![]() |
Największy ruch w tym temacie jest po porażce Wisły. Ogarnijcie się.
Gdyby temat brzmiał "Viagra - precz z miękkim .....m" i to nie zadziałało to ok. Nie stać nas na innego dobrego trenera, dziwne że stać nas na Skorżę, a za chwilę jak w transferowym pojawią się pomysły z Capello czy z innym wynalazkiem. Skorża ma swoje wady i zalety, ale na dzień dzisiejszy nie ma alternatywy. |
Cytat:
|
A co Skorża może w kontekście rozstań/wzmocnień? W lecie np. chciał Iwańskiego i Lewandowskiego i...?
Zrobiono Go w ch... w lecie, jak będzie tak samo w zimie to pieprznie robotą i będziemy mieć Marka Motykę albo świnkowatego Czesuafa, którego w międzyczasie wywalą z Arki. Wiadomo było, że ta wąska kadra spuchnie psychicznie i fizycznie w pewnym momencie i tak właśnie jest. Wszyscy w tym klubie muszą chcieć iść do przodu, a nie tylko trener i paru graczy. Swoje zarzuty skierujcie wyłącznie w kierunku tych, którzy doprowadzili do osłabienia drużyny, która tak świetnie grała przed rokiem. Skorża ma nadal moje pelne poparcie. Gwiaździsty - ten zespół od ub. roku stracił z przodu Kosowskiego, Paulistę tudzież rezerwowego Dudu, zyskując w zamian słabego Łobodzińskiego. Jeśli ta siła zostałaby chociaż utrzymana -rozwalalibyśmy wszystkich nadal - dziś byłoby 6pkt przewagi. |
Nie uważam że trener Skorża jest wspaniały i bezbłędny. Ale jak ta drużyna mogła zrobić postępy jak zamiast ją wzmacniać to cały czas osłabiano. Najpierw odszedł Kosa, lider na boisku i poza nim i można mówić o nim różne rzeczy(sam byłem zły na niego) ale wkład w mistrzostwo miał spory. Następnie pozbyto się Paulisty który zawsze potrafił narobić szumu i wkład w mistrzostwo też miał. Skorża zawsze mówił że potrzebuje wzmocnień a że ich nie było to trudno, miał powiedzieć że w składzie ma nieudaczników z którymi wywalczenie 3 miejsca będzie sukcesem a o walce w Europie to już nie ma mowy? Taki sezon jak poprzedni zdarza się bardzo rzadko a niektórzy dalej nim żyją. Były wyniki trener super, brak wyników trener ba mistrzostwo z tymi zawodnikami zdobył by każdy. Petrescu miał praktycznie tych samych zawodników (zamiast Kosy miał Błaszczykowskiego a na bramce przynajmniej miał bramkarza) i co jakoś tak łatwo nie było. Skorża nie jest święty ale niektórzy chyba trochę przesadzają.
|
Cytat:
|
Cytat:
Element - mielismy najlepszy sklad i to bezdyskusyjnie. Mielismy zawodnikow znanych, doswiadczonych, utalentowanych, drogich, majacych wiele do udowodnienia. Kto wg Ciebie mial wtedy podobny sklad ? Rowniez bylismy faworytem. Chcoaz faworytem jestesmy zawsze, wiec tez nie rozumiem zdziwienia. Gwiaździsty - napewno gorsze miejsce mielismy w tym feralnym sezonie 06/07 bo wtedy bylismy na polmetku 5. Teraz naszczescie sa jeszcze mecze, zeby ta statystyke polepszyc. Tylko naprawde trzeba sie sprezyc, bo nikt nam zwyciestwa nie da. A to, ze w temacie jest najwiekszy ruch po porazkach to chyba oczywiste, bo szukanie winnych porazki jest chyba oczywiste. Trener odpowiada za przygotowanie pilkarzy, ich forme i podejscie do meczu. Poza tym jakos nie widze tematu "Baszczynski pilkarzem Wisly" zeby sie tam mozna poudzielac. |
Cytat:
Ale prawdziwe jaja się zaczną jak odejdzie Brożek i nie dojdzie w Jego miejsce nikt zbliżonej klasy. Szukanie następcy wśród piłkarzy, których mamy w tej chwili w kadrze - Piotr B., Mały czy nie wiem kto jeszcze jest po prostu śmiechu warte. Bramkarz też jest do wymiany, choć to nie jest najbardziej paląca potrzeba bo nawet najlepszy bramkarz nie będzie strzelał dla nas goli. |
Cytat:
|
Skorża to nie jest idealny trener, ale na pewno najlepszy w Polsce więc jego zwolnienie to byłby koniec marzeń o mistrzostwie. Żaden wysokiej klasy fachowiec z zagranicy nie przyszedłby do tak patoligicznie zarządzanego klubu jak Wisła. Słyszę, że już nawet mistrzostwo w zeszłym sezonie to nie zasługa Skorży bo miał taki wspaniały skład, że każdy trener by sobie poradził. To ciekawe czemu to właśnie Skorża zdobył z tą drużyną mistrza a żadnemu z poprzedników w ostatnich kilku latach się to nie udało choć skład mieli porównywalny? Czemu Brożek wcześniej był wiecznym niespełnionym talentem, a odkąd przyszedł Skorża jest najlepszym polskim napastnikiem?
Obecna Wisła ma najlepszą linię obrony w kraju, potrafi dobrze rozgrywać piłke w ofensywie i jest świetnie przygotowana fizycznie do sezonu (dobre końcówki w prawie każdym meczu). To wszystko zasługa trenera. Wiśle brakuje bramkarza, który nie puszczałby szmat w co drugim meczu i drugiego napastnika, który mialby pojęcie o strzelaniu goli. W sytuacji gdy co trzeci strzał rywali w środek bramki kończy się golem, a nasi napastnicy potrzebują 10 sytuacji by strzelić bramkę lepszych wyników po prostu nie możemy mieć. Trener na to nic nie poradzi. Jeśli ktoś za to wini Skorżę to albo opiera się na wynikach wyczytanych w necie, albo nie ma pojęcia o piłce nożnej. |
Nie rozumiem o co tyle krzyku. Skoro mamy kadrę poziomem sportowym zbliżoną do Lecha i Legii to skąd to niezadowolenie wszakże ta kadra wywalczyła tyle samo punktów co ekipy z Poznania i Warszawyi. Nie zaszliśmy daleko w PUEFA bo trafiliśmy na trudnego przeciwnika. Lech miał w każdej praktycznie fazie najłatwiejszy zespół jaki tylko mógł wylosować czego nie można o nas powiedzieć... Legia zagrała fatalnie w pucharach ale nikt tam nie chciał zwalniać trenera.
Wg mnie w ubiegłym sezonie sukces opierał się głównie na wysokiej formie trzech piłkarzy Kosy, Zieńczuka i Brożka, dobrej taktyce trenera i motywacji poprawy tragicznego wyniku z sezonu 2006/07. W tym tylko ten ostatni utrzymał poziom a Kamila nie ma już w Wiśle. Skorża domagał się transferów, argumentując ich konieczność przy zakładanych celach na ten sezon. Mimo tego, że były one obiecane to do nich nie doszło więc nie powinno być żadnego zaskoczenia. Dodatkowo sprawdza się powiedzenie o tym, że łatwiej jest się wdrapać na szczyt nim się na nim utrzymać czyli trudniej walczyć po raz kolejny o tytuł jeśli wygrało się go raz wcześniej a w przypadku niektórych piłkarzy kilkakrotnie. Od tego okienka transferowego przydałoby się zacząć przewietrzać stopniowo skład. |
Slask - Zarzad 2:1
Po raz wtory sprawdzilo sie to, co nie trudno bylo wyprorokowac. Przychodza w trakcie sezonu mecze takie jak z TT czy chocby teraz ze Slaskiem (jest ich srednio 5-6 na rok), w ktorych gonimy wynik. Az sie prosi o wpuszczenie wyzszego napastnika, ktory bylby w stanie walczyc o gorne pilki ( w koncowce ze Slaskiem wrzuclismy ich w pole karne ze 20). I co? I Skorza znow musi sie decydowac na pokerowa zagrywke wstawiajac obronce Marcelo jako drugiego napastnika. Bo zarzad uznal, ze pozostawienie go na kolejna runde z Dawidowskim, niedoleczonym Niedzielanem i Kmiecikiem ... przejdzie. Nie przeszlo. Teraz Skorza zaplaci za to glowa? Tylko co to zmieni? Od czasow Petrescu wysoki napasnik jest rzekomym priorytetem i nadal nim pozostaje hehe. Jestesmy jedynym zespolem z czolowki, ktory nie ma wysokiego napastnika (Lech -Lewandowski, Legia -Grzelak, BOT-Nowak, Polonia-Ivanovski). Nie mam pretensji do ekipy za Wroclaw, bo uwazam ze zagralismy 70minut w wysokim tempie i kombinacyjnie (na bdb) i 20 min na db. Chlopaki nie odpuszczaly nawet w "9". Poza tym cieszmy sie ze Brozinho przetrwal cala runde bez urazu!!! |
I bardzo dobrze. Wreszcie kończy się patologia, że wiecznie osłabiana drużyna nie ma problemów z drużynami środka tabeli. Pokażcie mi drugi zespół w Europie, który traci z roku na rok tylu graczy, nie reinwestuje środków i w dalszym ciągu bije się o mistrza. Prosty wniosek - liga minimalnie, ale idzie do przodu, a Wisła niestety po każdym sukcesie cofa się do punktu wyjścia.
Do Skorży nie mam zbyt wielu zastrzeżeń. Drużyna jest dobra taktycznie i optymalnie przygotowana fizycznie. Reszta jest w nogach piłkarzy. A tutaj mamy bardzo niewielu kreatywnych zawodników. Brożek, Boguski - chociaż jemu brakuje odrobinę wyszkolenia, teraz pojawił się Małecki, za którego od dawna trzymałem kciuki bo jako jednemu z nielicznych w drużynie piłka przy nodze nie przeszkadza. ps. W GKS B. wysoki to jest Costly, Nowak na pewno nie :) |
Może spać spokojnie??
Skorża ma teraz ostry dylemat, bo na Cracovii trzeba wygrać ewentualnie zremisować na Ruchu trzeba koniecznie wygrać no i potem Odra Jak zestawić skład ? Brożek przemęczony reszta bez formy tylko Mały dobrze gra a będziemy teraz grać, co trzy dni. Więc jeśli gdzieś mu się noga poślizgnie to nie wiem czy może spać spokojnie Dla nas najlepiej jakby ten sezon się już skończył a jest taka nadzieja, bo kluby ostro protestują, że nie chcą teraz grać rundy wiosennej w takich warunkach |
Jakoś nie chce mi się wierzyć KOMINEK, żeby klubom udało się "zakończyć" rundę jesienną teraz i pozostałe mecze przenieść na wiosnę 2009...
Gdzieś czytałem, że liga ma się wg UEFA zakończyć do końca maja, TV chce, żeby kolejki były tylko w weekendy bo chcą trzy mecze transmitować (pt, sb, ndz). Więc pewnie tymi argumentami będzie się Ekstraklasa broniła, i się pewnie wybroni.. |
Raphael nie zgodzę się że Wisła ma osobowo zawodników takich samych jak Legia i Lech Tam jest po 2 zawodników równorzędnych na miejsce u nas może jest coś takiego ale tylko w przypadku jak każdy zawodnik może grać na 2-3 pozycjach.
Mam nadzieje że trener na pasach da odpocząć Brożkowi, błyśnie Łobo i będzie dobrze. Mówimy o wzmocnieniach a zobaczcie co by było gdyby Łobo, Niedzielan wrócili do najwyższej formy w co wierze. To samo Boguski, Jirsak, Pietia. Rozmieciemy wszystkich w pył. Wtedy ściągnąć napastnika żeby był gotowy do strzelania jak odejdzie Brożek, konkuręcje ostrą dla Pawełka i Skrzydłowego do rywalizacji. |
Taka polityka klubu robienia wszystko doraźnie i jak najtańszym kosztem nie może być skuteczna w dłuższym okresie czasu. Ofiarami będą padać kolejni trenerzy, bo tu nawet sir Alex nie pomoże jak nie ma kim grać. Bo nawet jedenastki czasami nie może Skorża skompletować by nie było jakiejś czarnej owcy. Gra chłop tym co ma.
|
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć w klubie rozważana jest opcja zmiany trenera.
W dniu dzisiejszym trener Wisły odbył rozmowę z Jackiem Bednarzem oraz zarządem klubu na temat obecnej sytuacji drużyny. Zapewne trener został również poproszony o wyjaśnienie przyczyn ostatniej porażki ze Śląskiem Wrocław, słabej wg większości obserwatorów postawy zespołu w obecnych rozgrywkach i 4 miejsca w tabeli na półmetku rozgrywek. źródło: S K W K . P L |
Chyba bym ich wszystkich pozabijał, jakby zwolnili Maćka, mogę się założyć, że na jego miejsce prszyszedłby jakiś pseudo trener z zagranicy...
|
.. dla mnie to jest jakaś paranoja..
-4 miejsce ale tyle samo punktów co 2 i 3 drużyna.. -porażka ze Śląskiem.. no cóż, mecz się potoczył tak jak się potoczył, a porażka rzeczą normalną jest. -słaba postawa w ostatnich meczach..? hmm. Mnie to najbardziej raziła słaba skuteczność ;] Ale to nie powód by od razu zwalniać trenera. Moim zdaniem to czysty idiotyzm. Najpierw niech dadzą kasę na kupienia wartościowych zawodników, a nie karzą trenerowi z niczego zrobić coś na miarę Bóg wie czego. Dobrze ktoś wyżej powiedział, że bez dobrych zawodników to i najlepsi trenerzy by nie zrobili drużyny marzeń. Przyjdzie nowy trener i co? Pozwolą mu sprowadzić za grosze bądź z kartą na ręku 2-3 grajków i po robocie. |
Jak zwolnia Skorze to bedzie najwieksza glupota jaka mozna sobie tylko wyobrazic, nie dosc ze druzyna jest oslabiana( bo o wzmocnieniach mozna zapomniec) to jeszcze pozbeda sie najlepszego polskiego trenera ktorego Lech na pewno wezmie i mozemy pomazyc o majstrze przez najblizsze kilka sezonow.
Tu trzeba wzmocnien a nie zmiany trenera, ja mam nadzieje ze ta dzisiejsza pogawetka dotyczyla ewentualnych roszad w druzynie kogo sie pozbywamy a kogo chcemy sprowadzic. |
Pojebało ich i tyle. Znowu informacja z SKWK, już wcześniej zwolniliście trenera :rotfl:
O wzmocnienia chodzi, nie o wyniki. Bo po co Skorża miałby spotykać się z Bednarzem? |
W wielu meczach w jesiennej rundzie poprzedniego roku gralismy jeszcze wieksza padake, stwarzajac malo sytuacji i wykorzystujac wszystko co mielismy zazwyczaj po bledach przeciwnikow. Nie widze wiec teraz powodow do paniki. Konkurencja sie wzmocnila. Ostatnia rzecza jakiej nam trzeba jest zmiana treenra. Niektorzy maja najlepsze okresy swoich karier za soba - lepiej juz grac nie moga. Nam potrzeba swiezej krwi. Czy Dziaz, Marcelo, Brozek, Malecki nie robia postepow ? Niech to bedzie wykladnikiem pracy trenera.
|
Mam nadzieję ,że zarząd nie da ponieść się emocjom zwalniając trenera.
Sytuacja drużyny nie jest zła ,więc trzeba mu dać możliwość kontynuacji pracy. Trzeba pomyśleć o konkretnych wzmocnieniach na paru pozycjach o "przewietrzeniu" składu a nie zmianie trenera. |
Jezeli dojdzie do zwalnienia Skorzy, to utwierdzi mnie to calkowicie w przekonaniu ze klubem rzadzi amatorszczyzna. Transferow brak, dobrych zawodnikow brak (i to juz ktorys sezon), wyniki nie sa zle (w koncu 4 miejsce i 1 pkt straty, a "gora" chce zawlniac trenera bo przegral mecz. Normalnie jaja...
|
Na początku witam wszystkich!
Nawet nie chcę myśleć co się stanie jak Skorżę zwolnią... Trener bardzo dobrze poskładał drużynę... nawet teraz nie gramy źle, lecz KAŻDY widzie, że tej drużynie potrzebna jest świeża krew wśród zawodników a nie nowy trener... mam nadzieję, że to tylko plotka ze zwolnieniem...! |
Jestem takiego zadania, że jeśli wywalą Skorżę to oczywiste jest odejście Bednarza, mam nadzieję, że to spotkanie nie służyło ocenie pracy Skorży czy wytkaniu wzajemnych błędów bo jeśli ktoś coś zrobił źle to zaczęło się to w okienku transferowy i od tego trzeba wychodzić przy ewentualnej ocenie Skorży. Chciałbym aby poruszono tam takie sprawy jak co zrobić aby było lepiej, nie ma sensu zwalać na siebie winę.
Porównujecie Wisłę do Lecha czy Legii, różnicy punktowej nie ma ale zauważcie, że różnica w personaliach jest i nie jest dla nas korzysta, Lech- moim zdaniem liczba reprezentantów mówi sama za siebie do tego jest to młoda drużyna głodna sukcesu w której mało kto zasmakował mistrzostwa polski, w przeciwieństwie do nas, dajmy na to czy Baszczyński głodny jest kolejnego mistrzostwa tak jak piłkarz który nie zdobył tego trofeum ? Jeśli coś smakowało się już kilka razy to z każdym razem motywacja do zdobywania tego "deseru" jest słabsza. Także tutaj jest u nas duży problem. Uważam, że jeśli chodzi o Legię to nie odstajemy, jednak lepsi są od nas o tego Janka Muche, chciałbym abyśmy zawdzieczali Pawełkowi tyle co Legia zawdzięcza Musze jednak nie dość że Pawełek nie ratuje nam skóry to nie broni tego co jest oczywiste. Mówicie, że co chwile Lech się chwali w mediach skautingiem itp, osobiście jak to czytam to trochę im zazdroszczę bo niestety najgorsze jest to, że oni naprawdę mają czym się chwalić. Skorża jest najmniej winny całej tej sytuacji, kwestia leży w mentalności naszych piłkarzy, którą potrafił zmienić aż na cały sezon to dużo. Aby uzdrowić sytuacje trzeba świeżej krwi - głodnych sukcesu piłkarzy, wyczyszczenia drużyny z "elity" bo nie wyobrażam sobie aby na trybunach czy na ławie siedzieli ludzie z kontraktem Łobo, Cantoro, Niedzielana czy Ziena. Można zmienić trenera, lecz co to da, pobudzi to ich na chwile i skończy się tak samo jak z Okuką. edit: Ktoś tu napisał, że Skorża doskonale poskładał tą drużynę. Trzeba się z tym zgodzić, po sezonie w którym zajęliśmy 8 miejsce byliśmy najbardziej rozbitą drużyną ligi, nie wiem czy ktoś potrafił był poskładać lepiej tą zgraje przygasłych gwiazdek. Zrobił to perfekcyjnie. Jednak teraz obawiam się że ich już się nie da poskładać, nawet inny trener tego nie zrobi. Nadszedł czas gruntowych zmian. |
Cytat:
|
Za co chcą zwolinić Pana Skorże?? Za brak znakomitych wyników?? A pomogł mu ktoś w stworzeniu klasowej drużyny?? Nie!!! Nie spełniono żadneg życzenia transferowego Pana Macieja...
|
Faktycznie...! Jest powód...! Tracimy AŻ JEDEN punkt do lidera=Groclinu... To zdecydowanie za dużo... ehhh;/ ;/ ;/ ;/
MACIEJ!!!!! SKORŻA!!!!! 1906% poparcia dla PANA!!! |
1906% poparcia dla Pana Skorży!!! Murinho z tym składem zdziałałby tyle samo albo i mniej bo by go szlag trafił...
|
Może niech majewskiego zatrudnia... PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
mam nadzieje ze to jeden wielki klops !!! zmiana trenera teraz = nie ma pucharów.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie wiem jaka jest tego wiarygodnosc, ale jesli jest to prawda to.....powstrzymam sie narazie ,bo jest prawdopodobne iz 'plan' nie zostanie wykonany
|
A ja rozumiem Cupiała, ma prawo wymagać pierwszego miejsca w tabeli.
Na samym początku ustalmy: trenera rozlicza się za wyniki. Sezon obecny. LIGA: Wpadek było stanowczo za dużo (6 w 15 meczach, w tym 4 dużego kalibru: Lech, ŁKS, Śląsk, Górnik). EUROPA: W pucharach europejskich zagraliśmy 6 spotkań: 2 świetne mecze u siebie (Beitar, FCB) i 1 dobry na wyjeździe (Londyn). Reszta słabo - ale umówmy się, że puchary traktujemy łagodniej - bo trafiliśmy w dwóch losowaniach najgorzej jak to możliwe. PP: dwa zwycięstwa z outsiderami, więc mały plus. PE: dwa zwycięstwa w pięciu meczach, porażki z Piastem i Śląskiem. Mimo wszystko dużo poniżej oczekiwań. Minus. Na minus irytująca niemoc w meczach z Legią przez cały rok. I fatalna porażka z Lechem na Reymonta. Na bardzo duży plus wyniki poprzedniego sezonu. Ale to są sentymenty, w biznesie miejsca na nie brak. Jeżeli właściciel ma w odwodzie charyzmatycznego trenera/managera, kogoś kto mógłby wprowadzić nową jakość w drużynie - nie ma co załamywać rąk. Ale jeśli na ławce wyląduje jakiś wujek dobra rada z zastępu polskiej myśli szkoleniowej, to czarno widzę rok 2009 dla Wisły :-/ Jeżeli wspomniane ultimatum zostało postawione - to w czym problem? Przecież wygrać z Odrą Wisła JUŻ po prostu musi. Z Cracovią wystarczy chcieć i zagrać swoje. W Chorzowie zadanie będzie najtrudniejsze, ale wygrana jest w zasięgu. A może to taki pośredni sposób mobilizacji piłkarzy? ;) |
Tylko proper zapomniales napisac z jakiego pulapu startowalismy.Żądanie mistrzostwa przy storpedowaniu praktycznie wszystkich realnych wzmocnien to juz jest lekko smieszne a ultimatum w polowie ligi to juz zakrywa na kpine.
|
To jest tragedia jeżeli potwierdzi się że Skorża otrzymał takie ultimatum. Czyli co jak nie wygra z Cracovia albo zremisuje, odpukać to zostanie zwolniony ?! Na prawdę ludzie w zarządzie są nie poważni...
|
Jezeli to prawda to brawo dla naszego idiotycznego klubu..
...zapominamy juz kto nas wyciagnal z ogormnego dolka i 8 miejsca, praktyczni w bardzo podobnym skladzie?? Ale to wkoncu Polska i chory kraj wszystko by sie chcialo nic nie robiac... |
Cytat:
Załóżmy, że nie stać nas na lepszego trenera(albo - lepszy nie zgodzi się na pracę w takich warunkach). Załóżmy, że wszyscy pamiętający niedawną karuzelę trenerską i jej skutki po przeczytaniu Twojego postu w sposób głośny i brutalny komentują już sprzed monitora jego zawartość. Innymi słowy - jesteś pewien, że wiesz do czego zmierzasz? Czy może nie skojarzyłeś pewnego ogólnie znanego faktu - że to piłkarze biegają po boisku, a trenera można rozliczać z wyników dopiero, jak mu się zapewni odpowiednie warunki pracy? Wielokrotnie broniłem decyzji Cupiała, ale czegoś tak głupiego obronić się po prostu nie da. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl