![]() |
Mam pytanie odnośnie książki "Gra o tron".
A dokładnie pytanie dotyczy i książki i serialu... Mianowicie: Czy jak obejrzałem serial "Gra o tron" to opłaca mi się czytać książkę? Czy lepiej od razu przejść do następnej części czyli "Starcie królów"? Kurde, nie lubię czytać książki jak znam jej fabułę. |
Cytat:
|
Cytat:
wiele watkow i postaci pominietych, kilka drobnych ale zanczacych rożnic miedzy ksiażka a serialem Wydaje mi sie , że bedziesz zagubiony na poczatku Starcia Krolów jak nie przeczytasz Gry |
Taka nowa dość pozycja w Wydawnictwie Znak się pojawiła - "Snajper".
Opis ciekawy - kulisy treningów i misji Seal Team Six, zachęca lekko do kupna. Może ktoś czytał i podzieli się opinią, czy warto? |
Jest jakaś książka o Kosowie i jego historii współczesnej na zasadzie biografii/opowiadań z tamtych zdarzeń, a nie suchych faktów, dat i wydarzeń?
|
Cytat:
Przeczytałem tą książkę , jest to biografia Żołnierza SEAL Team Six , historia dostania sie do Teamu , opisy ćwiczeń i misji. Osobiście mi sie podobała , fajnie sie czyta. Może ktoś zna podobne tytuły biografii komandosów ?? |
|
Temat chwilowo podupadł więc pozwolę sobie na małe pytanie. Poszukuję jakiejś ciekawej lektury, której akcja będzie obsadzona w naszym mieście (niekoniecznie współczesnym). Kilka stron wcześniej ktoś wspomniał o książce "W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas", postaram się ją zdobyć w najbliższym czasie (na szczęście nie jest zbyt droga). Liczę jednak na więcej interesujących pozycji. Ktoś coś poleci ?
|
Cytat:
|
Ja bardzo polecam książkę Marcina Rosłonia "Mowa trawa" - genialna zaórwno dla futbolowych laików jak i tych którzy na kopanej "zjedli zęby" :)
|
Trochę ostatnio poszedłem w klimaty przygodowo-historyczne antycznego Rzymu. Całkiem przyjemna do czytania historia, napisana przez włoską pisarkę Ben Pastor:
http://ecsmedia.pl/c/zlodziej-wody-p-iext3437977.jpg http://ecsmedia.pl/c/intrygantka-p-iext2713390.jpg http://ecsmedia.pl/c/kamienne-dziewi...ext4032280.jpg Jeżeli komuś podobał się serial "Rzym", to w tym przypadku też znajdzie coś dla siebie. |
Mam pytanie odnośnie filmu "9 Kompania" - jest może taka książka? Szukam, szukam i nie mogę się doszukać..
|
2 sekundy szukania w google i ... jest .. po rosyjsku co prawda ale jest :P
a tak na serio to szukaj po "9 rota" ..... moze tak znajdziesz |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
A ja chciałem sie zapytać czy ktoś z Was korzysta z czytnika e-book. Mam zamiar sobie taki właśnie sprezentować i mój wybór padł na ponoć najlepszy Kindle 4 Classic firmy Amazon. Macie jakieś doświadczenie z takimi czytnikami bo książek raczej do czytania przez takie czytniki to nie brakuje i zawsze się zaoszczędzi na książkach :)
|
Cytat:
|
Cytat:
I jak się chce przeczytać coś dużego nie trzeba nosić ze sobą 600s tomiszcza :) Cytat:
|
Cytat:
"Srebrne świnki" "Wykute w brązie" "Miedziana Wenus" "Żelazna ręka Marsa" "Złoto Posejdona" Tyle z tego, co wiem ;) |
Witam, chciałem zapytać co możecie mi polecić z książek piłkarskich. Widziałem, ze ktoś wcześniej napisał o biografiach Mourinho, czy Sir Alexa. Jeśli macie jakieś ciekawe biografie, autobiografie, czy książki związane ogólnie z tematyką piłkarską to proszę o pomoc.
|
Cytat:
|
Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję. |
Mozesz sprobowac cos z klasyki typ łowca androidów czy też "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" to od Phiilpa Dicka. A z drugiej strony mógłbyś sięgnąć po Janusza Zajdla (jest z najlepszych polskich pisarzy w mojej ocenie) Limes Inferior, Cylinder van Tropha czy coś takiego tylko że tutaj z analizą jest trochę ciężej bo on pisał w czasach cenzury i jego książki to ukryte znaczenia ciężkie metafory. Więc skonsultuj to z polonistą albo z kimś obytym w temacie.
|
Wielkie dzięki
|
Jeżeli ktoś zaczarował się klimatem The Elder Scrolls to polecam mu książkę "Miasto w przestworzach". Bardziej klimatyczna niż Skyrim.
|
Cytat:
Ja właśnie czytam autobiografię dowódcy Dywizjonu 303, Jana Zumbacha "Ostatnia walka". Polecam wszystkim, rewelacja! |
Tutaj też wrzucę może ktoś zaglądnie :)
Sprzedam dwie książki. William Gibson: "Neuromancer" oraz "Wszystkie jutra" - Klasyka Cyberpunk jak to piszą na forach dyskusyjnych. Nie śmigane, stały chwilę na półce - jak to się mówi "duplikat prezentu" :) http://ecsmedia.pl/c/wszystkie-jutra-b-iext3815659.jpg http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz...afika/cum1.jpg Cena 25zł za obie - dostawa na terenie Krakowa |
A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?
Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D |
Końcówkę roku wykorzystałem na nadrobienie poprzednich miesięcy. Przeczytałem m. in.
- Człowiek, który wkradł się do Auschwitz: historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu Auschwitz III-Monowitz. - Tajne Państwo autorstwa Jana Karskiego: bestseller czasu II wojny światowej, po raz pierwszy przekazała światu obraz unikalnego zjawiska, jakim było Polskie Państwo Podziemne. - Michnikowszczyzna, Zapis choroby publicystyczna książka autorstwa Rafała Ziemkiewicza, wydana w grudniu 2006. Autor opisuje w niej powstanie „postkomunizmu w Polsce”, wskazując na Adama Michnika jako głównego z jego twórców. |
Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?
|
Cytat:
Jeśli możesz poczekać do niedzieli - dam znać - 15 zeta za Neuro |
Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej
http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów. Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców. W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej. |
Szukam książek w wersji elektronicznej (nie skany) :
-Marek Krajewski : Festung Breslau, Aleja samobójców ,Dżuma w Breslau -Alexandra Linder : Interes z aborcją. Kto zarabia na zabijaniu? -Teddy Dekker : Trzy -Valdimir Volkoff : Spisek -Waldemar Łysiak : 4 czyli operacja Sandbox -Cay Rademacher : In nomine mortis -Francine Rivers: Dziecko pokuty -Michael D. O`Brien : Ojciec Eliasz. Czas apokalipsy -Eric von Kuehnelt-Leddihn: Jezuici, burżuje, bolszewicy Jak ktoś posiada albo znajdzie pisać ! Jak by ktoś miał jakieś książki na ebooka to chętnie się powymieniam :) |
Ok - jak ktoś chce Neuromancer do wzięcia pojedynczo.
Co do Diuny - polecam również film - niebywałe w przypadku ekranizacji ale film jest naprawdę bardzo dobry :) |
Puchatek, łap:
http://chomikuj.pl/longville/E-booki...1086517596.pdf http://chomikuj.pl/Bedouin/Ebook/Riv...,540119598.pdf I jakby Cię audiobooki też interesowały, to tu masz w częściach Festung Breslau http://chomikuj.pl/h.greda/Dokumenty...5bmp3*40128*5d |
Cytat:
Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja. No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy. |
gypsy.... dzięki.
A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ? |
Najlepszą ksiązka Kinga jaka czytalem do tej pory (a naprawde sporo juz czytalem) jest dla mnie "miasteczko Salem". Bardzo dobre jest również "To", chociaz sam koniec mnie trochę rozczarował ;)
|
Miasteczko Salem i Smętarz Zwierzont.. tylko te czytałem i obie polecam..
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl