![]() |
Cytat:
Dla mnie sprawa jest jasna - faworytem są Cypryjczycy , co nie oznacza że mamy białą flagę wystawić Kowal trochę zamiszał ale puenta jest idealna. Wisła - ...'Po prostu dostała przeciwnika, którego da się pokonać...' Ja przyznam się szczerze że wielkiego ciśnienia na LM nie mam - wiem , kasa, prestiż itp - natomiast nie będę miał nic przeciwko jak zagramy 'tylko' w LE. W sumie to biję się z myślami bo tak czysto kibicowsko to LE jest lepszym wariantem.Na pewno bardziej wyrównane mecze(w LM przy pechu to może być posprzątane bo niestety to nie jest ta LM co wtedy gdy grał tam Widzew czy Legia), no i fanatycy będą mieli łatwiej by oglądnąć mecz na żywo.LM to wysokie ceny biletów(najpewniej) i stado palantów którzy mają kasę i nie odmówią sobie przyjemności a kibice Wisły z nich żadni Dlatego ja już dziś jestem zadowolony a co przyniesie dwumecz - zobaczymy. ps oczywiście będę naszym gorąco kibicował w tym dwumeczu bo trza wygrywać a nie przegrywać;).Natomiast nie obrażę się jak nie podołają zadaniu - gdzie to ja - oni muszą mieć proste przesłanie -parafrazując niedoszłego premiera z Krakowa - wygrana albo śmierć;), z innym podejściem nie wygrają |
Patrząc na skrót meczu APOEL - Skenderbeu to widać, że kolesie się nie pier...lą z piłką tylko jak mają 2-3 metry wolnej przestrzeni to ładują piłkę w bramę. Każde odpuszczenie zawodnika poza 16-stką kończy się soczystym strzałem. Wilk i Sobol będą mieli co robić a w szczególności obrona. Jedno odpuszczenie zawodnika na strzał i może być nieciekawie. APOEL praktycznie całą grę skupia na środku pola i błyskawicznej wymianie podań. Nie grają skrzydłami. Ciekawie się zapowiada. Trza ich poźegnać w Krakowie z trójką do jaja i mamy święty spokój.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Zgadzam się z Kryniu i delukasem dodam jeszcze takie spostrzeżenia:
1. http://www.youtube.com/watch?v=Sm-fe5rkfPA Pierwszy mecz Slovan na wyjeździe asekuracyjnie i nic mu nie wcisnęli. Nie uważam by Slovan był lepszy od Wisły, ale porównywalną siłę ma na pewno. To jest link z rewanżu obejrzyjcie proszę - 1 bramka linia obrony Slovanu jest BARDZO wysoko. Uważam, że my tak nie zagramy absolutnie i dodatkowo - Pareiko by to raczej wybronił - Putnocky to nie to samo. 2. Trzeba koniecznie zadzwonić nie do Żurawia Panie Maaskant - a do Cikosa - zresztą to co robi potem Slovan - rzuca się na nich. Niestety to tylko skrót. Nie wiadomo ile SLovan tam miał sytuacji i jak zachowuje się ich obrona. Kontra przy drgim golu znowu za linię obrońców. 3. Mecz pierwszy oczywiście przewaga APOELU, ale to dalej nie jest ekipa grająca nieziemską piłkę w ofensywie. Nie przekonują mnie te sytuacje, wynikają głównie z błędów Slovanu. A zatem... Biorąc pod uwagę to co przychodzi mi do głowy: 1. Kasa $$$ Wartość drużyny - Wisła 25 mln ojro - APOEL - 14 mln Euro (3 nowych graczy w tym sezonie) - przewaga Wisła. Wychodzi, że wartość APOELu jest równa wartości Śląska :) 2. Doświadczenie pucharowe - APOEL, ale międzynarodowe doświadczenie Chaveza, Jaliensa, Pareiki, Genkova i innych to jest też przecież atut. To są ludzie bądź co bądź ograni na wysokim poziomie, nie zapominajmy o tym. 3. Rewanż u siebie - atuta dla APOELu 4. Zgranie - atuta kolejny dla APOELu 5. Trenerzy - ich trener Jovanović to taki w sumie trener grecki :D Patrząc jednak na jego karierę to jest remis z Robertem, trenował greckich słabiaczków. Oczywiście z tych moich podsumować nie wynika nic poza tym, że to nie są ogórki. Uważam, że nie możemy absolutnie zrobić błędu Slovanu i zostawić im miejsce na te ich podania za linię obrony. Nie jest to też drużyna kosząca nogi - jest więc szansa, że nie będzie walenia po nogach i kartek, ale lepsze kartki niż przegrana. |
Najwazniejszym faktem jest chyba to ze PUCHAR UEFA i minimum 6 (8?) zajebistych spotkan mamy zapewnionych...
|
Jak kumplowi (laikowi) powiedziałem ze Wisła trafiła na cypryjski klub, to on walnął: "To na Cyprze grają w piłkę???"
Jeszcze 10 lat temu sam bym sie zastanawiał a teraz prosze. Z urywek ze Slovanem wnioskuje ze wiekszość ich akcji idzie środkiem, koronkowe akcje wiec chyba zagęszczenie tego sektora i strefa powinny byc kluczowe jezeli chodzi o gre obronną. Martwie się ze na wyjezdzie jak Apoel przyciśnie to nie beda schodzic z naszej połowy, Diaz znowu bedzie przypominał dziecko we mgle. |
Cytat:
|
Los był dla nas łaskawy. Rywal jest w zasięgu, choć to raczej APOEL jest faworytem dwumeczu. Przede wszystkim dlatego że mają bardziej zgraną, doświadczoną drużynę.
Zastanawia mnie jak Maaskant ustawi zespół na te spotkania. Nie spodziewam się taktyki porównywalnej do tej z pierwszego meczu z Litexem. APOEL ma kilku szybkich zawodników, którzy potrafią wykorzystywać wolną przestrzeń. Przy naszych niezbyt zwrotnych obrońcach otwarta, ofensywna taktyka wydaje się być kiepskim pomysłem. Obecna Wisła najlepiej czuje się w twardej grze na zawężonym polu (mecze Wisła - Lech, Wisła - Litex) i chyba właśnie z tak ustawioną Białą Gwiazdą Cypryjczykom grałoby się najtrudniej. Teraz, gdy już wiemy, że udało nam się osiągnąć pucharowy cel minimum, można trochę żałować, że "góra" nie postanowiła mocniej zainwestować w skład. W naszych warunkach już kilkaset tysięcy euro może być różnicą pomiędzy graczem niezłym, a piłkarzem klasowym. Gdy patrzę na naszą pierwszą jedenastkę i myślę o meczach z APOELem albo ewentualnej grupie LM/LE, to bez trudu znajduję ogniwa, którym tej piłkarskiej klasy trochę brakuje. Obrona (szczególnie lewy bok), środek pomocy (pozycja Wilka/Nuneza) i atak to pozycje/formacje, które przy naszych warunkach finansowych moglibyśmy mieć lepsze. Wydaje się, że sprowadziliśmy ciekawych zawodników, ale to zbyt mało, by uznać, że zespół wszedł na nowy, wyższy poziom. Iliev może być czołową postacią tej drużyny. Lamey, choć nie jest wybitnym zawodnikiem, jest ewidentnie lepszy od Cikosa. Inne transfery nie robią na mnie aż tak dużego wrażenia. Nunez wygląda na piłkarza, który nie będzie odstawał, gdy drużynie idzie dobrze, ale raczej nie pociągnie zespołu, gdy reszcie będzie szło źle. Biton obecnie nie wnosi nowej jakości do ataku. Diaz nie jest moim wymarzonym lewym obrońcą, a Jovanović musi się starać, by zacząć zaliczać występy dłuższe niż 20 minut. Patrząc na tych piłkarzy nie widzę skoków jakościowych porównywalnych z Pawełek->Pareiko albo Garguła->Melikson. Może w przekroju całego sezonu nowi znacznie podniosą poziom drużyny, ale nie zanosi się na to, by byli w stanie to uczynić już w najbliższych tygodniach, które zadecydują o przebiegu naszej pucharowej przygody. |
|
Nie demonizowałbym warunków klimatycznych na Cyprze. Na pewno cięzkie do grania, ale...
Słusznie zauważył Maaskant, ze nasza drużyna posiada sporą grupę zawodników dla których życie i gra w takich warunkach to była codzienność. Chavez, Diaz, Melikson i Biton - grali w warunkach porównywalnych. Cała bałkańska kolonia - może nie aż tak ekstremalnie, ale klimat tam również jest delikatnie rzecz biorąc nie jest najzimniejszy. Temperatura i wilgotność może być naszym przeciwnikiem, gdy trzeba bedzie odrabiać straty. Gdy będzie zaliczka z R22 - to paradoksalne, ale upały mogą być naszym sprzymierzeńcem, bo to Apoel bedzie musiał atakować. |
Cytat:
|
Cytat:
Im dłużej myślę o tym spotkaniu, tym bardziej dociera do mnie, że lepiej byłoby grać z BATE. Przeciwko nam będzie pogoda, jak i doświadczony zespół. BATE jest słabsze, od tego co grało w LM, a APOEL prezentuje cały czas podobny poziom. |
Cytat:
No to zle myslisz, tak samo jak pelno osob myslalo o Litexie a wyszlo bez wiekszego problemu. Wyluzuj. |
Cytat:
"My mother is Nigerian and I have been there once myself, but that is the only connection I have with the country." http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/foot...ca/4743706.stm |
Cytat:
|
Cytat:
A co kolejnosci spotkan cyz najpierw u siebie czy na wyjezdzie. W obecnych orzgrywkach eliminacji LM bylo 34 meczow. 17 zespolwo awansowalo grajac pierwszy u siebei i 17 grajac pierwszy na wyjezdzie. Skoro gospodarz meczu jest losowany nie wystepuje zaleznosc zadna. |
Na urywkach meczów widać że apoel zarówno z albanczykami jak i słowakami miał bardzo dużo przestrzeni do rozegrania piłki więc ją wykorzystywali.Jestem ciekaw jak sobie poradzą z nasza taktyką jaką zasotsowaliśmy w krakowie wtedy już tak fajnie nie będą mieli do każdego zawodnika z piłka za nasza linia połowy będzie do niego doskakiwało 3 zawodników.Wiadomo że nie może pozwolić sobie z nimi zagrać otwartej piłki bo wtedy może wyjsc taka kaszana że szkoda pisac.A jestem pewien że jak wygramy w Krakowie i zasotsujemy taką taktykę jak w meczu u siebie z Litexem na wyjezdzie to będzie dobrze.Widać też na urywkach że strzelają z dystansu co było również widać na meczach z Litexem więc wiem że nasi ich odetną od tego bo wiadomo mamy owiele lepszej klasy zespół niż z tym co mierzeyli się Litex i Apoel.
|
,,Stać nas awans i wierzę, że kosztem Rosjan znajdziemy w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Życzę powodzenia także Śląskowi Wrocław oraz Wiśle Kraków. Mam nadzieję, że polskie drużyny pokonają rywali i w rozgrywkach grupowych będą zdobywały bezcenne dla Polski punkty w rankingu UEFA.'' Szkoda,że wszyscy nie myślą tak jak Pan Jóźwiak i życzą rywalom klęski.. Anthony,prognozy są nawet bardzo ciekawe,poziom się podnosi,drużyny się wzmacniają zamiast sprzedawac najlepszych zawodników,infrastruktura medialnośc.Gdyby taki Śląsk czy Legia były rozstawione w 4r. El.Le na pewno punktów zdobyłyby więcej i łatwiej by im było o awans i kolejne punkty,a tak niestety.. Jednak miejmy nadzieje,że uświadczymy przynajmniej 2 drużyn w fazach grupowych europejskich pucharów i trochę ten ranking podciągniemy :)
|
Można gdzieś zobaczyć/ściągnąć mecz APOEL'u z Bratysławą?
Slovan Bratislava 0-2 APOEL http://pl.uefa.com/uefachampionsleag...537/index.html |
Nie przesadzają wszyscy trochę z tą pogodą na Cyprze? Przecież będziemy grać od ok. 21 do 23 wieczorem, nawet w Egipcie o takiej porze nie ma upałów, a robi się właśnie przyjemnie. Polacy, którzy grali w APOELu mówią o ciężkich warunkach klimatycznych, ale oni grali w lidze być może popołudniu lub wczesnym wieczorem?
|
Piecdziesieciotrzymilionowy narod boi sie malutkiej cypryjskiej wysepki :/
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
jeszcze trochę i polską będzie liczyła <30milionów poprzez przyrost naturalny + emigracja :D |
Jakie ma znaczenie wielkość kraju z którego jest klub ? W takim razie kluby z Rosji byłby by mocarzami. :D
Przecież na boisko wychodzi tylko 11 piłkarzy i nie jest to selekcja jak w przypadku reprezentacji. Dobre transfery, trener i baza treningowa i dobrą drużyne można sklecić nawet na małej wysepce. Z tym 53 mln to grubo przesadziłeś. Kiedyś było 38mln ale to przez emigracjami. Teraz to nikt sie doliczyć nie może :D |
Że tak trochę wyjdę na przód, to jak wygląda sprawa naszego stadionu do potencjalnych występów w LM?
|
Mam pytanie znalazl ktos jakas linie lotnicza co wogule lata do nikozji ? :)
|
Cytat:
|
Dobre losowanie dla nas. Po pierwsze primo (:)) przeciwnik nie straszy nazwą, żadnego wrażenia na naszych nie zrobi. Więc piłkarze nie będą mieli spętanych nóg :)
Po drugie primo nie są to ogóry, ale też nie klub ponad nasze możliwości. Byli mocni za czasów Kosy, to fakt. Ale nie sądzę, by byli mocniejsi teraz. Raczej trzymają ten sam poziom, albo odrobinę się jednak osłabili. Po trzecie primo ultimo uczestnik fazy grupowej ligi mistrzów takich przeciwników powinien łykać. Bo to nie jest nawet przeciętny klub europejski. Jak ich nie pokonamy, to znaczy, że nie zasługujemy na LM i tyle, że drużyna nie jest gotowa na takie wyzwanie. Bo co byśmy tam odstawili w grupie ? Pojechalibyśmy na Emirates czy do innego potentata i 0:8 jak kiedyś Turasy zebrały bodaj z Besiktasu. Mnie się nie uśmiecha, żeby Świat z takiego "popisu" Wislę kojarzył. |
Cytat:
Uczestnik grupowych rozgrywek LM powinien ich łykac bo inaczej znaczy ze są cieniasami (czytaj Chelsea czy Atletico - mega cieniasy). Na razie to swiat Wisły w ogole nie kojarzy...kurde chyba porazki z Levadia i Karabachem nam nie pomogły. Na razie to Polacy marzą o LM od 15 lat, a grają tam własnie cieniasy z Cypru czy biedaki z Ziliny... |
Ale coś chciałeś konkretnego ? Czy się czepiasz o psi chu.j za przeproszeniem ?
Na pewno lepiej grać z nimi niż z Arsenalem czy Realem, jak kiedyś trzeba było. Więc nie jęcz już. |
Cytat:
Po obejrzeniu meczu Polonia-Wisła pewnie juz sie zaczynają modlić by nie dostać piątki w Krakowie.. |
No można odwrócić i napisać to samo o nas. Ameryki nie odkryłeś.
Ale o co Tobie chodzi Wg ciebie chujowe losowanie ? Przecież nie dało się wylosować Valetty czy Tre Fiori w rundzie play off. Trzeba pokonać kogoś kto coś potrafi żeby się tam dostać, trzeba reprezentować jakiś poziom. Nie lekceważę ich. Czy ja napisałem, że ich gładko przejdziemy ? tylko...Jak ich nie ogramy to czego mielibyśmy szukać w grupie ? |
Cytat:
Rywal ciężki(jak dla nas) ale jak się chce grać w LM to trzeba go przejść |
Kurczę, ludzie! Nie lamentujcie tak z tym APOEL-em! Rywal oczywiście jest bardzo wymagający, to fakt. Ale czy my czasem nie mierzymy w LM, gdzie nie ma już słabeuszy? No to jeśli chcemy awansować do tego "raju" to trzeba ruszyć du.ę i zapier..lać na całego. Przecież mamy jedną z niepowtarzalnych szans! Roberto musi wykminić taktykę, piłkarze muszą ją zrealizować, a my, kibice przynajmniej na R22 musimy im pomóc! O to przecież w sporcie chodzi. Zgrany kolektyw to podstawa! Wtedy możemy myśleć o LM! I tylko wtedy. Nasi zawodnicy muszą zagrać na maksa, a wtedy o wynik nie będę musiał się bać. JAZDA, JAZDA, JAZDA!!!
|
Apoel to ani potentat ani ogórek.
Jak dla mnie sprawa jest prosta.Mamy juz grupe LE i zapewnione wojaze po Europie do zimy.Teraz od dwu meczu z Cypryjczykami zalezy czy to bedzie LM albo nie. Apoel to dobry wyznacznik czy bysmy tam pasowali,wiem ze kazdy marzy o LM,ale z drugiej strony dostawac baty w meczach grupowych to tez nic dobrego,dlatego zgadzam sie tutaj z Tofikem. |
Krótko i na temat "o co walczy Wisła" ??
Wisła już zarobiła 1 mil € wchodząc do fazy grupowej LE. Może zarobić jeszcze ok. 1 mil € w grupach LE lub trochę więcej po przepustce z tych grup ( bilety i prawa TV ). Wchodząc do fazy grupowej LM - może zarobić ok. 7 mil € lub dużo więcej, grając na wiosnę w LM lub ewentualnie w LE(:D). Za wejście do fazy grupowej LE - Wisła nie dostaje ekstra punktów do rankingu klubowego. Jednak potem już za każdy nieprzegrany mecz zalicza przynajmniej po 1 punkcie ( Amica w zeszłym roku ugrała ponad 10 punktów wyłącznie w LE) Zaś za wejście do grupy LM - Wisła dostaje ekstra bonus aż 4 punktów do rankingu . Dodając do tego tylko 5 punktów z gry, czyli połowę mniej niż Amica w zeszłym roku, także mamy raczej pewne, przyszłoroczne rozstawienie w IV rundzie tak LM, jak i LE ( potrzebujemy ok.7-8 punktów do rozstawienia). Rachunek jest prosty. Wisła walczy o LM, jak o szansę na ogromny sukces czyli na stabilną przyszłość, tak finansową, jak i sportową. Pokonanie Apoelu daje Wiśle ogromne pieniądze i punkty w rankingu, gwarantujące przyszłoroczne rozstawienie we wszystkich rundach wstępnych do LM i LE. Jednakże, trzeba dodać, że nawet odpadnięcie z Apoelem, pozwala Wiśle zarobić i tak niezłą kasę w LE oraz zdobyć punkty rankingowe dzięki dobrej grze w LE, rozstawiające ją w IV rundzie przyszłorocznych pucharów. No i ten prestiż, jak go ładnie ujął Iliev ................. " Nie tylko kibice Wisły, ale i z całej Polski tak długo czekają na Ligę Mistrzów. My chcemy tam trafić i pokazać, że tam jest miejsce Wisły" Szansa jest ogromna, jak nigdy dotąd. Pomóżmy Wiśle ją tym razem wygrać. Wszyscy na R22 a także w rewanżu w meczu z Apoelem dają z siebie wszystko. Tak piłkarze, jak i kibice. To najważniejszy dwumecz ostatnich lat dla Wisły. Zawalczmy wreszcie o swoje i zaróbmy sami na lepszą Wisłę. Zarząd także powinien dokonać jeszcze teraz - ze dwa choć klasowe wzmocnienia, niezbędne, aby nie tylko wykorzystać zdobyty już awans pucharowy, ale także wygrać ponownie ligę i skorzystać z ewentualnego rozstawienia w przyszłym sezonie (Amica miała w tym sezonie rozstawienie w IV rundzie rozgrywek pucharowych, lecz nie mogła z niego skorzytać, bo w lidze zwaliła wszystko z powodu zbyt słabej i krótkiej, ławki piłkarzy rezerwowych ). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl