Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Krzyma 07.08.2011 08:56

znalazłem fajną stronkę z rankingiem klubowym oraz krajowym co jest na bieżąco aktualizowany http://blog.kalendarz-kibica.pl/2011...ing-uefa-2012/ , mam pytanko czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak są liczone te punkty ? Wisła zdobyła 2.4250 pkt po meczach ze Skonto i Liteksem, w jaki sposób ?

Maciuś 07.08.2011 08:58

Awansujac do LM zostawiamy na lata Lecha w tyle z jego Wilkami i innymi Ubiparicośtam oraz Legie ze Skorżą i Jozwiakiem.

Sheva_gol 07.08.2011 09:05

Pisałem wczoraj do znajomego z Cypru, kibica Omonoi, wypytywałem się o Apoel, dzisiaj mówi, że grają mecz o super puchar i że trzeba koniecznie uważać na jednego zawodnika Ailton Almeida http://www.youtube.com/watch?v=2CT9mKa7jD8, pisał także, że fani są niczego sobie, ale pokazałem mu hsv Wisły to był pod wrażeniem! Ciekawe jak zagrają w tym pucharze, Chavez plaster dla Almeidy i mu się odechcę grać!!!

sportnh 07.08.2011 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1142166)
Awansujac do LM zostawiamy na lata Lecha w tyle z jego Wilkami i innymi Ubiparicośtam oraz Legie ze Skorżą i Jozwiakiem.

w jakim sensie? masz na mysli wzbogacenie sie a co za tym idzie konkretne transfery w kolejnych okienkach robiace przepasc miedzy Wisla a reszta?

Karherop 07.08.2011 09:31

Pieprzenie ... czy na Słowacji Artmedia odstawiła konkurencje na kilometr ? podajcie mi przykład kraju gdzie drużyna wchodząca do LM odstawiła krajową czołołówke na lata .

Nikt nie ma monopolu na wygrywanie , jak się komuś wydaje że przez najbliższe 10 lat rok w rok Wisła będzie mistrzem to niech może od razu odłoży te dragi

Ja jestem zdania że Wisła wchodząc do LM w tym roku , nie wywalczy tytułu . Będziemy na pudle co jest priorytetem , ale to tak naprawde nie ma w tej chwili znaczenia . Jeden udział w LM będzie lepiej smakował niż 2 ostatnie mistrzostwa , taka prawda . Będziemy to wspominać jak Schalke i Parme , już legendarne spotkania . O takich rzeczach się bardziej pamięta , niż o MP w X roku .

Ogryzek 07.08.2011 09:41

Udział w LM ma też znaczenie marketingowe i PR-owe. Nie tylko mistrzowie swojego podwórka ale zespół który gra z najlepszymi. Zgadzam się z Karherop. Nikogo nie zdominujemy. Przykład Debrecyna, Cluju, Petrzałki, Żyliny itd. Natomiast na pewno odetchniemy finansowo - no i może powstanie ta wymarzona baza treningowa z prawdziwego zdarzenia za pieniądze z LM?

I najważniejsza rzecz - Boguś nie będzie rozczarowany "tylko" MP które zdobywamy:)

Zbychu 07.08.2011 11:16

http://sport.wp.pl/kat,1752,title,Wi...wiadomosc.html

A miał być gotowy rok temu...

delukas96 07.08.2011 11:29

Przyjmijmy do wiadomości, że w tym roku trudniej będzie o MP, ponieważ co najmniej połowę sezonu spędzimy na europejskim podwórku, co może nas zmęczyć na ligę. Ale jak to się mówi - co nas nie zabije, to nas wzmocni. Poza tym mamy silną kadrę, co może ułatwić nam grę na kilku frontach. Teraz dopiero zaczyna się granie :D

Ciastek1 07.08.2011 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142189)
Pieprzenie ... czy na Słowacji Artmedia odstawiła konkurencje na kilometr ? podajcie mi przykład kraju gdzie drużyna wchodząca do LM odstawiła krajową czołołówke na lata .

Nikt nie ma monopolu na wygrywanie , jak się komuś wydaje że przez najbliższe 10 lat rok w rok Wisła będzie mistrzem to niech może od razu odłoży te dragi

Ja jestem zdania że Wisła wchodząc do LM w tym roku , nie wywalczy tytułu . Będziemy na pudle co jest priorytetem , ale to tak naprawde nie ma w tej chwili znaczenia . Jeden udział w LM będzie lepiej smakował niż 2 ostatnie mistrzostwa , taka prawda . Będziemy to wspominać jak Schalke i Parme , już legendarne spotkania . O takich rzeczach się bardziej pamięta , niż o MP w X roku .

Pieprzenie taka Artmedia na Słowacji nigdy nie dominowała ani nie zdobywała mistrza seryjnie to samo sie tyczy Debreczynu itp . Są to zespoły którym po prostu przyfarciło się z mistrzostwem w swoim kraju a później na jeszcze większym fuksie weszły do LM . Właściciele się nachapali kasą a kluby finansowo i organizacyjnie zaczęły pikować .Chcesz dobry przykład ? Kopenhaga która była największą siła w swojej lidze a dokładając do tego wpływy finansowe i doświadczenie z LM zdystansowały swoją ligę . Swego czasu Sparta Praga budowana od lat zaczęła wchodzić seryjnie do LM i jakoś nie spowodowało to przerwania jej hegemoni dopiero po kilku latach dopadł ją kryzys ale nie ma to związku z gra w pucharach.Następny przykład może nie ta półka co Wisła ale Anderlecht który dzielił i rządził w lidze belgijskiej wiele lat i dopiero teraz do głosu zaczęły dochodzić inne kluby .
Dlaczego każdy przywołuje na przykład Artmedie czy Debreczyn które były finansowymi i organizacyjnymi trupami bez odpowiedniej infrastruktury . Gdyby taka Odra Wodzisław na farcie weszła do LM to również tam kasa by się w magiczny sposób rozeszła . Natomiast Wisła która jest budowana całkiem poprawnie od kilku lat , mająca infrastrukturę , kibiców oraz widoki na rozwój z odpowiednim zarządzaniem może stać się zespołem na poziomie Kopenhagi .Nie ma podstaw aby twierdzić , że staniemy się druga Artmedią .

Karherop 07.08.2011 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 1142234)
Natomiast Wisła która jest budowana całkiem poprawnie od kilku lat , mająca infrastrukturę , kibiców oraz widoki na rozwój z odpowiednim zarządzaniem może stać się zespołem na poziomie Kopenhagi .Nie ma podstaw aby twierdzić , że staniemy się druga Artmedią .

wszystko OK , tylko patrz jakie kluby mamy teraz w Polsce

Lech Poznań - utrzymał skład , będzie grał TYLKO w lidze polskiej , ma wielki stadion i również bardzo stabilny budżet
Legia Warszawa - coraz lepsze zarządzanie , bardzo medialna marka , tani a bardzo dochodowy stadion , szeroka kadra

finansowo to nie będziemy w stanie konkurowac z rywalami , gdzie właściciel nie liczy się z kasą .Tak jak w Polonii Warszawa . Nie zidziwi mnie to jak na późną jesień/wiosne Wojciechowski wynajmie na najważniejsze spotkania stadion narodowy i stale będą na nim chcieli grać . Wszystkiego się można po nim spodziewać .

O Lechi czy Śląsku juz nawet nie wspominam , bo to tylko kwestia czasu aż zbudują sobie tak mocną pozycje w piłce jak ma Wisła , Lech i Legia .

Nasze wejście do LM , z miejsca spowoduje ni mniej ni więcej to że KAŻDY ligowy rywal będzie się na nas spinał 150% bardziej niż na Bełchatów czy Korone , w myśl zasady Bij Mistrza . Kto by nie chciał wygrac z uczestnikiem Ligi Mistrzów ?

Choć jesteśmy silniejszą drużyną niż rok temu , w lidze przydarzy się nam mniej wpadek , jednak o mistrzostwo będzie nam o wiele trudniej niż się może wydawać .

mARCEL82 07.08.2011 12:23

Dzisiaj o g. 19.00 będzie można (mam nadzieję, że znajdą się linki bliżej rozpoczęcia meczu) obejrzeć najbliższego rywala Wisły w el. do LM: APOEL - Omonia - Superpuchar Cypru.

Pablo84 07.08.2011 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142247)
wszystko OK , tylko patrz jakie kluby mamy teraz w Polsce

Lech Poznań - utrzymał skład , będzie grał TYLKO w lidze polskiej , ma wielki stadion i również bardzo stabilny budżet
Legia Warszawa - coraz lepsze zarządzanie , bardzo medialna marka , tani a bardzo dochodowy stadion , szeroka kadra

Tylko zobacz jaką kadrę jaką ławkę miała Amika w mistrzowskim poziomie.Uważasz, że 13,14 piłkarzy jest w stanie grać na 2 frontach (Oczywiście z wyjątkami zespołów na najwyższym poziomie)Amika ma wielki stadion, ale nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie będzie 5 kolem u wozu, bo stadion jak na swoje możliwości mają za duży, na dodatek to jeden wielki architektoniczny bubel.
Rutkowski nie wiem czy wiesz, ale chciał Amikę sprzedać 2 lata temu i zdania swojego nie zmienił-tylko, że nie ma chętnych.
Legia jest świetnie zarządzana?To spytaj się o zdanie kibiców Legii, co sądza o Józwiaku czy Miklasie.Powiedzą Ci jak jest świetnie zarządzana.A stadion zbudowany dla Legii to wałek na kilometr.Legia oczywiście będzie zarabiać na nim bardzo dużo, ale nie wiadomo,czy np po nowych wyborach sprawa stadionowa nie wyjdzie na wierzch, bo równie dobrze można wytoczyć proces urzędnikom z Warszawy odpowiedzialnym za podpisywanie umowy z ITI o działanie na szkodę miasta.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142247)
finansowo to nie będziemy w stanie konkurowac z rywalami , gdzie właściciel nie liczy się z kasą .Tak jak w Polonii Warszawa . Nie zidziwi mnie to jak na późną jesień/wiosne Wojciechowski wynajmie na najważniejsze spotkania stadion narodowy i stale będą na nim chcieli grać . Wszystkiego się można po nim spodziewać .

koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142247)
O Lechi czy Śląsku juz nawet nie wspominam , bo to tylko kwestia czasu aż zbudują sobie tak mocną pozycje w piłce jak ma Wisła , Lech i Legia .

To prawda, może tak być, ale jeśli my będziemy stali w miejscu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142247)
Nasze wejście do LM , z miejsca spowoduje ni mniej ni więcej to że KAŻDY ligowy rywal będzie się na nas spinał 150% bardziej niż na Bełchatów czy Korone , w myśl zasady Bij Mistrza . Kto by nie chciał wygrac z uczestnikiem Ligi Mistrzów ?

To takie .......enie.A teraz się nie spinają tak?Wisła jest zdecydowanie najlepszym klubem ostatniej dekady.Za Ery Cupiała zdobyliśmy tyle MP co Legia przez całą swoją historię, my juz nie musimy nic udowadniać.Kluby i tak na nas maksymalnie się spinają, a doświadczenie z Europy może tylko zaprocentować.Nasi kopacze mogą grać z elitą futbolowego świata, gdzie każde kopnięcie piłki uczy czegoś nowego.Ja bym się bał tylko o "głowy" zawodników.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1142247)
Choć jesteśmy silniejszą drużyną niż rok temu , w lidze przydarzy się nam mniej wpadek , jednak o mistrzostwo będzie nam o wiele trudniej niż się może wydawać .

To się jeszcze okaże.Po 2 kolejkach i z meczu na mecz widać, że Wiła gra coraz lepiej.

tofik 07.08.2011 12:51

NAsi się nie zdołali jeszcze zmęczyć, a punkty w lidze gubią. Więc co tu ma za znaczenie ławka ? Problem jest w mentalnym przygotowaniu do meczów ligowych. Myślę, że w Lechu było to samo. Inne podejście do meczów ligowych, myśleli "jakoś to będzie", "mamy czas", "w końcu wygramy, mamy najsilniejszą drużynę" i tak uciekały punkty, aż było za późno.
I u nas będzie podejrzewam to samo. Bo zawsze tak jest, jak czemuś poświęcasz maksimum uwagi, wtedy reszta schodzi na dalszy plan.
Przynajmniej do dwumeczu z APOELEM. Później to już zależy, gdzie będziemy grali i o jakie pieniądze :)

JrQ- 07.08.2011 14:44

Cytat:

Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.
To wyobraź sobie taki scenariusz:
wchodzimy do grupy LM, inkasujemy nawet 10 baniek euro, potem zajmujemy w lidze 5-6 miejsce nie łapiemy się do pucharów, połowa kasy idzie na łatanie tzw. dziury budżetowej :lol: reszta kasy idzie na wykupienie powiedzmy Nuneza, Bitona + ze dwa inne transfery, bo ktoś odejdzie, kontrakty niektórym się kończą
A tak w ogóle to skonczcie gadać o jakimś odjeżdżaniu, w tej lidze mistrzow to nie placa 100 mln tylko powiedzmy 10 mln - czy to tak duzo we wspolczesnej pilce, gdzie polskie kluby placa juz po graczy okolo milion euro? nie sadze
odjechac to mozemy tylko i wylacznie regularnie grajac w pucharach
jednorazowy wyskok nic nie zmieni

albert02 07.08.2011 15:25

W erze Wojciechowskich 10mln to jest nic. Jesli ktos taki jak JW zauwazy, ze go odstawiamy i bedzie mial taki kaprys to wylozy te pieniadze.

Lukasz 07.08.2011 15:36

Biadolicie. Najpierw wejdźmy (choć raz) do LM a potem niech nas głowa boli od urodzaju. Póki co to dzielimy skórę na niedźwiedziu i jeszcze stać nas na zdania w stylu 'nic to nie zmieni'.

Dla malkontentów - wystarczy ze LM/LE zmieni nasze finanse na tyle by ponownie być mistrzem kraju. Tyle wystarczy jak dla mnie i jest to realne. Jak uda się jeszcze dzięki tej kasie zatrzymać Stana i Roberta i odrobinę poprawić infrastrukturę to będzie fantastycznie.

JOSE 841 07.08.2011 15:49

Propo stadionu wiadomo coś na temat rezerwowego stadionu w przypadku awansu Wisły i dalszej gry w Champions League???

Karherop 07.08.2011 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1142285)
Tylko zobacz jaką kadrę jaką ławkę miała Amika w mistrzowskim poziomie.Uważasz, że 13,14 piłkarzy jest w stanie grać na 2 frontach (Oczywiście z wyjątkami zespołów na najwyższym poziomie)Amika ma wielki stadion, ale nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie będzie 5 kolem u wozu, bo stadion jak na swoje możliwości mają za duży, na dodatek to jeden wielki architektoniczny bubel.
Rutkowski nie wiem czy wiesz, ale chciał Amikę sprzedać 2 lata temu i zdania swojego nie zmienił-tylko, że nie ma chętnych.

takie .....lenie , nie takie drużyny jak Lech zdobywało mistrzostwo i nie takie drużyny jak Wisła je przegrywały . Popatrz sobie jaki mieliśmy skład w sezonie 06/07 i jaki skład miało Zagłębie Lubin które zdobyło MP . Piłka nożna to nie matematyka , zakładając że Wisła jest w lepszej sytuacji niz Lech , powinieneś także założyc że Wisła odpadnie z APOELEm , wkońcu jako klub jesteśmy słabsi finansowo , mniej doświadczeni , przystępujemy z pozycji nierozstawionej drużyny i gramy drugi mecz na wyjeździe .


o architekturze innych stadionów jako Kibice Wisły nie powinniśmy mieć nic do gadania , patrzymy na siebie , w końcu strzeli nam niedługo 8 (!!!) rok budowy stadionu



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1142285)
koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.

To takie .......enie.A teraz się nie spinają tak?Wisła jest zdecydowanie najlepszym klubem ostatniej dekady.Za Ery Cupiała zdobyliśmy tyle MP co Legia przez całą swoją historię, my juz nie musimy nic udowadniać.Kluby i tak na nas maksymalnie się spinają, a doświadczenie z Europy może tylko zaprocentować.Nasi kopacze mogą grać z elitą futbolowego świata, gdzie każde kopnięcie piłki uczy czegoś nowego.Ja bym się bał tylko o "głowy" zawodników.
To się jeszcze okaże.Po 2 kolejkach i z meczu na mecz widać, że Wiła gra coraz lepiej.

radzę czasem zdjąć różowe okulary i pomyśleć co by było , gdyby Jovanica nie uratowała dwa razy poprzeczka w Łoweczu .

Jeszcze nie awansowaliśmy do LM , a tutaj 'koleżka ' juz mówi co będzie jak zajmiemy 3 miejsce w grupie :rotfl:

CH. 07.08.2011 16:21

Czarter dla Kibiców na Cypr
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...arter_na_cypr/

Maciuś 07.08.2011 17:00

Za godzine Apoel gra superpuchar, macie jakiegos linka do meczu?

sportnh 07.08.2011 17:06

MAciuś, pierwszy post na tej stronie zadalem Ci pytanie, odpowiedz.

A mecz bedziesz mial tutaj: http://www.fromsportcom.com/v-2/12/116/v-331711.html

Gordian 07.08.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1142285)
koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.

To jest najgorsza głupota powtarzana już wszędzie gdzie się da. Odskoczyć finansowo na lata świetlne od reszty ligi? Niby jak? Pomyśl sobie, że doczłapiemy do LM, zajmiemy tam nawet to 3 miejsce w grupie i od razu to będą złote góry? Nakupujemy zawodników kosztujących po 1,5-2 mln euro sztuka i będziemy wymiatać? Nikt w tym klubie nie jest takim idiotą żeby coś takiego wymyślić. Można zarobić te mityczne 10 mln ojro na LM i nie obronić MP. Zostaniemy z zajebistymi zawodnikami, którym nie będzie z czego kontraktów zapłacić.

Jedyna szansa na jakiekolwiek odskoczenie od reszty to inwestycja tych pieniędzy w bazę treningową i szkółkę. Wtedy miałoby to "ręce i nogi. Zresztą to jest Polska. Tutaj można każda kasę przepierodolić, więc pewnie zniknęła by w kieszeni Pana Cupiała i nikt nie mógłby mu mieć tego za złe.

Zresztą ta rozmowa jest nie na miejscu, przynajmniej teraz. Przed nami APOEL, od którego możemy spokojnie wyłapać wpieról i liga w której po dwóch meczach mamy 2 pkt.

niezależna opinia 07.08.2011 17:39

Tekty o latach świetlych rzeczywiście troszkę śmieszne, ale większą głupotę słyszałem gdzieś, że "Legia i Widzew też grały w LM i co? Jakoś się nie wybiły..." :lol: Jednak przez te 15 lat chyba zwiększyły się stawki, budżety i wszystko :-)

Oczywiście, że działacze mogą prze.......ić każdą kwotę, ale im większa kwota, tym jednak więcej zostanie też dla Wisły. I tu bym upatrywał szansy na wymarzoną bazę treningową z prawdziwego zdarzenia!

NHwiernyTS 07.08.2011 18:51

APOEL właśnie gra mecz o Superpuchar z Omonią Nikozja czyli derby Cypru. Skończyła się pierwsza połowa i wynik 0-0 ale niestety nie ma nigdzie na necie do oglądania patrzyłem.

arturtsw 07.08.2011 19:44

APOEL właśnie strzelił gola na 1-0 w 81 min. Bramkę zdobył Kontis.

baro1995 07.08.2011 20:37

Własnie pomyślałem sobie o naszej sytuacji kadrowej i jakości na każdej pozycji w zestawieniu z możliwymi rywalami.I ogólnie wygląda to pozytywnie,ale trzeba zwrócic uwagę po pierwsze na atak,gdzie na chwile obecną nie ma takiej jakości jaka jest potrzebna,żeby strzelac bramki w LM,bo żeby tam strzelac to trzeba pakowac w takiej Ekstraklasie conajmniej 20-25 bramek w sezonie.Genkov ma sytuacje,atakuje obrońców,ale brakuje mi skutecznosci a w LM trzeba wykorzystac wszystkie okazje,które się ma,Biton znowu musi jeszcze coś pokazac,bo jak na razie jest skuteczny,ale jakoś nie błyszczy(nie żebym się czepiał czy coś :) ) W pomocy zdecydowanie mamy w czym przebierac i czym rotowac więc jest dobrze.Obrona .. Powiem tak stoperzy z meczu na mecz grają coraz lepiej i uważam,że jest dobrze.Boczni obrońcy...niby jest 4,szkoda,że nie możemy zobaczyc w jakiej formie jest Jovanovic bo jak pojawiał się na boisku wyglądał dobrze i chciałbym go zobaczyc w całym spotkaniu,niestety RM raczej nie może zaryzykowac wystawienia goz Apoelem.No to zacznijmy od Diaza.Do przodu gra całkiem poprawnie,radzi sobie w defensywnie z przeciętnymi zawodnikami nie takimi ,,specjalnymi'' których w LM nie brakuje,ponieważ jak wiemy kiedy na przeciwko .siebie ma zawodników o takiej charakterystyce jak Melikson,Tom,Małecki,Peszko czy Iliev po prostu jest niemiłosierni ogrywany,wkręcany w ziemie,po prostu.. żal patrzec ,bo gra na ,,sztywnych nogach'' i zanim się obróci to zawodnik już jest 10 m przed nim,a skoro taki Tom go wkręcał w ziemie to co będzie jak wejdziemy do Lm i stanie na przeciwko Robbena,Messiego czy Ronaldo,którzy w porównaniu Tomem czy Małeckim,są tacy jak Melikson na tle naszej Ekstraklasy.Lamey,i znowu to samo,w ofensywie dobrze,ale jest wolny i z taką szybkością ciężko będzie mu grac do przodu w LM,bo po pierwsze : jest za wolny,żeby minąc np. Lahma czy Alvesa,po drugie jak straci to jest zawolny,żeby dogonic Naniego czy Eto'o.W defensywie gra dobrze i radzi sobie na pewno lepiej od Diaza,bynajmniej przed sobą nie miał jeszcze żadnego ,,dryblera'' i dobry sprawdzian będzie miał z Apoelem jeżeli gra tak jakiś zawodnik o takiej charakterystyce lub dopiero w LM,co mnie martwi,ponieważ biorąc pod uwagę jego szybkośc mam obawy,że będzie to wyglądało podobnie jak z Diazem.Niewątpliwie przydał by się ktoś za Czarka do 1 składu,bo Wilk to jednak jeszcze nie poziom LM,przydałby się ktoś kto potrafi grac i do przodu i do tyłu,dobre podanie,odbiór,gra z pierwszej piłki,no ale takiego gracze za mniej niż 10 mln E to trudno znaleźc nawet w FMie :) Pozycja bramkarza to zdecydowanie jeden z najpewniejszych punktów w zespole,Pareiko pewny,daje spokój i ,,poczucie bezpieczeństwa'' obronie. Bynajmniej w wypadku jakiegoś urazy Pareiki...klęska i rozpacz,nie żebym miał co do Jovanica - fajny koleś,ale jest za słaby na Wisle,nie potrafi kierowac defensywą i widac,że defensywa nie czuje się z nim pewnie tylko wszyscy grają na sztywnych nogach jak Diaz,Milan nadawałby się do jakiegoś średniaka,cieniasa Ekstraklasy,bo on po prostu nie potrafi sobie radzic z presją jaka jest Wiśle i pali się jak Anto(L)ovic i wiadomo jak to mogłoby się w LM skończyc.Podsumowując : Plusy - Pomoc,Skrzydła,Stoperzy,Bramka,Minusy - Boczni obrońcy,brak kogoś takiego jak napisałem za Wilka,dobrego zmiennika dla Pareiki.I napastnika z prawdziwego zdarzenia umiejącego grac z kontry,z bardzo dobrą skutecznością.I jak dla mnie na te chwile i fakt,że nie mamy milinów E na napastnika,wziąłbym Jelenia.Jednak nie jest źle i przed dwumeczem z Apoelem możemy byc optymistami.

JrQ- 07.08.2011 20:39

APOEL grał podstawowym składem?

HEDu 07.08.2011 20:48

Prawie. Dziwi że wyszedł Alexandrou. Długo go nie widziałem w grze.

nicolas 07.08.2011 20:50

A propo odskakiwania resztom zespołów ekstraklasy na lata świetlne pod względem finansowym. Ja mam takie pytanie związane z pucharami, w których Wisła będzie grała. W zeszłym roku Lech Poznań grał w grupie. Dostał podobno, mnóstwo kasy (oczywiście jak na polskie warunki) za każdy mecz, za każdy punkt. Dodatkowo wpływy z biletów. Dodatkowo Lech zarobił na transferach, m. in. Lewandowskiego (5 mln euro), Murawskiego, Peszki. Ja się pytam - gdzie są te pieniądze? Rozpłynęły się. Ta sprawa mnie bardzo nurtuje, a jest związana z grą w pucharach, a więc po części z Wisła. Lech teraz stawia na młodzież, bo mówią (nieoficjalnie), że sytuacja finansowa nie jest za ciekawa. Gdzie są te pieniądze? O co tu chodzi?

CH. 07.08.2011 21:00

kolosalne pensje dla piłkarzy
kasa dla sztabu szkoleniowego
kasa dla pracowników klubu
kolosalne pieniądze na czynsz stadionowy, za prąd, wodę, internet, gaz
kasa na sprzęt sportowy, stroje meczowe, zgrupowania, hotele, przejazdy
można wymieniać i wymieniać
no i należy dodac że ten sezon mieli stracony (kilkanaście mln złotych do tyłu)
oczywiście jest to rozłożone na pół roku czy rok (kasa po prostu musi być zamrożona po jednej z wypłat a co za tym idzie klub musi być stabilny żeby na nic nie zabrakło)
to wszystko kosztuje wielkie pieniądze.. a niektórzy myślą że jak ktoś sprzeda za 3 mln euro piłkarza to ma 3 mln euro na czysto na nowego. Wisła, Lech czy Legia to nie sa już kluby sportowe, to są wielkie firmy, znane w całej Polsce jak i w europie mające za sobą swoich sympatyków / klientów w całej europie . To są przedsiębiorstwa poniekąd, więc może żeby było jaśniej - załóz sobie wielką firmę zatrudniajacą 100 osób, zobaczysz ile co kosztuje i jak trudno ją prowadzić : )
Budzet Lecha jest dalej wysoki, a nawet wyższy niż poprzednio wiec w to że Rutkowski coś bierze nie wierzę. Tym bardziej że z czegoś trzeba płacić za setki rzeczy i to grube miliony .

PS: LE to jednak nie LM. Lech sporo zarobił ale to pikuś z tym co można zrobić w LM. Pewnie że się jakoś nie odskoczy bardzo, chociaż kto wie, jest na to szansza pod warunkiem że żadna gorąca głowa nie wpadnie na debilny pomysł kupowania jakiegoś Delewa za 2 czy nawet 1 mln euro. Ja sie tego właśnie boje że po awansie Wisły do LM włodarze będą szastać grube miliony euro na piłkarzy na prawo i lewo. Róbmy swoje jak dotychczas a tą kasę przeznaczmy na inne rzeczy w tym na bazę treningową w przeciwnym razie zmarnujemy kasę którą zarobimy. Dalej powinnśmy się zachowywać jak dotychczas czyli szukać takich Meliksonów, Pareiki, Genkowów, Bitonów , Chavezów czy Ilievów (czyli za dosyć małe pieniądze lub darmo) (na pewno będziemy mieć najwyższy budzet, ale to dobrze, Cupiał przestał inwestować w klub więc Wisła musi być klubem stabilnym i zarabiającym na siebie samą.) LM to przede wszystkim prestiż, olbrzymia reklama, mnóstwo nowych klientów / przyszłych kibiców, promocja, że o zyskach marketingowych nie wspomnę. To też łatwiejsze pozyskanie bardzo dobrych zawodników którzy będa chcieli u nas grać. (CRF Cluz,Artmedia Pietrzalka a tym bardziej APOEL Nikozja nie mają takiego potencjału jak Polskie kluby w tym Wisła stąd dużo nie zdziałaly po awansie do LM. ) I nie rozumiem piszących o zdominowaniu Polskiej ligi przez Wisłę po awansie do LM. My już dawno ją zdominowaliśmy.

Pablo84 07.08.2011 21:02

JEŚLI awansujemy MAMY SZANSĘ odskoczyć na lata świetlne, zalezy to generalnie od tego, czy Cupiał zechce pieniądze wziąść dla siebie, czy przeznaczyć te pieniądze na rozwój drużyny.
Pier** o Wojciechowskim jest dla mnie śmieszne.40 mln zl, to w dobie Wojciechowskiego nic?No proszę, chyba mnie coś omineło.Czy mogłby podać ostatnie bilans strat i zysków Polonii?Tzn kogo sprzedała i za ile to samo z zawodnikami kupionymi? :)

Nie chce mi się za bardzo tu z wami spierać i przekrzykiwać.Piszę generalnie o tym, że jest ogromna szansa odskoczyć sportowo i finansowo innym klubom z Polskiej ligi w wypadku awansu a zdecydowanie mniej prawdopodobny jest wariant, że jeszcze przeżywjemy inwolucję, jak niektórzy kibice (zwłaszcza Legii, Lecha) przewidują, używając argumentów w stylu "zobaczcie na Artmedie, Debreczyn czy inne kopciuszki .To jest dopiero dla mnie kretynizm.
Jesteśmy rozwijającym się klubem z 40 mln kraju z wieloletnim planem budowy drużyny, która przewiduje awans zarówno do LM czy LE oraz związany z tym plan działania.Myślicie, że nie mamy już obserwowanych następców za Meliksona czy Małeckiego?Mamy jednego z najlepszych dyrektorów sportowych w Europie ze znakomitymi znajmościami.Owszem, wiem, że kibice dalej żyją przeszłością i mają w pamięci sytuację typu odejścia Frankowskiego Żurawskiego czy Uche w decydujących momentach batalii o ligę mistrzów, ale nie zauważacie czegoś innego?
Sam miałbym obawy, gdyby nie było Maaskanta czy Valckxa, czy nie skonczyło by się na jednorazowych wielkim przebłysku, by pózniej zrobić sprzedaż hurtową.Tak jestem pewien, że nie będzie.
Oczywiście mam nadzieje, że Wisła zacznie w tym roku budowę akademii (zresztą musi, bo to będzie w przyszłych wymaganiach ekstraklasowych), ale to naprawdę długoletni plan działania.

Edit:Nicolas.Możesz oczywiście uwierzyć, ż kolosalne pieniadze dla kopaczy oraz Bakero, ale równiez możesz sobie uzmysłowić, że Rutkowski zwyczajnie chce się Lecha pozbyć i stara się to zrobić od paru lat.Po prostu te pieniądze wziął :)

Antystenes 07.08.2011 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 1142586)
A propo odskakiwania resztom zespołów ekstraklasy na lata świetlne pod względem finansowym. Ja mam takie pytanie związane z pucharami, w których Wisła będzie grała. W zeszłym roku Lech Poznań grał w grupie. Dostał podobno, mnóstwo kasy (oczywiście jak na polskie warunki) za każdy mecz, za każdy punkt. Dodatkowo wpływy z biletów. Dodatkowo Lech zarobił na transferach, m. in. Lewandowskiego (5 mln euro), Murawskiego, Peszki. Ja się pytam - gdzie są te pieniądze? Rozpłynęły się. Ta sprawa mnie bardzo nurtuje, a jest związana z grą w pucharach, a więc po części z Wisła. Lech teraz stawia na młodzież, bo mówią (nieoficjalnie), że sytuacja finansowa nie jest za ciekawa. Gdzie są te pieniądze? O co tu chodzi?

Zależy kto jest właściciele klubu i co właściciel chce osiągnąć. Rutkowski z Amiki stwierdził, że już swoje zarobił, wyszedł na plus, teraz chce jak najmniej dokładać do interesu i czeka na kolejną kasę za Rudnevsa czy Stilica. Potem znowu może ktos mu się trafi, ale wydaje mi się, że Amika jest teraz samowystarczalna, tzn sama zarabia na siebie. Jeśli zarobi za dużo to kase znów chapnie Rutkowski.:-)

Czy podobnie myśli Boguś? Okaże się po awansie do LM.

nicolas 07.08.2011 21:15

Tak sobie prosto kalkulując, to to mi się jakoś... nie kalkuluje. Rozumiem, że za przeloty do Turynu itp, za zakwaterowanie itp, stewardów, musieli ekstra płacić, potrafię sobie wyobrazić, że to był ich pierwszy sezon na nowym stadionie i opłaty z nim związane nie są małe. Ale aż tak? Czy wszyscy dostali podwyżkę? Bakero to wariant chyba raczej oszczędnościowy. Z tego co wiem, podwyżkę dostał tylko Arboleda. Tak na szybko, to to by było na tyle tych ekstra wydatków, więc dla mnie to się nie bilansuje. To jest jakieś nieproporcjonalne. Ekstra kasy z pucharów i tranferów pewnie zostało. Tylko gdzie ona jest? Czy dalej jest w klubie jako "zabezpieczenie" na przyszłość i dlatego przyjęli teraz wariant oszczędnościowy, czy odwrotnie - przyjęli wariant oszczędnościowy, bo kasa w magiczny sposób wyparowała?

I takie pytanie, które mnie ciągle nurtuje. Czy Rutkowski, bądź ktokolwiek inny (ale w tym konkretnym przypadku - Rutkowski) będąc właścicielem klubu, może sobie tą kase po prostu wziąć dla siebie, schować do własnej kieszeni?

EDIT: Myślę, że panu Cupiałowi nawet ekstra kasa z LM nie zbilansuje całej inwestycji w Wisłę. Prezes już w to wszedł po pas i chyba tylko trzy LM pod rząd zbilansują mu wydatki poniesione na rzecz Wisły.

CH. 07.08.2011 21:21

Nowy stadion nawet spowodować większe straty niż za czasów grania na przestarzałym klocku. Zalezy od klubu, czołówki w Polsce to nie dotyczy w tak dużym stopniu ale sa to bardzo duże kwoty. Legia fajnie wybrnęła z sytuacji. Nie dość że nie płacą jakoś dużo to jeszcze za ..nazwę za operatora stadionu bierzę kase Legia a nie miasto jak to jest w przypadku Krakowa , Warszawy itd.

Pablo84 07.08.2011 21:24

Ale jest to związane z (celową) nieudolnością urzędników.Tak jak pisałem wczeniej, zobaczymy czy tą sprawą przypadkiem nie zainteresuje się CBA ;)

Baracuda 07.08.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1142605)
Nowy stadion nawet spowodować większe straty niż za czasów grania na przestarzałym klocku. Zalezy od klubu, czołówki w Polsce to nie dotyczy w tak dużym stopniu ale sa to bardzo duże kwoty. Legia fajnie wybrnęła z sytuacji. Nie dość że nie płacą jakoś dużo to jeszcze za ..nazwę za operatora stadionu bierzę kase Legia a nie miasto jak to jest w przypadku Krakowa , Warszawy itd.

CH. wiesz ile płacą za sezon że mówisz że nie wiele??

JrQ- 07.08.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baracuda (Post 1142608)
CH. wiesz ile płacą za sezon że mówisz że nie wiele??

3 miliony złotych

CH. 07.08.2011 21:34

No i pozostaje się zaśmiać.
Cracovia za swój kurnik płaci 6 mln zł + 1 mln do budzetu miasta. Czyli ponad dwukrotnie mniej za prawie 33 tysięcznika + kasa z operatora do nazwy (kolejne kilkanście mln zł) idzie na Legii.
Aż się boje ile krzykną za stadion Wisły.. pozostaje Warszawiakom pozazdrościć z bólem serca. Stadion rzeczywiscie będzie przynosił zyski i to spore.. Ciach bo nie temat o stadionach.

wikink1 07.08.2011 21:35

Niestety Panowie , taka jest prawda o polskich klubach i ich właścicielach .

0 22 07.08.2011 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1142593)
JEŚLI awansujemy MAMY SZANSĘ odskoczyć na lata świetlne

Jak już uciekniecie to piszcie jakieś kartki, bo nudno będzie bez Was w tym naszym grajdołku :lol:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1142607)
Ale jest to związane z (celową) nieudolnością urzędników.Tak jak pisałem wczeniej, zobaczymy czy tą sprawą przypadkiem nie zainteresuje się CBA ;)

Nawet jeśli to z punktu widzenia Legii jest to obojętne. Urzędnicy w najbardziej szalonej wersji pójdą siedzieć itp. Nie przejmowałbym się:>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl