Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

DeadOrAlive 02.03.2010 13:08

Cała ta pie*dolona karuzela trenerska zaczyna mnie totalnie irytować.
Może dajmy sobie i panu Maćkowi święty spokój i niech kontynuuję swoją pracę tak, jak robił to na początku, gdy miał spokój, przez pierwsze miesiące swojej pracy.
My, zwykli kibice, ludzie nie związani zawodowo z klubem nie zdajemy sobie sprawy jaka presja, stres, ciąży przy wykonywaniu takiej funkcji, jak trener najlepszego klubu w Polsce. 8/10 trenerów z zachodu również nie poradziłoby sobie z tą medialną presją, która naprawdę uniemożliwia poprawną pracę z zespołem.
Owszem teoretyczne wyszkolenie naszych trenerów jest tragiczne, ale myślę, że nie tylko o to chodzi.
My w Polsce mało mamy osób, które potrafią dobrze wykonywać swoją pracę bez wpływu na opinie z otoczenia.
Bardzo mało jest " tyranów " w naszym sportowym środowisku.
Myślę, że naszemu trenerowi przydałby się taki kurs o nazwie " przestaję pie*dolić, zaczynam działać "
Wystarczy zmienić tą tragiczną taktykę 4-4-1-1 która jest totalnym nie powodzeniem.
Uważam, że o wiele prościej byłoby zagrać taktyką 4-3-1-2 Issa Ba podwieszony za naszymi napastnikami idealnie dogrywający piłki. Kto wie ?
Mimo wszystko nie powinniśmy kalkulować efektów pracy za poszczególne wpadki, a na końcu tej drogi zreasumować osiągnięcia naszego trenera z tego sezonu i podjąć stosowną decyzję...


kristos 02.03.2010 13:13

Trener Skorża w czasie 2,5 rocznego pobytu w klubie nie wypracował schematów gry drużyny ,ani też taktyki jaką miałaby się posługiwać.Gra w wykonaniu Wisły trenera Skorży jest wolna ,pozbawiona umiejętnego presingu. Zaznaczam umiejętnego presingu,bo ostre faulowanie kogoś ,czy "rzucanie " się w trójkę na jednego przeciwnika nie można nazwać umiejętnym presingiem.
Nie będę już wspominał o prowadzeniu ataku pozycyjnego ,bo drużyna nie potrafi wymienić pięciu celnych podań między sobą.
Dwa razy jednak zdobył z klubem MP i w tym fakcie szczęścia nie da się mu odmówić.
Jak dla mnie powinien zostać do końca umowy.
Może szczęście znów mu dopisze.

thechris 02.03.2010 13:22

Jeśli gra ma się opierać na Kostarykaninie to niestety będziemy grać na poziomie Kostaryki... W Bełchatowie nie było akcji w której Diaz nie brałby udziału. Owszem... 80% jego zagrań było na żenującym poziomie ale przynajmniej próbował... Taki Jirsak chowa się żeby mu piłki nie podać bo facet się boi odpowiedzialności.

Który trener zrobi z tej zbieraniny... drużynę, której reżyserem gry ma być Diaz?

Boleck 02.03.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 862591)

Uważam, że o wiele prościej byłoby zagrać taktyką 4-3-1-2 Issa Ba podwieszony za naszymi napastnikami idealnie dogrywający piłki. Kto wie ?


Jakich naszych napastników masz na myśli? Odnośnie reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się.

Maciuś 02.03.2010 13:51

Pewnie Edka i Józka.

IncognitoTSW 02.03.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 862606)
Jakich naszych napastników masz na myśli? Odnośnie reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się.

Przecież są Małecki, Boguski, Hristov.

arti 02.03.2010 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 862585)
To prosze, zamiast placic Makinwie albo temu bylemu graczowi Dynama ponad 300 tys Euro, niech Wisla zaproponuje takie wynagrodzenie jakiemus trenerowi z zagranicy. Wbrew pozorom mysle, ze bylby klopot bogactwa przy wyborze. Czesto sumy podawane przez media sa mocno przesadzone, a jestem pewien, ze wielu szkoleniowcow, podobnie jak i coraz lepszych pilkarzy, bedzie do Polski sciagala koniunktura na pilke wywolana Euro 2012. Mysle tez, ze wielu wybierze zamiast sredniaka w rodzimej lidze, prowadzenie druzyny z ktora bedzie mial szanse pokazac sie w Europie. Trzeba tylko poszukac. Rozpuscic taka wiadomosc po Europie, wykorzystac menadzerow, agencje menadzerskie, rozne swoje osobiste kontakty. Moze Leo polecilby jakiegos Holendra ? Trzeba tylko chciec i uwazam, ze spokojnie znalazloby sie wiele bardzo ciekawych kandydatur za takie pieniadze. I byliby to trenerzy, ktorzy gwarantowaliby rozwoj tego klubu, nie tylko druzyny, jednoczesnie dysponujac sporym bagazem informacji na temat zagranicznych pilkarzy jakich mozna byloby sciagnac do Wisly. Jedyny warunek aby nie byl to jakis trenerski emeryt pt. Schaafer, ale ktos z mlodszego pokolenia szkoleniowcow (nie mam tu na mysli az tak mlodych jak Petrescu).

Dla takiej zmiany jest moje calkowite poparcie. Natomiast uwazam, ze w Polsce (moze poza Kasperczakiem, Smuda) nikt z ta druzyna nic nie zrobi. I jesli mialby tu przyjsc jakis inny polski szkoleniowiec to bylby to wyrok smierci na Wisle.

Musi być dobry trener, mieć piłkarzy którzy chcą pracować, decyzyjność, lojalnych współpracowników, bazę treningową, budżet na rozwój, poparcie przełożonych i wtedy można oczekiwać jakiegoś rozwoju.

Czy Wisła może zapewnić te warunki?:lol:
A to wcale nie wszystko.
Jeszcze facet musi się zaaklimatyzować i znaleźć wspólny język z ludźmi.

Ilu trenerów z jakimiś osiągnięciami będzie chciało użerać się z daleka od domu za 200 czy 300 tys. euro?

GBO 02.03.2010 14:47

Ja też jestem pod wrażeniem co robi np Fornalik w Ruchu. Ale jestem bardziej niż pewny że w Wiśle by to nie zatrybiło. Nie ci zawodnicy i nie ten klimat.
Zaraz by jedna z drugą gwiazdka wyskoczyła z tekstem w stylu "co ty mi tu bedziesz gadał kim ty wogóle jesteś". I co odeślą takiego typa do ME. Pewnie nie bo się zacznie nagonka. Kopacz pożali się koledze z prasy sportowej ten podniesie larum, włączą się działacze - jak będzie grał w ME to go nie sprzedamy i tak to leci.
Niestety kto by nie przyszedł będzie miał ten sam problem tak długo aż ktoś z "góry" nie da wolnej ręki do ich wywalenia w razie konieczności.
Od czasu kiedy "rada drużyny" zwolniła Dana zapanowała w Wiśle zła zasada że piłkaże są ponad prawem co zdaje się jest przekazywane z "pokolenia na pokolenie".
Wygląda na to że zło w Wiśle to polscy piłkarze. Jakiekolwiek "akcje" na linii kopacze - kopacze i kopacze - trener to wybryki Polaków. To nasi drą gęby i machają rękami na swoich kolegów jak im się coś nie podoba. U naszego zagranicznego zaciągu coś takiego nie ma miejsca.
To psuje ducha tej drużyny a Skorża wydaje się dawać na to przyzwolenie ( bo od początku tego sezonu to się nie zmieniło ). Mam wrażenie że pan Maciek wie kto jest kim w drużynie i z kim nie warto zadzierać chcąc zachować posadę.

Pierwszy sezon pod wodzą Skorży - bardzo dobry potem powtórzenie mistrzostwa ale z niewielką przewagą, obecny sezon jeszcze gorzej. Wygląda to tak jak by piłkarze z sezonu na sezon coraz bardziej zdawali sobie sprawę że za olewanie trenera, lenistwo i brak zaangarzowania nic się im nie stanie.

Co w zachodnich ligach robią z ogórkami wielkie ( jak na swoje ligi ) teamy - golą ich po 4:0 5:0 a jak jest możliwość to i więcej. A nasi co? Strzelą bramkę i spacer po boisku. Czasem strzelą drugą i fajrant a czasem stracą w końcówce i jest panika która kończy się remisem.

Jestem w stanie zaryzykować tezę że przy naszym obecnym trenerze nic się w tej materii nie zmini.

koyoot 02.03.2010 14:57

GBO ja jestem w stanie zaryzykowac teze ze z tymi zawodnikami zaden trener nic nie osiagnie niestety.

Gdyby udalo sie wymienic caly trzon tego zespolu na mlodych wilkow, zachowujac trenera od razu inaczej by to wszystko wygladalo.

Poruszyles bardzo wazny temat mam nadzieje ze dyskusja na ten temat rozgorzeje.

AYALA 02.03.2010 15:02

dobry trener z zagranicy o jakim piszecie już był i nazywał sie Petrescu i ma wyrobione zdanie na temat naszych kopaczy pozatym teningi były zbyt ciężkie dla chłopaków wiec myśle że rozszada na stanowisku szkoleniowca niewiele da w tej sytuacji a trenera z Polski mamy jednego z lepszych no może poza Smudą ale on ma kadre wiec odpada

krasny 02.03.2010 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 862643)
dobry trener z zagranicy o jakim piszecie już był i nazywał sie Petrescu i ma wyrobione zdanie na temat naszych kopaczy pozatym teningi były zbyt ciężkie dla nszych wiec myśle że rozszada na stanowisku szkoleniowca niewiele da w tej sytuacji a trenera z Polski mamy jednego z lepszych no może poza Smudą ale on ma kadre wiec odpada

Podpisuje sie rękami i nogami.

Na profesjonalnego, zagranicznego trenera nie sa gotowi ani nasi piłkarze (przynajmniej większość Polaków) ani, co ważniejsze, działacze.

Niestety, takie sa realia.

Mimo mojego podpisu, zaczynam chyba dostrzegać sytuację w której zespół nie zrobił ostatnio żadnego postępu i jest ustawiany zdecydowanie zbyt defensywnie.

Takiemu zespołowi jak Wisła Kraków nie wypada grać jednym napastnikiem. A jeśli jest juz taka potrzeba (albo konieczność) to przydałoby sie chociaż 2 ofensywnych pomocników za nim.

Czy nie możnaby ustawic zespołu pomocy i ataku o tak: (nie liczę kontuzjowanego Brożka)

Sobolewski - Małecki Issa Ba Jirsak(Mączyński) Kirm - Boguski - Hristov.


Zaczyna też mnie powoli irytowac przywiązanie Skorży do nazwisk oraz praktycznie zerowe ryzyko w wystawianiu młodych zawodników.

Sam gram w piłkę i wiem, że jeśli gra przy Tobie młody zawodnik sam starasz sie jeszcze bardziej żeby naprawić jego ewentualny błąd. Przecież to by podziałało mobilizująco na wszystkich.

Ciekawe czym się kieruje Maciek swoim zachowaniem...

Blaszczu16 02.03.2010 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 862643)
dobry trener z zagranicy o jakim piszecie już był i nazywał sie Petrescu i ma wyrobione zdanie na temat naszych kopaczy pozatym teningi były zbyt ciężkie dla chłopaków wiec myśle że rozszada na stanowisku szkoleniowca niewiele da w tej sytuacji a trenera z Polski mamy jednego z lepszych no może poza Smudą ale on ma kadre wiec odpada

Potrescu mimo lepszego składu od Skorży nie zdołał obronić tytułu Mistrza Polski, warto przypomnieć, że po rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 Wisła prowadziła w tabeli. Skorża wygrał ligę dwa razy. Smuda z podobno "mega" teamem nie zdołał wygrać ligi, a warto dodać, że w pewnym momencie miał 5 punktów przewagi nad ekipą Skorży.

Skorże należy rozliczyć po sezonie. Jak nie obroni tytułu to się go powinno w zgodzie pożegnać. Jak wygra ligę po raz trzeci, ja bym mu dał szansę rehabilitacji w pucharach.

korzychxp 02.03.2010 16:11

ta. Petrescu duzo lepsza druzyne miał ? Chyba tylko Błaszczykowskiego. A to tylko 1 piłkarz. A i Brożek bez formy, prawie jak teraz i wyniki też świetne (duzo bramek strzelamy heheh).

Blaszczu16 02.03.2010 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez korzychxp (Post 862681)
ta. Petrescu duzo lepsza druzyne miał ? Chyba tylko Błaszczykowskiego. A to tylko 1 piłkarz. A i Brożek bez formy, prawie jak teraz i wyniki też świetne (duzo bramek strzelamy heheh).

Nasz bilans strzelonych goli i straconych prezentuje się następuje w tym sezonie: 31 goli strzelonych (najwięcej w lidze) i 14 straconych ( tylko legia straciła mniej goli 8).

Jeden piłkarz a tyle znaczy, patrz pierwszy sezon Skorży - Zieńczuk, drugi sezon Skorży - Sobolewski.

DeadOrAlive 02.03.2010 16:34

Tu chodzi też o to, że drużyna Skorży nie gra piłki ładnej dla oka i tak jest od zawsze, więc powinniśmy już byli dawno się do tego przystosować.

Zawsze i wszędzie przynajmniej w naszym kraju jest tak, że osoby pracujące mają wtyki u działaczy, szefostwa, tudzież naszego Bossa, pana Cupiała.
Oni powinni sobie wpoić do głowy to, że są PRACOWNIKAMI i mają nad sobą KIEROWNIKA ( trenera ), który wie więcej od nich, jest inteligentniejszy od nich i chcę dobra drużyny. Niestety nie którym nie pasuje to, że mają kogoś nad sobą, więc idą ze skargą... przykre :<

koyoot 02.03.2010 16:50

Nie wiem czy ktokolwiek z was wie, dlaczego Skorza mowil o tym ze Kosowski jest mu tak potrzebny. Przed pierwszym odejsciem wiadomo jak to bylo czasami sobie niektorzy pilkarze olewali treningi i trenowali na pol gwizdka mimo to Kosa pozniej poziomem sportowym przerastal wielu pilkarzy w Polskiej lidze. Potem po powrocie z wypozyczen i tulaczce po europejskich klubach nastapila calkowita odmiana Kosy. Czlowiek ktory wczesniej byl taki a nie inny, nie tylko sam charowal jak wol na treningach ale tez, i to powstala z tego taka anegdotka w swiatku sportowym ze zachecal pozostalych pilkarzy do ciezkich treningow. Efekty widzielismy w pierwszym sezonie pod wodza Skorzy. Kosy zabraklo reszta zaczela sobie olewac wiele spraw, czego efekty mamy teraz. Nie chce tutaj pisac bo pewnie wielu z was zinterpretuje to ze trener ma zbyt malo charyzmy by pilkarzy zmusic do ciezkich treningow, problem w tym ze ktos taki juz tutaj byl i szybko go ci pilkarze nomen omen wykopali na bruk. Przyklad mamy w meczu z Belchatowem gdy jeden z pilkarzy odpuscil podanie Ba do niego wywiazala sie z tego strata, Ba sie wkurzyl a reszta mozna powiedziec machnela reka i na niego i na te sytuacje. Wierzcie mi czasami, i ja to widze na przykladzie Wisly, Lecha i jeszcze jednego polskiego klubu, niektorym pilkarzom sam fakt tego ze czuja sie traktowani w sposob niewiadomo jaki przez nas kibicow, media itp itd. sprawia ze popadaja w samouwielbienie i zaczynaja olewac doslownie wszystko. Moim zdaniem my nie mamy gorszych pilkarzy niz np. Chorwacja, Serbia czy Rosja. Mamy tylko inna mentalnosc, co pokazuje nawet fakt Obraniaka ktory dostal powolanie do reprezentacji ale sie pochorowal. Mial nie przyjechac ale gdy tylko poczul sie lepiej przyjechal.

I jeszcze jedno, czasami wozek przez pilkarzy i trenera jest ciagniety w dwie rozne strony co widac po naszym klubie niestety juz od dobrych kilku lat. A najwiekszym paradoksem jest to ze Kosowski mial wiecej posluchu w druzynie niz Skorza i tak bylo od samego poczatku kiedy tutaj Skorza przyszedl...

korzychxp 02.03.2010 16:51

nie no, pierwszy sezon gralismy ładnie, a co za tym idzie, potrafilismy wygrywac po 5-0. Gdzie nam do tego teraz ? Jakby Małecki nie wystrzelił z formą to bysmy byli w czarnej dupie. Najpierw Brozek wystrzelił i stał sie królem strzelców, potem doszedł Zienczuk z eksplozją nabrzmianą przez najlepszego asystena Kosowskiego, do tego dobrze grał Boguski i Paulista a teraz jest sam Małecki. Aa, zapomniałem o Marcelo, ktory tyle nam ratował dupe.

szczebrzeszcz 02.03.2010 16:53

to chyba dobry temat na pytanie

Jakie są schematy taktyczne Wisły, o których wspomniał Boguski?
:-)

koyoot 02.03.2010 16:54

Schematy na pewno sa tylko nie ma kto ich wykonywac...

blackluk 02.03.2010 17:02

Jednej rzeczy tylko nie bierzecie pod uwagę kilka lat temu i lech, legia i inne drużyny były zdecydowanie słabsze niż są obecnie. Budżety wszystkich drużyn poszły znacząco w górę. Pojawiło się sie kilku bogatych właścicieli, a jeszcze parę lat temu tylko Wisła miała tak możnego p.Cupiała. Nic nie stoi w miejscu i myślę, że każdy inny trener nie wiele by tu zmienił. Fakt przydałby sie trener z mocniejsza ręka żeby poustawiać, co poniektórych jednak już jeden taki był z Rumuni i wiemy jak to sie dla niego skończyło. Trzeba sprowadzać zagranicznych piłkarzy, bo oni od dziecka wiedza ze trzeba harować na treningach. Skorża nie jest idealny jednak jest młodym trenerem i uczy się na bledach i z rundy na rundę musi być lepiej. Ostanie co teraz nam trzeba to gwałtowne, nieprzemyślane ruchy na pozycji szkoleniowca.
Pozdrawiam

korzychxp 02.03.2010 17:04

no ale nikt nie mowi o wynikach tylko grze. przeciez my praktycznie 9/10 meczów gramy padake i wymęczamy zwyciestwa akcjami indywidualnymi badz z stałych fragmentow, jakis błąd, samobój. No to nie to.

Mario Nh 02.03.2010 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 862713)
Schematy na pewno sa tylko nie ma kto ich wykonywac...

Schematy są takie:
Cytat:

Trener powiedział tylko, żebym nie bał się kiwać zawodników 1 na 1 i często dośrodkowywać pod bramkę Cracovii.
:lol:

Osobiście darzę trenera Skorżę dużą sympatią ale na marne jest doszukiwać się tu jakiegoś progresu w osiąganych wynikach i prezentowanych meczach przez naszych piłkarzy.
Trochę podobnie jak z Cupiałem. Dużo mu zawdzięczamy, należą im się słowa wdzięczności i szacunku za to co do tej pory zrobili ale w gruncie rzeczy, patrząc z dłuższej perspektywy czasu, pewien okres pod ich skrzydłami został ZMARNOWANY.

RAFi89 02.03.2010 17:31

Cytat:

Schematy są takie:
Trener powiedział tylko, żebym nie bał się kiwać zawodników 1 na 1 i często dośrodkowywać pod bramkę Cracovii.
A co miał powiedzieć 17 latkowi który wchodził na 5 minut gry. To jest nieraz takie wyciąganie wniosków na podstawie jednego zdania. Tak powiedział do młokosa więc nie ma pojęcia o taktyce, Wisła nie ma schematów gry.

Natomiast co do trenerów z zagranicy to moim zdaniem problemem nie są polscy piłkarze tylko działacze.

koyoot 02.03.2010 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 862733)
Schematy są takie:

:lol:

Osobiście darzę trenera Skorżę dużą sympatią ale na marne jest doszukiwać się tu jakiegoś progresu w osiąganych wynikach i prezentowanych meczach przez naszych piłkarzy.
Trochę podobnie jak z Cupiałem. Dużo mu zawdzięczamy, należą im się słowa wdzięczności i szacunku za to co do tej pory zrobili ale w gruncie rzeczy, patrząc z dłuższej perspektywy czasu, pewien okres pod ich skrzydłami został ZMARNOWANY.

Zmarnowany? Moim zadaniem uczenie Polskich pilkarzy w pewnym wieku niektorych rzeczy w sztuce pilkarskiej to tak jakby uczyc drwala spiewac falsetem. Bez u.......enia jaj nie da rady, no nie da rady:).

carpenter 02.03.2010 18:20

"Jednej rzeczy tylko nie bierzecie pod uwagę kilka lat temu i lech, legia i inne drużyny były zdecydowanie słabsze niż są obecnie" - Zwariowałem :D Ludzie, w jakim świecie wy żyjecie? Dzisiejszy Lech z Lechem z początku lat 90 to by z połowy nie wyszedł. Czy wy naprawdę nie potraficie odróżnić rzeczywistości od świata kreowanego przez media? Nasza liga to od 2000 roku równia pochyła z jednorazowymi wyskokami.
Wisła Smudy potrafiła grać jak równy z równym ze zdobywcą pucharu Uefa, a dziś naszym marzeniem jest zagrać w fazie grupowej jakichkolwiek pucharów. Mam nadzieję że przegramy z Arką i Maciuś znajdzie sobie równie fajną posadkę w jakimś polskim klubiku, gdzie sprowadzą mu za jakieś 5 lat Rasiaka, Franka i będzie mógł zrealizować swój sen o grze a'la Liverpool za czasów Heskey'a i Owena. A Wiśle życzę trenera z jajami, który rozumie że krakowska drużyna musi grać krakowską piłkę - ofensywną, szybką i z krótkimi podaniami po ziemi. Franek Smuda czekamy!

DeadOrAlive 02.03.2010 20:05

a teraz popatrzcie na pierwsze strony tego tematu...
obrót sytuacji o 180 stopni... :]

Oldpara 02.03.2010 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 862818)
a teraz popatrzcie na pierwsze strony tego tematu...
obrót sytuacji o 180 stopni... :]

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Levadia, Legia i Cracovia i z przyjaciela masz wroga...

airborne4009 02.03.2010 20:41

Poczekajmy jak sie sytuacja rozwinie w lidze i potem bedziemy sie bawili w zwalnianie trenera albo nosili go na rekach. Jesli obronimy mistrza z dobra gra to Skorza powinien zostac,jesli bedziemy dalej grac padake, mimo wygrania ligi to trener out, a jesli tfu... przewalimy tytul... to az mi sie nie chce o tym myslec....

wolfy 02.03.2010 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 862838)
Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Levadia, Legia i Cracovia i z przyjaciela masz wroga...

O TAK! Napisz jeszcze, że Skorża nie dostał kredytu zaufania od właściciela i kibiców.
Zastanów się może nad tym, co piszesz.

mic 02.03.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 862849)
O TAK! Napisz jeszcze, że Skorża nie dostał kredytu zaufania od właściciela i kibiców.
Zastanów się może nad tym, co piszesz.

Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie

WiślakMyślenice 02.03.2010 20:57

Cytat:

Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie
Wg mnie dostał on kredyt zaufania. Kibice mieli dośc ciągłych zmian trenera jak to miało miejsce bardzo niedawno temu w Polonii...

wolfy 02.03.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 862850)
Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie

I jechał na nim od czasu Levadii. Nie wiem skąd zdziwienie, że powoli się ono wyczerpuje?
Jestem pewien, że jeśli tylko drużyna zacznie czynić jakiekolwiek postępy, to kibice spojrzą na trenera przychylniejszym okiem.

FraMat 02.03.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 862857)
I jechał na nim od czasu Levadii. Nie wiem skąd zdziwienie, że powoli się ono wyczerpuje?
Jestem pewien, że jeśli tylko drużyna zacznie czynić jakiekolwiek postępy, to kibice spojrzą na trenera przychylniejszym okiem.

przecież to truizm:
- jak druzyna zacznie grać lepiej to Skorża sposoba się i Tobie
- jak drużyna nie zacznie grac lepiej, to wszyscy (nawet najzagorzalsi fanatycy Skorży) zaczną wieszać na nim psy. Tych zawodników jakich mamy stac na dużo więcej, pod warunkiem, że będą zdrowi, że trener będzie miał jakąś koncepcję gry, że bedzie im sie chciało... a czynników jakie na to wplywają jest multum.

Wszyscy twierdzą, że Wisła nie potrafi grać już ladnie dla oka, jest nieskuteczna. Nieskuteczność to sprawa pilkarzy i ich wyszkolenia indywidualnego. Ładna gra to zadanie trenera. Gra brzydka, ale ewidentnie oparta na konkrentych schematach (nawet brzydkich) to też zadanie trenera.
Na razie nie widzę ani ładnej gry, ani gry brzydkiej, ale jednocześnie konsekwentnej taktycznie.

Quo vadis, Skorża?

rozarian 02.03.2010 21:21

Jak już kiedyś zwolnią Skorżę(każdego trenera zwalniają),to jego fanatycy będą mieli idealnego męczennika.Dużo będzie gadania o jego niezrealizowanej idee fix(a może fixum dyrdum?),czyli "2 metry"w ataku.Ta nieustajaca ballada o rasiakopodobnym wariancie będzie jeszcze długo żyła...jak legenda o czarnej wołdze.

Maciuś 02.03.2010 21:24

Pisalem juz kiedys ze taktyke robi sie pod zawodnikow. A Skorza ma zamiar do konca zycia biadolic o nowym Rasiaku? Skoro go nie ma to trzeba inaczej kombinowac a nie sie ciagle uzalac.

szczebrzeszcz 02.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 862874)
Pisalem juz kiedys ze taktyke robi sie pod zawodnikow. A Skorza ma zamiar do konca zycia biadolic o nowym Rasiaku? Skoro go nie ma to trzeba inaczej kombinowac a nie sie ciagle uzalac.

w całej polskiej lidze tak trzeba robić, a nawet w kadrze
Leo tego nie rozumiał, nie pasował mu z początku Brożek i Jeleń

wysoki wysoki, nam potzrebny jest dobry.... to wastrczy zeby lige zawojowac a nuz sie wyleminuje jakiegos Lewskiego podobne zepsoły

WhiteStarDvisionTheBest 02.03.2010 21:53

taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.

wislak47 02.03.2010 22:04

Cytat:

taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.
fajna trafna wypowiedź...problem tylko widzę w końcówce :P widać że znasz się 'na piłce' dlatego dziwi mnie stwierdzenie że Christov gorszy od Pawła...heh jeden mecz ledwo u nas rozegrał :P Brożek zresztą nie jest aż taki dobry...ten ciągle młody i obiecujący talencik niezłe sytuacje potrafi zmarnować...i jego obecność w meczu w Bełchatowie praktycznie nic by nie zmieniła...

willow 02.03.2010 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 862896)
taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.

Możesz mieć Żurawia, Szymka, Franka i jeszcze Messiego. Ale jak ci ludzie nie będą wiedzieli, co i jak mają grać, jak się ustawiać i przemieszczać, to się będą potykać o własne nogi i pilnować siebie nawzajem, tak jak to robili nasi w meczu z Bełchatowem. Niestety do tego potrzeby jest trener.

Jesteśmy liderem, bo wygrywaliśmy ze słabeuszami. Czasami fuksem po 1:0. Ale w konfrontacji z mocniejszymi zespołami dostajemy bęcki. I radzę tym się kierować, bo w pucharach nie będziemy trafiać na zespoły pokroju Odry czy Piasta. Tam czekają ekipy silniejsze od Lecha czy Legii.

Skorża nic tej drużynie już nie da, może oprócz MP, jeśli będziemy mieli szczęście. Po prostu nie ma koncepcji, jak poprawić grę zespołu. Skoro sam tego nie wie, jak może przekazać tę wiedzę piłkarzom? Drużyna stoi w miejscu od meczu z Levadią. To jest fakt.

Byłbym w stanie zrozumieć problemy z motoryką po okresie przygotowawczym, ale nie jestem w stanie zrozumieć, jak po dwóch miesiącach wspólnych treningów i w większości po dwuletniej wspólnej grze, piłkarze nie mają żadnego schematu, żadnej wyuczonej zagrywki oprócz bitych z wolnego piłek na Marcelo, mają kłopoty z ustawianiem się, z przesuwaniem formacji, z komunikacją... jak to możliwe, że Głowa z Marcelo się nie rozumieją, że Sobol pilnuje się nawzajem z Jirsakiem, że Boguski w lewo a Kirm w prawo...chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Nie ma co gdybać. Skorża może majstra zdobędzie (przy baaaaaardzo dużym szczęściu), ale nic więcej. A chyba nasze oczekiwania są większe, prawda? Nasze, piłkarzy, działaczy i właściciela...

felipe 02.03.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 862913)
Możesz mieć Żurawia, Szymka, Franka i jeszcze Messiego. Ale jak ci ludzie nie będą wiedzieli, co i jak mają grać, jak się ustawiać i przemieszczać, to się będą potykać o własne nogi i pilnować siebie nawzajem, tak jak to robili nasi w meczu z Bełchatowem. Niestety do tego potrzeby jest trener.

Otóż to.
Niektórzy sprowadzają znaczenie trenera do tak małych rozmiarow, ze aż sie prosi by w ramach oszczędności zatrudnić na ławę byle jakiego statystę. Czytając tylko to forum widzę, że z 90% gości zgodnie wystawiłoby na Arkę skład: Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Brożek - Małecki, Ba, Sobolewski, Kirm - Hristov, Boguski. Po ch*j zatem placić tysiące euro trenerowi (Skorża może zmieni tu jednego zawodnika...), zrobic sonde w necie w celu ustalenia składu. Skoro i tak decydują o wszystkim umiejętności piłkarzy, a porażka z Cracovią, Levadią, Legią, Lechem to z powodu tego, że Boguski to nie Żurawski, Kirm to nie Kosowski itp...

Aż dziw bierze, że Ruscy płacili Hiddinkowi grube miliony euro... frajerzy! Albo ci z Wybrzeża Kości Słoniowej, co zatrudniają go tylko na kilka meczów na Mundialu w RPA...

Myślcie niektórzy. Trener w całej układance o nazwie "klub piłkarski" był, jest i będzie jednym z ważniejszych elementów. Zwłaszcza, że w skali kraju mamy naprawde dobrych kopaczy - wystarczających by nie drżeć przed meczem z taką Cracovią itp. A na dzień dzisiejszy ja drżę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl