Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 23.02.2025 15:42

Po zwycięstwie z Ruchem jeszcze jest nadzieja
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          21      11    10
punkty            33      17    16
średnia            1,57    1,55  1,60
Procent meczów    62%         
             
Baraże            52         
Brakuje          19
średnia na mecz    1,46
             
2 miejsce (pkt)  44         
zostało meczów    13         
brakuje punktów  11         
potrzebna średnia+ 0,85         
             
awans vice        63         
Brakuje          30
średnia na mecz    2,31
najwcz. w kolejce 31


Elendil 23.02.2025 16:33

na baraże owszem, wystarczy utrzymać tę grę w kratkę i mieć nadzieje, że tam nam wyjdą 2 mecze pod rząd.

1-2 miejsce - to już nawet nie jest w strefie marzeń. Tutaj nawet wygrana z Arką nam praktycznie nic nie daje.

Tantal 23.02.2025 17:03

Do tego Pepe liczy to zbyt optymistycznie jak na ten sezon. W normalnym roku średnia 2 punkty na mecz wystarczała do wygrania ligi. W tym utrzymują ją trzy zespoły. W tym tempie nawet trzecia Miedź będzie miała na koniec sezonu... 68 punktów. Więc nie dość że mamy ogromną stratę i ją jeszcze powiększyliśmy że Zniczem, to mamy kilku bardzo silnych konkurentów. Do nich nie ma jak nadrabiać, bo sami za dobrze punktują.

My nawet gdybyśmy wygrali wszystko do końca, uzbieramy 72 pkt. Jeżeli Arka i Termalica nie złapią dużego kryzysu to nawet tak nieprawdopodobna seria nic nam by nie dała.

Niestety ale awans bezpośredni to już tylko statystyczna teoria. Jeżeli weźmiemy scenariusze, na które mamy więcej niż 10% szans, to najwyżrj będzie 4 miejsce.

pepe72 23.02.2025 18:37

Poprzednia kolejka pokazuje, że nie ma co zakładać, że wyniki top2 będą dużo odbiegały od średniej.
A im więcej drużyn bije się o awans tym wynik top2 jest niższy.

Tantal 23.02.2025 19:11

Pepe, ale spójrz na obecną kolejkę - dostaniesz zupełnie inny obraz. Arka i Miedź wygrały, więc mają w dwie kolejki po 4 punkty. Średnia 2,0. Jeśli podtrzymają do końca sezonu - odpowiednio 70 i 68 punktów.

Możemy też sprawdzić, jak w poprzednich sezonach wyglądała tabela na obecnym etapie - i nie przypominam sobie sezonu, żeby tak szeroką czołówka uzbierała aż tyle już w lutym. W wolnej chwili rzucę okiem na 90minut pl ale prawie na pewno nic takiego nie miało miejsca przez co najmniej ostatnie 10 lat

Albo możemy zacząć od twojego założenia, że 63 punkty dają awans. Well, no to zobaczmy
Termalice brakuje raptem 16 punktów, wystarczy jej 1.23 pkt/mecz
Świni brakuje 19, wystarcza 1.46 pkt/mecz. Miedzi brakuje 21 i średniej 1.62.

Czołowej dwójce wystarcza utrzymanie formy na poziomie środka tabeli 1 ligi, a i tak zostaną w top3. Miedź minimalnie trudniej, musi utrzymać formę co najmniej jak drużyna z baraży.

A my? Musielibyśmy wygrać 10 spotkań z 13 i średnią 2.31. Wyśrubować wybitny wynik i czekać na łut szczęścia, że aż dwie z 3 topowych drużyn zaliczy rundę muła. Statystycznie jeszcze można teoretyzować, jak to w tym temacie. w praktyce została nam walka o jak najlepszą pozycję w barażach.

AgresywnyChomik 23.02.2025 19:42

Któraś drużyna będzie miała serie jak GKS rok temu fajnie by było gdyby to bylibyśmy my.

Tantal 23.02.2025 20:35

GKS miał po 21 kolejkach 10 punktów straty do Arki, z którą potem na koniec się zrównał punktami. My na chwilę obecną mamy straty 11 - tak że nawet forma na poziomie zeszłorocznej końcówki GKSu to punkt za mało. Jakakolwiek szansa może się pojawić wyłącznie jeśli wygramy że świnią za tydzień.

Patryko 23.02.2025 20:43

Dokładnie jak Tantal mówi, rozmowy o cieniu szansy na awans bezpośredni mogą się rozpocząć po zwycięstwie w Gdyni.

Dystans zmniejszony do 8 punktów i 12 spotkań do końca - nie jest to mission impossible, ale i tak prawdopodobieństwo odrobienia tej straty oceniam na dzień dzisiejszy na jakieś 3-5%. Oczywiście musielibyśmy mieć serię jak za Sobola, ale inne drużyny też nie będą kręcić średniej 3 punkty na mecz.

Tantal 23.02.2025 20:48

Przeleciałem staty zeszłych 10 sezonów po 21 kolejce - maksymalnie ile miała na tym etapie jakakolwiek drużyna na 2 miejscu w tabeli to 41 pkt. Świnia obecnie ma już 44. Nawet trzecia Miedź 42.

63 punkty w tym sezonie nie wystarczy do bezpośredniego awansu, minimum to będzie 67. Mogę się założyć o flaszkę że nie mniej niż 66.

wolfy 23.02.2025 22:09

Panowie, za wcześnie...

pepe72 23.02.2025 22:20

Dokładnie, jeszcze jest za wcześnie.
Tu statystyki 1, 2 i 6 za poprzednie 13 sezonów:
Kod:

  23/24      22/23    21/22      20/21        19/20        18/19        17/18        16/17        15/16      14/15        13/14        12/13        11/12 
1  Lechia 68  ŁKS  66  Miedź L 77  Radomiak 68  Stal M  67  Raków    70  Miedź    63  Sandecja 61  Arka    69  Zagłębie 77  GKS Beł. 63  Zawisza  66  Piast    64
2  GKS K. 62  Ruch 62  Widzew  62  BBT      65  Podbesk. 65  ŁKS      69  Zagłębie 58  Górnik Z 58  Wisła P 63  BBT      73  Górnik Ł.61  Cracovia  64  Pogoń    61
6  Odra  53  Stal 51  Chrobry 50  Górnik Ł 56  BBT      50  Podbesk. 48  Wigry    52  Olimpia  56  Chrobry 51  Dolcan  50  Olimpia  53  GKS Tychy 55  Bogdanka 54

A dla przypomnienia, Świnia do przedostatniej (chyba) kolejki była w top2 w zeszłym sezonie.

Tantal 23.02.2025 22:45

Oczywiście, że jest za wcześnie, żeby stwierdzać, kto ostatecznie jakie miejsce zajmie. Nawet Termalica jeszcze się może wypisać z awansu. Z bardzo dużą dozą pewności można jednak stwierdzić, że to nie my zajmiemy ich miejsce.

Zobacz Pepe, zakładasz, że do awansu potrzeba 63 punkty. Jak dla mnie na ten moment to bez sensu. Po pierwsze: były sezony, kiedy zespół z 2 miejsca dobijał nawet do 65 czy 69 punktów - masz to w statach, które sam pokazałeś. Po drugie: czołówka tym sezonie punktuje powyżej wszystkich dotychczasowych wartości, a więc na koniec ich staty będą z gatunku tych wyższych niż przeciętna, jeśli nie najwyższe kiedykolwiek Po trzecie - punktuje tak aż 3 zespoły, więc nie wystarczy, że jeden złapie zadyszkę. Po czwarte - nasza strata jest kolosalna.

Każdy z tych czynników z osobna byłby może do przełamania, ale kilka jednocześnie to iluzja.

Bardziej już liczę na to, że wylądujemy w barażach ostatecznie z zespołem, którego forma pod koniec sezonu będzie najsłabsza. I wtedy mecz o awans może wyglądać tak jak ten z Ruchem.

Karherop 24.02.2025 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643268)
Panowie, za wcześnie...

Jak dla mnie nie jest za wcześnie. Nie jest za wczesnie żeby stwierdzić że na bezpośredni awans nie mamy najmniejszych szans.

Podobnie jak Tantal, uwazam że prog awansu w tym sezonie zakreci sie na minimum 65-67 pkt.

Dla nas to oznacza wygranie minimum 10 z 13 spotkań. Pozamiatane.

Przed slynna wiosna Sobolewskiego gdzie straty byly bardzo zblizone, jak byk wychodzilo ze trzeba wygrac 13 z 16 spotkan. Wygralismy 12 i wszyscy wiemy czego nam zabraklo..

Przed startem typowalem baraz z 5-6 miejsca. Po Ruchu nieśmiało spoglądam na 4 miejsce, choc głównie widząc co gra sam Ruch.

Patryko 24.02.2025 10:21

Piątkowy mecz da odpowiedź na kilka pytań.

Przegrana (remis chyba też) to wiadomo, koniec jakichkolwiek, nawet najbardziej skrytych marzeń o awansie bezpośrednim.

Zwycięstwo zbliża nas na 8 punktów (lub 9 w przypadku wygranej Miedzi) do drugiego miejsca. Oczywiście zaraz może przyjść mokra szmata i blamaż z Łęczną, ale takie zwycięstwo przynajmniej utrzyma nas jeszcze w grze.

Potrzeba wręcz genialnej serii do końca sezonu, ale jeśli zagrają w każdym meczu tak, jak z Ruchem, to wszystko jest możliwe. Mnie osobiście martwi brak jakości na ławce, brak pomysłu na drużyny stawiające autobus i bardzo słabo obsadzona prawa obrona.

wolfy 24.02.2025 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1643292)
Piątkowy mecz da odpowiedź na kilka pytań.

Przegrana (remis chyba też) to wiadomo, koniec jakichkolwiek, nawet najbardziej skrytych marzeń o awansie bezpośrednim.

Zwycięstwo zbliża nas na 8 punktów (lub 9 w przypadku wygranej Miedzi) do drugiego miejsca. Oczywiście zaraz może przyjść mokra szmata i blamaż z Łęczną, ale takie zwycięstwo przynajmniej utrzyma nas jeszcze w grze.

Potrzeba wręcz genialnej serii do końca sezonu, ale jeśli zagrają w każdym meczu tak, jak z Ruchem, to wszystko jest możliwe. Mnie osobiście martwi brak jakości na ławce, brak pomysłu na drużyny stawiające autobus i bardzo słabo obsadzona prawa obrona.

Mecz z Ruchem pokazał nam że nie mamy ławki rezerwowych. Wejście melepet Dudy i Sukiennickiego kładzie jednocześnie atak i obronę, Alfaro i Kiss też za dobrze nie wyglądają...

Także odpuścił bym sobie bajeczki o awansie bezpośrednim, średnio wierzę w pierwszą szóstkę.

As 24.02.2025 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1643292)
Piątkowy mecz da odpowiedź na kilka pytań.

Przegrana (remis chyba też) to wiadomo, koniec jakichkolwiek, nawet najbardziej skrytych marzeń o awansie bezpośrednim.

Zwycięstwo zbliża nas na 8 punktów (lub 9 w przypadku wygranej Miedzi) do drugiego miejsca. Oczywiście zaraz może przyjść mokra szmata i blamaż z Łęczną, ale takie zwycięstwo przynajmniej utrzyma nas jeszcze w grze.

Potrzeba wręcz genialnej serii do końca sezonu, ale jeśli zagrają w każdym meczu tak, jak z Ruchem, to wszystko jest możliwe. Mnie osobiście martwi brak jakości na ławce, brak pomysłu na drużyny stawiające autobus i bardzo słabo obsadzona prawa obrona.

Na pewno nie zagraja w kazdym meczu tak jak z Ruchem poniewaz to jak gra ta druzyna jest calkowicie uzaleznione od taktyki przeciwnika.
Do konca sezonu mamy 8 meczow z czego prawdopodobnie tylko Arka i Legnica zagraja z nami otwrty futbol jak Ruch czyli jest szansa na 6 punktow.
Pozostale 6 meczow to bedzie rzeznia jak ze Zniczem. Jesli historia czegos nas uczy i spojrzymy na wyniki z druzynami stawiajacymi autobus to z tych 6 meczow uzyskamy cos w przedziale 6-10 punktow.

To daje nam w optymistycznym wariancie 16 punktow czyli 49 na koniec sezonu. Baraze z miejsc 4-6.

Patryko 24.02.2025 10:48

Do końca sezonu mamy 13 spotkań.

krysztal 24.02.2025 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1643299)
Na pewno nie zagraja w kazdym meczu tak jak z Ruchem poniewaz to jak gra ta druzyna jest calkowicie uzaleznione od taktyki przeciwnika.
Do konca sezonu mamy 8 meczow z czego prawdopodobnie tylko Arka i Legnica zagraja z nami otwrty futbol jak Ruch czyli jest szansa na 6 punktow.
Pozostale 6 meczow to bedzie rzeznia jak ze Zniczem. Jesli historia czegos nas uczy i spojrzymy na wyniki z druzynami stawiajacymi autobus to z tych 6 meczow uzyskamy cos w przedziale 6-10 punktow.

To daje nam w optymistycznym wariancie 16 punktow czyli 49 na koniec sezonu. Baraze z miejsc 4-6.

Ale do końca sezonu to my mamy 13 meczów...

wolfy 24.02.2025 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1643311)
Ale do końca sezonu to my mamy 13 meczów...

Nie znasz się, nie poprawiaj eksperta :>

sandomingo 24.02.2025 11:01

Jaki awans bezpośredni...no ludzie, zachowajcie trochę powagi.

Naprawdę nic Was nie uczy historia? Ta ekipa nie jest w stanie zrobić serii zwycięstw, bez względu na rywala.

Ławka rezerwowych jest absolutnie dramatyczna a i w pierwszym składzie jest lej po bombie w postaci Jarocha i chimeryczny Baenka.

Tutaj trzeba będzie mocno się spiąć, żeby skończyć na 5-6 miejscu. Nieciecza, Arka, Miedź i Płock pierwszej czwórki już nie odpuszczą.

Patryko 24.02.2025 11:12

Arka i Nieciecza nie grają nic spektakularnego. Miedź też przepchnęła mecz z ŁKSem po szczęśliwym karnym w 82. minucie.

Czołówka jeszcze pogubi punkty i trzeba utrzymywać się cały czas w kontakcie. Kluczem do reszty sezonu jest mecz z Arką.

Tantal 24.02.2025 11:13

Akurat Płock jest jak najbardziej w zasięgu, zwłaszcza, że mamy go u siebie. Jakakolwiek lokata wyżej możliwa tylko w wypadku zgarnięcia pełnej puli w trzech najbliższych meczach (co samo w sobie byłoby cudem) i zmniejszenia dystansu do 3 miejsca na jakieś 4-6 punktów.

Optymizm po meczu z Ruchem nie polega tylko na tym, że wygraliśmy z bezpośrednim rywalem 5:0 tylko że przyszedł nowy zawodnik, który umie bronić, biega, gra szybko do przodu i do tego potrafi dośrodkować. Czyli wszystko to o co trybuny i cała drużyna wyła z bezsilności.

Zobaczymy jak się to przełoży na punkty. Meczu z Arką się obawiam o tyle, że skrzydła im dobrze funkcjonowały a u nas ta prawa obrona to kula u nogi... Ciężko wierzyć, że czegoś nam nie wcisną, obyśmy tylko odgryźli się mocniej

Karherop 24.02.2025 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1643316)
Arka i Nieciecza nie grają nic spektakularnego. Miedź też przepchnęła mecz z ŁKSem po szczęśliwym karnym w 82. minucie.

Czołówka jeszcze pogubi punkty i trzeba utrzymywać się cały czas w kontakcie. Kluczem do reszty sezonu jest mecz z Arką.

Czolowka bedzie gubic punkty, ale my niestety jestesmy idealnie wpasowani do tej czolowki. Nie potrafimy wygrywac seryjnie.

Liga sama w sobie będzie ciekawa, chocby z tego wzgledu ze co kolejke druzyny z top 8 graja jakis mecz między sobą.

As 24.02.2025 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1643310)
Do końca sezonu mamy 13 spotkań.

cholera, co za pomylka :-D

Rozwinalem sobie terminarz na Flashscore ale tam nie laduje wszystkich meczy do konca lol.

Tak czy inaczej, takiej gry jak z Ruchem nie nalezy sie spodziewac. Bardziej to co ogladalismy ze Zniczem.

pepe72 24.02.2025 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1643274)
(...)
Zobacz Pepe, zakładasz, że do awansu potrzeba 63 punkty. Jak dla mnie na ten moment to bez sensu. Po pierwsze: były sezony, kiedy zespół z 2 miejsca dobijał nawet do 65 czy 69 punktów - masz to w statach, które (...)

Średnia z 13 lat wychodzi lekko ponad 63.
I mamy jeszcze szanse na zdobycie 63 punktów. Owszem, niewielką szansę ale (patrz temat).
30 brakujących punktów to
10 zwycięstw
albo 9 zwycięstw i 3 remisy.

Trudne i pewnie się nie stanie ale ...

Karherop 24.02.2025 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643354)
Średnia z 13 lat wychodzi lekko ponad 63.
I mamy jeszcze szanse na zdobycie 63 punktów. Owszem, niewielką szansę ale (patrz temat).
30 brakujących punktów to
10 zwycięstw
albo 9 zwycięstw i 3 remisy.

Trudne i pewnie się nie stanie ale ...

Na tą średnia (1.86) po niemal 62% sezonu idą 3 zespoly ze średnią 2.24, 2.10 i 2.00. Niestety nie ma wsrod nich Wisły 1.57.

Tu raczej nie ma żadnego ale. Po prostu nie dobijemy do wymaganego progu na uzyskanie 2 miejsca w tym sezonie.

Cymes 24.02.2025 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643354)
Średnia z 13 lat wychodzi lekko ponad 63.
I mamy jeszcze szanse na zdobycie 63 punktów. Owszem, niewielką szansę ale (patrz temat).
30 brakujących punktów to
10 zwycięstw
albo 9 zwycięstw i 3 remisy.

Trudne i pewnie się nie stanie ale ...

To co się może stać na górze tak naprawdę mocno determinuje to co działo się będzie na samym dole.
Gmerając w starych tabelach pomiędzy 21 kolejką, a finałem konkluzja jest jednoznaczna - należałoby zrobić tabelkę ile potrzeba do utrzymania i ile drużyn jest zamieszanych w walkę o to utrzymanie.
Tak na oko. Były lata gdzie w "walkę o spadek" zamieszanych było kilkanaście drużyn, a ta walka była zażarta do samego końca. Właśnie wtedy tabela w topce miała tendencje do silnego spłaszczenia się na koniec. Na dzień dzisiejszy jest to 6 zespołów i co istotne ich dotychczasowe wyniki z topką wyglądają obiecująco.
Odra - BBT 2:2
Płock - Odra 2:1
Chrobry - Płock 0:0
Pogoń - Ruch 1:1
Pogoń - BBT 1:1
I tu dochodzimy do nas. Większość osób koncentruje się na obecnej serii meczy z topką. Jest ona oczywiście bardzo istotna. 6-7 punktów w trzech nadchodzących meczach byłoby dobrym wynikiem, 9 świetnym. Prawdziwa droga krzyżowa zaczyna się później. Gdzie w pięć tygodni gramy pięć meczy z drużynami walczącymi o utrzymanie. Jeśli tu zrobimy jakimś cudem komplet punktów, to można o czymś marzyć, ale...gdybym miał postawić pieniądze na 9 punktów w trzech najbliższych meczach, albo 15 w pięciu kolejnych. To chyba wybrałbym pierwszą opcję. Jedno jest pewne. Koniec marca i kwiecień to 450 minut dupcenia się z autobusami i bez względu na wyniki dawka futbolu trudnego do strawienia będzie śmiercionośna.

FraMat 24.02.2025 22:36

Można jednak zadać sobie pytanie czy drużyny walczące o utrzymanie będą stawiały autobus czy raczej będą za wszelką cenę szukały 3 punktów.
Tak czy owak konieczne będzie wtedy szukanie stałych fragmentów poprzedzone nieustannym ich ćwiczeniem z udziałem Poletanovica i jego wrzutek na wchodzących w pole karne wysokich stoperów.
Czy Jop jest na to gotowy?

Tantal 24.02.2025 22:42

Pepe, ale pokazywałem Ci na twardych danych, że ten sezon odbiega od przeciętnego. Nie wiem jak to jaśniej napisać: Trzy drużyny z czuba tabeli punktują mocniej niż ktokolwiek na tym etapie w jakimkolwiek sezonie ostatniej dekady.

NIGDY W CIĄGU OSTATNI LAT TRZECI ZESPÓŁ NIE MIAŁ 42 PUNKTÓW JUŻ PO 21 KOLEJKACH. NIGDY TEŻ DRUGI NIE MIAŁ UZBIERANYCH TAK SZYBKO AŻ 44.

To nie jest przeciętny sezon sezon i nie można zakładać że wystarczy tyle, co przeciętnie. Wszystko wskazuje na to, będzie trzeba ugrać tyle, co w najbardziej wymagających sezonach - czyli około 68 punktów

Do tego, nawet 63 punkty - niby jak? 9 zwycięstw, 3 remisy porażka albo 10 zwycięstw i trzy porażki. Hmmm, no chyba nie z tą grą. I o ile jeszcze w taką serię w przypadku Wisły mogę uwierzyć, to...

Nie ma szans na to, żeby i Arka i Miedź złapały jednocześnie totalną zadyszkę. Jedna z nich może jeszcze tak... Ale oba? Szansa jak 1/10 sama w sobie. To też niespecjalnie ma prawo się wydarzyć. O BrudPecie nawet nie na co pisać, mają o połowę punktów więcej niż my i mogą kompletnie zawalać, a i tak ich nie wyprzedzimy - prędzej już pykniemy w barażach

pepe72 25.02.2025 01:02

Na podstawie "jeszcze nigdy" nie można wysuwać tak daleko idących wniosków. Zwłaszcza, że dużo zależy od kolejności meczów. Więc wyniki "po 21 kolejkach" dają błędne informacje, zwłaszcza jak porównujesz z innymi sezonami.
Top3 nie grało jeszcze rewanżów między sobą.
Top3 mamy na wyjeździe, co patrząc po meczu z Ruchem jest fajną sprawą. Nie postawią autobusu, a na dwa mecze w tym roku dostaliśmy wp...l z "autobusem". Gorzej, że ostatnie 4 zespoły mamy u siebie.
W top6 będzie jeszcze 14 meczów.
Sumując, jeszcze jest zbyt dużo zmiennych na kategoryczne twierdzenia.

Jaroo1 25.02.2025 01:21

Róznica między czołówką a nami jest taka, że czołówka gubi punkty, a my regularnie nie zdobywamy punktów. Także pozdrawiam tych co już liczą ile pkt zgubi czołówka :D

doktor granat 25.02.2025 02:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1643365)
Pepe, ale pokazywałem Ci na twardych danych, że ten sezon odbiega od przeciętnego. Nie wiem jak to jaśniej napisać: Trzy drużyny z czuba tabeli punktują mocniej niż ktokolwiek na tym etapie w jakimkolwiek sezonie ostatniej dekady.

NIGDY W CIĄGU OSTATNI LAT TRZECI ZESPÓŁ NIE MIAŁ 42 PUNKTÓW JUŻ PO 21 KOLEJKACH. NIGDY TEŻ DRUGI NIE MIAŁ UZBIERANYCH TAK SZYBKO AŻ 44.

To nie jest przeciętny sezon sezon i nie można zakładać że wystarczy tyle, co przeciętnie. Wszystko wskazuje na to, będzie trzeba ugrać tyle, co w najbardziej wymagających sezonach - czyli około 68 punktów

Do tego, nawet 63 punkty - niby jak? 9 zwycięstw, 3 remisy porażka albo 10 zwycięstw i trzy porażki. Hmmm, no chyba nie z tą grą. I o ile jeszcze w taką serię w przypadku Wisły mogę uwierzyć, to...

Nie ma szans na to, żeby i Arka i Miedź złapały jednocześnie totalną zadyszkę. Jedna z nich może jeszcze tak... Ale oba? Szansa jak 1/10 sama w sobie. To też niespecjalnie ma prawo się wydarzyć. O BrudPecie nawet nie na co pisać, mają o połowę punktów więcej niż my i mogą kompletnie zawalać, a i tak ich nie wyprzedzimy - prędzej już pykniemy w barażach

Też jestem zdania, że od teraz Wisła musiałaby ugrać prawie maxa, może jest miejsce na 1 błąd (porażkę), najwyżej 2 (remisy).
Więc powodzenia..
Realnie - przy znacznej poprawie gry 4 miejsce będzie sukcesem, a z dotychczasowej gry walczymy o 5-6.

Karherop 25.02.2025 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643366)
Na podstawie "jeszcze nigdy" nie można wysuwać tak daleko idących wniosków. Zwłaszcza, że dużo zależy od kolejności meczów. Więc wyniki "po 21 kolejkach" dają błędne informacje, zwłaszcza jak porównujesz z innymi sezonami.
Top3 nie grało jeszcze rewanżów między sobą.
Top3 mamy na wyjeździe, co patrząc po meczu z Ruchem jest fajną sprawą. Nie postawią autobusu, a na dwa mecze w tym roku dostaliśmy wp...l z "autobusem". Gorzej, że ostatnie 4 zespoły mamy u siebie.
W top6 będzie jeszcze 14 meczów.
Sumując, jeszcze jest zbyt dużo zmiennych na kategoryczne twierdzenia.

Myślę że mozna jednak dosc sporo kategorycznych wniosków wysunąć.

Zostalo 13 kolejek (39 pkt do zdobycia)

Do zakladanych 63 pkt brakuje:
TBB - 16 pkt (1.23 pkt w pozostalych spotkaniach).np 4-4-5
Arka - 19 pkt (1.46 pkt na mecz) np 5-4-4
Miedź - 21 pkt (1.62 pkt na mecz) np 6-3-4

Arka i Miedź przegrały na razie 3 razy w 21 spotkaniach.

Może któraś z nich dotknie nagle zalamanie formy, ale dla mnie to wieksze s-f niz nawet za wiosny Sobolewskiego.

Tantal 25.02.2025 09:15

Musiałyby przegrać do końca rundy więcej niż przegrały przez 60% sezonu. Obie. Powodzenia )))

Jak nasza gra będzie wyglądała choć trochę podobnie jak w Chorzowie to klepiemy Płock u siebie i wskoczymy na 4 miejsce. W perspektywie baraży to by była całkiem sensowną pozycja. Na cokolwiek więcej pogrzebaliśmy szansę z Polonią i Zniczem

tommiyacht 25.02.2025 09:32

4-6, a realnie to 5-6, wyżej nie podskoczymy a to i tak przy zalozeniu ze bedziemy punktowac lepiej niz dobrze. Za duzo wtop u siebie. Przeczytajcie to 100 razy:

na 10 meczy U SIEBIE !! wygraliśmy 4!! (słownie cztery)

Tu lezy problem.

pepe72 25.02.2025 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1643367)
Róznica między czołówką a nami jest taka, że czołówka gubi punkty, a my regularnie nie zdobywamy punktów. Także pozdrawiam tych co już liczą ile pkt zgubi czołówka :D

Po pierwsze ten temat jest od liczenia punktów.
Jak chcesz sobie ponarzekać na drużynę, trenera czy właściciela to są tematy z tytułami "nienawidzę właścicieli", "trener to g****" czy "***** zespół" czy jakoś podobnie. Przenieś się tam, proszę.

Po drugie jeśli czołówka gra między sobą to oczywistym jest, że potraci punkty i nie zapraszam do dyskusji.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1643315)
Jaki awans bezpośredni...no ludzie, zachowajcie trochę powagi.
Naprawdę nic Was nie uczy historia? Ta ekipa nie jest w stanie zrobić serii zwycięstw, bez względu na rywala.
Ławka rezerwowych jest absolutnie dramatyczna a i w pierwszym składzie jest lej po bombie w postaci Jarocha i chimeryczny Baenka.
Tutaj trzeba będzie mocno się spiąć, żeby skończyć na 5-6 miejscu. Nieciecza, Arka, Miedź i Płock pierwszej czwórki już nie odpuszczą.

Ten temat jest do liczenia matematycznych szans, a nie do narzekania na grę zespołu.
Resztę napisałem do Jaroo1

Jaroo1 25.02.2025 13:48

Cytat:

Po pierwsze ten temat jest od liczenia punktów.
Jak chcesz sobie ponarzekać na drużynę, trenera czy właściciela to są tematy z tytułami "nienawidzę właścicieli", "trener to g****" czy "***** zespół" czy jakoś podobnie. Przenieś się tam, proszę.

Po drugie jeśli czołówka gra między sobą to oczywistym jest, że potraci punkty i nie zapraszam do dyskusji.
Ale przecież ty nic nie liczysz tylko mówisz że jak Wisła wygra wszystko a reszta przegra wszystko, to awansujemy bezpośrednio.
Liczenie na zasadzie, że matematycznie jest to i to możliwe, to .... nie liczenie. Ty mi policz realnie ile na koniec sezonu będzie miało powiedzmy 10 zespołów zainteresowanych awansem lub barażami. Bo te wasze wypiski, że żeby awansowac bezpośrednio to musimy wygrać wszystko a inni przegrać po 5-7 meczów to jest statystyka na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej.

pepe72 25.02.2025 14:02

Dyskusja czy 63 punkty wystarczą czy jest to mało jest jak najbardziej w temacie.
Pi...sanie, że na pewno nie wygramy 10 razy niekoniecznie.

A przy 13 kolejkach jest jeszcze na tyle dużo kombinacji, że nie bardzo jest sens liczyć.

Obecnie BBT, Arka i Miedź mają średnie powyżej 2,0 (Miedź dokładnie 2,0). Ale to się jeszcze będzie zmieniać.
BBT zdobyła tylko 2 punkty w 2025 roku, co patrząc na to, że grali z Odrą Opole i Pogonią Siedlce jest dużą niespodzianką.

Jaroo1 25.02.2025 14:15

Spoko. Ten temat powinien się nazywac myślenie życzeniowe, a nie statystyka. Od kilku lat gramy na poziomie np zodobywnaia 1,5 pkt średnio na mecz i ciągle liczycie, że teraz jak wygramy 10 razy to będzie awans.

Logika i statystyka to powiada raczej że wygramy plus minus 4-6 meczów do końca sezonu.

Wiem, że temat jest po to aby sobie liczyć ale liczenie tego że awansujemy bezpośrednio zakrawa o kpinę. Gdyby tu ktoś szansę podał ile trzeba pkt do baraży i ile realnie możemy zdobyć do końca, to wtedy ma to ręce i nogi.

wolfy 01.03.2025 14:46

Awans wygrywa się obroną. Możemy sobie liczyć punkty, ale z takimi parodystami jak Uryga, Biedrzycki, Jaroch (wczoraj akurat bezbłędny), Szot, Łasicki to o awans będzie nieslychanie trudno. Jedyne pozytywne punkty to Kutwa i Mikulec.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl