![]() |
OD
http://img689.imageshack.us/img689/8411/19495326.jpg/ DO http://img62.imageshack.us/img62/9133/70221694.jpg na tym odcinku jadąc w stronę Krakowa - DRAMAT !!! ograniczenie do 100 km, ale przy 90 nieźle znosi i trzeba nieźle popracować aby przejechać ten odcinek. Ogólnie dobrze się jedzie - mały ruch - nie wszyscy jeszcze zapewne wiedzą o tym, że jest otwarte. Do Szarowa od w. Wielicka ok. 10 minut. |
heh miałem coś w N-cach załatwić i pomyślałem że nadrobię trochę trasy ale wrócę autobanem;)
****a mać - pomijam to co bimbam napisał, czyli ten odcinek 'po przejściach', ale większość z tych 20 kilometrów jest nierówna i buja trochę autem...Nie wiem jak można było coś takiego zbudować...+ to taki odcinek leciutko w dół, nie mogłem się nie skusić żeby nie przetestować 10 latki:> 195 i tylko głos kobity(Ty bo zaraz się auto rozleci):) Co by nie narzekać to jednak jesteśmy i tak w dobrym położeniu - prawie 500 km autostrady do granicy robi jakieś wrażenie. |
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...__Dekerta.html
Cytat:
|
A Mogilskie już się sypie - będzie potrzebna naprawa około 2 km rys i spękań.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
dobry dzien
a jest może jakieś archiwum tego tematu bo potrzebuje cos wygrzebać dzieki |
Wie ktoś co kopią niedaleko Plazy a właściwie decathlonu. Jakaś ziemia zeskrobana, rury leżą. Czy to nie tam ma powstawać ta hala na Czyżynach?
|
To chyba chodzi o odcinek drogi, który ma wnet połączyć Aleję Pokoju i Aleję JP2.
|
To bedzie ulica Stanisława Lema :)
|
Rondo czeka na wynik/KZ
Mimo ustawowego obligu Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie nadal nie wyznaczył terminu rozprawy dotyczącej przebudowy ronda Ofiar Katynia. UZP nie spieszy się z podaniem terminu. Jeśli nadal będzie zwlekał, początek tegorocznej modernizacji newralgicznego ciągu komunikacyjnego Krakowa stanie pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą firmy Radko, która zaproponowała najniższą cenę za przebudowę spośród 9 oferentów - 121 mln zł. Nie spełniła jednak wymogów formalnych. Zaprotestowała więc, ale Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu protest odrzucił. Radko więc odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych. Ten ma 15 dni na wyznaczenie terminu rozprawy odwoławczej. Jednak urzędnicy z UZP przyznają, że przed końcem roku zostali zawaleni ogromną liczbą spraw odwoławczych. Wiele wskazuje więc na to, że termin rozprawy wyznaczą dopiero przed końcem tego roku. Oznacza to, że prawdopodobnie nie uda się w tym roku wprowadzić wykonawcy na plac budowy. To już na starcie opóźni przebudowę układu komunikacyjnego w jednym z najważniejszych rejonów miasta. Na rozstrzygnięcie odwołania firmy Radko czeka konsorcjum budowlane, którego liderem jest Mota Engil. Jeśli arbitraż odrzuci odwołanie Radko, to właśnie Mota Engil przebuduje rondo Ofiar Katynia. Przypomnijmy, że po modernizacji w kierunku autostrady A4 pojedziemy estakadą nad rondem, w kierunku Olkusza - tunelem w ciągu ulic Armii Krajowej i Jasnogórskiej, a dotychczasowy poziom ronda, po przebudowie, służyć będzie jedynie do skrętów. Jest także szansa na to, że podczas przebudowy uda się wyremontować odcinek Armii Krajowej od wiaduktu do ronda Ofiar Katynia, na którym często dochodzi do wypadków. |
Cytat:
Ja mam gdzieś Rondo - właśnie ten odcinek do wiaduktu woła o pomstę do nieba - takich kolein to nie powstydziliby się na Cammel Trophy :) Swoją drogą kolejny raz stołeczny urząd nam robi koło pióra ...:evil: |
Tak by to miało mniej więcej wyglądać. Strategiczne rondo dla olkuskiego FC :P
http://i47.tinypic.com/szekk9.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dot. Budowy ulicy Cz. Miłosza:
W odpowiedzi na Pana zapytanie przysłane pocztą elektroniczną w dniu 17.11.2009r. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w listopadzie bieżącego roku zakończone zostało opracowanie koncepcji budowy ul.Miłosza. Zadanie to nie posiada żadnych decyzji administracyjnych. Kontynuacja dalszego przygotowania zadania polegająca na opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskaniu decyzji środowiskowej i decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej będzie uzależniona od przydziału środków finansowych na ten cel w budżecie miasta Krakowa na 2010, a realizacja od ujęcia zadania w przygotowywanym obecnie wieloletnim planie inwestycyjnym. Może to ktoś przetłumaczyć na polski? Będzie ta ulica czy jej nie będzie? |
w skrócie
jeśli będzie kasa to zrobią projekt ulicy, jeśli ulica będzie uwzględniona w planie inwestycyjnym to ją zrealizują |
Cytat:
|
Cytat:
Moim zdaniem trochę przesadzasz może i są 2 "hopki", ale niewielkie, ale zdecydowanie przy 160 km/h ten betonowy kawałek może sprawić, że człowiek nieźle się spoci i natrudzi żeby z tego wyjść, jednak trasę całkiem przyjemnie można do prędkości 190km/h P.S. Jest jeden trochę źle wyprofilowany zakręt i można się wystraszyć bo trochę kładzie...:) |
Oto odpowiedź jaką dostałem dot. budowy ul. Czesława Miłosza:
Na zlecenie Zarzadu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie opracowana została wielowariantowa koncepcja budowy ul. Czesława Miłosza. Na poczatku przyszłego roku ma zostac wybrany wariant docelowy przebiegu planowanej ulicy. Zgodnie z projektem Budzetu Miasta Krakowa na rok 2010, jak równiez projektem Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2010 - 2019 budowa ww. drogi nie została uwzgledniona. To woła o pomstę do nieba, poco budowę drogi uchwala się w 2004 roku a jej wykonania doczekamy się najwcześniej w 2020 roku. Paranoja :/ |
Cytat:
|
Najdłuższy tydzień pracy na świecie, dzieci w Chinach krócej buty składają niż ta strefa będzie obowiązywac...
|
[FONT=tahoma]W środę, 20 stycznia, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie została podpisana umowa na budowę nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego do ul. Golikówka. To oznacza, że może się już rozpocząć realizacja jednej z najważniejszych dla mieszkańców Krakowa inwestycji, wartej prawie 155 mln zł. Oprócz budowy linii tramwajowej składa się na nią także budowa kilometrowego odcinka nowej ulicy Kuklińskiego oraz estakady w ciągu ul. Nowohuckiej i al. Powstańców Wielkopolskich. Umowa z wykonawcą budowy linii tramwajowej, którym jest konsorcjum firm z ZUE na czele została podpisana przez Juliana Pilszczka, prezesa MPK S.A. oraz Zbigniewa Palenicę, wiceprezesa MPK S.A. w obecności wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela i przedstawicieli dzielnicy XIII.
- Warto podkreślić, że podpisanie umowy już na początku roku było możliwe dzięki dobrze przygotowanej dokumentacji przetargowej, co potwierdziła kontrola przeprowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych – stwierdził tuż po złożeniu podpisu Julian Pilszczek. Zadowolenia z podpisania umowy nie krył wiceprezydent Tadeusz Trzmiel. - To bardzo ważna inwestycja dla całego Krakowa. Dlatego cieszę się, że może się już rozpocząć – stwierdził wiceprezydent Trzmiel, dziękując pracownikom MPK S.A. za sprawne i profesjonalne prowadzenie prac. Dzięki podpisaniu umowy roboty przy budowie nowej linii mogą ruszyć już 21 stycznia. Na realizację całego zadania konsorcjum z ZUE na czele ma dokładnie 15 miesięcy. Jeszcze jednak w tym roku mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z pierwszego odcinka nowej linii tramwajowej, który połączy rondo Grzegórzeckie z ul. Nowohucką. Przypomnijmy. Nowa linia tramwajowa będzie miała długość 4,2 km. Będzie prowadziła od ronda Grzegórzeckiego, przez most Kotlarski, ul. Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego a następnie przez budowaną równolegle z torowiskiem ul. Kuklińskiego do ul. Lipskiej i Golikówki. Tam zostanie wybudowana pętla tramwajowa wraz z terminalem autobusowym. Na trasie nowej linii pojawi się pięć przystanków w każdym kierunku. Warto podkreślić, że linia na całej długości będzie biegła wydzielonym torowiskiem. Budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski jest częścią unijnego projektu „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II”. Beneficjentem i inwestorem całego projektu jest MPK S.A. w Krakowie. - Oprócz budowy nowej linii w ramach tego projektu zostanie przebudowana ul. Długa oraz zakupione nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje o długości minimum 31 metrów i wyposażone w klimatyzację. Połowa środków na realizację tych inwestycji będzie pochodzić z unijnych funduszy, natomiast druga połowa zostanie uzyskana z kredytu jaki MPK S.A. zaciągnie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz w Europejskim Banku Inwestycyjnym – wyjaśnia Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. Realizacja całego projekty będzie kosztować ok. 390 mln zł. [/FONT] |
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...d_Krakowa.html
Cytat:
Cytat:
ja pierd.... ile oni jeszcze będą rządzić tym miastem ?! |
a co ze szkieletorem.. ??
|
wg tego co Majcher mówił na czacie to szkieletor jest własnocią prywatną i miasto nie może nic z nim zrobić. podczas jego kadencji szkieletor już kilka razy zmieniał właściciela, ale ten obecny ma jakieś plany w stosunku do niego.
|
Od czasu wielkiej debaty i oczywiście sprzeciwu konserwatora zabytków co do podwyższenia wysokości szkieletora w tej kwestii niestety cisza...
|
no ale przeciez w koncu ustalili ostateczna wysokosc wydawalo sie ze wszystko gra niby mieli cos zaczynac.. a tu jak zawsze lipa..
|
Cytat:
Ja jestem ciekaw co z 'krakiem' i co z hotelem forum - Kolejne rzeczy które straszą i które są od lat nie tknięte. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl