![]() |
Nie tyle estakady co autostrady przelotowe przez miasto z dziesiatkami wezlow rozwiazuja w wiekszosci sytuacji sprawe. Tylko prawdziwe autostrady, min 4 pasy w jedna strone a nie takie po.......ki jak sie u nas buduje.
U nas sie tak nie da wiec niech choc i te estakady zmieniaja stopniowo sytuacje. |
Z tego co pamiętam z wiaduktu nad Grzegórzeckim zrezygnowano po jakichś obliczeniach, że za mały ruch będzie. A nie że się nie da.
|
na pewno nie :)
zrezygnowano, bo koszt budowy estakady byłby bardzo wysoki (wyburzenie budynków przy Kotlarskiej) z wiaduktu zrzygnowano - z powodu zbyt małego natężenia ruchu - na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Meissnera i budowaną właśnie ulicą LEMA |
Jeszcze dodam cos w sprawie komunikacji ale podmiejskiej czyli koleji czy jak to sie tam zwie, jak to ktos ujol. Trzeba by to polaczyc bus i pociag w jedna calosc ze placisz za jeden bilet i zeby busy nie wjezdzaly do miasta tylko wjezdzaly na poszczegolne stacje gdzie ta podmiejska kolej bedzie dojezdzac. Tak samo parkingi trzeba tam budowac gdzie bedzie ta kolej podmiejska miec swoje stacje, bo jak ludzie zauwaza ze mozna dojechac do miasta o wiele taniej i nie stac w korkach to mysle ze mgoa sie przezucic. U nas to jako tako dziala, ale maja problemy powidzmy male czasem jak za duzo sniegu jest lub tez jakis wiekszy mroz sie przytoczy, semafory oraz sygnalizacja troche szwankuje stara jest juz chyba z lat 70tych z tego co wiem.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
kolego Borek Fałęcki jest jak najbardziej miastem i to nie tylko z racji przynależności administracyjnej.aglomerację stanowia właśnei te wspomniane przez Ciebie Skawiny i Wieliczki.Twoim zdaniem ludzie będą korzystać z busów by podjechac do Skawiny i przesiąść sie do pociągu,a później jeszcze raz do tramwaju czy autobusu?zapomnij.jeżeli tak miało by być to wsiądą w samochód.jestem tego wiecej niż pewien,bo mam bardzo dużo znajomych w tej okolicy.rezygnują z samochodów tylko dlatego,że szybciej dojada busem, bo dojeżdża on do centrum miasta i korzysta często z buspasów.z tego powodu pisałem wcześneij że aby ograniczyc napływ samochodów prywatnych do centrum miasta musi sie wpuścić busy i autobusy na wydzielone torowiska tramwajowe.jeśli ludzie zobaczą,że do pracy,na zakupy,czy do knajpy są w stanie dojechać o połowę szybciej niż samochodem,to żadne ograniczenia administracyne nie będą potrzebne.
|
Nieuniknione dla Krakowa jest Metro- tylko kiedy my je zaczniemy budować?Transport wkońcu tak czy siak zejdzie pod ziemię, bo ilość samochodów rośnie wprost proporcjonalnie do ilości i jakości ulic.
Przyszłość to tego typu dróżki... http://www.veoh.com/collection/jay21...487426Z76hXCX6 |
Cytat:
|
Cytat:
Byłes kiedys w Borku Fałeckim??? Co do metra to u nas zapewne jeszcze dlugo nie powstanie, koszt jego budowy bylby 4 razy wiekszy niz ma to miejsce w Warszawie. To ze wzgledu na warunki gruntowe jakie u nas sa. |
Tylko że te ekspertyzy pochodzą zdaje się z lat 70-tych. Najlepsze jest to, że jedni profesorowie mowią, że budowa nie stanowiła by problemu, drudzy prawią z kolei coś innego.
Pasowało by chociaż zacząć coś o nim myśleć. Warszawa np wykorzystuje sytuację w ten sposób, że zgarnia 30% europejskich dofinansowywań na cały kraj, ze względu na budowę metra.Ja sie za bardzo na tym nie znam, ale być może pasowało by powalczyć, zrobić jakieś realne plany, by zapewnić przyszłym mieszkańcom lepszą przyszłość... |
Cytat:
|
|
no to zaczelo sie:
"Kompromitacja drogowców - rozpadła się jezdnia Krakowscy drogowcy totalnie skompromitowali się przed kierowcami. Dziś rano po raz kolejny doszło do zmiany organizacji ruchu na rondzie Ofiar Katynia. Podczas trwającego tam remontu część samochodów skierowano na tymczasową drogę, która miała zapewnić ruch w trakcie przebudowy. Jednak wykończona ostatniej nocy jezdnia już po kilku godzinach po prostu... się rozpadła. Na rondzie panuje prawdziwy komunikacyjny chaos. Drogowcy szybko próbują przywrócić starą organizację ruchu - sprzed rozpoczęcia remontu. Nerwowo przenoszą więc znaki i barierki. Zajęto się też naprawą zniszczonego objazdu, to jednak potrwa co najmniej 48 godzin..." calosc: http://polskalokalna.pl/news/krakow-...gowcow,1456910 |
Nie rozumiem tylko czemu pisze się "krakowscy drogowcy" ?? Skoro zlecenie wykonuje mało znana firma Radko w konsorcjum z hindusami...
|
Mało znana firma i Turcy (tym razem Hindusi)... Gdzieś to już widziałem :evil:
|
nie panikujcie. to tylko droga tymczasowa, którą naprawią w ciągu 48 godzin ;-)
właściwie to ta droga pierwotnie miała być zrobiona z płyt betonowych... |
jasne, nikt nie panikuje - jesteśmy tylko wkur... wieni na maksa ale do paniki daleko :D
swoją drogą ja pod ten wiadukt (mają być 3 poziomy) przez pierwszy miesiąc nie wjeżdżam - nie chcę żeby mi coś na głowę spadło ;) |
Ta sama liczba osób w rożnych środkach transportu.
Komentarza chyba nie wymaga. http://i40.tinypic.com/1z5u4ap.jpg |
1 Firma Radko nigdy nie robiła takich rzeczy jak mosty wiadukty asfalty itp
2 Porwali się z motyką na słońce termin odbije się na nas kierowcach i ludzi tam pracujących <długie stanie w korkach,a ludzie pracujących po 12 i więcej godzin łapiący flesz reportera premia> 3 Droga powstał nie legalnie i nie tak jak powinna być zrobiona 4 Myślę że to w topa na początku była potrzebna żeby kierownictwo tej firmy ruszył rozum i powaga sytyłacji |
Ja rozumiem, że nasz język do najłatwiejszych nie należy, no ale bez przesady. Uwaga do kolegi wyżej, bo jego post aż kłuje w oczy.
|
Od soboty nowe ograniczenia na rondzie ofiar Katynia. W poniedziałek można się spodziewać mega korków w całej północnej części Krakowa...
http://img69.imageshack.us/img69/496...od29maja01.png http://img709.imageshack.us/img709/2...od29maja02.png http://img227.imageshack.us/img227/2...ynianowaor.jpg |
czy do 300tyś zł. jestem w stanie kupić jakieś fajne małe mieszkanko w krakowie z 2 pokojami minimum.?? jeśli tak to gdzie??;] myślałem nad mieszkaniem w okolicach skałek twardowskiego...
|
Jeśli będziesz szukał mieszkania podobnie jak odpowiednich do tego tematów na forum to nie wróżę powodzenia ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
Czyli od poniedziałku do roboty na butach ... świetnie. A o ciągach komunikacji pieszej niech oni nie pier*** przepraszam, ale pracuję zaraz koło ronda (Radzikowskiego, za kfc) i drogi dla pieszych a rondzie teraz to jakaś porażka. Że nie wspomnę o przystankach autobusowych na drodze ... |
Cytat:
To chyba raczej jakieś korytka wytyczone barierkami :D:D zwłaszcza od ronda do wiaduktu... |
No rzeczywiście poniosło mnie pisząc drogi :D
Tego kto to zaplanował wysłałabym tam przejść się np z wózkiem dla dziecka (że nie wspomnę o bliźniaczym :shock: ) albo postać na przystanku w kierunku Bronowic w czasie deszczu ... cudo. |
Cytat:
Warto poczytać: http://www.zikit.krakow.pl/aktualnos...-od-16-czerwca miedzy innymi, zamknięta dla kierowców (tylko mpk i mieszkańcy) będzie ulica Zielony Most... Pozostaje rower... Cytat:
|
Wiadomo cos odnosnie szyb elewacyjnych na nieszczesnej Galerii Krakowskiej ?
Kiedy maja je zamiar ponownie zamontowac??? Przeciez to juz z 1,5 roku tak jest.. |
mają zamiar zamontować...
ale nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy to nastąpi... ;/ |
Gdzieś kiedyś czytałem, że w tym roku nic się nie zmieni w sprawie tych szyb. Podobno zamiast szyb chcą jakąś inną elewację zrobić.
|
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...etor,id,t.html
Kolejna piękna koncepcja, którą znowu ch*j strzeli ;) |
oby nie! chyba koncepcja najlepsza spośród tych, które się pojawiły. Duża, otwarta przestrzeń, ładne budynki pasujące do miasta i w odpowiedniej wysokości. Nic tylko budować!!
|
|
wizaualizacje świetne.
realizować! |
Cytat:
|
Rozpoczęło się przerzucanie kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą.
http://www.psmkms.krakow.pl/wiesci.htm#6 |
Ja mam dość radykalne podejście do ekoludków.. Wziąłbym ich wszystkich do drzewa przywiązał, gdzieś za miastem. Tylko tak, żeby do końca dni swoich mogli być w jego bliskim otoczeniu. Sami często to robią więc nie powinni być przeciwni pomysłowi, a i druga (inwestycyjna) strona będzie zadowolona z tego rozwiązania ;)
|
3/4 tych ekoludków to humaniści którzy nie mają pojęcia o procesach zachodzących w przyrodzie i realnych powodach zanieczyszczania środowiska.
A co do kładki to dalej nie rozumiem jak można postawić coś takiego 100 m od mostu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl