Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

wolfy 05.03.2010 02:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 863958)

Mam nadzieję, że to tylko wymysły prasowe. Nie ma nic gorszego, niż zmiana trenera w trakcie rundy, w dodatku pewnie na jakiegoś jelenia z łapanki.

willow 05.03.2010 17:57

W wymianie trenera nie ma nic dziwnego, wszystkie kluby to robią. Jeśli kto się nie sprawdza albo się wypalił, trzeba go zastąpić kimś innym, lepszym, z nowymi pomysłami, nowym spojrzeniem a grę.
Na początku też wszystcy wynosili na ołtarze Beenhakera. Po przegranych eliminacjach wleciał, bo drużyna się cofała, a on sobie nie mógł z tym poradzić.

Widzę tu sporą analogię do Skorży, nasza drużyna też się cofa, a on nie ma pomysłu, jak to zmienić. Więc w czym problem?

Nie mniej uważam, że powinien dograć sezon do końca. Z dwóch powodów:

1. Na chwilę obecną nie mamy alternatywy, poszukiwania powinny się rozpocząć a to może potrwać.
2. Wsadzanie w s®doku rundy kogoś innego może mieć fatalne konsekwencję, a Skorży może uda się fuksem obronić tytuł.

Ale po sezonie: Dziękujemy Panie Macieju, było chwilami bardzo miło i sympatycznie, ale do widzenia.

Takie jest moje zdanie.

Dean 05.03.2010 18:09

Zdobędziemy mistrzostwo...
i jeśli awansujemy do LM Skorża zostanie. Inaczej nie.

Bronex 05.03.2010 18:20

Skorża się wypalił bo nad cyklicznością wzięła górę incydentalność. Pewnie ,że Wisła może jakieś sukces pod wodzą Skorży jeszcze dokonać. Problem w tym ,że za Wisłą jako całością nie stoi żaden wypracowany / wypracowywany długofalowy algorytm działania w żadnym obszarze (finanse , organizacja , szkolenie młodzieży, kadrowe sprawy , twórcy - tworzywo). My dzisiaj deliberujemy czy Skorżę wywalić za minutę , po remisie z Arką , czy może na koniec rundy , czy w połowie. To nie ma sensu każda decyzja jaka zostanie podjęta będzie efektem polityki ad hoc. Zatrudnimy kogoś a za dwa sezony znowu będzie spór ideologiczny tożsamy z dzisiejszym tutaj. W mojej ocenie ,znając paradygmaty podejmowania decyzji w naszym klubie , to Skorża może wylecieć z hukiem w każdej chwili i nikt tam się za dużo nie będzie z tym brandzlował. Co my możemy stracić ? Jak było tak będzie. To jest jak z tym sławetnym zawieszenie przez FIFĘ i UEFĘ naszej federacji. Tak się przed tym wielce bronią decydenci jakbyśmy mogli Bóg wie ile stracić. My nie mamy nic do stracenia. Skorża musi pożegnać się ze stanowiskiem ale nie liczmy na to ,że nagle objawi nam się tutaj jakiś epokowy szkoleniowiec gotowy do szarpnięcia cugli i wielkiego skoku. U nas nie ma ludzi ,żeby znaleźć kogoś takiego. Wywalą Skorżę to będą nas raczyć modelami pokroju Ulatowskiego czy Michniewicza...

TSW06 05.03.2010 21:03

ja tylko jestem ciekaw kogo byście chcieli za pana Maćka? Fornalika, który do tej pory miał tylko jedną udaną rundę i najlepszym trenerem nigdy nie był i nie będze?. kogo takiego macie że chyżo chcecie zmieniać trenera?!

korzychxp 05.03.2010 21:08

nie zmienić, a wywalić tego, pewnie o to wszystkim chodzi. ktoś kto jest starszy i ma mocną ręke.

Badyl1999 05.03.2010 21:11

Ta przerwa pokaże czy Skorża ma jaja i czy powinien być na tym stanowisku.

Dla mnie za łagodnie obchodzi sie z zawodnikami!

FrankDrebinTSW 05.03.2010 21:11

W Polsce nie ma raczej juz godnych trenerow oprócz Franza. Jedynie musialby to byc ratunek zza granicy typu Petrescu

grzesiek632 05.03.2010 21:49

Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

Oxydrene 05.03.2010 21:57

Ja już tego nie pojmuje. Czas pożegnać sie z tym człowiekiem, czas mocno potrząsnąć wszystkim co tam jest, na poczatek "Liga będzie ciekawsza" musi sie pożegnać i koniecznie zatrudnić obcokrajowca, choćby to miało oznaczać wyprzedanie gwiazdorów żeby mieć na pensje dla niego. Przynajmniej z całą resztą z jaką mu przyjdzie pracować zrobi porządek i może ich nauczy fachu. Niezbędnym pomocnikiem dla takiego trenera będzie psycholog..
Wisła to my.

flamengista 05.03.2010 22:01

Cytat:

Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom
Nie jest dobry. Trener, który nie ma wyników nie jest dobry. Trener, którego drużyna w sprawdzianie przed rundą i w kolejnych 2 meczach o stawkę nie strzela gol, grając z marnymi przeciwnikami traci 6 punktów nie jest dobry.

Ale to już wiadomo od dawna. Bo ten trener doprowadził do kompromitacji z Levadią.Ja już pisałem wtedy, że ten sezon trzeba spisać na straty. Cóż, niektórzy woleli się sami oszukiwać, twierdzić że Skorża jeszcze się poprawi. Tymczasem jest jeszcze gorzej, choć trudno w to uwierzyć.

Nowością jest to, że z taką grą drużyna Skorży gotowa nie tylko nie obronić MP (to już raczej pewne), ale także nie wywalczyć miejsca na pudle, a więc gry w europejskich pucharach.

Dlatego Cupiał nie ma wyjścia, musi zmienić trenera. Żeby choćby próbować ratować coś z tego dramatycznego sezonu. Który i tak został przegrany na samym początku.

Nawet średni, ale nowy krajowy trener może teraz wstrząsnąć z drużyny i coś z niej wykrzesać, choćby po to by ocalić miejsce w czołówce. Oczywiście pod warunkiem, że Skorża nie zarżnął drużyny przygotowaniami. W takiej sytuacji nie pomoże nawet Mourinho.

Mario Nh 05.03.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 864511)
Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

Jest tak dobry jak jego ostatni mecz. Niech się dalej upiera przy swoim król Maciuś, niech jego zwolennicy dalej mają klapki na oczach. Dramatyczna gra Wisły. Żal patrzeć. Piłkarze też nie pomagają trenerowi. Zaorać....

Szarny 05.03.2010 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 864511)
Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

taaa.. a te "Panowie, gramy piłke za obrone!!" (czy coś w tym stylu) w 28-29 minucie meczu słyszałeś?

...i po chwili Marcelo gra taaaaką pałe, a na twarzy Macieja rysuje się uśmieszek i wogóle, samozadowolenie że zespół realizuje założenia taktyczne.

Rafee 05.03.2010 22:09

Panu już podziękujemy.... Dzięki za 2 mistrzostwa

Maciuś 05.03.2010 22:10

Korzystajac z okazji chcialbym zyczyc trenerowi Skorzy wielu sukcesow w nowym klubie.

DeadOrAlive 05.03.2010 22:13

pomeczowa konferencja --> " Zabrakło skuteczności i szczęścia, w ciągu tygodnia na treningach poczynimy starania, by wyeliminować jak najwięcej błędów. Wraz z asystentem dokonaliśmy analizy tych najbardziej widocznych błędów [...]*. Do Białystoka jedziemy po pewne trzy punkty."

* Trener wymienia błędy, przy czym przeprasza kibiców i ludzi związanych z klubem i zapewnia, ze kolejna taka porażka nie będzie miała miejsca.

AdiWiślak. 05.03.2010 22:15

Dobra ! Zwolnijmy go i.. co dalej ? Zagraniczny nie przyjdzie , a obok Smudy i Lenczyka to Maciuś jest najlepszy ! Gramy beznadziejnie ,ale watpie zeby zmiana trenera w srodku rundy cos zmienila.

Mario Nh 05.03.2010 22:20

Oni już kilka razy przepraszali. To się już zaczyna nudzić. To Jaga wydaje się być bliżej pewnych trzech punktów. ;-)

Braknie nam sezonu żeby cokolwiek poprawić :)

Baala 05.03.2010 22:21

Jesteśmy w patowej sytuacji. Zmiana trenera po rundzie przygotowawczej jest wielce nie wskazana, w dodatku nie ma kandydata na szybkie zatrudnienie. Lepsi polacy pracują, a z zagranicy nikogo nie wynajda w tak krótkim czasie. Z drugiej strony do szatni powinnien wejść ktoś kto wrzaśnie i rzuci butem jeśli będzie potrzeba, by wymóc na nich jakiś bodziec.

Karherop 05.03.2010 22:22

Cierpliwosć p. Cupiała jest godna podziwu . Kiedyś potrafił zwolnic trenera po jednym przegranym meczu ( vide Petrescu i inni ) , teraz po 6 w sezonie kompromitującej porażce nalezy w końcu oczekiwać męskiej decyzj właściciela . Zwolnienie i tak już powinno nastąpić po Levadii..

MasterCarl 05.03.2010 22:24

po czym twierdzisz że najlepszy prócz Smudy i Lenczyka? że dwa mistrzostwa zdobył? daj spokój o ile pierwszy sezon grali ładnie o tyle w drugim już słabo to wyglądało, a jak wygląda w tym nie muszęchyba mówić..
osobiście bardzo bym się cieszył gdyby henio wrócił ale to chyba niemożliwe dopóki będzie z nami Cupiał.
Skorża miał 100% moje poparcie ale te dwa ostatnie mecze i brak jakiegokolwiek stylu to zmeiniły. Żegnamy Panie trenerze, i mimo wszystko dzięki za poprzednie dwa sezony..

szczebrzeszcz 05.03.2010 22:24

doszukałem się w grze Wisły taktyki...

gra na wysokiego napastnika...

wrzutki w pole...

dlatego np nie ma piłek na piłkarzy wchodzących ze środka czy skrzydła
a i samych zawodników wchodzących też nie ma, bo po co


piłkarze "bez piłki" stoją w miejscu... właśnie po to żeby im miał kto te piłki na główki sadzić

aha
bym zapomniał
nie mamy wysokiego napastnika :-)

Proud 05.03.2010 22:26

Trzeba coś zmienić, bo pozostawienie na stanowisku gościa co nie panuje nad zespołem mija się z celem...Pomysł Maćka na tą drużynę się po prostu wyczerpał. Tak czasami bywa.

Wisła nie ma stylu, piłkarze biegają, biegają, biegają i...nic z tego nie wynika. Nie wiedzą co mają grać. Wszystkie akcje to owoc przypadku i jakiegoś indywidualnego zagrania, bądź błędu przeciwnika.

wojtole14 05.03.2010 22:26

Zmiana trenera jest konieczna, niestety... Bo Maciej Skorża jest dobrym trenerem, ale nie dla tych piłkarzy, oni potrzebują kogoś kto nimi wstrząśnie. Pierwszy raz jestem w 100% przekonany, że to już koniec Skorży w Wiśle.

OL Lyonaise 05.03.2010 22:29

No cóż trener Bate Borysov:) Nic więcej mi nie przychodzi do głowy- w tak krótkim czasie.
W każdym razie jeżeli nie będzie trenera to znaczy, że nikogo nie znaleźli. Tylko tyle wiadomo.

Savik 05.03.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 864511)
Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

Trener, który nie umie sobie poradzić z drużyną nie jest dobrym trenerem !!
To on ma rządzić, a nie piłkarze, jak tego nie potrafi to jest dupa, a nie trener.

szczebrzeszcz 05.03.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 864643)
... piłkarze biegają, biegają, biegają...

biegał zazwyczaj ten z piłką
reszta stoi i drepcze, często nie było do kogo podać, jakby się bali wyjść do przodu

majson 05.03.2010 22:31

Skorży niestety już podziękujemy. Długa piła! po prostu świetna taktyka. Wszystko bez pomysłu. Już wole Kazka Moskala przynajmniej teraz

grzesiek632 05.03.2010 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 864558)
Nie jest dobry. Trener, który nie ma wyników nie jest dobry. Trener, którego drużyna w sprawdzianie przed rundą i w kolejnych 2 meczach o stawkę nie strzela gol, grając z marnymi przeciwnikami traci 6 punktów nie jest dobry.

Jesteś strasznie nieobiektywny. Jeśli już oceniamy trenera to róbmy to całościowo a nie tylko przez pryzmat ostatnich wyników.

Oto co pisałeś jeszcze 1,5 roku temu:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 611271)
Do Cupiała jedna rada/apel/prośba/żądanie:

Ręce precz od Skorży

Lepszego fachowca na to stanowisko się nie znajdzie. Zamiast więc szukać winnego tam, gdzie go nie ma - należy myśleć o wzmocnieniach.

Podsumowując: z g.wna bicza się nie ukręci.

Do czego zmierzam.. piszesz tego posta w wyniku frustracji i przez pryzmat obecnego sezonu.

Na obrone trenera mam Twoje słowa: "Podsumowując: z g.wna bicza się nie ukręci"
Nię bede pisał długich tresci i daleko idących wywodów. Bo to nic nie zmieni, trener prawdopodobnie będzie zmieniony i nie chce też byc pożarty przez stado napalonych forumowiczów. Apeluje tylko o ''normalnosc'' w wypowiedziach i nie obrażanie OBECNEGO trenera Wisły.
pozdrawiam

Dzimi 05.03.2010 22:33

Dobra Panowie (i Panie), co powiecie na Jerzego Engela do końca rundy? (tymczasowo). W tym czasie poszukać kogoś sensownego kto przejmie zespól od nowego sezonu.

WhiteStarDvisionTheBest 05.03.2010 22:37

doszukuje sie gdzie ktwi problem w zwolnieniu Skorzy,moze bedzie trzeba mu wypłacic jakieś niewiadomo jakie odszkodowanie,ale chyba nie skoro konczy mu sie kontrakt za chwile.

Na dzien dzisiejszy wydaje mi się,że Skorza nie ma juz pomysły na gre Wisły.jesli kiedykolwiek go miał..niestety nawet na tle Arki która wiedziała co ma grac Wisla spisała sie blado,Wisła ma duzo lepszych piłkarzy,ale jak jeden z drugim nie wiedza co mają na boisku robic to tak własnie jest,wiekszosc z tych piłkarzy jest ze sobą od 2 lat,przynajmiej trzon druzyny,a po Wisle w ogóle nie widać z grania ze sobą poszczegolnych piłkarzy,mało tego,dlaczego w tak buraczanej lidze gramy tak naprawde 1 napastnikiem,dzis Boguski był schowany za Pawłem,bez sensu to wszystko..Z sezonu na sezon Wisła ze Skorzą gra coraz gorzej,jakiegos progresu na przyszłosc nie widać,ale też trenera dobrego w Polsce ze swiecą szukać,takiego który by przyszedł do Wisły,Michniewicz to jeszcze wieksze zło niż Maciej,moze Stawowy?! :] też raczej nie,jak przyjdzie Majewski to bedziemy w przyszłym sezonie walczyć o utrzymanie,tak więc zmiany są konieczne,ale jakie? n piłkarzy nie ma kasy,zresztą okienko dawno zamkniete,trenerwów z Polski lepszych od Skorzy brak..jedynie szukac gdzieś za granicą,tyle ze na 11 kolejek przed koncem zmiana trenera to dobry pomysł? JEDNO jest pewne zejestesmy w wielkiej dupie.Na usprawiedliwienie dla trenera mozna dodac tylko albo i aż multum kontuzji bądź co bądź kluczowych graczy,eh sam juz nie wiem co mam po tym wszystkim mysleć,tak słabej Wisły nie widziałem bardzo dawno.

tofik 05.03.2010 22:38

Ten krętacz niech się tu nie pokazuje (Wąs Jerzy)

A z dedykacją dla trenera Skorży Gloria Gaynor - I will survive :)

ABG-TSW 05.03.2010 22:40

Martwi to że po porażce z Bełchatowem taka samą piłke graliśmy z Arką, zero przemyslanych akcji. Polska liga jest tak słaba, ze można walką i ambicją wygrać z każdym. Szkoda tylko, że naszym piłkarzom nie chce sie biegać

prober 05.03.2010 22:41

Mam głęboką nadzieję, że kolejna katastrofa w postaci porażki u siebie ze słabiutką Arką, którą Wisła powinna przykładnie pokonać przynajmniej dwoma bramkami, nie odejdzie bez echa. Zmiana trenera jest niezbędna, powtarzałem to wielokrotnie począwszy od tallińskiej klęski.

Dziś jest 226 dzień od porażki z Levadią. W tym czasie przeżyliśmy najgorsze: tę najmniej bolesną porażkę z Lechem w Poznaniu. Tą bardziej bolesną, czyli przegrane derby. I tę najgorszą (w kontekście walki o mistrzostwo) u siebie Legią. Teraz nadeszła porażka u siebie z Arką, drużyną z końca tabeli. Od czasu zdobycia MP2009 bilans wygląda przerażająco, w czterech wyżej wymienionych meczach Wisła strzeliła ZERO bramek. Zero bramek przez 360 minut, czyli przez sześć zegarowych godzin gry.

Po raz kolejny pewnie będę łudził się, że decydenci wreszcie stracą cierpliwość do Skorży. Pozycja lidera jest. Kolejne mistrzostwo Polski byłoby niewątpliwym sukcesem. Ale wkrótce Wisła dorobi się naprawdę dobrego stadionu i wypada by drużyna na nim grająca pokazała się w Europie, bo kibice chcą zobaczyć na Reymonta choćby ten Tottenham, Panathinaikos czy Lazio, a nie tylko w kółko Arkę Gdynia, Piasta Gliwice i Jagiellonię Białystok. Z panem MS Wisła ogranicza swoje szanse do minimum, w lecie znów będzie to samo w eliminacjach pucharów.

Wisła zasługuje na dobrego trenera. I powtarzanie, że nie znajdzie się nikogo lepszego brzmi śmiesznie, jak nigdy dotąd. Obecny trener nie jest w stanie w Krakowie przeskoczyć z poziomu silnej polskiej drużyny do drużyny potrafiącej grać skutecznie z równorzędnymi sobie i nawiązać walkę w Europie. To jego maksimum potencjału na ten moment. Nie obrażajcie go, bo jest dobrym trenerem, ale jeszcze nie dorosłym do piłki na wyższym poziomie, której to Wisła rozpaczliwie potrzebuje.

OL Lyonaise 05.03.2010 22:42

Myślę, że Cupiał już nie ma pomysłu ani na funkcjonowanie klubu, ani na trenera, ani na stanowiska Edka i Casplara. Bardzo źle to wygląda i szczerze mówiąc jestęsmy w dupie.

Raczej pozostawienie Skorży nie ma sensu ponieważ ten trener wiedziałby, że nie będzie już trenerem po sezonie. W szatni by śmierdziało. Jesteśmy w dupie...

Marcinnno 05.03.2010 22:44

Ja powiem tak , dziękuje serdecznie Panu Skorży za dwa tytuły mistrzowskie. Levadia, Lech, Legia,... mówi Wam to coś, czy Wy dalej jesteście ślepo zapatrzeni w tego trenera ? Na Kasperczaka to wszyscy jechaliście po tej porażce, a co takiego ma Skorża bo nie rozumiem? Chyba tylko to, że jeszcze bardziej skompromitował naszą drużynę na arenie europejskiej oraz krajowej. Skorża widać nie ma szacunku u naszych piłkarzy, a to to powinien sobie sam wypracować, zasłużyć, pokazać kto tu rządzi. Wielokrotnie pisałem tutaj, dla mnie Pan Skorża nie ma po prostu jaj. Mecze w Bełchatowie, Krakowie pokazały, że nasza drużyna nie ma żadnego, ale to żadnego stylu. Długa piłeczka, stoją wszyscy, jednostajne tempo, jednym słowem odechciewa się oglądać . Martwi to, że wcześniej tak słabe mecze potrafiliśmy wygrywać, teraz dostajemy od Bełchatowa oraz Arki. Ja widzę do Wisły jednego kandydata mało możliwe, ale jednak Henryk Kasperczak.

dynek.pl 05.03.2010 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AdiWiślak. (Post 864609)
Dobra ! Zwolnijmy go i.. co dalej ? Zagraniczny nie przyjdzie , a obok Smudy i Lenczyka to Maciuś jest najlepszy ! Gramy beznadziejnie ,ale watpie zeby zmiana trenera w srodku rundy cos zmienila.

dokladnie, chleba i igrzysk
skonczy sie jak kiedys 8 miejscem i nawet pucharow nie zobaczymy, a nowy stadion bedzie swiecil
pustkami kazdy wiedzial, ze ten sezon bedzie trudny ze wzgledu na wszystkie mecze na wyjezdzie
tu zmiana trenera nic nie zmieni, tu problem jest wyzej -to gora odwala fuszerke

Dubi 05.03.2010 22:47

dziś Wisła przegrałaby z KAŻDĄ ekstraklasowa druzyną, zabrzmi to smiesznie, ale cieszmy sie ze rywalem byla Arka, a mecze z Legią,Lechem czy Cracovia mamy pózniej, nie teraz.
Dziwi mnie wypowiedz trenera Skorży, według niego brakuje wyłącznie skutecznosci. Moim zdaniem nie tylko tu tkwi problem.Ktoś tu popełnił blad w przygotowaniach, i naprawde nie trzeba byc jasnowidzem by zobaczyc to w dwoch rozegranych niemal spotkaniach...

AYALA 05.03.2010 22:47

ciężko byc trenerem drużyny w której połowa to rekonwalescenci.Nie wiem czy to wina Skorży czy sztabu medycznego

qchar90 05.03.2010 22:48

z zawodnikami jest coś nie tak po części, cholera nie potrafia sie sami zmobilozowac
potencjal ludzki jest, ale co nie ktorzy zbyt pewnie sie czuja
Skorza takze jest winny
Wyrzucajac Skorze trzeba sie takze zastanowic nad co nie ktorymi pilkarzami, nie ma jednego winnego, niech zaplaca za ta wszyscy a nie robmy kozla ofiarnego, Skorza odejdzie, dalej pilkarze beda olewac, przyjdzie nowy trener zagraja pare meczy ok a potem zas olewanie, u nas piłkarze to swiete krowy, pewnie swego...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl