Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

felipe 03.06.2010 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 908257)
Ta Reprezentacja walczy jak każdy zespół prowadzony wcześniej przez Smude i to może sie podobac jednak o bramki ciężko.Bez snajperów ciężko będzie coś wygrac na Euro.No ale są jeszcze dwa lata wiec może objawi sie w lidze drugi Franek łowca bramek.

Właśnie Smuda dobrze kombinuje -"Mamy straszną kiłę jesli chodzi o obrońców - to prowadzimy grę, byle dalej od pola karnego".

Co do napastników.
Smuda ma tego pecha, że dzięki stale staczającemu sie poziomowi polskiej piłki nie ma żywcem w tym 40 mln narodzie dobrego snajpera... Takiego typowego lisa pola karnego, skutecznego.

Engel miał Olisadebe.
Janas Frankowskiego, Żurawia.
Beenhakker Smolarka.

Każdy z nich jak był w formie strzelał najważniejsze gole w ostatnim dziesięcioleciu polskiej piłki reprezentacyjnej.

Teraz takich snajperów brak. Byla szansa z Brożkiem, który u późnego Beenhakera wyrósł na lidera ataku kadry. Ale co z nim się dzieje widzi każdy...
Jest Jeleń - jedyny napastnik robiący kariere w dobrej zachodniej lidze. No ale jest szklany, że aż niemiło...
Gra zatem Lewandowski - na dzień dzisiejszy lepszy od Brożka, w świetnym wieku, a co najważniejsze jako jedyny z omawianej trójki odporny na urazy.
Reszta - Sobiech (zwłaszcza), Małęcki, to nie ta para kaloszy póki co. W dodatku nie wiemy czy Patryk tam troche nie miesza w atmosferze (znany jest z tego). O ile u Maciusia mogło to przechodzić (i ogólnie w Wiśle z braku alternatyw), o tyle o Smudy niekoniecznie.

Trudno sie zatem dziwić, że gra Lewandowski. Pamiętajmy bowiem, że Smuda nie gra typowych meczów o stawkę, nie ma presji wyniku. Także z perspektywy czasu lepszym rozwiązaniem może być 0:0 z Finami połaczone z ogrywaniem Lewandowskiego niż skromne 1:0 po jakimś golu Frankowskiego, który podczas euro bedzie miał ze 100 lat ;) SMuda myśli tu długofalowo - taki wariant przygotowań wybrał, rozliczać go będziemy za 2 lata.


I tak szacun, że mając taką mizerię (Rybus? Glik? :shock: ) potrai sprawić, że naprawdę przyjemnie patrzy sie na ich mecze. Jestem optymistą.

AS82 03.06.2010 10:43

Powiedzcie mi jak to jest ,że taki malutki kraj jak Serbia ma w skladzie gości grajacych na codzien w: Interze,Chelsea i mocnych ekipach z zachodu ,a w 40 milionowym kraju jak Polska gwiazdami sa pilkarze Ekstraklasy badz tureckiego Ankaragucu ?

ToTylkoJa 03.06.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 908156)
No nie mów że Małecki nie jest lepszy od Rybusa :lol:
Wystarczy zobaczyć statystyki ;)

Małecki 8 goli i 10 asyst
Rybus 2 gole i 1 asysta

Skoro wystarczy spojrzeć tylko na statystyki, to nie rozumiem dlaczego tak besztany jest Lewandowski.
Małecki za swoją grę w Wiśle z tego co mogłem wyczytać z postów kibiców Wisły, nie zbierał pochlebnych opinii. Grał zbyt samolubnie, więc za co ma się znaleźć w kadrze (nie mówię, że Rybus zasługuje)?

Poza tym, aż 7 bramek Małecki zdobył w rundzie jesiennej. Od tamtej pory upłyneło już dużo wody w Wiśle. W rundzie wiosennej formę zgubił.

Ogryzek 03.06.2010 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 908302)
Powiedzcie mi jak to jest ,że taki malutki kraj jak Serbia ma w skladzie gości grajacych na codzien w: Interze,Chelsea i mocnych ekipach z zachodu ,a w 40 milionowym kraju jak Polska gwiazdami sa pilkarze Ekstraklasy badz tureckiego Ankaragucu ?

Powiedz dlaczego mała Jamajka jest lepsza w sprintach niż Chiny, Indie i USA? (3 najbardziej ludne kraje)

Są 2 czynniki:

1. Talent (cechy biologiczne) a większość Bałkańców ma lepszą koordynacje ruchową. Nie tylko mała Serbia, ale mała Chorwacja czy mała Bośnia itd
2. Popularność danej dyscypliny - tutaj możemy nadrobić to co natura nam nie dała. Liczbą uprawiających pomnożone przez infrastrukturę razy pracowitość:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 908306)
Skoro wystarczy spojrzeć tylko na statystyki, to nie rozumiem dlaczego tak besztany jest Lewandowski.
Małecki za swoją grę w Wiśle z tego co mogłem wyczytać z postów kibiców Wisły, nie zbierał pochlebnych opinii. Grał zbyt samolubnie, więc za co ma się znaleźć w kadrze (nie mówię, że Rybus zasługuje)?

Poza tym, aż 7 bramek Małecki zdobył w rundzie jesiennej. Od tamtej pory upłyneło już dużo wody w Wiśle. W rundzie wiosennej formę zgubił.

Broniłem Rybusa w dyskusji z kolegą 0 22 - że to duży talent. Tak, duży talent ale w tym sezonie bez formy
Dlatego nie powinien grać w kadrze bo jest bez formy! Lubi suschi i bary a nie piłkę:)

Małecki to 2 strzelec Wisły i 2 asystent Wisły. Miał lepsze i gorsze momenty w tym sezonie ale był w tym roku wyraźnie lepszy od Rybusa. I tylko dlatego to Małecki powinien grać w kadrze a nie Rybus.

kha1 03.06.2010 11:16

Przeczytałem dzisiaj na FutbolNews, że Okuka chwali Lewandowskiego za wczorajszy mecz. Nie wiem czy widzieliśmy dwa osobne spotkania, ale Lewy grał totalne drewno i powinno się go strasznie skarcić, a nie chwalić...

Hudy 03.06.2010 11:23

Małecki dużo stracił po przez swoje zachowanie w młodzieżówce co wykorzystały media i przy każdej okazji przy kontaktach ze Smudą było to podkreślane, że trzeba go utemperować no to nasz mowy selekcjoner chce pokazać, że on to potrafi jak nikt inny a Rybus póki co pokazał się przy kilku wejściach na starcie pracy selekcjonera gdzie go bardzo zachwalał i teraz jedzie na tym

ToTylkoJa 03.06.2010 11:31

Ogryzek pełna zgoda z tym, że Rybus nie ma kompletnie formy.
Ale Małecki jej również nie ma. Formę miał, ale było to w rundzie jesiennej, gdzie strzelił 7 bramek (w całej lidze 8). W rundzie wiosennej stracił formę i grał tak samo słabo jak Rybus.
Na przestrzeni całego sezonu- zgoda, Małecki grał zdecydowanie lepiej. Ale patrząc na ostatni okres (runda rewanżowa) to obaj grali kichę. Od rundy jesiennej mineło już ponad pół roku. Zamiast nich powinien znależć się np taki Kiełb, który jest w gazie.

Ogryzek 03.06.2010 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 908327)
Ogryzek pełna zgoda z tym, że Rybus nie ma kompletnie formy.
Ale Małecki jej również nie ma. Formę miał, ale było to w rundzie jesiennej, gdzie strzelił 7 bramek (w całej lidze 8). W rundzie wiosennej stracił formę i grał tak samo słabo jak Rybus.
Na przestrzeni całego sezonu- zgoda, Małecki grał zdecydowanie lepiej. Ale patrząc na ostatni okres (runda rewanżowa) to obaj grali kichę. Od rundy jesiennej mineło już ponad pół roku. Zamiast nich powinien znależć się np taki Kiełb, który jest w gazie.

W rundzie rewanżowej Małecki goli nie strzelał, ale był i tak wyraźnie lepszy od Rybusa - który przez jedzenie suschi osiągnął boiskowe satori i całkiem odpłynął jak mnich buddyjski:) Nie jestem bezkrytyczny wobec Małeckiego - Małecki prezentował się dobrze, natomiast grał często zbyt egoistycznie. Rybus prezentował się źle i grał egoistycznie. Taka między nimi różnica w tej rundzie:D

(szybkość, start do piłki itd Małecki był lepszy od Rybusa który biegał jakby źle przepracował zimę albo dokuczały mu drobne kontuzje)

For_FuN_ 03.06.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 908226)
mam tylko nadzieje ze po meczu z Hiszpania nie bedziesz pisal w razie czego ze dla nich to byl lekki rozruch i w sumie **** nie mecz..

przypoimnam tylko ze oni jak i Serbiowie jada na MS.. i tu nie ma mowy o odpuszczaniu, tym bardziej ze nie kazdy jest pewien swojej pozycji w wyjsciowym skladzie..

a gdybac to sobie mozna , gdyby Blaszczu lepiej przymierzyl, Lewandowski silniej uderzyl czy Peszko lepiej sie obrocil to odpoczywajacy Serbowie przyjeliby kilka brameczek
gdybanie najlepsze :lol:


Oczywiscie swoja wiedze opierasz na informacjach bezposrednio z ekipy Serbii :)?? Wystarczy sobie obejrzec mecz Serbow z wczoraj i z el. do MS, i widac ze sa to 2 rozne druzyny...chyba nie brakuje im umiejetnosci? Trzeba bylo przebiegac te 90 minut, pocwiczyc rozne schematy, stale fragmenty i to wszystko. To mecz towarzyski, gdzie wynik jest sprawa drugorzedna.

Zgadzam sie oczywiscie(w zadnym zdaniu tego nie negowalem), ze gra naszej kadry mila dla oka, ale poddaje watpliwosc skutecznosc tej taktyki z pilkarskimi potegami, z ktorymi bedziemy sie potykac na EURO. Ten kto potrafi czytac, zauwazylby to odrazu, a nie naskakiwal na mnie ;).

P.S - W kadrze maja grac pilkarze, ktorzy sa w formie i ktorzy przede wszystkim graja w swoich klubach. Rybus nie dosc, ze czesto siadal na lawce, a jesli gral to gral slabo lub bardzo slabo. Powolanie Maleckiego mozna jeszcze jakos uzasadnic, bo gral i statystyki ma ciekawe, a w tej ogorkowej lidze jest niewielu lepszych od niego.

ToTylkoJa 03.06.2010 11:42

Ok zgoda. Małecki zasługuje na kadrę bardziej niż Rybus. Ale żaden z nich nie powinien wg mnie w niej być z formami, jakie prezentowali w ostanim czasie.
Szkoda, że nie ma Janczyka i Kiełba. No i jak dla mnie Grosicki powinien dostawać szansę (Do czasu kiedy mu znów nie odjebie. Póki co na razie jest spokój z jego zachowaniem)

Mishau 03.06.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 908327)
Ogryzek pełna zgoda z tym, że Rybus nie ma kompletnie formy.
Ale Małecki jej również nie ma. Formę miał, ale było to w rundzie jesiennej, gdzie strzelił 7 bramek (w całej lidze 8). W rundzie wiosennej stracił formę i grał tak samo słabo jak Rybus.
Na przestrzeni całego sezonu- zgoda, Małecki grał zdecydowanie lepiej. Ale patrząc na ostatni okres (runda rewanżowa) to obaj grali kichę. Od rundy jesiennej mineło już ponad pół roku. Zamiast nich powinien znależć się np taki Kiełb, który jest w gazie.

Yhm, Yhm Małecki na jesieni grał w ataku, na wiosnę grał jako lewy albo prawy pomocnik, jak się nie orientujesz to nie siej fermentu.

ToTylkoJa 03.06.2010 12:08

A czy ja pierwszy rzucałem statystykami? Więc nie siej fermentu.
Poza tym oglądałem spotkania Wisły i wyrobiłem sobie zdanie na temat Małeckiego. Nic nadzwyczajnego.
Do tego czytałem reakcje kibiców Wisły po każdym meczu i było bardzo dużo negatywnych opinii na temat gry Małeckiego.
Więc skąd nagle to nawoływanie do dania mu szansy w kadrze, skoro po każdym praktycznie meczu ligowym był wymieniany wśród piłkarzy, którzy grali słabo?
Lekki paradoks. Sezon się skończył i niektórzy już pozapominali chyba, jaką zawodnicy grali kichę.
Mi to rybka, możesz go sobie bronić do usranej śmierci. A on w przyszłym sezonie znów wyjdzie na boisko i ponownie będzie wkurzał fanów Wisły swoją 'grą'.

mr_kwolf 03.06.2010 13:18

Małecki biorąc pod uwagę jak indywidualnie gra, jak bezmyślnie się kiwa cały czas (vide koncówka meczu Cracovia-Wisła) i oddaje strzały z nieprzemyślanych pozycji to wcale nie strzelił tych bramek tak dużo.

PS. Odpowiadając na zarzut że jak to możliwe że ma tyle asyst skoro gra tak indywidualnie odpowiadam że większość jego asyst jest ze stałych fragmentów gry.

Ogryzek 03.06.2010 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 908383)
Małecki biorąc pod uwagę jak indywidualnie gra, jak bezmyślnie się kiwa cały czas (vide koncówka meczu Cracovia-Wisła) i oddaje strzały z nieprzemyślanych pozycji to wcale nie strzelił tych bramek tak dużo.

PS. Odpowiadając na zarzut że jak to możliwe że ma tyle asyst skoro gra tak indywidualnie odpowiadam że większość jego asyst jest ze stałych fragmentów gry.

Oj żeby Kirm tak bezmyślnie się kiwał i asystował ze stałych fragmentów gry. Mielibyśmy dobrego skrzydłowego a tak mamy bezproduktywnego słabego psychicznie niedojdę:D (Skoro jak niektórzy sugerują kilka krzyków Małeckiego paraliżuje Słoweńca - większych głupot nie czytałem)


Małecki jako jeden z nielicznych kopaczy ofensywnych nie zawiódł w sezonie. Owszem, miał sporo słabych meczów ale patrząc przez pryzmat sezonu swoją grą się obronił. Zawiedli inni z przodu i dlatego nie mamy MP. Tak że nie przesadzajcie z krytyką Małego.

Syn Kangura z 1984 03.06.2010 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 908342)
Ble, ble, ble...

Każdy wie że Małecki nie zachwycał, że grał egoistycznie, ale rozchodzi się o to że w kadrze jest i Rybus i Małecki. Porównując ich grę w minionym sezonie Rybus wypada blado, ale mimo to dostaje więcej szans od Małeckiego. Fakt że obaj moim zdaniem nie powinni być w kadrze, ale skoro już są to trzeba raczej stawiać na tego który prezentuje się lepiej. Jak nie potrafisz tego zrozumieć to głosu nie zabieraj. Bez odbioru.

ToTylkoJa 03.06.2010 14:57

skoro Kangurze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to po co w ogóle mi odpisujesz?

cytat z mojego posta:

Cytat:

Ok zgoda. Małecki zasługuje na kadrę bardziej niż Rybus. Ale żaden z nich nie powinien wg mnie w niej być z formami, jakie prezentowali w ostanim czasie.
Więc następnym razem jak chcesz coś do mnie napisać (zamiast ble ble ble), to przeczytaj uważnie dwa, a może i trzy razy to co przekazałem w moich komentarzach.
No i skoro trzeba stawiać na tych, którzy prezentują się lepiej, to skąd te wyrzuty w stosunku do R.Lewandowskiego? Pokaż mi napastnika z naszej ligi, który był od niego lepszy.
Pytanie retoryczne. Bez odbioru.

mr_kwolf 03.06.2010 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 908422)
Oj żeby Kirm tak bezmyślnie się kiwał i asystował ze stałych fragmentów gry. Mielibyśmy dobrego skrzydłowego a tak mamy bezproduktywnego słabego psychicznie niedojdę:D (Skoro jak niektórzy sugerują kilka krzyków Małeckiego paraliżuje Słoweńca - większych głupot nie czytałem)


Małecki jako jeden z nielicznych kopaczy ofensywnych nie zawiódł w sezonie. Owszem, miał sporo słabych meczów ale patrząc przez pryzmat sezonu swoją grą się obronił. Zawiedli inni z przodu i dlatego nie mamy MP. Tak że nie przesadzajcie z krytyką Małego.

Po pierwsze to co ma Kirm do Małeckiego? Dwaj całkiem innego typu zawodnicy. Jeden jeździec bez głowy a drugi zawodnik, który stara się rozegrać i znaleść lepiej ustawionego partnera.
Po drugie to fakt, że mnie Małecki nie zawiódł ani trochę z bardzo prozaicznego powodu, miałem w stosunku do niego bardzo niskie wymagania, które udało mu się spełnić. To i tak wiele jak na zawodnika dla którego najważniejsze jest własne dobro niż dobro drużyny.

0 22 03.06.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 908270)
Ale przecież na Euro, jako gospodarze będziemy mieli stosunkowo łatwą grupę. Celem Smudy będzie wyjście z tej grupy i pozostawienie po sobie dobrego wrażenia. Więc ofensywny styl jes

Ta stosunkowo łatwa grupa będzie znacznie trudniejsza niż w 2002 i 2006 roku. Będziemy z pierwszego koszyka czyli już teraz można zakładać, że w grupie będziemy mieli coś w tym stylu:

(uznaję, że poza nami w pierwszy będzie powiedzmy Hiszpania, Włochy i Ukraina)

Polska+ Niemcy (albo Francja, Portugalia, Anglia) + Szwecja (Rosja, Rumunia, Czechy) + Grecja (Serbia, Szwajcaria, Turcja).

Cudem będzie trzecie miejsce. Niestety :)

Ogryzek 03.06.2010 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 908446)
Po pierwsze to co ma Kirm do Małeckiego? Dwaj całkiem innego typu zawodnicy. Jeden jeździec bez głowy a drugi zawodnik, który stara się rozegrać i znaleść lepiej ustawionego partnera.
Po drugie to fakt, że mnie Małecki nie zawiódł ani trochę z bardzo prozaicznego powodu, miałem w stosunku do niego bardzo niskie wymagania, które udało mu się spełnić. To i tak wiele jak na zawodnika dla którego najważniejsze jest własne dobro niż dobro drużyny.

W czym się objawia to dobro drużyny w wykonaniu Kirma? Gość który w pierwszej rundzie strzelał na siłę nie widząc lepiej ustawionych kolegów! Pudłował wprost niewiarygodnie ale brzydził się podaniem do lepiej ustawionych kolegów. Gość który brzydzi się asystami? Po tym twoim poście nie mam wątpliwości że chyba nie oglądasz meczy Wisły:)
(Ani na żywo ani w C+)

No sorry ale Kirm i dobro drużyny? W którym momencie? Małecki jednak od czasu do czasu widzi kolegów a i sam od czasu do czasu trafia. Świadczą o tym statystyki tego sezonu. Małecki miał kilka bramek i asyst a Kirm?
Ten zarzut wobec Kirma był po pierwszych 5 meczach w Wiśle jaki mu postawiłem (Egoizm i nie podawanie lepiej ustawionym kolegom).
(Możesz sprawdzić historie moich postów) właśnie ten - Kirm ma gdzieś dobro drużyny i sam strzela a nie widzi lepiej ustawionych kolegów. Nieszczęściem Wisły i jego, jest żenująca skuteczność Słoweńca.

mr_kwolf 03.06.2010 20:13

Ale co ty masz z tym Kirmem? Czy ja chociaż w jednym miejscu napisałem że uważam że Kirm zrobił dużo dobrego dla zespołu? Nie, a ty jedynym argumentem jaki masz na obrone Małeckiego to dowalanie Kirmowi.

PS. Skoro uważasz że Kirm jest egoistą to chyba ty nie oglądasz meczy Wisły.

"Gość który w pierwszej rundzie strzelał na siłe nie widząc lepiej ustawionych kolegów" - Jakieś przykłady? Skoro tak uważnie oglądasz mecze.
Małecki w ciągu jednego meczu z Legią 3 lub 4 razy strzelał z 30 metrów ze swojej słabszej nogi. To mój pierwszy z brzegu przykład.

mr_kwolf 03.06.2010 20:16

do usunięcia

Ogryzek 03.06.2010 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 908555)
Ale co ty masz z tym Kirmem? Czy ja chociaż w jednym miejscu napisałem że uważam że Kirm zrobił dużo dobrego dla zespołu? Nie, a ty jedynym argumentem jaki masz na obrone Małeckiego to dowalanie Kirmowi.

PS. Skoro uważasz że Kirm jest egoistą to chyba ty nie oglądasz meczy Wisły.

"Gość który w pierwszej rundzie strzelał na siłe nie widząc lepiej ustawionych kolegów" - Jakieś przykłady? Skoro tak uważnie oglądasz mecze.

A co ty masz z tym Małeckim?

Jedyny mecz w I rundzie gdzie Kirm dostrzegł kolegów to mecz Ślask - Wisła. Zaliczył 2 asysty oraz mecz z Odrą gdzie udało mu się trafić. Inne mecze z rundy jesiennej można przemilczeć - masz 13 meczy jako przykład.

mr_kwolf 03.06.2010 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 908560)
A co ty masz z tym Małeckim?

Jedyny mecz w I rundzie gdzie Kirm dostrzegł kolegów to mecz Ślask - Wisła. Zaliczył 2 asysty oraz mecz z Odrą gdzie udało mu się trafić. Inne mecze z rundy jesiennej można przemilczeć - masz 13 meczy jako przykład.

Jest temat Małeckiego poruszany w tym temacie więc zabrałem głos że wg mnie cienki z niego piłkarz (tak w skrócie) a ty że "nie jest słaby bo przecież popatrz na Kirma". Jeśli chcesz to usłyszeć to proszę bardzo. Tak, wg mnie Kirm w takiej formie też nie powinien grać ale co to do cholery ma do faktu że wolałbym aby Małecki nie grał w Wiśle? Poza tym że nic?

Ale to nie jest przykład. Równie dobrze można powiedzieć że Głowacki jest egoistą bo nie ma 10 asyst. Kirm po prostu unikał gry i nie miał okazji żeby "podać albo przysępić" i to jest powód słabych statystyk a nie jego "egoizm"

PS. Podpowiem ci o co mi chodziło, chodziło mi o sytuację że szedł z kimś Kirm dwóch na jednego i zamiast podać (wystawić komuś do pustej bramki) to zabierał się za kiwanie. O taką sytuacje mi chodziło.

Ogryzek 03.06.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 908565)
Jest temat Małeckiego poruszany w tym temacie więc zabrałem głos że wg mnie cienki z niego piłkarz (tak w skrócie) a ty że "nie jest słaby bo przecież popatrz na Kirma". Jeśli chcesz to usłyszeć to proszę bardzo. Tak, wg mnie Kirm w takiej formie też nie powinien grać ale co to do cholery ma do faktu że wolałbym aby Małecki nie grał w Wiśle? Poza tym że nic?

Ale to nie jest przykład. Równie dobrze można powiedzieć że Głowacki jest egoistą bo nie ma 10 asyst. Kirm po prostu unikał gry i nie miał okazji żeby "podać albo przysępić" i to jest powód słabych statystyk a nie jego "egoizm"

PS. Podpowiem ci o co mi chodziło, chodziło mi o sytuację że szedł z kimś Kirm dwóch na jednego i zamiast podać (wystawić komuś do pustej bramki) to zabierał się za kiwanie. O taką sytuacje mi chodziło.

To widać mało dokładnie oglądałeś że nie widziałeś siłowania się Andraża ze swoją niemocą strzelecką. A przykład z Głowackim jest więcej niż tendencyjny (żenada) jako środkowy obrońca ma małe szansę zaliczyć asysty, prędzej bramki po stałych fragmentach gry.

Żałuje że nie nagrywam meczy Wisły, wtedy pewnie poszukałbym kilka sytuacji "wstrzeliwania" się Andraża w bramke za czasów Skorży.

PS
Ja Małeckiego uważam za dobrego piłkarza, jednego z kilku (obok Marcelo) którego ktoś od nas kupi za rozsądne pieniądze a przeciwstawiłem mu przereklamowanego Słoweńca. Stąd uważam że Mały na kadrę zasługuje. Nie mówię że na pierwszą 11 ale na to żeby być powoływany.

pawelwislak 03.06.2010 20:47

Przereklamowany Słoweniec jedzie na mundial a naszym gwiazdkom daleko było żeby się otrzeć o taką wycieczkę więc może przestańmy jeździć tak po Kirmie który w meczach z Levadia pokazał że jest piłkarzem co najmniej jednym z najlepszych a przynajmniej profesjonalnych w naszej ekipie może jego kiepska dyspozycja wynika z czegoś innego ...

Ogryzek 03.06.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 908571)
Przereklamowany Słoweniec jedzie na mundial a naszym gwiazdkom daleko było żeby się otrzeć o taką wycieczkę więc może przestańmy jeździć tak po Kirmie który w meczach z Levadia pokazał że jest piłkarzem co najmniej jednym z najlepszych a przynajmniej profesjonalnych w naszej ekipie może jego kiepska dyspozycja wynika z czegoś innego ...

Kolejny od bajek że wiatr z rąk Małeckiego przeszkadza Andrażowi grać? Czy też masz jakieś poważne argumenty w czym tkwi problem "słoweńskiego" Zieńczuka?

I co z tego że jedzie na MŚ?

1. Interesuje mnie to co w Wiśle
2. Widziałem 4 mecze Kirma w kadrze Słowenii i najlepiej zagrał przeciwko Polsce (żenujący mecz rewanżowy w wykonaniu naszych kopaczy). W innych meczach to tylko taki solidny wypełniacz składu
3. Reprezentacja Słowenii pomimo tego ze jedzie na MŚ nie jest silniejsza od naszej - ta sama półka. Łobo też mógł grac w kadrze i nawet grać w Austrii na ME. A czy to znaczy że to świetny kopacz? Łobo i Kirm to podobny poziom.
4. Na mecze z Levadią Kirm grał na świeżości, bo nie brał udziału w obozie naszych kopaczy. Nasze pozostałe gwiazdory miały nogi z ołowiu i na tle poruszających się jak muchy w smole kopaczy Andraz błyszczał. Sam dałem się na to nabrać (myślałem że gość jest ho ho i więcej) Jak mięśnie puściły naszym kopaczom - to Andraż już nie błyszczał. Nie było różnicy.

tormenthor 03.06.2010 21:19

Można różnie mówić o Kirmie , ale podobno ma najlepsze wyniki wydolnościowe w Wiśle, a do tego najlepiej ułożoną nogę jeśli chodzi o strzał z dystansu. Uważam, że gdyby był dobrze prowadzony i w formie byłby jednym, z 2,3 najlepszych zawodników w lidze. A reprezentacja Słoweni na dzień dzisiejszy jest o klasę lepsza do polskiej miernoty.

Ogryzek 03.06.2010 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 908578)
Można różnie mówić o Kirmie , ale podobno ma najlepsze wyniki wydolnościowe w Wiśle, a do tego najlepiej ułożoną nogę jeśli chodzi o strzał z dystansu. Uważam, że gdyby był dobrze prowadzony i w formie byłby jednym, z 2,3 najlepszych zawodników w lidze. A reprezentacja Słoweni na dzień dzisiejszy jest o klasę lepsza do polskiej miernoty.

Nie jest o klasę lepsza - nie kituj. To że my przegraliśmy eliminacje które mieliśmy "wygrane" (zaczęło się od meczu w Bratysławie) nie znaczy ze możesz taki kit ładować. To ta sama półka. Półkę wyżej jest Serbia czy Chorwacja.

Słowenia od czasu Zahovica nie ma też wielkich gwiazd jak Chorwacja czy Serbia.


Ktoś kiedyś na forum zasugerował żeby przekwalifikować Kirma na prawą obronę. I ja się z tym zgadzam. Skoro ma taką świetną wydolność i jest tak wybiegany to może na tej pozycji by się nam przydał? Trzeba mieć kondycję żeby biegać od pola karnego do pola karnego. Skoro Piszczek z napastnika może być bocznym obrońcom?
Co do strzału z dystansu. Tylko raz trafił w meczu z Odrą Wodzisław.... może ma ale czy gdzieś to jeszcze widać poza treningami?

Podsumowując - pomocnik z niego tak dobry jak z Łobo. Pomimo (rzekomo) świetnie ułożonej nogi ani centry ani strzały nie wychodzą. Fakt - dużo biega. To niech pogra na boku obrony:)

PS
Natomiast Łobo o dziwo jest dużo lepszym dryblerem od Kirma. Smutne ale prawdziwe dla "wyznawców" Kirma:D

tofik 04.06.2010 16:01

Ogryzek jak raz dziennie nie dojebie Kirmowi na forum to pewnie smutny chodzi.
Daj na luz, każdy kto czyta forum zna twoje zdanie.

rw88 04.06.2010 16:50

Ale ludzie, o co Wam chodzi?? Graliśmy z bardzo silną jedenastką europejską siedmioma ligowcami w wyjściowym składzie, bez liderów takich jak Murawski, Jeleń, Obraniak, Żewłakow, czy mimo wszystko Boruc, a nie jesteśmy futbolową nacją która ma po 5-ciu równorzędnych zmienników dla każdego z liderów kadry, więc strata dla nas to była ogromna. Do tego najstarszym na boisku u nas był 26-letni Dudka, a w obronie graliśmy z niedawnym napastnikiem, prawym obrońcą na środku z trzema występami w kadrze do tej pory i dwoma bardzo młodymi, kompletnie niedoświadczonymi zawodnikami, w tym jeden ze słabiutkiego spadkowicza z ligi, czyli Piasta Gliwice. Mimo tego przez większość pierwszej połowy zamykaliśmy Serbię przed ich własnym polem karnym i nie wykorzystaliśmy przynajmniej trzech świetnych sytuacji do gola, a rywale tylko dwa razy ukłuli nas kontrami.

W drugiej połowie gra się wyrównała, bo Antic wpuścił zawodników dla których była to jedna z ostatnich szans na pokazanie swoich aspiracji do pierwszej jedenastki i zaczęli grać na zdecydowanie większym zaangażowaniu. Mimo to do 60 minuty dalej gra była równa, była sytuacja za sytuację, dopiero po kontuzji Piszczka i przeniesieniu Dudki na lewą obronę gra się trochę posypała i Serbowie zaczęli nas dominować, chociaż też oprócz niecelnego strzału Pantelicia z bliska drugiej klarownej sytuacji nie mieli.

Ja nie rozumiem jak można być tak zaślepionym naszym narodowym krytykanctwem żeby tego nie dostrzec, wszyscy oczywiście widzą brak zaangażowania Serbów, "bo mundial, bo kontuzje" itd., a nikt nie silił się nawet na zwrócenie uwagi, że graliśmy totalnie eksperymentalnym składem jak równy z równym z drużyną z potencjałem jednym z największych w Europie. Wk**wia mnie po prostu taka typowa wiejskość (w sesie stan umysłu), moda krytyka dla krytyki, bez silenia się o jakikolwiek obiektywizm, gnojenie dla gnojenia, czy jeszcze inaczej mówiąc taplanie się w gów**e...Ale kij Wam w oko.

Marszałek 08.06.2010 13:31

Tomasz Kuszczak - Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Dawid Nowak.

Te Łorły będą dziś stawiać opór Hiszpanom. Ciekaw jestem ile przyjmą do siatki?2,3,4?Chyba wszytko zależy od tego czy Hiszpanom będzie się chciało grać,bo jak tak to i czwóreczka w siateczce może zagościć. I kto to jest ów Wojtkowiak,tudzież Mierzejewski.

For_FuN_ 08.06.2010 13:55

Obrona wrecz "fantastyczna"...Glik spadl z Piastem z ligii, Dudka nigdy dobrze nie gral na lewej obronie i kto to jest Wojtkowiak :D? Moze byc tragedia, jesli Hiszpanie zagraja na powaznie. Jesli tak sie stanie, to ci sami, ktorzy "zatrudniali"(mowie o niektorych kibicach) beda chcieli jego glowy ;).

Mahamed_isin Sahad 08.06.2010 14:15

Nie można zakładać że dostaniemy od Hiszpanów 5 czy 6 bramek. Oczywiście Hiszpania jest niepodważalnyn kandydatem do zwycięstwa w tym meczu i jednym z kandydatów do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata ale nie możemy od razu zakładać że dostaniemy wysoki wynik.
Trzeba zagrać po prostu mecz i pokazać co się potrafi. Co do meczu z Finami czy Serbami to przyznam że mogliśmy spokojnie wygrać. Wystarczyło wykorzystać swoje sytułacje. Ale jak zwykle zawiodła nasza skuteczność. Z Hiszpanią tych sytułacji będzie mniej a wykorzystanie
jednej było by i tak wyczynem. Ogólnie jestem za takimi meczami z silnymi przeciwnikami bo przy takich rywalach można naprawdę zyskać dużo informacji czego nam brakuje i nad czym trzeba pracować.
I przestańmy wkońcu narzekać na nasz skład.
Bo to dobrze że grają młodzi, z naszej "buraczanej ligi" i się ogrywają a nie na przykład "gwiazdy" ligi cypryjskiej.

For_FuN_ 08.06.2010 14:19

Tez jestem za tym, zeby grac z najlepszymi...ale w kadrze Polski niech graja najlepsi polscy pilkarze, a nie kopacze, ktorzy nawet w lidze sie nie wyrozniaja.

Jaroo1 08.06.2010 14:30

O Boze jakie placze i narzekanie. Chyba polskie kompleksy wychodza na wierzch, bo co bo z zachodu, bo Hiszpania to musza nas ograc kilkoma bramkami, musza sie nami bawic... troche szacunku dla siebie i swojego kraju. Rozumim ze jestesmy slabsi na papierze, rozumiem ze stoi na przegranej pozycji ale jesli Wy nie macie wiary w swoj kraj to czemu mieliby ja miec pilkarze? I wyjda z takim nastawieniem jak Wy to bedzie 5:0 ale jak pokaza ze maja jaja i nie maja kompleksow takich jak Wy to moga powalczyc.

MaG* 08.06.2010 14:45

Hiszpania ma według mnie aktualnie najlepszą drużynę na świecie.
Fajnie ,że możemy zagrać sparing z nimi. Trzeba tutaj pochwalić działaczy ,ze się wykazali.
Wydaje mi się ze 3-0 czy 4-0 to oni mogą z nami wygrać nawet specjalnie się nie męcząc.Taka gierka treningowa.
Ciekaw jestem jak na tle mistrzów wyglądać będą te nasz bidulki.

Kluvi 08.06.2010 15:08

sory za OT

Ogryzek co do Kirma to przypomnij sobie jego wole jak nie raz w meczu bił on ma dobrze ułożoną nogę tylko nikt u nas nie potrafi tego wykorzystać. Jego rzuty wolne są 100razy groźniejsze niż te balony Małeckiego.

a co do meczu to racja nie ma się czym podniecać, czy też robić w portki grając z Hiszpania to jest 11 chłopa którzy nie są bogami :P po prostu mają o niebo lepsze rzemiosło piłkarskie :) ale to nie powód by przed wyjściem na boisko mówić że przegraliśmy.

Mahamed_isin Sahad 08.06.2010 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 910604)
Tez jestem za tym, zeby grac z najlepszymi...ale w kadrze Polski niech graja najlepsi polscy pilkarze, a nie kopacze, ktorzy nawet w lidze sie nie wyrozniaja.

Tak ale zauważ że jeśli będą grać gwiazy naszej reprezentacji teraz to młodsi piłkarze czy kopacze jak ich nazywają nie którzy nie ograją się na Euro 2012 a co nam w 2012 z Żurawskiego, Krzynówka, Mariusza Lewandowskiego czy innych piłkarzy którym wskoczy 30-dziestka na kark?


A co do meczu z Hiszpanami to ja trzymam kciuki za naszych. Bo to nie musi skończyć się 5 czy 6 do 0 na naszą niekorzyść.
Trzeba zawalczyć!
Hiszpanie muszą my możemy wygrać!
To nie my jedziemy na MŚ!
My budujemy drużynę i takie mecze są na miejscu.


Po wybudowaniu stadionów na Euro do Polski na mecze otwarcia mają ponoć przyjechać Francuzi , Anglicy , Holendrzy.

Moim zdaniem nie tylko od wielkiego dzwonu powinniśmy grać z takimi państwami ale częściej bo wtedy coś to daje.

tormenthor 08.06.2010 15:37

Taktyka Smudy na Hiszpanię - skosić kilka razy ostro Hiszpanów, ażeby piłkarze bali się o swoje zdrowie i tym samym nie angażowali w grę. Nikt przecież nie będzie chciał przez uraz stracić mundialu, w którym jego drużyna obok Argentyny jest głównym faworytem do złota. Jeśli Hiszpania zagra na 80 % swoich możliwości, to skończy się 4:0, ewentualnie 5:1. W pierwszej 11 reprezentacji Polski jest tylko jeden piłkarz europejskiego formaty - Błaszczykowski. Reszta to piłkarzopodobne miernoty. Ciekaw jestem, czy znów Smuda da lekcję wychowawczą Małeckiemu nie wpuszczając go na boisko i czy znów da szansę temu cieniasowi z Legii, którego to bardzo Franz lobbuje,

Gucio25 08.06.2010 15:53

gramy z mistrzami europy i.. naprawdę nie mamy lepszych obrońców w tym 40 milionowym kraju? :shock:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl