Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

Proud 01.10.2011 21:40

Mam pytanie odnośnie książki "Gra o tron".

A dokładnie pytanie dotyczy i książki i serialu...

Mianowicie: Czy jak obejrzałem serial "Gra o tron" to opłaca mi się czytać książkę? Czy lepiej od razu przejść do następnej części czyli "Starcie królów"?

Kurde, nie lubię czytać książki jak znam jej fabułę.

Lemoniadowy Joe 02.10.2011 07:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kuba_cf (Post 1170536)
Z tym czytaniem jego dzieł "jak leci" trzeba uważać. Ja zraziłem się do autora przeskakując ze starszych (Lśnienie, To, Christine itp.) na te nowsze np. "Buick 8". Cięzko mi się przełamać i "wrócić do niego"...

mam podobnie właśnie na "Bezsenności" nie doczytanej zresztą zakończyłem czytanie Kinga, dawno temu

bridgeburner 02.10.2011 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1172426)
Mam pytanie odnośnie książki "Gra o tron".

A dokładnie pytanie dotyczy i książki i serialu...

Mianowicie: Czy jak obejrzałem serial "Gra o tron" to opłaca mi się czytać książkę? Czy lepiej od razu przejść do następnej części czyli "Starcie królów"?

Kurde, nie lubię czytać książki jak znam jej fabułę.

Czytaj czytaj
wiele watkow i postaci pominietych, kilka drobnych ale zanczacych rożnic miedzy ksiażka a serialem
Wydaje mi sie , że bedziesz zagubiony na poczatku Starcia Krolów jak nie przeczytasz Gry

felipe 02.10.2011 10:10

Taka nowa dość pozycja w Wydawnictwie Znak się pojawiła - "Snajper".
Opis ciekawy - kulisy treningów i misji Seal Team Six, zachęca lekko do kupna. Może ktoś czytał i podzieli się opinią, czy warto?

LeszekABG 04.10.2011 15:55

Jest jakaś książka o Kosowie i jego historii współczesnej na zasadzie biografii/opowiadań z tamtych zdarzeń, a nie suchych faktów, dat i wydarzeń?

RaiVan 07.10.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1172513)
Taka nowa dość pozycja w Wydawnictwie Znak się pojawiła - "Snajper".
Opis ciekawy - kulisy treningów i misji Seal Team Six, zachęca lekko do kupna. Może ktoś czytał i podzieli się opinią, czy warto?


Przeczytałem tą książkę , jest to biografia Żołnierza SEAL Team Six , historia dostania sie do Teamu , opisy ćwiczeń i misji.
Osobiście mi sie podobała , fajnie sie czyta.

Może ktoś zna podobne tytuły biografii komandosów ??

Vinci 08.10.2011 05:50

Podobna tematyka, tyle, że bardziej polska:

http://www.empik.com/grom-sila-i-hon...0239,ksiazka-p

gress 30.10.2011 20:36

Temat chwilowo podupadł więc pozwolę sobie na małe pytanie. Poszukuję jakiejś ciekawej lektury, której akcja będzie obsadzona w naszym mieście (niekoniecznie współczesnym). Kilka stron wcześniej ktoś wspomniał o książce "W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas", postaram się ją zdobyć w najbliższym czasie (na szczęście nie jest zbyt droga). Liczę jednak na więcej interesujących pozycji. Ktoś coś poleci ?

Karamazow 30.10.2011 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gress (Post 1184129)
Temat chwilowo podupadł więc pozwolę sobie na małe pytanie. Poszukuję jakiejś ciekawej lektury, której akcja będzie obsadzona w naszym mieście (niekoniecznie współczesnym). Kilka stron wcześniej ktoś wspomniał o książce "W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas", postaram się ją zdobyć w najbliższym czasie (na szczęście nie jest zbyt droga). Liczę jednak na więcej interesujących pozycji. Ktoś coś poleci ?

,,Dwanaście" Świetlickiego, czytałem kawał czasu temu, ale śmiało mogę polecić. Książka sama w sobie jest kryminałem , ale też dużo w niej odniesień do naszej polskiej rzeczywistości. Wciąga od razu i czyta się ją bardzo szybko.

kangurekm 30.10.2011 20:50

Ja bardzo polecam książkę Marcina Rosłonia "Mowa trawa" - genialna zaórwno dla futbolowych laików jak i tych którzy na kopanej "zjedli zęby" :)

Vinci 31.10.2011 06:56

Trochę ostatnio poszedłem w klimaty przygodowo-historyczne antycznego Rzymu. Całkiem przyjemna do czytania historia, napisana przez włoską pisarkę Ben Pastor:

http://ecsmedia.pl/c/zlodziej-wody-p-iext3437977.jpg http://ecsmedia.pl/c/intrygantka-p-iext2713390.jpg http://ecsmedia.pl/c/kamienne-dziewi...ext4032280.jpg

Jeżeli komuś podobał się serial "Rzym", to w tym przypadku też znajdzie coś dla siebie.

_bzyku_ 03.11.2011 11:36

Mam pytanie odnośnie filmu "9 Kompania" - jest może taka książka? Szukam, szukam i nie mogę się doszukać..

Saimoz 03.11.2011 18:39

2 sekundy szukania w google i ... jest .. po rosyjsku co prawda ale jest :P



a tak na serio to szukaj po "9 rota" ..... moze tak znajdziesz

_bzyku_ 05.11.2011 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Saimoz (Post 1185615)
2 sekundy szukania w google i ... jest .. po rosyjsku co prawda ale jest :P

Za starych czasów może i miałem rosyjski w szkole, ale akurat takie wydanie mnie nie interesuję he :-)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Saimoz (Post 1185615)
a tak na serio to szukaj po "9 rota" ..... moze tak znajdziesz

Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem.. dlatego w ostateczności napisałem tutaj.

christof20 05.11.2011 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1184263)
Trochę ostatnio poszedłem w klimaty przygodowo-historyczne antycznego Rzymu. Całkiem przyjemna do czytania historia, napisana przez włoską pisarkę Ben Pastor:

]

Jeżeli komuś podobał się serial "Rzym", to w tym przypadku też znajdzie coś dla siebie.

A znasz serię Lindsey Davis o Marku Dydiuszu Falko ? Jeśli nie, to polecam. Również klimaty przygodowo-historyczne w antycznym Rzymie ;)

harimata 05.11.2011 23:50

A ja chciałem sie zapytać czy ktoś z Was korzysta z czytnika e-book. Mam zamiar sobie taki właśnie sprezentować i mój wybór padł na ponoć najlepszy Kindle 4 Classic firmy Amazon. Macie jakieś doświadczenie z takimi czytnikami bo książek raczej do czytania przez takie czytniki to nie brakuje i zawsze się zaoszczędzi na książkach :)

Vinci 08.11.2011 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1186561)
A znasz serię Lindsey Davis o Marku Dydiuszu Falko ? Jeśli nie, to polecam. Również klimaty przygodowo-historyczne w antycznym Rzymie ;)

Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

dostuffca 08.11.2011 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1186695)
A ja chciałem sie zapytać czy ktoś z Was korzysta z czytnika e-book. Mam zamiar sobie taki właśnie sprezentować i mój wybór padł na ponoć najlepszy Kindle 4 Classic firmy Amazon. Macie jakieś doświadczenie z takimi czytnikami bo książek raczej do czytania przez takie czytniki to nie brakuje i zawsze się zaoszczędzi na książkach :)

Mam Kindle 3, obecnie znanego jako Keyboard i polecam w ciemno. Jakość czytania pierwsza klasa, wybór książek (szczególnie anglojęzycznych) ogromny, a i po polsku coraz więcej.

I jak się chce przeczytać coś dużego nie trzeba nosić ze sobą 600s tomiszcza :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1189091)
Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty...&Lindsey+Davis

christof20 15.11.2011 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1189091)
Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

Proszę bardzo:
"Srebrne świnki"
"Wykute w brązie"
"Miedziana Wenus"
"Żelazna ręka Marsa"
"Złoto Posejdona"

Tyle z tego, co wiem ;)

dymion9 13.12.2011 01:20

Witam, chciałem zapytać co możecie mi polecić z książek piłkarskich. Widziałem, ze ktoś wcześniej napisał o biografiach Mourinho, czy Sir Alexa. Jeśli macie jakieś ciekawe biografie, autobiografie, czy książki związane ogólnie z tematyką piłkarską to proszę o pomoc.

Proud 13.12.2011 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dymion9 (Post 1201115)
Witam, chciałem zapytać co możecie mi polecić z książek piłkarskich. Widziałem, ze ktoś wcześniej napisał o biografiach Mourinho, czy Sir Alexa. Jeśli macie jakieś ciekawe biografie, autobiografie, czy książki związane ogólnie z tematyką piłkarską to proszę o pomoc.

http://bukowylas.pl/content/ksiazka/mowa-trawa

piotrek06 18.12.2011 08:44

Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję.

pawelwislak 18.12.2011 10:27

Mozesz sprobowac cos z klasyki typ łowca androidów czy też "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" to od Phiilpa Dicka. A z drugiej strony mógłbyś sięgnąć po Janusza Zajdla (jest z najlepszych polskich pisarzy w mojej ocenie) Limes Inferior, Cylinder van Tropha czy coś takiego tylko że tutaj z analizą jest trochę ciężej bo on pisał w czasach cenzury i jego książki to ukryte znaczenia ciężkie metafory. Więc skonsultuj to z polonistą albo z kimś obytym w temacie.

piotrek06 18.12.2011 14:00

Wielkie dzięki

Gordian 18.12.2011 16:43

Jeżeli ktoś zaczarował się klimatem The Elder Scrolls to polecam mu książkę "Miasto w przestworzach". Bardziej klimatyczna niż Skyrim.

dulli78 18.12.2011 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1203230)
Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję.

Może coś z klasyki: "1984" Orwella, "Nowy Wspaniały Świat" Huxley'a, "My" Zamiatina, "Diuna" Herberta, "Powrót z gwiazd" Lema, "Wojna światów" Wellsa

Ja właśnie czytam autobiografię dowódcy Dywizjonu 303, Jana Zumbacha "Ostatnia walka". Polecam wszystkim, rewelacja!

Kocur 29.12.2011 19:55

Tutaj też wrzucę może ktoś zaglądnie :)


Sprzedam dwie książki.

William Gibson: "Neuromancer" oraz "Wszystkie jutra" - Klasyka Cyberpunk jak to piszą na forach dyskusyjnych.

Nie śmigane, stały chwilę na półce - jak to się mówi "duplikat prezentu" :)


http://ecsmedia.pl/c/wszystkie-jutra-b-iext3815659.jpg



http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz...afika/cum1.jpg



Cena 25zł za obie - dostawa na terenie Krakowa

Gordian 30.12.2011 17:35

A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?


Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D

shaggy 30.12.2011 18:01

Końcówkę roku wykorzystałem na nadrobienie poprzednich miesięcy. Przeczytałem m. in.
- Człowiek, który wkradł się do Auschwitz: historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu Auschwitz III-Monowitz.

- Tajne Państwo autorstwa Jana Karskiego: bestseller czasu II wojny światowej, po raz pierwszy przekazała światu obraz unikalnego zjawiska, jakim było Polskie Państwo Podziemne.

- Michnikowszczyzna, Zapis choroby publicystyczna książka autorstwa Rafała Ziemkiewicza, wydana w grudniu 2006. Autor opisuje w niej powstanie „postkomunizmu w Polsce”, wskazując na Adama Michnika jako głównego z jego twórców.

LanceTS 30.12.2011 19:21

Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?

Kocur 30.12.2011 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1206128)
A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?


Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D


Jeśli możesz poczekać do niedzieli - dam znać - 15 zeta za Neuro

Vinci 01.01.2012 22:02

Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej

http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg

Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów.

Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców.

W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej.

Puchatek 02.01.2012 18:35

Szukam książek w wersji elektronicznej (nie skany) :
-Marek Krajewski : Festung Breslau, Aleja samobójców ,Dżuma w Breslau
-Alexandra Linder : Interes z aborcją. Kto zarabia na zabijaniu?
-Teddy Dekker : Trzy
-Valdimir Volkoff : Spisek
-Waldemar Łysiak : 4 czyli operacja Sandbox
-Cay Rademacher : In nomine mortis
-Francine Rivers: Dziecko pokuty
-Michael D. O`Brien : Ojciec Eliasz. Czas apokalipsy
-Eric von Kuehnelt-Leddihn: Jezuici, burżuje, bolszewicy


Jak ktoś posiada albo znajdzie pisać !

Jak by ktoś miał jakieś książki na ebooka to chętnie się powymieniam :)

Kocur 02.01.2012 19:20

Ok - jak ktoś chce Neuromancer do wzięcia pojedynczo.

Co do Diuny - polecam również film - niebywałe w przypadku ekranizacji ale film jest naprawdę bardzo dobry :)

gypsy 03.01.2012 19:45

Puchatek, łap:
http://chomikuj.pl/longville/E-booki...1086517596.pdf
http://chomikuj.pl/Bedouin/Ebook/Riv...,540119598.pdf

I jakby Cię audiobooki też interesowały, to tu masz w częściach Festung Breslau
http://chomikuj.pl/h.greda/Dokumenty...5bmp3*40128*5d

Wojtas 04.01.2012 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1206179)
Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?



Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja.

No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Puchatek 04.01.2012 19:45

gypsy.... dzięki.

A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ?

Serwatkus 04.01.2012 22:58

Najlepszą ksiązka Kinga jaka czytalem do tej pory (a naprawde sporo juz czytalem) jest dla mnie "miasteczko Salem". Bardzo dobre jest również "To", chociaz sam koniec mnie trochę rozczarował ;)

Belzebub 04.01.2012 23:12

Miasteczko Salem i Smętarz Zwierzont.. tylko te czytałem i obie polecam..

przemo 04.01.2012 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1207042)
No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Dwa następne tomy tak samo dobre jak pierwszy, a może i lepsze. Jakieś 2 lata temu przeczytałem wszystkie trzy tomy w tydzień, max 10 dni. Naprawdę super się czyta ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl