Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

grzesiek632 01.03.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 862430)
No wiesz co... co to za trener, który nie potrafi wypracować sobie szacunku u podopiecznych?!

Właśnie sam tego pojąc nie mogę. Ale jednak najwyraźniej tak w naszym klubie jest.
A druga sprawa.. ja nie wiem jaki trener by sobie poradził z zawodnikami Wisły.. gwiazdy gwiazdeczki i samowolka, i żaden z nich nawet się nie zastanowi nad sobą.

Trener z zagranicy? Tak owszem ale jedynie taki który kiedykolwiek widział na oczy piłkę w największym wydaniu (Petrescu,Bakero) bo branie takich fachowców w stylu Okuka mija się z celem.
Ale z drugiej strony też.. zagraniczny trener = wprowadzenie swoich rządów a co za tym idzie tabunu ''swoich piłkarzy''

willow 01.03.2010 22:46

Ja nie widzę trenera z Polski.

Dean 01.03.2010 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 862439)
Ja nie widzę trenera z Polski.

Maciej Skorża.:)

Oldpara 01.03.2010 22:52

Wybawienie od Skorży się zbliża!:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

ToTylkoJa 01.03.2010 22:55

bierzcie Urbana. Będziecie mieć duet Skorża-Urban (swego czasu były plotki, że mają razem poprowadzić reprezentacje narodową :lol:)

willow 01.03.2010 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 862442)
Wybawienie od Skorży się zbliża!:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html


Boże chroń...

rospun 01.03.2010 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 862405)
Piszę po raz setny, że potencjalnie mamy najlepszy skład w Polsce.

Nigdy nie zrozumiem, skąd u Was tyle optymizmu co do umiejętności Waszych piłkarzy ;)

4fan_player 01.03.2010 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 862450)
Nigdy nie zrozumiem, skąd u Was tyle optymizmu co do umiejętności Waszych piłkarzy ;)

Pisze to kibic drużyny spod znaku czarnej wrony.. Wasi to mają aż za dużo umiejętności i dlatego tyle majstrów macie zdobyte.

koyoot 01.03.2010 23:14

Jest kilku kandydatow ktorzy swego czasu pojawiali sie w prasie w spekulacjach dotyczacych prowadzenia Wisly: Cees Lok(pozdro Wojtus:)), Piotr Nowak, Paolo Sousa. Narazie to i tak speklacje wiec mozna odlozyc dywagacje kto za pana Macieja co najmniej do konca sezonu.

rospun 01.03.2010 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 862456)
Pisze to kibic drużyny spod znaku czarnej wrony.. Wasi to mają aż za dużo umiejętności i dlatego tyle majstrów macie zdobyte.

Nie napinam się. Po prostu nie widzę tej przewagi Waszej składowej nad Legią czy Lechem. Boguski? Małecki? W sumie to macie Marcelo (skarb - nie wypuszczajcie) i Sobola jako defensywnego. Kto dalej?

SpoXsteR 01.03.2010 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 862459)
Nie napinam się. Po prostu nie widzę tej przewagi Waszej składowej nad Legią czy Lechem. Boguski? Małecki? W sumie to macie Marcelo (skarb - nie wypuszczajcie) i Sobola jako defensywnego. Kto dalej?

kto? nikt.. Marcelo sam zdobył MP..
raz że to nie ten temat, dwa żeby zaczynać w ogóle taki temat.. trzeba wpierw spojrzeć na siebie.. osiągnięcie tyle co Wisła to pogadamy.. a tymczasem wracaj do swoich zabawek.. i tam rób wytyczne... a nie w obozie przeciwnika, który od 50 lat spogląda na wasze plecy.. broń Boże nie bierz tego jako wycieczka do ciebie.. po prostu czasem mnie śmieszy jak Piasty, Cracovię czy Lechica ma wiele do powiedzenia w sprawie Wisły... do Wisły wam wszystkim jeszcze sporo brakuje i troszkę śmiesznie to wygląda jak próbujecie jej robić wytyczne..

Dean 01.03.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 862459)
Nie napinam się. Po prostu nie widzę tej przewagi Waszej składowej nad Legią czy Lechem. Boguski? Małecki? W sumie to macie Marcelo (skarb - nie wypuszczajcie) i Sobola jako defensywnego. Kto dalej?

Tak szczerze, to jaki sens jest mieć konto na forum Wisły i być fanem Amici? "Bo zawsze mogę podocinać i się dowartościować"? . To samo dotyczy Ległej.

PS: Pewnie ci napinacze na forum z Lecha czy Legii wogóle na mecze nie jeżdzą, ale swoją drogą i szczególnie zwracam się teraz do tych od lodówek - WIDZIMY SIĘ NA HUTNIKU :D

A mistrza i tak zdobędziemy.

rospun 01.03.2010 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 862463)
Tak szczerze, to jaki sens jest mieć konto na forum Wisły i być fanem Amici?

Szczerze? Bo z Waszego forum można się najwięcej o Lechu dowiedzieć :]

4fan_player 01.03.2010 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 862459)
Nie napinam się. Po prostu nie widzę tej przewagi Waszej składowej nad Legią czy Lechem. Boguski? Małecki? W sumie to macie Marcelo (skarb - nie wypuszczajcie) i Sobola jako defensywnego. Kto dalej?

Wiesz ogólnie mi się wydaje że w swoją drużynę się wierzy. Jak widać od kilku sezonów Wisła robi praktycznie co sezon przewagę i chyba z przypadku to się nie bierze.

Ogryzek 01.03.2010 23:36

I tu jest problem w dyskusji (zwolenników/przeciwników) Skorzy

1. Jedni ze mamy zajebisty team i piłkarzy i dlatego zdobywamy MP i żadna to zasługa Skorzy


2. Drudzy mamy jeden z kilku najlepszych teamów (nie lepszy od Lecha czy Legii) i Skorża daje wartość dodaną i przez to MP

A prawda jest gdzieś pośrodku... a wg mnie nie mamy już od kilku sezonów najlepszego zespołu mamy 1 z kilku najlepszych ale niektórzy żyją jeszcze erą Kasperczaka. A że zdobywamy MP? Może to jednak Skorża tych kilka punktów na przecinakach zrobił więcej niż konkurencja:) Sam nie wiem, ale nie ma się co spinać przed gostkiem z Poznania, ich Lech nie jest słabszy kadrowo od Wisły - zwłaszcza przy kontuzji Brożka i Garguły

Wojtas 01.03.2010 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 862442)
Wybawienie od Skorży się zbliża!:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html



Jaki Bobo??

Jerzy Fiutowski lub Albin Mikulski na trenera Wisly :)

przynajmniej bedzie zabawnie :)

-Goral- 01.03.2010 23:48

Moje subiektywne porównanie składu Lecha i Wisły:

Bramkarz: 1:0 dla Lecha (Buric)
Lewa obrona: 1:0 dla Lecha (Garncarczyk)
Środek obrony: 2:1 dla nas (Głowack, Marcelo vs Arboledai
Lewa pomoc: 1:0 dla Wisły(Kirm)
Prawa pomoc: 1:0 dla Lecha(Peszko)
Środek pomocy: 1:1 (Sobolewski, Stilić)
Atak: 2:1 dla Wisły(Boguski, Małecki vs Lewandowski)

6:6 - Skorża robi różnicę

Wisła-Legia

Bramkarz 1:0 dla Legii (Mucha)
Prawa obrona: 1:0 dla Legii (Rzeźniczack)
Środek obrony: 2:2 (Głowacki, Marcelo vs Choto, Astiz)
Środek pomocy: 1:0 dla Wisły (Sobolewski)
Lewa pomoc: 1:0 dla Wisły(Kirm)
Atak: 2:1 dla Wisły(Boguski, Małecki vs Chinyama)

6:5 - skład robi różnicę


Generalnie jakby nasi byli zdrowi: Brożek - od roku nie zagrał dobrego meczu czy Garguła to mamy wyraźną przewagę składu nad przeciwnikami.

BiałaGwiazda 01.03.2010 23:49

Jeżeli Skorża poleci(mam nadzieje) to tylko ktoś z zagranicy np Nevio Scala który teraz jest wolny.

tofik 01.03.2010 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 862477)
Jaki Bobo??

Jerzy Fiutowski lub Albin Mikulski na trenera Wisly :)

przynajmniej bedzie zabawnie :)

Andrzej Wiśniewski. Szczery człowiek, szkoda, że ma zarzuty prokuratorskie bo na pewno by naszym grajkom prawdę w oczy wygarnął.:rotfl:
KLIK

-Goral- 02.03.2010 00:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 862483)
Andrzej Wiśniewski. Szczery człowiek, szkoda, że ma zarzuty prokuratorskie bo na pewno by naszym grajkom prawdę w oczy wygarnął.:rotfl:
KLIK

Był już taki jeden Andrzej z zarzutami prokuratorskimi co potrafił graczom wygarnąć. Widać było kto rządził i trzymał piłkarzy w ryzach na treningach. Po pół roku odszedł w związku z zarzutami.

1q2 02.03.2010 00:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 862458)
Narazie to i tak speklacje wiec mozna odlozyc dywagacje kto za pana Macieja co najmniej do konca sezonu.

Nie sądzę...jeszcze 1 , 2 wpadki i nie doczeka do Legii,Amiki i parchów.Czego mu nie życzę, bo mam jakąś irracjonalną nadzieje że do tych meczów będziemy w grze a i ta jazda z kontuzjami będzie sie powoli kończyć.
Natomiast nie jestem przekonany że mimo wszystko uzyskamy z tą trójką zadowalające rezultaty.
Ciężka runda się zapowiada + taki że Legia nadal prezentuje się słabo a nad Amiką mamy te 5 punktów.
Jednak jestem pewien że jak tym razem znów z w/w trójką zdobędziemy może jakis 1, badź 2 punkty, to i mistrza nie powąchamy, nie mówiąc juz o jakimkolwiek przyzwoitym wyniku w pucharach.

AYALA 02.03.2010 08:15

Skorża musiał sie tłumaczyc Cupiałowi z porażki w Bełchatowie.
http://www.efakt.pl/Skorza-musial-si...y,65522,1.html

arti 02.03.2010 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 862435)
:lol:
Probierz który nie potrafi wygrać na wyjeździe nie wiadomo od kiedy
Szatałow ...dżizas...
Kafarski ... drugie dżizas

Boże chroń nas od polskiej myśli szkoleniowej
i takich ekspertów jak ty... (

Jeśli Polska to pewnie kandydatem nr 1 będzie Ulatowski, potem Fornalak (Ruch). Eeee wszystko ch..:(
W ogóle to rozwalajmy wszystkich i niech się skończy to szemranie.

mic 02.03.2010 09:20

i sie zaczelo http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

:lol:

willow 02.03.2010 09:26

Najwyższy czas kończyć tę karuzelę polskich trenerów.
Ja zawsze byłem zwolennikiem tezy, że wszystko zaczyna się od trenera i to jest funkcja, na której oszczędzać się nie powinno.
Dopiero potem dobieramy piłkarzy zgodnie z sugestią trenera i budżetem

Ale każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

Pan Jotka 02.03.2010 09:30

Jak jest trenerem to niech gra do konca. A tak zwolnia i poprowadzi Wisle kto? Kula, Kazek Moskal? Zreszta nie wierze w spekulacje nt. zwolnienia Skorzy. Musi dograc to do konca.

thechris 02.03.2010 09:36

Pomijam czy to dobry pomysł czy zły (bo tak naprawdę tego nie wiem) ale myślę, że Skorża nie dotrwa do końca rundy. Szykuje się kilka prestiżowych porażek i myślę, ze sam odda się do dyspozycji zarządu po kolejnej wtopie z Legią. A za niego pewnie przyjdzie Bobo Kaczmarek...

szczebrzeszcz 02.03.2010 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 862520)

dodaj że cytujesz fakt, bo jeszcze ktoś wejdzie, albo uwierzy :P

Wehrmacht 02.03.2010 10:31

Jeśli miałby być nowy trener i jeśli z Polski to liczyłbym na Fornalika... to co on wyprawia z Ruchem to mistrzostwo świata. Nie wiem tylko czy to Fornalik jest taki zajebisty czy Ruchowi się tacy piłkarze trafili. Myślałem, że to zespól jednej rundy a tu proszę - 3:0 z Arką na wyjeździe i 5 ptk od nas.

DrunkenBear 02.03.2010 10:38

Jak ma przyjść nowy trener, to lepiej teraz póki jest jeszcze przewaga. Wtedy nasze gwiazdeczki może ruszą dupy i zaczną grać. To będzie szansa na uratowanie mistrzostwa. Bo jak wtopimy z Legią i wtedy wywalą Skorżę, to już będzie bez sensu. Więc jak zmiana, to teraz, albo po sezonie.

Mixu 02.03.2010 10:53

Jak w podpisie..

Tenzen 02.03.2010 11:14

I nawet jeśli przyjdzie kolejny Petrescu to się wszyscy obrażą bo będą musieć ciężko ćwiczyć czy coś a kto to widział ;)

Skorża nie radzi sobie w kryzysowych momentach ale generalnie radzi sobie bardzo dobrze. Kadra jest coraz cieńsza, nie ma kim grać, wszystkie mecze na wyjeździe a my cały czas jesteśmy na czele ekstraklasy.

Jeśli teraz przyszedł by inny trener z zagranicy to musiałby się dostosowywać, jak każdy powiedziałby "dajcie mi czas na zbudowanie drużyny" minimum 1,5 roku czekania na efekty pracy by go sprawiedliwie ocenić.

Albo jeśli się nie dostosuje powoli i rzuci od razu obciążenie z prawdziwego zdarzenia na treningu to reszta drużyny połapie kontuzje ;)

Marszałek 02.03.2010 11:16

Wczoraj wieczorem wojskowe radary w Polsce namierzyły niespotykany obiekt latający, to już drugi tego typu przypadek w ostatnich dniach - powiedział nam wysoki oficer wojsk powietrznych , chcący zachować anonimowość. O sprawie zostali poinformowani najwyżsi urzędnicy w kraju. Prawdopodobnie silny wiatr zepchnął UFO z jego właściwej trajektorii lotu nad nasz kraj. Potwierdza to nasz informator w BBN.

Jak widzicie stworzyć przy pomocy " chcących zachować anonimowość" i"informatorach" jakąkolwiek informację jest bardzo prosto. Rzecz jasna nie trzeba mieć żadnych informatorów ani pojęcia o czym się pisze.

Goście z Faktu wysmażyli tekst a Wy twardo w niego wierzycie i nad nim dyskutujecie. Wg tej gazet Marcelo już gdzieś tam był sprzedany. U nas go nie ma:). Ze Skorża jest ta prosta sprawa,że rzeczywiście jest na wylocie, ale jakby miał polecieć to w zeszłej rundzie, bo powodów ku temu było bez liku. Prawdopodobnie poleci po sezonie, a to żadna nowość i zaskoczenie nie będzie. Tak więc na takie artykuliki,że ktoś komuś z czegoś się tłumaczył nie zwracajcie uwagi. Jak dla mnie pitolenie o Szopenie. Jak już są tacy elokwentny i mają tych informatorów wszędzie::) to by lepiej napisali kogo Cupiał ma na oko w zamian Skorży. To byłaby zabawa:) Jak zamienić to tylko na kogoś z zagranicy. W Polsce nie ma trenerów.

bridgeburner 02.03.2010 11:17

I jaki ten trener z zachodu przyjdzie??
do klubu z jednym (aktualnie zmrozonym) boiskiem treningowym:>
za 200k E rocznie
:rotfl:

tofik 02.03.2010 11:30

Tylko desperat, który nie ma szans dostać pracy w swoim kraju. Ktoś pokroju Bakero. Bez doświadczenia i bez warsztatu :)

gigant 02.03.2010 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 862562)
Wczoraj wieczorem wojskowe radary w Polsce namierzyły niespotykany obiekt latający, to już drugi tego typu przypadek w ostatnich dniach - powiedział nam wysoki oficer wojsk powietrznych , chcący zachować anonimowość. O sprawie zostali poinformowani najwyżsi urzędnicy w kraju. Prawdopodobnie silny wiatr zepchnął UFO z jego właściwej trajektorii lotu nad nasz kraj. Potwierdza to nasz informator w BBN.

Jak widzicie stworzyć przy pomocy " chcących zachować anonimowość" i"informatorach" jakąkolwiek informację jest bardzo prosto. Rzecz jasna nie trzeba mieć żadnych informatorów ani pojęcia o czym się pisze.

Goście z Faktu wysmażyli tekst a Wy twardo w niego wierzycie i nad nim dyskutujecie. Wg tej gazet Marcelo już gdzieś tam był sprzedany. U nas go nie ma:). Ze Skorża jest ta prosta sprawa,że rzeczywiście jest na wylocie, ale jakby miał polecieć to w zeszłej rundzie, bo powodów ku temu było bez liku. Prawdopodobnie poleci po sezonie, a to żadna nowość i zaskoczenie nie będzie. Tak więc na takie artykuliki,że ktoś komuś z czegoś się tłumaczył nie zwracajcie uwagi. Jak dla mnie pitolenie o Szopenie. Jak już są tacy elokwentny i mają tych informatorów wszędzie::) to by lepiej napisali kogo Cupiał ma na oko w zamian Skorży. To byłaby zabawa:) Jak zamienić to tylko na kogoś z zagranicy. W Polsce nie ma trenerów.

A na końcu juz po odejściu Skorży, teraz czy za 3 lata, szmatławiec jak to ma w zwyczaju ogłosi że "Fakt przewidział to juz 2 marca 2010" i zamieści skan dzisiejszych wypocin. **** nie gazeta, podziwiam kupujących.
Może Adam Musiał jak niegdyś, podołałby zadaniu po jakimś nerwowym ruchu B.Cupiała i dociągnął ten wózek do końca sezonu.

Lemoniadowy Joe 02.03.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 862563)
I jaki ten trener z zachodu przyjdzie??
do klubu z jednym (aktualnie zmrozonym) boiskiem treningowym:>
za 200k E rocznie
:rotfl:

mysle ze bez problemu trenera z 2,3 półki można wyciągnąć , problemem jest tylko odpowiedni wybór

tylko na razie po co ten temat jak jesteśmy liderem w lidze a praktycznie wszyscy najlepsi gracze albo kontuzjowani albo świeżo po kontuzji na dzien dzisiejszy najważniejszym pytaniem jaki powinien sobie zadać klub to z czego sie taka liczba urazów bierze

popatrzcie ile sie taki Singlar leczy

emjot 02.03.2010 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 862580)
mysle ze bez problemu trenera z 2,3 półki można wyciągnąć , problemem jest tylko odpowiedni wybór

tylko na razie po co ten temat jak jesteśmy liderem w lidze a praktycznie wszyscy najlepsi gracze albo kontuzjowani albo świeżo po kontuzji na dzien dzisiejszy najważniejszym pytaniem jaki powinien sobie zadać klub to z czego sie taka liczba urazów bierze

popatrzcie ile sie taki Singlar leczy

a ile Boguski

Lemoniadowy Joe 02.03.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 862581)
a ile Boguski

dokładnie Boguski Garguła Brożek to jest 3 najlepszych ofensywnych graczy oprócz Kirma , Oni mogliby robić całą grę i to jest problem a nie jakaś taktyka transfery trener czy inne pierdoły

nesta 02.03.2010 12:43

To prosze, zamiast placic Makinwie albo temu bylemu graczowi Dynama ponad 300 tys Euro, niech Wisla zaproponuje takie wynagrodzenie jakiemus trenerowi z zagranicy. Wbrew pozorom mysle, ze bylby klopot bogactwa przy wyborze. Czesto sumy podawane przez media sa mocno przesadzone, a jestem pewien, ze wielu szkoleniowcow, podobnie jak i coraz lepszych pilkarzy, bedzie do Polski sciagala koniunktura na pilke wywolana Euro 2012. Mysle tez, ze wielu wybierze zamiast sredniaka w rodzimej lidze, prowadzenie druzyny z ktora bedzie mial szanse pokazac sie w Europie. Trzeba tylko poszukac. Rozpuscic taka wiadomosc po Europie, wykorzystac menadzerow, agencje menadzerskie, rozne swoje osobiste kontakty. Moze Leo polecilby jakiegos Holendra ? Trzeba tylko chciec i uwazam, ze spokojnie znalazloby sie wiele bardzo ciekawych kandydatur za takie pieniadze. I byliby to trenerzy, ktorzy gwarantowaliby rozwoj tego klubu, nie tylko druzyny, jednoczesnie dysponujac sporym bagazem informacji na temat zagranicznych pilkarzy jakich mozna byloby sciagnac do Wisly. Jedyny warunek aby nie byl to jakis trenerski emeryt pt. Schaafer, ale ktos z mlodszego pokolenia szkoleniowcow (nie mam tu na mysli az tak mlodych jak Petrescu).

Dla takiej zmiany jest moje calkowite poparcie. Natomiast uwazam, ze w Polsce (moze poza Kasperczakiem, Smuda) nikt z ta druzyna nic nie zrobi. I jesli mialby tu przyjsc jakis inny polski szkoleniowiec to bylby to wyrok smierci na Wisle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl