Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

pikey 08.07.2011 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1123538)
I się okazuje, że cała zeszłoroczna pierwsza jedenastka (poza Małym) była na piwie.
Nie pamiętam sytuacji w której moglibyśmy sobie pozwolić aż na takie roszady nadal posiadając w miarę silną drużynę na boisku.

Pełna zgoda. Skład w całości rezerwowy. Po to, żeby zobaczyć w jakiej formie są zmiennicy, dać pograć nowym zawodnikom. Wynik to tutaj sprawa absolutnie drugorzędna.

Celem jest mecz ze Skonto, nie ładne statystyki w sparingach.

Piotson 08.07.2011 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1123546)
Na szczęście takich pokemonów i napinaczy jak angmir mam jako Ignorowany , jeśli nie którzy nie chcą sie w....iać radze zrobić to co ja :D .Ciekawe jak się Nunez zaprezentował...

Jeśli Kirm będzie grał taką lipę to Iliev spokojnie go zastąpi.

Tylko nie cytujcie go, proszę.

Coś mi się wydaje, że z taką formą strzelecką i łatwością dochodzenia do sytuacji jaką ma Iliev, może w naszej lidze spokojnie pobić dorobek strzelecki Kirma z zeszłego sezonu.
Ale wszystko jak wiadomo wyjdzie w praniu.

s1mone 08.07.2011 22:53

Ja nie wiem po co się ludzie napinają na wyniki w sparingach. Przed poprzednią rundą mieliśmy gorsze wyniki niż teraz, a potem drużyna zdobyła mistrzostwo Polski. Ze Skonto gramy niedługo, wtedy zobaczymy na czym stoimy ;)

brylant17 08.07.2011 23:24

Tak czytam nie które posty i widzę, że forum robi się ala onet,wp i 90minut.pl czyli napinka.Nie tędy droga!

hawkins 08.07.2011 23:49

Oczywiście meczu nie oglądałem, ale czytając transmisję można odnieść wrażenie, że całkiem nieźle na prawej stronie obrony pomykał sobie Jovanović, Do tego zaliczył asystę.

Chłopak na tej pozycji grał w Partizanie. Może to jest odpowiednie miejsce dla niego? W środku i tak zostaje trójka do walki o pierwszy skład (Bunoza, Chavez i Jaliens), a Lamey nikogo ani CV, ani postawę w meczu z Rapidem nie przekonuje...

Szkoda tylko, że Maskaant ma taką obsesję na punkcie "lewonożny piłkarz na lewej stronie środka obrony". Nikt inny do tego nie przywiązuje wagi - i tak Jaliens z Chavezem przez całą mistrzowską rundę sobie nieźle radzili.

River 09.07.2011 06:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawkins (Post 1123594)
Chłopak na tej pozycji grał w Partizanie. Może to jest odpowiednie miejsce dla niego? W środku i tak zostaje trójka do walki o pierwszy skład (Bunoza, Chavez i Jaliens), a Lamey nikogo ani CV, ani postawę w meczu z Rapidem nie przekonuje...

Widze, ze pozna pora pisania posta odbila sie na jego tresci...

1. Lamey z Rapidem zaprezentowal sie conajmniej przyzwoicie co bylo dla wielu zaskoczeniem. Moze bez fajerwerkow ale nie potykal sie o wlasne nogi tak jak niektorzy na to liczyli i nie robil glupich bledow. Byc moze Ciebie nie przekonal bo nie strzelil 3 bramek i nie zaliczyl 7 asyst ale kazdy ma rozne oczekiwania.
2. Jezeli pilkarz, ktory ma w CV gre w PSV i gral z tym klubem w polfinale LM, ponadto gral w Bundeslidze, i to CV Cie nie przekonuje to mam wrazenie, ze Ciebie przekonalby tylko pilkarz z pierwszego skladu Barcelony lub Realu.

Merkury 09.07.2011 07:34

Dla mnie jest jasne, że tak grający zespół jak Wisła w dwóch ostatnich sparingach nie ma czego szukać w europejskich pucharach. Jedynym plusem tych dwóch spotkań to fakt, że były to właśnie sparingi poza tym wszystko co wiąże się z jakością gry, jej organizacją, przygotowaniem fizycznym etc... było na miernym poziomie. A co do transferów miały być do 12 czerwca to też nie usprawiedliwiajcie ich, że co dopiero do nas dołączyli - wiadomo, że cudów nie można po takich zawodnikach oczekiwać ale też nie formy wakacyjnej.

Kibic1928 09.07.2011 10:15

A co do transferów miały być do 12 czerwca

Żeby Cie nie zawieść mieli ściągać kopaczy z Niecieczy czy Stróż?
Co z tego że obiecali? Mieli poświęcić dobro drużyny żeby spełnić obietnice?

Bądźmy poważni. I tak jest szybko wszystko załatwione.

Piotson 09.07.2011 12:52

Kolega wyżej ma rację, nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy kadrę skompletowaną do 5 lipca.
Przypomnę tylko, że jak potrzebowaliśmy 2 lata temu PO to Alvarez podpisał kontrakt dopiero w dniu meczu w Tallinie. Kirm przyszedł 6 dni przed pierwszym meczem.
Cytat:

Dla mnie jest jasne, że tak grający zespół jak Wisła w dwóch ostatnich sparingach nie ma czego szukać w europejskich pucharach.
Po czym wysuwasz takie wnioski?
Bo zagrali mecz z Rapidem dzień po przylocie do Tallina, którzy mieli prawo być zmęczeni, w dodatku jak większość sugeruje nie zagraliśmy z nimi źle. Mieliśmy 4 sytuacje 100% a jedyne sytuacje Rapidu były po naszych błędach.
Zwykły laik nie zauważy sposoby gry Wisły w tym meczu.
Zawsze staraliśmy się piłkę z obrony wyprowadzać rozgrywając ją, a nie jak Rapid dzida do przodu i niech się dzieje. Nie liczyłem ile mieliśmy podań i posiadania piłki, ale na pewno było tego więcej po naszej stronie.
Było dużo zagrań na jeden kontakt, ofensywne akcje Lameya, które mogły zakończyć się chociaż jedną bramką, gdyby była lepsza skuteczność w tym meczu. Gdybyśmy w tamtym meczu wygrali 3:2 to nikt z Rumunów nie mógłby mieć pretensji. Z Rapidem był wyrównany mecz, tyle że jeden zespół wykorzystał wszystkie sytuacje jakie miał, a drugi zespół zmarnował wszystko co mógł.

Meczu z Florą pod względem gry nie oceniam, bo nawet skrótu nie widziałem, ale tam zagrali nowi w liczbie 5 zawodnicy. Ba, nawet zawodnicy z lotniska tak jak w przypadku Diaza. Zagrał zupełnie nie znany sobie skład i ten skład potrafił sobie stworzyć 2 razy więcej sytuacji niż Flora, która grała w podstawowym składzie i będąca w grze, bo jak już wszyscy na forum wiedzą Estonia gra systemem wiosna-jesień. Ktoś na forum wrzucił kilka cytatów z oficjalnej potwierdzając moją tezę o niezgraniu zespołu, gdyby nie nasza skuteczność ten mecz mógł zakończyć się spokojnie naszym zwycięstwem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1123611)
poza tym wszystko co wiąże się z jakością gry, jej organizacją, przygotowaniem fizycznym etc... było na miernym poziomie

Napisać bez żadnych argumentów każdy może.
Pod względem przygotowania fizycznego, na wiosnę byliśmy jednym z lepszych zespołów, dlaczego teraz miałoby być inaczej?
O jakości gry napisałem wyżej, opisując mecz z Rapidem.
Wiesz co znaczy słowo organizacja gry? To m.in. krycie strefą, gra zespołowa, wymienność pozycji w ofensywie etc. Te wszystkie elementy były, ale wynik zaciera połowie oczy i lepiej skrytykować i napisać, że nie ma pucharów niż dojrzeć pozytywne rzeczy o naszej grze.

Grzadq 09.07.2011 13:07

Cytat:

Bo zagrali mecz z Rapidem dzień po przylocie do Tallina, którzy mieli prawo być zmęczeni
Bez jaj, nie szli piechotą ani nie jechali konno. Po przelocie 2h (?) samolotem nie można być zmęczonym, nie mówiąc już o tym że mecz był na 2 dzień. Z resztą się zgadzam.

Co do meczu z Rapidem - 1 bramka po ładnej akcji Rapidu, nie ma co się usprawiedliwiać, takie bramki będziemy tracić i koniec. 2 bramka po indywidualnym błędzie, moim zdaniem podobnej sytuacji nie będzie gdyż na środku będą grali Chavez z Jaliensem, Jovanovicia widziałbym na lewej obronie.
Dalej - takiego pressingu ze strony drużyny przeciwnej to dawno nie widziałem. W polskiej lidze nie ma żadnego zespołu który by tak cisnął przez prawie cały mecz.
Trzecia sprawa - chyba było oczywiste i było to widać że dla naszych to tylko sparing. Nie widziałem gryzienia murawy, walki o każdą piłkę, ogromnego zaangażowania. To też wpływa na pewną całość.

Nie ma co wystawiać niewiadomo jakich wniosków po tym meczu. Stworzyliśmy kilka akcji których nie wykorzystaliśmy, zawodnicy nie dali z siebie 100%, przegraliśmy zasłużenie.

Co do meczu z Florą - oczywiście skład rezerwowy, moim zdaniem warto zwrócić uwagę na Ilieva - to będzie moim zdaniem najlepsze wzmocnienie w tym okienku, wygryzie ze składu Kirma / Małego w zależności od formy. Poza tym dawno nie było takiej sytuacji, żebyśmy mogli wymienić cały skład i jakoś grać w tą piłkę i strzelać bramki.

Tak naprawdę wszystko okaże się już za niedługo, w meczu ze Skonto. Dopiero po tym meczu będzie można wyciągnąć pierwsze wiarygodne wnioski.

najm 09.07.2011 13:09

ten mecz z Rapidem warto obejrzeć tylko od 2giej polowy, to wtedy zobaczyć można, że Wisla grała nieźle. W sparingach ważniejsza jest gra od wyniku.

aguero20 09.07.2011 13:20

Powiem krótko...jak tak dalej będziemy grać i być nadal tak nie skutecznym , że nawet setki nie możemy strzelić to ciężko widze przejście 3rundy :)

szprotson 09.07.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aguero20 (Post 1123753)
Powiem krótko...jak tak dalej będziemy grać i być nadal tak nie skutecznym , że nawet setki nie możemy strzelić to ciężko widze przejście 3rundy :)

wolisz byśmy np. grali topornie tworząc 1 sytuacje na mecz, cudem jakims ja wykorzystując niz być lepszym tworzyć duzo sytuacji i po prostu być po prostu nieskutecznym?

ja wybieram opcje 2 bo wiem ze skuteczność w pewnym momencie przyjdzie.Zreszta, dla mnie jesli bedziemy dobrze i ładnie dla oka grali, to nawet jak przegramy płakac nie bede vide. mecz z Jagiellonią na jesień.

WhiteStarDvisionTheBest 09.07.2011 13:40

Nieskuteczność bierze się z indywidualnych umiejętności zawodnika..Ronaldo mając taką patelnie jak miał Sobol w meczu z Rapidem wykorzystałby 10/10 ,Sobol 5/10 i juz. Wisła zawsze będzie nieskuteczna bo nie będzie miała najlepszych piłkarzy na świecie,ale wole,żeby grała ładnie dla oka ,stwarzała sobie mnóstwo sytuacji nie zawsze je wykorzystując niż oglądać długą piłke do napastnika jak za czasów Skorzy.

aguero20 09.07.2011 13:51

No macie racje , ale taka drużyna jak Wisła to powinna wykorzystać wszystkie 100% ;)

aguero20 09.07.2011 13:55

I nie trzeba być wcale dobrym piłkarzem , żeby wykorzystać 100% okazje :)

WhiteStarDvisionTheBest 09.07.2011 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aguero20 (Post 1123766)
I nie trzeba być wcale dobrym piłkarzem , żeby wykorzystać 100% okazje :)

nie no wcale..można być dobrym stolarzem i wykorzystywać kazdą okazje;]

Jak nie jesteś wystarczająco dobry to nie wykorzystujesz wszystkich sytuacji jakie masz,dlatego Genkov strzeli w sezonie 10-15 bramek mając od chu** sytuacji a Ronaldo strzeli 50 :)

Dalej zostajesz przy Swojej teorii?:)

aguero20 09.07.2011 14:19

heh..no ok ok ,może masz racje ale dla mnie każdy piłkarz który występuje w najwyższej lidze polskiej to powinien przynajmniej wykorzystać 8/10 100% :)

WISŁAZWE 09.07.2011 21:00

Skrót wczorajszego meczu:
http://www.youtube.com/watch?v=uMDO4k-PSwU

Grzadq 09.07.2011 21:19

Całkiem nieźle. Garguła przynajmniej na tym skrócie na duży + .

Adasss 09.07.2011 21:24

Nazwanie odgwizdania spalonego przy bramce dla nas "gospodarskim sędziowaniem" określiłbym jako zbyt taktowne :lol:
Flora poza dwoma "prezentami" od naszej obrony to za wiele nie zwojowała, ze skrótu mecz wygląda na dość jednostronny. A rajd i asysta Jovanovica (chyba, na filmiku ciężko się dopatrzeć, oficjalna tak podała w relacji tekstowej) przy drugiej bramce - palce lizać.

Funatyk 09.07.2011 21:49

http://www.youtube.com/watch?v=rrwsisDgIVo
To a'propos Ronaldo i setek....

Piotson 09.07.2011 21:49

Świetne dośrodkowanie, delikatna podcinka, mierzona na Ilieva. W tym zagraniu nie było przypadku, a może trafi do kogoś z drużyny. Po tym skrócie:
-Jovanović na +
-Garguła na +
-Iliev na +
-skuteczność na -
-obrona stałych fragmentów gry na -

W 22 minucie meczu, na yt jest 1:52 jest ciekawie rozegrany rzut rożny dośrodkowanie do stojącego przed polem karnym Jirsaka, tylko piłka była za mało precyzyjnie dograna, ale gdyby siadła mu na nogę, byłby gol stadiony świata. Może to jeden z rodzajów rozegrania stałych fragmentów gry, które miały być trenowane w Estonii.

mitmichael 09.07.2011 21:53

Brakowalo tylko skutecznosci - jakby byla lepsza to nawet z Rapidem moglismy nie przegrac. Ale sparingi juz sa za nami - teraz powazny test.

JrQ- 09.07.2011 21:59

przy golu Boguskiego nie bylo spalonego, generalnie fajnie, drugi zespół i dość dobrze im się grało

KptAnt 09.07.2011 22:21

Jirsak dobrze zagrał. Spokojnie, pewnie posyłał piłki, uspokajał grę.

jova 10.07.2011 03:20

Przy golu na 1-2 to Jovanović tak świetnie krył? Chłopak chyba licytuje się z Żewłakowem o to, który z nich zawali więcej goli w kolejnych meczach pod rząd. Marko wysunął się na prowadzenie 3-2.

rafaltwsd 10.07.2011 06:28

Ja myślę że skuteczność na pewno przyjdzie to tylko kwestia czasu no i nabrania pewności siebie przez zawodników.
Mamy kilku ofensywnych zawodników których stac na strzelenie wielu goli w sezonie( zakładajac że będziemy grać na 3 frontach). Osobiście jednak uważam że mecz ze Skonto będzie dla nas bardzo ważny, jeżeli dobrze zaczniemy sezon i w kilku następnych meczach osiagniemy dobre wyniki to myśle ze możemy być naprawdę solidna deużyną w europie, myśle ze jak na nasza Ekstraklase to mamy bardzo dobry zespół, wiec jeśli pod koniec tego lub w następnym okienku niezaczniemy sie wyprzedawac to mistrzostwo powinno być nasze.

krasny 11.07.2011 12:52

Kto tak ładnie kręcił na prawym skrzydle w kilku akcjach mecz z Florą Tallin? Ten sam zawodnik wrzucał chyba do Ilieva.

Z tego co widze na forum to byl wlasnie Jovanovic, tak?

Muszę przyznać ze niezły technicznie i bardzo dynamiczny zawodnik...

Kibic1928 11.07.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krasny (Post 1124431)
Kto tak ładnie kręcił na prawym skrzydle w kilku akcjach mecz z Florą Tallin? Ten sam zawodnik wrzucał chyba do Ilieva.

Z tego co widze na forum to byl wlasnie Jovanovic, tak?

Muszę przyznać ze niezły technicznie i bardzo dynamiczny zawodnik...

Tak Jovanovic.

crate digger 11.07.2011 13:13

myśle ze pionkiem by sie nie interesowali. musiał sie czyms wyróżniac

mitmichael 11.07.2011 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1123957)
Przy golu na 1-2 to Jovanović tak świetnie krył? Chłopak chyba licytuje się z Żewłakowem o to, który z nich zawali więcej goli w kolejnych meczach pod rząd. Marko wysunął się na prowadzenie 3-2.

Kłopoty Jovanovicia

Z Serbem jest jednak problem. Ćwiczy w Wiśle ponad trzy tygodnie i nadal nie jest jej zawodnikiem. Najpierw targowano się o odstępne dla Partizana Belgrad i ta kwota wzrosła ponoć z 400 do 500, a wedle mediów serbskich – 700 tysięcy euro. Tak czy inaczej, zapadły ustalenia, ale cieniem na Jovanoviciu położył się jego występek po finale Pucharu Serbii. – Chodzi o to, czy dyskwalifikacja Marko (skończy się za miesiąc – przyp. red.) obowiązuje tylko w Serbii, czy również poza jej granicami – przyznał Valckx. Dodał, że Wisła wyjaśnia tę sprawę.


Niepewność źle wpływa na Jovanovicia. – Ma głowę zajętą sprawami, o których nie powinien myśleć – skwitował dyrektor sportowy Wisły. Tym się tłumaczy pomyłki serbskiego piłkarza na boisku, a przypomnijmy, że był współwinny utraty bramek w trzech ostatnich sparingach.



Moze na eliminacje jeszcze nie ale na ekstraklase powinien byc w pelni gotowy.

Feniks1983 12.07.2011 10:50

He he he parafrazując FB naszego klubu patrząc na to zdjęcie skojarzyło mi się:

Uwaga za chwilę będzie wielkie BUM :idea:

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...allinie/49544/

Przepraszam, ale musiałem :rotfl:

CH. 15.07.2011 14:03

http://www.facebook.com/WislaKrakow/...01899443191473

szprotson 15.07.2011 14:11

Chrapka chciałbym widziec w I drużynie.

a ten sparing to raczej Wisła II - Wisła ME

krowczax 15.07.2011 14:15

Brama Diaza paluszki lizać :D

Teqcontroller 15.07.2011 14:30

W meczu ze Skonto chciałbym zobaczyć od pierwszej minuty , Nuneza , Boguskiego , i Bitona. Ciekaw jestem w jakiej formie jest Boguś po przepracowaniu okresu w Holandii i Estonii.

Kon®ado 15.07.2011 14:32

szkoda ze tylko na treningach umieja strzelac x d gierka jak gierka :P czekam z niecierpliwoscia na rewanz u nas ; x

Titto 15.07.2011 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kon®ado (Post 1127229)
szkoda ze tylko na treningach umieja strzelac x d gierka jak gierka :P czekam z niecierpliwoscia na rewanz u nas ; x

Nie mogłeś tego napisać bez tych neowskich "x d" i " ; x " ?

Kon®ado 15.07.2011 14:37

tutaj co 2 post jest jak to powiedziales "neowski" wiec gowniane emoty maja tu jakies znaczenie? chyba nie ; ) i sry za OT.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl