Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

killzone 12.02.2009 16:33

http://www.groundhopping.de/paderborn-augsburgg3.jpg
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/20917/paragon_arena_470.jpeg

W sumie to az tak zle to nie wyglada :P

Arkas 12.02.2009 17:33

Przypomina halę tylko, że bez dachu:P

A tak apropo nie sądziłem że ktoś będzie miał brzydszy stadion niż nasz :D

Tom'ash 12.02.2009 18:32

Fajne miejsce do podwieszania flag pod dachem :P

Clapham 12.02.2009 19:04

To jest owszem dobry stadion, ale na trzecia lige. Jesli Piast ma takie ambicje to jestem zdziwiony. Wiem, wiem, nie ma pieniedzy i lepszy taki niz taki jak jest, ale wczesniej czy pozniej wszyscy beda mieli w miare porzadne stadiony w Ekstraklasie i z takich bedziemy sie smiac.

Mishuh 12.02.2009 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotr 0704 dortmund (Post 672747)
Poszperalem troche w necie i okazuje sie, ze faktycznie obydwa miasta chca sie wzorowac na obiekcie z Paderborn.
Zbieg okolicznosci czy brak lepszych pomyslow ?

Jak nie wiadomo, o co chodzi... kasa, misiu, kasa :)

Proud 13.02.2009 22:59

a mi się bardziej podoba niż w Kielcach np.
Kameralny. A to że zamurowali prześwity to wszyscy docenią jak wybiorą się do Kielc.A jaką ma mieć pojemność ten stadion??

Martinho 14.02.2009 09:07

Cos mi swita ze około 5000

Kolumbus 14.02.2009 17:18

,,Inwestycyjne referencje Niemiecka spółka zrealizowała wiele inwestycji przemysłowych i logistycznych, a w tym roku zakończyła prace przy budowie stadionu piłkarskiego „PARAGON-ARENA” w Paderborn, który także zaprojektowała. Obiekt może pomieścić 15 tysięcy widzów (6 tysięcy miejsc iedzących, 9 tysięcy miejsc stojących). Zrealizowanie projektu tego typu inwestycji było jednym z warunków przystąpienia do gliwickiego przetargu. Na początku października działacze „Piasta” pojechali do Niemiec, aby przekonać się, jaki standard oferuje zbudowany już stadion w Paderborn."

Martinho 14.02.2009 18:07

Ten stadion ze zdjec (Paderbornu) ma dokladnie 3 207 miejsc siedzacych i 12 tysiecy miejsc stojących (co jak wiadomo jest pojęciem względnym)

jachting 16.02.2009 21:26

http://img13.imageshack.us/img13/6315/obraz065pb2.jpg

Gordian 16.02.2009 22:56

To oświetlenie to tak na pierwszy rzut oka, wydaje się mocno prowizoryczne. Druga rzecz to krzesełka. Wie ktoś czemu one są tak dziwnie? Np na tym w/w zdjęciu przy narożniku, sektor podzielony jest na kilka takich pionowych pasów z krzesełek. W ogóle czemu nie dokończyli montażu siedzisk? W każdym sektorze niemal brakuje kilku fotelików. Rozkład sektorów/wejść na sektory tez taki jakiś z dupy...

_ukoL 16.02.2009 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 675558)
To oświetlenie to tak na pierwszy rzut oka, wydaje się mocno prowizoryczne. Druga rzecz to krzesełka. Wie ktoś czemu one są tak dziwnie? Np na tym w/w zdjęciu przy narożniku, sektor podzielony jest na kilka takich pionowych pasów z krzesełek. W ogóle czemu nie dokończyli montażu siedzisk? W każdym sektorze niemal brakuje kilku fotelików. Rozkład sektorów/wejść na sektory tez taki jakiś z dupy...

Zapełni się ludźmi to nie będzie widać...o ile się zapełni ale chyba jednak się zapełni. :-p


P.S. Mi to tam się podoba stadion w Lubinie. Życzyłbym sobie podobnego w Częstochowie
ale to marzenie ściętej głowy, bo tu śpiewa się tak jak zagra Kościół. :-P

Proud 16.02.2009 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 675562)

P.S. Mi to tam się podoba stadion w Lubinie. Życzyłbym sobie podobnego w Częstochowie
ale to marzenie ściętej głowy, bo tu śpiewa się tak jak zagra Kościół. :-P


słyszałem że w Częstochowie też "coś tam" planują ze stadionem Rakowa...jakąś wizualizacje widziałem...trzeba iść do Paulinów, niech się dorzucą...wkońcu mają z czego;) :lol:

Wojtas 17.02.2009 19:06

Czy to Lubin czy Kielce taka sama prowizorka i tandeta ale na takie miasteczka wystarczy.

Jeszcz nizej stoi moze tylko to "cos" z Gliwic ale zawsze mozna jeszce zamurowac od góry udostepnić jako muzeum :lol:


W kazdym razie odnosnie Zaglebia to kazdy stadion nawet z 10 krzeselkami i wiatą chroniacą przed deszczem bylby lepszy niz to "cos" co bylo przez nich przez lata uzytkowane i zywalo sie "obiektem sportowym ".

matt_21 26.02.2009 16:22

Co do stadionu Zagłębia to należało by go porównywać do stadionu Korony, bo to podobne inwestycje i stwierdzam że Zagłębie - Korona 3:0.

Gol 1 - Brak podziału na mikro piętra, piętra mają sens przy 30 tysięcznych i większych stadionach.
Gol 2 - Składane siedzienia, wiadomo nie brudzą się, a na sektorach gdzie się stoi, więcej miejsca do stania.
Gol 3 - Wizualnie lepiej to wygląda.

Tu kolejne dzieło Architektów stadionu Korony ATJ Architekci - Stadion żużlowy w Toruniu nna 15.000, cóż mikro pięterka to chyba ich znak firmowy, dach identyczny jak na koronie (wiata dworcowa). Nie za bardzo mi się podobają stadiony projektowane przez to studio. http://www.stadion-dla-torunia.alsta...category/23/50

A skoro już o małych stadionach to tu jak dla mnie ideał takiego stadionu:

http://stadiony.net/stadium.php?s=825

3 trybuny 1-piętrowe, duże jak nasze D,E, 2 piętra tylko tam gdzie to potrzebne, czyli na głównej aby zmieścić loże Vip, profesjonalne wykończenie. Super stadionik sobie Czesi zafundowali.

simone 02.03.2009 20:39

Pomysłowości, finezji i polotu- jak widać poniżej- co poniektórym nie brakuje... Gorzej się tego chyba zrobić nie dało.

http://img201.imageshack.us/img201/3649/dsc00060l.jpg

Gin 02.03.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 685582)
Pomysłowości, finezji i polotu- jak widać poniżej- co poniektórym nie brakuje... Gorzej się tego chyba zrobić nie dało.

http://img201.imageshack.us/img201/3649/dsc00060l.jpg

Normalnie powaliło mnie na kolana

Above 04.03.2009 12:49

http://photos.nasza-klasa.pl/2046947...4bb7ba911.jpeg
Foto z kibice.net

Sektor gości będzie w narożniku między Dialogiem, a Zagłębiem ;)

Maciuś 04.03.2009 13:12

Niezle pomyslane, jak sie zmieni sponsor to tylko przestawia pare krzeselek i git.

Q13SON 04.03.2009 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 686610)
Niezle pomyslane, jak sie zmieni sponsor to tylko przestawia pare krzeselek i git.

Nazwa sponsora z krzesełek to nie nowość, ot tu przykład:
http://stadiony.net/pictures/eng/ree..._stadium08.jpg

Chodzi tylko o rozłożenie literek - w Lubinie mogli to zrobić trochę bardziej estetycznie

piotr 0704 dortmund 05.03.2009 21:51

http://www.skyscrapercity.com/showth...18239&page=161

Najnowsze fotki stadionu w Lubinie. Polecam zwlaszcza te zrobione wieczorem, przy sztucznym oswietleniu.

Nawet estetycznie to wyglada.

<Crasch> 06.03.2009 09:59

ten nowy stadion Zagłębia to ile ludzi pomieści?

piotr 0704 dortmund 06.03.2009 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 687860)
ten nowy stadion Zagłębia to ile ludzi pomieści?

Docelowo 16.300.
Obecnie (ukonczone trzy trybuny) ok. 10 k

skttrbrain 06.03.2009 11:06

Kilka zdjęć z Poznania, 5.03.2008:

trybuna I
http://lh4.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Sb...0/P3057654.JPG

trybuna III
http://lh4.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Sb...0/P3057656.JPG

http://lh4.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Sb...0/P3057681.JPG

autor: Carte z ssc

Kris54 07.03.2009 12:39

No nieźle wam to idzie. Rozwiązaliście już ten problem z tymi zaciekami i syfem pod zbudowanymi trybunami?

LAB 07.03.2009 12:49

ktos moglby powiedziec w jakich miastach obecnie buduje sie nowoczesne stadiony nie liczac tych na Euro?

skttrbrain 07.03.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 688488)
No nieźle wam to idzie. Rozwiązaliście już ten problem z tymi zaciekami i syfem pod zbudowanymi trybunami?

Na dwójce problem sam się rozwiąże po zbudowaniu dachu i otuleniu elewacją. Problem jest z IV, tam trzeba by wydłużyć dach w stronę boiska (co ma się stać dzięki konstrukcji reszty dachu) i przede wszystkim na zewnątrz. nie może być tak, że topniejący śnieg ścieka na tył trybuny i klatki schodowe, bo ktoś nie pomyślał o tym, że dach musi nachodzić na budynek też od zewnętrznej strony. Póki co, ta sprawa nie jest rozwiązana niestety.

Hudy 07.03.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LAB (Post 688493)
ktos moglby powiedziec w jakich miastach obecnie buduje sie nowoczesne stadiony nie liczac tych na Euro?

http://stadiony.net/w_budowie/

kucharz_77 07.03.2009 15:39

Fajniutki ten stadion sobie buduje Zagłębie...

ToTylkoJa 07.03.2009 15:45

http://stadion.legia.com/?cam=1

http://stadion.legia.com/?cam=2

prace na Ł3


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl