Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8799)

rafaltwsd 13.03.2013 09:29

Z tego co sie nie myle to wszystki gole w tej rundzie zdobywaja nam Polacy? dawno tak nie było ale nie zmienia to faktu ze ciezko patrzec na ta druzyne z optymizmem... Chwile radości nam ostatnia daja ale pamietajmy o gdzie jestesmy...

Drozd 13.03.2013 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1303334)
6-2 to rzeczywiście świetny rezultat,ale póki co to tylko incydent wynikający z sporej słabości rywala i sprzyjającego losu. Zobaczymy jaki będzie trend. Jeżeli Wiśle uda się wygrać trzy mecze z rzędu w Ekstraklasie grając przy tym w miarę przyzwoicie to będzie można Kulawikowi zmienić ocenę z niedostatecznej na mierną.

Właśnie, a jak wygramy wszystko do końca po 3:0 to może na +mierną.

Żenada

Kocur 13.03.2013 11:06

Jakie 3 mecze.
Ja bym oczekiwał że wygra pod rzad 15 meczy wtedy bym się zaczął zastanawiać czy jest sens go trzymać ...
Dorzućmy jeszcze awans do fazy grupowej LM.


:help:

Pauwe 13.03.2013 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1303327)

Chavez jest silnym obrońcom grającym na raz. Na cieniasów się to sprawdza (choć i im zdarza się wkręcić go w ziemie) z lepszymi zawodnikami taka taktyka kończy się faulami, wolnymi, kartkami, karnymi...

Nie wiem czy ktoś zwrócił jeszcze na to uwagę ,ale mam wrażenie że Osman pomimo swoich gabarytów jest jednym z najszybszych zawodników Wisły :shock:

W ostatnim meczu z Podbeskidziem wygrał kilka sprintów z Malinowskim ( o którym się mówi ,że jest jednym z najszybszych w OE ).

W.S 13.03.2013 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1303334)
6-2 to rzeczywiście świetny rezultat,ale póki co to tylko incydent wynikający z sporej słabości rywala i sprzyjającego losu. Zobaczymy jaki będzie trend. Jeżeli Wiśle uda się wygrać trzy mecze z rzędu w Ekstraklasie grając przy tym w miarę przyzwoicie to będzie można Kulawikowi zmienić ocenę z niedostatecznej na mierną.

Nie rozumiem? Wygraliśmy, bo Jaga była słaba i sprzyjał nam los? w których momentach sprzyjał nam los? Jak zobaczyłem to boisko to modliłem się, aby chociaż to 2:0 utrzymali a tu nie dość, że strzelili 4 bramki to jeszcze po ładnych akcjach...

Uwielbiam to... Wisła przegrywa, bo jest chujowa, Wisła wygrywa, bo rywal był chujowy!
Do straty 1 gola grali dobrze a potem się lekko posypali, ale mimo to dobili Jagę 4 bramką

Co do Chaveza to ma słabe przyśpieszenie i traci na pierwszych metrach, ale jak się rozpędzi to biega jak dzika kuna i jest wstanie dogonić nie jednego

westersyl 13.03.2013 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1303337)
Patryk zagrał pierwszy dobry mecz i już wszyscy mają padać na kolana :lol: .

Akurat na pewno nie pierwszy bo z Podbeskidziem już to dobrze wyglądało. W innych meczach też nie miał się czego wstydzić. Nawet z Bełchatowem gdzie wszyscy wyglądali słabiej Patryk zrobił akcje bramkową schodząc do linii i wykładając piłkę przed pole.

Patryk również dobrze wyglądał na skrótach podczas sparingów także jego forma to nie przypadek.
Uważam, że "mały" gra o wiele bardziej dojrzalszą piłkę. Przykładowo holuję piłę wtedy kiedy nie ma komu podać i trzeba się utrzymać, podaje wtedy kiedy trzeba podać. Brakowało mu tego kiedyś bardzo, bo często oddawał piłkę o 3 tempa za późno.

edit:
Cytat:

Akurat z Podbeskidziem niepotrzebnie holował i tradycyjnie strzelał z każdej pozycji.
No to mamy inne zdania bo uważam, że holował ponieważ nie miał komu zagrać i sytuacja tego wymagała.

zim zum 13.03.2013 14:27

Akurat z Podbeskidziem niepotrzebnie holował i tradycyjnie strzelał z każdej pozycji.

Dariook 13.03.2013 14:53

Ciesz się źe Krzynówek, tutaj nie zagląda.

Daj Maleckiemu troszkę czasu. Asystowanie samemu sobie przy zdobytej bramce, nie jest wcale takie latwe, jak bys się moglo wydawac.

Grantar 13.03.2013 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1303377)
Akurat na pewno nie pierwszy bo z Podbeskidziem już to dobrze wyglądało. W innych meczach też nie miał się czego wstydzić. Nawet z Bełchatowem gdzie wszyscy wyglądali słabiej Patryk zrobił akcje bramkową schodząc do linii i wykładając piłkę przed pole.

Patryk również dobrze wyglądał na skrótach podczas sparingów także jego forma to nie przypadek.
Uważam, że "mały" gra o wiele bardziej dojrzalszą piłkę. Przykładowo holuję piłę wtedy kiedy nie ma komu podać i trzeba się utrzymać, podaje wtedy kiedy trzeba podać. Brakowało mu tego kiedyś bardzo, bo często oddawał piłkę o 3 tempa za późno.

W 100 % się z tobą zgadzając drżę by znów Patryk nie uwierzył, że jest najlepszy na świecie .. zaczyna wtedy strzelać z 40 m i kiwać sześciu przeciwników na raz ...

Bronex 13.03.2013 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W.S (Post 1303365)
Nie rozumiem? Wygraliśmy, bo Jaga była słaba i sprzyjał nam los? w których momentach sprzyjał nam los? Jak zobaczyłem to boisko to modliłem się, aby chociaż to 2:0 utrzymali a tu nie dość, że strzelili 4 bramki to jeszcze po ładnych akcjach...

Uwielbiam to... Wisła przegrywa, bo jest chujowa, Wisła wygrywa, bo rywal był chujowy!
Do straty 1 gola grali dobrze a potem się lekko posypali, ale mimo to dobili Jagę 4 bramką

Co do Chaveza to ma słabe przyśpieszenie i traci na pierwszych metrach, ale jak się rozpędzi to biega jak dzika kuna i jest wstanie dogonić nie jednego

No sorry !!! Jeżeli drużyna jest zupełnie nieskuteczna i nagle w jednym meczu co przyłoży ktoś głowę ,albo nogę do piłki to pada gol to tylko i wyłącznie szczęście. Jednostkowy wypadek ,incydent i nic więcej. Dziwne jest też to ,że nagle w oczach wielu kibiców Jagiellonia urasta poziomem co najmniej do Realu Madryt, Barcy albo jeszcze wyżej. "Super silna Jaga ,a my tu proszę 6-2 !!! 6-2". Zremisujemy z Pogonią , przejebiemy z Lechią i będziecie inaczej pisać.

husarmac 13.03.2013 18:00

Nie ma co się jarać... Wynik cieszy ale należy pamiętam, że ogralismy bardzo słabą, wręcz żenująco spisująca się w tej rundzie Jagielonie. Obecnie Jagielonia pod wodzą Hajty dostaje oklep od każdego kto ma akurat chwile wolnego czasu. Dopiero kolejne mecze pokażą na co tak naprawdę stać ten zespoł i tego trenera, który dostał szanse prowadzic druzynę dłuzej niż przez kilka meczy...
Oczywiście trzeba wziąść poprawke, że w tej rundzie ligą jest żenująco słaba... tak naprawdę w okresie przygotowawczym nasze drużyny dostawały oklep od druzyn ze Słowacji czy Czech, wspominając choćby magiczne 9:2 w sparingu, w którym Żilina zmiażdzyła Ruch

MaThEuS 13.03.2013 18:07

Puchar Polski w sezonie 2012/2013 zakończą dwa spotkania finałowe: 2 i 8 maja - taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu.
Decyzja podyktowana jest brakiem możliwości organizacji finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie, będącym jedynym neutralnym obiektem piłkarskim w Polsce, na którym nie występuje żadna drużyna klubowa. Jednocześnie zmiana formuły finału była konsultowana ze wszystkimi klubami nadal uczestniczącymi w rozgrywkach. Gospodarzem pierwszego meczu finałowego zostanie zwycięzca pierwszej pary półfinałowej wyłonionej podczas losowania zaplanowanego na 14 marca.

JmB 13.03.2013 19:57

Bez sensu. Finał traci klimat przez dwumecz

Kocur 13.03.2013 20:04

Przecież to są idioci.

Jakim cudem Narodowy nie jest dopuszczony do rozgrywek Pucharu Polski jeśli UEFA go zatwierdziła ?!?!?!?!

Niech mnie ktoś oświeci ...

szprotson 13.03.2013 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1303444)
Przecież to są idioci.

Jakim cudem Narodowy nie jest dopuszczony do rozgrywek Pucharu Polski jeśli UEFA go zatwierdziła ?!?!?!?!

Niech mnie ktoś oświeci ...

Ponieważ bo tak wylosowano.

LucjuszWielki 13.03.2013 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1303322)
Chavez jest dobrym obrońcą, który nie boi się podejmować cieżkich decyzji na boisku. Ile tych wślizgów okazało się ostatnią deską ratunku. ile skutecznych na milimetry?

Bez wątpienia zawsze jego atakiem jest piłka, ryzykuje i bardzo rzadko się myli. Nie ma w lidze tak pewnego swoich decyzji obrońcy. Zapewniam Cię że każdy w lidze go zna i unika. Sama świadomość konfrontacji z czołgiem studzi zapał i wprowadza niepewność.

Wolimy zamienić interwencje Chaveza na bramki, które by padły przy innym asekurancie?. Czy on kolekcjonuje czerwone kartki lub karne? Przypuszczalnie mieści się w średniej. Więc niech chłop po prostu robi swoje.

Pierwsza myśl czytając wpis powyżej: HAHAHAH. Chavez jest wolnym czołgiem bardzo często spóźnionym, który popełniła bardzo dużo błędów, wiele interwencji jest tych z meczu z grodziskiem groclynem....:rotfl:

Ludzie miejscie świadomość, że na chwile obecną mamy drużynę, trenera i organizację w klubie dużo PONIŻEJ średniej ekstraklasy. Nie dajcie sobie wmówić, że Chavez czy Jovanovic to dobrzy obrońcy bo tych kopaczy można porównywać do Stawarczyka czy żelko żeljovivio-blondyna z Chorzowa...

R33 13.03.2013 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1303444)
Przecież to są idioci.

Jakim cudem Narodowy nie jest dopuszczony do rozgrywek Pucharu Polski jeśli UEFA go zatwierdziła ?!?!?!?!

Niech mnie ktoś oświeci ...

http://www.weszlo.com/news/13780-Wrz..._Bonka_czesc_I
Cytat:

Radek: czy już wiadomo gdzie zostanie rozegrany finał Pucharu Polski? Czy trwają rozmowy, aby ten finał rozegrać na Stadionie Narodowym? Pytam, bo wiemy jak to wyglądało w ostatnich latach.
Nie chcę wychodzić przed orkiestrę, bo jeszcze nie wszystko zostało ustalone. Naszym idealnym rozwiązaniem byłby finał na Stadionie Narodowym drugiego lub trzeciego maja. W tym roku nie ma takiej możliwości, bo obiekt jest w tych dniach zajęty. Jako że nie chciałbym przenosić meczu co roku w inne miejsca, wystosowaliśmy pisma do wszystkich ćwierćfinalistów, czy zgadzają się na organizację finału w systemie mecz i rewanż, trzeciego i ósmego maja. W ostatnich dziesięciu latach to były najlepsze finały. Tu było 30 tysięcy, tam 20. Skoro nie mamy do dyspozycji Narodowego, nie miałoby sensu szukania Krakowa, Wrocławia, Gdańska, by za rok wracać do Warszawy. Od przyszłego roku już na pewno chcemy finał Pucharu Polski rozgrywać na Narodowym, jedynym naszym neutralnym dla wszystkich stadionie.

Dariook 14.03.2013 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1303453)
Pierwsza myśl czytając wpis powyżej: HAHAHAH. Chavez jest wolnym czołgiem bardzo często spóźnionym, który popełniła bardzo dużo błędów, wiele interwencji jest tych z meczu z grodziskiem groclynem[....:rotfl:

Ludzie miejscie świadomość, że na chwile obecną mamy drużynę, trenera i organizację w klubie dużo PONIŻEJ średniej ekstraklasy. Nie dajcie sobie wmówić, że Chavez czy Jovanovic to dobrzy obrońcy bo tych kopaczy można porównywać do Stawarczyka czy żelko żeljovivio-blondyna z Chorzowa...

Powinieneś spróbować sił w redakcji sportowej " Gościa Niedzielnego" Tam mniej się będziesz mijał z prawdą.


Cytat:

Osman Chávez w jedenastce kolejki Canal+

Dość długo musieliśmy czekać, aby zawodnik krakowskiej Wisły został doceniony przez stację Canal+ Sport i wybrano go do tzw. "jedenastki kolejki". Ostatni raz miało to miejsce w trzynastej serii spotkań, kiedy znalazł się w niej Łukasza Garguła. W osiemnastej kolejce, za występ przeciwko Polonii Warszawa, zaszczytu takiego dostąpił Osman Chávez.

Oto pełna "jedenastka" 18. kolejki, wybrana przez Canal+ Sport:

Jakub Słowik (Jagiellonia) - Bartosz Bereszyński (Legia), Osman Chávez (Wisła), Boris Godál (Zagłębie), Costa Nhamoinesu (Zagłębie) - Przemysław Kaźmierczak (Śląsk), Szymon Pawłowski (Zagłębie), Dani Quintana (Jagiellonia), Miroslav Radović (Legia), Marek Zieńczuk (Ruch) - Tomáš Dočekal (Piast).
Cytat:

-
Robert Maaskant :

Osman to bardzo silny obrońca. Jest bardzo szybki i będziemy chcieli skorzystać z jego umiejętności - powiedział trener. - Gra coraz lepiej i jeśli wciąż będzie się tak rozwijał, może być za dobry, żeby grać tutaj. Może kiedyś trafić do jednego z topowych klubów - uważa trener, który bardzo chwalił reprezentanta Hondurasu.
Cytat:

Jedenastka sezonu według C+: 2011

Sergei Pareiko (Wisła) - Jakub Rzeźniczak (Legia), Piotr Celeban (Śląsk), Osman Chávez (Wisła), Dudu Paraíba (Widzew) - Patryk Małecki (Wisła), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk), Adrian Mierzejewski (Polonia W.), Maor Melikson (Wisła), Abdou Traoré (Lechia) - Tomasz Frankowski (Jagiellonia)
J
Cytat:

Jedenastka sezonu 2011/ 212 GOAL.PL

Środek obrony - Osman CHAVEZ (Wisła) - 49,16%

Do składu Białej Gwiazdy wrócił w meczu 10. kolejki i od tamtej pory regularnie występował w podstawowym składzie. Z każdym meczem prezentował się coraz solidniej, skutecznie kierował grą defensywy Wisły, był "skałą" nie do przejścia dla napastników rywali. Skutecznie radził sobie zarówno z szybkimi napastnikami, jak i zawodnikami opierającymi swoją grę na walce w powietrzu. W zakończonym sezonie bez wątpienia był zdecydowanie najlepszym obrońcą w Ekstraklasie.

arti 14.03.2013 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1303444)
Przecież to są idioci.

Jakim cudem Narodowy nie jest dopuszczony do rozgrywek Pucharu Polski jeśli UEFA go zatwierdziła ?!?!?!?!

Niech mnie ktoś oświeci ...

Jak będzie się zanosiło na finał typu Wisła-Śląsk/Lechia albo L-Pogoń/Zagłębie to będzie dopuszczony.:lol:
W innych przypadkach nie będzie...:pala:
Chociaż i tak nie wiem czy wpuściliby Wisłę nawet ze Zgodą na nasze cudeńko narodowe.

marcin19876 14.03.2013 15:51

półfinały Wisła - Ruch i legia - Śląsk :-)

na potwierdzenie czekamy do 17.45:-P

arti 14.03.2013 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1303557)
półfinały Wisła - Ruch i legia - Śląsk :-)

na potwierdzenie czekamy do 17.45:-P

Jeśli to prawda tj. obiecujące.

R33 14.03.2013 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1303483)
Mam pytanie. Nie wiecie może gdzie jest skrót do meczu Wisła 4 - 2 Jagiellonia? Nie mogłem niestety go obejrzeć, a nigdzie nie mogę znaleźć skrótu.

http://allgoals.pl

kriswisla 14.03.2013 17:49

finał Wisła -Legia

Dariook 14.03.2013 17:52

Bardzo dobre losowanie. Przy mistrzostwie leglej, puchary na wyciagniecie reki.

hunter 14.03.2013 17:52

Ruch - Legia, Wisła - Śląsk/Flota

aNouc 14.03.2013 17:56

Pierwszy mecz w Krakowie, rewanz w Warszawie.. wiec nie tak dobre, ale trzeba byc dobrej mysli.

silver03 14.03.2013 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1303595)
Bardzo dobre losowanie. Przy mistrzostwie leglej, puchary na wyciagniecie reki.

Myślisz, że Śląsk jest ot tak do pyknięcia? Bardzo dobre byłoby gdybyśmy trafili na Ruch.

szlaQ 14.03.2013 17:59

Za ostatni mecz poprzedniego sezonu powinniśmy "pyknąć" Śląska ;)

Watts 14.03.2013 18:02

Jaki finał w Krakowie? Zalecam zimne okłady na głowę. ;)
Do końca miałem nadzieję, że będziemy mieli okazję zemścić się na hanysach za zeszły rok.

mitmichael 14.03.2013 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1303599)
Myślisz, że Śląsk jest ot tak do pyknięcia? Bardzo dobre byłoby gdybyśmy trafili na Ruch.

A skad pewnosc, ze zagramy własnie ze Slaskiem? Flota jest w stanie u Siebie odprawic ich z kwitkiem - to jest Puchar Polski i sie takie ekipy bardziej mobilizuja niz te ekstraklasowe. Zreszta w 1 meczu tych druzyn zagrali bardzo dobrze i tylko pech nie dał im wygranej.

Dariook 14.03.2013 18:02

W perspektywie mistrzostwa leglej i wystepow w eLE, kolejnosc rozgrywania meczow finalowych jest juz bez znaczenia.

borys 14.03.2013 18:20

2 nastepne mecze moga zadecydowac czy bedziemy grac o europe. Tylko pytanie z czym do tej europy?

AS82 14.03.2013 18:25

Pamietajcie , że nie tylko my musimy przejść Śląska ,ale też Ruch nie może przejść Legii

KOMINEK 14.03.2013 18:42

z dnia 12.03.2013, 23:28
Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1303320)
Ale co wy się jaracie losowanie przecież wiadomo Wisła gra z Śląskiem a Legia z Ruchem

:D :-P :-D

wolfy 14.03.2013 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1303619)
z dnia 12.03.2013, 23:28

:D :-P :-D

Jakieś typy na najbliższą kolejkę?

:mysli:

Marcin_fan 14.03.2013 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1303619)
z dnia 12.03.2013, 23:28

:D :-P :-D

Hehe. Ale przecież nie losowali na Legii tylko w siedzibie PZPN-u zrobił to Zbigniew Boniek...

wolfy 14.03.2013 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1303610)
2 nastepne mecze moga zadecydowac czy bedziemy grac o europe. Tylko pytanie z czym do tej europy?

Mamy już piątego bramkarza.
Szkoda, że poza Parejko reszta to nieudacznicy...
No i trochę będzie kwas jak nam sędzia nie pozwoli na bramce więcej niż jednego wystawić.

filemon 14.03.2013 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303643)
Mamy już piątego bramkarza.
Szkoda, że poza Parejko reszta to nieudacznicy...
No i trochę będzie kwas jak nam sędzia nie pozwoli na bramce więcej niż jednego wystawić.

Pareiko.
Nieraz podoba mi się Twoje krytyczne podejście, ale za cholerę nie rozumiem na jakiej podstawie oceniasz Bieszczada, Koconia i Kamińskiego, a nawet Miśkiewicza.
Pierwszej trójki pewnie nie widziałeś w więcej niż jednym meczu, Miśkiewicza tylko w sparingach. Tak naprawdę ocenić bramkarza* można po dopiero kilku(nastu) meczach rozegranych w dodatku pod rząd, gdy poczuje tę ważną (mityczną) "pewność". Tak więc daj im szansę ;)

*mam tu na myśli bramkarza broniącego z początku chociaż przeciętnie, nie puszczającego babola za babolem.

arti 14.03.2013 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1303603)
A skad pewnosc, ze zagramy własnie ze Slaskiem? Flota jest w stanie u Siebie odprawic ich z kwitkiem - to jest Puchar Polski i sie takie ekipy bardziej mobilizuja niz te ekstraklasowe. Zreszta w 1 meczu tych druzyn zagrali bardzo dobrze i tylko pech nie dał im wygranej.

Z jakiegoś powodu Śłask jest w czołówce ligi,a Flota piętro niżej. Jak Śłask zagra na serio to nie ma ch.ja moim zdaniem.Flota max 20proc szans.

KoPer 14.03.2013 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1303613)
Pamietajcie , że nie tylko my musimy przejść Śląska ,ale też Ruch nie może przejść Legii

najpierw to Legia musi przejść Olimpię ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl