Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

R33 08.05.2013 13:10

Najlepiej to wypowiadajcie się na forum SKWK, bo nie wiem czy ktoś z decyzyjnych to forum przegląda.

JEDREK76 08.05.2013 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bobbest (Post 1311787)
Skoro takie proste to czekam na propozycje gdzie logo SSA przesunąć?

Może na kark :)

Przewiń kawałek do góry, powyżej swojego posta. Bartosz zamieścił Ci jasną i klarowną podpowiedź.

Z forum SKWK także podpowiedź.
Oczywiście zawsze "najlepiej" rozłożyć ręce i wystękać "no nie da się po prostu".

Nie Jesteś przypadkiem marketingowcem w SSA??

bobbest 08.05.2013 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1311791)
Przewiń kawałek do góry, powyżej swojego posta. Bartosz zamieścił Ci jasną i klarowną podpowiedź.

Z forum SKWK także podpowiedź.
Oczywiście zawsze "najlepiej" rozłożyć ręce i wystękać "no nie da się po prostu".

Nie Jesteś przypadkiem marketingowcem w SSA??

No nie pracuje w Marketingu Wisły, ale w branży sportowej siedzę już trochę za długo...

Zawsze można zgłaszać swoje życzenia a i tak rzeczywistość to rzeczywistość i czasem trzeba kogoś sprowadzić na ziemię...

pan Dudi 08.05.2013 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bobbest (Post 1311785)
To nie jest takie proste.

To nie Adidas nie chce a Klub. Klub ma zastrzeżony herb i nikt bez jego zgody nie może go wprowadzać na koszulki. Co do zastrzeżenia wzoru koszulki to polskie prawo jest tak kulawe że nie ma praktycznie sposobu ścigać kogoś za podrabianie wzoru… Sprawa cywilna 3-4 lata. Takie są realia.
Dlatego też mieliśmy np. Białą Gwiazdę na ramieniu/barku :)

Zagrożenie płynące z "piracenia" koszulek Wisły, to zagrożenie czysto wirtualne. Kto z tu obecnych kupił swoją koszulkę poza sklepem na Wiśle, czy innymi oficjalnymi sklepami (Adidas, Athelete's Foot itp.)? Jest ktokolwiek, kto chcący kupić oryginalną koszulkę pójdzie na bazar i kupi "oryginał" za 200 złotych? Bądźmy poważni.

Argument o niemożności zastrzeżenia wzoru, to po prostu wygodna wymówka.

Ajax 08.05.2013 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1311793)
Zagrożenie płynące z "piracenia" koszulek Wisły, to zagrożenie czysto wirtualne. Kto z tu obecnych kupił swoją koszulkę poza sklepem na Wiśle, czy innymi oficjalnymi sklepami (Adidas, Athelete's Foot itp.)? Jest ktokolwiek, kto chcący kupić oryginalną koszulkę pójdzie na bazar i kupi "oryginał" za 200 złotych? Bądźmy poważni.

Argument o niemożności zastrzeżenia wzoru, to po prostu wygodna wymówka.

Dokładnie jeśli ktoś będzie chciał kupić "piracką" koszulkę to i tak ją kupi niezależnie od loga i innych bzdur

Dariook 09.05.2013 01:48

A Warszawa ma zastrzeżoną (L)?

Chrisman 09.05.2013 11:22

Taki oldschool byłby zajebistyhttp://farm8.staticflickr.com/7375/8...ccd0c008_b.jpg

mistico 09.05.2013 12:49

Jak już tak proponujemy, to ja bym sugerował takie stroje :

http://maillotfoot10.11.over-blog.co...117673430.html

Garguła by sobie kilka gum mógł wsadzić w kieszonkę

szprotson 09.05.2013 12:50

przez ta niby kieszonka koszulka wyglada jak sędziowska

West Hamu za to kocur w ....

foxtrot_green 09.05.2013 13:26

A propos Białej Gwiazdy, dlaczego by jej trochę nie zmodyfikować? Bardzo mi się podoba Biała Gwiazda z wieńcem, jaka pojawiła się na koszulkach polo sprzedawanych przez sklep R22. Umieścimy pod Gwiazdą i wieńcem czerwony okrąg, taki jak mają sekcje TS Wisła i wiślacki odpowiednik "eLki" (czyli inny symbol niż herb klubu na lewej piersi) gotowy. Herb SA można pozostawić na spodenkach, strojach treningowych, kurtkach, etc. Ciekaw jestem, czy SA kiedykolwiek rozważała taki ruch.

http://skwk.pl/sklep/r22/image/cache...wy-800x800.jpg

-Szymek79- 09.05.2013 13:42

Biała Gwiazda być musi. To, że do tej pory się nie pojawiła na koszulkach naszych kopaxzy oznacza, że władze klubu nie mają pojęcia o prowadzeniu tego biznesu, bo gdyby BG znów wróciła, sprzedaż koszulek skoczyłaby jak oszalała.

szprotson 09.05.2013 13:47

szymek - masz koszulke NIKE z Biała Gwiazda?

E: ta...
juz chce wiedzice ten oszalały skok w sprzedazy...

-Szymek79- 09.05.2013 13:50

Miałem, ale wyrosłem.

R33 10.05.2013 10:24

Z fb SKWK:
Cytat:

Potrzebujemy pomocy przy zbieraniu podpisów ws. Białej Gwiazdy na wiślackich koszulkach.
Osoby które chcą pomóc i mają czas w sobotę przed meczem prosimy o kontakt na mail : [email protected]
https://pl-pl.facebook.com/pages/Sto...34505196604012

kaco1985 10.05.2013 11:59

szprotson

Jak wyjdą koszulki z Białą Gwiazdą, to w tym roku sprzedaz była by minimum dwa razy wieksza niż rok temu :) spokojnie... sam napewno bym taką kupił choćby z powodu pokazania klubowi, że Nam na takich koszulkach z BG zależy.

wiertar 10.05.2013 12:09

nie wydaje mi sie ze sprzedaz aż tak drastycznie skoczy do góry. Dlaczego? bo pewnie dla 2/3 potencjalnych kibiców którzy kupują koszulki jest obojętne czy bedzie logo spolki czy biała gwiazda. skok pewnie będzie ale nie byłbym aż takim hura optymistą

bobbest 10.05.2013 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1312033)
nie wydaje mi sie ze sprzedaz aż tak drastycznie skoczy do góry. Dlaczego? bo pewnie dla 2/3 potencjalnych kibiców którzy kupują koszulki jest obojętne czy bedzie logo spolki czy biała gwiazda. skok pewnie będzie ale nie byłbym aż takim hura optymistą

Tu byś się zdziwił ile BG na koszulkach daje :) Ale do sporej ilości sprzedanych koszulek przyczynia się również wynik sportowy. Niestety frekwencja na stadionie jest odzwierciedleniem możliwości.

Darkh 16.05.2013 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1273471)
W związku ze strojami na przyszły sezon, to jak chcecie mieć naprawdę wpływ na to jak ma strój wyglądać to zajmijcie się tym już teraz!
Bo w maju znowu będą płacze, przysłowiowa "ręka w nocniku", akcje na fejsbuku, biadolenie że nikt kibiców nie słucha.

Teraz jest czas na rozmowy kibiców z klubem jeśli chcą mieć coś do powiedzenia w tej kwestii. W styczniu nawet może być już za późno, bo wtedy może się okazać, że projekty już są klepnięte.
Pozdrawiam.


ja się tylko przypomnę co pisałem w tamtym roku, zaczyna się :| pisane to było 1 września,

Darkh 16.05.2013 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1299698)
Ty wiesz swoje, ja wiem swoje... akurat w wypadku strojów Wisły byłem na bieżąco do 2011 roku, temat znam "od kuchni" i zapewniam Cię że kwestie projektów akceptowane są na dłuuugo prze oficjalną datą prezentacji strojów, nawet w wypadku jeśli następuje zmiana sponsora technicznego.
ps. A swoją drogą ciekawe co byście powiedzieli na koszulkę Wisły, która weszłaby gdyby została przedłużona umowa z poprzednikiem Adidasa. ;)

i jeszcze jedna przypominajka w temacie strojów

Dariook 17.05.2013 04:55

Kraków jest ostatnim miejscem na ziemi w którym dało by się zarobić na koszulce klubowej.

Inter Mediolan rok 2010,tylko pozazdrościć...
http://www.footballkitnews.com/wp-co...ack-Jacket.jpg

szprotson 17.05.2013 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1313073)
i jeszcze jedna przypominajka w temacie strojów

Darth nie musisz przypominac, ja pamietam :)
lepiej powiedz jaki nowy model dostaniemy!

R33 18.05.2013 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1313073)
i jeszcze jedna przypominajka w temacie strojów

To pokaż tą koszulkę Umbro co miała wejść gdyby nie Adidas skoro już przypomniałeś :) .

R33 20.05.2013 16:38

List otwarty ws. powrotu Białej Gwiazdy na koszulki piłkarzy:

Cytat:

Kraków, dnia 20 maja 2013 r.




Zarząd Wisła Kraków SA
ul. Reymonta 22
30 – 059 Kraków



W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi prowadzenia przez Wisła Kraków SA rozmów w sprawie przedłużenia umowy sponsorskiej z firmą adidas, po raz kolejny apelujemy o powrót na stroje piłkarzy niekwestionowanego symbolu Wisły Kraków – Białej Gwiazdy.
Biała Gwiazda powinna wrócić na jedyne odpowiednie dla niej miejsce – na lewą stronę koszulek Wiślaków. To właśnie piłkarze z Białą Gwiazdą na piersi stanowią o tradycji i bogatej historii naszego ukochanego klubu.
Biała Gwiazda, symbol Wisły Kraków, od wielu lat kojarzona jest w klubem i kibicami Wisły. Na koszulkach piłkarzy pojawiła się już w 1910 r. Na przestrzeni lat próbowano ją usunąć jedynie podczas II Wojny Światowej oraz w latach stalinizmu. Symbol ten, towarzyszący sportowcom i kibicom Wisły, od początku podkreślał też patriotyczny charakter klubu. Przypomnijmy – początkowe lata działalności klubu to okres zaborów i walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z kolei podczas II Wojny Światowej, piłkarze Wisły niejednokrotnie z narażeniem życia grali w koszulkach z Białą Gwiazdą na piersi mimo oficjalnego zakazu i prześladowań.
Do dnia dzisiejszego nazwa Biała Gwiazda stosowana jest wymiennie z nazwą Wisła Kraków. Biała Gwiazda umieszczona na koszulkach przeniknęła we wszystkie dziedziny życia każdego Wiślaka. Nie przez przypadek właśnie wzór Białej Gwiazdy znajduje się przecież na sektorze C3 Trybuny Północnej stadionu miejskiego im. Henryka Reymana.
Z drugiej strony doskonale rozumiemy jednak fakt, że Wisła Kraków SA pragnie promować swą markę także poprzez swój herb. Nie negujemy tego w żaden sposób i widzimy na koszulkach też miejsce dla herbu.
Decydując o tak ważnym kroku, należałby też zwrócić uwagę na aspekt ekonomiczny całego przedsięwzięcia. Kibice Wisły czekają na powrót Białej Gwiazdy na koszulki. Sprzedaż oryginalnych strojów na pewno znacznie by wzrosła. Wystarczy porównać ilość zakupionych koszulek z sezonu 2005/2006 z tymi z sezonów późniejszych.
Na zakończenie należałoby też przypomnieć, że przecież powstająca w 1997 r. piłkarska spółka Wisła Kraków zobowiązała się do podtrzymywania i kontynuowania tradycji, historii i symboliki Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków. A jak powyżej wskano, najważniejszym z symboli była i jest Biała Gwiazda.

Z poważaniem,
Zarząd SKWK
http://skwk.pl/skwk/2-wydarzenia/399...-pilkarzy.html

foxtrot_green 20.05.2013 19:06

Fajnie prezentują się nowe stroje Olympique Lyonnais na sezon 13/14. Link: wis.la/n7t1x

Moją uwagę najbardziej przykuł ten model:
http://www.footballkitnews.com/wp-co...ersey-2014.jpgMoże będziemy mieli podobny model?

terje 24.05.2013 09:12

Prawda jest taka, że dopóki klub nie będzie spójny z kibicami pod względem symboliki i postrzegania tradycji, dopóty będzie z tego wszystkiego wielka lipa!
Klub, pomimo bycia oddzielną spółką, nie powinien używać nieakceptowanego przez kibiców logo firmy SSA, nie wiem jak, ale powinni się dogadać z TS i zacząć używać HERBU Wisły w prawidłowej formie. Znak towarowy Wisła SSA nie ma racji bytu, nie jest to logo, która niesie za sobą jakąś markę samą w sobie, Wisła jest postrzegana jak ponad 100-letni klub sportowy i to jest MARKA rozpoznawalna. Tylko w ten sposób na mecze będzie będzie chodzić więcej ludzi, będą czuć większą przynależność do klubu, klub solidarność z kibicami. Podobnie piłkarze, nie mają się czuć jakby grali k... w firmie SSA, tylko dla ponad 100-letniego klubu z fanatyczną widownią, skandującą TS WISŁA (a nie Wisła SSA - sic!)!

Krótko - BIAŁA GWIAZDA NA KOSZULKI/SPODENKI/wszędzie - żadnego LOGO SSA na strojach i odzieży klubowej + powrót i używanie HERBU TS WISŁA w mediach etc. = sukces marketingowy, większa spójność Wisły Kraków jako całości i identyfikacja środowiska!

Przykład macie na Legii i Lechu, skoro tam się dało, to i na Wiśle się da!!!

Jeżeli Zarząd SSA nie wprowadzi takich zmian (wówczas naprawdę idioci muszą być zatrudniani w strukturach marketingowych), nie kupujcie tych szmat z firmowym LOGO SSA - nawet jeżeli obok logo widnieć będzie biała gwiazda - była by to chyba jakaś KPINA, biała gwiazda i obok SSA - niezła beka (niestety taką opcję dopuściło w liście otwartym SKWK)!!!



WISŁA TO TRADYCJA!!!!!

terje 24.05.2013 09:16

Jak to w ogóle wygląda?

http://wislakrakowszale.com/wp-conte..._herb_ssa1.gif

JAK MOŻNA SIĘ Z CZYMŚ TAKIM IDENTYFIKOWAĆ???

JEDYNY SŁUSZNY HERB:

http://www.seeklogo.com/images/T/TS_...eklogo.com.gif

!!!

Kon®ado 24.05.2013 15:15

Nie przesadzajmy herb Wisły ssa nie jest brzydki, ale Biała Gwiazda powinna znaleźć się na koszulkach, co istotne na sercu, jak historia nakazuję, tyle że nadal wątpie czy nasza akcja przyniesie jakikolwiek rezultat ... /Skoro oni i tak pewnie mają to w dupie, liczy się tylko hajs.

piotrek06 24.05.2013 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez terje (Post 1314069)
Jak to w ogóle wygląda?

http://wislakrakowszale.com/wp-conte..._herb_ssa1.gif

JAK MOŻNA SIĘ Z CZYMŚ TAKIM IDENTYFIKOWAĆ???

JEDYNY SŁUSZNY HERB:

http://www.seeklogo.com/images/T/TS_...eklogo.com.gif

!!!

zabawne jest to, że ten herb na dole to nie jest słuszny herb( szarfa) :> Logo SA nie jest brzydkie ale tradycja to tradycja. Biała Gwiazda na koszulki!

terje 24.05.2013 19:20

@konRado - nie jest brzydkie dla kibiców spółki akcyjnej, widzę, że nawet w awatarze wielbisz ten PRODUKT :) Ja kibicuję Wiśle, Towarzystwu Sportowemu, Tradycji, Historii, Ludziom, wstyd nosić jakieś gówno z LOGO (jak k... Apple) SSA.
Poza tym jaki hajs się liczy jak kibice mają w dupie produkty z SSA? To jaki hajs na tym zrobić można? Hahaha.

Przejrzyjcie na oczy gimbusy, mniej grzywki i żelu, więcej charakteru.

@piotrek06 - no tak, szarfa, trzeba się przyp... zamiast złapać głębszy sens, prawda?

Kon®ado 24.05.2013 20:13

Zluzuj majty chłopcze, nie jestem Twoim kolega więc wywody z gimbusami możesz sobie do lustra prawić. Twoje pieprzenie akurat nic nie daje, rusz dupe zajmij się zbieraniem podpisów pod tą akcją naszą a nie strugaj mądrzejszego niż jesteś. Ale widzę że nie jesteś zbyt rozgarnięty, więc nie będe z Tobą prowadził dyskusji, więcej robienia, mniej gadania.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl