Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Konrad. 29.10.2009 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kronos KBC (Post 45375161)
PPO Staniątki
http://img340.imageshack.us/img340/7392/63112444.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/4462/89548461.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/2162/77569814.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/5031/23201618.jpg

WD-17
http://img337.imageshack.us/img337/1580/93953846.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/2227/90829349.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/9310/40408950.jpg

http://img262.imageshack.us/img262/2922/52473111.jpg

WD-23
http://img255.imageshack.us/img255/368/81207530.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/6448/74920413.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/3723/13259859.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/4238/73429342.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/5563/93775233.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/3987/34222890.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/1276/12417411.jpg

http://img340.imageshack.us/img340/4961/42124474.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/7922/52548206.jpg

asdasdasdasd

bimbam 29.10.2009 22:51

OD
http://img689.imageshack.us/img689/8411/19495326.jpg/

DO
http://img62.imageshack.us/img62/9133/70221694.jpg

na tym odcinku jadąc w stronę Krakowa - DRAMAT !!! ograniczenie do 100 km, ale przy 90 nieźle znosi i trzeba nieźle popracować aby przejechać ten odcinek.

Ogólnie dobrze się jedzie - mały ruch - nie wszyscy jeszcze zapewne wiedzą o tym, że jest otwarte.
Do Szarowa od w. Wielicka ok. 10 minut.

1q2 30.10.2009 01:23

heh miałem coś w N-cach załatwić i pomyślałem że nadrobię trochę trasy ale wrócę autobanem;)
****a mać - pomijam to co bimbam napisał, czyli ten odcinek 'po przejściach', ale większość z tych 20 kilometrów jest nierówna i buja trochę autem...Nie wiem jak można było coś takiego zbudować...+ to taki odcinek leciutko w dół, nie mogłem się nie skusić żeby nie przetestować 10 latki:> 195 i tylko głos kobity(Ty bo zaraz się auto rozleci):)
Co by nie narzekać to jednak jesteśmy i tak w dobrym położeniu - prawie 500 km autostrady do granicy robi jakieś wrażenie.

bimbam 01.11.2009 21:51

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...__Dekerta.html

Cytat:

W tym zakłady Miraculum, które swoją działalność przenoszą do nowej siedziby w Niepołomicach.
Po raz kolejny wychodzi niekompetencja gości z Gówno Wartej gazety - wiadomo od roku ze Miraculum nie będzie budowało nowego zakładu w Niepołomicach.

swirson 10.11.2009 23:46

A Mogilskie już się sypie - będzie potrzebna naprawa około 2 km rys i spękań.

PhantomRanger 10.11.2009 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swirson (Post 815189)
A Mogilskie już się sypie - będzie potrzebna naprawa około 2 km rys i spękań.

Skąd to info?

swirson 11.11.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 815192)
Skąd to info?

Z pewnego źródła, prace ruszą pewnie w przyszłym roku. Są to głownie mikrorysy, źle obliczone przerwy dylatacyjne, (pęka nie w tym miejscu co potrzeba).

Kiqt 12.11.2009 11:54

dobry dzien

a jest może jakieś archiwum tego tematu bo potrzebuje cos wygrzebać

dzieki

Q13SON 15.11.2009 20:13

Wie ktoś co kopią niedaleko Plazy a właściwie decathlonu. Jakaś ziemia zeskrobana, rury leżą. Czy to nie tam ma powstawać ta hala na Czyżynach?

hunter 15.11.2009 20:18

To chyba chodzi o odcinek drogi, który ma wnet połączyć Aleję Pokoju i Aleję JP2.

StelmiOriginal 15.11.2009 20:20

To bedzie ulica Stanisława Lema :)

Konrad. 07.12.2009 20:55

Rondo czeka na wynik/KZ

Mimo ustawowego obligu Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie nadal nie wyznaczył terminu rozprawy dotyczącej przebudowy ronda Ofiar Katynia. UZP nie spieszy się z podaniem terminu. Jeśli nadal będzie zwlekał, początek tegorocznej modernizacji newralgicznego ciągu komunikacyjnego Krakowa stanie pod znakiem zapytania.

Wszystko za sprawą firmy Radko, która zaproponowała najniższą cenę za przebudowę spośród 9 oferentów - 121 mln zł. Nie spełniła jednak wymogów formalnych.

Zaprotestowała więc, ale Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu protest odrzucił. Radko więc odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych. Ten ma 15 dni na wyznaczenie terminu rozprawy odwoławczej. Jednak urzędnicy z UZP przyznają, że przed końcem roku zostali zawaleni ogromną liczbą spraw odwoławczych. Wiele wskazuje więc na to, że termin rozprawy wyznaczą dopiero przed końcem tego roku. Oznacza to, że prawdopodobnie nie uda się w tym roku wprowadzić wykonawcy na plac budowy. To już na starcie opóźni przebudowę układu komunikacyjnego w jednym z najważniejszych rejonów miasta.

Na rozstrzygnięcie odwołania firmy Radko czeka konsorcjum budowlane, którego liderem jest Mota Engil. Jeśli arbitraż odrzuci odwołanie Radko, to właśnie Mota Engil przebuduje rondo Ofiar Katynia.

Przypomnijmy, że po modernizacji w kierunku autostrady A4 pojedziemy estakadą nad rondem, w kierunku Olkusza - tunelem w ciągu ulic Armii Krajowej i Jasnogórskiej, a dotychczasowy poziom ronda, po przebudowie, służyć będzie jedynie do skrętów.

Jest także szansa na to, że podczas przebudowy uda się wyremontować odcinek Armii Krajowej od wiaduktu do ronda Ofiar Katynia, na którym często dochodzi do wypadków.

Kocur 07.12.2009 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 827043)

Jest także szansa na to, że podczas przebudowy uda się wyremontować odcinek Armii Krajowej od wiaduktu do ronda Ofiar Katynia, na którym często dochodzi do wypadków.


Ja mam gdzieś Rondo - właśnie ten odcinek do wiaduktu woła o pomstę do nieba - takich kolein to nie powstydziliby się na Cammel Trophy :)


Swoją drogą kolejny raz stołeczny urząd nam robi koło pióra ...:evil:

simone 09.12.2009 02:30

Tak by to miało mniej więcej wyglądać. Strategiczne rondo dla olkuskiego FC :P

http://i47.tinypic.com/szekk9.jpg

Kocur 10.12.2009 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 827638)
Tak by to miało mniej więcej wyglądać. Strategiczne rondo dla olkuskiego FC :P

Strategicznie to ja bym te wszystkie radary w Wielkiej Wsi, Białym Kościele, Przegini i innych wypierd... :D

hunter 10.12.2009 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 828388)
Strategicznie to ja bym te wszystkie radary w Wielkiej Wsi, Białym Kościele, Przegini i innych wypierd... :D

Widać, że ktoś ma podobne zdanie do Ciebie, bo z reguły połowa radarów na trasie do Olkusza jest... nazwijmy to lekko, przypalona :-)

1906_wislak_1906 12.12.2009 12:06

Dot. Budowy ulicy Cz. Miłosza:

W odpowiedzi na Pana zapytanie przysłane pocztą elektroniczną w dniu 17.11.2009r.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w listopadzie bieżącego roku
zakończone zostało opracowanie koncepcji budowy ul.Miłosza. Zadanie to nie posiada
żadnych decyzji administracyjnych.
Kontynuacja dalszego przygotowania zadania polegająca na opracowaniu projektu budowlanego
i wykonawczego oraz uzyskaniu decyzji środowiskowej i decyzji o zezwoleniu na realizacje
inwestycji drogowej będzie uzależniona od przydziału środków finansowych na ten cel w
budżecie miasta Krakowa na 2010, a realizacja od ujęcia zadania w przygotowywanym
obecnie wieloletnim planie inwestycyjnym.

Może to ktoś przetłumaczyć na polski? Będzie ta ulica czy jej nie będzie?

joshi 12.12.2009 12:21

w skrócie
jeśli będzie kasa to zrobią projekt ulicy,
jeśli ulica będzie uwzględniona w planie inwestycyjnym to ją zrealizują

simone 13.12.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 828388)
Strategicznie to ja bym te wszystkie radary w Wielkiej Wsi, Białym Kościele, Przegini i innych wypierd... :D

Święte słowa, po tych remontach to nam zafundowali sesję zdjęciową jak na jakimś wybiegu dla modelek... I to nie jest (najprawdopodobniej) ich ostatnie słowo. Jak zbudują węzeł Modlnica i dociągną drugą nitkę do Motelu Jurajskiego, to postawią pewnie kolejnego straszaka...

sharkey 13.12.2009 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 809839)
heh miałem coś w N-cach załatwić i pomyślałem że nadrobię trochę trasy ale wrócę autobanem;)
****a mać - pomijam to co bimbam napisał, czyli ten odcinek 'po przejściach', ale większość z tych 20 kilometrów jest nierówna i buja trochę autem...Nie wiem jak można było coś takiego zbudować...+ to taki odcinek leciutko w dół, nie mogłem się nie skusić żeby nie przetestować 10 latki:> 195 i tylko głos kobity(Ty bo zaraz się auto rozleci):)
Co by nie narzekać to jednak jesteśmy i tak w dobrym położeniu - prawie 500 km autostrady do granicy robi jakieś wrażenie.


Moim zdaniem trochę przesadzasz może i są 2 "hopki", ale niewielkie, ale zdecydowanie przy 160 km/h ten betonowy kawałek może sprawić, że człowiek nieźle się spoci i natrudzi żeby z tego wyjść, jednak trasę całkiem przyjemnie można do prędkości 190km/h

P.S. Jest jeden trochę źle wyprofilowany zakręt i można się wystraszyć bo trochę kładzie...:)

1906_wislak_1906 31.12.2009 09:49

Oto odpowiedź jaką dostałem dot. budowy ul. Czesława Miłosza:

Na zlecenie Zarzadu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie opracowana
została wielowariantowa koncepcja budowy ul. Czesława Miłosza. Na poczatku przyszłego
roku ma zostac wybrany wariant docelowy przebiegu planowanej ulicy.
Zgodnie z projektem Budzetu Miasta Krakowa na rok 2010, jak równiez projektem
Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2010 - 2019 budowa ww. drogi nie została
uwzgledniona.

To woła o pomstę do nieba, poco budowę drogi uchwala się w 2004 roku a jej wykonania doczekamy się najwcześniej w 2020 roku. Paranoja :/

Kocur 11.01.2010 00:16

Cytat:

Miasto planuje poszerzyć strefę płatnego parkowania o niektóre ulice na terenie dzielnicy II i skorygować zasady opłat.



Projektem Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa zajmą się na najbliższej sesji (13 stycznia) radni miasta. Projekt przewiduje wprowadzenie opłat na ulicach Bosackiej, Zygmunta Augusta, Kurkowej, Rakowickiej (pomiędzy ul. Lubicz i Lubomirskiego), Mogilskiej (odcinek obok opery), Topolowej, Lubicz, Ariańskiej oraz Lubomirskiego.

Szersza strefa miałaby obowiązywać od 1 marca tego roku. Do tego czasu mają być zamontowane parkomaty oraz zainstalowane stosowne oznakowania. Prezydencki projekt zakłada też wydłużenie okresu, w którym obowiązuje płatny postój. Po zmianach miałby on być stosowany w dni robocze od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10 do 22.
By żyło się lepiej ... nie ma to jak doj.bać mieszkańcom ... Strefa do 22:00 w sobotę - takiego chorego pomysłu w żadnym mieście chyba nie ma ...

MatMario 11.01.2010 11:37

Najdłuższy tydzień pracy na świecie, dzieci w Chinach krócej buty składają niż ta strefa będzie obowiązywac...

Kamil 21.01.2010 20:23

[FONT=tahoma]W środę, 20 stycznia, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie została podpisana umowa na budowę nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego do ul. Golikówka. To oznacza, że może się już rozpocząć realizacja jednej z najważniejszych dla mieszkańców Krakowa inwestycji, wartej prawie 155 mln zł. Oprócz budowy linii tramwajowej składa się na nią także budowa kilometrowego odcinka nowej ulicy Kuklińskiego oraz estakady w ciągu ul. Nowohuckiej i al. Powstańców Wielkopolskich. Umowa z wykonawcą budowy linii tramwajowej, którym jest konsorcjum firm z ZUE na czele została podpisana przez Juliana Pilszczka, prezesa MPK S.A. oraz Zbigniewa Palenicę, wiceprezesa MPK S.A. w obecności wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela i przedstawicieli dzielnicy XIII.
- Warto podkreślić, że podpisanie umowy już na początku roku było możliwe dzięki dobrze przygotowanej dokumentacji przetargowej, co potwierdziła kontrola przeprowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych – stwierdził tuż po złożeniu podpisu Julian Pilszczek.
Zadowolenia z podpisania umowy nie krył wiceprezydent Tadeusz Trzmiel.
- To bardzo ważna inwestycja dla całego Krakowa. Dlatego cieszę się, że może się już rozpocząć – stwierdził wiceprezydent Trzmiel, dziękując pracownikom MPK S.A. za sprawne i profesjonalne prowadzenie prac.
Dzięki podpisaniu umowy roboty przy budowie nowej linii mogą ruszyć już 21 stycznia. Na realizację całego zadania konsorcjum z ZUE na czele ma dokładnie 15 miesięcy. Jeszcze jednak w tym roku mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z pierwszego odcinka nowej linii tramwajowej, który połączy rondo Grzegórzeckie z ul. Nowohucką.
Przypomnijmy. Nowa linia tramwajowa będzie miała długość 4,2 km. Będzie prowadziła od ronda Grzegórzeckiego, przez most Kotlarski, ul. Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego a następnie przez budowaną równolegle z torowiskiem ul. Kuklińskiego do ul. Lipskiej i Golikówki. Tam zostanie wybudowana pętla tramwajowa wraz z terminalem autobusowym. Na trasie nowej linii pojawi się pięć przystanków w każdym kierunku. Warto podkreślić, że linia na całej długości będzie biegła wydzielonym torowiskiem.
Budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski jest częścią unijnego projektu „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II”. Beneficjentem i inwestorem całego projektu jest MPK S.A. w Krakowie.
- Oprócz budowy nowej linii w ramach tego projektu zostanie przebudowana ul. Długa oraz zakupione nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje o długości minimum 31 metrów i wyposażone w klimatyzację. Połowa środków na realizację tych inwestycji będzie pochodzić z unijnych funduszy, natomiast druga połowa zostanie uzyskana z kredytu jaki MPK S.A. zaciągnie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz w Europejskim Banku Inwestycyjnym – wyjaśnia Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A.
Realizacja całego projekty będzie kosztować ok. 390 mln zł.
[/FONT]

Kocur 26.01.2010 22:03

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...d_Krakowa.html

Cytat:

Kraków przegrał - 20 kilogramów paczek z krówkami, albumami i ulotkami nie pomogły. To Wrocław, którego prezydent lepiej lobbował, będzie siedzibą drugiego w Polsce biura Parlamentu Europejskiego


Cytat:

- Kraków spełniał najlepiej wymagania, ale miał słaby lobbing ze strony władz miasta. Prezydent Dutkiewicz z Wrocławia osobiście dzwonił do wszystkich eurodeputowanych i w szarmancki sposób przekonywał do poparcia kandydatury jego miasta - zdradza europosłanka Róża Thun. Podobne telefony wykonał też prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
och ach a nasza posłanka nie mogła zadzwonić, a Majchrowskiemu operator odciął komórkę za niepłacenie rachunków ..

ja pierd.... ile oni jeszcze będą rządzić tym miastem ?!

medyk 29.01.2010 18:48

a co ze szkieletorem.. ??

rafil 29.01.2010 19:30

wg tego co Majcher mówił na czacie to szkieletor jest własnocią prywatną i miasto nie może nic z nim zrobić. podczas jego kadencji szkieletor już kilka razy zmieniał właściciela, ale ten obecny ma jakieś plany w stosunku do niego.

Jurand 29.01.2010 19:41

Od czasu wielkiej debaty i oczywiście sprzeciwu konserwatora zabytków co do podwyższenia wysokości szkieletora w tej kwestii niestety cisza...

medyk 29.01.2010 23:15

no ale przeciez w koncu ustalili ostateczna wysokosc wydawalo sie ze wszystko gra niby mieli cos zaczynac.. a tu jak zawsze lipa..

1q2 30.01.2010 02:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 848545)
no ale przeciez w koncu ustalili ostateczna wysokosc wydawalo sie ze wszystko gra niby mieli cos zaczynac.. a tu jak zawsze lipa..

To Kraków - lepiej mieć baner reklamowy na przeżartej konstrukcji niż wieżowiec...Przecież 10 metrów w górę spowoduje że miasto straci swój charakter;)
Ja jestem ciekaw co z 'krakiem' i co z hotelem forum - Kolejne rzeczy które straszą i które są od lat nie tknięte.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl