8862/1999projekt1.jpg |
nie do końca bo na początku miało być bez narożników. Ale to co pokazałeś po zmianie trybuny głównej wyglada zajebiście .Super dach,brak wysięgników do oświetlenia, brak okrąglaka.To ma "jakiś" wygląd.
|
^^Jak dla mnie to jakaś taka postmoderna a la Alma-Ata albo inny Taszkient. Wolę obecnie powstającą bryłę stadionu przywodzącą na myśl angielskie areny.
|
Cytat:
Natomiast rav pisał o pierwszym projekcie który został zaakceptowany: http://www.stadionwisly.info/projekty/wersja_1 |
Cytat:
Ja rozumiem, że w "tamtych" czasach panowała w Polsce mizeria stadionowa bez jakichś większych oznak, że to się zmieni. Pamiętam te czasy. Tylko że zarówno miasto jak i klub (Mistrz Polski mający europejskie aspiracje) powinny były zakładać, że w przyszłości (czy za 5 lat czy za 20) sytuacja się zmieni i zajdą warunki do budowy nowoczesnego dużego obiektu. Tymczasem nikt o tym nie pomyślał zakładając, że ta mizeria będzie trwała wiecznie (zupełnie bez sensu!!!) i przeszedł projekt budowy kuriozalnie długaśnych trybun za bramkami. To jest dla mnie nie do usprawiedliwienia. Można było zrobić krótsze, a wyższe - z tą samą pojemnością. |
Cytat:
|
No dobrze, ale nie łączmy tego, że nie było wiadomo, czy wybudują coś jeszcze z kwestią odległości od murawy.
Nawet jeśli założymy, że obietnice budowy głównych trybun były mgliste, to założenia co do ich powstania istniały! I gołym okiem było widać, że te trybuny będą oddalone od boiska o 16 metrów, jeśli trybuny za bramkami zostaną wybudowane o szerokości 100 m. Zatem to, że jest tak duża odległość od murawy to wina projektanta a nie warunków w jakich przyszło mu tworzyć projekt. To co wkurza, to to, że przy takich samych nakładach finansowych widoczność, szczególnie z pierwszej kondygnacji, mogła być odrobinę lepsza, gdyby nie dyletanctwo projektanta. Z drugiego piętra widok jest naprawdę super. |
Cytat:
Ale tak szczerze mówiąc to myśląc o tej feralnej odległości trybun głównych od boiska trudno oprzeć się wrażeniu, że projektując trybuny za bramkami pan Obtułowicz chciał się wpasować w to co już istniało wcześniej, czyli sektory A/B i konstrukcję starej trybuny C... To oczywiście tylko moje wrażenie, ale nie wyobrażam sobie innego wytłumaczenia dla takiego błędu - bo w takich kategoriach należy o tym mówić. Przecież projektując stadion za taką kwotę i w dodatku dla najlepszego klubu w Polsce powinno się mieć świadomość że ma on być dopracowany we wszelkich szczegółach. Myśląc o tym przychodzą mi na myśl takie wytłumaczenia tego faktu. Albo pan Obtułowicz zabierając się za projektowanie obiektu na R 22 był realistą, który nie przewidział że może być u nas EURO 2012 i wiedział że i tak skończy się na tym że powstaną góra dwie trybuny za bramkami, więc wpasował je w istniejące A/B i C żeby prezentowały się one dobrze ale w zestawieniu właśnie z tym co już istnieje... Albo może ktoś dał mu jakieś chore wytyczne że ma tak być i tyle... To oczywiście rozważania pół żartem, pół serio ;) Ale jak jest na prawdę i czy rzeczywiście wynikło to z jego dyletanctwa trudno nam wyrokować skoro sam pan architekt nigdy publicznie szerzej i dokładnie nie wypowiadał się na temat swojego projektu. |
Czy to juz robia dach czy jak ? :) A tez naroznik to jak bedzie zakończony ?:)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6800119864.jpg |
Cytat:
|
Po co jest ten mały daszek na C? Rozumiem jakby tam były jakieś dodatkowe miejsca "super vip", wtedy to by miało jakiś sens a tak.. po co to coś jest budowane?
|
Może będą tam stanowiska dla kamer np.? Dotychczas mieli swoje miejsca na kolumnadzie za AB, gdzie komfortowo raczej nie było.
|
http://images44.fotosik.pl/196/fc204cd176da94d4.jpg
po skonczeniu trybuny ten daszek zniknie i nikt go nawet nie bedzie zauwazac |
Cytat:
Jedno jest pewne - ten daszek, jeśli nie uniemożliwi całkowicie, to na pewno mocno utrudni wdrapanie się na dach i rzucanie śnieżkami w Cabaja :-p W kwestii odległości trybun od boiska, taką przynajmniej mam nadzieję, nie jest jeszcze wszystko stracone. Załóżmy, że rację mają Ci, którzy twierdzą, że za kilka lat Wisła będzie potrzebowała stadionu na przynajmniej 40 tys. Wtedy, zamiast prowadzić rozbudowę stadionu "w górę", można pomyśleć o rozbudowie "w dół" (przy założeniu, że uda się rozwiązać problem wód gruntowych). Obniżenie murawy i dodanie kilku rzędów przybliży trybuny W i E na odległość zbliżoną do odległości trybun za bramkami. Piękne może by to nie było, bo przy zachowaniu wyjazdów dla karetek, trzeba by było je poprowdzić "lekką szykaną" i w związku z tym dodatkowe rzędy nie mogłyby powstać na całej długości trybun... Jest to na razie gdybanie o, mniej lub bardziej odległej, przyszłości. Pewnie takie rozwiązanie by cieszyło osoby stawiające na oryginalność stadionu a martwiło estetów. Możliwe też, że są jakieś regulacje odnośnie dróg dla karetek i innych służb i nie mogą one być kręte (czyt. jasna, długa, prosta, szeroka jak morze, niczym trasa łazienkowska :) ) i można całe moje bujanie w obłokach o d... potłuc... |
Cytat:
Ale może się czepiam. W końcu w klubie pewnie się cieszą, że nadal będą mogli oferować dwa rzędy reklam... ;) Cytat:
|
Cytat:
|
Dopiero niedawno zauwazylem ze wykanczają narozniki skosem do trybun d i e.... o co chodzi? ktos wie?? Rozumiem ze obecne trybuny moglyby zaslaniac widok na boisko, ale zeby taką kiche robic? juz trzeba to bylo do prosta pociągnąc a najwyżej nie montowac tam krzeselek...:/
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6800119864.jpg |
^ maci0s zobacz sobie kilka postów wyzej tam widać elewacje z tym skośnym wykończeniem. Chyba nie wyląda tak strasznie?
A co do dużej odległości to wydaje mi się że możnaby obniżyć murawę jeszcze bardziej niż o te 80 cm, co jak powszechnie wiadomo wpłynęłoby pozytywnie na widoczność. |
Mleko się rozlało, nie ma co nad nim się użalać. Jedni się cieszą, mając na względzie to co reprezentował stadion jeszcze do niedawna, inni krytykują, mając na uwadze nieszczęsną odległość trybun od boiska ( to wada która będzie się odbijać czkawką pewnie jeszcze długo). Na dzień dzisiejszy można z pewnością postawić spory minus za odległośc trybun od boiska. To jedyny jak na razie pewnik, który niestety nie ulegnie zmianie. Bryła stadionu, zaplecze, gastronomia, to wszystko przed nami, dlatego z ostateczną oceną należy się wstrzymać, do momentu kiedy drużyna "Białej Gwiazdy" wybiegnie na boisko i rozegra swój pierwszy mecz.
|
Cytat:
Co do tego że jak skończą już szczęśliwie budowę naszego obiektu, to choć nie chciałem tego głośno mówić, ale też sądzę że kolejna modernizacja stadionu Wisły to bardzo odległa przyszłość - obawiam się, że może nawet znacznie odleglejsza niż wspomniane przez Ciebie 50 lat... Dlatego snucie teraz jakichś koncepcji ewentualnej rozbudowy obiektu to tak jak pisanie scenariusza do filmu science-fiction ;) |
Od poniedziałku w górnej częśći sektora C trwa montaż rusztowania, na którym układane są szalunki pod ostatni stropu trybuny. Zaraz nad nim pod koniec przyszłego miesiąca rozpocznie się montaż zadaszenia. W międzyczasie wewnątrz trybuny trwa budowa ścianek działowych, oraz zakładanie instalacji. Co się tyczy zewnętrznej częśći obiektu, konkretnie piętra trybun narożnych, to gotowe są już rygle na których rozpoczęto układanie szalunków pod stopnice.
Największe zmiany jednak zaobserwować można po zachodniej stronie stadionu. Widać tam wyraźny postęp w stosunku do stanu z przed kilku dni. Oprócz - tradycyjnie już wykopów i wywożenia ziemi trwa wylewanie górnej część ścianki szczelinowej, oraz budowa stropów nad wjazdami do podziemnych parkingów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za około 2 tygodnie wewnątrz 7metrowego wykopu pojawi się chudy beton stanowiący podkład dla płyty fundamentowej. http://www.stadionwisly.info/fotorelacje_z_budowy |
Crazykaro nie o to chodzi jak to wyglada z zewnątrz, tylko o to po co O tak kombinuje? Nie mógł tego zrobic od poziomicy? musial znow cos wymyśleć? ;/
|
Jak sam zauważyłeś z tego miejsca byłaby zerowa widoczność więc po co beton zużywać. Wg mnie nie ma się czym przejmować, a bardziej martwiłbym się o inne detale jak... odległość od murawy czy kolor krzesełek:P
|
Cytat:
To nie o to chodzi bo juz woda sie wylała... Ostatnio bylem na R22 i naprawde wygląda to wszystko imponująco, ale jak sie tak czlowiek przypatrzy to albo ukosne zakonczenia naroznika [zobacz to od strony parku jordana... ni w 5 ni w 10], wyjazd kosiarki [ tam sobie akurat wymyslil składzik na kosiarke, a zeby za daleko nie jezdzic na murawe to wyp.......ł dziure jak mu pasowalo i nie przejmowal sie ze to ani rowno ani ladnie, ani praktycznie bo kosztem kilku krzeselek, o tej bialej budzie przy okraglaku z ktorej jakies rury wychodza niewspomne [chyba kotlownia]... Jak juz musial tego walca postawic to po co zrobil to wyjscie? a no po to ze byl jupiter... Przyszedl natchniony O do biura i przepowiedział "STWORZE PAWILON MEDIALNY MIEDZY E I A/B... Naszkicowal... Spodobalo mu sie i Powiedział O "NIECH SIE STANIE"... Wtedy podszedl do niego praktykant architektury z PK i powiedział "ależ Panie, tak sie nie da bo tam jest rura..."... Na co O rzekł "aaaa rura?".... Pomyslal, stwierdzil ze sie odsunie troche okraglaka a tam potem wstawi plombe... no i wstawil... wizja zostala na nasze nieszczęście... zobaczcie od boiska lekkoatletycznego jaka bedzie odleglosc miedzy okraglakiem a trybuna AB... Odleglosc od boiska jeszcze mu jestem w stanie wybaczyc bo zaczal projektowac cos innego a potem wszystko sie pozmienialo... kolor krzeselek - na to mamy jakis tam wplyw... Ja sie naprawde nie czepiam, jestem szczesliwy ze bedziemy miec duzy stadion, ale za tym idzie cos innego... Jak cos ma byc "twoje" to ogladasz to dokladnie 10 razy, a na nasz wystarczy spojrzec 2 by zauwazyc ze cos jest nie tak... Wiem ze liczyc sie bedzie i tak to co na boisku, ale jak sie mnie kiedys syn zapyta "tato co to za dziura tam w trybunie C? " to co mu odpowiem? Ze partyzanci zrobili wczasie wojny wysadzając arsenal niemiecki, ktory tam byl, czy raczej ze to jama smoka wawelskiego ktory lata wokol boiska... ? Juz wiem co mi odpowie... "Taaaa, a z tego okrąglego "cosia" zaraz wybiegnie Szewczyk Dratewka"... :/ |
A jaki ukos w narożniku wam chodzi?
|
|
trzeba przynać że to kolejna rzecz nad którą O. musiał długo myśleć.Może to specjalnie robi żeby to był taki jego znak rozpoznawczy :) a tak na poważnie to gdzie jest oficjalna informacja że ten wyjazd jest dla kosiarek? A może tam będą zawodnicy wychodzili na murawę?
|
Arapaho ty się zastanowiłeś nad tym postem chociaż chwile zanim go napisałeś? Straszne bzdury wygadujesz. Pan O. jaki jest to jest, ale akurat te narożniki to mu się udało, po pierwsze nie s.......ić, a po drugie dopasować jakoś sensownie do jednopoziomowej trybuny.
|
Cytat:
|
Wystarczyły by po prostu elektroniczne reklamy,jak praktycznie wszędzie na zachodzie a nie jakieś latające płachty jak w trzecim świecie...
|
jak patrze na spojność stadionu Legii to mi się scyzoryk w ręce otwiera na myśl o tym kretynie co to nam zafundował trybune wdłuż dwóch rzędów reklam. Ten pan powinien miec u nas zakaz stadionowy .
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl