Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

tormenthor 08.06.2010 15:55

Ja rozumiem, że nie mamy w Polsce systemu szkolenia i ciężko jest nam ukształtować dobrego ofensywnego zawodnika, ale żeby nie znaleźć 4 silnych, dobrze zbudowanych, szybkich i zwrotnych chłopów do obrony, to jest skandal.

Above 08.06.2010 16:08

Z takim składem to nawet 50 000 wuwuzeli by nie pomogło...

tofik 08.06.2010 16:24

Del Bosque chce wystawić taki skład, jaki w pierwszym meczu MŚ ze Szwajcarami. Ponadto uważa Polskę za zespół grający w podobnym stylu do Helwetów. Ustawienie La Furia Roja ma podobno wyglądać tak:
Casillas - Arbeloa, Puyol, Pique, Capdevila - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva, Iniesta - Villa

Cetnik 08.06.2010 16:27

Jedyna nasza nadzieja chyba w tym że Hiszpanie nie będą chcieli dołączyc swoich zawodników do zbioru ,,wielkich kontuzjowanych'' przed MŚ i nie zagrają na 100 procent swoich możliwości. Ale pewnie na pożegnanie z własnymi widzami i tak wygrają sobie 1 czy 2 do zera...

Mahamed_isin Sahad 08.06.2010 16:43

Fojut
Cywka
Król
Marciniak
Danch

- obrońcy z kadry z 2007 z Mistrzostw Świata do lat 20.

Golański,
Kokoszka,
Dudka,
Bronowicki,
Bąk,
Żewłakow,
Wasilewski,
Jop,
Kiełbowicz,
G. Bartczak,
Radomski,
Wawrzyniak

- obrońcy z kadry Leo Beenhakkera w eliminacjach do Mistrzostw Europy

Kuś,
Lisowski,
Pawelec

- "testowani" przez Beenhakkera na miejsce Bąka, Żewłakowa i Wasyla

a dziś ani jedni ani drudzy ( nie wszyscy) nie grają w kadrze.
Jedni już z zbyt wielu lat na karku
O "młodszych" testowanych wcześniej po prostu zapomniano.

Faktycznie ciężko jest znaleść kogoś dobrego na pozycję obrońcy tak by był ograny, w formie, z doświadczeniem, młody, i grał w dobrym klubie najlepiej zagranicznym.

Taka jest niestety smutna prawda.

Więc trzeba szukać wśród tych młodych którzy grają w Polsce i pracować nad nimi
bo w Polsce są piłkarze którzy mogą stanowić siłę w reprezentacji na lata.
Trzeba tylko ich wyłuskać co nie będzie łatwe
a na dodatek mamy jeszcze tylko albo aż(jak to woli) 2lata.

Mahamed_isin Sahad 08.06.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 910682)
Del Bosque chce wystawić taki skład, jaki w pierwszym meczu MŚ ze Szwajcarami. Ponadto uważa Polskę za zespół grający w podobnym stylu do Helwetów. Ustawienie La Furia Roja ma podobno wyglądać tak:
Casillas - Arbeloa, Puyol, Pique, Capdevila - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva, Iniesta - Villa


jeśli zagrają takim składem do napewno nie na 100%
-jest to chyba jeden z silniejszych składów Hiszpanów więc napewno będą się oszczędzać.
Zresztą polacy napewno nie zagrają tak by "połamać" przeciwnika bo gdyby tak było to nikt by się nie godził na takie sparingi na tydzień przed mundialem.

Baala 08.06.2010 17:10

Już widzę posiadanie piłki 20% do 80%. Obstawiam że przekroczymy połowę trzy-cztery razy.

Illargui 08.06.2010 17:53

Po tym, jak Hiszpanie stwierdzili, że tym meczem będą chcieli sobie poprawić humory przed Mistrzostwami mam naprawdę spore obawy o to co zobaczymy na boisku :p. Kuszczak będzie z pewnością mógł zaprezentować swoje umiejętności i miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku będzie można stwierdzić, że był bohaterem meczu ...

Ogryzek 08.06.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 910604)
Tez jestem za tym, zeby grac z najlepszymi...ale w kadrze Polski niech graja najlepsi polscy pilkarze, a nie kopacze, ktorzy nawet w lidze sie nie wyrozniaja.

A który z tych kopaczy się w lidze nie wyróżnia? Owszem, może za słabi na średniaków europejskich ale w naszej "buraczanej" lidze akurat się wyróżniali. Nawet Glik (pomimo że Piast spadł) i Wojtkowiak (długa kontuzja). Więc nie wiem czemu szukać dziury w całym? Po prostu mamy kopaczy jakich mamy (dużo solidnych średniaków a bardzo bardzo bardzo mało gwiazd czy chociaż gwiazdeczek) i z nich trzeba coś ulepić. Z tych średniaków bo nie ma innych.

Marszałek
Po sprzedaniu Alvareza nie obraziłbym się na Wojtkowiaka na prawej obronie w Wiśle. A Mierzejewskiego z miejsca wymieniam za Kirma albo Łobo.

mitmichael 08.06.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 910702)
Już widzę posiadanie piłki 20% do 80%. Obstawiam że przekroczymy połowę trzy-cztery razy.

Hiszpania wcale nie jest taka mocna. Pokazuja to wyniki z Arabia Saudyjska i Japonia. Wystraczy zablokowac najlepszych graczy jak zrobiły to wspomniane reprezentacje i Hiszpanie sie gubia. No ale pytanie czy Orły Smudy potrafia to zrobic. Na pewno nie moga tak grac z Hiszpanami jak z Serbami po 60 minucie

For_FuN_ 08.06.2010 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 910715)
A który z tych kopaczy się w lidze nie wyróżnia? Owszem, może za słabi na średniaków europejskich ale w naszej "buraczanej" lidze akurat się wyróżniali. Nawet Glik (pomimo że Piast spadł) i Wojtkowiak (długa kontuzja). Więc nie wiem czemu szukać dziury w całym? Po prostu mamy kopaczy jakich mamy (dużo solidnych średniaków a bardzo bardzo bardzo mało gwiazd czy chociaż gwiazdeczek) i z nich trzeba coś ulepić. Z tych średniaków bo nie ma innych.

Marszałek
Po sprzedaniu Alvareza nie obraziłbym się na Wojtkowiaka na prawej obronie w Wiśle. A Mierzejewskiego z miejsca wymieniam za Kirma albo Łobo.

To chyba nie ogladales spotkan Piasta, bo Glik i Kowalski w rundzie rewanzowej, to parodia stoperow. O Wojtkowiaku nawet nie chce sie wypowiadac, bo jesli mamy Piszczka(pewny plac w Bundeslidze), Golanskiego(pewny plac w Rumunii), Kowalczyka(pewny plac w Rosji) i Wasilewskiego(ktory po powrocie bedzie mial najpewniej pewny plac w Belgii)...troche dziwne wydaje sie powolywanie takiego grajka. Zwlaszcza, ze Smuda ustawia go na stoperze ;).

Ogryzek 08.06.2010 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 910721)
To chyba nie ogladales spotkan Piasta, bo Glik i Kowalski w rundzie rewanzowej, to parodia stoperow. O Wojtkowiaku nawet nie chce sie wypowiadac, bo jesli mamy Piszczka(pewny plac w Bundeslidze), Golanskiego(pewny plac w Rumunii), Kowalczyka(pewny plac w Rosji) i Wasilewskiego(ktory po powrocie bedzie mial najpewniej pewny plac w Belgii)...troche dziwne wydaje sie powolywanie takiego grajka. Zwlaszcza, ze Smuda ustawia go na stoperze ;).

Piszczek jest kontuzjowany
Wasilewski - jak gra po kontuzji?
Zostaje Kowalczyk albo Wojtkowiak

Glik gra w kadrze, nie Kowalski. Nie para stoperów ale jeden - Glik. Piast ogólnie grał bardzo słabo, ale my mamy (Polska) tak mało środkowych przyzwoitych obrońców że stawianie na Glika nie jest złym pomysłem. Mimo że pewnego poziomu nie przekroczy, niech się ogrywa. (Chyba nie chciałbyś na Euro 2012 oglądać wiecznie młodego Żewłakowa z Głowackim na środku?)

tofik 08.06.2010 18:23

Powiedziałbym, że o dziwo nie mamy w ogóle klasowych obrońców oprócz starego Żewłakowa.

Ogryzek 08.06.2010 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 910731)
Powiedziałbym, że o dziwo nie mamy w ogóle klasowych obrońców oprócz starego Żewłakowa.

Dokładnie tak, dlatego trzeba chociaż ogrywać substytuty obrońców. Lepszy ograny przecinak niż nikt na wypadek kontuzji Żewłakowa.

Mahamed_isin Sahad 08.06.2010 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 910733)
Dokładnie tak, dlatego trzeba chociaż ogrywać substytuty obrońców. Lepszy ograny przecinak niż nikt na wypadek kontuzji Żewłakowa.

i więcej w temacie nie trzeba dodawać.
Trzeba ogrywać cały zespół od tyłu do przodu.

For_FuN_ 08.06.2010 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 910729)
Piszczek jest kontuzjowany
Wasilewski - jak gra po kontuzji?
Zostaje Kowalczyk albo Wojtkowiak

Glik gra w kadrze, nie Kowalski. Nie para stoperów ale jeden - Glik. Piast ogólnie grał bardzo słabo, ale my mamy (Polska) tak mało środkowych przyzwoitych obrońców że stawianie na Glika nie jest złym pomysłem. Mimo że pewnego poziomu nie przekroczy, niech się ogrywa. (Chyba nie chciałbyś na Euro 2012 oglądać wiecznie młodego Żewłakowa z Głowackim na środku?)

Czytaj dokladniej, co napisalem o Wasilewskim. Powolania(jesli mowimy o prawej obronie) powinni dostac: Golanski i Kowalczyk, bo nie mozemy pozwolic sobie na luksus nie powolywania pilkarzy, ktorzy graja w ligach zagranicznych. Na dzisiaj, to mamy jedynie 1 klasowego stopera - Zewlakow...dalej dlugo nic...potem Glowacki...dalej dlugo nic. Czyli wychodzi na to, ze stoperami na EURO2012(na dzisiaj) sa 2 weterani i ja nie mam absolutnie nic przeciwko temu. Podkreslam kolejny raz...nie wiek ma decydowac kto gra Reprezentacji Polski, ale forma i umiejetnosci. Dlatego odmladzanie na sile mija sie kompletnie z celem...co z tego, ze bedziemy mieli mloda kadre, skoro ta kadra bedzie dostawala becki(jak obecna mlodziezowka) z krajami z 3 swiata? Nie mowie juz o tym, ze na powolanie trzeba sobie poprostu zasluzyc.

P.S - To weteran Baszczynski mial pewne miejsce w skladzie w klubie greckim, o ktorym to moglby pomarzyc np. taki Wojtkowiak :D.

grogoriogreg 08.06.2010 19:33

Nadzieją na dobry rezultat jest świetna forma Kuszczaka, dobra gra Kuby, oraz przebudzenie Lewandowskiego. Nie wiem czemu Smuda nie wystawia Małeckiego, jak on musi wyglądać na treningach, że do zmiany wchodzi po Rybusie czy Nowaku. Co do obrony: wystawienie Dudki na lewej obronie jest samobójstwem. Piłkarz mało zwrotny, wolny, w ofensywie zero pożytku, a w defensywie dużo strachu. Glik w reprezentacji jeszcze nie grał słabo, ale jeszcze nie grał z takimi rywalami. W pomocy będzie najtrudniej, ciężko będzie dziś grać po ziemi, jeśli piłkarze będą próbować, nawet z negatywnym skutkiem, zamiast walenie na pałę do przodu, będę zadowolony.
Obecnie mamy 1 piłkarza światowego formatu: Błaszczykowskiego. Kilku za niedługo może ten format osiągnąć (Jeleń, Kuszczak, Murawski, Obraniak, Piszczek, Majewski). Trzymajmy kciuki za Smudę i za naszą kadrę

DJ Hazel 08.06.2010 19:53

Smuda Małeckimu po prostu zepsuł wakacje nie było sensu go powoływać i dawać tylko minutową szansę w spotkaniu z Finlandią.Moim zdaniem jest lepszy od kilku innych po prostu podpadł trenerowi a szkoda bo ma potencjał i nam z większą przyjemnością oglądało by się spotkanie z Hiszpanami.

jasnyGwint 08.06.2010 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 910662)
gramy z mistrzami europy i.. naprawdę nie mamy lepszych obrońców w tym 40 milionowym kraju? :shock:

zawsze to Ty mogłeś zostać lepszym obrońcą w tym 40mln kraju :-)

Jaroo1 08.06.2010 20:19

Cytat:

Smuda Małeckimu po prostu zepsuł wakacje nie było sensu go powoływać i dawać tylko minutową szansę w spotkaniu z Finlandią.Moim zdaniem jest lepszy od kilku innych po prostu podpadł trenerowi a szkoda bo ma potencjał i nam z większą przyjemnością oglądało by się spotkanie z Hiszpanami.
Wlasnie dobrze zrobil Franz :D Małecki to obiecujacy pilkarz ale ma zla psychike. Fajnie, nich go okiełzna Franek i utemperuje, niech Maly nabierze pokory a dzieki temu stanie sie lepszym pilkarzem i bedzie to z pozytkiem dla niego, kadry i Wisły :) U nas trenerzy ani koledzy z druzyny nie moga sobie z nim poradzic to moze Smudzie sie uda. A poza tym Mały sobie potrenowal wiec wcale nie taki stracony czas, no i pozwiedzal swiata hehe

qchar90 08.06.2010 20:51

nie wiem co znow robi w pierwszej jedenastce Dawid Nowak, z Serbami byl nie widoczny ;/

Maciuś 08.06.2010 20:53

No to otwieramy budweisera i jedziemy.

Gucio25 08.06.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 910871)
zawsze to Ty mogłeś zostać lepszym obrońcą w tym 40mln kraju :-)

każdy z nas mógł. ale chyba nie każdy też ma na to szansę.

mic 08.06.2010 20:56

No i sie zaczelo... na hymn znowu nie zdarzyli... eh

jurukuru 08.06.2010 20:59

Jarosław Krzoska :)
No to jedziemy, walczyć Polacy!!

Pan Jotka 08.06.2010 21:02

Poleciął nieformalny hymn kibica polskiego:
Jebać PZPN:D

Kluvi 08.06.2010 21:12

Dudka swojaka walą haha :D

mic 08.06.2010 21:12

Darusiowi pewnie znowu focha walnal i 0:1 :lol:

0:2 i dla mnie bramka Darusia

Cetnik 08.06.2010 21:13

2-0..szybko idzie..

brylant17 08.06.2010 21:13

2-0 dziękuje oj będzie lanie

qchar90 08.06.2010 21:14

no Andreas Iniesta wraca do formy:)

Pan Jotka 08.06.2010 21:14

Już widze te nagłowki w Marce: 7-0 GRAAAAANDE ESPANA :P

Above 08.06.2010 21:15

15 minuta meczu i Hiszpanie jadą już "ole" na trybunach. Dramat.

stawski 08.06.2010 21:16

łolaboga, nie zdążyłem przejść z jednej strony forum na drugąi już2:0. Obstawiamy, ile będzie. Jestem optymistą. Po 5:0 Hiszpanie sobie odpuszczą :D

brylant17 08.06.2010 21:22

Jedynie to mi szkoda Kuby bo walczy a reszta? śpi. Dobrze, że Torres i Fabregas siedzą na ławie :lol:

Kluvi 08.06.2010 21:24

oj teraz po tych meczach Lech pluje sobie w brode;p bo Lewandowski gra padakę wiec chyba tych 5 mln nie dostana :P
masakra znowu w głowach przegrany mecz... no szkoda bardzo Kuby..

LuKiTS89 08.06.2010 21:25

Ale to co zrobił teraz Peszko piękne to było mimo wszystko

qchar90 08.06.2010 21:27

kto gra na prawej obronie?bo Iniesta tam pieknie kreci i wchodzi . sieje poploch

JacaTS 08.06.2010 21:28

Podnieca Was to, ze dostajemy manto?

jurukuru 08.06.2010 21:32

Wiadomo, że grając takim składem rzuciliśmy się z motyką na księżyc :)

Dotychczas Kuba i Mierzejewski kreują grę, reszta dramat.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl