![]() |
Warto wejść na stronę główną klubu na której znajdują się informacje na temat ścianki i nowe zdjęcia.
|
Tak wracając do tego co przedtem, to gdzie to wyczytaliście, że nie będziemy się przenosić z R22?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Zobaczcie na to http://www.wisla.krakow.pl/galerie/2...metr_losowy=18
Czy oni mają zamiar coś z tym zrobić? Chodzi mi o ten brudny beton na trubunie D. Nowa trybuna a wygląda na 30 lat. :-/ |
Przecież to będzie zabudowane elewacją - a'la kolumnadaz lat 50:D
|
|
Cytat:
Byłoby jednak miło, gdyby w pełni trzymali się faktów. Bo nadanie chwytliwego, a nieprawdziwego, tytułu artykułowi podważa wiarygodność całości. Bo nawet nie trzeba jechać na Reymonta by się przekonać, że aktualnie prace na stadionie trwają. Wystarczy zerknąć na stronę oficjalną klubu: http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=27&id_galerii=448 |
Ze zdjęcia wynika ze demontują ten przepiękny płot od strony Reymana. Już się bałem że tego nigdy nie doczekam:)
|
Cytat:
|
Na Lechu skopiowali naszą kolumnadę http://www.budowa.maroonpoint.com/2008/s0499.jpg
|
a co z bazą treningową? ma w końcu powstać i kiedy?
|
Cytat:
|
Ile na jesień 2009 będzie miejsc na Wisełce? Ile ma mieścić trybuna C?
Mam nadzieję że będzie można tam rozgrywać mecze ligowe bo będzie to już fajnie wyglądać:) A boisko jak rozumiem ma być obniżone na wiosnę? |
ile na D/E jest rzedow krzesel?
PS: odnosnie trybuny C Cytat:
:/ kiszkowato to wyglada, po **** to to ja nie wiem. MINUS Cytat:
Cytat:
Cytat:
row? :lol: byle tylko o krokodylach nie zapomnieli. ...aaa ide spac. |
Na początku tygodnia informowano o rozpisaniu przetargu na budowę nowej trybuny C stadionu Wisły. Przetarg ogłoszono dopiero dziś, jego przedmiotem jest: "Budowa stadionu piłkarskiego Wisła Kraków - trybuna wschodnia wraz z narożnikami".
Inwestor zastępczy, jakim w imieniu miasta jest krakowski Zarząd Dróg i Transportu oczekuje na oferty do 30 września, godz. 11. Kwadrans później nastąpi otwarcie kopert z propozycjami. Jedynym kryterium konkursowym jest cena - firma, która zaproponuje najniższą cenę brutto za wykonanie trybuny otrzyma możliwość realizacji kontraktu. Faworytem jest oczywiście Budimex-Dromex, który do tej pory wybudował obie nowe trybuny za bramkami oraz pawilon medialny. Obecnie firma ta wykonuje wartą 9,4 mln zł ściankę szczelinową przy trybunie wschodniej. Na lata 2008-2009 władze miasta przewidziały na budowę trybuny wschodniej wydanie 90 mln zł. Prawdopodobnie cena będzie wyższa, różnicę miasto dopłaci do 30 marca 2010 roku. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bezproblemowo, wówczas trybuna wschodnia zostanie wybudowana do 30 listopada 2009 roku. |
Moze jeszcze zaspany jestem, ale co oznacza, ze trybuna nie bedzie polaczona z D i E? Bedzie tam dziura jakas?!
|
^^ pewnie o brak przejścia z E i D na C i narożniki chodzi.
Chętnie bym zobaczył jakieś plany czy wizki tej planowanej do budowy C zobaczył, nie te publikowane do tej pory (bo to jest na poziomie gimnazjum, chłopaki z tego forum o wiele profesjonalniej się w to zabawili niż to pożal sie Boże biuro projektowe). Jeżeli już jest przetarg na budowę, to plany konstrukcyjne muszą być, szczególnie interesujące są trzy rzeczy: wzajemne położenie trybun górnej i dolnej, konstrukcja zadaszenia i narożniki. Przeleciałem wszystkie znane mi strony i fora, na razie nic nie znalazłem. |
Az sie wierzyc nie chce ze to prawda, 17 metrow odstepu od linii bocznej boiska to chyba jakas parodia, dodatkowo gleboki na 2 metry row ?? To moze na tych 17 metrach ustawic jeszcze zasieki z drutu kolczastego.
Za kazdym razem jak czytam nowa informacje na temat projektu naszego stadiou i jego finalnego wykonania to szlag mnie trafia. Mam propozycje :D niech SKWK zrganizuje nam spotkanie z Obtulowiczem :D, bardzo prosze, sadze ze forumowi architekci mieliby do niego kilka pytan na ktore zapewne nie znalby odpowiedzi. Ale mnie zdenerwowaly te informacje ... |
LooNatyk: z makiety wynika, że pomiędzy narożnikiem a sektorem E jest dziura. (3. zdjęcie do artykułu)
|
czy na oficjalnej dalej jest kamerka w widokiem na prace na stadionie ? nie mogę jej znaleźć :/
|
Rzeczywiście, jest przerwa między trybunami. Przecież ten stadion będzie wyglądał jakby był przebudowywany na przestrzeni 40 lat a nie zaledwie kilku. Wstyd, stadion wygląda okropnie, a te 17 m to już jakaś czarna komedia, może między trybuną, a linią boczną mają zamiar postawić ze 2 niewymiarowe boiska treningowe...
|
Witam, o to widoki elewacji z przetargu
płn-płd http://img153.imageshack.us/img153/9...npldsx8.th.jpg wsch-zach http://img392.imageshack.us/img392/1...zachvr2.th.jpg dach http://img153.imageshack.us/img153/7783/dachct8.th.jpg Wiecej widokow, rzutow, przekroi jest do pobrania w specyfikacji przetargowej, na stronie zdit |
Cytat:
Ale to nie znaczy, że trybuny ma dzielić jakaś przepaść, mogą być nawet ściśle przylegające, tylko bez przejścia. Ale dwumetrowej szklanej ściany między sektorami sobie ku.wa nie wyobrażam! Chyba że mowa tylko o oddzieleniu od siebie gospodarzy i gości. Bo żeby boisko od trybun oddzielał płotek na 70cm, a sektory naszych kibiców od siebie 200cm to jakaś masakra Pa-nowie. |
Wicked...nareszcie ktoś coś sensownego w tym temacie pisze... ale dałeś dwa razy elewację południową i zachodnią...
Z resztą najlepiej podać link do przetargu i każdy zobaczy sobie co tam chce... Bo chyba nie były podawane... Wstęp: http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: http://zdit.krakow.pl/images/stories..._wschodnia.pdf Załączniki: http://zdit.krakow.pl/images/stories...a_przetarg.rar (380 MB, jeszcze nie ściągnąłem, ale zapewne są tam również rysunki projektowe, które zapodał Wicked) |
18 metrów między C a linią boczną będzie przed wyśrodkowaniem boiska czy już po? Bo z tego co pamiętam to trybuna ma zostać przesunięta w stronę C, tak by po obu stronach, zarówno od A-B jak i C było po 9-10 metrów.
|
A ja się stadionem nie martwię, co to wszystkie kluby mają mieć oponki?! Przykład pierwszy z prawej: Arsenal. Nie dawno klub ten zmieniał stadion - przeszedł z Highbury na Emirates i powiem wam, że nigdy na Emirates nie osiągnie się takich warunków do kibicowania jak to było na Highbury. Po za tym, co Henry mówił przed meczem z Wisłą, że boi się wyjazdu do Krk, bo właśnie na takich mniejszych stadionach (jak ten Dundee Utd.) gra się najtrudniej.
Są oczywiście błędy konstrukcyjne, ale nie martwmy się, już za 80 lat zbudują nam nowy stadion :P |
Kalashnikov
dodaj jeszcze po dwa metry z kazdej strony bo boisko trzeba zwezic. Ma 72 metry szerokości a musi mieć 68. |
Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!
2-metrowe przegrody między sektorami - żart i kpina. Jak już chcieli je dzielić, wystarczył "szklany" płotek na pół metra. Niepokoją miejsca w narożniku. Chciałbym zobaczyć jakieś symulacje, że z każdego miejsca będzie widać każdy fragment murawy. Z lożami VIP na stronę zachodnią bym nie przesadzał - dach i trybuna zachodnia powinny zasłonić słońce gdy mecz będzie rozgrywany ok godz. 15 i później. Poza tym tu tych skyboxów i lóż będzie stosunkowo niewiele - więcej zapewne przewidziano na trybunie głównej - zachodniej. Fajnie, że są windy. Pewnie 95% z nas w życiu z nich nie skorzysta, ale warto dbać o ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych... Jak się jakiś VIP-ek przejedzie czy pan z kamerą i będzie z tego powodu zadowolony, to też tylko plus. Dziwna sprawa, bo coś na planie poziomu pierwszego nie mogę znaleźć tego sklepu i muzeum. A w opisie ogólnym jest. Są za to dwie sale konferencyjne na 170 m2. |
Jaki jest cel tych dwumetrowych szyb pomiedzy sektorami?
A w tym rowie będzie woda z rekinami? edit: górne miejsca w narożnikach... dla osób chcących oglądać dach? architekt był chyba po weselu :lol: |
Też pojęcia nie mam po jaką cholerę upierają się przy tych kretyńskich szybach... 2 metry to chyba jeszcze więcej niż te, które obecnie odgradzają sektory na trybunach D i E. Nie wiem czy czasem takie rozwiązanie nie będzie utrudniało tylko oglądania meczu...
|
To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o
|
Cytat:
|
100 x bardziej wolę 2 metrową fosę czy też rów (jak zwał tak zwał) niż np. 3 metrowe ogrodzenie.
Co by nie mówić przynajmniej nie zasłania boiska ;-) Z drugiej strony odległość trybuny od boiska to jakaś patologia. No i te szyby między sektorami... do czego one mają służyć? |
Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę, że murawa będzie jakoś wyraźnie przesuwana.
|
Według tych rysunków w załączniku ze strony zdit murawa jest niby wyśrodkowana dobrze, więc mam nadzieję, że w rzeczywistości równiez tak będzie...
|
mi sie wydaje ze od strony AiB utna te cztery metry zebyspełnic Wymogi Uefa czy tam Fifa, bramki przesuna na srodek i bedzie tyle z przesówania murawy....
17 metrów... ja pierdykam..... |
Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.
|
Cytat:
Może tylko ja czegoś nie łapię, ale czemu muzeum i sklep muszą być na pierwszym piętrze, nie na parterze? Pamiętajmy, że powinny być dostępne PRZEDE WSZYSTKIM poza meczami, a to jednak nie ułatwia sprawy i przynajmniej intuicyjnie, to rozmieszczenie jest nienajkorzystniejsze. Cytat:
|
A nie miało tak być że po obniżeniu i przesunięciu boiska odległość od boiska od trybun wschodniej i zachodniej będzie 9 m?? Tez sporo no ale lepiej niż 17
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl