Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

AYALA 28.12.2009 15:31

Karol Pecze były szkoleniowiec Wisły w 1993 roku został zwolniony ze Spartaka Trnava.Jego zespół zajmuje 6 miejsce w lidze Słowackiej majac aż 16 pkt straty do lidera Ziliny
http://www.spartak.sk/fcst.php?Media...1242&FotoImg=2

wolfy 28.12.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 834924)
Siano, siano i jeszcze raz siano.
To tak jakby ktoś powiedział, że w Arabii Saudyjskiej gramy dla tego, że ciepło jest albo, że szejkowie kupuja co raz lepszych zawodnikow i liga jest silniejsza. z Unirea mógl wiecej osiagnac, bo tam juz pracował.
Zaszeleścili siankiem i Dan opuscil klub.

Nie porównuj Rosji z Arabią Saudyjską, bo to obecnie jedna z najsilniejszych europejskich lig, a być może - najbogatsza. Jeżeli właściciele będą chcieli wpakować sto baniek euro po to, żeby zdobyć jakieś trofeum, to to zrobią. Budowa przez kilka lat autorskiej drużyny bez konieczności liczenia się z pieniędzmi - jeżeli to nie są warunki do rozwoju trenerskiego, to ja odpadam.
Z drugiej strony - w Unirei osiągnął już wszystko co się dało, mógłby co najwyżej te osiągnięcia powtórzyć, co wcale nie jest łatwe.

Jeżeli odniesie jakieś sukcesy, to wyrobi sobie nazwisko na rynku rosyjskim, będzie mógł przebierać w ofertach, a posty jovy staną się jeszcze śmieszniejsze.

Dlaczego Dan ma tylu zwolenników? Cóż, możliwość zobaczenia w ukochanym klubie prawdziwego profesjonalisty na ławce trenerskiej jest czymś, co będę zawsze pamiętał i do czego będę wracał. Przez chwilę otarliśmy się o inny, lepszy piłkarsko świat - tyle, że niektórym to po prostu nie było na rękę.
A teraz z jednej strony obserwuję sukcesy Dana, a z drugiej muszę regularnie wysłuchiwać przeprosin Skorży.

1q2 28.12.2009 15:54

Mnie też na początku zszokowała ta wiadomość ale zaczynam ją rozumieć
Petrescu to jest szczwany lis - Zrobił gigantyczną prace(i gigantyczny pieniądz) zupełnie z niczego, teraz ma szanse powtórzyć to ale na znacznie trudniejszym rynku.Jak widać jemu się nigdzie nie spieszy, bo nie oszukujmy się , gdyby chciał pracować w jednej z najlepszych lig, to by pracował i jak dobrze pójdzie to za rok będzie pracował.
Kasa jest tu oczywiście równie ważna - 5 lat , 1.5 mln ojro za rok.Pisząc wprost - tylko głupi by nie skorzystał, szczególnie że to wyzwanie nie tylko finansowe(jak wymieniana tutaj Arabia Saudyjska)ale także sportowe.

szprotson 28.12.2009 15:58

idac powyzszym tokiem rozumowania.
czyli kazdy transfer mega gotowkowy do Man City - Tylko GŁUPI nie korzysta

Ciekawe co sie teraz porobi z Unireą

wolfy 28.12.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 835086)
Kasa jest tu oczywiście równie ważna - 5 lat , 1.5 mln ojro za rok.Pisząc wprost - tylko głupi by nie skorzystał.

1,5 to podobno starter, na druga ligę. Wraz z sukcesami mają iść w parze podwyżki.
Tym śmieszniej brzmią wymysły polskich "dziennikarzy" o Petrescu w Wiśle :rotfl: Parafrazując "Weszło" - Petrescu był w naszej lidze, ale już nie wróci - za dobry, zbyt ambitny, za bogaty. On po prostu gra już w innej lidze, a i tak niektórzy mają banana na twarzy, "bo u nas się nie sprawdził"*:>
U nas w kraju nikt normalny się nie sprawdzi, ale z czego się tu cieszyć...

___________________________________________
* Co prawda zdobył więcej punktów niż Skorża w swoim mistrzowskim sezonie, ale nie bądźmy drobiazgowi.

jova 28.12.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 835076)
Jeżeli odniesie jakieś sukcesy, to wyrobi sobie nazwisko na rynku rosyjskim, będzie mógł przebierać w ofertach, a posty jovy staną się jeszcze śmieszniejsze.

A jeśli mu się nie powiedzie to wszystko dlatego, że właściciel go okłamał, a piłkarze byli leniwi.
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli moje posty są takie śmieszne to wystawia to kiepskie świadectwo tym, którzy nie są w stanie podważać moich argumentów?

1q2 28.12.2009 16:07

szprotson - nie trafione wd mnie porównanie, zresztą my tak na prawdę nie wiemy co spowodowało ta decyzję , Petrescu już jakiś czas temu przebąkiwał o odejściu, być może doszło do jakiś nieporozumień z właścicielem dotyczących polityki transferowej.
A co z Unireą? Ja to bym chciał by każdy trener zostawiał w takim punkcie klub.Po mistrzostwie, po zarobieniu ponad 7 mln ojro w 3 miesiące i jako lidera na półmetku sezonu.Petrescu nie jest niezastąpiony, to jeden z wielu konkretnych trenerów w Europie więc wszystko w rękach właściciela Unirei.

jova, Twoje niby argumenty obaliło życie a i tu na forum było to robione dziesiątki razy , największe uparciuchy z politycznego(ze mną włącznie) mogły by się od Ciebie uczyć jak wpaść w paranoje i tkwić w niej kupę czasu.Po raz któryś rozpoczynasz batalie nie wiadomo po co i na co , można by zaryzykować stwierdzenie że Petrescu utrzymuje Cie przy forumowym życiu bo na inne tematy masz mało do powiedzenia.

wolfy 28.12.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835092)
A jeśli mu się nie powiedzie to wszystko dlatego, że właściciel go okłamał, a piłkarze byli leniwi.
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli moje posty są takie śmieszne to wystawia to kiepskie świadectwo tym, którzy nie są w stanie podważać moich argumentów?

Podważyli kilkukrotnie, ale to przypominało raczej gadanie dziada z obrazem. Tak więc kolejne sukcesy Rumuna będą wymagały od Ciebie jeszcze większej gimnastyki słownej - zakładając, że komukolwiek będzie się jeszcze chciało z Tobą dyskutować. Ja nie zamierzam, 1q2 chyba też.

Szczerze - po sukcesach Petrescu w Unirei wchodziłem do tego tematu żeby zobaczyć, czy dostaniesz piany. Nie zawiodłeś mnie ani razu, chwilami było naprawdę zabawnie, ale wciąż liczę na więcej. Dla tego życzę Rumunowi jak najlepiej, bo nie ma nic zabawniejszego dla otoczenia, niż próba dyskutowania z faktami ( dlatego właśnie komunistyczne teksty propagandowe są dziś niewyczerpanym źródłem humoru, zwłaszcza dla nie pamiętających tych czasów ).

Ponieważ zazwyczaj Cię ignoruję, to pozwolę sobie jeszcze ten jeden raz dorzucić do pieca:
"Petrescu to - w odróżnieniu od Skorży - profesjonalny trener, człowiek mający wizję tego co robi."

Rob_Zombie 28.12.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 835088)
* Co prawda zdobył więcej punktów niż Skorża w swoim mistrzowskim sezonie, ale nie bądźmy drobiazgowi.

Ciekawe...
Więc 64>64? Albo może 64>77? Aa.. dobra, nie bądźmy drobiazgowi...

felipe 28.12.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 835087)
idac powyzszym tokiem rozumowania.
czyli kazdy transfer mega gotowkowy do Man City - Tylko GŁUPI nie korzysta

Bardzo nietrafne porównanie...
Tak samo jak kogoś wyżej, kto porównuje tą sytuację do łakomienia się polskich "gwiazd" na zachodnie pieniadze...

FraMat 28.12.2009 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 835095)
szprotson - nie trafione wd mnie porównanie, zresztą my tak na prawdę nie wiemy co spowodowało ta decyzję , Petrescu już jakiś czas temu przebąkiwał o odejściu, być może doszło do jakiś nieporozumień z właścicielem dotyczących polityki transferowej.

Petrescu nie przebąkiwał, tylko wyraźnie mówił, że zimą odejdzie z Unirei.
Byc może już wczesniej miał jakieś oferty.
Z drugiej strony odszedł w najlepszym momencie - gdyby wiosną potknął sie na czymkolwiek: porażka z Liverpoolem, utrata mistrzostwa i tylko drugie, albo trzecie miejsce w lidze, traktowane byłoby to przez prasę jako.... niebotyczna klęska.
Innymi słowy: mogło być gorzej, natomiast "lepiej" byłoby trudne do osiągnięcia.
Sa w prasie rumunskiej pogłoski o sporze z właścicielem Unirei, że niby chciał teraz zimą wyprzedać, co się da z Unirei i do zarobionych 13-15 milionw (takie liczby podaje prasa rumunska) dołożyc jeszcze kilka z transferów, po czym zacząć od nowa. A Petrescu miał tego nie chcieć.
Nie sa to jednak wieści sprawdzone, ale dochodzenie pismaków
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 835095)
A co z Unireą? Ja to bym chciał by każdy trener zostawiał w takim punkcie klub.Po mistrzostwie, po zarobieniu ponad 7 mln ojro w 3 miesiące i jako lidera na półmetku sezonu.Petrescu nie jest niezastąpiony, to jeden z wielu konkretnych trenerów w Europie więc wszystko w rękach właściciela Unirei.

Prasa rumuńska sugeruje aktualnego selekcjonera Rumunii Razhvana Lucescu, ale jak na razie wydaje sie to mało prawdopodobne. Zresztą to zupełnie inna klasa.Właścicel chciałby ponoć postawić na jakiegoś cudzoziemca

Lemoniadowy Joe 28.12.2009 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835069)
Błaszczykowski narzeka, a ambicji chyba nigdy nie można było mu odmówić.


chodzi o ten wywiad w którym Błaszczykowski powiedzial że Petrescu ma do dyspozycji w Unirei 40 graczy bo przy jego treningach są ciągłe kontuzje :)

PS co oczywiście jest bajką

wolfy 28.12.2009 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 835147)
W jakimś prawdopodobnie innym wywiadzie, też bardzo negatywnie rozpisywał się o metodach Rumuna. Stwierdził, że za jego czasów w Wiśle wszyscy byli wykończeni i nie mieli ochoty grać w piłkę.

OK, ciężka praca? Niech będzie. ...ale nie od razu. Jak ktoś przychodzi i narzuca wymagania, do których organizm nie jest przystosowany, a przy tym cały czas wyzywa wszystkich od leni, to w konsekwencji tego i przygotowanie fizyczne, i stan psychiczny nie są na najlepszym poziomie. Zresztą co to za mobilizacja? Na niektórych dobry jest kij, lecz wielu zmotywować jest w stanie tylko marchewka. Dan niestety tego nei rozumiał.

Kiedy widzę, jak ta marchewka Skorży działa na nasze gwiazdeczki, to mam ochotę sięgnąć po kij. Ja rozumiem, że można nie umieć, ale żeby się opierdalać (pardon my French) w jednym z najważniejszych dla klubu meczy (znów Levadia)? To jest jak splunięcie w twarz właścicielowi i kibicom.

Nie twórzcie panowie nowych metod szkoleniowych, bo przykładowy trener w Bundeslidze nie prosi swoich piłkarzy żeby może łaskawie - jeśli nie są zbyt przemęczeni - trochę pobiegali.

FraMat 28.12.2009 20:16

marchewka?
To nie sa nią kontrakty? na dziesiątki i setki tysice euro rocznie?
To, co ma nią być? Dziewica na łeba po wygranym meczu?

Oni już marchewkę mają, chcecie do marchewki dodac jeszcze sok z marchewki?
Zejdźcie na ziemię...
raindog...O jakiej metodzie kija w wykonaniu Dana myslisz? Kiedy te nasze kochane kopacze zostały przez Dana czymś ukarane?
Chyba o czymś nie wiem

Lemoniadowy Joe 28.12.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 835184)
Tak, czy inaczej ta marchewka Skorży lepiej działa, niż kij Dana.

jak dział lepiej jak my odpadamy z Levadią i mamy problemy z kasą a Unirea w LM zarobił około 50 mln zł i jest jednocześnie jest w czołówce w lidze nie są zajeb... jak nasi pilkarze

inną sprawą jest to czy Skorża ma możliwość chwycenia wszystkiego mocną reką przy tak wąskiej kadrze jak jesienią i przy tak słabej swojej pozycji w klubie musiałby dostać pełne zaufanie od Cupiała gwarancje pracy i realizacji swoich pomysłów a nie sytuacji gdzie jeszcze jedna dwie porażki i wylot trenera

ale jest tez drugie pytanie czy Skorża to na pewno odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu niby wyniki w lidze ma bardzo dobre ale czy jest wstanie cos ugrać ponad to ? taki awans do LM przy nowym stadionie to mógłby byc "kop" niesamowity dla naszego klubu

wolfy 28.12.2009 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835195)
raindog...O jakiej metodzie kija w wykonaniu Dana myslisz? Kiedy te nasze kochane kopacze zostały przez Dana czymś ukarane?
Chyba o czymś nie wiem

Kazał im biegać, trenować. Z tego co mówił, to dał im 60% obciążeń aplikowanych rumuńskim piłkarzom. Podobno Kazimierz Moskal spokojnie dawał im radę.
Poza tym zaprowadził ich do fabryki żeby pokazać, co to ciężka praca.
Jak już pisałem - nie pasował tutaj.

element 28.12.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 835203)
jak dział lepiej jak my odpadamy z Levadią i mamy problemy z kasą a Unirea w LM zarobił około 50 mln zł i jest jednocześnie jest w czołówce w lidze nie są zajeb... jak nasi pilkarze


Jak domniemam mowa jest o czasach jego pobytu w Wiśle.
Co ma do rzeczy co on osiągnął z innym klubem? to że z nimi osiągnął nie znaczy że gdyby został w Wiśle też by osiągnął. To samo przejmując teraz nowy klub. Chore rozumowanie i dziwie się że Borek i reszta między przerwami skrótów LM o tym ciągle .......ili.
Smuda też wjechał z Widzewem do LM. z Wisłą i Poznaniem mu się nie udało?
Panie Borek, wytłumacz mi to Pan.

A media wykorzystały moment gdy Rumun (tzn jego zespół) coś zaczął osiągać i .......ili non stop o jakichś leniach i lamusach. Może i tak powiedział, tzn zapisu wideo z tego nie widziałem.
Typowy kijek w mrowisko żeby dać do zrozumienia właścicielom klubów itd że błędem było pozbycie się wielkiego Dana i takich ludzi nam potrzeba.
A już kompletnie mnie położył tekst o tym ze grajki rzekomo wjechali na rewir do Cupiała. Mogli dodać że przez koma go powiadomili.
Już widzę jak grajkowie się skarżą Cupiałowi, który tylko ciężką pracę dorobił się fortuny.
Pomijam fakt że gdy byli wzywani na dywan po Lewatywie mieli zapewne nieprzespany tydzień i gdyby tylko mruknęli to z szoku jeden z drugim nie wiedziałby gdzie się znajdują drzwi wyjściowe.

Może i się opierdalali (bądz byli wycięczeni) ale powód jego zwolnienia z pewnością był inny.

TSW06 28.12.2009 20:41

1. Perescu miał dobre podejście bo kazała piłkarzom zap..dalać temu nikt nie zaprzeczy
ale : jeśli cisnął ich tak przez końcówkę sezonu i okres przygotowawczy to wytłumaczcie mi pozycję wicelidera i 0-1 z Iraklisem.
2. Czy była to "tylko" czy "aż" pozycja wicelidera tego nie możemy ocenić teraz bo niektórzy zawodnicy z tamtego składu poszli do góry a niektórym niestety się nie udało co nie znaczy że tak miało być za Petrescu.
3. Kłótnie z sędziami i zarządem naszej kochanej ligi nie pomagały ani Danowi, ani Wiśle jako klubowi ani piłkarzom. Śmiem twierdzić że tymi gadkami Petrescu chciał zwrócić uwagę Europy na siebie, że gdzieś tam jest i ma zamiar zostać wielkim trenerem.
4. Jeżeli Kuba Błaszczykowski gra w jakiejś drużynie piach to znaczy że szkoleniowiec powinien zostać zmieniony, a tak właśnie było za Petrescu

Robek 28.12.2009 20:42

to mógł iść z nimi na piwo,grila i gokardy to do dzisiaj siedziałby w Krakowie

kolend 28.12.2009 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 835076)
Dlaczego Dan ma tylu zwolenników? Cóż, możliwość zobaczenia w ukochanym klubie prawdziwego profesjonalisty na ławce trenerskiej jest czymś, co będę zawsze pamiętał i do czego będę wracał. Przez chwilę otarliśmy się o inny, lepszy piłkarsko świat - tyle, że niektórym to po prostu nie było na rękę.
A teraz z jednej strony obserwuję sukcesy Dana, a z drugiej muszę regularnie wysłuchiwać przeprosin Skorży.

-z tego co pamiętam, to w Wiśle Dan był trenerem żółtodziobem właściwie
-nieudany epizod Dana w Wiśle jest przez jego fanklub tłumaczony nieudacznymi piłkarzami/działaczami, z kolei jak Skorży się powinie noga - to znaczy, ze jest chujowy, o innych czynnikach zapominając
-możecie stawiać sanktuarium dla Dana, ja go zapamiętam głównie jako kolesia, który się rzucał stojąc przy linii, a jakieś gdybanie, co by było gdyby został, gdyby cośtam, gdyby kupiono Grigorie (tak się nazywal?) pozostawiam jego fanom :)

IncognitoTSW 28.12.2009 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 835209)

A media wykorzystały moment gdy Rumun (tzn jego zespół) coś zaczął osiągać i .......ili non stop o jakichś leniach i lamusach. Może i tak powiedział, tzn zapisu wideo z tego nie widziałem.
.

Nie wiem czy tak mu zazdrościsz? Boli cię to tak, że Małecki i Gołoś to nie materiał na piłkarzy kompletnych?

spartan 28.12.2009 20:55

Nie rozumiem tej dyskusji o wyższości Petrescu nad... No właśnie nad kim?
Nad Skorżą? Nad Kasperczakiem? Nad Smudą?
Dan jawi się tutaj jako wzór cnót wszelakich bo osiągnął sukces z Unireą. Być może osiągnie także z Kubanem. Nie wiem. Gdybam. Tylko rosyjscy oligarchowie to zupełnie inny rozmiar kapelusza.
Jakim jest trenerem okaże się z czasem. Nie życzę mu źle. Jednak jego okres w Wiśle to skrzyżowanie poczynań Majewskiego i Leo w tym kraju.
Arogancja jak u holendra, pretensje do wszystkich wokoło, plus próba wprowadzenia drylu na wzór Doktora.

Daleki jestem od usprawiedliwiania naszych kopaczy. Oczywiście, że są rozkapryszeni. Oczywiście, że zaprząta ich wszystko poza piłką i solidnym treningiem. Tylko nie bądźmy naiwni, że hasło hard work wystarczy aby to się zmieniło. Nie przekonał ich. Nie trafił do nich. I jest to tak samo wina ich minimalizmu jak jego, że nie potrafił/nie chciał znaleźć klucza.

Tak, to piłkarze i działacze zrobili co chcieli. Za jego plecami bądź jawnie. Tylko, że on im w tym doskonale pomógł.
Jego konferencje prasowe, płacze i lamenty nad sędziowaniem czy korupcją Legii to jak płakanie, że Mały sklął innego kopacza na boisku. To właśnie był jego absolutny brak profesjonalizmu i doświadczenia.

Cóż znaczyła jego heroiczna praca FraMacie? Ile sposobów rozwiązania wydarzeń boiskowych wymyślił Dan? Ile różnych zagrywek z rzutów wolnych? Ile sposobów na kornera? Ile kontrataków?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835195)
Upieram sie, że zmiany było widac, chociaż nie wszyscy kopacze z naszej drużyny tych zmian chcieli.
Upieram się, że były to zmiany w kierunku nowoczesnego futbolu, który nie jest widowiskowy, ale dzieki ciężko ćwiczonym na treningach schematom, może byc skuteczny w europejskiej perspektwie, w przeicieństwie do radosnego biegania za piłką, ktore wystarcza na polska ligę, ale w Europie wywołuje usmiech politowania.

Ja nie wiem ile. I odważnie sądzę, że Ty też nie wiesz co robili na treningach i odprawach.
I tak naprawdę cokolwiek im nie przekazał to G z tego wyszło bo to i tak była kopanina się po czołach.

W takim modelu funkcjonowania klubu i bez jawnego poparcia góry nie miałby szans nawet Ferguson. A co dopiero trener na początku drogi. Trener nie wolny od błędów.

Możemy się wściekać na wielu piłkarzy ale nie popadajmy w paranoję. To, że narzekali Baszczu, Błaszczu, Zieniu i inni to jednak nie tylko ich niechęć do ciężkiej pracy.
Tak, życzę Wiśle trenera z ciężką ręką, z autorytetem, sumiennością i zapałem do tej roboty. Ale nie płaczę po Rumunie bo po prostu mnie także nie przekonał. Ani swoim charakterem, ani sposobami przekazania zawodnikom swojej filozofii gry. To co udało się (przy co by jednak nie mówić dużej dozie szczęścia zwłaszcza w LM) w Unirei nie udało się u nas.

element 28.12.2009 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 835217)
Nie wiem czy tak mu zazdrościsz? Boli cię to tak, że Małecki i Gołoś to nie materiał na piłkarzy kompletnych?

A gdzie ja napisałem o zazdrości? Skrobnąłem jedynie o entej manipulacji ze strony mediów.
Ja mu niczego nie ujmuję bo w jakimś tam procencie przyczynił się do tych wyników.
A czy jest dobrym trenerem okaże się wtedy gdy przejmie stery nowego klubu i jak daleko go zabierze ze sobą.

A co Małeckiego to wolę jego jednego aniżeli 5 Frankowskich.
Z Gołosiem się zobaczy.

Lemoniadowy Joe 28.12.2009 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 835209)
Jak domniemam mowa jest o czasach jego pobytu w Wiśle.
Co ma do rzeczy co on osiągnął z innym klubem? to że z nimi osiągnął nie znaczy że gdyby został w Wiśle też by osiągnął. To samo przejmując teraz nowy klub. Chore rozumowanie

chore to jest nie widzenie faktów a fakty sa takie że jesteśmy w głębokiej d... mając przez 10 lat najlepsza w sytuacje w lidze przez wiele lat wyciągając praktycznie wszystkich najlepszych graczy za ciężkie pieniądze płacąc gigantyczne kontrakty jesteśmy w d...

gdy odpadliśmy z Valerengą to sie wydawało szokiem chyba nikt nie wierzył że bedzie jakies Tibilisi , Victoria , 8 miejsce w lidze , Levadia

po co dalej trzymac sie tylko Petrescu zobaczmy jakie wyniki prze te 10 lat mają Czesi Rumunii my odpadamy z barazowiczem Valerenga Steaua leje rok pozniej wicemistrza Norwegii 6-1

Robek 28.12.2009 21:44

po co te dyskusje,robi sie to nudne
niema Dana,jest Skorża jak długo -to zależy od B.C-my na to nie mamy wpływu
a nawet na to kto będzie nastepny
MY nawet nie mamy wpływu kto będzie grał na wiosne takie są fakty,możemy się jedynie modlic żeby Boss chciał dalej prowadzic ten wózek i tyle
A w/g mnie na tą chwile Skorża jest jedynym trenerem na Wisłe, bo kto??
chyba że znajdą jakiegoś trenera za granicy
Kasperczak?- ale Zuraw,Kosa,Franek rodzą sie w polsce raz na 30 lat

FraMat 28.12.2009 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Nie rozumiem tej dyskusji o wyższości Petrescu nad... No właśnie nad kim?
Nad Skorżą? Nad Kasperczakiem? Nad Smudą?

To nie jest zadna dyskusja o wyższości Petrescu nad... kimkolwiek
To po prostu przypominaie o tym, że mieliśmy trenera zdolnego i profesjonalengo, któremu nikt w Wiśle nie zaufał, a ktory wykazał, że Wisła się pomyliła. I to grubo.
Pamiętam, jak po odejściu Dana, gdy broniłem jego umiejętności na tym forum, niektórzy pisali z pogardą, że zobaczymy co Dan osiągnie z klubikiem rumuńskim i że to będzie weryfikacja jego umiejętności.
Później ci sami, po zdobyciu przez dana mistrozstwa Rumunii, wysmiewali go twierdząc, że dopiero gra w LM zweryfikuje Dana jako tenera nieudacznika.
Dzisiaj ci sami, zapominając o tym, co wczesnej pisali, chcieliby pewnie napisać, że dopiero zdobycie przez nowy klub Dana mistrzostwa świata zweryfikuje jego talent.

Po prostu niektórz w swojej zacieklości i nienawiści robią sobie z gęby d..ę a z siebie błaznów wierzgającyh przeciw faktom.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Dan jawi się tutaj jako wzór cnót wszelakich bo osiągnął sukces z Unireą. Być może osiągnie także z Kubanem. Nie wiem. Gdybam. Tylko rosyjscy oligarchowie to zupełnie inny rozmiar kapelusza.
Jakim jest trenerem okaże się z czasem. Nie życzę mu źle. Jednak jego okres w Wiśle to skrzyżowanie poczynań Majewskiego i Leo w tym kraju.
Arogancja jak u holendra, pretensje do wszystkich wokoło, plus próba wprowadzenia drylu na wzór Doktora.

Może.
jak dla mnie jednak skrzyżowanie Beenhakera (wiedza trenerska) i Majewskiego (swiadomośc trenerska i chęć sprawowania rzeczywistej kontroli na drużyną) to jedyny model jaki w Polsce może kiedykowliek przynieśc efekty.
Inaczej skazani jesteśmy na przypadkowy awans do LE, przypadkowo wygrany mecz ze średniakiem, itt.
Może ty tego chcesz, ja na pewno nie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Daleki jestem od usprawiedliwiania naszych kopaczy. Oczywiście, że są rozkapryszeni. Oczywiście, że zaprząta ich wszystko poza piłką i solidnym treningiem. Tylko nie bądźmy naiwni, że hasło hard work wystarczy aby to się zmieniło. Nie przekonał ich. Nie trafił do nich. I jest to tak samo wina ich minimalizmu jak jego, że nie potrafił/nie chciał znaleźć klucza.

Kluczem powinen byc zawód jaki uprawiają i pieniądze jakie dostają.
A zarząd z właścicielem powinni byli wspierac Dana a nie rzucać mu kłody pod nogi
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Tak, to piłkarze i działacze zrobili co chcieli. Za jego plecami bądź jawnie. Tylko, że on im w tym doskonale pomógł.
Jego konferencje prasowe, płacze i lamenty nad sędziowaniem czy korupcją Legii to jak płakanie, że Mały sklął innego kopacza na boisku. To właśnie był jego absolutny brak profesjonalizmu i doświadczenia.

To twoja opinia.
Inni uważają, że była to próba zrzucenia balastu psychicznego z piłkarzy.
Ale masz prawo do własnej interpretacji
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Cóż znaczyła jego heroiczna praca FraMacie? Ile sposobów rozwiązania wydarzeń boiskowych wymyślił Dan? Ile różnych zagrywek z rzutów wolnych? Ile sposobów na kornera? Ile kontrataków?

Wystarczy dla przykładu nauczenie piłkarzy grania różnymi ustawieniami w jednym meczu. Sami to przyznali.
Może jestem niepoprawny ale dla mnie grac w piłke jak Barcelona może tylko Barcelona.
Inne drużyny muszą mozolnie konstruowac własne schematy rozgrywania piłki, I to widziałem za czasów Petrescu
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)

Ja nie wiem ile. I odważnie sądzę, że Ty też nie wiesz co robili na treningach i odprawach.
I tak naprawdę cokolwiek im nie przekazał to G z tego wyszło bo to i tak była kopanina się po czołach.

Obawiam sie, że wtedy było to o niebo lepsze niż kopanina za czasów Skorży
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)

W takim modelu funkcjonowania klubu i bez jawnego poparcia góry nie miałby szans nawet Ferguson. A co dopiero trener na początku drogi. Trener nie wolny od błędów.

I tu sie zgadzam.
Napisałem to wcześniej.
Petrescu nic by z tymi kopaczami nie osiągnął.
Niczego nie osiągnąłby z takim zarządem i właścicelem.
Dlatego dobrze, że odszedł.
Dla niego dobrze.
A my skazani jesteśmy na bylejakość.
Bo tego chcemy
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Możemy się wściekać na wielu piłkarzy ale nie popadajmy w paranoję. To, że narzekali Baszczu, Błaszczu, Zieniu i inni to jednak nie tylko ich niechęć do ciężkiej pracy.

Także niechęć do zmian. Także świadomość, że Dan moze ich kiedyś zastąpić lepszymi wykonawcami jeśli dłużej zostanie i będzie cieszył się zaufaniem góry.
To zrobił w Unirei - pozbył się gorszych i zastąpił ich lepszymi przy błogosławienstwie właściciela, który teraz liczy mające nadejść miliony euro,
A my liczymy dług, którego nie możemy spłacić
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Tak, życzę Wiśle trenera z ciężką ręką, z autorytetem, sumiennością i zapałem do tej roboty. Ale nie płaczę po Rumunie bo po prostu mnie także nie przekonał. Ani swoim charakterem, ani sposobami przekazania zawodnikom swojej filozofii gry. To co udało się (przy co by jednak nie mówić dużej dozie szczęścia zwłaszcza w LM) w Unirei nie udało się u nas.

I ja też tego Wisle życzę.
I nie marzę o powrocie Petrescu. Szkoda by mi było chłopa.
Życzę Cupiałowi mądrych, przemyślanych, odważnych decyzji w wymienianiu składu na ludzi chccących pracować i w pozyskaniu trenera, który jest w stanie osiągnąć coś poza naszym podwórkiem.
Póki co popieram Skorżę, choć jak wolfy, widzę jego niedostatki, mając nadzieję, że to on właśnie będzie trenerem, który zyska autorytet i rzeczywistą władzę w klubie popartą rzeczywistą wiedzą i umiejętnościami.

IncognitoTSW 28.12.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 835227)
A co Małeckiego to wolę jego jednego aniżeli 5 Frankowskich.
Z Gołosiem się zobaczy.

Cupiał i Skorża chyba też, bo zamiast fachowcami to obsadzają stanowiska zaufanymi kolegami :)

donecki 28.12.2009 22:05

Ja wole Frankowskiego niz 5 Małeckich.I tak można gdybać sobie co kto chce jak i tak do nas nikt nie wraca sensowny oprócz Kosy i Clebera.

Robek 28.12.2009 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donecki (Post 835253)
Ja wole Frankowskiego niz 5 Małeckich.I tak można gdybać sobie co kto chce jak i tak do nas nikt nie wraca sensowny oprócz Kosy i Clebera.


Kosa wraca? to super ,jaki oni to zrobili:-D

1q2 28.12.2009 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Jednak jego okres w Wiśle to skrzyżowanie poczynań Majewskiego i Leo w tym kraju.

Tyle że efekty inne - Nie ułatwię Ci sprawy więc policz sobie bilans wygranych-remisów i porażek a potem napisz że był chujowy.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Tak, to piłkarze i działacze zrobili co chcieli. Za jego plecami bądź jawnie. Tylko, że on im w tym doskonale pomógł.


.......enie o szopenie za przeproszeniem.Może i gadali ale pokaż mi choć 1 mecz obok którego przeszli?I nie idź na łatwiznę zapodając mecz bądź mecze które nie wyszły - Ułatwie Ci - nie było takich meczów - Drużyna może psioczyła ale na boisku zapierdalała od 1 do ostatniej minuty(choćby w słynnym meczu z Iraklisem) i to jest na 'niewielka' różnica.U Skorży jest niby wszystko pięknie, nikt nie gada za plecami, wszyscy się szanują , tylko czemu gołym okiem widać olewkę?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Jego konferencje prasowe, płacze i lamenty nad sędziowaniem czy korupcją Legii to jak płakanie, że Mały sklął innego kopacza na boisku. To właśnie był jego absolutny brak profesjonalizmu i doświadczenia.

haha to jest dopiero piękny argument - gdzie są ci sędziowie teraz?, gdzie jest ówczesny trener Legii?
Rozumiem że ful profesjonalizm i mega doświadczenie to milczeć gdy masz doczynienia ze złodziejami.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 835225)
Cóż znaczyła jego heroiczna praca FraMacie? Ile sposobów rozwiązania wydarzeń boiskowych wymyślił Dan? Ile różnych zagrywek z rzutów wolnych? Ile sposobów na kornera? Ile kontrataków?

A co to w ogóle za pytanie - Ma Framat zacząć ściągać mecze z przed 3 czy 4 lat i robić wykresy by Cię zadowolić.Jeśli w takim stylu chcesz dyskutować to proszę ,cofnijmy się wstecz i z chęcią poznam metody Kasperczaka, nakreśli ilość sposobów rozwiązywania wydarzeń boiskowych,zagrywek z rzutów rożnych,wolnych, kontrataków itp.A jeśli ma być teraźniejszość to z chęcią poznam warsztat Skorży w tych kwestiach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl