Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

DarekK_11 12.02.2010 22:40

Jeśli chodzi o mnie nie odnoszę się do prawa UE, lecz do podstawowej zasady każdego prawa "prawo nie działa wstecz" (wybaczcie powtórzenia).

Buziek_LG 12.02.2010 22:54

ale przecież nie zadziałało, nikt nie ukarał Wisły czy Lecha/Amiki za reklamy w listopadzie czy grudniu. Jedyne do czego można się przypieprzyć to bardzo krótkie jak na taką ustawę vacatio legis(ale i tak zgodne z naszym prawem)

DarekK_11 12.02.2010 23:34

ale zablokowano umowy miedzy powyzszymi klubami a ich sponsorami pomimo iz zostaly podpisane przed wprowadzeniem ustawy.

powinno byc tak ze od momentu wejscia ustawy nie mozna zawierac nowych umow, a stare az do wygasniecia pozostaja nietkniete.

Ikki 12.02.2010 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 854100)
W jaki sposób, Twoim zdaniem łamie prawo unijne ? No i w jaki sposób ustawa ta dotyka Legię ?
Żeby było jasne ja jestem przeciwnikiem tej ustawy ale na prawdę nie wiem którą zasadę UE chcecie nią złamać

Chodziło mi, że skoro w Unii Europejskiej jest to dozwolone to dlaczego w Polsce ma być zakazane. Przecież powinna obowiązywać jedność prawa.

Może Legii w mniejszym stopniu, lecz zdawało mi się, że oni mają wśród sponsorów bwin. Jeżeli nie to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Buziek_LG 13.02.2010 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DarekK_11 (Post 854144)
ale zablokowano umowy miedzy powyzszymi klubami a ich sponsorami pomimo iz zostaly podpisane przed wprowadzeniem ustawy.

powinno byc tak ze od momentu wejscia ustawy nie mozna zawierac nowych umow, a stare az do wygasniecia pozostaja nietkniete.

A nie sądzisz że rodziłoby to krętactwa wszelkiej maści, bo np. kto by mi zabronił na podpisanie 5 listopada umowy na 50 lat?


@Ikki Nie wszędzie jest legalne reklamowanie hazardu, we Francji(chociaż tam pojawiają się głosy o legalizacji) np nie jest. Po za tym nie ma opcji by na państwach narodowych wymuszać przyjmowanie prawa innych państw narodowych. Traktat Lizboński sferę hazardu, alkoholu, tytoniu etc. pozostawia w gestii prawa narodowego(dlatego w Anglii możesz jechać autem po 0.8 promila, a we Francji 0.6: jeśli mnie pamięć nie myli)



Chociaż zaznaczam że dla mnie ta ustawa obok traktowania klubów sportowych jak zwykłe firmy jest jednym z najważniejszych powodów dla których polski sport ma się źle i będzie miał się jeszcze gorzej. Zwyczajnie jest idiotyczna. Ludzie, którzy grają i tak grać będą, a tą ustawą osiągnięto tyle że nawet śmieszny procent zarobków bukmacherów nie wróci do Polski

legart 15.02.2010 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 853977)
Jagielonia to nie WISLA KRAKOW, tam nie ma takiej presji.

Jak by zawalil bramke lub dwie w meczu z Legia czy Amika Poznan to pewnie pierwszy mialbys wiele do powiedzenia ze Skorza jest zlym trenerem.
Tak bo na Jagielonie sie Legia czy Cracovia spinaja i za wszelka cene chcia wygrac z Jaga bo to zajebisty prestiz wygrac z nimi w lidze.

W Legii - Boruc, Fabiański czy Szamotulski zostawali nr 1 między słupkamii mieli 20-22 lata....

1q2 16.02.2010 02:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 854161)
A nie sądzisz że rodziłoby to krętactwa wszelkiej maści, bo np. kto by mi zabronił na podpisanie 5 listopada umowy na 50 lat?

Rozmawiajmy o faktach a nie s/f.
Jestem prawie pewien że część ustawy dotycząca słynnych automatów, jest tak skonstruowana że istniejące już koncesje, nie tracą ważności , a to się chyba na 5 lat otrzymywało - jedynie nowych nie można podpisywać.Tak więc każdy automat będzie stopniowo usuwany, dopiero wtedy kiedy skończy mu się koncesja.
Tu w zasadzie mamy analogie(istniejące umowy), tyle że zupełnie inne rozwiązanie.

Na logikę to kluby powinny się domagać i powinny dostać od państwa odszkodowanie za pozrywane umowy, szczególnie że zmiana prawa nastąpiła nagle i zupełnie niespodziewanie - tyle że wiemy dobrze że u nas logika/sprawiedliwość i prawo, zazwyczaj nie idą ze sobą w parze.

Ciężko też oczekiwać że PO jest aż tak głupie by nie sprawdziło sobie tego dokładnie, choć oczywiście mam nadzieje że zaskoczą mnie w tym względzie.

Pan Jotka 16.02.2010 08:18

Jeżeli ustawa nie mówi wprost, że z dniem wejścia w życie ustawy, umowy traca ważność(czego na pewno nie ma--wtedy ustawodawca zostawiłby furtkę dla ludzi do dochodzenia odszkodowania) to umowy już zawarte powinny byc wypełnione. Wg mnie bedzie wiele spraw w sądzie i nie wierze, że sąd podtrzyma stanowiska organów ścigania(aparatu represji!).Wisła powinna założyć koszulki z BET-AT-HOME na nowo. I tyle . A w ogóle to chce zauważyć, że koszulki swego czasu rozdane nam z logo betathome na plecach sa NIELEGALNE. Bo to także reklama hazardu. Paranoja. Naprawde mnie dziwi, że nikt tego nie zaskarżył jeszcze.

zim zum 16.02.2010 09:14

http://www.weszlo.com/news/4478

Jeżeli to prawda, to ładnie kombinuje ten Piast.

pan Dudi 16.02.2010 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 855235)
http://www.weszlo.com/news/4478

Jeżeli to prawda, to ładnie kombinuje ten Piast.


Gdyby żydy przędły gorzej (tak jak rok temu), to pewnie uprzedziliby Piasta z tym pismem o kilka tygodni. :lol::lol: Niemniej zachowanie działaczy Piasta żałosne.

Krissu 16.02.2010 11:35

Śledzi, delikatnie mówiąc, nie lubię, zazwyczaj życzę im jak najgorzej. Niemniej jednak, jak widzę jak się ich rucha w dupę bez wazeliny to aż mi ich szkoda zaczyna być.

ciacho 16.02.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 855262)
Śledzi, delikatnie mówiąc, nie lubię, zazwyczaj życzę im jak najgorzej. Niemniej jednak, jak widzę jak się ich rucha w dupę bez wazeliny to aż mi ich szkoda zaczyna być.

A jak Arka ruchała bez wazeliny w tamtym sezonie ŁKS, pisząc listy gdzie się da apelujące o zdegradowanie łodzian to było dobrzy?

Oldpara 16.02.2010 13:01

Hmm.. nie wiem, jak to naprawdę jest, ale z tego co ostatnio czytałem Wisła nie chce wracać do Krakowa, bo nie chcą nawet ćwiczyć na sztucznej murawie. Podobno Alvarezowi się kontuzja jakaś kontuzja odnowiła, więc szukają trawy w Czechach albo w Hiszpanii.
Cieżko się więc ustosunkować do artykułu weszlo.

Grywałem na sztucznej trawie i zapewniam, że ślizg kolanami po plastiku to nie to samo co po trawie...

jaszczur90 16.02.2010 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 855294)
Hmm.. nie wiem, jak to naprawdę jest, ale z tego co ostatnio czytałem Wisła nie chce wracać do Krakowa, bo nie chcą nawet ćwiczyć na sztucznej murawie. Podobno Alvarezowi się kontuzja jakaś kontuzja odnowiła, więc szukają trawy w Czechach albo w Hiszpanii.
Cieżko się więc ustosunkować do artykułu weszlo.

Grywałem na sztucznej trawie i zapewniam, że ślizg kolanami po plastiku to nie to samo co po trawie...

To czemu CSKA , Red Bulls Salsburg i kilka innych zespołów w Europie może grać ( grywają w europejskich pucharach ) a u na się nie da ? Poprostu nasze "piłkarze" to panienki.... trzeba umieć grać na każdej nawierzchni. Jakoś Lech grał na sztucznej murawie z CSKA i nic im się nie stało..poprostu widać, że śląsk ma duże wpływy w PZPN...

zim zum 16.02.2010 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 855294)
Hmm.. nie wiem, jak to naprawdę jest, ale z tego co ostatnio czytałem Wisła nie chce wracać do Krakowa, bo nie chcą nawet ćwiczyć na sztucznej murawie. Podobno Alvarezowi się kontuzja jakaś kontuzja odnowiła, więc szukają trawy w Czechach albo w Hiszpanii.
Cieżko się więc ustosunkować do artykułu weszlo.

To co mówi Wisła bardzo często nijak ma się do rzeczywistości.Ludzie latami grają na tej murawie i żyją, a nasze gwiazdy mają problem zeby potrenować.

flamengista 16.02.2010 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 855396)
Dobry pokaz umiejetnosci w wykonaniu Slaska.
2:6 z kacapskim 3-ligowcem :)))))

http://www.slaskwroclaw.pl/2230125.dhtml

Rozumiem, że to nowatorska metoda Solorza na przyciąganie nowych kibiców na stadion. Zamiast głośnych transferów i wzmacniania drużyny - oklep od Mordowii i podobnych leszczy...

7 kotów 16.02.2010 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 855262)
Śledzi, delikatnie mówiąc, nie lubię, zazwyczaj życzę im jak najgorzej. Niemniej jednak, jak widzę jak się ich rucha w dupę bez wazeliny to aż mi ich szkoda zaczyna być.

Jakos im szkoda LKSu nie bylo jak z obrzezancami donosy i protesty slali.

Drukarka 3 liga.



O, kolega Ciacho widze ma podobne zdanie.

airborne4009 16.02.2010 18:40

Martwi mnie ta polityka transferowa Slaska:(nie wiem czemu Solorz nie chce budowac tam silnej ekipy. A sledzie niech spadaja razem z parchami. Jak Bog Kubie tak Castro Bogu;)

Krissu 16.02.2010 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 855291)
A jak Arka ruchała bez wazeliny w tamtym sezonie ŁKS, pisząc listy gdzie się da apelujące o zdegradowanie łodzian to było dobrzy?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 855407)
Jakos im szkoda LKSu nie bylo jak z obrzezancami donosy i protesty slali.

Drukarka 3 liga.



O, kolega Ciacho widze ma podobne zdanie.

Ja z całego serca życzę śledziom, żeby poleciały do A klasy gdzie ich miejsce. Najlepiej razem z ichnią koleżanką zawsze dziewicą.

Ale na boisku. Nie przy zielonym stoliku.

W ten sposób za rok trzeba by Piasta uwalić. Za 2 lata tego, kto za rok uwali Piasta etc etc etc.

Oldpara 16.02.2010 19:48

Arka dostała zgodę na grę na sztucznej murawie:

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...e-arki,1440139

0 22 17.02.2010 00:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez airborne4009 (Post 855413)
Martwi mnie ta polityka transferowa Slaska:(nie wiem czemu Solorz nie chce budowac tam silnej ekipy.

A mnie dziwi, ze ktokolwiek sie dziwi. Na Legii od paru lat dzieje sie dokładnie to co bedzie sie działo w Śląsku, tymczasem wszyscy są zdziwieni. Centrum handlowe, grunty, finał tańca z gwiazdami albo jakiegos polsatowskiego gówna na nowym stadnionie. O to idzie gra. Transfery i wyniki to nikomu niepotrzebna pierdoła.

AYALA 17.02.2010 13:10

leja nas prawie wszyscy w sparingach zimowych a potem w lecie przychodzi rozczarowanie że nasi wylatują z pucharów europejskich już w sierpniu.Ciekawy artykuł że piłka to dla prawdziwych facetów
http://www.weszlo.com/news/4410

pan Dudi 17.02.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 855592)
A mnie dziwi, ze ktokolwiek sie dziwi. Na Legii od paru lat dzieje sie dokładnie to co bedzie sie działo w Śląsku, tymczasem wszyscy są zdziwieni. Centrum handlowe, grunty, finał tańca z gwiazdami albo jakiegos polsatowskiego gówna na nowym stadnionie. O to idzie gra. Transfery i wyniki to nikomu niepotrzebna pierdoła.


Litości.:rotfl::rotfl::rotfl:

Sugerujesz, że celowo Walter wykłada kasę na złych zawodników, albo kiepskiego trenera, żeby drużyna nie wygrywała?:lol: Ja wiem, że macie wojnę itp., ale nie przesadzaj. Jemu też zależy, żeby stadion był pełny, a skoro nie może liczyć na kibiców, którzy są z Waszym klubem "na dobre i na złe", to musi liczyć na takich, którzy będą tylko z okazji sukcesów. Jemu pewnie też się nie uśmiecha ciągle dokładać do klubu, do wydatków na który dojdzie niedługo pewnie dość wysoki koszt wynajmu stadionu.

Za coś musi kupować kolejne odcinki serialu o pedałach.:lol:

GemHZR 17.02.2010 13:31

Przeczytałeś w ogóle co on napisał?

Drużyna będzie wegetować w środku tabeli za minimalne pieniądze, a kasę będzie się robiło na czym innym. To że jest kiepski trener, czy piłkarze jest tylko wynikiem tej polityki, może nie celowym, ale oczywistym. Jeśli chodzi o pełny stadion to już się o tym wypowiedzieli, wystarczy loża vip zapełniona do połowy i już kasa będzie się zgadzać, reszta stadionu może być zamknięta, zaoszczędzi się na ochronie przynajmniej,

pan Dudi 17.02.2010 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 855708)
Przeczytałeś w ogóle co on napisał?

Drużyna będzie wegetować w środku tabeli za minimalne pieniądze, a kasę będzie się robiło na czym innym. To że jest kiepski trener, czy piłkarze jest tylko wynikiem tej polityki, może nie celowym, ale oczywistym. Jeśli chodzi o pełny stadion to już się o tym wypowiedzieli, wystarczy loża vip zapełniona do połowy i już kasa będzie się zgadzać, reszta stadionu może być zamknięta, zaoszczędzi się na ochronie przynajmniej,

A czy Ty masz swój rozum, czy czytasz, co napisał? W ich interesie nie jest po prostu, żeby drużyna "wegetowała w środku tabeli". Też nie lubię ITI, ale posuwanie się do tak absurdalnych wypowiedzi na pewno nie stawia w korzystnym świetle rozmówcy. Z resztą, o jakim środku tabeli to pierdzenie? Kiedy ostatnio Legia zajęła miejsce niższe niż, powiedzmy, 4.?

0 22 17.02.2010 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855701)
Litości.:rotfl::rotfl::rotfl:

Sugerujesz, że celowo Walter wykłada kasę na złych zawodników, albo kiepskiego trenera, żeby drużyna nie wygrywała?:lol: Ja wiem, że macie wojnę itp., ale nie przesadzaj. Jemu też zależy, żeby stadion był pełny, a skoro nie może liczyć na kibiców, którzy są z Waszym klubem "na dobre i na złe", to musi liczyć na takich, którzy będą tylko z okazji sukcesów. Jemu pewnie też się nie uśmiecha ciągle dokładać do klubu, do wydatków na który dojdzie niedługo pewnie dość wysoki koszt wynajmu stadionu.

Za coś musi kupować kolejne odcinki serialu o pedałach.:lol:

1. Zgadzam sie - litości.
2. Walter w ogole nie wkłada kasy. Od czasów Wdowczyka.
3. Drużyna czesciej wygrywa, czasmi przegrywa, czasami sie kompromituje. To nie ma zaczenia. Nikt nie wywiera zadnego cisnienia wewnetrznie na druzyne - poza durnymi wywiadami, ktore kazdy olewa. Ot, wielka korporacja, gdzie na wynikach zalezy moze jakiemus mlodemu.
4. Pewnie, ze mu zalezy. Tylko, ze nie robi w tym kierunku nic. Ostatnio nasz pseudoprezes wyrazil nadzieje, ze stadion sam sie zapelni, poniewaz jest taki ekskluzywny. A gówno, poza meczami otwarcia i jakims tam poczatkiem wyzej niz 10 tys nie podskoczą.
5. Zbudowaliby z własnych jak Arsenal to nie musieliby płacić wynajmu. Proste :)

EDIT: Aha, jeszcze jedno. Ty w swoim poscie założyłeś - rozumiem, ze dla arcysmiesznego zartu, ze Walter działa na własna szkode. Nie napisałem nic takiego. On po prostu olewa ten interes. Nie robi specjalnie zle. Ma to w dupie :) Klub od dwóch lat wegetuje 'do czasu nowego stadionu', a jak sie pojawi nowy stadion i pulbika bedzie na poziomie 10 tys to uslyszymy, ze 'widac Warszawiacy nie chca dobrej druzyny' albo, ze 'miasto wynegocjowalo tak niskie ceny biletow, ze nie dosc ze chamstwo na trybunach to jeszcze Legia nic nie zarabia na stadionie' - ooba podsumowane wnioskiem, ze Legia wegentowac bedzie nadal ('przeciez ciagle jest w pierwszej trójce'). I to samo jest we Wrocławiu. "Wzmocnienia na nowym stadionie" i takie tam pierdoły. A potem Liga Mistrzów :) :) :) A potem wielkie zdziwienie, ze wzocnienia to bedzie 34 letni Smolarek albo jakis sredni napastnik z Bułgarii i w pucharach klasycznie - do polowy sierpnia :)

GemHZR 17.02.2010 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855749)
A czy Ty masz swój rozum, czy czytasz, co napisał? W ich interesie nie jest po prostu, żeby drużyna "wegetowała w środku tabeli". Też nie lubię ITI, ale posuwanie się do tak absurdalnych wypowiedzi na pewno nie stawia w korzystnym świetle rozmówcy. Z resztą, o jakim środku tabeli to pierdzenie? Kiedy ostatnio Legia zajęła miejsce niższe niż, powiedzmy, 4.?

Wystarczy że w 1 klubie właściciel zainwestuje odrobinę więcej niż teraz ( może Jaga, może Polonia) i już będzie wegetacja bez pucharów. Z resztą o czym my mówimy, jakie puchary? Od kilku lat Legia nie przechodzi żadnych eliminacji, ma najgorsze wyniki W CAŁEJ HISTORII.

flamengista 17.02.2010 18:48

Jasne, za czasów Wdowczyka:-D

Po pierwsze - za Wdowca na transfery wydano lekko licząc z 2,5 mln €. Grzelaki, Eltony i inne wynalazki - jedne udane, inne nie. Last minute przed ligą mistrzów sprowadzano gościa za kilkaset tysięcy €, bo Wdowczyk chciał ofensywnego pomocnika. To nie byli tani zawodnicy, nie oszczędzano na transferach.

Ale później? Później był Wawrzyniak - bodaj 400 tys. €, Giza - podobnie. Za Urbana był zaciąg hiszpański - również bardzo kosztowny. W tym zawodnicy z papierami na granie - jak Descarga. Oraz Iwański za 650 tys. € - kupa kasy.

Do tego Legia stara się ciągle wyciągać wybijających się ligowców - np. Komorowski.

No i świetna praca z młodzieżą, na którą są jednak pieniądze (również na skautów, którzy takich chłopaków wypatrują w niższych ligach). Borysiuk, Rybus, teraz Kosecki.

Moim zdaniem nie ma co narzekać na zaangażowanie finansowe Waltera. Najwyżej na Trzeciaka i jego pomysły transferowe. A już porównywanie Waltera z Solorzem jest nieeleganckie. Z jednej strony - Solorz nie ruszył nawet małym palcem w sprawie wzmocnień, z drugiej (na szczęście) - nie jest skonfliktowany z kibicami.

Proximus 17.02.2010 19:07

Fantastyczna praca z młodzieżą??? Nie bądź śmieszny....

Takie małe porównanie. W czasie tych lat doskonałej pracy z młodzieżą, w Legii wypłynął aż...(werble)..Rybus.(Sorry ale nie licze zastępów młodych ludzi których Urban wprowadzał do gry kiedyś z braku laku a teraz Legia ich wypożycza gdzie popadnie) Tymczasem u nas, gdzie ta praca z młodzieżą jest beznadziejna, zła okropna itd. wypłynął też jeden Małecki. Chyba nie pracują tam aż tak dobrze z tymi juniorami co??

0 22 17.02.2010 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 855833)
Jasne, za czasów Wdowczyka:-D

Chodziło mi o czasy od jego zwolnienia.

Cytat:

Ale później? Później był Wawrzyniak - bodaj 400 tys. €, Giza - podobnie. Za Urbana był zaciąg hiszpański - również bardzo kosztowny. W tym zawodnicy z papierami na granie - jak Descarga. Oraz Iwański za 650 tys. € - kupa kasy.
Wszystko się zgadza - z drobnym szczegółem. W druga strone poszły znacznie wieksze kwoty - Janczyk, Fabiański - tak wiec z górką zostało.

Cytat:

Do tego Legia stara się ciągle wyciągać wybijających się ligowców - np. Komorowski.
Pierwszy raz widze, zeby ktos za ten transfer chwalil KP. Zreszta jak wyzej pisałem, z Janczyka, Fabiana i Boruca mieli okolo 10 mln euro. To bedzie 30-40 mln zlotych w zaleznosci od kursów. Max 0,5 mln zl w przypadku Komorowskiego wiec powala.

Cytat:

No i świetna praca z młodzieżą, na którą są jednak pieniądze (również na skautów, którzy takich chłopaków wypatrują w niższych ligach). Borysiuk, Rybus, teraz Kosecki.
Swietna praca to jest moze w Akademii (wszak 'maja grac w Barcelonie i Man U'). Borysiuk cofa sie w rozwoju od roku i bedzie beda chcieli go opchnac gdziekowliek w lecie. Rybus to samo. A Kosecki jeszcze nic nie pokazał. Kosecki jest w L, bo nazywa sie Kosecki, a Rybus dzis przedstawił w PS jak został wyszukany przez skautów Legii, tak wiec to tez chyba zart z tym oplacaniem skautów. Chyba, ze Ty serio wierzysz, ze jakis skaut odkrył Koseckiego :)

Cytat:

Moim zdaniem nie ma co narzekać na zaangażowanie finansowe Waltera. Najwyżej na Trzeciaka i jego pomysły transferowe
.

Albo mi sie cos miesza albo od poczatku 2009 roku Legia praktycznie nie robi transferów gotówkowych do klubu. Katastrofalna praca Trzeciaka to inna sprawa.


Cytat:

A już porównywanie Waltera z Solorzem jest nieeleganckie.
Tu sie zgodze. Ale nie wiem kogo bardziej to obraza. Jeden pare lat w PZPR i pochwaly od Urbana w sprawie propagandy, drugi agent Departamentu I MSW PRL powszechnie znanego jako komórka SB :)


Cytat:

- Solorz (na szczęście) - nie jest skonfliktowany z kibicami.
Do czasu.

GemHZR 17.02.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 855833)
Jasne, za czasów Wdowczyka:-D

Po pierwsze - za Wdowca na transfery wydano lekko licząc z 2,5 mln €. Grzelaki, Eltony i inne wynalazki - jedne udane, inne nie. Last minute przed ligą mistrzów sprowadzano gościa za kilkaset tysięcy €, bo Wdowczyk chciał ofensywnego pomocnika. To nie byli tani zawodnicy, nie oszczędzano na transferach.

Ale później? Później był Wawrzyniak - bodaj 400 tys. €, Giza - podobnie. Za Urbana był zaciąg hiszpański - również bardzo kosztowny. W tym zawodnicy z papierami na granie - jak Descarga. Oraz Iwański za 650 tys. € - kupa kasy.

Do tego Legia stara się ciągle wyciągać wybijających się ligowców - np. Komorowski.

No i świetna praca z młodzieżą, na którą są jednak pieniądze (również na skautów, którzy takich chłopaków wypatrują w niższych ligach). Borysiuk, Rybus, teraz Kosecki.

Moim zdaniem nie ma co narzekać na zaangażowanie finansowe Waltera. Najwyżej na Trzeciaka i jego pomysły transferowe. A już porównywanie Waltera z Solorzem jest nieeleganckie. Z jednej strony - Solorz nie ruszył nawet małym palcem w sprawie wzmocnień, z drugiej (na szczęście) - nie jest skonfliktowany z kibicami.

To potwierdza, że jak mają być wyniki to muszą być pieniądze, za Wdowca zdecydowanie najwięcej wydali i tak się złożyło, że był mistrz. Ale trzeba było trafić takich graczy jak Roger czy Edson. A o wynikach pisałem w kontekście europucharów, porażka z Zurychem była historyczną w pierwszej fazie eliminacji. Potem było podobnie.

pan Dudi 17.02.2010 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 855840)
To potwierdza, że jak mają być wyniki to muszą być pieniądze, za Wdowca zdecydowanie najwięcej wydali i tak się złożyło, że był mistrz. Ale trzeba było trafić takich graczy jak Roger czy Edson. A o wynikach pisałem w kontekście europucharów, porażka z Zurychem była historyczną w pierwszej fazie eliminacji. Potem było podobnie.


W takim razie u nas Cupiał też sabotuje nasz klub. :lol: Wszystkie argumenty warszawiaka, to zdarzenia, które u nas też były przerabiane i jakoś nikt nie płacze o sabotażu Cupiała itp.:lol:


Cytat:

Wystarczy że w 1 klubie właściciel zainwestuje odrobinę więcej niż teraz ( może Jaga, może Polonia) i już będzie wegetacja bez pucharów
Doszło do tego, czy lubisz sobie pogdybać po prostu?:lol:

Co do wymienianych młodych, to macie też zakupionego Kucharczyka (tak się nazywa?) ze Świtu. Podobno ogromny talent.

1q2 17.02.2010 19:46

Jak tak czytam GemHZR - to tak jakbym czytał o naszym klubie;) - Z dwiema różnicami - in plus że u nas narazie nie ma w planach wyhodowania sobie nowych kibiców , in minus że jednak o wiele większa szansa jest na to że iti zdecyduje się na inwestycje po wybudowaniu stadionu, niż Cupiał u nas.

Co do tego że wystarczy 1 konkretny inwestor z konkretną kasą i dany klub wyprzedza ligę o kilka długości, to już dawno temu pisałem - Dziwię się że nikt się taki jeszcze nie znalazł bo w Polsce to jest zajebista nisza.
Konkretna kasa=zgarniasz całą pulę, jesteś na ustach wszystkich i wdrapując się do LM, raczej już tam siedzisz(przykłady Szachtara i Dynama)

W takiej Anglii czy Hiszpanii mogą se szejki przyjść, nawrzucać setek milionów a i tak o jakiś duży sukces ciężko.

0 22 17.02.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855860)
Wszystkie argumenty warszawiaka, to zdarzenia, które u nas też były przerabiane i jakoś nikt nie płacze o sabotażu Cupiała itp.:lol:

Tu sie zgodze w małym stopniu [jednak zakazów u nas poleciało nieco wiecej, a i sytuacja na trybunach jest nieco inna -poza tym nie widziałem zeby Wilczek z Cupiałem zamawiali grafiti Cracovii na stadionie Wisły], a mianowicie u nas jest wojna o herb, a u Was mimo podobnych działań cisza. Tylko, ze mnie to nie smieszy.

GemHZR 17.02.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855860)
W takim razie u nas Cupiał też sabotuje nasz klub. :lol: Wszystkie argumenty warszawiaka, to zdarzenia, które u nas też były przerabiane i jakoś nikt nie płacze o sabotażu Cupiała itp.:lol:

Ja tam nie wiem, ale w Wiśle przynajmniej zwolennicy właściciela mają argument w postaci 7 mistrzostw w ciągu ostatnich 10 lat w tym dwóch ostatnich z rzędu : P

Gwiaździsty 17.02.2010 21:12

Nie podajcie za wzór pracy z młodzieżą przypadku Borysiuka, tego gnojka kopiącego z tyłu bez piłki, mającego na sumieniu niejedną groźną kontuzję u przeciwnika, chyba że chodzi wam o sporty walki gdzie kopnięcia są wskazanym elementem walki.

Pan Jotka 18.02.2010 15:41

http://www.weszlo.com/news/4498

Polecam. Zwłaszcza przed kolejną publikacja rankingu o miejscu naszej (S)kopanej ekstraklasy,jakie jest kwestio nowane przez niektórych na tym forum....

tofik 18.02.2010 15:58

Każdy, kto chociażby otarł się o klub klasy MAN U będzie w Polsce królem futbolu.

Pan Jotka 18.02.2010 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 856201)
Każdy, kto chociażby otarł się o klub klasy MAN U będzie w Polsce królem futbolu.

Ale mi bardziej chodzilo o graczy III ligi rosyjskiej. Nie tylko dysponowali świetną techniką, ale również wiedzieli co robia na boisku, wymienność pozycji, szybkie wymiany piłek w pełnym biegu, gra skrzydłami i pressingiem w obronie. I te gole takie jakies przemyslane, a niew stylu : temu sie odbilo od nogi, tamten sie potknal i uderzyl na bramke plecami..

felipe 18.02.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 856196)
http://www.weszlo.com/news/4498

Polecam. Zwłaszcza przed kolejną publikacja rankingu o miejscu naszej (S)kopanej ekstraklasy,jakie jest kwestio nowane przez niektórych na tym forum....

O poziomie naszej buraczanej pisałem już nie raz, więc wynik specjalnie mnie nie dziwi... Już dawno jesteśmy piłkarskim trzecim światem przy Rosji.

Co do skrótu - Chińczyk pokazał klasę. I cieszą takie transfery, bo pokazują, że za stosunkowe "grosze" mozna podnieść poziom drużyny, nie skazując się na Nowaków czy innych Mięcieli. W polskiej lidze są jako takie pieniądze (skoro gwiazda BATE bez mrugnięcia okiem do nas przychodzi, ponadto już kilka klubów stać na kontrakty rzędu 250-300 tys euro), jest potencjał (lada moment Euro, wkrótce ładne stadiony), brakuje tylko MYŚLENIA.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl