![]() |
Cezary Wilk, jak dla mnie transfer w 100% trafiony. Gdyby Sobol gral tak jak Cezar, to w srodku pola nie bylo by takiej dziury.
|
Cytat:
Co sie stalo z Zurawskim? Ja wiem ze przybylo mu kilka lat i mogl stracic szybkosc ale jak to sie stalo ze stracil przyjecie pilki i strzal? Tragedia.. Jak dla mnie to dzisiaj najslabiej zagral Zuraw, Brozek i Sobolewski( przy czym temu ostatniemu nie mozna odmowic tego ze walczyl, po prostu juz nie domaga) |
Brożek zagrał najsłabiej? Z jakiej paki, wytłumacz proszę...
|
No coz szkoda dwoch pkt ale obiektywnie mecz byl na remis. Co do samej gry to spodziewalem sie ze lepszej gry z naszej strony ale albo my slabi albo Korona taka mocna. Kondycyjnie wypadilsmy wg mnie duzo gorzej niz z Jaga mimo iz tam gralismy kilkanascie minut w 10. Co do zmian faktycznie bylem zdziwiony ze schodzi Rios a wchodzi Kirm myslalem ze zejdzie Boukhari a za niego Kirm. Co do Maleckiego raczej nie wroze mu zbyt duzej ilosci minut na boisku. Charakter moze ma ale pod czacha ma zryte jak kon po westernie i dopoki nie zmieni nastawienia to lawa go czeka. Moze tez jak wszyscy wroca po kontuzjach ze zabraknie dla niego nawet miejsca na lawce.
|
Cytat:
|
Żurawski jest tak słaby że nie mogę na niego po prostu patrzeć. Nawet to co zagrał do Brożka przy bramce, nawet to było okrutnie chujowe, podniesione, z kozłem. Jest tak słaby jak wtedy gdy do nas przyszedł. Rok wtedy nic nie zagrał, jak teraz tyle samo mu zejdzie to będzie koło 40.
A co do naszej taktyki to jedyne co można grać to jeden na jeden. Wszyscy nas podwajają a nie ma ataku, jest pressing bez odbioru. Przejmowanie podań i tyle na nas wystarczy. Jak nasi wchodzą w jeden na jeden to coś z tego jest. A tak to podajemy i nic z tego nie ma. Był ten wolny dla korony co strzeliła gola? Był karny na Riosie? |
Moim zdaniem analizując ten mecz trzeba zwrócić uwagę na następujące sprawy:
1. Na chwilę obecną o dominacji Wisły w lidze możemy zapomnieć. Czasy gdy większość drużyn ligowych przyjeżdżała na R22 po to żeby się bronić minęły. Drużyny typu: Jaga, Korona, Polonia Wa-wa o Lechu czy Legii nie wspominając prezentują zbliżony poziom i o wyniku decyduje tzw: "dyspozycja dnia". Może nam się to nie podobać ale tak jest i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Z jednej strony poziom obniżyła Wisła z drugiej strony widać duży postęp niektórych drużyn ligowych a efekt tego jest taki jak na załączonym obrazku. Poziom ligi się wyrównał. 2. Obrona Wisły na chwilę obecną to słabość wielka. Opchnęliśmy trójkę obrońców, z jednym nie przedłużyliśmy kontraktu a z innym kontrakt rozwiązaliśmy. Efekt jest taki że w obronie na chwilę obecną nie gra żaden z piłkarzy z zeszłego sezonu a ich następcy są znacznie słabsi. Jestem gotów się założyć że gdybyśmy mieli w tej rundzie: Alvareza, Głowę, Marcelo i Diaza mielibyśmy obecnie komplet punktów i drużyny takie jak Korona mogłyby nam naskoczyć (gdyby Wtorek dostał raz w zęby od Marcelo to nawet do głowy by mu nie przyszło żeby skakać do główki). Wydaje mi się ze doskonale zdają sobie z tego sprawę drużyny przeciwko którym gramy i dlatego zamiast próbować się bronić (jak było dawniej) od razu atakują (dla mnie szokiem był mecz z Polonią Bytom gdzie chłopy pchały się do przodu praktycznie przez cały mecz). Tak długo jak nie zrobimy porządku z obroną (patrz zimowe okienko transferowe) tak długo będziemy mieć ten sam problem. 3. Drużyna jest źle przygotowana kondycyjnie i szybkościowo. To nie jest pierwszy mecz w którym od 60 minuty Wisła "siada". Nie da się ukryć że winnym tego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej Henio. Odnosze wrazenie ze Maskant probuje cos z tym zrobic ale na to trzeba czasu. I o samym meczu: moim zdaniem byl ok. Szybkie tempo, duzo sie dzialo. Wynik moze troche nie taki jak oczekiwalismy ale w sumie sprawiedliwy. Po prostu w takim wlasnie miejscu jestesmy. Jesli do konca rundy uda nam sie utrzymac kontakt z liderem to powinnismy byc zadowoleni. A w zimie niech Maskant pokaze na co go stac. I oceny indywidualne: 1. Jovanic - nie jest to moze van der Saar ale jest jednak lepszy od Pawelka. Pierwsza bramka chyba jednak jego (trzeba by zobaczyc powtorke z kamery za bramka), jedna slaba interewencja na przedpolu ale pozostale pilki lapal pewnie. Wyrobi sie. 2. Cikosz - slabo. Wygladal jak by sie przestraszyl atmosfery. Z tej maki chyba nie bedzie chleba i moim zdaniem o ile pozyskamy tego nowego Branco to Cikosz bedzie pierwszym do wymiany. 3. Cleber - generalnie ok z wyjatkiem tego ze zawalil (75% winy jego reszta wina Palicia) druga brame. Potrzebujemy nowego stopera. 4. Bunoza - bez szalu ale ok. Rokuje. 5. Palic - 25% winy przy drugiej bramce. Za malo ofensywny. 6. Rios - bylo ok ale stac go na zancznie wiecej. Asysta przy pierwszej bramce "stadiony swiata". Ciekaw jestem jaka jest przyczyna tego ze jest generalnie zmieniany przez Maskanta w drugich polowach (cos nie tak z kondycja?). 7. Wilk - dwa fajne zagrania w I polowie (do Boukhairego i Zurawia) bramka w drugiej ale moim zdaniem za duzo strat i za malo przejec. Chlop rokuje ale aby osiagnac poziom Sobola z przed lat musi naprawde ciezko pracowac. 8. Sobol - nie to co pare lat temu ale ciagle ok. Napewno lepiej nizby mial grac np: Jirsak (i chyba Gargula). Tym niemniej za nowym DM nalezy zaczac sie rozgladac. 9. Boukhari - Jesi mialbym porownywac go z grajacym na tej pozycji w Bialymstoku Boguskim to ... nie ma porownania. Gosc jest znacznie wszechstronniejszy, lepszy technicznie, taktycznie i silowo. Bardzo duzo wniosl do gry w pierwszej polowie. W drugiej siadl ale i tak bral udzial w akcji przy drugiej bramce. Jesli poprawi kondycje to naprawde mozemy miec z niego duuuuzo pozytku. 10. Zuraw - i tu ciezka sprawa. Z jednej strony gosc robi duzo strat i jest slaby w ofensywie (mial dwie sytuacje ktore zawalil) ale z drugiej strony widac ze od strony taktycznej czuje ustawienie ktore chce wprowadzic Maskant. Bardzo ladnie rozegral akcje przy drugiej bramce dla Wisly. Wczesniej mial tez kilka fajnych podan. Nie jestem przekonany czy gdyby jego miejsce zajal Maly/Bogus to bylo by z tego wiecej pozytku. Ewidentnie trzeba szukac pilkarza na te pozycje. 11. Brozio - to co mial zrobic to zrobil. Bramka i asysta. Dobry mecz. I jeszcze uwaga o Malym. Maskant powiedzial ze oczekuje od pilkarza minimum inteligecji: jesli robi cos zle to zwraca mu na to uwage i oczekuje ze on poprawi ten feler. Jesli tego nie zrobi to sie z nim zegna bo jest za glupi na to zeby profesjonalnie grac w pilke. I Maly zostal po meczu w Zywcu pouczony o tym jak ma sie zachowywac w stosunku do sedziego. W Bialymstoku juz o tym zapomnial. I teraz wszedl na cztery minuty. I tak o cztery minuty za dlugo. Pilka to zajecie dla powaznych ludzi a nie dla rozkapryszonych dzieciakow. PS: przepraszam za brak polskich znakow. Problem z klawiatura. |
http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...isly-po-meczu/ wywiady z piłkarzami po meczu
|
Generalnie, jak się nie biega to się nie wygrywa. Cały czas na stojąco. Brak gry bez piłki w porównaniu do meczu z Jagą.
|
No coz gra srednia ale ze to by pierwszy mecz na R22 to przez wspaniałą atmosfere mozna na pare faktów przymknać oko.:)
Podobal mi sie Boukhai widac ze grac w piłke potrafi i kiedys reguralnie strzelał w Ajaxie. troche jak Kosa tylko mniej dynamiczny ale to on moze niedlugo byc liderem w pomocy. Na puls Rios i Wilk ktory wyglada niepozornie a walczak z niego ,naprawde bedzie z niego jescze pozytek. CO do obrony to tu znowu niepewny Cleber i Cikos ,Bunoza coraz lepiej Narazie nasza gra wyglada jak wyglada i trzeba do zimy przygotowac sie ze Wisla tak bedzie wygladała. |
Sedzia nas zalatwil w tym meczu (znowu!), pierwsza bramka dla Korony to majstersztyk sedziowski, nie bylo nawet kontaktu zawodnikow przy rzekomym faulu na rzekomym "zawodniku meczu" wedlug canal+, nastepnie czy widzieliscie jak caly mecz ustawial mur Wisly, byla tam taka obwodka realizatorska gdzie powinnien stac mur, wiec zawsze Wislakow ustawial duzy kawal od tej obwodki a zwykle na meczach mur jest za blisko to tutaj duzo za daleko go odsuwal, z takiej pozycji przy tak komfortowych warunkach strzalu Vukovic mial super latwe zadanie, gdyby mur stal tam gdzie powinnien na 100% bramka by nie padla a faulu nie bylo. Wrocily calkiem stare czasy, jestem ciekaw meczu Legii ale musialbym go ogladac bez komentarza (gdyby nie oszustwo sedziowskie [chocby w meczu z Cracovia] L bylaby dzisiaj na ostatnim miejscu za Cracovia i to jest ich prawdziwe miejsce w lidze).
Acha Bunoza nie potrafi kryc, na boki tez sa potrzebni realni b obroncy. Boguski musial strzelic bramke w swojej sytuacji, z pozytywow dobry mecz Brozka, nawet niezle sie pokazal Kirm ale Rios tez b dobrze gral wedlug mnie i trzeba bardzo zadbac aby podpisac definitywny transfer tego zawodnika (sam zawodnik musi tego chciec! inaczej fiasko) |
Cytat:
|
Trzeba z góry założyć i zrozumieć, że w tej rundzie chleba z tej mąki już raczej nie będzie a wiosną zabraknie prawdopodobnie punktów potraconych teraz, zwłaszcza, że znowu dojdą nowi piłkarze.
Martwi mnie jednak bardziej od punktów, czy starczy czasu Cupiała zawsze zwycięskiego, dla przegrywającej trójcy : Basałaj, Valckx, Maaskant - gdyż mimo wszystko, mocno za nich trzymam kciuki ??. Dziwi mnie także, skąd w nich taka tolerancja dla swojej błędnej oceny potrzeb piłkarskich Wisły, która mówi im, że Cupiał im tego czasu dołoży a nie odbierze ?? Dzisiaj na boisku zabrakło wszystkiego. Piłkarzy, presingu, ruchu bez piłki i wiary w zwycięstwo, tak ze strony trenera, jak i drużyny. I trudno mi ocenić, jak się ma do tego R22 ?? Trochę zaniepokoiła mnie wypowiedź Maaskanta po meczu, że on nie rozumie takiej obrony ?. Czyli jakiej ( źle przez niego ocenionej ) ?? Bunozy, którego przecież uznał za najwyżej piłkarza przyszłość w Wisle a potem nagle sprzedał Diaza i pozostawił boczną obronę bez nominalnych rezerwowych, z amatorem Cikosem i chorym Pietią ?? Coś długo mu zajmuje, zrozumienie razem z Valckxem, rozkładu defensywy, jaki nastąpił w Wiśle po całkowitej likwidacji tej do tej pory najlepszej formacji Wisły, gdzie obecny Cleber i Sobol właściwie jadą na charakterach bardziej, niż na aktualnych możliwościach a Chavez to jakieś tajemnicze nieporozumienie, natomiast Kowalski nie skrywa żadnej tajemnicy. Wydaje mi się, że nowy system gry Maaskanta, wymaga zbyt wielu innych piłkarzy w ofensywie i defensywie, gdyż obecni chyba go nie rozumieją, lub nie mają siły czy umiejętności grać całą drużyną tak w obronie, jak i w ataku. W/g mnie nawala bardziej gra obronna ofensywy, niż gra ofensywna defensywy. W każdym bądź razie, coś w tej materii nie gra, bo Wisła nie ma ani ataku ani obrony z prawdziwego zdarzenia i chyba bramkarza nadal także, a w środku pola, powstaje ogromna dziura, wypełniana przez przeciwnika, tak jakby przeciwnik rozumiał bardziej taktykę Maaskanta, niż jego piłkarze. Zresztą , kto ma ten środek pola opanowywać lub wracać po skrzydle do obrony - dumny Żuraw pozorant, chodzące nazwisko Bukharii, słabeusz Boguski czy może wysunięty leń Brożek , bo jedyny pasujący do systemu Rios, traci siły, biegając od bramki do bramki i nie mając ostatecznie komu podać pod bramką przeciwnika :-/ Ps. ja chyba zacznę ponownie coś pisać w tematyce meczowej, dopiero w rundzie wiosennej, gdyż tą rundę uważam już za całkowicie straconą a nie chcę tutaj walczyć z wiatrakami, zwłaszcza, że wiem, iz jeśli Holendrzy sami się szybko nie połapią w klimatach Wiślackich, to będzie już po nich, a klimaty te są proste - mistrzostwo albo wypad, czyli - champion team (good players) or good-bye. |
Cytat:
|
piękne polskie dziennikarstwo - konferencja, pytania, "czemu nie gra Chavez", odpowiedź, więcej pytań nie ma idziemy sprawdzić catering.
|
Mnie tak jak MatMario, najbardziej wkurza Zurawski. Jemu strzelac nie kazano. To ja juz wole Brozka, ktory moze i bywa rownie statyczny czy wrecz czasem calkiem niewidoczny, cos tam oczywiscie przy okazji napsuje, ale przychodzi minuta x i strzela gola. A Maciek co najwyzej oddaje zablokowane strzaly. W kazdym meczu minimum 2-3 razy musi obic getry komus z druzyny przeciwnej. Jego nieporadnosc jest przygnebiajaca. Razem z Boukharim wygladaja najmarniej pod wzgledem dynamiki i dlatego ciezko zrozumiec dlaczego obaj dostaja od trenera prawie caly mecz w podst. skladzie. Bourkhari w drugiej polowie praktycznie w ogole nie istnial. Mam jednak nadzieje, ze Marokanczyk z meczu na mecz bedzie prezentowal sie lepiej, bo w przeciwienstwie do Zurawskiego przed przyjsciem do Wisly prawie w ogole nie gral.
Cikos jak to Cikos - standardowo nie wie co i jak ma grac. Zdumiewajace jest to, ze przy wyprowadzaniu pilki potrafi zagrac tak, ze adresat podania nie ma absolutnie zadnego prawa do niej dojsc. Tzn. ktos schodzi w lewo, a on mu z premedytcja gra w prawo. To niemozliwe, aby sam nie wiedzial, ze takie zagranie nie ma szans na powodzenie, a mimo to i tak wali pile na pewna strate. Pocieszajaca jest za to postawa Wilka. Widac, ze chlopak mocno walczy o swoje, bo chce grac w podstawowym skladzie. Takich wlasnie zawodnikow nam trzeba - ambitnych, wychodzacych do pilki i gotowych do pokonywania masy kilometrow w kazdym meczu. |
relacja z meczu: http://kiks.tv/2010/09/powrot-na-salony/
co do Wilka faktycznie, paru takich Wilków i byłbym spokojny o Wisłę... oby tak dalej! |
Mialem przyjemnosc pic z ekpią z C+ po meczu i z tego co wiem.. nie jest dobrze zwlaszcza dziwią się jesli chodzi o Żurawia jest to najwiekszy dramat jesli chodzi o Wisłe zresztą byłem na meczu widziałem.. szkoda gadać on jest poprostu żenujący..
WILK jest świetny |
Naprawdę nie rozumiem tych zachwytów nad grą Wilka. Chyba zbyt duże wymagania stawiam zawodnikom grającym w Wiśle. Chłopak zanotował mnóstwo strat, głupich podań do przeciwnika... Widać teraz żeby robić w Wiśle za "nadzieję na przyszłość" wystarczy trochę pobiegać.
|
Za nami 6 meczów , myśle ,że kazdy z nich był trudny . Z Korona gralismy dobrze w 1 polowie ,choc Korona sie odgryzala pare razy i w sumie remis to zasluzony wynik choc szkoda 3pkt. Maaskant widać ,że wie o co chodzi w ustawieniu 4-3-3 ale zabraklo w konsekwencji , szczegolnie jak objeli prowadzenie na 2-1 zeby to wygrac
|
Bramki z meczu: http://egoals.pl/videos/wisla-krakow-2:2-korona
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Niestety ale nasi weterani (Żurawski, Sobolewski) coraz częściej pokazują na boisku, że to już nie te lata. Myślę, że Żuraw byłby lepszy w roli jokera, wtedy Rios mógłby tworzyć parę napastników z Brożkem, a na prawej pomocy zagrałby np. Kirm.
|
http://wislakrakow.pl.pl/live/images/logo/wisla2.gif 2 - 2 http://www.90minut.pl/logo/dobazy/korona_kielce.gif Wszystkie bramki w jednym pliku. http://www.fileserve.com/file/GYHP8zx Jak ściągnąć bramki: Zjeżdzamy na doł strony. Po prawej klikamy "Pobieranie plików" następnie przepisujemy kod. Czekamy parę sekund, i klikamy na Wolne pobieranie. Które nie jest takie wolne :-) Nagranie agov. |
Cytat:
2) tutaj kontrowersyjna sprawa ale mógł gwizdnąć 3) spalone dobrze wyłapywane 4) to był najwiekszy problem sędziego, czesto niepotrzebnie przerywał akcje jak mógł stosować przywilej korzysci Co do naszej drużyny to Boukhari i Rios w ogóle sie nie angażowali w obrone przez co boczni obroncy zostawali osamotnieni rzut wolny był do wyciagniecia przez Jovanica Najsłabszy obecnie jest Sobol, naprawde przykro to pisać bo facet zdrowie i serducho zostawia, kiedyś był w stanie sam ogarnać środek boiska ale teraz to niestety tylko straty i błędy w ustawieniu |
Wiadomo, że tęski się do tego, czego się nie ma. Teraz narzekamy, że nie gra Małecki, a jak będzie grał, to znowu czemu nie gra Żurawski itp :)
|
Cytat:
Nie boi się brać gry na siebie, potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden, próbuje strzałów z dystansu, no i niewątpliwie ma zmysł go gry kombinacyjnej. Mam nadzieję, że Maaskant zacznie częściej korzystać z Małeckiego, bo trzymanie go na ławce rezerwowych jest moim zdaniem działaniem na niekorzyść drużyny. Wczoraj w drugiej połowie wyraźnie go brakowało. Gdy Boukhari opadł z sił, a z boiska zszedł Rios gra w ofensywie zupełnie przestała się kleić. |
http://kiks.tv/2010/09/powrot-na-salony/
Relacja wideo z meczu oraz obszerna galeria zdjęć: http://kiks.tv/2010/09/galeria-wr22o...korona-kielce/ |
Nie ma co się załamywac. To dopiero początek zgrywania tego skladu, ale jeżeli prawdą jest że trenera opłaca z własnej kieszeni pan Cupiał to może się skończyć to tragicznie. Wielka poprawa jest... ale remisami i przegranymi ligi nie wygrają. Ja osobiście bym im dał jeszcze ze 2-3 tyg czasu... ale boss pewnie tego nie zrobi.
Klika refleksji z trybun: Żurawski - gra fatalnie... Widać że chce dużo akcji rozgrywać sam. No niestety nie ma na razie alternatywy. Ja bym za niego Bouhariego wrzucił, Paljic na lewą pomoc a na obrone Pietia. innego rozwiązania nie widzę w tej formie Żurawia. Boukhari - jakże mi się podobało jak pierd.ol.n.* pięścią w piłkę gdy podbiegł do niego Paljic wykonywać aut w pierwszej połowie. Widać złość i wielką chęc gry. Poza tym wydaje mi się że to całkiem solidny gracz. I na koniec Milan. Z perspektywy trybuny G zwłascza w drugiej połowie... Milan zagrał naprawdę słabo... Gość nie umie się zachować absolutnie na przedpolu... Jak to jest że Niedzielan skacze od niego wyżej? Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli dwóch Pawełków w składzie. Cleber - EWIDENTNIE druga bramka jest jego winą. Co miał Cikos zrobić? Kopnąć Niedzlana w jaja od tylca? Cleber spuścił niedzielana ze smyczy i gol. Pójki Bunoza krył Andrzeja to Wtorek nie istniał. Dobry mecz Bunozy. Clebi niestety powinien popuszczać miejsca akonto Chaveza. I jeszcze jedno: jak przy wyniku 2:1 można ściągać wiądących skrzydłowych... to był gwóźdź do trumny. Wpuszczenie panienki Rafałówny okazało sie chybionym pomysłem... Kirm coś tam próbował szarpnąć... z drugiej strony potem wszystko i tak szło lewą stroną. Nie ma co się załamywać! TYLKO WISŁA ! |
Najbardziej mnie irytowala sytuacja (ze 2 - 3 razy sie tak zdarzylo) jak zawodnik Korony biegl z pilka na bramke a obrona sie rozstepowala i tworzyla mu autostrade na pole karne. Pamietam, ze tak jedna z bramek z Legia 1-5 stracilismy. Jak bedzie przeciwnik z solidnym uderzeniem na bramke to takie sytuacje beda sie mscic.
Przy rzucie wolnym, z ktorego padla bramka mur wogole nie podskoczyl, przy 2.giej bramce zabraklo centymetrow. Osmiele sie stwierdzic, ze Pawelek by to wyciagnal, jest wyzszy. Nie wiem czy taka taktyka jest dobra na Wisle, brakuje zawodnikow na skrzydlach, wszyscy w srodku sie skupiaja. Cytat:
Ogolnie to nie wyglada to zbyt dobrze narazie. W lidze moze byc roznie, nie wolno nam odpuscic pucharu Polski. |
http://wislakrakow.pl.pl/live/images/logo/wisla2.gif 2 - 2 http://www.90minut.pl/logo/dobazy/korona_kielce.gif 1 Połowa part 1 - http://www.fileserve.com/file/rJkxsqj part 2 - http://www.fileserve.com/file/4GaXSqN Jak ściągnąć bramki: Zjeżdzamy na doł strony. Po prawej klikamy "Pobieranie plików" następnie przepisujemy kod. Czekamy parę sekund, i klikamy na Wolne pobieranie. Które nie jest takie wolne :-) Nagranie agov. Bramki z meczu TUTAJ |
Czytam Wasze komentarze i jestem zdumiony. Podniecacie się Riosem , a przecież chłopak błysnął właściwie tylko przy asyście Pawła Brożka...Umie przyjąć piłkę i się zastawić,ale...co z tego wynikło? yyyy?. Wisła,jako drużyna zagrała słaby mecz , krytykujecie i chwalicie poszczególnych zawodników. Nawet Rafała,który wszedł na boisko na 8 minut(!),stworzył sobie sytuację ,ale jej nie wykorzystał,a później ładnie podał na skrzydło ,ale ktoś tam spieprzył dośrodkowanie. Kirm nie pokazał zupełnie nic, Małecki wszedł na 2 minuty ,więc oceniać nie ma za co nawet. Wisełka nawet na remis w tym meczu nie zasłużyła. Z pierwszego składu ,to nikt mnie nie zachwycił. Mogę jedynie powiedzieć ,że miejsce Maćka jest na ławce ,albo przed telewizorem. Jest kompletnie bez formy.
|
Galeria z meczu http://www.waszapilka.pl/galleries,493,0
|
Taa, jasne, posadźcie Żurawia na ławce :/ który w każdym to meczu wypracowuje nam bramki...
Kirm również dał dobrą zmianę, kompletnie nie było wsparcia z boku obrony, skrzydła nie funkcjonowały, bo nie grali na nich typowi skrzydłowi, myślę, że założenie bylo takie, że mieli się podłączać własnie boczni obroncy. Generalnie to mam wrażenie, że nasi byli gdzieś tak do 30 minuty mocno sparaliżowani. a i jeszcze jedno, Sobol gasł w oczach, Wilk był dosłownie wszędzie (widać to przy golu), a Sobol to tylko defensywa... |
Szczęśliwego znalawce swetra z G2, prosze o kontakt na priv. Liczę że ktoś znalazł :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego tak bardzo mną wstrząsnęło wczoraj stwierdzenie trenera, ze tak bronić nie można. Świadczy to o tym, że całkowicie źle ocenił kadrę i potrzeby zespołu a teraz udaje zdziwionego i zwala wszystko na głupotę Basałaja ze stoperami i nie tylko, co już nie do końca jest tłumaczeniem dla trenera. Była kasa, trzeba było wymienić jej 50 % w nową defensywę, a nie liczyć na darmowych Chavezów itp. Diaz był jedynym ostatnio walczakiem z sensem, pasujacym do jego systemu gry a drugiego walczaka Małeckiego, skutecznie oducza bycia tym walczakiem. To świadczy także, że Maskant nie nauczony presjii klubu mistrzowskiego, mysli, że tak jak w Bredzie, ma czas na swoje pomyłki. I tu jest jego błąd największy. W Wiśle Cupiała, nigdy nie było i nigdy nie będzie czasu na pomyłki, poza podium a w tym przypadku, raczej poza mistrzostwem. Albo wiesz co robisz albo znikasz po serii wpadek i zawaleniu sezonu, choćbyś nazywał się jak chciał. Cupiał tym razem liczył na wzmocnienia a zaaplikowano mu albo schyłkowych piłkarzy niechcianych w Europie albo totalnych juniorów i Wisła jak kulała, tak kuleje nadal. Wczoraj to nawet nie miała ambicji i oddała zwycięstwo bez walki na otwarcie stadionu, co jest groźne, gdyż świadczy o podcięciu skrzydeł progresowi drużyny Maaskanta na dłużej :-/ |
Najlepsi na boisku zdecydowanie:
1.Wilk - świetny transfer, biega, podaje, dobry odbiór, trochę strat w środku pola, ale nawet pomimo tego był wiodącą postacią w drugiej linii. 2.Paweł Brożek - właściwie strzelił dwie bramki, dobrze rozgrywał, bardzo inteligentne zgrania głową - jednym słowem powoli wraca stary, dobry Paweł. 3.Gordan Bunoza - najlepszy z obrońców, czysto interweniujący, z każdym meczem coraz pewniejszy, nie popełnił dziś rażacych błędów, jak dla mnie piłkarz numer trzy tego meczu. 4.Andy Rios - technicznie jest o jakieś dwie klasy wyżej niż reszta drużyny. Gdyby tylko jeszcze czasami potrafił dograć, nie tylko kiwać byłoby fantastycznie. Zdziwiła mnie bardzo jego zmiana w 64 minucie. Niestety po raz kolejny najsłabszymi zawodnikami byli Żurawski i Sobolewski. Szczególnie rozczarowuje mnie ten drugi, nie wiem dlaczego ma jakby "zarezerwowane" miejsce w pierwszym składzie Wisły. Trzeci mecz pod rząd przechodzi obok gry. To już nie jest ten Radek i szczerze, to przestałem już wierzyć, że kiedykolwiek odzyska dawną formę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl