Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 10.11.2024 17:17

Jop juz średnia 2.29 pkt/mecz

W tej kolejce odrobilismy po 2 pkt do zespolow z miejsc 1,2,3,4,6,7

pepe72 10.11.2024 17:27

Magia pierwszej ligi - jeśli wygramy w sobotę to awansujemy do top6
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          14      7      7
punkty            22    12    10
średnia            1,57  1,71  1,43
Procent meczów    41%     
       
Baraże            52
Brakuje          30
średnia na mecz    1,50
                 
awans vice        63
Brakuje          41
średnia na mecz    2,05
najwcz. w kolejce 28
       
awans m          68
Brakuje          46
średnia na mecz    2,30
najwcz. w kolejce 30


As 10.11.2024 19:46

Popatrzyłem sobie na tabelę po dzisiejszym meczu i taka mnie myśl naszła. Gdyby to był normalny klub i wygralibyśmy tak z 5 meczów z rzędu - co nie jest przecież niespotykanym osiągnięciem w futbolu - to realnie walczylibyśmy o awans bezpośredni.

Niestety to nie jest normalny klub.

pepe72 10.11.2024 20:30

As,
Kod:

awans vice        63
Brakuje          41
średnia na mecz    2,05
najwcz. w kolejce 28

wszystko w naszych nogach.
Statystycznie brakujące 41 punktów możemy zdobyć:
Kod:

Z  R  P 
14  0  8  42
13  2  7  41
12  5  5  41
11  8  3  41
10 11  1  41

Czyli potrzebujemy jeszcze 14 zwycięstw :>

Jak szczęśliwa biała gwiazda Pana Trenera Jopa będzie świecić to:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638391)
Jop juz średnia 2.29 pkt/mecz

W tej kolejce odrobilismy po 2 pkt do zespolow z miejsc 1,2,3,4,6,7


Karherop 10.11.2024 22:07

Pepe72, patrzac jak punktuje top2 to te 63 to mega hurraoptymistyczne zalozenie

Ten sezon to bedzie 65 pkt+ na awans vice, na to sie zapowiada.

pepe72 10.11.2024 23:05

W sezonie 2020/21:
Kod:

1. Radomiak 68
2. BBT      65
6. Górnik Ł 56

Na koniec jesieni (po 17 kolejce):
Kod:

1. BBT      42
2. Górnik Ł. 32
5. Radomiak  30

W sezonie 2019/20:
Kod:

1. Stal M  67
2. Podbesk. 65
6. BBT      50

Na koniec jesieni (po 17 kolejce):
Kod:

1. Warta    34
 2. Podbesk. 31
 4. Stal M.  29
10. BBT      22

Zobaczymy po 17 w tym sezonie. Czyli za 2 tygodnie.

wolfy 11.11.2024 01:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638424)
Pepe72, patrzac jak punktuje top2 to te 63 to mega hurraoptymistyczne zalozenie

Ten sezon to bedzie 65 pkt+ na awans vice, na to sie zapowiada.

Myślę że wątpię. Powoli zbliżamy się do etapu "liderzy seryjnie gubią punkty", którego kulminacja zacznie się kiedy dół tabeli zacznie na serio grać o utrzymanie.

pepe72 11.11.2024 01:46

Dodatkowo zarówno w czołówce jak i na dole jest deczko ciasno. A my mamy jeszcze dwa zalegle mecze.
Zespoły od 1-8 zawierają się w 11 punktach.
A liczymy, że w sobotę to będą zespoły od 1-9 ;)

Wydaje mi się, że w sezonach gdzie trzeba było dużo punktów do awansu to był jakiś mocno dominujący.
Niby w tym roku Termalika nieźle gra (11-3-2) ale ostatnie 5 kolejek to:
R-Z-Z-P-P (-Z-R)
co może świadczyć, że liga się już trochę na BBT poznała.

Karherop 11.11.2024 07:57

Byl jeszze chocby sezon 18/19
1.Rakow 70 pkt
2. ŁKS 69 okt

Generalnie tak, faworyci zaczna tracic punkty, dojdzie presja, dół juz zaczyna walczyc. Mimo to mysle ze poziom czolowki jest najwyzszy od 2 lat gdy ją bacznie obserwujemy i sa pewne symptomy ligi "dwoch prędkości". Cos podobnego obserwujemy obecnie w ekstraklasie.

Co pozytywne my tez delikatnie poszlismy do przodu:

Po 14 kolejkach

Obecnie 22 pkt 6-4-4 bramki 26-14
23/24 - 21 pkt 5-6-3 bramki 28-17
22/23 - 19 pkt 5-4-5 bramki 17-15

wolfy 11.11.2024 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638448)
Byl jeszze chocby sezon 18/19
1.Rakow 70 pkt
2. ŁKS 69 okt

Generalnie tak, faworyci zaczna tracic punkty, dojdzie presja, dół juz zaczyna walczyc. Mimo to mysle ze poziom czolowki jest najwyzszy od 2 lat gdy ją bacznie obserwujemy i sa pewne symptomy ligi "dwoch prędkości". Cos podobnego obserwujemy obecnie w ekstraklasie.

Co pozytywne my tez delikatnie poszlismy do przodu:

Po 14 kolejkach

Obecnie 22 pkt 6-4-4 bramki 26-14
23/24 - 21 pkt 5-6-3 bramki 28-17
22/23 - 19 pkt 5-4-5 bramki 17-15

Jeżeli wezmiesz pod uwagę początek za Moskala, to aktualnie oglądamy eksplozję formy drużyny.

Karherop 12.11.2024 09:48

Punktowo na pewno. Zobaczymy jak skonczymy jesien, bądź co badz to duzo powie o co bedziemy realnie walczyć i jakie dzialania zrobi JK.

Niech wyznacznikiem bedza poprzednie rundy jesienne po 19 kolejkach:

23/24 - 31pkt 8-7-4
22/23 - 27pkt 7-6-6

Pozostalo 5 spotkan

Chrobry (w)
Stal Rz (d)
ŁKS (d)
Polonia W (w)
Miedź (d) ? - do potwierdzenia

Mysle ze jak zakrecimy sie na 33 pkt to powinnismy byc w miare zadowoleni (biorac pod uwage co zawalono na starcie).

pepe72 12.11.2024 10:30

"Jesień" kończy się w przyszłej kolejce. ŁKS to już jest "wiosna" grana awansem.
Z tym, że będziemy mieć zaległą Miedź.

Karherop 12.11.2024 11:01

Po 17 kolejkach mielismy odpowiednio 25 pkt (23/24) i 23 pkt (22/23).

Tu w zasadzie przebicie tego wyniku to "formalnosc". Mamy na to 3 spotkania, w tym dwa u siebie + wyjazd do Głogowa.

Jednak koniec roku to koniec roku, najwieksze przetasowania, zmiany kadrowe, wahania formy. Jak i rowniez w kontekscie Jopa decyzja o daszej pracy. Dobrze by bylo miec przed wiosna mieksce w top 6 i stratę do top 2 nie wiekszą niz 4-5 pkt. Mozna wtedy o czyms marzyc.

wolfy 12.11.2024 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638519)
Punktowo na pewno. Zobaczymy jak skonczymy jesien, bądź co badz to duzo powie o co bedziemy realnie walczyć i jakie dzialania zrobi JK.

Niech wyznacznikiem bedza poprzednie rundy jesienne po 19 kolejkach:

23/24 - 31pkt 8-7-4
22/23 - 27pkt 7-6-6

Pozostalo 5 spotkan

Chrobry (w)
Stal Rz (d)
ŁKS (d)
Polonia W (w)
Miedź (d) ? - do potwierdzenia

Mysle ze jak zakrecimy sie na 33 pkt to powinnismy byc w miare zadowoleni (biorac pod uwage co zawalono na starcie).

Nie tylko punktowo, bo te punkty z czegoś wynikają. Moim zdaniem przede wszystkim z tego że wreszcie gramy w obronie (stąd mój stosunek do występów Sukiennickiego). To jest ten element na który Moskal postawił lagę implementując swój "futbol totalny".

Karherop 12.11.2024 11:29

Futbol totalny Moskala to w rzeczywistosci nie była ani ofensywa, ani defensywa.

Bilans bramek:
7 meczow Moskala 8-10
7 meczow Jopa 18-4

Patrzac na to, to slowa o zmianie celow ma ten sezon w trakcie jego trwania sa nawet zrozumiale.

wolfy 12.11.2024 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638524)
Futbol totalny Moskala to w rzeczywistosci nie była ani ofensywa, ani defensywa.

Bilans bramek:
7 meczow Moskala 8-10
7 meczow Jopa 18-4

Patrzac na to, to slowa o zmianie celow ma ten sezon w trakcie jego trwania sa nawet zrozumiale.

To czego większość nie rozumie to że defensywa i ofensywa wpływają na siebie. Zawodnicy ofensywni są pod o wiele większą presją kiedy każda strata oznacza daleki wykop i ściganie się z naszymi stoperami, czyli setkę dla rywala.
Mówił też o tym Królewski.

Jop wrócił do patentu Rude z niesymetryczną obroną, dodatkowo cofnął Carbo i nagle rywale przestali tworzyć masowo sytuacje. Zmuszamy przeciwników do ataku pozycyjnego na którym tamci zwykle więcej tracą niż zyskują - patrz ilość goli po przechwycie na połowie rywala. No i punkty zaczynają się zgadzać.

Zwolnienie Moskala to była jedna z najlepszych decyzji Królewskiego, szkoda że tak późno.

leszekpw 12.11.2024 12:24

To tylko dowodzi, że Jop dużo nauczył się od Rude.

s1mone 12.11.2024 12:26

https://i.ytimg.com/vi/y2YgWwSgM8k/h...BHPWitVRUR-rmw

krysztal 12.11.2024 12:53

Widzą,że kolejni przejrzeli na oczy.

kbr 12.11.2024 17:12

Póki co wyznaczono dokładne terminy wszystkich spotkań przed przerwą zimową, a ciągle nie ma ustalonego terminu meczu z Miedzią. Możliwe, że to zaległe spotkanie zagramy dopiero na wiosnę.

Karherop 12.11.2024 17:42

Patrzac jak nietypowo ulozono termin "ostatniej" kolejki na jesien naszego spotkania oraz Miedzi (6 grudnia w piatek), jak nic sugeruje to że zalegle spotkanie zagramy w przeciągu nastepnego tygodnia np w środę 11 grudnia.
15 grudnia ktory rzucil Karcz troche mi sie nie sklada w calość. Zbyt dluga przerwa.

pepe72 12.11.2024 18:42

Być może czekają na prognozę pogody.
Już teraz wieczorem jest poniżej 0, a nie ma gwarancji, że za miesiąc nie będzie -20.

AgresywnyChomik 12.11.2024 20:36

A Superpuchar z Jagą to kiedy?

kbr 13.11.2024 15:00

Z Miedzią zagramy w czwartek, 12 grudnia o 21.

Drozd 14.11.2024 20:54

Szkoda że nie o 23 :)

pepe72 16.11.2024 19:45

Mamy 6 miejsce, a jeszcze mecz zaległy!
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          15      7      8
punkty            25      12    13
średnia            1,67    1,71  1,63
Procent meczów    44%         
             
Baraże            52
Brakuje          27
średnia na mecz    1,42
             
awans vice        63         
Brakuje          38
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 28         
             
awans m          68         
Brakuje          43   
średnia na mecz    2,26
najwcz. w kolejce 30


Karherop 16.11.2024 20:13

Średnia Jopa w lidze w sezonie 2024/2025
2.38
Średnia ogolem jako trenera Wisly: 2.58 pkt/mecz

Respekt

pepe72 23.11.2024 12:50

Co prawda dwa punkty w plecy ale jeszcze paniki nie ma.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          16      8      8
punkty            26      13    13
średnia            1,63    1,63  1,63
Procent meczów    47%         
             
Baraże            52
Brakuje          26
średnia na mecz    1,44
             
awans vice        63         
Brakuje          37
średnia na mecz    2,06
najwcz. w kolejce 29         
             
awans m          68         
Brakuje          42
średnia na mecz    2,33


pepe72 29.11.2024 20:20

Ponieważ minęła jesień (no, bez naszego meczu z Miedzią) próbowałem znaleźć podobną sytuację w poprzednich (12) latach.
Najbardziej pasuje mi jesień z sezonu 12/13
Kod:

1. Flota  40
2. TBB    35
3. Craxa  33
4. Zawisza 32
5. Miedź  32
6. GKS T.  29

Tyle, że wtedy nie grano baraży.
Na koniec sezonu:
Kod:

1. Zawisza 66
2. Craxa  64
3. TBB    63
4. Flota  63
5. Arka    57
6. GKS T.  55

Termalica przegrała awans w ostatniej kolejce przegrywając z Flotą. Jeśli dobrze pamiętam, to były podejrzenia, że na życzenie właściciela.

Karherop 01.12.2024 00:25

Średnia Jopa w lidze w sezonie 24/25: 2.3 pkt/mecz

Średnia Jopa ogółem: 2.5 pkt/mecz

Inne zespoły:
1. TBB: 2.29 pkt/mecz
2-3. Arka/Miedź 2.0 pkt/mecz
4. Ruch: 1.72 pkt/mecz (Szulczek 2.18 pkt/mecz).
5. Płock 1.67 pkt/mecz

Po 17 kolejkach.
1. Miejsce 10 pkt straty
2-3 miejsce: 5 pkt straty
TOP 6 z przewaga 3 pkt nad 7 miejscem.

Myślę że jeszcze w momencie gdy zwalniano Moskala nie wierzono że możemy tak mocno wmieszać się w czołówkę jeszcze jesienią

Drozd 01.12.2024 08:29

Ci którzy wieszczyli spadek bankowo nie wierzyli, oni przed każdym meczem prorokują stratę punktów, tacy to fatalistyczni kibice :).

pepe72 01.12.2024 11:39

Procenty po meczu (jeszcze mnie głowa boli :>)
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          17      9      8
punkty            29    16    13
średnia            1,71  1,78  1,63
Procent meczów    50%         
             
Baraże            52
Brakuje          23
średnia na mecz    1,35
             
awans vice        63
Brakuje          34
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 29


wolfy 01.12.2024 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639548)
Ci którzy wieszczyli spadek bankowo nie wierzyli, oni przed każdym meczem prorokują stratę punktów, tacy to fatalistyczni kibice :).

A co, sandomingo już napisał że ważne punkty w kontekście utrzymania? :>

Jest trener który ogarnął grę obronną, jest w miarę kompletny szeroki skład (a nie że junior MUSI grać na lewej obronie) a co przez to idzie rywalizacja - to są i punkty. Rodado ma dołek - to strzela Zwoliński.
Histeria o pojedyncze remisy czy przegraną pokazuje jak bardzo ludzie tutaj nie ogarniają. Przecież Jop aktualnie punktuje na bezpośredni awans. Z drugiej strony - jakby miał średnią 3.0 to i tak by narzekali że za mało Sukiennicki gra albo że za mało strzelają...

pepe72 01.12.2024 14:42

Do utrzymania trzeba jakieś 36 punktów.
Jak dobrze pójdzie to się już w tym roku utrzymamy. :)

bridgeburner 13.12.2024 09:25

Nie wiem czy właściwy temat na podsumowanie rundy
Tym niemniej
30 pkt w 19 meczach (srednia 1.58 pkt/mecz)
4 zwycięstwa w 10 meczach u siebie
Liczby jak na poziom rozgrywkowy i nakłady na pierwszą drużynę żenujące

krysztal 13.12.2024 09:32

Jeśli chodzi o punkty to należy wziąć pod uwagę mizerny dorobek za Moskala,natomiast liczba zwycięstw u siebie jest faktycznie żenująca

Patryko 13.12.2024 09:39

Sprawdziło się niestety powiedzenie Probierza "Puchary to pocałunek śmierci".

Zespoły tak biedne jak obecna Wisła, które mają może z 13-15 jakościowych piłkarzy w kadrze, nie są po prostu w stanie grać na dwóch frontach. My za to zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę, kto wie, czy nie cenę awansu z miejsc 1-2.

Rozwalone przygotowania letnie, później gra co 3 dni (przez co nie było nawet czasu normalnie potrenować), rozgrywanie zaległych meczów w przerwach reprezentacyjnych, gdzie inni odpoczywają, 10 spotkań więcej w nogach od w zasadzie całej ligi... można by tak wymieniać bez końca.

Witalis 13.12.2024 14:47

Któż mógł się spodziewać!

pepe72 13.12.2024 20:04

Podsumowanie kalendarzowej jesieni pod hasłem "ch...wo ale stabilnie".
Niby statystycznie jeszcze niczego nie zaprzepaszczono ale ...
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          19      10      9
punkty            30      17    13
średnia            1,58    1,70  1,44
Procent meczów    56%         
             
Baraże            52
Brakuje          22
średnia na mecz    1,47
             
2 miejsce (pkt)  40         
zostało meczów    15         
brakuje punktów  10         
potrzebna średnia+ 0,67         
             
awans vice        63
Brakuje          33
średnia na mecz    2,20
najwcz. w kolejce 30         
             
awans m          68
Brakuje          38
średnia na mecz    2,53
najwcz. w kolejce 32

Zagrosik obstawia, że do baraży potrzeba jeszcze 23, a do awansu jeszcze 37.
https://x.com/zagrosik/status/1867641433584545888

pepe72 13.12.2024 20:09

Zagrano już dwa mecze z "wiosny" więc mamy już dwie drużyny, z którymi rozegraliśmy komplet spotkań:
Wisła-ŁKS 1:3 (w) 2:1 (d)
Wisła-Polonia 0:0 (d) 0:2 (w)
Czyli z obiema mamy gorszy stosunek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl