Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 29.05.2023 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1602164)
szanse na awans 24h temu 80%, teraz 25%.trzeba sie pozbierać, psychicznie i mentalnie

Nie 25% ale 3 % do awansu bezpośredniego

Baraż to przy 5 miejscu będzie ok 10% szans. To będą bajkowe wieczory w Niepołomicach i Niecieczy (lub okrojone do 1 spotkania).

Jaroo1 29.05.2023 11:21

Jak to jest z drugim meczem barażowym? Powiedzmy, że 6sta drużyna wygrywa z 3cią. No i w sumie nieważne kto wygra w meczu drużyn 4 i 5. W tej sytuacji drugi baraż jest grany na boisku zespołu z pary 4-5 bo był wyżej niż drużyna 6? Czy drużyna 6 jakby zabiera drużynie nr 3 przywilej i mecz będzie na stadionie tej z 6 miejsca?

EDIT. Dobra, już widzę na podstawie sezonu poprzedniego i Chrobrego Głogów.
Czyli 4 miejsce w tabeli daję 50% szans, że drugi mecz będzie znowu u siebie. To też nie jest zła opcja :D
Gdyby sytuacja w tabeli się utrzymała to 1 baraż z Puszczą u siebie i ewentualny drugi ze Stalą.

Także z całej tej żenady co się odwaliła jeszcze może wyjść coś na luzie do przejścia. Uniknięcie Puszczy na wyjeździe, TBB ograna przez teoretycznie słabszy zespół dla nas na później.
Śmieszna liga, my smieszni, cóż pozostało, trzeba się łudzić, że będzie dobrze :P

krysztal 29.05.2023 11:26

Mecz rozgrywany jest na boisku drużyny będącej wyżej po zasadniczej części sezonu.6 drużyna na bank gra dwa na wyjeżdzie 5 już niekoniecznie.

Harcownik 29.05.2023 11:35

W kontekście ostatniego żenującego meczu przy Reymonta nie wiem czy nasze boisko to atut dla naszych gwiazdeczek.


Było wygrać z daremnym Sosnowcem i nie musielibyśmy takich żenujących rebusów typu czy piąta czy trzecia gra u siebie rozwiązywać. W kontekście meczu z Sosnowcem nie powinniśmy też za dużo mówić o DRUGIM meczu barażowym. Może skupmy się tylko na tym najbliższym, czego chyba ostatnio zabrakło.



W zasadzie to Fernandez, Rodado i inne asy powinny teraz chcieć jechać do puszczy i zrobić tam im w Niepoołomicach "rumble in the jungle", wygrać bezdyskusyjnie 3-0 i tylko w ten sposób obronić się sportowo i uzasadnić dlaczego zarabiają po (podobno) 120 tys na miesiąc. Bo jak nie widać różnicy to po co przepłacać??? Fernandez fajny grajek, często oglądało się te mecze z przyjemnością głównie dzięki niemu, ale to co odwalił w ostatnim meczu to nóż się w kieszeni otwiera (nie żeby było wielu którzy zagrali lepiej). Sami Jaroch, Duda i Szot (patrząc na ostatni mecz to powinien grać zamiast Junci) meczu nie wygrają.



BTW w ostatnim meczu mieliśmy trzy celne strzały:
obrońca Moltenis (nie zagra)
obrońca Łasicki (po solowej akcji po przebiebnięciu całego boiska)

i...obrońca Jaroch


To ciekawe co nie?

Harcownik 29.05.2023 11:40

"Gdyby sytuacja w tabeli się utrzymała to 1 baraż z Puszczą u siebie i ewentualny drugi ze Stalą"



No poczekajmy do zaległego meczu Puszczy. Coś czuję że oni nie sfrajerzą, w końcu mają wielkiego Boguskiego. PS. czy on zarabia 120 tysi miesięcznie? To by tłumaczyło dlaczego musieliśmy się z nim pożegnać haha.

Karherop 29.05.2023 11:41

Również uważam że w obliczu ostatniego meczu to trybuny tak jak mogą ponieść, tak mogą i przygnieść naszych kopaczy. Nie ta psychika, choć jeszcze po Termalice wydawało się że nie wygląda to tak źle (choć pewnie dlatego że i na rywali ciążyła spora presja).

Wolałbym tylko zagrać w Niecieczy niż w Chorzowie. Tam przynajmniej na jesień udało się zremisowac.

Dodatkowo i Niepolomice i Nieciecza to nie są wioski oddalone o setki tysięcy kilometrów, a jedynie o odpowiednio 20 i 80.

+ Zawsze będzie to jakieś oszczędzenie nerwów kibiców

Grisza1 29.05.2023 11:47

A może to i dobrze, że z tym Sosnowcem to j...nęło. Bo jakbyśmy stracili awans bezpośredni w Łęcznej, to byłoby tydzień mniej czasu na analizy, przemyślenia. A tak to już wiemy, że drużyna nie jest tak za...ebista, jak się wydawało, że R22 nie jest twierdzą, że przeciwnik zaczyna od 0:1, że za bycie Wisłą Kraków nikt nas do ekstraklasy nie wpuści. Dalej wszystko w naszych nogach. Trzeba po prostu wygrać dwa z trzech meczów. Pierwszy można nawet przegrać, drugi i trzeci wygrać. Tylko tyle i aż tyle.

Harcownik 29.05.2023 11:49

No tak, ale w zasadzie wszyscy są groźni:


Puszcza be bo bronują boisko; drwale :)


Ruch niefajny bo dużo kibiców, głośny doping, sędziowie im sprzyjają.


Termalica be bo to pola kukurydzy ;)


Arka nie bo trzeci raz z nami nie przegrają.


Chyba tylko Stal i Podbeskidzie pasują (?) ale to się może zmienić wraz z najbliższym meczem przeciwko nim.



Krótko mówiąc nasi piłkarze nauczyli nas mentalności zwycięzców. Mamy to :)


A wystarczyło ogolić turystów z Sosnowca.

El'kabat 29.05.2023 11:51

Baraże to loteria, zarówno pozytywnie dla nas jak i dla przeciwnika. Wystarczy, że komuś z Puszczy wyjdzie strzał życia u siebie i mamy pozamiatane. Tak samo u nas, też Fernandez może mieć dzień konia.



Szkoda tylko stawiać całe finanse klubu i przyszłość znowu na 2 mecze lub jeden, że koniecznie musimy awansować... nic nie musimy. Jak nie awansujemy - to się wszystko posypie a zespół rozebrany. Przerabialiśmy to w przeszłości i wiadomo jak się skończyło. Już na hop siup, od razu awans bo my przecież jesteśmy Wisła Kraków.
Może chociaż taka wywrotka nas w końcu pokory nauczy.

krysztal 29.05.2023 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1602240)
Baraże to loteria, zarówno pozytywnie dla nas jak i dla przeciwnika. Wystarczy, że komuś z Puszczy wyjdzie strzał życia u siebie i mamy pozamiatane. Tak samo u nas, też Fernandez może mieć dzień konia.



Szkoda tylko stawiać całe finanse klubu i przyszłość znowu na 2 mecze lub jeden, że koniecznie musimy awansować... nic nie musimy. Jak nie awansujemy - to się wszystko posypie a zespół rozebrany. Przerabialiśmy to w przeszłości i wiadomo jak się skończyło. Już na hop siup, od razu awans bo my przecież jesteśmy Wisła Kraków.
Może chociaż taka wywrotka nas w końcu pokory nauczy.

Nie nauczy.Jaro to fajny gość ale dość szybko popada w samozachwyt i rośnie mniemanie o nieomylności.Potem następuje katastrofa,łzy na konferencji,reset kilka dobrych chwil i proces się zamyka

MaLk 29.05.2023 12:18

Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.

Wszyscy inni też pokazali, że też potrafią przegrać ważne mecze. Może nie są w tym tak regularni, jak my, ale jednak...

Karherop 29.05.2023 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1602240)
Baraże to loteria, zarówno pozytywnie dla nas jak i dla przeciwnika. Wystarczy, że komuś z Puszczy wyjdzie strzał życia u siebie i mamy pozamiatane. Tak samo u nas, też Fernandez może mieć dzień konia.

To takie samo pieprzenia jak o tym że "karne to loteria". Żadna loteria.

Finałow się nie gra, finały się wygrywa. Mawia Mourinho.

Mówienie że od 2 meczów barażowych wszystko zależy to uproszczenie. Wiemy o co gramy od 1 meczu ligowego. A raczej zdawało się że wiemy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602243)
Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.
.

Z tą presją to dość ciekawa sprawa. Bo jakby się zastanowić to czy był inny stadion w 1 lidze który już od 1 meczu ligowe grzmiał " chcemy awansu"?

Nie chcę absolutnie szukać alibi dla pilkarzy, ale to co często bywa wsparciem, jest także przekleństwem. Jest tak trochę z marką Wisła.

sandomingo 29.05.2023 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602243)
Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.

Wszyscy inni też pokazali, że też potrafią przegrać ważne mecze. Może nie są w tym tak regularni, jak my, ale jednak...

To nie jest do końca prawda...
Zakładając, że barażach zagrają: Puszcza, Nieciecza, Wisła i Stal.
Kto ma tutaj największą presję? Wiadomo, że my.
Powiem więcej: jakąkolwiek presją oprócz nas ma tylko Nieciecza. Ale jednak sporo mniejszą

El'kabat 29.05.2023 12:33

No no, weź tego Mourinho czy innego asa na klepisko w Niepołomicach i niech dalej pier.doli swoje coachingowe ambitne teksty dla ludu..
Przekleństwem to jest postawienie wszystkiego na 1 kartę, na piłkarzy też ta presja spada, więc nie ma co się dziwić, że chodzą zesrani po boisku w ostatnich meczach..

kbr 29.05.2023 12:45

W "barażach" zagramy jeden mecz i na tym się zakończy nasz sezon. Nie potrafiliśmy dźwignąć presji w decydujących momentach. Ograło nas trzynaste w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Jaka jest szansa, że wytrzymamy presje w DWÓCH kolejnych spotkaniach o wszystko?

Jedyną szansą dla nas był awans bezpośredni. Los dał nam wielki prezent w postaci porażki Ruchu. Musieliśmy "tylko" wygrać 2 spotkania z zespołami z dołu tabeli. Nie daliśmy rady już w pierwszym meczu, rozgrywanym u siebie, w którym prowadziliśmy od 3 minuty. Komentarz do tego jest zbędny. Po prostu nie zasługujemy na ten awans i tyle. Z taką grą/trenerem/składem najprawdopodobniej zatoczylibyśmy wielkie koło i za rok znowu pożegnalibyśmy się z ekstraklasą. Łudzę się, że ktoś w Klubie wyciągnie z tego wnioski, ale wiadomo czyją matką jest nadzieja..

Karherop 29.05.2023 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1602247)
No no, weź tego Mourinho czy innego asa na klepisko w Niepołomicach i niech dalej pier.doli swoje coachingowe ambitne teksty dla ludu..
Przekleństwem to jest postawienie wszystkiego na 1 kartę, na piłkarzy też ta presja spada, więc nie ma co się dziwić, że chodzą zesrani po boisku w ostatnich meczach..

Pier.doli czy nie to ma na koncie 5 z 5 wygranych finałów a niedługo będzie 6.

Mówisz tak jakby nikt w tych Niepołomicach nigdy nie wygrał i że boisko jest cały czas takie same.

Tymczasem odkąd Puszcza jest z Tułaczem w 1 lidze to notują u siebie bilans 42 wygrane - 20 remisow - 39 porażek.

Jeszcze jakaś wymówkę chcesz dodać że nie da tam się wygrać i nawet tego Mourinho nie zrobi?

Jak mamy problem z presją, to grajmy na remis i przepychamy remis kolanem, ale w tym jest już rola trenera. Moskal się tego nauczył. Szkoda że Sobol już nie.

wolfy 29.05.2023 12:56

Nie ma to sensu. Szanse na awans są bliskie zera. Parodysta na stołku trenera o to zadbał.

El'kabat 29.05.2023 13:02

Nie, po prostu uważam, że my nie wygramy jakiegokolwiek meczu w barażach, gdzie presja jest ogromna - w pełni zgadzam się z tym co pisał kbr nad Tobą - magicznie nie zaczniemy sobie radzić w meczach pod presją.


To, że tam ktoś wygrał to nie znaczy, że my tam wygramy.

ciacho 29.05.2023 15:36

W Niepołomicach chyba murawa wymieniona była po meczu z nami więc jeśli o to chodzi to może nie będzie tragedii. Dobrze kojarzę?

tommiyacht 29.05.2023 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1602248)
najprawdopodobniej zatoczylibyśmy wielkie koło i za rok znowu pożegnalibyśmy się z ekstraklasą. ..

to samo mówiłes przy okazji upragnionego awansu do LM, w którym na 99% mielibyśby bilans 0-0-6 ? No wez kurde

Karherop 29.05.2023 15:41

Nic nie było wymieniane, ale jak to bywa z trawa, to po prostu się zregenerowała dzięki dobrej pogodzie

MaLk 29.05.2023 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602246)
To nie jest do końca prawda...
Zakładając, że barażach zagrają: Puszcza, Nieciecza, Wisła i Stal.
Kto ma tutaj największą presję? Wiadomo, że my.
Powiem więcej: jakąkolwiek presją oprócz nas ma tylko Nieciecza. Ale jednak sporo mniejszą

Swoją drogą to jest ciekawa sprawa. Kto w tych barażach naprawdę będzie chciał awansować, dla kogo to byłaby miła niespodzianka, ale bez spiny, a kto awansować nie będzie chciał wcale (czytaj Puszcza).

Oczywiście nawet w przypadku drużyn, które awansować nie chcą, należy zakładać, że pierwszy mecz zagrają na poważnie.

sandomingo 29.05.2023 15:45

@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

Watts 29.05.2023 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602270)
@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

mocno się zdziwię jeśli to nie zagrywki PR-owe żeby ostatecznie odpuścić na ostatniej prostej, nawet jeśli miałby to być skok na kasę z TV i szybki spadek, to jest totalnie wbrew temu jak ten klub się ostrożnie rozwija od lat
awans wymógłby na nich wzmocnienia sportowe i organizacyjne, po spadku w obu przypadkach to balast

MaLk 29.05.2023 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602270)
@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

TommyTSW 29.05.2023 16:15

Tak nie chcę że zdążyli załatwić najem Naszego stadionu (w wypadku awansu)

Kac 29.05.2023 16:21

kazdy chce awansowac bo w nastepnym sezonie jest rekordowa pula kasy z praw do podzialu, mozna wejsc, dodatkowo grac samymi mlodymi dla kolejnej kasy z Pro junior, spasc z hukiem i jeszcze dobrze zarobic

gdzie tu problem dla takiego klubu jak Puszcza, darmowa kasa

sandomingo 29.05.2023 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602275)
Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

Moim zdaniem mają.zielone światło.
Jezeli dziś wygrają to mają praktycznie pewne 3 miejsce i baraże na własnym kretowisku.
Jeżeli chcieli odpuścić to mogli to zrobić wcześniej

kbr 29.05.2023 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1602267)
to samo mówiłes przy okazji upragnionego awansu do LM, w którym na 99% mielibyśby bilans 0-0-6 ? No wez kurde

Przepraszam Cię, ale Twoje porównanie jest tak niedorzeczne, że ciężko je skomentować. Serio porównujesz te dwie sytuacje? Z LM nie można spaść, można co najwyżej nie wyjść z grupy. Dla takiego zespołu jak Wisła pierwszy sezon byłby właśnie po to żeby zaliczyć bilans 0-0-6, ale wynieść z tych rozgrywek kupę pieniędzy. Na tamte czasy mogliśmy w ten sposób podwoić budżet. To była szansa do rozwoju dla Klubu, który na naszym podwórku wyczerpał już możliwe drogi rozwoju. W kraju mieliśmy wszystko: stabilną kadrę, uznaną renomę, tytuł niemal co sezon, w najgorszym wypadku 2 miejsce. LM byłaby naturalną konsekwencją tego rozwoju. W dodatku nie gralibyśmy w LM zamiast Ekstraklasy, ale występowalibyśmy tam równolegle.

Rok temu wiele osób (w tym ja) naiwnie wierzyło, że ten spadek czegoś nas nauczy. To nie był żaden spisek sędziów, czy warszawki jak to niektórzy przedstawiali. To był efekt wielu lat zaniedbań i solidnie na ten spadek zapracowaliśmy. Czy w Klubie zaszły tak wyczekiwane zmiany? Trenerem pozostał Brzęczek, który zeszłej wiosny wygrał 1 z 15 spotkań. Pozostał nie ze względu na swoje kompetencje, ale dlatego, że był wujkiem Kuby. To był wg Ciebie profesjonalny ruch? Prezesem pozostał brat Kuby, który również nie miał większych kompetencji, poza tym, że był bratem swojego brata. Jak wszystko zaczęło się sypać i krytyka wylewała się z każdej strony, a drużyna nie mogła wyjść z dołka dokonano zmiany. O kilka miesięcy za późno. Na kogo wymieniono Wujka? Na Sobola. A dlaczego na Sobola? Bo jest legendą - kolejne profesjonalne podejście. W zimie przeprowadzono kilka ciekawych transferów, trzeba było też poszukać trenera, który by to wszystko poukładał. Był na to czas, trzeba było szukać już od połowy rundy jesiennej. Tak żeby nowy szkoleniowiec mógł rozpocząć przygotowania z drużyną. To, że w tej kolejce mieliśmy jeszcze realne szanse na awans było wynikiem farta i słabości konkurentów. Czemu nikt nie chciał ruszyć Sobola? Czemu od kiedy żyję w sztabie musi być Kmiecik? Jeżeli nie kierujemy się zdrowymi przesłankami, tylko emocjami ciężko odbudować choć część dawnej Wisły. Ewentualny awans raczej nie zmieni postawy osób decyzyjnych. Od lipca zacznie się rozpaczliwa walka o utrzymanie i powtórzymy tegoroczną przygodę Miedzi. Za rok znowu będzie hard reset i tak w koło Macieju.

Uprzedzając Twoje pytanie - jeżeli awansujemy będę się cieszył, jestem kibicem Wisły, więc ciężko byłoby mi się nie cieszyć z awansu. I jednocześnie ciężko byłoby mi uwierzyć, że ten awans będzie krokiem do przodu.

nero 29.05.2023 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602275)
Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

Mądry chłop z Ciebie, pamiętam jak czytałem Twoje fajne wytłumaczenie co do kasy ładowaną w piłkę fairplay finansowe itd. zatem jakbyś miał chwilę czasu wytłumacz mi, abym zrozumiał. Dlaczego klub może nie chcieć awansować? Jakie są ku temu powody? Czy powody, które podasz będą inne niż te, że jak trafiasz szóstkę w totka to musisz jechać po wygraną do Warszawy, a jak trafisz trójkę to sobie odbierasz w kiosku pod blokiem? Człowiek trafi szóstkę to tyle problemów sobie narobi, jakby nie mógł trójki trafić.

Startuje się w rozgrywkach aby wygrać, aby być jak najwyżej, dlaczego zatem nie chcieć grać wyżej? O ile rozumiem, że jakieś tam drużyny odpuszczają sobie PP bo nastawiają się na coś innego, wiedzą, że ich piłkarze nie dadzą rady grać meczów środa - sobota tak nie rozumiem dlaczego Puszcza ma nie chcieć awansować?

Jak zatem takie ustalenia się robi? Kto mówi tym piłkarzom, panowie byliście zajebiści, ale na tym starczy dzisiaj przegrywamy, nie będziemy grać w Ekstraklasie bo fajnie się nam kopie 1 lidze, po co nam to, dzisiaj przegrajcie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl