Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

macciek 05.09.2009 22:11

Mam pytanie, gdzie zostanie zainstalowana tablica/ekran z wynikiem, składami, itp. Czy przypadkiem nie może być wykorzystany właśnieta "prostokątna część" ?

Fuks 05.09.2009 22:41

Budowa czegos w rogu w stylu okrąglaka kosztem naroznika bylaby tego warta, gdyby to cos jakos wygladało i pasowało do stadionu. Gdyby zamiast okrąglaka była tam taka 'kostka' czyli budynek na planie kwadratu to jakos by to wygladalo, i pasowalo do reszty. A tak to jest okrągłe cos z wystającym "czymś" w kierunku murawy..Ale to dyskusja jałowa, spozniona jakies 3 lata.
Dobrze ze bedzie stadion i z tego pozostaje sie cieszyc :D

Jazon 05.09.2009 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez macciek (Post 789714)
Mam pytanie, gdzie zostanie zainstalowana tablica/ekran z wynikiem, składami, itp. Czy przypadkiem nie może być wykorzystany właśnieta "prostokątna część" ?

Ekrany będą zamontowane pod dachem trybun C i AB

IndykTSW 05.09.2009 23:59

Moim zdaniem elewacja tej ściany z wejściem która jest pod okrąglakiem nie powinna być takiego koloru jak teraz ale niebieska lub ewentualnie jeszcze innego koloru. Bardziej by pasowało.

sayek89 06.09.2009 12:37

A najlepiej jak by ta ściana była jak cały okrąglak z okien, wtedy by to ładnie wyglądało.

Enterpr!se 06.09.2009 12:45

Z okien i w dodatku żeby była jak okrąglak OKRĄGŁA... tzn. ćwierć-okrągła ;)

Gordian 06.09.2009 13:30

Znów to samo, znów o ogrąglaku. Lepszy taki okrąglak niż betonowy bunkier na drugim piętrze na Legii. To co tam się buduje w rogu to dopiero skandal. Ta nasza szklarnia przynajmniej trochę, wizualnie nowoczesności dodaje stadionowi.

Donki 06.09.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 789852)
Znów to samo, znów o ogrąglaku. Lepszy taki okrąglak niż betonowy bunkier na drugim piętrze na Legii. To co tam się buduje w rogu to dopiero skandal. Ta nasza szklarnia przynajmniej trochę, wizualnie nowoczesności dodaje stadionowi.

Mi sie akurat to cos na stadionie Legii dużo bardziej podoba niz nasz okrąglak :-/

WILU TS 06.09.2009 13:51

Kolega Gordian chyba stara się za wszelką cenę dowalić stadionowi Legii,i studiu TV które w porównaniu z naszym gównem w kształcie walca-jest mistrzostwem świata architektury

Gordian 06.09.2009 14:46

??? otóż kolego WILU TS ja nie wypowiadałem się na temat przeznaczenia tego pomieszczenia a jedynie jego wyglądu. "Szklany walec" jak to nazwałeś jest twoim zdaniem gorszy od betonowego kloca umieszczonego, ni stąd ni zowąd na piętrze piętrowej trybunie. Gratuluje "mistrzowskiego" poczucia smaku i estetyki.

Nie mam powodu dowalać jakiemukolwiek stadionowi.Ich wygląd to nie moja sprawa. Porównując jednak Okrąglaka ze studiem TV na Legii to pod względem wyglądu nasz jest lepszy.

Jazon 06.09.2009 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 789877)
??? otóż kolego WILU TS ja nie wypowiadałem się na temat przeznaczenia tego pomieszczenia a jedynie jego wyglądu. "Szklany walec" jak to nazwałeś jest twoim zdaniem gorszy od betonowego kloca umieszczonego, ni stąd ni zowąd na piętrze piętrowej trybunie. Gratuluje "mistrzowskiego" poczucia smaku i estetyki.

Nie tyle "szklany walec", który IMO by jeszcze jakoś z dużym trudem uszedł, co to szaro-gliniane kanciaste gówno a la stacja trafo, wychodzące swoim klocowatym gabarytem w kierunku murawy, na tym zdjęciu jeszcze "gustownie" przykryte jakąś plandeką. Nad wystającym z niego jupiterem nie będę się znęcał, bo to było tymczasowe rozwiązanie. Ale generalnie ta część pawilonu to najgorszy architektoniczno-estetyczny syf jaki można sobie wyobrazić. Jeszcze raz, panie i panowie, podziwiajmy!

http://img.org.pl/img/cQosakOknGz.jpg
http://img.org.pl/obrazek/cQosakOknGz.htmlhttp://img3.imageshack.us/img3/5844/okrglak1.jpg


Ten "betonowy kloc" na Legii wygląda zdecydowanie dużo lepiej. I jakkolwiek jak kibic Wisły staram się przychylniej patrzeć na wiślacki stadion, a stadion Legii oceniać krytycznie, tak co do tej jednej rzeczy nie mam niestety żadnych wątpliwości, że u nas jest to znacznie gorzej rozwiązane.

http://www.muratorplus.pl/media/imag...tandardowy.jpg

_gilardino_ 06.09.2009 16:11

Rzecz gustu, mnie też się podoba bardziej "okrąglak"

Enterpr!se 06.09.2009 16:17

Jak tak patrze na to zdjęcie na Legii to u nas należałoby zburzyć ten szary "kanciak" i dobudować trybunę narożną a wejscie do okrąglaka przez nową trybunę. Wówczas ten okrąglak by się jakoś wkomponował. I jakby się tak zastanowić to chyba nie jest taki zły pomysł tylko szkoda że to już musztarda po obiedzie :-/

Nowa galeria ze stadionu: http://www.11.pl/kask_na_glowe/kask_...czesc_lxxviii/

pysio 06.09.2009 16:46

a nie sądzicie że nasz stadion zdecydowanie ładniej by wyglądał gdyby nad trybunami A/B i C nie budować dachu.. wtedy nie musiałoby być tych dziwnych niebieski sześcianów, a cały stadion prezentowałby się rewelacyjnie!

dwie trybuny za bramkami zadaszone, dwie wzdłuż boiska odkryte! niech ktoś zrobi wizualizacje bo naprawdę uważam że warto :)

Zwierze 06.09.2009 17:02

Pysio chyba ci alkohol nie zszedł jeszcze z wczoraj:)

Pablo84 06.09.2009 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 789924)
a nie sądzicie że nasz stadion zdecydowanie ładniej by wyglądał gdyby nad trybunami A/B i C nie budować dachu.. wtedy nie musiałoby być tych dziwnych niebieski sześcianów, a cały stadion prezentowałby się rewelacyjnie!

dwie trybuny za bramkami zadaszone, dwie wzdłuż boiska odkryte! niech ktoś zrobi wizualizacje bo naprawdę uważam że warto :)

I co ****a, dalej jaraja cie te kretynskie prowokacje?Zrozum, że wielu ma twoje durne prowokacje w dupie, sęk w tym, że ośmieszasz nie tylko siebie ale i kibicow Wisły.Więc ****a zastanów się nad sobą.

Proud 06.09.2009 17:07

Pysio z reguły pisze przekornie... :)

który pawilon medialny lepszy ocenimy po zakończeniu budowy obu stadionów. teraz to takie gdybanie.

Zwitter 06.09.2009 17:11

Co do okrąglaka i tego studio TV na Legii. Uważam, że kwestią gustu jest co się bardziej podoba. Mi osobiście bardziej podoba się nasz okrąglak, chociaż zarówno u nas jak i na stadionie Legii oba te elementy powinny być zaprojektowane dużo lepiej. U nas zamiast robić tak wysokiego okrąglaka można było zrobić bo niższym i „dać” na górę narożnik lub odwrotnie - na dole narożnik a u góry okrąglak z widokiem na stadion.

pysio - budujemy stadion nowoczesny za duże pieniądze i miałby on w połowie nie mieć dachu? bez jaj...

IndykTSW 06.09.2009 17:27

Nie widziałem tego "betonowego kloca" który ma być na Legii ale muszę przyznać że w porównaniu z naszym okrąglakiem prezentuje się fatalnie. Jego wygląd na tym projekcie przypomina mi taki zakład pracy z czasów głębokiej komuny który jest u mnie w mieście. Te wielkie okna, wystarczy tylko żeby świeciło przez nie co chwile od spawania albo kucia. Nie wiem z jaich materiałów będzie wybudowany ale mam wrażenie że zaraz spadnie na trybunę pod sobą. U nas wystarczy poprawic tę ścianę przed okraglakiem,jakieś zabiegi estetyczne i jest przynajmniej z wyglądu nowocześniej.

tofik 06.09.2009 17:46

Nie można było studiów tv wbudować w ab albo w C. Jakoś na Wembley czy Emirates żadnych dodatkowych pudeł nie potrzebują,.

Jazon 06.09.2009 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IndykTSW (Post 789941)
Nie widziałem tego "betonowego kloca" który ma być na Legii ale muszę przyznać że w porównaniu z naszym okrąglakiem prezentuje się fatalnie. Jego wygląd na tym projekcie przypomina mi taki zakład pracy z czasów głębokiej komuny który jest u mnie w mieście. Te wielkie okna, wystarczy tylko żeby świeciło przez nie co chwile od spawania albo kucia. Nie wiem z jaich materiałów będzie wybudowany ale mam wrażenie że zaraz spadnie na trybunę pod sobą. U nas wystarczy poprawic tę ścianę przed okraglakiem,jakieś zabiegi estetyczne i jest przynajmniej z wyglądu nowocześniej.

Tjaa super, skoro legijne studio kojarzy Ci się z komunistycznym zakładem pracy, to ciekawe, jak musi Ci się kojarzyć to szaro-bure pudło przed okrąglakiem i jakim cudem jeszcze go bronisz.
Bo mnie, jak już pisałem, to nasze zafajdane pudło "ni w pięć ni w dziesięć" wygląda na stację trafo, ewentualnie jakiś budowlany składzik, albo miejski szalet. I coś mnie się wydaje, że już lepiej mieć "komunistyczny zakład pracy" z dużymi oknami, niż stację trafo przy samej murawie.

Okrąglaka mógłbym tolerować, gdyby nie to prostokątne g**** przy murawie będące jego częścią. Legijne studio to szczyt architektury w porównaniu do tego pudła.

Wojtas 06.09.2009 18:04

A wg mnie ta Rap Kanciapa na Legii pasuje tam jak skarpety do sandałow wiec nie narzekajcie tak na ten nasz okrąglak.


Da sie go przezyc :)

P.S Nie wiem jak wy ale ja mam wrazenie ze to zaraz stamtad spadnie :D

tofik 06.09.2009 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 789958)
A wg mnie ta Rap Kanciapa na Legii pasuje tam jak skarpety do sandałow wiec nie narzekajcie tak na ten nasz okrąglak.

Da sie go przezyc :)

P.S Nie wiem jak wy ale ja mam wrazenie ze to zaraz stamtad spadnie :D

:rotfl::rotfl::rotfl: Dokładnie! Zamiast się uczyć na czyichś błędach...

klusek106 06.09.2009 21:32

mam pytanie... czy zostana zdemontowane te pleksje na skrajach trybuny... mianowicie przy laczeniach z naroznikami... przeciez ktos kto bd siedzial w narozniku najbliizej trybuny E jak i D to bd ogladal mecz przez pleksje...

Arapaho 07.09.2009 15:22

czyżby zaczynali ustawiać wsporniki pod dach na C?

DJ Hazel 07.09.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 790187)
czyżby zaczynali ustawiać wsporniki pod dach na C?

Na to wygląda:)

troj88 07.09.2009 16:37

w sumie racja, ale tak by się za dach zabierali, jak jeszcze trzecia kondygnacja nie zrobiona?

rafalek 07.09.2009 16:39

Jaka trzecia kondygnacja?! Oco chodzi? Nie ma żadnego trzeciego piętra! Będą stawiać jeszcze słupy, aby właśnie miało co trzymać dach i oświetlenie!

DIX1906 07.09.2009 16:44

tam ma być jeszcze taki mini daszek który był już tutaj omawiany który będzie stropem ostatniego piętra.

Wicked 08.09.2009 07:07

no to trudno to nazwać piętrem, raczek konstrukcją wsporczą dachu, szczególnie że jeżeli przy stadionie mówimy o piętrach, to mi od razu kojarzy się trybuny, pomijając fakt że pięter na stadionie to już jest znacznie więcej niż trzy;-)

Bronowianin 08.09.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 789937)
U nas zamiast robić tak wysokiego okrąglaka można było zrobić bo niższym i „dać” na górę narożnik lub odwrotnie - na dole narożnik a u góry okrąglak z widokiem na stadion.

Tak, tylko że okrąglak był już elementem drugiej wersji projektu, a właściwie nieco zmodyfikowanej pierwszej koncepcji przebudowy naszego stadionu. Potem nie dało się go "usunąć" z późniejszych planów, bo jego koszt wyniósł ok. 11 mln zł, a nikt nie wyobraża sobie chyba sytuacji w której burzy się coś co już powstało, w dodatku nie dawno...

Gdzieś tu wyczytałem też taki "zarzut" w stronę pawilonu medialnego, a mianowicie że nie będzie on połączony z pozostałymi trybunami. Przypomnę tylko że już w tym momencie okrąglak jest połączony z trybuną południową i myślę że tak samo przejście z pawilonu medialnego będzie do powstającej trybuny zachodniej.

pysio 08.09.2009 12:11

ja tam się cieszę z naszego okrąglaka.. widzieliście go wewnątrz.. jaka przestrzeń.. rewelacyjnie to wygląda! człowiek w środku się nie dusi jak w ciasnych i niskich pokojach! a na Legii to powstaje największy kicz XXI wieku! u nas jest nowocześnie (szkło + kształt walca)

saklak1906 08.09.2009 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 790427)
ja tam się cieszę z naszego okrąglaka.. widzieliście go wewnątrz.. jaka przestrzeń.. rewelacyjnie to wygląda! człowiek w środku się nie dusi jak w ciasnych i niskich pokojach! a na Legii to powstaje największy kicz XXI wieku! u nas jest nowocześnie (szkło + kształt walca)

Nie sadzilem ze to kiedy kolwiek napisze ale sie z Toba zgadzam

matusz 08.09.2009 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 790428)
Nie sadzilem ze to kiedy kolwiek napisze ale sie z Toba zgadzam

Szkoda, że nie zgadzają się z wami ludzie, którzy chociaż tam byli i znają się na tego typu sprawach, uważają że to marnotrawstwo przestrzeni.

palikot 08.09.2009 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 790432)
Szkoda, że nie zgadzają się z wami ludzie, którzy chociaż tam byli i znają się na tego typu sprawach, uważają że to marnotrawstwo przestrzeni.

no, ale muszą rozumieć, ze są też tacy którzy cierpią na klaustrofobie...:rotfl: Po za tym w środku jest kozacki, warto byo by go zabudować od zewnątrz przedłuzeniem kolumnady od A i B(jak kiedys było w projekcie w trybuny C) to od zewnątrz byłby bardziej zasłonięty, a stadion z boku wydawał by się spójniejszy.

saklak1906 08.09.2009 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 790432)
Szkoda, że nie zgadzają się z wami ludzie, którzy chociaż tam byli i znają się na tego typu sprawach, uważają że to marnotrawstwo przestrzeni.

Trzy tygodnie temu jak bylem w polsce na urlopie to bylem i stadion sobie ogladnolem i z zewnatrz robi wrazenie.

Ja nie mowie ze okraglak sam w sobie jest ladny bo mozna to bylo zrobic o wiele lepiej. Ale jak by mieli zrobic taka budke na szpaki jak na stadionie Legii to ja dziekuje.
A nasz stadion w porownaniu do stadionu Legi to jest cudo, no sorry ale jezeli sie komus stadion na Lazienkowskiej podoba a nasz nie to ja nie mam wiecej pytan.

Fuks 08.09.2009 14:13

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039704932.jpg

jest mi ktos w stanie powiedziec w ktorym miejscu jest ta dziura w trybunie patrzac od strony A/B ?
Bo chyba na wyjscie jest to za niskie, chyba ze są tutaj schody jakos schowane i ich nie widac...

tommiyacht 08.09.2009 14:19

powiedzmy sobie szczerze, cieple slowa pod adresem okraglaka wynikaja po czesci z tego ze jest u nas. w innym przypadku bylby jechany jak lysa kobyla

cantoro11 08.09.2009 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 790454)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039704932.jpg

jest mi ktos w stanie powiedziec w ktorym miejscu jest ta dziura w trybunie patrzac od strony A/B ?
Bo chyba na wyjscie jest to za niskie, chyba ze są tutaj schody jakos schowane i ich nie widac...

oczywiście jest to wejście na drugie piętro trybuny, tylko Ci się wydaje, że jest to za niskie

Proud 08.09.2009 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 790454)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039704932.jpg

jest mi ktos w stanie powiedziec w ktorym miejscu jest ta dziura w trybunie patrzac od strony A/B ?
Bo chyba na wyjscie jest to za niskie, chyba ze są tutaj schody jakos schowane i ich nie widac...

to jest wyjście


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl