![]() |
znalazłem fajną stronkę z rankingiem klubowym oraz krajowym co jest na bieżąco aktualizowany http://blog.kalendarz-kibica.pl/2011...ing-uefa-2012/ , mam pytanko czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak są liczone te punkty ? Wisła zdobyła 2.4250 pkt po meczach ze Skonto i Liteksem, w jaki sposób ?
|
Awansujac do LM zostawiamy na lata Lecha w tyle z jego Wilkami i innymi Ubiparicośtam oraz Legie ze Skorżą i Jozwiakiem.
|
Pisałem wczoraj do znajomego z Cypru, kibica Omonoi, wypytywałem się o Apoel, dzisiaj mówi, że grają mecz o super puchar i że trzeba koniecznie uważać na jednego zawodnika Ailton Almeida http://www.youtube.com/watch?v=2CT9mKa7jD8, pisał także, że fani są niczego sobie, ale pokazałem mu hsv Wisły to był pod wrażeniem! Ciekawe jak zagrają w tym pucharze, Chavez plaster dla Almeidy i mu się odechcę grać!!!
|
Cytat:
|
Pieprzenie ... czy na Słowacji Artmedia odstawiła konkurencje na kilometr ? podajcie mi przykład kraju gdzie drużyna wchodząca do LM odstawiła krajową czołołówke na lata .
Nikt nie ma monopolu na wygrywanie , jak się komuś wydaje że przez najbliższe 10 lat rok w rok Wisła będzie mistrzem to niech może od razu odłoży te dragi Ja jestem zdania że Wisła wchodząc do LM w tym roku , nie wywalczy tytułu . Będziemy na pudle co jest priorytetem , ale to tak naprawde nie ma w tej chwili znaczenia . Jeden udział w LM będzie lepiej smakował niż 2 ostatnie mistrzostwa , taka prawda . Będziemy to wspominać jak Schalke i Parme , już legendarne spotkania . O takich rzeczach się bardziej pamięta , niż o MP w X roku . |
Udział w LM ma też znaczenie marketingowe i PR-owe. Nie tylko mistrzowie swojego podwórka ale zespół który gra z najlepszymi. Zgadzam się z Karherop. Nikogo nie zdominujemy. Przykład Debrecyna, Cluju, Petrzałki, Żyliny itd. Natomiast na pewno odetchniemy finansowo - no i może powstanie ta wymarzona baza treningowa z prawdziwego zdarzenia za pieniądze z LM?
I najważniejsza rzecz - Boguś nie będzie rozczarowany "tylko" MP które zdobywamy:) |
|
Przyjmijmy do wiadomości, że w tym roku trudniej będzie o MP, ponieważ co najmniej połowę sezonu spędzimy na europejskim podwórku, co może nas zmęczyć na ligę. Ale jak to się mówi - co nas nie zabije, to nas wzmocni. Poza tym mamy silną kadrę, co może ułatwić nam grę na kilku frontach. Teraz dopiero zaczyna się granie :D
|
Cytat:
Dlaczego każdy przywołuje na przykład Artmedie czy Debreczyn które były finansowymi i organizacyjnymi trupami bez odpowiedniej infrastruktury . Gdyby taka Odra Wodzisław na farcie weszła do LM to również tam kasa by się w magiczny sposób rozeszła . Natomiast Wisła która jest budowana całkiem poprawnie od kilku lat , mająca infrastrukturę , kibiców oraz widoki na rozwój z odpowiednim zarządzaniem może stać się zespołem na poziomie Kopenhagi .Nie ma podstaw aby twierdzić , że staniemy się druga Artmedią . |
Cytat:
Lech Poznań - utrzymał skład , będzie grał TYLKO w lidze polskiej , ma wielki stadion i również bardzo stabilny budżet Legia Warszawa - coraz lepsze zarządzanie , bardzo medialna marka , tani a bardzo dochodowy stadion , szeroka kadra finansowo to nie będziemy w stanie konkurowac z rywalami , gdzie właściciel nie liczy się z kasą .Tak jak w Polonii Warszawa . Nie zidziwi mnie to jak na późną jesień/wiosne Wojciechowski wynajmie na najważniejsze spotkania stadion narodowy i stale będą na nim chcieli grać . Wszystkiego się można po nim spodziewać . O Lechi czy Śląsku juz nawet nie wspominam , bo to tylko kwestia czasu aż zbudują sobie tak mocną pozycje w piłce jak ma Wisła , Lech i Legia . Nasze wejście do LM , z miejsca spowoduje ni mniej ni więcej to że KAŻDY ligowy rywal będzie się na nas spinał 150% bardziej niż na Bełchatów czy Korone , w myśl zasady Bij Mistrza . Kto by nie chciał wygrac z uczestnikiem Ligi Mistrzów ? Choć jesteśmy silniejszą drużyną niż rok temu , w lidze przydarzy się nam mniej wpadek , jednak o mistrzostwo będzie nam o wiele trudniej niż się może wydawać . |
Dzisiaj o g. 19.00 będzie można (mam nadzieję, że znajdą się linki bliżej rozpoczęcia meczu) obejrzeć najbliższego rywala Wisły w el. do LM: APOEL - Omonia - Superpuchar Cypru.
|
Cytat:
Rutkowski nie wiem czy wiesz, ale chciał Amikę sprzedać 2 lata temu i zdania swojego nie zmienił-tylko, że nie ma chętnych. Legia jest świetnie zarządzana?To spytaj się o zdanie kibiców Legii, co sądza o Józwiaku czy Miklasie.Powiedzą Ci jak jest świetnie zarządzana.A stadion zbudowany dla Legii to wałek na kilometr.Legia oczywiście będzie zarabiać na nim bardzo dużo, ale nie wiadomo,czy np po nowych wyborach sprawa stadionowa nie wyjdzie na wierzch, bo równie dobrze można wytoczyć proces urzędnikom z Warszawy odpowiedzialnym za podpisywanie umowy z ITI o działanie na szkodę miasta. Cytat:
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia. Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
NAsi się nie zdołali jeszcze zmęczyć, a punkty w lidze gubią. Więc co tu ma za znaczenie ławka ? Problem jest w mentalnym przygotowaniu do meczów ligowych. Myślę, że w Lechu było to samo. Inne podejście do meczów ligowych, myśleli "jakoś to będzie", "mamy czas", "w końcu wygramy, mamy najsilniejszą drużynę" i tak uciekały punkty, aż było za późno.
I u nas będzie podejrzewam to samo. Bo zawsze tak jest, jak czemuś poświęcasz maksimum uwagi, wtedy reszta schodzi na dalszy plan. Przynajmniej do dwumeczu z APOELEM. Później to już zależy, gdzie będziemy grali i o jakie pieniądze :) |
Cytat:
wchodzimy do grupy LM, inkasujemy nawet 10 baniek euro, potem zajmujemy w lidze 5-6 miejsce nie łapiemy się do pucharów, połowa kasy idzie na łatanie tzw. dziury budżetowej :lol: reszta kasy idzie na wykupienie powiedzmy Nuneza, Bitona + ze dwa inne transfery, bo ktoś odejdzie, kontrakty niektórym się kończą A tak w ogóle to skonczcie gadać o jakimś odjeżdżaniu, w tej lidze mistrzow to nie placa 100 mln tylko powiedzmy 10 mln - czy to tak duzo we wspolczesnej pilce, gdzie polskie kluby placa juz po graczy okolo milion euro? nie sadze odjechac to mozemy tylko i wylacznie regularnie grajac w pucharach jednorazowy wyskok nic nie zmieni |
W erze Wojciechowskich 10mln to jest nic. Jesli ktos taki jak JW zauwazy, ze go odstawiamy i bedzie mial taki kaprys to wylozy te pieniadze.
|
Biadolicie. Najpierw wejdźmy (choć raz) do LM a potem niech nas głowa boli od urodzaju. Póki co to dzielimy skórę na niedźwiedziu i jeszcze stać nas na zdania w stylu 'nic to nie zmieni'.
Dla malkontentów - wystarczy ze LM/LE zmieni nasze finanse na tyle by ponownie być mistrzem kraju. Tyle wystarczy jak dla mnie i jest to realne. Jak uda się jeszcze dzięki tej kasie zatrzymać Stana i Roberta i odrobinę poprawić infrastrukturę to będzie fantastycznie. |
Propo stadionu wiadomo coś na temat rezerwowego stadionu w przypadku awansu Wisły i dalszej gry w Champions League???
|
Cytat:
o architekturze innych stadionów jako Kibice Wisły nie powinniśmy mieć nic do gadania , patrzymy na siebie , w końcu strzeli nam niedługo 8 (!!!) rok budowy stadionu Cytat:
Jeszcze nie awansowaliśmy do LM , a tutaj 'koleżka ' juz mówi co będzie jak zajmiemy 3 miejsce w grupie :rotfl: |
Czarter dla Kibiców na Cypr
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...arter_na_cypr/ |
Za godzine Apoel gra superpuchar, macie jakiegos linka do meczu?
|
MAciuś, pierwszy post na tej stronie zadalem Ci pytanie, odpowiedz.
A mecz bedziesz mial tutaj: http://www.fromsportcom.com/v-2/12/116/v-331711.html |
Cytat:
Jedyna szansa na jakiekolwiek odskoczenie od reszty to inwestycja tych pieniędzy w bazę treningową i szkółkę. Wtedy miałoby to "ręce i nogi. Zresztą to jest Polska. Tutaj można każda kasę przepierodolić, więc pewnie zniknęła by w kieszeni Pana Cupiała i nikt nie mógłby mu mieć tego za złe. Zresztą ta rozmowa jest nie na miejscu, przynajmniej teraz. Przed nami APOEL, od którego możemy spokojnie wyłapać wpieról i liga w której po dwóch meczach mamy 2 pkt. |
Tekty o latach świetlych rzeczywiście troszkę śmieszne, ale większą głupotę słyszałem gdzieś, że "Legia i Widzew też grały w LM i co? Jakoś się nie wybiły..." :lol: Jednak przez te 15 lat chyba zwiększyły się stawki, budżety i wszystko :-)
Oczywiście, że działacze mogą prze.......ić każdą kwotę, ale im większa kwota, tym jednak więcej zostanie też dla Wisły. I tu bym upatrywał szansy na wymarzoną bazę treningową z prawdziwego zdarzenia! |
APOEL właśnie gra mecz o Superpuchar z Omonią Nikozja czyli derby Cypru. Skończyła się pierwsza połowa i wynik 0-0 ale niestety nie ma nigdzie na necie do oglądania patrzyłem.
|
APOEL właśnie strzelił gola na 1-0 w 81 min. Bramkę zdobył Kontis.
|
Własnie pomyślałem sobie o naszej sytuacji kadrowej i jakości na każdej pozycji w zestawieniu z możliwymi rywalami.I ogólnie wygląda to pozytywnie,ale trzeba zwrócic uwagę po pierwsze na atak,gdzie na chwile obecną nie ma takiej jakości jaka jest potrzebna,żeby strzelac bramki w LM,bo żeby tam strzelac to trzeba pakowac w takiej Ekstraklasie conajmniej 20-25 bramek w sezonie.Genkov ma sytuacje,atakuje obrońców,ale brakuje mi skutecznosci a w LM trzeba wykorzystac wszystkie okazje,które się ma,Biton znowu musi jeszcze coś pokazac,bo jak na razie jest skuteczny,ale jakoś nie błyszczy(nie żebym się czepiał czy coś :) ) W pomocy zdecydowanie mamy w czym przebierac i czym rotowac więc jest dobrze.Obrona .. Powiem tak stoperzy z meczu na mecz grają coraz lepiej i uważam,że jest dobrze.Boczni obrońcy...niby jest 4,szkoda,że nie możemy zobaczyc w jakiej formie jest Jovanovic bo jak pojawiał się na boisku wyglądał dobrze i chciałbym go zobaczyc w całym spotkaniu,niestety RM raczej nie może zaryzykowac wystawienia goz Apoelem.No to zacznijmy od Diaza.Do przodu gra całkiem poprawnie,radzi sobie w defensywnie z przeciętnymi zawodnikami nie takimi ,,specjalnymi'' których w LM nie brakuje,ponieważ jak wiemy kiedy na przeciwko .siebie ma zawodników o takiej charakterystyce jak Melikson,Tom,Małecki,Peszko czy Iliev po prostu jest niemiłosierni ogrywany,wkręcany w ziemie,po prostu.. żal patrzec ,bo gra na ,,sztywnych nogach'' i zanim się obróci to zawodnik już jest 10 m przed nim,a skoro taki Tom go wkręcał w ziemie to co będzie jak wejdziemy do Lm i stanie na przeciwko Robbena,Messiego czy Ronaldo,którzy w porównaniu Tomem czy Małeckim,są tacy jak Melikson na tle naszej Ekstraklasy.Lamey,i znowu to samo,w ofensywie dobrze,ale jest wolny i z taką szybkością ciężko będzie mu grac do przodu w LM,bo po pierwsze : jest za wolny,żeby minąc np. Lahma czy Alvesa,po drugie jak straci to jest zawolny,żeby dogonic Naniego czy Eto'o.W defensywie gra dobrze i radzi sobie na pewno lepiej od Diaza,bynajmniej przed sobą nie miał jeszcze żadnego ,,dryblera'' i dobry sprawdzian będzie miał z Apoelem jeżeli gra tak jakiś zawodnik o takiej charakterystyce lub dopiero w LM,co mnie martwi,ponieważ biorąc pod uwagę jego szybkośc mam obawy,że będzie to wyglądało podobnie jak z Diazem.Niewątpliwie przydał by się ktoś za Czarka do 1 składu,bo Wilk to jednak jeszcze nie poziom LM,przydałby się ktoś kto potrafi grac i do przodu i do tyłu,dobre podanie,odbiór,gra z pierwszej piłki,no ale takiego gracze za mniej niż 10 mln E to trudno znaleźc nawet w FMie :) Pozycja bramkarza to zdecydowanie jeden z najpewniejszych punktów w zespole,Pareiko pewny,daje spokój i ,,poczucie bezpieczeństwa'' obronie. Bynajmniej w wypadku jakiegoś urazy Pareiki...klęska i rozpacz,nie żebym miał co do Jovanica - fajny koleś,ale jest za słaby na Wisle,nie potrafi kierowac defensywą i widac,że defensywa nie czuje się z nim pewnie tylko wszyscy grają na sztywnych nogach jak Diaz,Milan nadawałby się do jakiegoś średniaka,cieniasa Ekstraklasy,bo on po prostu nie potrafi sobie radzic z presją jaka jest Wiśle i pali się jak Anto(L)ovic i wiadomo jak to mogłoby się w LM skończyc.Podsumowując : Plusy - Pomoc,Skrzydła,Stoperzy,Bramka,Minusy - Boczni obrońcy,brak kogoś takiego jak napisałem za Wilka,dobrego zmiennika dla Pareiki.I napastnika z prawdziwego zdarzenia umiejącego grac z kontry,z bardzo dobrą skutecznością.I jak dla mnie na te chwile i fakt,że nie mamy milinów E na napastnika,wziąłbym Jelenia.Jednak nie jest źle i przed dwumeczem z Apoelem możemy byc optymistami.
|
APOEL grał podstawowym składem?
|
Prawie. Dziwi że wyszedł Alexandrou. Długo go nie widziałem w grze.
|
A propo odskakiwania resztom zespołów ekstraklasy na lata świetlne pod względem finansowym. Ja mam takie pytanie związane z pucharami, w których Wisła będzie grała. W zeszłym roku Lech Poznań grał w grupie. Dostał podobno, mnóstwo kasy (oczywiście jak na polskie warunki) za każdy mecz, za każdy punkt. Dodatkowo wpływy z biletów. Dodatkowo Lech zarobił na transferach, m. in. Lewandowskiego (5 mln euro), Murawskiego, Peszki. Ja się pytam - gdzie są te pieniądze? Rozpłynęły się. Ta sprawa mnie bardzo nurtuje, a jest związana z grą w pucharach, a więc po części z Wisła. Lech teraz stawia na młodzież, bo mówią (nieoficjalnie), że sytuacja finansowa nie jest za ciekawa. Gdzie są te pieniądze? O co tu chodzi?
|
kolosalne pensje dla piłkarzy
kasa dla sztabu szkoleniowego kasa dla pracowników klubu kolosalne pieniądze na czynsz stadionowy, za prąd, wodę, internet, gaz kasa na sprzęt sportowy, stroje meczowe, zgrupowania, hotele, przejazdy można wymieniać i wymieniać no i należy dodac że ten sezon mieli stracony (kilkanaście mln złotych do tyłu) oczywiście jest to rozłożone na pół roku czy rok (kasa po prostu musi być zamrożona po jednej z wypłat a co za tym idzie klub musi być stabilny żeby na nic nie zabrakło) to wszystko kosztuje wielkie pieniądze.. a niektórzy myślą że jak ktoś sprzeda za 3 mln euro piłkarza to ma 3 mln euro na czysto na nowego. Wisła, Lech czy Legia to nie sa już kluby sportowe, to są wielkie firmy, znane w całej Polsce jak i w europie mające za sobą swoich sympatyków / klientów w całej europie . To są przedsiębiorstwa poniekąd, więc może żeby było jaśniej - załóz sobie wielką firmę zatrudniajacą 100 osób, zobaczysz ile co kosztuje i jak trudno ją prowadzić : ) Budzet Lecha jest dalej wysoki, a nawet wyższy niż poprzednio wiec w to że Rutkowski coś bierze nie wierzę. Tym bardziej że z czegoś trzeba płacić za setki rzeczy i to grube miliony . PS: LE to jednak nie LM. Lech sporo zarobił ale to pikuś z tym co można zrobić w LM. Pewnie że się jakoś nie odskoczy bardzo, chociaż kto wie, jest na to szansza pod warunkiem że żadna gorąca głowa nie wpadnie na debilny pomysł kupowania jakiegoś Delewa za 2 czy nawet 1 mln euro. Ja sie tego właśnie boje że po awansie Wisły do LM włodarze będą szastać grube miliony euro na piłkarzy na prawo i lewo. Róbmy swoje jak dotychczas a tą kasę przeznaczmy na inne rzeczy w tym na bazę treningową w przeciwnym razie zmarnujemy kasę którą zarobimy. Dalej powinnśmy się zachowywać jak dotychczas czyli szukać takich Meliksonów, Pareiki, Genkowów, Bitonów , Chavezów czy Ilievów (czyli za dosyć małe pieniądze lub darmo) (na pewno będziemy mieć najwyższy budzet, ale to dobrze, Cupiał przestał inwestować w klub więc Wisła musi być klubem stabilnym i zarabiającym na siebie samą.) LM to przede wszystkim prestiż, olbrzymia reklama, mnóstwo nowych klientów / przyszłych kibiców, promocja, że o zyskach marketingowych nie wspomnę. To też łatwiejsze pozyskanie bardzo dobrych zawodników którzy będa chcieli u nas grać. (CRF Cluz,Artmedia Pietrzalka a tym bardziej APOEL Nikozja nie mają takiego potencjału jak Polskie kluby w tym Wisła stąd dużo nie zdziałaly po awansie do LM. ) I nie rozumiem piszących o zdominowaniu Polskiej ligi przez Wisłę po awansie do LM. My już dawno ją zdominowaliśmy. |
JEŚLI awansujemy MAMY SZANSĘ odskoczyć na lata świetlne, zalezy to generalnie od tego, czy Cupiał zechce pieniądze wziąść dla siebie, czy przeznaczyć te pieniądze na rozwój drużyny.
Pier** o Wojciechowskim jest dla mnie śmieszne.40 mln zl, to w dobie Wojciechowskiego nic?No proszę, chyba mnie coś omineło.Czy mogłby podać ostatnie bilans strat i zysków Polonii?Tzn kogo sprzedała i za ile to samo z zawodnikami kupionymi? :) Nie chce mi się za bardzo tu z wami spierać i przekrzykiwać.Piszę generalnie o tym, że jest ogromna szansa odskoczyć sportowo i finansowo innym klubom z Polskiej ligi w wypadku awansu a zdecydowanie mniej prawdopodobny jest wariant, że jeszcze przeżywjemy inwolucję, jak niektórzy kibice (zwłaszcza Legii, Lecha) przewidują, używając argumentów w stylu "zobaczcie na Artmedie, Debreczyn czy inne kopciuszki .To jest dopiero dla mnie kretynizm. Jesteśmy rozwijającym się klubem z 40 mln kraju z wieloletnim planem budowy drużyny, która przewiduje awans zarówno do LM czy LE oraz związany z tym plan działania.Myślicie, że nie mamy już obserwowanych następców za Meliksona czy Małeckiego?Mamy jednego z najlepszych dyrektorów sportowych w Europie ze znakomitymi znajmościami.Owszem, wiem, że kibice dalej żyją przeszłością i mają w pamięci sytuację typu odejścia Frankowskiego Żurawskiego czy Uche w decydujących momentach batalii o ligę mistrzów, ale nie zauważacie czegoś innego? Sam miałbym obawy, gdyby nie było Maaskanta czy Valckxa, czy nie skonczyło by się na jednorazowych wielkim przebłysku, by pózniej zrobić sprzedaż hurtową.Tak jestem pewien, że nie będzie. Oczywiście mam nadzieje, że Wisła zacznie w tym roku budowę akademii (zresztą musi, bo to będzie w przyszłych wymaganiach ekstraklasowych), ale to naprawdę długoletni plan działania. Edit:Nicolas.Możesz oczywiście uwierzyć, ż kolosalne pieniadze dla kopaczy oraz Bakero, ale równiez możesz sobie uzmysłowić, że Rutkowski zwyczajnie chce się Lecha pozbyć i stara się to zrobić od paru lat.Po prostu te pieniądze wziął :) |
Cytat:
Czy podobnie myśli Boguś? Okaże się po awansie do LM. |
Tak sobie prosto kalkulując, to to mi się jakoś... nie kalkuluje. Rozumiem, że za przeloty do Turynu itp, za zakwaterowanie itp, stewardów, musieli ekstra płacić, potrafię sobie wyobrazić, że to był ich pierwszy sezon na nowym stadionie i opłaty z nim związane nie są małe. Ale aż tak? Czy wszyscy dostali podwyżkę? Bakero to wariant chyba raczej oszczędnościowy. Z tego co wiem, podwyżkę dostał tylko Arboleda. Tak na szybko, to to by było na tyle tych ekstra wydatków, więc dla mnie to się nie bilansuje. To jest jakieś nieproporcjonalne. Ekstra kasy z pucharów i tranferów pewnie zostało. Tylko gdzie ona jest? Czy dalej jest w klubie jako "zabezpieczenie" na przyszłość i dlatego przyjęli teraz wariant oszczędnościowy, czy odwrotnie - przyjęli wariant oszczędnościowy, bo kasa w magiczny sposób wyparowała?
I takie pytanie, które mnie ciągle nurtuje. Czy Rutkowski, bądź ktokolwiek inny (ale w tym konkretnym przypadku - Rutkowski) będąc właścicielem klubu, może sobie tą kase po prostu wziąć dla siebie, schować do własnej kieszeni? EDIT: Myślę, że panu Cupiałowi nawet ekstra kasa z LM nie zbilansuje całej inwestycji w Wisłę. Prezes już w to wszedł po pas i chyba tylko trzy LM pod rząd zbilansują mu wydatki poniesione na rzecz Wisły. |
Nowy stadion nawet spowodować większe straty niż za czasów grania na przestarzałym klocku. Zalezy od klubu, czołówki w Polsce to nie dotyczy w tak dużym stopniu ale sa to bardzo duże kwoty. Legia fajnie wybrnęła z sytuacji. Nie dość że nie płacą jakoś dużo to jeszcze za ..nazwę za operatora stadionu bierzę kase Legia a nie miasto jak to jest w przypadku Krakowa , Warszawy itd.
|
Ale jest to związane z (celową) nieudolnością urzędników.Tak jak pisałem wczeniej, zobaczymy czy tą sprawą przypadkiem nie zainteresuje się CBA ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No i pozostaje się zaśmiać.
Cracovia za swój kurnik płaci 6 mln zł + 1 mln do budzetu miasta. Czyli ponad dwukrotnie mniej za prawie 33 tysięcznika + kasa z operatora do nazwy (kolejne kilkanście mln zł) idzie na Legii. Aż się boje ile krzykną za stadion Wisły.. pozostaje Warszawiakom pozazdrościć z bólem serca. Stadion rzeczywiscie będzie przynosił zyski i to spore.. Ciach bo nie temat o stadionach. |
Niestety Panowie , taka jest prawda o polskich klubach i ich właścicielach .
|
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl