Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

kolarz90 11.02.2013 20:34

Rzeczywiście może być tak jak pisze jmb - adidas monopolizuje rynek w Polsce. Skoro ubierają takie zespoły jak Górnik, Korona, Ruch, itp. to pewnie u nas też zechcą zostać.
Co do Under armour to dość odważniej sobie poczynają (choćby Liverpool i Tottenham) i może zaproponują lepsze warunki od adidasa chcąc bardziej wejśc w rynek polski.
Pozostaje jeszcze Nike o którym możemy tylko pomarzyć...

Dariook 12.02.2013 14:19

Znając kreatywność Jacusia, bardziej spodziewał bym się czegoś w tym stylu :)

http://sportmaks.pl/files/elba[1].jpg

wordbatata 12.02.2013 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolarz90 (Post 1298450)
Rzeczywiście może być tak jak pisze jmb - adidas monopolizuje rynek w Polsce. Skoro ubierają takie zespoły jak Górnik, Korona, Ruch, itp. to pewnie u nas też zechcą zostać.
Co do Under armour to dość odważniej sobie poczynają (choćby Liverpool i Tottenham) i może zaproponują lepsze warunki od adidasa chcąc bardziej wejśc w rynek polski.
Pozostaje jeszcze Nike o którym możemy tylko pomarzyć...

Czasami zdaje mi się ze jako jedyny mam inne zdanie na ten temat.Owszem Adidas ma ogromny wybór odzieży to fakt ale ta firma potrafi ubrać tylko kogoś TOP wiadomo dla nas nigdy nie przygotują czegoś co nazwiemy "ŁAŁ" dziwi mnie tylko ze przykładowo Legia ma bardzo duży wybór ubrań Adidasa od butów po czapki.Firma jako taka marka jest dla mnie strasznie przejedzona..... Wy tak nie macie ?

Co do UA było by świetnie ale znając życie w marzenia związane z naszym klubem to zawsze pozostają tylko w snach.UA jako ciuchy ma świetne oparte na rożnych bardzo dobrych technologiach co do wzoru tu niestety trzeba przyjąć ze jako marka która zawitała z ju łe sej ma tez taki wzór i nie stara sie go zmienić na innych kontynentach lecz jeśli komuś taki wzór odpowiada to nic tylko sie ubierać.
Patrząc po strojach Jagi niczego nie zrobili wielkiego ale starają się promować markę oraz klub a to już +
Jestem za UA :) ale musimy być realistami :)

Mocny 16.02.2013 02:15

a ja za promowaniem czegos naszego -> 4f

WISŁAZWE 16.02.2013 09:38

Nike, umbro, adidas - małe to ma znaczenie, ważniejsze jest to aby wzięto pod uwagę głos kibiców. Biała Gwiazda na koszulki!

gypsy 16.02.2013 13:53

Fajna koszulka jest do kupienia w Strefie Kiboli. Może wzór nie jest zbyt szałowy, ale zawiera to, co dla większości kibiców jest nieodzowne na koszulce Wisełki ;)

http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie...-sklepach.html

Darkh 16.02.2013 18:36

Za późno już... w tym momencie, jeśli jest temat nowych strojów jest na rzeczy, to wzory są już zaakceptowane i produkcja ruszy na przestrzeni kilku tygodni, kiedyś pisałem że jak chcecie Białą Gwiazdę na koszulkach to trzeba o tym najpóźniej 8-9 miesięcy przed spodziewaną premierą męczyć klub o kwestie nowych koszulek... A tak to za 4 -5 miesięcy znowu będą akcje na FB,płacz na forum i wypowiedzi "mądrych głów" co by to nie trzeba zrobić na przyszłość... Jak Adidas wchodził z koszulką z kołnierzykiem to wzory zostały klepnięte w styczniu a w marcu już przedprodukcyjne wzory były gotowe...

Darkh 16.02.2013 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1273471)
W związku ze strojami na przyszły sezon, to jak chcecie mieć naprawdę wpływ na to jak ma strój wyglądać to zajmijcie się tym już teraz!
Bo w maju znowu będą płacze, przysłowiowa "ręka w nocniku", akcje na fejsbuku, biadolenie że nikt kibiców nie słucha.

Teraz jest czas na rozmowy kibiców z klubem jeśli chcą mieć coś do powiedzenia w tej kwestii. W styczniu nawet może być już za późno, bo wtedy może się okazać, że projekty już są klepnięte.
Pozdrawiam.

we wrześniu już zresztą o tym pisałem...

Paweł 16.02.2013 19:17

Przecież jeszcze nawet nie wiadomo kto będzie producentem nowych strojów, więc jak projekty mogą być już klepnięte?

Darkh 17.02.2013 09:53

Jak Adidas wchodził do Wisły za Umbro to myślisz że 31 czerwca powiedzieli Umbro "Żegnamy" a potem wzięli telefon i zadzwonili do Adidasa "dzień dobry jesteśmy Wisła Kraków - podpiszecie z nami kontrakt?".
Takie rzeczy załatwia się dużo wcześniej ale nie wszyscy muszą o tym wiedziec.

Paweł 17.02.2013 10:08

Oczywiście, że rozmowy z potencjalnymi dostawcami sprzętu się toczą, ale są to tylko rozmowy, a nie projektowanie strojów. Przecież oczywiste, że wybiorą tego, kto zaproponuje najlepsze warunki finansowe, a nie przedstawi najładniejszy projekt.

Poza tym to, czy na koszulce znajdzie się herb S.A., T.S, czy Biała Gwiazda, nie zaburza w żaden sposób projektu. Dla nas "to miejsce" jest szczególne, ale z punktu widzenia producenta to tylko naszywka, którą można zmienić dopóki stroje nie zostaną uszyte.

Darkh 19.02.2013 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1299235)
Oczywiście, że rozmowy z potencjalnymi dostawcami sprzętu się toczą, ale są to tylko rozmowy, a nie projektowanie strojów. Przecież oczywiste, że wybiorą tego, kto zaproponuje najlepsze warunki finansowe, a nie przedstawi najładniejszy projekt.

Poza tym to, czy na koszulce znajdzie się herb S.A., T.S, czy Biała Gwiazda, nie zaburza w żaden sposób projektu. Dla nas "to miejsce" jest szczególne, ale z punktu widzenia producenta to tylko naszywka, którą można zmienić dopóki stroje nie zostaną uszyte.

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje... akurat w wypadku strojów Wisły byłem na bieżąco do 2011 roku, temat znam "od kuchni" i zapewniam Cię że kwestie projektów akceptowane są na dłuuugo prze oficjalną datą prezentacji strojów, nawet w wypadku jeśli następuje zmiana sponsora technicznego.
ps. A swoją drogą ciekawe co byście powiedzieli na koszulkę Wisły, która weszłaby gdyby została przedłużona umowa z poprzednikiem Adidasa. ;)

Krzysiek 19.02.2013 19:14

A jak wyglądała?

heoij 19.02.2013 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1299698)
A swoją drogą ciekawe co byście powiedzieli na koszulkę Wisły, która weszłaby gdyby została przedłużona umowa z poprzednikiem Adidasa. ;)

Darkh- może wrzuciłbyś chociaż zdjęcie poglądowe jakiejś drużyny która gra/ła w podobnych strojach jakie miała mieć Wisła z Umbro jak nie masz jej zdjęcia.

Tak teraz mamy podpisany kontrakt z Adidasem także dawaj śmiało :-)

JmB 21.02.2013 10:00

http://cdn.idealo.com/folder/Product...-2012-2013.png http://cdn.idealo.com/folder/Product...-2012-2013.png

szajba23_89 21.02.2013 20:30

Panowie, a ja mam taką propozycje. Skoro nie możemy doprosić się o BIAŁĄ GWIAZDE na koszulkach to moze zróbmy tutaj jakiś konkurs, wybory najlepszego projektu i na nowy sezon zamówmy sami dla siebie :) co wy o tym myślicie?

DEBO 22.02.2013 15:00

a prosi się wgl ktoś o Białą Gwiazdę ? nie widziałem takiego postulatu w proteście. Na forum to sobie można pisać. Zarząd jak zarząd ale SKWK dało dupy z protestem

aNouc 01.03.2013 12:45

- Czy Biała Gwiazda wróci na koszulki piłkarzy Wisły?

Tadeusz Czerwiński: - Rozmawiałam z zarządem, czekam na informację z ich strony. Nie wyobrażam sobie jednak, aby Biała Gwiazda nie wróciła na koszulki.

Zrodlo: http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie...asciciela.html

heoij 22.03.2013 12:55

Koszulka Wisły Kraków zacznie wreszcie zarabiać? "Jest zainteresowanie potężnej zagranicznej firmy"

Piłkarze Wisły od początku 2010 r. biegają po boisku bez sponsora na koszulkach, przez co rocznie budżet klubu jest uboższy o ok. 3-4 mln zł. Od nowego sezonu sytuacja ma się zmienić. - Rozmowy z potężną zagraniczną firmą są zaawansowane - zapewnia Janusz Kozioł, wiceprezes klubu,
Konkurs. A co by było, gdyby Jose Mourinho do Wisły zagoniło?

W przeszłości na koszulkach Wisły reklamowały się firmy, które wykładały nawet po ok. 5 mln zł rocznie - sieć telefonii komórkowej (2003-2005) i browar (2005-2007). Na początku 2009 r. podpisała - jak na razie - ostatnią umowę ze sponsorem strategicznym. Bukmacher miał rocznie przelewać ok. 3,5-4 mln zł. Dwuletnia umowa została rozwiązana po roku, bo w życie weszła ustawa antyhazardowa. Wisła w obawie przed karami usunęła banery reklamowe ze strony internetowej, a wkrótce zniknęło też logo z koszulek.

Od tej pory klubowi przez trzy lata nie udało się znaleźć firmy, która byłaby gotowa wyłożyć podobne pieniądze. Z tego powodu na koszulki wróciła reklama Telefoniki, przedsiębiorstwa należącego do Bogusława Cupiała. Właściciel Wisły nie ukrywa, że brak innego sponsora na trykotach to z biznesowego punktu widzenia strata. - Za reklamę w tym miejscu można otrzymać co najmniej 2-3 mln zł rocznie - mówił kilka tygodni temu w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Ale jednocześnie to jest mój zysk, bo piłkarze dobrze reklamują firmę, która im płaci i dzięki której zwyciężają. Chociaż dzisiaj bliższe prawdy jest stwierdzenie: zwyciężali.

Tajemniczy zagraniczny kontrahent

W związku z kryzysem ekonomicznym, a także słabszą postawą zespołu, w klubie nikt już nie liczył na sponsora, który znów wyłoży 5 mln zł. Wystarczy przejrzeć logo na koszulkach klubów ekstraklasy. Przeważają spółki skarbu państwa, firmy właścicieli klubów lub samorządy (patrz tabelka). Jedynie Legia Warszawa i Podbeskidzie Bielsko-Biała zdobyły sponsorów inną drogą. Mniejsze wsparcie trzem klubom dają też marki browarów Carlsberg. Jedynym zespołem, który nie ma nic z reklamy na koszulkach, jest Lech Poznań. Piłkarze z Wielkopolski propagują akcję społeczną, bo klubowi nie udało się znaleźć sponsora.

Kluby, w tym także Wisła, z otwartymi rękami przyjęłyby np. powrót bukmachera, ale obowiązująca ustawa antyhazardowa nie daje na to szans. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, szacuje, że wprowadzenie tych przepisów sprawiło, że polski sport stracił źródło dochodu rzędu 100-120 mln euro rocznie. - Bukmacherzy w naszym kraju mogą działać legalnie, ale reklamować się już nie. To niezrozumiałe - uważa prezes Kozioł.

Przy Reymonta liczą na sponsora, który wyłoży 3-4 mln zł, co dla Wisły byłoby poważnym zastrzykiem gotówki, zwłaszcza że od roku jest w sporych kłopotach finansowych. Według wiceprezesa Kozioła toczą się zaawansowane rozmowy, ale się przeciągają. Wiele może zależeć od tego, jak sezon zakończą piłkarze. Gdyby np. wywalczyli Puchar Polski lub w ekstraklasie zapewnili sobie start w Lidze Europy, negocjacje byłyby łatwiejsze. W Wiśle zapewniają, że potencjalnym sponsorem jest potężna zagraniczna firma, ale jest też zainteresowanie ze strony dwóch kolejnych (nie ma wśród nich spółek z siedzibą w Krakowie). W grę wchodzi dwuletnia umowa. - Jesteśmy jednak zobowiązani milczeć o nazwie, dopóki wszystkie warunki z obu stron nie zostaną spełnione - twierdzi Kozioł.

Cupiał przyciąga chętnych?

Wiceprezes Wisły przyznaje, że znalezienie sponsorów w czasach kryzysu to trudne zadanie. Przekonał się o tym już na poziomie sprzedaży skyboksów, czyli luksusowych lóż. Do tej pory udało się przekonać trzy nowe firmy na kolejny sezon. Jest też zainteresowanie na pojedyncze mecze np. z Legią i półfinał Pucharu Polski. W spotkaniu z Podbeskidziem dwa skyboksy wynajął sponsor klubu z Bielska-Białej.

- Na szczęście dużo ułatwiły nam pozytywne sygnały płynące od właściciela na temat przyszłości klubu - twierdzi Kozioł. - Po jego słowach o odbudowie wielkiej Wisły zainteresowanie umieszczeniem logo na koszulkach wzrosło. Podobnie było ze sponsorem technicznym. Wcześniej negocjowaliśmy z jednym producentem sprzętu, a po wypowiedziach właściciela zgłosili się kolejni.

Czyje logo na koszulce i za ile

Zestawienie pokazuje, kto reklamuje się z przodu koszulek klubów ekstraklasy. Podane kwoty nie są oficjalne, bo sumy są najczęściej objęte tajemnicą handlową.

1. Lechia Gdańsk 5,7 mln zł Lotos*
2. Legia Warszawa 5 mln zł Activejet
3. Śląsk Wrocław 4,5 mln zł Tauron* (3,5 mln) i Carlsberg - marka Piast (1 mln zł)
4. Jagiellonia Białystok 4 mln zł Wschodzący Białystok** (3 mln zł) i Eurocash (1 mln zł)
5. Piast Gliwice 3,5 mln zł miasto Gliwice**
6. Ruch Chorzów 3 mln zł Węglokoks*
7. Górnik Zabrze 3 mln Kompania Węglowa* (3 mln) i Allianz (właściciel klubu) i
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 mln zł Murapol
9. Korona Kielce 1 mln zł Targi Kielce** i Lewiatan
10. Widzew Łódź ok. 1 mln zł Carlsberg (Harnaś)
11. Pogoń Szczecin 0,75 mln zł Carlsberg (Bosman)
12. PGE GKS Bełchatów PGE* (właściciel klubu)
13. KGHM Zagłębie Lubin KHGM* (właściciel klubu)
14. Wisła Kraków Telefonika (właściciel klubu)
15. Polonia Warszawa Ideon (właściciel klubu)
16. Lech Poznań 0 zł Wygraj życie.pl


* firmy z udziałem skarbu państwa

** samorządy lub firmy do niech należące

źródło: krakow.gazeta.pl

Alonso19 01.04.2013 18:44

A co byście powiedzieli na coś takiego?
http://img526.imageshack.us/img526/7778/wzre.jpg

Nie jest to katalogowy design od razu zaznaczam.

AndyWiślak 01.04.2013 20:10

Moim zdaniem bardzo dobry projekt. Nawiązanie do tradycji (biała gwiazda na piersi, kołnierzyk) oraz nieco innowacji (ogólny krój koszulki). Spodenki świetne!(zakładam, że na lewej nogawce jest miejsce na numer ;) ).

gypsy 01.04.2013 20:42

Według mnie prezentują się dosyć średniawo, ale odnoszę wrażenie, że w rzeczywistości wyglądałoby to dużo lepiej. Jednak w tym temacie pojawiło się wiele projektów, które bardziej mi się podobały. Plus za biała gwiazdę, która dodaje milion punktów do ogólnego wrażenia :)

mariusz92abg 07.04.2013 21:05

Niezłe. Tylko wywalić żydo-pejsy z getrów :]

R33 08.05.2013 10:55

BIAŁA GWIAZDA NA KOSZULKACH

z forum SKWK:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez GJ.
Z naszych informacji wynika ze klub w ostatnich dniach przedłużył kontrakt z adidasem. Przygotowujemy sie do walki o powrot BG na koszulkach. Czasu jest niewiele. Przy podejmowaniu rozmow z klubem i adidasem musimy miec sporo rzeczowych argumentow, ktore przemowią do kazdej ze stron. Do tej pory adidas nie chcial BG z racji ze nie da sie tego symbolu zastrzec, wiec moze sie tak zdarzyc ze bedziemy forsować opcje z gwiazda na lewej piersi i herbem na prawej. Gdzies tez pewnie beda chcieli swoje logo, moze uda sie zrobic je na srodku. Niewiadomych jest sporo. Proszę o MERYTORYCZNE argumenty ktorymi bedziemy mogli sie pozniej posluzyc w walce! Grafików zachecam do wrzucania wizualizacji koszulek, im wiecej ciekawych pomysłów i trafnych argumentow tym lepiej.

Jezeli komus sie chce prosze wypisac wszystkie lata w ktorych pilkarze grali z BG.

wis.la/j3ph0

Kaan 08.05.2013 12:11

"(...) Do tej pory adidas nie chciał BG z racji ze nie da się tego symbolu zastrzec (...)"

Z wiadomych względów białej gwiazdy nie da się zastrzec ale po kiego czorta herb na koszulce musi być zastrzeżony? Zastrzeżone jest przecież logo producenta i wzór koszulki. Ciekawa sprawa...

Bartosz 08.05.2013 12:25

Mała podpowiedź, celujcie w ten projekt:

http://www.soccerjerseyshirt.com/med..._jersey_1_.jpg

Ajax 08.05.2013 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1311782)
"(...) Do tej pory adidas nie chciał BG z racji ze nie da się tego symbolu zastrzec (...)"

Z wiadomych względów białej gwiazdy nie da się zastrzec ale po kiego czorta herb na koszulce musi być zastrzeżony? Zastrzeżone jest przecież logo producenta i wzór koszulki. Ciekawa sprawa...

Też mi się to dziwne wydaję. Ewentualnie walnąć Logo SSA na rękawku albo w lewym/prawym dolnym rogu koszulki i po "problemie"

bobbest 08.05.2013 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1311782)
"(...) Do tej pory adidas nie chciał BG z racji ze nie da się tego symbolu zastrzec (...)"

Z wiadomych względów białej gwiazdy nie da się zastrzec ale po kiego czorta herb na koszulce musi być zastrzeżony? Zastrzeżone jest przecież logo producenta i wzór koszulki. Ciekawa sprawa...

To nie jest takie proste.

To nie Adidas nie chce a Klub. Klub ma zastrzeżony herb i nikt bez jego zgody nie może go wprowadzać na koszulki. Co do zastrzeżenia wzoru koszulki to polskie prawo jest tak kulawe że nie ma praktycznie sposobu ścigać kogoś za podrabianie wzoru… Sprawa cywilna 3-4 lata. Takie są realia.
Dlatego też mieliśmy np. Białą Gwiazdę na ramieniu/barku :)

JEDREK76 08.05.2013 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bobbest (Post 1311785)
To nie jest takie proste.

To nie Adidas nie chce a Klub. Klub ma zastrzeżony herb i nikt bez jego zgody nie może go wprowadzać na koszulki. Co do zastrzeżenia wzoru koszulki to polskie prawo jest tak kulawe że nie ma praktycznie sposobu ścigać kogoś za podrabianie wzoru… Sprawa cywilna 3-4 lata. Takie są realia.
Dlatego też mieliśmy np. Białą Gwiazdę na ramieniu/barku :)

Ale co nie jest proste?? Przesunięcie loga SSA w inne miejsce na koszulce nie jest proste??
Przecież nikt nie pisze o tym, aby je całkowicie z koszulki usunąć, a po prostu aby je przesunąć w inne miejsce na koszulce, a na sercu umieścić BG. Wówczas jak mówi staropolskie przysłowie i "wilk jest syty i owca cała". Prawa do loga ma SSA, więc sytuacja z prawami byłaby adekwatna do obecnej. Wystarczy tylko dobra wola i odrobina zdrowego rozsądku ze strony SSA-> koszulki z tradycyjną, historyczną BG na sercu (i z logiem SSA gdziekolwiek na koszulce) sprzedawałyby się znacznie lepiej niż obecnie. Sam kupiłbym taką koszulkę.

bobbest 08.05.2013 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1311786)
Ale co nie jest proste?? Przesunięcie loga SSA w inne miejsce na koszulce nie jest proste??

Skoro takie proste to czekam na propozycje gdzie logo SSA przesunąć?

Może na kark :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl