Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

stawski 08.06.2010 21:33

Nie. Jak przegramy, popełnimy zbiorowe samobójstwo.

derr 08.06.2010 21:33

71 % posiadania piłki

JacaTS 08.06.2010 21:37

To nie kpij sobie z mojej druzyny narodowej. Jesli sie z nia nie personifikujesz to przynajmniej nie podnos mi cisnienia swoim kiepskiej jakosci dowcipem.

PS. Pamietaj, wzdluz zyl!

stawski 08.06.2010 21:41

Najmocniej przepraszam, postaram sięnie urazić więcej. Dobrze, że ta TWOJA ( myślałem że nasza) drużyna narodowa Ci nie podnosi ciśnienia, jeszcze byś zawału dostał.

mitmichael 08.06.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 910951)
Dobrze, że Torres i Fabregas siedzą na ławie :lol:

I Torres i Fabregas sa po kontuzjach wiec wiecej by nie zdziałali. Pewnie pojawia sie w drugiej połowie - Iniesta juz zszedł, ciekawe czy kontuzja :D

harthausen 08.06.2010 21:44

jak na razie to szajs a nie mecz. Nasi są zbyt ciency by Hiszpanie potraktowali ten mecz poważnie. No to taka mała gierka sparingowa dla nich, w II połowie będą tylko patrzyć by głupiej kontuzji nie złapać, pewnie rezerwowych wpuszczą.
Może nawet brameczkę pozwolą strzelić, ich tam bolało nie będzie. Pokazali ,szkoda że nie różnicę klas , pokazali przepaść.
Trudno optymizm na zaś, bo ani Smuda jakiś wybitny treneiro, ani i grać prócz 2-3 naszych nie bardzo jest kim.

qchar90 08.06.2010 21:44

co ten Trzeciak pierdo...nie da sie go sluchac ;/
ciekawe co eksperci powiedza w studiu

pawelwislak 08.06.2010 21:44

ja powiem tak Lewy w tych 3 meczach pokazuje ze mu są potrzebne wakacje :p

_ukoL 08.06.2010 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 910955)
Podnieca Was to, ze dostajemy manto?

A co mamy płakać? Tylko głupek się łudził, że postawimy opór Hiszpanom.

JacaTS 08.06.2010 21:46

Odnioslem wrazenie, ze jestes typowym wyznawca defetystycznej zasady: im gorzej, tym lepiej. I z takim podejsciem daruj sobie kibicowanie kadrze, pozostan przy Wisle, bo byc moze jestes prawdziwym Wislakiem, ale za to przesmiewca marnym

koyoot 08.06.2010 21:47

Hiszpania jest na sparingu i to widac bo nie graja chyba nawet na 80% swoich mozliwosci. Jakby sie sprezyli to bysmy mieli 3 gole w plecy wiecej. Szczegolnie znamienne jest to ze wszedl Pedro za Inieste. Bo po co ma sie chlopak meczyc albo odpukac zlapac jakas kontuzje...?

Niestety, ale zasciankiem pilkarskim jestesmy a pozycja w rankingu FIFA znikad sie nie wziela...

arth_ur 08.06.2010 21:49

Co to za debilni komentatorzy ? Już wolałbym Szpaka. No a nasi tak jak ich stać. Na razie drużyna jest w budowie i to widać.

For_FuN_ 08.06.2010 21:49

Hiszpanie zagrali tylko 20 minut na powaznie, a i tak byli o 2 klasy lepsi...w drugiej polowie pewnie bedzie podobnie, tzn. zaraz po przerwie rusza, zeby zdobyc bramke lub bramki, a potem sobie odpuszcza. Del Bosque usmiechniety, bo jego pilkarze sie bawia.
Mowilem, ze nie mamy co liczyc na otwarty futbol z takimi rywalami, a wylacznie takich spotkamy na EURO czy na MS...Smuda niech cwiczy gre obronna zespolu, bo jedynie tym mozemy osiagnac jakis sukces(tj. wyjscie z grupy, chociaz patrzac na tych kopaczy jest to wrecz nierealne).

P.S - Szkoda Kuby, bo to pilkarz z innej planety i zal patrzec, jak sie meczy z takimi partnerami.

JacaTS 08.06.2010 21:50

Nie, Wojtusiu, nie musisz plakac. Ale nie musisz tez zachowywac sie jak dziesiecioletnie dziecko krytykujace wszystko co polskie. To, ze dostaniemy lanie wiadomo bylo od dawien dawna, ale nie wyniki byl celem tego meczu. Chlopaki nie musieli wygrac. Musieli tylko pokazac, ze nie wymiekna przy grajkach z najlepszych druzyn swiata i dadza z siebie wszystko by pokazac sie z jak najlepszej strony.

wonski_eNHa 08.06.2010 21:51

Mecz bez niespodzianek, ale w***wia mnie to że Polacy nie grają w ogóle pressingiem. Rozumiem że Hiszpania, że tegoroczni mistrzowie świata ale to tylko sparing i powinni grać bez kupy w gaciach.

flamengista 08.06.2010 21:52

Cudów nie ma, bo być nie może. Hiszpanie grają na poważnie i grają swoje. 2-0 po 45 min to najmniejszy wymiar kary.

To, co boli to nie słabość taktyczna i techniczna naszych grajków. Mnie przeraża przygotowanie kondycyjne. Największe walczaki - Glik, Peszko, Błaszczykowski, Nowak (brawa za ambicję dla ww. 4ki) - mają twarze w kolorze, w jakim zwykle mają osoby które zasnęły i zapomniały wyjść z sauny. To grozi zawałem, a przecież to dopiero pierwsza połowa.

Na początku lat dziewięćdziesiątych nasi byli lepsi technicznie, ale potrafili w dobrym dniu takich Hiszpanów zabiegać. Dziś to absolutnie niemożliwe. Jesteśmy tragiczni pod względem przygotowania fizycznego, a niektórzy nasi piłkarze mają figurę spotykaną współcześnie jedynie u oldboyów. Murawski ma widoczną, co najmniej 5-kilową nadwagę. To skandal jest.

Pochwały należą się za pierwszą połowę, jak już wcześniej wspomniałem: Nowakowi, Błaszczykowskiemu, Peszce i Glikowi. Ci zawodnicy nie pękli, nie odstawiają nogi, wypruwają płuca i zostawiają zdrowie na boisku. Ale to za mało.

Apel do działaczy Amiki - szybko podjąć decyzję w sprawie Lewandowskiego (albo oznajmić mu, że po transferze - albo sprzedać jak najszybciej). Chłopak myślami zupełnie gdzie indziej, zupełnie nie jest sobą. Inna sprawa, że profesor Puyol udziela mu właśnie surowej lekcji futbolu:-D

Syn Kangura z 1984 08.06.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 910982)
Musieli tylko pokazac, ze nie wymiekna przy grajkach z najlepszych druzyn swiata i dadza z siebie wszystko by pokazac sie z jak najlepszej strony.

Ale nie pokazują, nie chcą pokazać i pewnie nie pokażą :p

Hiszpania gra jak na treningu. Gdyby chcieli to by było nawet 5-0. Grunt przetrwaliśmy pierwsze 45 min i zaledwie 2 w plecy. Kto gra na prawej obronie? W ogóle ktoś tam gra, serio to wygląda tak jakby tam nikogo nie było (czasem Kuba). O naszej linii ataku pisał nie będę bo rzadko kiedy mają okazje powąchać piłkę. Co najwyżej Lewandowski od czasu do czasu coś straci/potknie się. Jakbym miał wskazać najlepszych to chyba Kuba i... Murawski, ale ten 2 nie powinien przekraczać naszej połowy. Dobrze się spisuje w roli "kloca" od którego duża ilość piłek się odbija bądź go trafia :P

tofik 08.06.2010 21:54

Ale to ich wina, że grają jak banda ciot ? Ktoś tych graczy trenował przecież od wieku juniorskiego. Zamiast ćwiczyć podania biegali po lesie i takie skutki :)

_ukoL 08.06.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 910974)
Odnioslem wrazenie, ze jestes typowym wyznawca defetystycznej zasady: im gorzej, tym lepiej. I z takim podejsciem daruj sobie kibicowanie kadrze, pozostan przy Wisle, bo byc moze jestes prawdziwym Wislakiem, ale za to przesmiewca marnym

Po prostu jestem realistą i trzeźwo myślącym człowiekiem nie pieprzącym głupot jak tutaj zagrać by wygrać z Hiszpanami. Potencjał jakim dysponujemy w tej chwili nie pozwala Nam nawet nawiązać walki z Nimi. Zero atutów, nic. Oprócz jednego, zagubionego i walczącego Kuby - chwała mu chociaż za to.

Gdyby Hiszpanie grali na maksa to by było już z 5-0. Wtedy też byś mnie od prześmiewcy przezywał? Człowieku, słabi jesteśmy. :-)

Natomiast pretensji do tych ludzi nie mam żadnych - grają jak umieją. Wstydzić się mogą ich trenerzy od dzieciaka, jakich to "talentów" wychowali...

MaG* 08.06.2010 21:55

Jest tak jak miało być. Hiszpanie grają sobie na luzie gierkę treningową i robią co chcą.
Nasi dają z siebie maksimum ale jest to tylko rozpaczliwe rzucanie się które może co najwyżej rozbawić przeciwnika.Niestety różnica poziomów jest kolosalna. Hiszpanie są świetni ale prawda jest taka ,że to my nic nie gramy.
Jesteśmy 100 lat za murzynami. To co odpierdzielają komentatorzy to największy dramat.
Jeżeli w Polsce ludzie mają takie pojecie o piłce jak ci eksperci to nigdy tu nie zobaczymy poziomu europejskiego .

JohnnyH 08.06.2010 21:55

Spostrzeżenie w kontekście Nowaka...płacić takiemu "napastnikowi" takie pieniądze tylko dlatego że wraca się i walczy w obronie?? Nie widzę sensu...

A gra i wynik były do przewidzenia....Smuda zrobił jak dla mnie dużo dobrego z tą drużyną ale biorąc pod uwagę coroczne "postępy" polskich piłkarzy nie można oczekiwać że nagle będą potrafili zrobić cokolwiek z Mistrzami Europy...

murray 08.06.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 910982)
Nie, Wojtusiu, nie musisz plakac. Ale nie musisz tez zachowywac sie jak dziesiecioletnie dziecko krytykujace wszystko co polskie. To, ze dostaniemy lanie wiadomo bylo od dawien dawna, ale nie wyniki byl celem tego meczu. Chlopaki nie musieli wygrac. Musieli tylko pokazac, ze nie wymiekna przygrajkach z najlepszych druzyn swiata i dadza z siebie wszystko by pokazac sie z jak najlepszej strony.

Dokładnie. Sami mówili przed meczem, że nie napalają się na zwycięstwo. Smuda powiedział, że oni mogą przegrać nawet 10-0, ale to nie jest ważne.
Ja szczerze mówiąc uważam, że mogą dostać ile wlezie, bo to jest jak z klapsem. Im mocniejszy, tym bardziej się pamięta i tym większą lekcję można z tego wyciągnąć.
Mam nadzieję, że w drugiej połowie zagrają bardziej agresywnie, by chociaż "tanio skóry nie sprzedać". Nie muszą strzelić gola, ważne żeby się czegoś nauczyli. Mamy jedną z młodszych reprezentacji i teraz przed nami dwa lata zdobywania doświadczenia.
Co do samego meczu to dwa razy zawalił Wojtkowiak, który za bardzo schodzi do środka. Nowak gra najlepiej z całej drużyny, Lewandowski tylko raz się uwolnił, ale dostał fajne zagranie. Trudno cokolwiek więcej powiedzieć, bo na razie to utrzymywanie się przy piłce nie jest naszą mocną stroną.

jurukuru 08.06.2010 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 910980)
Co to za debilni komentatorzy ? Już wolałbym Szpaka. No a nasi tak jak ich stać. Na razie drużyna jest w budowie i to widać.

Jednym z tych jak to nazwałeś debilnych komentatorów jest Jarek Krzoska z TVP Kraków, który był naszym rzecznikiem 2003 roku czy jakoś tak, także trochę szacunku, swój chłop.:-P

For_FuN_ 08.06.2010 21:57

Mi brakuje jakiegos faceta z jajami...w typie Kaluznego(ten to mial tez cos do powiedzenia w szatni), Sobolewskiego czy Mariusza Lewandowskiego...nie ma kto krzyknac na ta cala zgraje.

_ukoL 08.06.2010 22:00

My ciągle jesteśmy w budowie, jak to nie Wójcik budował, to potem Engel budował, to przyszedł Janas i budował, a ostatnio to nawet Polskę "B" Nam Beenhakker zbudował. Ciągle jesteśmy w budowie...ciekawe kiedy wreszcie budowa się skończy. :-P

kreseq 08.06.2010 22:01

Mozna sie bylo tego spodziewac.

Dzidy na Lewego i problemy....problemy...problemy z:

1) Przyjeciem pilki
2) Ustawieniem sie
3) Bieganiem
4) Podaniem z klepki
5) Wykonywaniem autow
6) Wychodzeniem na pozycje
7) Ze wszystkim :)

Widac roznice klas i to wielka. Hiszpania gra na luzie i gdyby naprawde chcieli zagrac tak jak 1 miecz na mistrzostwach to by bylo....W sumie to bym sie zastanawial czy tablica wynikow na ich stadionie jest w stanie wyswietlic po jednej stronie liczbe a nie cyfre. Technicznie to my jestesmy w dupie i nikt ani nic tego nie zmieni :) Nigdy nie bedziemy grac dobrze w tym aspekcie gry...bo mamy szkolenie jakie mamy :D

Jazda po Lewym tez bez sensu, bo skoro nikt mu po ziemi nie poda bo kazdy zawodnik mysli juz o tym by ten mecz sie skonczyl to nie ma sie co dziwic ze gra jak gra. Dodatkowo Puyol to jednak klasa swiatowa i mimo swoich lat po prostu wypunktuje Lewego i KAZDEGO INNEGO NAPASTNIKA Z POLSKI.

Blaszczykowski cos tam szarpie, ale duzo nie zdziala bo to jednak nie ta liga.

Dla mnie to wlasnie Hiszpania jest faworytem do Mistrzostwa i licze ze wlasnie oni beda numerem 1 podczas nadchodzacego mundialu.

Pozdrawiam.

Eternit 08.06.2010 22:07

No to Lewandowski strzelił gola... :/

Kamson 08.06.2010 22:07

Lewandowski zapomniał o zmianie stron...
Przykro się to ogląda.

WislakWiDoK 08.06.2010 22:07

Ładna bramka Roberta.Cena napewno już o 2 bańki większa.

pan Dudi 08.06.2010 22:09

Lewandowski pokazał, jeszcze przy 0-0 jak przyjmuje piłkę zawodnik warty 4,5 mln €. :rotfl: Peszko lepszy od niego 2 razy, ale i tak wszyscy do dupy. :lol: No cóż, jeszcze dziś nie pokonamy Hiszpanii. :lol:

jurukuru 08.06.2010 22:13

Ojjjjjj 4-0


ps. My mamy obronę czy gramy 10 pomocnikami + bramkarz?

dj_ibutti 08.06.2010 22:15

Mógł PZPN zaoszczędzić kasy i wstydu i wysłać do Hiszpanii maila o spocone koszulki zawodników ich kadry... w końcu po to tam pojechaliśmy.

KOALIK 08.06.2010 22:15

Mam nadzieję, że Hiszpanie strzelą jeszcze kilka bramek. Może to niektórych ostudzi...

someonewisp 08.06.2010 22:22

A ja zastanawiam się dlaczego nie gra Małecki czy Sobiech? Po cholerę ich brał na zgrupowanie?

stawski 08.06.2010 22:24

Pamiętam, jak siadałem przed telewizorem przed meczem z Portugalą w Chorzowie. Po poprzednich kiepskich meczach nie robiłem sobie nadziei na wygraną, ale liczyłem na walkę. W meczu o punkty jednak gra sięinaczej. Ale nie łudźmy się, gdyby to był mecz o punkty taksamo byśmy przegrywali.
Potrzeba nam 5 lat na wdrożenie PRAWDZIWEGO systemu szkolenia młodzieży i 15 żeby zobaczyć jego efekty...
O! Wszedł Torres! wprowadźmy drugiego bramkarza :)

wisl@k_TS 08.06.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 911016)
Mam nadzieję, że Hiszpanie strzelą jeszcze kilka bramek. Może to niektórych ostudzi...

Ale po co? Przecież większość tutaj się wypowiadających typowało 4 lub 5 goli dla Hiszpanii. Po prostu gramy z topową drużyną i mamy czarne na białym gdzie my gdzie oni.

JacaTS 08.06.2010 22:27

A tam, budowa systemu szkolenia. Wizja utopijna :-) Ja bym predzej optymizm opieral na dzieciakach emigrantow, bo inaczej caly czas bedziemy zgarniac po piatce od topowych druzyn.

stawski 08.06.2010 22:31

Dżizas, ale rzeź....

Pawel.Busko 08.06.2010 22:33

A jak tam nasi kibice? Słychać ich coś?

harthausen 08.06.2010 22:34

przynajmniej możemy sobie Trzeciaka do woli posłuchać. Tyle ma do powiedzenia....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl