Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

leszekm 18.08.2008 16:49

Warto wejść na stronę główną klubu na której znajdują się informacje na temat ścianki i nowe zdjęcia.

yarek00 18.08.2008 17:18

Tak wracając do tego co przedtem, to gdzie to wyczytaliście, że nie będziemy się przenosić z R22?

marcinarsenal 18.08.2008 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarek00 (Post 587379)
Tak wracając do tego co przedtem, to gdzie to wyczytaliście, że nie będziemy się przenosić z R22?

Jeden z panów z wielkiej trójki to oznajmił, nie pamiętam - Cupiał, Bednarz, albo Wilczek

Gucio25 18.08.2008 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 587341)
Kamerka w takim stanie jest juz grubo ponad rok ;) A swoją drogą to ile może trwać transmisja testowa :rotfl:
Dali by normalną i porządną kamerę a nie jakieś gówienko...

może jakaś sprzątaczka szmate zarzuciła, a my tu czekamy.. :D

pj.patryk 18.08.2008 20:18

Zobaczcie na to http://www.wisla.krakow.pl/galerie/2...metr_losowy=18
Czy oni mają zamiar coś z tym zrobić? Chodzi mi o ten brudny beton na trubunie D.
Nowa trybuna a wygląda na 30 lat. :-/

kądzikowski 18.08.2008 20:40

Przecież to będzie zabudowane elewacją - a'la kolumnadaz lat 50:D

wierny 18.08.2008 22:59

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...isly_stoi.html

Adasss 19.08.2008 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 587629)

To dobrze, że dziennikarze trzymają rękę na pulsie i ostrzegają przed niewątpliwie realnymi zagrożeniami.
Byłoby jednak miło, gdyby w pełni trzymali się faktów. Bo nadanie chwytliwego, a nieprawdziwego, tytułu artykułowi podważa wiarygodność całości. Bo nawet nie trzeba jechać na Reymonta by się przekonać, że aktualnie prace na stadionie trwają. Wystarczy zerknąć na stronę oficjalną klubu:
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=27&id_galerii=448

Pero 19.08.2008 15:26

Ze zdjęcia wynika ze demontują ten przepiękny płot od strony Reymana. Już się bałem że tego nigdy nie doczekam:)

Bronowianin 19.08.2008 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcinarsenal (Post 587460)
Jeden z panów z wielkiej trójki to oznajmił, nie pamiętam - Cupiał, Bednarz, albo Wilczek

Nie tak dawno powiedział o tym prezes Wilczek.

Pero 21.08.2008 12:00

Na Lechu skopiowali naszą kolumnadę http://www.budowa.maroonpoint.com/2008/s0499.jpg

Daniel Alves 21.08.2008 15:53

a co z bazą treningową? ma w końcu powstać i kiedy?

4fan_player 21.08.2008 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daniel Alves (Post 589327)
a co z bazą treningową? ma w końcu powstać i kiedy?

znając życie nie prędko.. albo nawet nigdy

Daniel Alves 21.08.2008 18:25

Ile na jesień 2009 będzie miejsc na Wisełce? Ile ma mieścić trybuna C?
Mam nadzieję że będzie można tam rozgrywać mecze ligowe bo będzie to już fajnie wyglądać:)

A boisko jak rozumiem ma być obniżone na wiosnę?

e 22.08.2008 01:13

ile na D/E jest rzedow krzesel?


PS:
odnosnie trybuny C
Cytat:

Poszczególne sektory podzielone zostaną 2-metrową szklaną barierą.
czyli to samo co na D i E ?
:/
kiszkowato to wyglada, po **** to to ja nie wiem.
MINUS
Cytat:

Trybuna wschodnia nie będzie połączona ze znajdującymi się za bramkami trybunami północną (D) i południową (E).
znowu MINUS

Cytat:

Według naszych pobieżnych obliczeń odległość pierwszego rzędu krzeseł linii bocznej boiska wyniesie aż 17-18 metrów!
i nastepny MINUS

Cytat:

Od murawy oddzielać ją będzie 70-centymetrowa barierka oraz szeroki na ponad 2 metry rów bezpieczeństwa

row? :lol: byle tylko o krokodylach nie zapomnieli.
...aaa ide spac.

mikereg 22.08.2008 06:55

Na początku tygodnia informowano o rozpisaniu przetargu na budowę nowej trybuny C stadionu Wisły. Przetarg ogłoszono dopiero dziś, jego przedmiotem jest: "Budowa stadionu piłkarskiego Wisła Kraków - trybuna wschodnia wraz z narożnikami".

Inwestor zastępczy, jakim w imieniu miasta jest krakowski Zarząd Dróg i Transportu oczekuje na oferty do 30 września, godz. 11. Kwadrans później nastąpi otwarcie kopert z propozycjami. Jedynym kryterium konkursowym jest cena - firma, która zaproponuje najniższą cenę brutto za wykonanie trybuny otrzyma możliwość realizacji kontraktu. Faworytem jest oczywiście Budimex-Dromex, który do tej pory wybudował obie nowe trybuny za bramkami oraz pawilon medialny. Obecnie firma ta wykonuje wartą 9,4 mln zł ściankę szczelinową przy trybunie wschodniej.

Na lata 2008-2009 władze miasta przewidziały na budowę trybuny wschodniej wydanie 90 mln zł. Prawdopodobnie cena będzie wyższa, różnicę miasto dopłaci do 30 marca 2010 roku. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bezproblemowo, wówczas trybuna wschodnia zostanie wybudowana do 30 listopada 2009 roku.

LooNatyk 22.08.2008 07:54

Moze jeszcze zaspany jestem, ale co oznacza, ze trybuna nie bedzie polaczona z D i E? Bedzie tam dziura jakas?!

harthausen 22.08.2008 08:28

^^ pewnie o brak przejścia z E i D na C i narożniki chodzi.
Chętnie bym zobaczył jakieś plany czy wizki tej planowanej do budowy C zobaczył, nie te publikowane do tej pory (bo to jest na poziomie gimnazjum, chłopaki z tego forum o wiele profesjonalniej się w to zabawili niż to pożal sie Boże biuro projektowe).

Jeżeli już jest przetarg na budowę, to plany konstrukcyjne muszą być, szczególnie interesujące są trzy rzeczy: wzajemne położenie trybun górnej i dolnej, konstrukcja zadaszenia i narożniki.

Przeleciałem wszystkie znane mi strony i fora, na razie nic nie znalazłem.

Greeg 22.08.2008 08:56

Az sie wierzyc nie chce ze to prawda, 17 metrow odstepu od linii bocznej boiska to chyba jakas parodia, dodatkowo gleboki na 2 metry row ?? To moze na tych 17 metrach ustawic jeszcze zasieki z drutu kolczastego.
Za kazdym razem jak czytam nowa informacje na temat projektu naszego stadiou i jego finalnego wykonania to szlag mnie trafia.
Mam propozycje :D niech SKWK zrganizuje nam spotkanie z Obtulowiczem :D, bardzo prosze, sadze ze forumowi architekci mieliby do niego kilka pytan na ktore zapewne nie znalby odpowiedzi.
Ale mnie zdenerwowaly te informacje ...

uuuatach 22.08.2008 09:08

LooNatyk: z makiety wynika, że pomiędzy narożnikiem a sektorem E jest dziura. (3. zdjęcie do artykułu)

Coach 22.08.2008 09:17

czy na oficjalnej dalej jest kamerka w widokiem na prace na stadionie ? nie mogę jej znaleźć :/

Robinho 22.08.2008 09:21

Rzeczywiście, jest przerwa między trybunami. Przecież ten stadion będzie wyglądał jakby był przebudowywany na przestrzeni 40 lat a nie zaledwie kilku. Wstyd, stadion wygląda okropnie, a te 17 m to już jakaś czarna komedia, może między trybuną, a linią boczną mają zamiar postawić ze 2 niewymiarowe boiska treningowe...

Wicked 22.08.2008 09:26

Witam, o to widoki elewacji z przetargu
płn-płd
http://img153.imageshack.us/img153/9...npldsx8.th.jpg
wsch-zach
http://img392.imageshack.us/img392/1...zachvr2.th.jpg
dach
http://img153.imageshack.us/img153/7783/dachct8.th.jpg

Wiecej widokow, rzutow, przekroi jest do pobrania w specyfikacji przetargowej, na stronie zdit

Mishuh 22.08.2008 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LooNatyk (Post 589674)
Moze jeszcze zaspany jestem, ale co oznacza, ze trybuna nie bedzie polaczona z D i E? Bedzie tam dziura jakas?!

Ale dla kogo to jest niespodzianka? Od 1998 w większości koncepcji miało tak być. D i E są jednopoziomowe (e- mają po 32 rzędy), a C i A/B będą dwupoziomowe (18 i 24 rzędy?). Różnica wysokości, różnica kątów nachylenia- jak chcecie zrobić na tych trybunach wspólne ciągi pieszych?
Ale to nie znaczy, że trybuny ma dzielić jakaś przepaść, mogą być nawet ściśle przylegające, tylko bez przejścia.


Ale dwumetrowej szklanej ściany między sektorami sobie ku.wa nie wyobrażam! Chyba że mowa tylko o oddzieleniu od siebie gospodarzy i gości. Bo żeby boisko od trybun oddzielał płotek na 70cm, a sektory naszych kibiców od siebie 200cm to jakaś masakra Pa-nowie.

reaf85 22.08.2008 09:52

Wicked...nareszcie ktoś coś sensownego w tym temacie pisze... ale dałeś dwa razy elewację południową i zachodnią...

Z resztą najlepiej podać link do przetargu i każdy zobaczy sobie co tam chce... Bo chyba nie były podawane...
Wstęp: http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: http://zdit.krakow.pl/images/stories..._wschodnia.pdf
Załączniki: http://zdit.krakow.pl/images/stories...a_przetarg.rar (380 MB, jeszcze nie ściągnąłem, ale zapewne są tam również rysunki projektowe, które zapodał Wicked)

kalashnikov2 22.08.2008 10:03

18 metrów między C a linią boczną będzie przed wyśrodkowaniem boiska czy już po? Bo z tego co pamiętam to trybuna ma zostać przesunięta w stronę C, tak by po obu stronach, zarówno od A-B jak i C było po 9-10 metrów.

marcinarsenal 22.08.2008 10:24

A ja się stadionem nie martwię, co to wszystkie kluby mają mieć oponki?! Przykład pierwszy z prawej: Arsenal. Nie dawno klub ten zmieniał stadion - przeszedł z Highbury na Emirates i powiem wam, że nigdy na Emirates nie osiągnie się takich warunków do kibicowania jak to było na Highbury. Po za tym, co Henry mówił przed meczem z Wisłą, że boi się wyjazdu do Krk, bo właśnie na takich mniejszych stadionach (jak ten Dundee Utd.) gra się najtrudniej.

Są oczywiście błędy konstrukcyjne, ale nie martwmy się, już za 80 lat zbudują nam nowy stadion :P

sandbender 22.08.2008 10:26

Kalashnikov
dodaj jeszcze po dwa metry z kazdej strony bo boisko trzeba zwezic. Ma 72 metry szerokości a musi mieć 68.

rav 22.08.2008 10:33

Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!

2-metrowe przegrody między sektorami - żart i kpina. Jak już chcieli je dzielić, wystarczył "szklany" płotek na pół metra.

Niepokoją miejsca w narożniku. Chciałbym zobaczyć jakieś symulacje, że z każdego miejsca będzie widać każdy fragment murawy.

Z lożami VIP na stronę zachodnią bym nie przesadzał - dach i trybuna zachodnia powinny zasłonić słońce gdy mecz będzie rozgrywany ok godz. 15 i później. Poza tym tu tych skyboxów i lóż będzie stosunkowo niewiele - więcej zapewne przewidziano na trybunie głównej - zachodniej.

Fajnie, że są windy. Pewnie 95% z nas w życiu z nich nie skorzysta, ale warto dbać o ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych... Jak się jakiś VIP-ek przejedzie czy pan z kamerą i będzie z tego powodu zadowolony, to też tylko plus.

Dziwna sprawa, bo coś na planie poziomu pierwszego nie mogę znaleźć tego sklepu i muzeum. A w opisie ogólnym jest. Są za to dwie sale konferencyjne na 170 m2.

Kamson 22.08.2008 10:35

Jaki jest cel tych dwumetrowych szyb pomiedzy sektorami?
A w tym rowie będzie woda z rekinami?
edit: górne miejsca w narożnikach... dla osób chcących oglądać dach?



architekt był chyba po weselu :lol:

Vinci 22.08.2008 10:40

Też pojęcia nie mam po jaką cholerę upierają się przy tych kretyńskich szybach... 2 metry to chyba jeszcze więcej niż te, które obecnie odgradzają sektory na trybunach D i E. Nie wiem czy czasem takie rozwiązanie nie będzie utrudniało tylko oglądania meczu...

4fan_player 22.08.2008 10:46

To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o

kalashnikov2 22.08.2008 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 589753)
Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!

Pocieszmy się, że to jest projekt który odnosię się do istniejącego stanu rzeczy, a więc murawy nie tak daleko od linii A-B i daleko od C (stan na dziś, przed planowanym kiedyśtam przesunięciem w strone parku). Przesunięcie murawy nie wchodzi w zakres teego etapu inwestycji (budowa trybuny schodniej wraz z narożnikami) więc murawy nikt na tym etapie inwestycji nie chce ruszać.

Snow 22.08.2008 10:56

100 x bardziej wolę 2 metrową fosę czy też rów (jak zwał tak zwał) niż np. 3 metrowe ogrodzenie.
Co by nie mówić przynajmniej nie zasłania boiska ;-)
Z drugiej strony odległość trybuny od boiska to jakaś patologia.
No i te szyby między sektorami... do czego one mają służyć?

rav 22.08.2008 10:57

Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę, że murawa będzie jakoś wyraźnie przesuwana.

Jurand 22.08.2008 11:02

Według tych rysunków w załączniku ze strony zdit murawa jest niby wyśrodkowana dobrze, więc mam nadzieję, że w rzeczywistości równiez tak będzie...

wiertar 22.08.2008 11:03

mi sie wydaje ze od strony AiB utna te cztery metry zebyspełnic Wymogi Uefa czy tam Fifa, bramki przesuna na srodek i bedzie tyle z przesówania murawy....
17 metrów... ja pierdykam.....

kalashnikov2 22.08.2008 11:09

Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.

Mishuh 22.08.2008 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 589763)
To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o

za duża.

Może tylko ja czegoś nie łapię, ale czemu muzeum i sklep muszą być na pierwszym piętrze, nie na parterze? Pamiętajmy, że powinny być dostępne PRZEDE WSZYSTKIM poza meczami, a to jednak nie ułatwia sprawy i przynajmniej intuicyjnie, to rozmieszczenie jest nienajkorzystniejsze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 589781)
Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.

Na Strachovie w Pradze zmieścili chyba 6 boisk jak dobrze pamiętam :P

Pero 22.08.2008 12:39

A nie miało tak być że po obniżeniu i przesunięciu boiska odległość od boiska od trybun wschodniej i zachodniej będzie 9 m?? Tez sporo no ale lepiej niż 17


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl